כמה גאונים בקבוצה אחת!

סיכום הקלאסיקו: סקס-פקטור

 

 

 

 

 

 

 

 

***

נוק אאוט.

זה היה נוק אאוט באדום-כחול. פשוט נוק אאוט. פצצה לרקה. ספירת עשר בסיבוב הראשון.

אתם יודעים משהו? אפשר להתווכח אם בארסה של גווארדיולה היא הקבוצה הטובה בהיסטוריה, האיכותית בהיסטוריה, האטרקטיבית בהיסטוריה, המבריקה בהיסטוריה. על דבר אחד אני נאלץ לחתום: לא זכורים לי כל כך הרבה גאוני כדורגל – סליחה, גאונים – מרוכזים בקבוצה אחת.

גאונות היא לא זריחת האינדבידואל, אלא הידיעה שלו לגרום לאלה שלידו לתפקד בשיאם, להפוך אותם לשמש שגורמת לו ביחס הרמוני-סינרגטי מושלם לבהוק ולהבריק. גאונות היא לגרום לשמש להאיר אותך הכי חזק שיש. הילה שבאה ממך, יוצאת החוצה וחוזרת אליך. החוצה ובחזרה. לראות את האור, ושהאור יאיר אותך.

אני עובר על השמות: צ'אבי – מהנדס, קבלן, מתכנת, פיזיקאי, מחשב זוויות מסירה, נע בשירה, בפיוט ובסיפור קצר. תמיד מוצא לעצמו שטח, קורא את המשחק באופן מושלם ותמיד מקבל החלטה נכונה. לא מאבד כדור, אבל יודע לחטוף. מוח כדורגל. אחד הגדולים אי פעם ששיחקו במרכז הקישור. בטופ של הטופ.

אינייסטה – שף, אדריכל, מגנט לכדור, הכי חסר אגו, שרוצה לפנק ולפרגן לחבריו, מחפש תמיד מקום ליצור קצת בצד, מבין למי למסור ומתי, יכול להיעלם ופתאום חוזר בענק, בעל יכולת כדרור ומסירה נדירים, עם טאץ' עדין כמרגרינה. כמו עוגה משובחת מ'בוטיק סנטרל'. קינוח קרם דה לה קרם.

מסי. חבל לבזבז מילים.

פויול – היש לוחם גדול מזה? נשמה גדולה מזו? זה לא מקרי שכשהוא על המגרש בארסה לא מפסידה לריאל. אין איש ממוקד מטרה יותר בכדורגל, אפילו לא גאטוזו. כשפויול צריך לשתק מישהו, הוא ייתן הכל. ישאיר דם על המגרש.

מדהים שגם אחרי כל השנים והפציעות, כשצריך אותו פויול  חוזר ומופיע ומשתק עם המוח והכוח שלו את כל סוללת הכוכבים ההתקפית מהלכת האימים של ריאל. עדיין אחד משחקני ההגנה הגדולים של דורנו. סמל. לב.

ועכשיו יש להם גם את ססק – השחקן המשלים הטוב בעולם. הוא באמת גורם לכולם סביבו לזהור. הוא הופך ומשדרג את המשחק של בארסה למשהו בלתי צפוי, גאוני ממש.

ססק אחראי מרכזי לבלאגן המסודר, סליחה – לסדר המבולגן. כל הזמן יש תנועה ושחקנים נעים בחילופי תפקידים בחלק ההתקפי של בארסה, כי ססק כל הזמן נכנס לעמדה של מי שצריך – אם זה מסי, אלכסיס, ובעיקר צ'אבי ואינייסטה. הוא מתחיל בהתקפה בימין, עובר לאמצע, יורד לאחור. פתאום אתה מוצא אותו מחפה על ג'ראר פאקינה פיקה! פשוט נמצא בכל מקום.

אומר זאת כך: רק מעטים בכדורגל יודעים ומבינים זאת. חלקם הגדול אוהדי ארסנל. ססק הוא אולי השחקן הכי אינטליגנטי בכדורגל. יש לו הבנת משחק מושלמת, קריאת משחק והבנה מה לעשות ואיפה להיות בכל מצב נתון, שזה יותר מנדיר.

