ארסנז"ל

ימים קשים עוברים על אוהדי ארסנל

למי שתוהה לאן נעלמתי בשלושת  הימים האחרונים, התשובה שמורה במערכת. אבל אני עוד חי ובועט בדלי.

האואבר, אני מאוד עסוק בכמה עניינים  בתקווה שיהיה בסדר.

***

אני חוזר כאן על דברים בטור שכתבתי לעיתון היום. ארסנל היא הזוכה בליגת החצופות. המועדון הזה איבד את דרכו וגם איבד כל בושה. אחרי 6 שנים בלי תארים ובלי רכש גדול, ארסנל ממשיכה להעלות את מחירי הכרטיסים לעונת 2011-12. עלייה של 6.5 אחוז במחירי המנויים מעמידה אותם על 950-1800 פאונד לעונה הקרובה. מדובר בסכום הכי גבוה בעולם הכדורגל. הרבה יותר מברצלונה, ריאל מדריד, מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי. בסטאמפורד ברידג' למשל – אצטדיון ממנו רואים הרבה יותר טוב את המשחק מאשר האמירייטס, ועוד מקבלים קבוצה שרצה לתארים ועם כוכבים הרבה יותר גדולים – ישלם אוהד 550-1200 פאונד למנוי.

ארסנל וארסן ונגר הפכו לאויבים של אוהדי התותחנים. היינו אימפריה, היום החוצפנים בהנהלה עושקים את הקהל ובתמורה המנג'ר הצרפתי מעלה קבוצת נוער. מזכיר קצת מסעדות צרפתיות שבהן אתה משלם הון בשביל דגימה שלא מסוגלת להשביע לך את הזרת.

שתי כתובות יש להאשים: הראשית היא ארסן ונגר. יש לו כסף לרכש אבל הוא לא יודע להתנהל בשוק ההעברות. הצרפתי הוא קמצן, אידיאליסט, בעל קשרים טובים רק בליגה הצרפתית (תמיד עיקר המועמדים להגיע לקבוצה הם מהליגה הצרפתית  והפרמיירליג). 13 מיליון פאונד זה שיא ההעברות של ונגר.לשם השוואה: מנצ'סטר יונייטד השלימה בחודש יוני שלוש רכישות באזור ה-20 מיליון פאונד.  בארסנל כל משא ומתןמוציא את המיץ. הכל כבד, איטי, נסחב, נמרח. אם יש על אותו שחקן עוד מועדון שירצה אותו, ארסנל לא תשיג אותו.

ונגר חייב עזרה. הוא לא צריך לטפל בנושא הרכש. אם הוא נשאר במועדון הוא צריך לעבוד לצד מנהל ספורטיבי או אחראי רכש. גם טקטיקן טוב על הספסל לצידו יכול לעזור. אבל מאז שדייויד דין הלך ונגר – כך נדמה לי – קצת אבוד. אימפוטנט. לא מסוגל.

כתובת נוספת להאשמות היא הבעלים החדש סטן קרונקי האמריקאי שלא ממש יודע כנראה מי נגד מי ולמה. המטרה של קרונקי היא רק להיות רווחי ולהגדיל את ההכנסות. ברוב העסקים זו המטרה העיקרית, אבל בכדורגל המטרה הראשית היא לזכות בתארים. בסופו של דבר צמצום ההוצאות יוביל את ארסנל להדחה מארבע הראשונות בעונה הקרובה. ליגת האלופות הופכת לחלום רחוק בינתיים עד שתשתנה המדיניות. סיטי, יונייטד, צ'לסי וליברפול בטוח יסיימו לפני ארסנל. ואולי עוד קבוצה או שתיים.

המצב הרבה יותר גרוע משנדמה – כל השחקנים הבולטים במועדון רוצים לעזוב כי ברור להם שתארים הם לא יראו אצלנו. פברגאס ונסארי וגם וולקוט וואן פרסי יצטרפו לקלישי שכבר עזב, אם משאת נפשם תתגשם. היינו אימפריה שאמורה להיות שאיפה של שחקנים לשחק אצלה. היום אנחנו כלום.

ואני מבין את הכוכבים של המועדון. גם המשכורות שארסנל מוכנה לשלם נמוכות משמעותית ביחס למה שמציעים להם מועדונים אחרים ובעיקר המועדון לא עושה סימנים של שיפור. כל העולם יודע שיש כמה עמדות שארסנל חייבת להתחזק בהן עם שחקנים לא יקרים במיוחד – במרכז ההגנה ובקישור האחורי למשל. ועדיין לא הגיע אף שחקן רכש לעמדות האלה. בסופו של דבר אולי רק אחד יגיע (גארי קייהיל) וגם זה לא בטוח. לעומת זאת יש המון מועמדים ששמם עלה והם בכלל לא קרובים עדיין למועדון.

ונגר נהנה מיותר מדי כוח ותמיכה ואנחנו סובלים. העתיד נראה שחור. נדמה שבימים אלה אין מועדון יותר עצוב וכואב באירופה מארסנל.

 

 

 

אופניים: גלן קרטיס - האיש, ההמצאות והמהירות
ילד שווה זהב

No Comments

תותחן ותיק 5 ביולי 2011

ונגר חייב ללכת הביתה, נמאס ממנו כבר!

טוני אדאמס 5 ביולי 2011

ונגר לא צריך שום עזרה, הוא צריך רק להודות שהוא נכשל כשלון טוטאלי בשנים האחרונות, להסיק את המסקנות וללכת הביתה. הוא הנחיל מנטליות לוזרית במועדון, הפסדנו בכל כך הרבה גמרים כבר שהפסקתי לספור, האחרון שבהם היה הפסד לוזרי טיפוסי מול בירמינגהאם.

ונגר הביתה!

B. Goren 5 ביולי 2011

אין ספק כי נדרש כאן טיפול שורש אך לפני שהמצב ישתפר, ארסנל כנראה תשקע עוד קצת. חולק עליך בעניין הסטמפורד ברידג': הרבה יותר נהנייתי לראות משחק באמירויות מאשר שם.

