האוהד מספר 1

ולאדימיר

חשבתי, תכננתי, קיוויתי לכתוב על אפואל ניקוסיה, הסנסציה הגדולה ביותר בשלב הבתים מאז שנוסדה ליגת האלופות.

בכלל, הבית הזה בו דווקא פורטו ושחטאר הפייבוריטיות עפות, ובמקומן עולות השתיים שבאו מקבוצות הדרוג האחרונות בהגרלה – אפואל וזניט – היה סנסציוני ברמות שאי אפשר לתאר. אפילו הכינו חגיגת זיקוקי די-נור א-לה יום העצמאות לפני המשחק, ממש מאחורי היציע הדרומי של האוהדים הכתומים השרופים של אפואל.

אבל בסוף המשחק נאלצתי להתקשר לארץ ולדבר כמה שניות בעברית, ואז בא אלי מישהו עם מבטא רוסי ואמר לי: "שמעתי שאתה מדבר עברית. זה נכון? גם אתה מישראל?".

ולאדימיר, מהנדס מחשבים מחיפה, עלה לישראל מדונייצק, אך נותר אוהד שרוף של שחטאר. למרות שלא יצא לו עדיין לבקר ב'דונבאס ארנה' (האצטדיון החדיש של שחטאר), הוא קופץ מדי פעם למשחקי חוץ של שחטאר באירופה. הוא היה, למשל, בניצחון הגדול באולימפיקו ברומא בפברואר בשמינית גמר ליגת האלופות. עכשיו הוא בא לניקוסיה.

שחטאר, קבוצה טובה בפער עצום על אפואל, הודחה בבושת פנים. הערב בניקוסיה היא השיגה את נצחונה היחיד בשלב הבתים הקטסטורפלי שלה, היא גם הנחילה לאפואל הפסד יחיד בבתים. נגמר 0:2, אבל 0:5 היה משקף יותר.

שחטאר ידעה לפני המשחק שהיא תסיים במקום האחרון ותודח. ובכל זאת ולאדימיר, בן 50 לערך ואב לשני ילדים, לא ויתר. הוא החליט לארוז ולנסוע לראות את קבוצתו האהובה במשחק חסר חשיבות ואחרי קמפיין מביך.

"אני תופס את הראש ולא מאמין איך הקבוצה שלי מקום אחרון והקבוצה שלהם מקום ראשון. זה לא הגיוני. ראית את פערי הרמות ומי נראית ראשונה ומי אחרונה". עניתי לו במשפט המורכב הזה, שתמיד חלמתי להשתמש בו ומעולם נדמה לי לא יצא לי. ציטטתי את כל גדולי האומה, בניתוח עמוק ותובנה שאין נהירה ומרכזית ממנה בהוויי חיינו: "זה הכדורגל, ולאדימיר".

ובאמת זה הקסם של המשחק. לאפואל אין אף שחקן ששווה מקום בסגל של שחטאר, שעם הרכב חסר מטיילת בניקוסיה. "האישה תומכת ומעודדת אותי, יש לי מזל", אמר ולאדימיר בקשר לאהדה חוצת הגבולות שלו. עושה רושם של בחור מקסים ונחמד. חולה כדורגל.

נזכרתי כמה מעט אוהדי הפועל טסו למשחק בבוקרשט, ואני לגמרי מבין את זה (אגב, יורי טאליבן היה שם כמובן ובטח גם סוקו נכח). אחרי שהקבוצה שלך מודחת ומשחקת לפרוטוקול, טבעי שמעט אוהדים ילוו אותה למשחק חוץ, בטח אם הוא נופל במקום כמו בוקרשט ומול יריבה אפורה כמו ראפיד. חלק מהאוהדים שנסעו בטח הזמינו את הטיסה עוד לפני שיידעו שהפועל תודח.

אז מה תגידו על ולאדימיר, שאירגן לפני שבוע טיסה וכרטיס משחק לניקוסיה לראות את קבוצתו מול יריבה צנועה, הוציא לא מעט כסף והשקיע שלושה ימים במסע הזה, וזאת אחרי ששחטאר היקרה שלו שהייתה אמורה לעלות פישלה בענק?

אותי זה ריגש.

 

ליגת שוקי ההון: משחק העשור - מרקל מול השווקים
טוטנהאם נגד ווסטהאם: הקרב המלוכלך על האיצטדיון האולימפי / דניאל נוסבאום

No Comments

avigol 7 בדצמבר 2011

גם אותי זה ריגש.

יוני 7 בדצמבר 2011

Ten

ישי מהסמרטפון 7 בדצמבר 2011

יש הבדל גדול
הם רואים את הפועל כל שבוע בישראל
הוא לא ראה את הקבוצה שלו מזמן.

נעל קרועה 7 בדצמבר 2011

נדמה לי אפואל ניקוסיה כמעט עלו לשלב הבא כבר בשנה שעברה
פריארים הם לא

Comments closed