לא ברור אם זו אינטואיציה מולדת או שאפשר לעבוד וללמוד את זה, אבל אני, בתור השחקן המצטיין של טורניר 'מפרשית 2001' , מוכן להישבע – זה משהו שנולדים איתו, אבל משפרים אותו עם הניסיון, האימונים והלימוד.

רבים חשבו שססק לא ימצא מקום בבארסה כי הוא מיועד למשבצת של אינייסטה או צ'אבי. בפועל הוא רק משכלל אותם. הוא כל הזמן נמצא בעמדה משלימה, שמאפשרת לשניים האלה להיות חופשיים, וגם למסי ולסאנצ'ס לפעול. ואז בארסה אפילו יותר קטלנית.

וכמובן ססק הוא איום מתמיד על השער, בזכות קריאת משחק הגאונית הזו שלו. לאניני טעם בלבד.

ראיתם איך הוא בא כטריילר לנגיחה מושלמת וכל כך אמיצה מההרמה (המצוינת כשלעצמה) של אלבס? איזה כלי נשק מטורף זה! בצה"ל קוראים לנשק כזה "שובר שוויון".

אז מיהו האקס-פקטור שחיפשתי לפני הקלאסיקו? זהו ה-ססק-פקטור!

ומעל כולם עומד לו הגאון מכולם – פפ גווארדיולה. רבותיי, הסירו כובעים וכובעונים. זיקפו והצדיעו.

אנחנו עוד לא יודעים איך פפ ייזכר בדפי ההיסטוריה, אבל ברור לי איך הוא צריך, ראוי, חייב ואמור להיזכר: אלכסנדר מוקדון, ג'ינגיס חאן, נפוליאון, פפ.

בקיץ היו מי שתהו מדוע גווארדיולה מתעקש לחזק את הקבוצה שלו, שמחצה את ספרד וכל אירופה בעונה שעברה. הגאון הזה התעקש שהסגל שלו קצר מדי ודרש את פברגאס ואלכסיס סאנצ'ס.

בזמן שכל הפרשנים חשבו שבארסה היא מכונה בלתי עצירה, גווארדיולה – כמו המצביאים הגדולים בהיסטוריה – חשב צעד קדימה, והביא שכלול סגנוני ושדרוג טקטי.

ברגע שאתה משתמש בנשק של האתמול, היריב שלמד אותך ויודע למה לצפות, יביס אותך. והרי כולם חוזרים לטקטיקות שעבדו עבורם וניצחו להם את קרבות האתמול. כי הם בטוחים בזה. ככה הם נופלים.

רק גאונים מעזים ולא מפסיקים להתפתח ולהשתדרג. כמו מייקל ג'ורדן ששיכלל מדי עונה את משחקו והמציא עצמו מחדש, כשהוא מוסיף אלמנטים חדשים למשחקו (משחק עם הגב לסל, למשל, בשנותיו המתקדמות).

אם בעונה שעברה שלף הגאון גווארדיולה את העמדה החדשה של לאו מסי כ'חלוץ נסוג' או '9 מזויף', ודני אלבס כקיצוני התקפי במקום מגן, העונה המאמן המבריק הזה משחק עם השילוב הטקטי הבלתי אפשרי של ססק לצד אינייסטה וצ'אבי, ולא במקומם. ססק הפך לאיום השני אחרי מסי על השער.

בארסה של גווארדיולה עברה העונה לשחק לעתים 3-4-3, אבל המספרים לא חשובים: סאנצ'ס ופברגאס הביאו ניצחון הרואי לבארסה בקלאסיקו, שהחזיר אותה מהקבר במרוץ האליפות לעמדת הפייבוריטית.

כי אין תחליף לשחקנים רעבים. זה הדבר החשוב שהבין גווארדיולה. אחרי ההצלחה הענקית של הקבוצה, פפ חשש בצדק משובע של שחקניו. ולכן שחקנים כמו סאנצ'ס ופברגאס, שלא זכו בתהילה רבה לפני כן, היו יותר מכולם אלה שלא הרימו ידיים, שידרו שובע והתייאשו בפיגור מוקדם מול ריאל, אלא נלחמו עד הסוף. עד הניצחון המתוק.