חוץ מזה, אני ממתין לכתבת ההמשך בנושא המלחינים הגדולים.

דודו פ. 5 ביולי 2011

כמי שאינו אוהד של ארסנל, נראה לי די ברור שארסן ונגר מיצה את עצמו במועדון וצריך ללכת. הוא אינו מתאים את עצמו לכדורגל העכשווי ועדיין חושב שמה שעבד לפני כמה שנים יעבוד בוודאות גם עכשיו. הכדורגל הוא מאוד דינמי ומי שלא עושה התאמות, נשאר מאחור, מה גם שרמת השחקנים שיש לו עכשיו נמוכה בהרבה מרמת השחקנים שהיו לארסנל בעונות הטובות.
מעניין אותי מה חושבים האוהדים של ארסנל. האם נעשה סקר בקרב אוהדי ארסנל? כמה מהם עדיין זוכרים לו חסד ורוצים אותו בכל מחיר וכמה מהם היו מודים לו על השנים הנפלאות ומראים לו את הדרך החוצה?
מעניין גם את מי היו רוצים להביא במקומו. מאמן בריטי (רדנאפ? מויס?) או מאמן אירופי בכיר?

B. Goren 5 ביולי 2011

מאמן אירופי בכיר. אברם גרנט.

טוני אדאמס 5 ביולי 2011

6 שנים בלי שום תואר זה מעל ומעבר. הסיבה היחידה שונגר לא מועף הביתה קיבינימט זה בגלל שהוא מייצר רווחים וארסנל בליגת האלופות. מה שמעניין את ההנהלה העלובה שלנו זה רק כסף, בשביל זה גם העלו את המחיר של הכרטיסים.

פורצה פיורנטינה 5 ביולי 2011

הצרות של התותחנים החלו מיד עם עזיבתה את איצטדיון 'הייבורי' הישן והטוב(שנת 2006)והמעבר 'לאמירויות' המנוכר והמרוחק משהו.בד בבד ההתנהלות היתה כלכלית פרופר(מה שאכן הכניס הון עתק מחסויות,פרסום ועוד)אבל תמיד הבעלים שמרו על הכסף קרוב לכיס ונמנעו מרכישות משמעותיות.

IsraGooner 5 ביולי 2011

מסכים עם הכל, וזה אפילו תיאור די עדין של המצב. בצורה הכי בוטה שיש, אנחנו בדרך הבטוחה להיות כמו ספ*ס, רק יותר מפורסמים ועם איצטדיון יותר גדול. קבוצה של אנדראצ'יברס שהשחקנים שכבר מצליחים אצלה, בורחים למקומות שבהם יש יותר כסף ואמביציה. ארסנל הוא מועדון שמקדש בינוניות כבר כמה שנים ומתנהל בחוסר אמביציה, זה רק עוצמת הכישלון וההתרסקות של החודשים האחרונים שחידדו את זה לכדי המצב של הדברים כפי שהם היום. זו התוצאה הכואבת של מדיניות רבת שנים שעליה חתום ארסן ונגר, לכן אנחנו אוכלים את הדייסה שהוא בישל. ונגר הוא כבר מזמן שורש מאוד מרכזי של הבעיות שלנו. בסוף הוא ימצא את עצמו בחוץ ואנחנו נישאר עם השברים שמי יודע מתי ואיך נצליח לאחות בשנים הבאות.

יש בעיות אובייקטיביות של כסף שלא זורם מהכנסות מסחריות בגלל חוזים ישנים וארוכים שתקעו אותנו בפער שקשה לדמיין מול מנצ'סטר יונייטד או ליברפול, כשאפילו טוטנהאם עקפה אותנו בפרמטר הזה, מה שמוביל לכך שהנטל נופל על האוהדים עפי שאתה מתאר בצדק – אבל את השינויים בקבוצה אנחנו לא רואים.

מקרואנקי לא היו וגם לא יהיו לי שום ציפיות, לפחות עד שהוא יראה פגיעה אמיתית בכיס שלו. אני זוכר גם כאן בבלוג שלך, לוינטל, שהיו כאלו שחשבו שההשתלטות שלו תשנה משהו בהתנהלות של הקבוצה – מיד אמרתי שאין שום סיכוי לכך, מדובר במי שהיה האיש המרכזי בהנהלה שלנו בשלוש השנים האחרונות והוא הנהנה העיקרי מהמדיניות שלה. אין לו שום אינטרס לשנות את זה, כל עוד הוא רואה את שורת הרווח. ההתנהגות שלו מאז ההשתלטות אומרת הכל, ואני חושב שכאן נמצאת השערורייה האמיתית: הוא עדיין לא אמר מילה לאוהדים. לא בפגישות עם נציגויות, לא בארסנל.קום, לא כלום. לא שיערתי שהוא יהיה כ"כ מרוחק, כ"כ Hands off, אפילו לא יציג את התוכניות שלו למועדון, מה הוא מצפה, מה החזון, משהו. וכל הבלגאן שמתרחש בקבוצה לאחרונה, זה הכל במשמרת שלו – בקיץ הראשון שלו כבעלים. איזו הצהרת כוונות יש כאן? איזה הבדל לעומת ליברפול שהלכה כאן על פרויקט חדש, שאפתני ומסקרן, עם רוח גבית מההנהלה. אבל לקרואנקי אין לו עניין להצהיר על כוונותיו, כי הוא כאן לעשות עלינו סיבוב. במה הוא יותר טוב מהגלייזרים?

matipool 5 ביולי 2011

בינתיים גם בליברפול העניינים קצת תקועים ומה שהחל לפני שבועיים שלוש בקול תרועה רמה בשוק העברות נעצר כמעט לגמרי ( יש פתאום הצהרות על כך שלא יירכשו שחקנים חדשים לפני שישוחררו שחקנים מהסגל הרחב שאנחנו תקועים איתם ועם המשכורות המנופחות שלהם ) .