פשוט לא נגמרות מילות הפרגון שלי לפפ, ששוב עמד בגבורה מול מוריניו המהולל. גם כאשר, לשם שינוי , הוא בא כאנדרדוג, פפ עדיין עמד איתן והביס אותו. קבוצה שחוזרת ככה מהקבר, מגול אחרי 22 שניות מול קהל עוין, מה עוד הקבוצה הזו לא הוכיחה לנו? ומה זה אומר על המאמן שלה? כבר אמרתי – גאון.

לסיכום: היה קלאסיקו כמו שהתרגלנו בשנים האחרונות. מצד אחד משחק ענק, רמה גבוהה, פילוסופיות משחק מנוגדות, טכניקה מלהיבה, אווירה מחשמלת, הרבה גולים ודרמה – אבל מצד שני הרבה בכיינויות והתחזויות, עבירות אגרסיביות ותאקלים אלימים, לחץ ואיומים על השופט, שמגיב בהיסטריה ובחשש, וגם פפה, בוסקץ, אלבס ודי מריה. סלט מכל הטוב והרע שיש לכדורגל להציע.

90 דקות הן המון המון המון זמן. מסתבר. שנים ויובלות בשעה וחצי. כי כמו שכתבתי בעיתון:

זה משחק שהתחיל עם השער המהיר בהיסטוריה של הקלאסיקו לזכות ריאל מדריד, והסתיים בעוד קונצרט סותם פיות של ברצלונה. זה משחק שהתחיל בגשם על משטח חלק והסתיים כשהירח – ממש אחרי ליקוי – בוהק מתמיד ומבהיר את יחסי הכוחות. זה משחק שהתחיל כשמוריניו חיכה במנהרה לגווארדיולה כדי לכבוד ונגמר כשהפורטוגלי בורח לחדר ההלבשה. זה משחק שהתחיל כשריאל הקבוצה הכי טובה בספרד ובאירופה והסתיים כשברצלונה, אירופה המכהנת ברצלונה, היא – כידוע בביטחה – הקבוצה הכי טובה בעולם. וריאל שהיא הכי טובה חוץ מקבוצה אחת, שוב מגלה שהיא לא מספיק טובה.

*

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מספר שבע - עוד קלאסיקו קלאסי
חיריאת ארבע (הפסד צורב לשאלקה)

No Comments

גפן 11 בדצמבר 2011

בארסה מודל פפ היא הקבוצה הטובה בהיסטוריה.מסי הוא השחקן הטוב בהיסטוריה.כל מי שאומר אחרת משקר את עצמו,מונע משנאה או קנאה,או שהוא פשוט לא מבין כדורגל.

תומר חרוב 11 בדצמבר 2011

אני אומר שהיא לא ושאני לא מבין בכדורגל. אבל בעצם בגלל שאני משקר את עצמי אז זה אומר שאני כן מבין בכדורגל והיא אכן לא.

אז אני בטח מונע משנאה וקנאה.

שיט… בעצם שיקרתי את עצמי, אני לא באמת מונע משנאה וקנאה. אוף, אני מבולבל לגמרי…

גפן 11 בדצמבר 2011

לא מעניין אותי מה אתה אומר.
הדבר הכי חשוב שהגמד הרשע (שוב) השתיק אותך.

תומר חרוב 11 בדצמבר 2011

ישראלביץ? :)

גפן 11 בדצמבר 2011

חנצ'וק(להלן חן עזרא)

אביעד 11 בדצמבר 2011

זה בכלל לא משנה אם אתה צודק או לא. ההחלטיות שקובעת שמי שחס וחלילה לא מסכים איתך הוא בעייתי בצורה כלשהיא היא לא פחות בעייתית. אבל בטח לא מעניין אותך מה אני אומר. אני הבעייתי :)

גפן 11 בדצמבר 2011

אף אחד כאן בדה באזר לא בעייתי מבחינתי,לא משנה מהי דעתו בכל נושא שהוא.