IsraGooner 5 ביולי 2011

עניינים תקועים, הא? דלגליש, סוארס וקארול זה תקוע? כל האווירה במועדון היא אחרת וזה חלק מהרוח שמכתיבה הנהלה דומיננטית. ליברפול עברו מזמן את שלב ה-Doom and gloom, אני לא רואה איך ומתי ארסנל יעברו אותו בקצב הזה.
אולי רק כשנגיע למקום המייאש שבו ליברפול מצאו את עצמם בשנה שעברה.

matipool 6 ביולי 2011

ישראגאנר – דלגליש , סוארז וקארול לא שייכים לשוק ההעברות הנוכחי ואל תשכח שטורס הלך .
בשבועות האחרונים עלו שמות מרשימים ומתאימים לחיזוק הקבוצה ( אשלי יאנג , חואן מאטה , אנריקה , עלי סיסוקו , קלישי , צ'רלי אדם ועוד ועוד ) ובינתיים היחיד שהגיע זה הנדרסון .
אנחנו חייבים להרכב הראשון קשר אחורי רציני , מגן שמאלי ולפחות ווינגר אחד אם לא שניים .

אביעד 5 ביולי 2011

להיות כמו ספרס? לפחות בטוטנהאם מדברים על הישגים. ארסנל בדרך להיות עבור הליגה האנגלית מה שאייאקס הייתה עבור המועדונים הגדולים באירופה – ספקית שחקנים. אם נאסרי עובר ליונייטד אז זו בכלל קטסטרופה לתותחנים. אסור לארסנל לפתוח פתח למצב בו הם פידר קלאב ל"גדולות באמת". פשוט אסור להם.

גודיונסן 5 ביולי 2011

דיברת על בעיה בהחתמה – בעיה נוספת היא אטיות וכובד בשחרור שחקנים. הדוגמאות הבולטות הן אשלי קול ופברגאס. החבר'ה רצו ללכת, או שברור שהם ילכו, אבל לא ממהרים למכור אותם למרות שמכירה בטיימינג נכון תביא לכל הפחות הרבה מזומנים. קבוצה שמתבססת על השבחת שחקנים צריכה לתת תחושה שהיא לא מחזיקה בכוח.

גפן 5 ביולי 2011

עצוב אבל אף שחקן בעל שם עולמי כבר לא רוצה לשחק בארסנל

בימי הנרי הזוהרים הייתי נוסע כל שנה לכמה משחקים,עכשיו גם אם אקבל כרטיס טיסה חינם וכרטיס למשחק לא אסע,חבל על הזמן.

עד שונגר הקמצן החולני לא יפוטר/יתפטר המצב לא ישתנה במאומה.וגם בעידן שיבוא אחריו יקח למועדון כמה שנים טובות לחזור לימי הזוהר.

תחזית שלי שבעונה הבאה ארסנל גם לא מסיימת בין ארבעת הראשונות והנה נפרדים גם מהצ'מפיונס.

קורא אדוק 5 ביולי 2011

אני לא בקיא מאוד בהיסטוריה של ארסנל,אבל הם לא אמורים להיות הקבוצה שמאמללת את אוהדיה לאורך השנים? אולי השנים המופלאות בתחילת העשור הקודם ושנות התשעים היו חריגה?

ניינר 5 ביולי 2011

מה אתם רוצים מקרונקי? יש לו עניינים הרבה יותר בוערים לטפל בהם כמו השביתות שהולכות לחסל לו עונה בדנבר וסיינט לואיס. הרבה יותר דחוף מבחינתו לטפל בצרות באן אף אל ובאן בי איי מאשר באיזה מועדון באנגליה שבסופו של דבר מכניס כסף.
ובקשה לארסן הישר מוייט הארט ליין-תישאר, תישאר, תישאר!!!

IsraGooner 5 ביולי 2011

איך זה קשור בכלל?
לא ראיתי שכל ענייני השביתות הפריעו לו להקדיש זמן לקולורדו ראפידס שזכו לקבלת פנים אצל אובמה בבית הלבן… הוא יכול להקדיש קצת זמן לאוהדים של מוסד ספורטיבי הרבה יותר פופולרי וחשוב ברמה הגלובלית מאשר דנבר וסנט לואיס (שתיהן מערים שביחד יש בהן בערך עשירית מכמות התושבים שיש בלונדון), וזה בסה"כ אחרי שהוא בעצמו החליט שארסנל מספיק חשובה בשבילו כדי לשלם על קצת יותר מ-35 אחוז ממנה מאות מיליוני שטרות ירוקים, רק לפני פחות משלושה חודשים.

פשוט לא אכפת לו, זו האמת. הנה, תראה את ג'ון הנרי שמדבר עם אוהדי ליברפול בטוויטר… איזה הבדל.
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/1,7340,L-3523360,00.html

ניינר 5 ביולי 2011

לא אכפת לו כי העסק מרויח והוא איש עסקים ולא איזה אוהד שקנה קבוצה. בטוח שהוא מוטרד הרבה יותר בענין הראמס והנאגטס בימים אלה.

IsraGooner 5 ביולי 2011

העסק מרוויח אבל שוקע. אפשר לחשוב שהוא ימשיך להרוויח אם ארסנל תמשיך להתנהל ככה.
קרואנקי צריך להיות מוטרד מאוד מארסנל. אני לא מצפה שיהיה אוהד וזו בכלל לא הנקודה. אבל קצת Vision בריא צריך להיות אצלו עוד לפני שאנחנו נפרדים לשלום מהצ'מפיונס ליג והאוהדים מפסיקים לשלם את המחירים המופקעים שלוינטל היטיב לתאר. כל הנורות האדומות כבר מזמן דולקות ורק במגדל השן עוד לא השכילו להבין.

עמית 5 ביולי 2011

תישאר הא? מה שהוא עשה לבד, רדנאפ, ראמוס, יול, פליט, הודל, פרנסיס, גרוס וכו' לא עשו ב י ח ד !

הקבוצה שחמישים שנה מגדירה לוזריות – טוטנהאם.

לכן לא נותר לי אלא להסכים איתך – ארסן ונגר תישאר!

עמית 5 ביולי 2011

תישאר הא? מה שהוא עשה לבד, רדנאפ, ראמוס, יול, פליט, הודל, פרנסיס, גרוס וכו' לא עשו ב י ח ד !

הקבוצה שחמישים שנה מגדירה לוזריות – טוטנהאם.

לכן לא נותר לי אלא להסכים איתך – ארסן ונגר תישאר!

matipool 5 ביולי 2011

לוינטל – למי שקרא היום את "ישראל היום" ברור לאן נעלמת בימים האחרונים . סגרת להם כמעט את כל מדור הספורט ואפילו את מדור התיירות . סחתיין על ההספק העצום .

אדיסו מסאלה 5 ביולי 2011

אתה לא חושב שאתה טיפ'לה נסחף?

על שני תארים באנגליה נאבקות 4-5 קבוצות. על תואר אירופי אחד נאבקות איזה עשר. למה זה נראה לך כל כך לא סביר שתהיה הפסקה של 6 שנים מאז התואר האחרון?!

הטענות לגבי עונת מלפפונים משמימה בתחילת יוני הם לא פחות מהיסטריה מיותרת בעיניי. ארסנל הולכת לקראת שינוי ענק השנה. קלישי, פברגאס ונאסרי בדרך לעזוב. בינתיים הבאנו את ג'רביניו שלדעתי נראה כמו אחלה רכש שבעולם. תן כמה שבועות לבדוק מה עוד מביאים.

אתה משתמש במילה אידיאליסט ליד המילה קמצן וזה בעיניי תמצית הבעיה שלך. ארסנל לאורך יותר מעשור ברצף משחקת כדורגל נהדר, מגיעה כל שנה לליגת האלופות זוכה בתארים באנגליה פה ושם ולפעמים גם מגיעה רחוק בצ'מפיונז. ברור שהיה כיף לראות אותם לוקחים יותר אליפויות באנגליה וגם את ליגת האלופות אבל כל הבכיינות הזאת מרגישה לי קצת מכביסטית, אפעס…

אביעד 5 ביולי 2011

זו גישה שמתאימה לאוהד של קבוצת מרכז טבלה ולא קבוצת צמרת. נראה לך ש-6 שנים בלי תואר היו מתקבלות טוב בצ'לסי? ביונייטד?
בארסנל, ב-6 השנים לפני 2005 זכו ב-6 תארים. לרשום 0 ב-6 השנים הבאות לא נראה סביר…

האח של שווינשטייגר 5 ביולי 2011

תזכור כמה אוהדי בארסה סבלו עד שהגיעו רונאלדיניו ורייקארד…
כעשור של לואיס אנריקה וריבאלדו וקלויברט,
ואלה עוד הטובים…
תחשוב על אלה כשנות אוברמרס ושות'…
ת'אמת, ולו בשל הסיבובים שעשיתם על בארסה – מאוברמרס דרך השסק ועד הנערים מהקיץ האחרון – מגיע לכם קצת מרורים.
אבל אפילו כך – ממש רחמנות עליכם…

עמיר 5 ביולי 2011

שאלה שרציתי לשאול ממזמן, זה נכון שעל חורבות הייבורי הקימו מגרש חנייה?

IsraGooner 5 ביולי 2011

לא. יש פרויקט דירות שנקרא הייבורי סקוור והוא לא "על חורבות" (לא אומרים דברים כאלה, אפילו לא בצחוק) – חלק מהיציעים הוסבו לבנייני מגורים ומבחוץ עדיין שמרו על איך שהייבורי נראה פעם.

כיוון שאני מסביר גרוע, תוכל לראות את זה כאן:
http://www.highburysquare.com/

עמיר 5 ביולי 2011

האמת שכוונתי מלכתחילה היתה אלגורית…. אבל תודה רבה על התשובה. 

IsraGooner 5 ביולי 2011

אוי ויי. רק עכשיו קלטתי למה התכוונת… כנראה שאני ממש מנותק מנטלית מכל מה שקורה ב"ספורט" הישראלי.

הבושה.

yoffer 5 ביולי 2011

לזה חיכיתי, תודה אדיסו!

בתור אוהד של ארסנל, כואב לי וקשה לי לראות את הקבוצה במצב הזה.
ייצוא שחקנים, ירידה לרמה השנייה באירופה(מבחינת טופ עולמי שלא מתעניין), לוזריות, קמצנות, כל זה משקף ונכון לגבי מצבה של ארסנל.
יחד עם זה, אני מבקש ממכם להתנהג כמו מבוגרים ולא ילדים, 6 שנים זה הרבה אין ספק חייבים תואר, כל תואר! אבל הפאניקה מעזיבה של סופרסטארים קצת מוקדמת. הרי ברור שקבוצה בלי תארים תבריח את הכוכבים שלה שיכולים וצריכים להרוויח תארים. אבל עכשיו רק יולי! חודשיים שלמים של שוק העברות זה מלא זמן! אני מציע גם לכם וגם לשחקנים, לחכות, להרגע, ולעקוב אחרי ההתפתחויות בשוק ההעברות.
אין ספק שארסנל חייבת חיזוק משמעותי מיידי! לי אישית אין ספק שהוא יגיע השנה, אז תנו לזה זמן(ארסן בחור מחושב, ולא פזיז) אם בספטמבר זאת הקבוצה שהוא יעמיד לשנה הבאה אז יהיה הזמן לקטול, להעביר ביקורת ואפילו לחשוב על פיטורין(אני עדיין שומר לו חסד נעורים). אבל עד אז, תשתדלו להיות יותר מאופקים, ופחות פזיזים. כי הרי אנחנו לא ילדים, ויודעים שהחיים הם לא מעכשיו לעכשיו אלא הכל זה תהליכים…

IsraGooner 5 ביולי 2011

תהליכים שצריכים להגיע לאנשהו. כבר שש שנים אנחנו בתהליכים.
ארסן לא בחור "מחושב", ארסן הוא הססן ברמות שקשה לתאר. כל עוד זה לא נוגע כמובן ל"יהלומים לא מלוטשים" דוברי צרפתית… לוינטל צודק, הוא חייב מישהו מעליו (שהוא גם נותן לו דין וחשבון) שיטפל בנושא הרכש, הוא חייב דירקטור אוף פוטבול.
העניין הוא שהקיץ הזה היה צריך להיות קיץ של הצהרת כוונות ושל שינוי כיוון, וכבר עכשיו אנחנו רואים שזה לא המקרה. על כל מטרה פוטנציאלית אנחנו מתמהמהים ודנים ולשים ולועסים, עד שבסוף אנחנו בכלל לא רואים תוצאות. יש גם מחיר לכך שקודם אתה מאבד את השחקנים שלך ומיד אחר כך רץ לחפש מחליפים.