אביעד 11 בדצמבר 2011

אלא אם כן הוא חולק על הדיעות שהצגת בתגובה הזאת? :)

גפן 11 בדצמבר 2011

לא לא

לא מעניין אותי גם מה אומרים אחרים שמחזקים את דעתי,בנושא הנ"ל או בכל נושא אחר שאני מביע עמדה.

דוגמה?רונן דורפן אומר שדייגו טוב ממסי,גראהם סונס אומר שמסי טוב מדייגו.יבוא דורפן ויגיד מי אתה בכלל גפן?ואני אגיד, ומי אתה דורפן ליד סונס?מי מבין דורפן או סונס צודק? לא איכפת לי.אולי בכלל שניהם טועים ופלה הוא הטוב בהיסטוריה.

לי יש את הדיעה שלי וכל היתר לא רלוונטי עבורי.

אביעד 11 בדצמבר 2011

גפן, הכל ברוח טובה :)

גפן 11 בדצמבר 2011

ברור אביעד

אבירם 11 בדצמבר 2011

אני מניח שלפחות כמה מאות אנשים חושבים שרונן דורפן הוא אדם די חכם.
אני יודע ש50 מיליון אנגלים חושבים שגרהאם סונס הוא די טיפש.
מה זה עושה את מסי?

גילי פלג 11 בדצמבר 2011

לוינטל, מה יהיה איתך ? כמה פעמים תגרום לבן אדם בעשור הרביעי לחייו לרוץ לקרוא את הפוסטים שלך ולשרבב לשון בהתלהבות של ילד.

פוסט מבריק!

אני לא מבין גדול בטקטיקות ומערכי משחק, אבל בכל זאת מסכים לגבי גווארדיולה. זה מעבר לטקטיקה כזו או אחרת.

25 שנים אני צופה בכדורגל, ומעולם לא ראיתי שחקן מיוחד כמו אינייסטה. ראיתי טובים ממנו (לא רבים- רונאלדו הברזילאי, מסי, אפילו לגבי זידאן אני לא בטוח) אבל הוא המיוחד ביותר. צריך לאחר כבוד להעביר רשמית את תואר המיוחד ממוריניו לאינייסטה.

ועוד דבר- אלכסיס סאנצ'ז, שהוא כבר עילוי, הולך לטעמי להיות החלוץ הטוב בעולם בשנים הקרובות. או לפחות קרוב קרוב לזה.

דניאל 11 בדצמבר 2011

יש שלב מסוים שבו אתה מסתכל על ברצלונה ונשבר. מבחינתי הרגע הזה הגיע אתמול, בסביבות הדקה ה-20. אחרי מהלך מבוזבז של ברצלונה(לא ייאמן, אה?), צ'אבי מסתובב אל חבריו במחיאות כפיים ומשלהב אותם. מכאן והלאה ידעתי שזו תהיה הצגה של קבוצה אחת.

הקבוצה של המדינה מעוררת בי(ובעוד רבים, לדעתי) אנטגוניזם. לעיתים, חוסר ההשלמה עם העובדה שקיימת קבוצה כה איכותית גרם לי להתייחס אליה בצורה שלילית בדיונים שונים על כדורגל. בתור טיפוס מאוד אובייקטיבי, כולם בסביבתי לא הבינו את הטינה הזו שאני נוטר לבלאוגרנה.

אתמול, כאמור – נשברתי. האנושיות הזו שברצלונה הראתה אחרי 20 שניות משכה אותי קרוב, כמו עש ללהבה. ריאל מדריד ניסתה לבחון את האנושיות הזו, וברצלונה באינסטינקט חייתי השוותה את התוצאה. אין לי ספק שזו הקבוצה הטובה והמיוחדת בעולם. הפילוספיה והחינוך שפפ הנחיל במועדון מתחילים בגילאים הצעירים, מה שגורם לי לתהות האם האתוס יישמר גם אחריו?