בועז 6 ביולי 2011

בטח, בוא נחכה עד לשניה האחרונה של מועד ההעברות. ברור שכל הקבוצות יחכו לוונקר האידיוט שיחליט מה עושים רק בדקה ה-90 של חלון ההעברות… זה ברור ששוב נישאר עם זבל צרפתי מהליגה ה_____ ותו לא.
וונקר בחור מחושב?? מחושב מידי!!!!!! הלוואי והיה פזיז קצת יותר ומביא סופסוף שחקן מוכח ורציני בעל יכולות בהווה ולא איזה ילדון שיהיה בשל עוד שנתיים. עכשיו וונקר, עכשיו!!!
מישהו חושב שהבחור פשוט פדופיל? מה הקטע עם בני ה-16 וה-15…??

נעל קרועה 5 ביולי 2011

אם פברגאס ונסארי וואן פרסי ימכרו זה 100 מיליון יורו לקופה
וונגר יקנה בזה כרגיל 10 שחקנים מצרפת שכולם ברמה של שמאק,בתיקווה ששלושה מהם יהפכו לכוכבי על

עמיר 5 ביולי 2011

שיחפש באוקזר, שמעתי שיש שם חלוץ משהו בן ***

כסיפוביץ 5 ביולי 2011

השאלה אם ארסנל צריכה להצטרף למרדף החזירים של הקבוצות הגדולות.
לא יכול שלא לחבר בין הפוסט הזה לפוסט של אלפסי על ניימאר ואיפה שהוא אני שמח שיש קבוצה אחת ששומרת על שפיות בשוק העברות.
המרדף אחרי סכומי עתק הורסים לטעמי כל פינה טובה במשחק.
דברי הם לא בעד ונגר כי כבר שנים שאין כלום, אבל הייתי שמח לראות קבוצה צעירה הורסת למנצסטרים ולאברמוביצ'ים את המצב רוח ובעיקר את חשבון הבנק שסוחב חובות על גבי חובות.

לי על מינוס של 4 ספרות ממררים את החיים…

ארנון 5 ביולי 2011

כבר חמש שנים, מאז שהנרי עזב, מנבאים כולם איך ארסנל נופלת אל מחוץ לארבע הגדולות. וראו זה פלא, שוב כדורגל טוב, שוב צעירים, שוב בצמרת. נכון, בלי תארים. נכון, עם לוזריות שוברת-שיאים במרץ-אפריל.
אבל כמו שכסיפוביץ מעלי אמר, קבוצה עם שפיות של רכש, עם אידיאולוגיה ראויה לכל שבח, קבוצה שכיף לאהוד (אלא אם אתה חזיר של תארים ונצחונות, ורובנו כאלה).
מבחינתי הכי כיף יהיה לזכות עם הגישה הזו ולא ע"י רכש שכמו שצ'לסי וסיטי עשו בשנים הקודמות וכמו שיונייטד עשו השנה. מוכן אפילו להקריב עוד שנתיים-שלוש בשביל לראות את זה קורה. ואני אופטימי. זה יקרה. עם וילשיר וראמזי והשוער הפולני. ועם רכש לא מופרז אלא מדויק.

IsraGooner 5 ביולי 2011

אתה מתכוון עם השוער הפולני שגמר לנו את העונה עם השטויות שלו בגמר הקארלינג קאפ? מועדון רציני היה משאיל אותו לשנה-שנתיים ונותן לו להתחשל בזמן שאצלנו יעמוד טופ-קלאס מוכח בשער.

ארסנל כבר מזמן נמצאת בקיצוניות השנייה של הסקאלה – זו לא שפיות, זו פשוט הסתפקות בבינוניות והחלטות מביכות בשוק ההעברות (קוסיילני, סקילאצ'י) ומחוצה לו (חוזים ארוכי טווח ויקרים לדנילסון, ולה, דיאבי). איזה רכש מדויק נעשה בארסנל בשנים האחרונות? רק ארשבין, וגם הוא לא עמד עד הסוף בציפיות המאוד גבוהות שהוצבו בפניו. זו בדיוק האימפוטנציה הזו שהביאה אותנו למצב הנוכחי שבו השחקנים הטובים עוזבים ואנחנו נשארים לאט לאט רק עם הבינוניים שאי אפשר להיפטר מהם והם הופכים לרוב המכריע בקבוצה, ועם הילדים המוכשרים שאולי יום אחד ייצא מהם משהו (ואז הם יעברו לברצלונה, ליונייטד, לריאל. כי אם לא, הם לא יישארו בקבוצה שלא מציעה להם לא כסף ולא תארים). אז אני מצטער לבשר, אבל חבל על השנתיים-שלוש הבאות, גם עם ווילשיר וראמזי ושצ'סני זה לא יקרה, אלא אם כן יהיו שינויים משמעותיים בדרך של ונגר.

הדרך שלו שגויה.

אני גם לא יודע מה כ"כ כיף בלאהוד את ארסנל. זו ממש לא חזירות של תארים ונצחונות, אף אחד לא חתם איתי על חוזה לאספקת תארים על בסיס קבוע כשהפכתי לאוהד, אבל הקבוצה הזו כבר ממש מאמללת לצפייה עם כל השחקנים שעושים טובה שהם עולים למגרש ולא נלחמים, אלא רק מתמסרים כל הזמן בלי שום פואנטה, כפי שהקבוצה נראתה יותר מדי פעמים בעונה החולפת.

שיפופי 6 ביולי 2011

רכש שיונייטד עשו השנה? את מי הם קנו?

האידיאולוגיה של ונגר מרעננת ונכונה, אבל הוא לוקח אותה לקיצוניות. קבוצה פשוט לא יכולה לגדל את כל השחקנים שלה.
מה גם שלא כל ההרכב יכול להיות צעיר, צריך כמה מבוגרים בעלי ניסיון שידריכו את הקבוצה וינהיגו אותה.

חזיר של תארים ונצחונות? ספורט זה שאיפה לנצחונות. אחרת זה לא היה ספורט.

עמית 6 ביולי 2011

לייק!

אריק 5 ביולי 2011

למה יש לי תחושה שכל מי שמנבא לארסנל להיות מחוץ לארבע הראשנות יאכל את הכובע.

יניב 5 ביולי 2011

הטענה המרכזית היא שבמידה ופאברגס ונאסרי יעזבו ולא יבואו שחקנים מוכחים (יקרים) אז הם יסיימו מחוץ לארבע הראשונות.
זו התחושה הרווחת והיא הגיונית.
לשיטתך עדיין ארסנל תוכל לסיים בארבע הראשונות. ארסנל עשויה לקחת אליפות (כנראה שלא) אבל עדיין סיטואציית תחילת עונה שארסנל צועדת אליה היא מחדל של ונגר כמנג'ר ושום הימור כזה או אחר לא ישנה את זה. ונגר הימר מספיק, עוד הימור כושל וארסנל תחזור להיות קבוצה אנגלית טיפוסית עם מנג'ר אחר.

גפן 6 ביולי 2011

למה ?

כי יונייטד וצ'לסי ב 100% וסיטי ב 90% יסיימו לפני ארסנל .

אז נשאר מקום אחד פנוי שעליו יאבקו ארסנל-ליברפול-טוטנהאם,ולך תדע אולי בכלל קבוצה אחרת (אברטון-וילה-ניוקסל) תפתיע ותסיים רביעית.

אביעד 6 ביולי 2011

ארנון – אני חושב שהבעיה היא בטווח הזמנים ובסביבה המשתנה. הנרי נתן לארסנל עשור לפני שהלך למקום אחר "בשביל תארים", ויירה נתן 7-8 שנים, פברגאס נתן עד כה 6 שנים. נאסרי עושה קולות של עזיבה אחרי 3 שנים. אתה באמת בטוח שווילשייר, ראמזי ושצ'סזני ייתנו 6-7 שנים במצב הנוכחי עם המשכורות שרצות להם מעל הראש?
בין מה שקורה עכשיו ובין מה שקרה כשהנרי או ויירה עזבו יש הבדל סביבתי. בליגה האנגלית של לפני 3 שנים, הטופ 4 היו מועדון סגור. ארסנל הייתה צריכה לפשל די בגדול בשביל לאבד את המקום שלה. עכשיו, זה קצת שונה. צ'לסי ויונייטד חזק בעניינים, גם סיטי עם הכיסים העמוקים, ליברפול עושה קולות של התאוששות (ובהיעדר אירופה הם יתמקדו חזק בליגה) וגם טוטנהאם כבר לא פראיירים. עכשיו ארסנל צריכה עונה יותר מסבירה בשביל לשמר את המקום שלה.
תוסיף לכך את הנשירה למקום רביעי שמצריכה השתתפות במוקדמות ותראה שונגר לא יכול להרשות לעצמו לקחת את הזמן עם הרכש וההכנות. הוא חייב לחתוך דברים מהר. אם ארסנל לא תסגור סגל תוך 3 שבועות ואם יהיה אקסודוס, גם אם יבואו חדשים, ייקח לקבוצה זמן להתחבר ועל פתיחה רעה של העונה, בטח אם מדובר בקבוצה צעירה, ייתכן וארסנל תשלם מחיר יקר.
שיפופי – ברצינות? מה כבר יונייטד עשתה? הוציאה 50 מליון פאונד לחזק את היסודות של קבוצה שהייתה ממילא אלופה ובגמר האלופות ועשתה זאת עם 3 שחקנים בני 19,20 ו-25. והיא עשתה את זה מספיק מהר בכדי שהמצטרפים החדשים יעשו קדם עונה עם הקבוצה כמו שצריך ויהיה להם זמן להתאקלם.
IsraGooner – לא נראה לי שארסן ונגר צריך מנהל מקצועי מעל הראש. להיפך. אני חושב שארסן ונגר הוא דירקטור אוף פוטבול מבריק. הוא דווקא צריך מישהו מתחתיו. מישהו שיידע להכין את הקבוצה טקטית למשחקים נתונים. מישהו שיידע להגיב טוב למה שקורה על הדשא בזמן המשחק. מישהו שיידע ללחוץ לפעמים על המנהל המקצועי בכדי שיביא שחקנים מסויימים גם מתוך מחשבה על כאן ועכשיו ולא רק על פרוייקט עתידי. בקיצור, הרכש הכי טוב שארסנל יכולה לעשות יהיה לשכנע את מארסיי לשחרר לה את דידייה דשאן. והיא צריכה לשכנע את נאסרי להישאר (פברגאס יכול וצריך ללכת). הישארות של נאסרי והחתמה של דשאן (או כל מאמן צעיר ומבטיח אחר, מארק יוז פנוי…) יהיו איתות טוב מספיק על רצינות בשביל להזיז עניינים לכיוון הנכון.

IsraGooner 6 ביולי 2011

מארק יוז? עם ונגר?! לפחות גרמת לי לחייך. חוץ מזה, יוז הוא חתיכת דושבאג.

לדעתי שום דבר לא יעבוד עם ונגר כי הוא מקובע מדי בכל האספקטים. אני לא מאמין שהוא יכול לקדם אותנו יותר, את השלב הבא צריך להפקיד בידי מישהו אחר.