אתמול ראינו גם את השחקן הטוב בעולם על המגרש. שמעתי את כל הדיבורים על ססק, אמרו שאינייסטה מיוחד, והדריבל של מסי לעולם לא נכשל. העוול היחיד שבבחירה שלי את צ'אבי לתואר הנ"ל, הוא שפויול דחף את הקבוצה קדימה בשעה ששאר חבריו להגנה פלירטטו עם קריסת מערכות טוטאלית. אבל מנהל העבודה במרכז המגרש הוא שחקן מיוחד וקסום. אין עוד מלבדו.

סימנטוב 11 בדצמבר 2011

'הכל חוזר עליך' זה ברסה של פוםט אתה שומע! עמית זה ברסה של פוסט!

איתן בקרמן 11 בדצמבר 2011

פוסט נהדר, לוינטל.

מהצד השני אנחנו רואים את קארים בנזמה. כוסית. לא סובל שחקנים כאלה. מדוניאנין, איציק זוהר, יוהן מיקו. כשרונות גדולים עם פוזה מופרזת. בנזמה טאלנט ענק, אבל בבארסה לא היה משתלב. ראה זלטאן.

זה יותר מקבוצת כדורגל מדהימה, זה אטיטיוד שהוא שיעור לכל תחומי העיסוק. מקצוענות אנושית מנצחת בסוף את המקצוענות הכוחנית. זה טבע האדם.

אפי 11 בדצמבר 2011

יוהן מיקו??

שו האדא?

rami portland 11 בדצמבר 2011

yeah for sure messi is the best player in the HISTORY!!! nothing less…this is why argentina do NOTHING time after time,not in world cup not in copa america….i know nothing about soccer but shouldn't the best player in the HISTORY(nothing less) lead his much better national team to pass 10 players of Uruguay
??
i don't think he could last 45 minutes in the aggressive area of the 80th

שיפוד רץ 11 בדצמבר 2011

That's exactly the point – he's talking about Barca as a whole, which makes them so amazing and unique.
Barca, as a team, is a one of a kind phenomenon.
The argument about Messi playing for Argentina is something completely different…

שיפוד רץ 11 בדצמבר 2011

קבוצה נהדרת ומאמן מבריק.

אני תוהה אם אנחנו רואים עוד פרגוסון נרקם לנגד עינינו…

רק שימשיכו לזכות – למרות שהם לפעמים מעוררים אנטגוניזם, מי שעובד קשה ודוחף את עצמו עד המקסימום, ראוי לכל השבחים והפרסים.

אביעד 11 בדצמבר 2011

ססק לא גאון ולא נעליים. שחקן מצוין ונטול אופי.
גוארדיולה מצד שני גאון, גם כשחקן וגם כמאמן, אבל לדרוש רכש בעשרות מליונים זו לא גאונות (לשלב שחקני רכש כאלו בכזו קלילות זו דווקא כן גאונות), להבין שהסגל של ברצלונה אשתקד היה קצר מדי זה לא גאונות.

גפן 11 בדצמבר 2011

למה נטול אופי?

הוא נתן לארסנל 8 שנים מהקריירה שלו להעמיד קבוצה ראוייה ולא קיבל כלום מונגר וההנהלה.ואת זה אני אומר לך מהמקום של אוהד ארסנל.

ססק ונאסרי זה רק הההתחלה.בקיץ ואן פרסי + וולקוט בורחים לארסנל שנה לפני סיום החוזה.בדיוק מאותה סיבה.

אביעד 11 בדצמבר 2011

הוא קיבל את הבמה בגיל מאוד צעיר. הוא קיבל את תפקיד השחקן המרכזי, הוא קיבל את תפקיד המנהיג ונכשל.
הם נתנו להנרי ולוויירה, שניים מהשחקנים הגדולים בהסטוריה של המועדון, ללכת בשביל לתת לו את המושכות.
כנראה שהכדורגל העולמי של היום זה כנראה בול כמו ה NBA. אם לא מבצעים רכש בעשרות או מאות מליונים (או עושים טריידים שיביאו לך ע לפחות עוד 2 אולסטארים), אז ההנהלה לא עשתה עבורך כלום.

גפן 11 בדצמבר 2011

ווין רוני רצה לעזוב קבוצה מנצחת ואתה מדבר איתי על ססק?

ההנהלה של ארסנל לא עשתה כלום,כן.הרכש הכי יקר בהיסטוריה שלה הוא 13 מיליון פאונד.

אתה במקום ססק היית נשאר בארסנל?

דה גאנר 11 בדצמבר 2011

לגבי אתמול, אין מה להכביר, לוינטל פגע בהכל על הפונקט.
לגבי ססק, אני מזכיר לך שהוא קיבל את חולצת ההרכב בארסנל בגיל 16.5, זה לא היה קורה לו עם שום מנג'ר אחר, אותם גרעוניים בזבזנים, קניינים סדרתיים- לקחת מונגר גם את הקרדיט על ססק ולהציג את הדברים כאילו הוא עשה טובה לארסנל זה חוסר הבנה במקרה הטוב או עיוורון במקרה האחר.

סליחה שאני מערבב תפוזים עם שקדים, אבל העונה הנוכחית מוכיחה יותר מרבות אחרות את גאונותו של ונגר המאמן.
עם הסגל הכי פחות מוכשר בתקופתו בארסנל (גם באשמתו) הוא הרים את הקבוצה מהקרשים של תחילת העונה והפך אותה לקבוצה אופורטוניסטית אך עדיין לא מכוערת, כזו שיודעת לשחק על תוצאה.
אתמול הוא עלה עם 4 בלמים, שניים כמגינים, לרוב הוא עולה עם שלושה כשאחד מגן, מה שנותן לורמאלן אופצייה לעלות קדימה תדיר כשחקן חופשי.
תאמין לי שהוא מודע לחולשותיו, הוא רק לא מתברבר עליהם בפומבי, אלא פשוט נותן עבודה ומוצא פתרונות.

גפן 11 בדצמבר 2011

דה גאנר

מעולם לא לקחתי קרדיט מונגר על אימון כדורגל.כמאמן הוא בטופ של הטופ.הבעיה שלו היא לא באימון אלא במדיניות הרכש והשכר.

גם לא טענתי לרגע שססק עשה טובה לארסנל.הוא קיבל מארסנל ונתן לארסנל.

תן לי סיבה אחת טובה למה ססק היה צריך להישאר בקיץ או למה ואן פרסי או וולקוט לא יברחו גם בקיץ הקרוב

לגבי הפיסקה האחרונה שלך.ונגר הביא את ארסנל,וזה לא ישתנה בעתיד הקרוב למצב שמקום 4 הוא הישג.

אביעד 11 בדצמבר 2011

ואני טענתי שוויין רוני בסדר (למרות שיש פער די גדול בין "רצה לעזוב" לבין "עזב")? having said that, למרות שקשה לי להבין אף אחד משני המקרים, נראה לי עדיף שחקן שרוצה לעזוב קבוצה מנצחת ויש לו חלק גדול בהצלחה שלה, משחקן שרוצה לעזוב קבוצה כושלת ויש לו חלק גדול בכישלון שלה.
ססק קיבל את הבמה ליצור את ארסנל החדשה. הוא קיבל גם את רוב התנאים. חלק יגידו שהניסיון נכשל. חלק יגידו שהוא נפסק באמצע, זה לא משנה. כי לססק יש בזה חלק גדול, עצום. כי כשלקבוצה הזו היה חסר את המנהיג שיוביל אותה בתור "הגרוש ללירה", ססק נחנק.
זה לא מבטל את כל העונות הנפלאות שפברגאס נתן לארסנל, ממש לא. זה רק אומר שמבחינתי פברגאס הוא שחקן טוב מאוד ובלי אופי. לא גאון, "רק" שחקן טוב מאוד. עוד אחד כזה.

אביעד 11 בדצמבר 2011

אגב, פברגאס הוא הראשון שברח מארסנל בשיא ומרצונו (אדבאיור היה היחיד שקרוב לזה, אבל לא בטוח כמה ונגר באמת בנה עליו בזמן שעזב). אם פברגאס לא עוזב, אז גם נאסרי לא עוזב ותהיה בטוח שעזיבה פוטנציאלית של וולקוט ו/או ואן פרסי היא תוצאה ישירה של העזיבה של ססק ואחריה נאסרי. אני מניח שהפער בינינו הוא שאתה תולה את העזיבה של פברגאס כולה (או כמעט כולה) בנסיבות שבהיווצרותן לא היה לו חלק ממשי ואני חושב שססק אחראי לא קטן להיווצרות הנסיבות.
גאונות היא בעיני מונח ששייך ליחידי סגולה. ססק מבחינתי לא בקבוצה הזאת.