אביעד 6 ביולי 2011

דושבאג או לא, אצל יוז לא תראה חבורת כוסיות.

דובי מילר 6 ביולי 2011

לוונטל – זה העונש של מי שגנב לנו את הגביע, לא נשכח לא נסלח…
וברצינות – עזוב אותך, עכשיו קיץ,חם. תפוס קפה קר עם הרבה הרבה קרח, תקרא שוב את "קדחת המגרש" ותבין שהמצב שלכם לא כל כך גרוע…

אריק 6 ביולי 2011

גפן. מאיפה אתה מביא את האחוזים? לא התרגשתי מסיטי שנה שעברה הם הגנתיים מדי בשביל לנצח קטנות ויש להם גם אירופה על הראש השנה לדעתי הם לא יתקדמו שנה הבאה. צלסי קבוצה מאוד מבוגרת שנראתה רע השנה ויש לה מאמן שיכול להיות מעולה אבל זה טעון הוכחה. יונייטד זה יונייטד כנראה נסיים מעליכם אבל אף פעם אי אפשר לדעת, פציעה ארוכה לרוני למשל. אני לא מתרגש מהרכש של ליברפול 80 מיליון על קארול סוארז והנדרסון זה לא מפחיד גם לא דאונינד ואדאם. בקיצור לא הכל דןם אנד גלום תנו לארבן קרדיט במרץ 2012 עוד תהיו עם סיכוי לאליפות. נסרי לוזר נעלם כשקשה קלישי היה איום שנה שעברה וססק עשה טובה כולם זה גוד רידאנס. בוא נראה מה ארסן יעשה, אני מהמר על הגאנרס לאליפות שנה הבאה ותרשום

אריק 6 ביולי 2011

לארסן

דודו פ. 6 ביולי 2011

נאסרי סגר בסיטי אחרי קלישי. פשוט גאוני, למכור את השחקנים המצטיינים שלך לקבוצות שמתחרות איתך ישירות על התואר/מקום באלופות. מה השלב הבא? למכור את וולקוט לצ'לסי? את ון-פרסי לליברפול?

matipool 6 ביולי 2011

אנחנו ( ליברפול ) צריכים יותר את וולקוט או ארשבין . תודה .

S&M 6 ביולי 2011

חשבתי שזה טור ביקורת, אבל כל מה שקראתי זה רק תיאור המעלות של ונגר – אחריות תקציבית, טיפוח צעירים, התנהלות שפויה. תארים זה רק פועל יוצא, ומי שהמהות אצלו היא לספור תארים, לא צריך לאהוד קבוצה אחת בלבד. אם תארים זה הסיפור, תחליף קבוצה. קודם כל תאהד את מכבי ת"א בכדורסל, אח"כ אני ממליץ על ברצלונה בכדורגל, ולחילופין, לאהוד את מוריניו וללכת איתו לכל קבוצה.

אני קורא כאן בקביעות ויודע שאתה לא אדם שטחי. למה לא תדבר (גם) על הכדורגל האסתטי, על הרוח השפויה, על החממה – ועל זה שהמועדון משועבד הרבה שנים קדימה להחזרי ההלוואה על האצטדיון החדש (ובגלל זה כנראה גם מעלה את מחירי המנויים). בנסיבות האלה, עם קבוצת נוער צרפתית מחוזקת, ונגר מוציא מים מהסלע.

IsraGooner 6 ביולי 2011

אני אגיד לך למה – כי זה שטויות. בדיוק כמו הטענות האוויליות של "תחליף קבוצה". אני כבר לא מדבר על כך שמשפט כזה מעיד על אפס הבנה במהי משמעות האהדה… אבל לרצות שהמועדון שלי, המועדון הכי גדול בעיר הכי גדולה באירופה, שיש לו פוטנציאל להיות אחד הגדולים בתבל, יתנהל בהתאם לאמביציות שהולמות אותו – זה לא סיבה שמישהו יעז לומר לי ולאוהדים כמו לוינטל "תחליף קבוצה". וכן, תארים זה הסיפור, לשאוף לתארים זה לא מגונה.

הרוח וההתנהלות השפויה כבר מזמן לא כ"כ שפויה, היא בלון ניסוי קיצוני על הגב של האוהדים שמשלמים בשביל לצפות באקדמיית את המחירים הגבוהים ביותר בעולם הכדורגל. הכדורגל האסתטי (שלמען האמת, לא כ"כ מעניין אותי. הדבר הכי יפה בעולם הכדורגל אי פעם היה דניס ברגקאמפ וכשהוא הגיע לארסנל הוא שיחק בעיקר עם נגרים. זה עדיין היה הדבר הכי יפה בעולם) הוא כדורגל דפוק מהיסוד, כשכל מה שאנחנו עושים זה להתמסר עד חוסר דעת ולא בועטים לשער, שלא לדבר על כך שאין לנו חוט שדרה הגנתי כבר שנים. מי שראה את הכדורגל שלנו לאחרונה, יודע שכל הקשקושים על כדורגל יפה הם טובים מקסימום בשביל דיבורים על מותג.

אם אתה לא יודע למה העלו את מחירי המנויים (והכרטיסים והממברשיפ) – אל תשער ואל תגיד סתם. החזרי ההלוואות על האיצטדיון החדש הם אגמון קטנטן מול ים ההכנסות שהמועדון הזה מגלגל, הם יכולים להיות מוחזרים בקלות באמצעים הקיימים ועוד לסיים ברווחים גבוהים. עובדה, זה מה שקורה. ארסנל העלתה את מחירי המנויים משתי סיבות עיקריות – עלייה מתמדת בסעיף השכר של המועדון (שעדיין לא מספיקה כדי להשאיר את נאסרי, אבל בוודאי מספיקה לתת חוזים ארוכי טווח לשחקני אשפה שבלתי אפשרי להיפטר מהם) ובמיוחד הנחיתות המסחרית העצומה שאנחנו נמצאים בה בגלל חוזים ארוכי טווח שנחתמו (עם נייקי ואמירייטס) בזמן בניית האיצטדיון.

ונגר לא מוציא מים מהסלע, הוא מוציא בערך מה ששווה הסגל שלו – מקום רביעי. אם אנחנו משלמים בשביל לקבל מקומות 4-5, זה גם מה שאנחנו שווים. אולי זה עצוב, אבל זה נכון.

עמית 6 ביולי 2011

מאוד לייק!

בועז 6 ביולי 2011

ההתנהלות הפושעת של וונגר גומרת לי את הבריאות.
עזבו שניה רכש וכאלה, איך יכול להיות שדנילסון האפס (אחד הגרועים בהיסטוריה של ארסנל), דיאבי החלש (שעכשיו נפצע שוב!!) רוזיצקי הנעלם (האריך חוזה!!!!), אלמוניה (הליצן), אבואה המוגבל שכלית (הכי בינוני שיש)ןסקילאצ'י (רכש חלש מאוד) עדיין לובשים את המדים של ארסנל?? איך ייתכן??
וונגר, מעבר לזה שהוא קמצן עיוור הוא גם עקשן אידיוט שלא מוכן להודות בטעויות שלו- השחקנים הללו הם כישלון חרוץ כבר כמה וכמה שנים ועדיין הם שייכים לארסנל, מרשים לעצמם לדבר בגנות הקבוצה (דנילסון ודיאבי) ועדיין מקבלים את הגיבוי של וונקר (באנגלית זה נשמע יותר טוב…)
וונקר הבטיח רכש מאסיבי- האידיוט איבד כבר את אלברס שחתם באינטר ויש מצב שגם ג'רביניו (צ'אמח #2) בסופו של דבר לא יגיע… תמשיך לישון וונקר ובסופו של דבר תביא קצת זבל מהליגה הצרפתית, תסבן אותנו שיש בלם "כמו" חדש- וורמאלן שלא שיחק עונה שעברה ותבטיח שהפעם נתמודד עד הסוף…
הייתי השנה באמירויות וראיתי בלייב אפילו את הניצחון על פחצלונה- לצערי כפי שזה נראה היום, ליגת האלופות והתמודדות על תארים- חלום שהולך ומתרחק בצעדי ענק מאיתנו.
אין הרבה אופציות- או שיוחזר דיוויד דין למועדון לתת לוונקר בראש או שזורקים את הצפרדע העיוור הביתה עם כל הכבוד להשגי העבר שלו בקבוצה- עבר רחוק מאוד- 6 שנים, ראבק!!!
וכאלה שאומרים שתארים זה לא הכל – מנג'ר אגדי של קבוצה גדולה אחרת אמר פעם- ניצחון זה לא הדבר העיקרי בכדורגל, זה הדבר היחידי שמשנה!! לנצח, בכל צורה ודרך, זו מטרת המועדון ולא לא לא להשביח שחקנים ולמכור אותם ברווח!!! מה אנחנו? הספרס? הפועל פ"ת? אדון וונקר- תחזיר לי את הקבוצה שלי!!
אם נאסרי באמת הולך לסיטי וססק לפחצלונה ולא מגיעים שני כוכבים במקומם- נתמודד בכבוד על מקום בליגה האירופית.

באבא ימים 6 ביולי 2011

קצת קשה אז נשברים?

האמת המהפכה של ונגר הושלמה. הוא לקח קבוצה של לוחמים קשוחים והפך אותם לכוסיות. כשסיים עשה את אותו דבר לאוהדים.

עמיר 6 ביולי 2011

אלת המזל נותנת קצת כאפות לקונטאדור. אחרי שהפסיד 1:20 בפרולוג מתאונה שטותית , הפסיד על הקסקס בסוף הקטע הרביעי לאוונס, הוא מתרסק גם בקטע החמישי וצריך להדביק דקה מהפלוטון. נראה שהחומרים שזורמים לו בדם עשו לו בלבלת.

פאקו 6 ביולי 2011

היום דווקא היה לו מזל. היה יכול להיות הרבה יותר גרוע, כי הוא לא הפסיד יותר מדי זמן. השאלה עד כמה הפער הזה יפגע בו מול השלקים בקטעים ההרריים.

עמיר 6 ביולי 2011

לפי איך שאנדי התנהל אתמול בסיום, קונטאדור סוגר את כל הפער כבר בקטגוריה 1 הראשונה. (בתקווה ש)אלילת המזל מארגנת לו עוד כמה בלת״מים עד הפסגה הרצינית הראשונה.

נעל קרועה 6 ביולי 2011

למה סיטי צריכה את נאסרי עם שחקן כמו דוד סילבה בסגל?

אביעד 6 ביולי 2011

צודק. למה יונייטד צריכה את הרננדז אם יש את רוני? למה ברצלונה צריכה את אינייסטה אם יש את צ'אבי?

שלו 6 ביולי 2011

לפני שאני חותם על הצ׳ק,
יש למשהו מחובבי הכדורגל הארגנטינאי משהו טוב לכתוב על למלה?

עמיר 6 ביולי 2011

אני מדמיין או או שהבני אלף מערוץ 5 משדרים את ארגנטינה-קולומביה בפלוס לייב?
אין גבול לבושה

דודו פ. 7 ביולי 2011

בינתיים ליברפול עושה יופי של רכש עם הבאתו של צ'רלי אדם וחיזוק הקישור. השלב הבא זה ארון לנון תמורת אקווילני וכסף, גם עסקה נפלאה, אם תצא לפועל. לאט לאט דלגליש בונה סגל מצויין ומתקן את הפשלות של בניטז והודג'סון. רק צריך לקוות שייפתרו מכמה עודפים כמו יובנוביץ', ג'ו קול', פאולסן, קונצ'סקי וקירגיאקוס ויביאו במקומם עוד קיצוני (הלוואי חואן מאטה), קשר אחורי ובלם.

טוני אדאמס 11 ביולי 2011

ונגר הביתה!

עמית לוינטל 11 ביולי 2011

טוני,
א. מה שאתה אומר קדוש.
ב. זה סקופ שאתה יודע עברית!

Comments closed