גפן 11 בדצמבר 2011

אביעד

ספורטאי לא משחק עד גיל 65 ויוצא לפנסייה

ססק בגיל 24 רוצה קבוצה עם צ'אנס למשהו.ארסנל לא נותנת לו או לכל שחקן אחר שנמצא שם כרגע את הצ'אנס הזה.אתה מצפה שהוא ימשיך שם עד גיל 30 בידיעה ששחקנים רק בורחים משם וההנהלה וונגר לא מוכנה לפתוח את הארנק?

אני אגיד שוב,ההעברה הגדולה בהיסטוריה של ארסנל היא 13 מיליון פאונד.יונייטד כבר ב2002 קנתה את ריו ב30 מיליון.

אביעד 11 בדצמבר 2011

הסדר הוא הפוך. שחקנים לא בורחים משם בגלל "המצב". שחקנים התחילו לברוח משם אחרי שפברגאס החליט לברוח. המצב הוא העזיבה של פברגאס. וארסנל אכן לא מוציאה הרבה, אבל עדיין ונגר בנה קבוצה תחרותית גם במעט כסף (יחסית). קבוצה תחרותית שלא שתתה מהבאר, לא מעט בגלל המנהיג שלה. אז המנהיג שלה החליט לברוח למקום בו לא יצטרך להוביל אף אחד. זה לא חומר של גאון.

ברצלונה הכי טובה 11 בדצמבר 2011

1 -נצחון עננננק אחרי שלוש אליפויות רצופות מתוך שלוש שנים, שתי אליפויות אירופה ועוד כמה גביעים למינהם השחקנים של ברצלונה מגיעים למשחק נגד ריאל שלה 14 נצחונות רצופים ויצר נקמה אדיר בברצלונה שבשלוש שנים לקחה לריאל את ההגמוניה, גול בפתיחה של ריאל אחרי חצי דקה….הכל היה מוכן לסגירת סיפור של ריאל ….נקמה????? לא שמדובר בקבוצה מחזיקת הכדור הטובה בהיסטוריה של המשחק…..

2- צודק שתי הרכישות בקיץ של פפ- סאנצס-מלך השערים אשתקד באיטליה וססק פבראגס עליו התעקש והתעקש ורדף גאדיולה מספר שנים היו הפקטורים.

3- ובכל זאת מורניו עוד יהיה אלוף עם 2 הפסדים בסופר קלאיסקו??? היה פעם כדבר הזה בליגה הספרדית?

צור שפי 11 בדצמבר 2011

בשידור אמרו שהיו פעמיים בהן האלופה הפסידה בשני הקלאסיקוס (סופר זה חנות מכולת גדולה, כמו ערוץ הספורט…)

ניינר 11 בדצמבר 2011

לוינטל, פוסט גאוני!
ומול כל הגאונות הנשפכת הזו של בארסה, מה נאמר על כריסטיאנה ששוב יצא לוזר קטן ובכיין? מדהים איך פויול שיתק אותו וגרם לו לעשות במכנסיים.

האח של שווינשטייגר 11 בדצמבר 2011

זה הולך להיות קשה עד בלתי נסבל. אני הולך להקיז דם בטוקבק הזה, אבל ההוגנות מחייבת לכתוב.
שכחת מישו.
אני שונא אותו. מתעב את ההתחזויות עם העין העקומה, את ההתבכיינות החרגולית, את נפילות הסתם המופרזות.
כן, בצדק הוא הואשם במשחק מלוכלך, אבל לאו דווקא ככסחן-צבטן-טראשטוקר וכיו״ב, אלא יותר מהצד השני – המתחזה-בכיין.
הוא הילד כאפות האולטימטיבי, כלומר אם למישו בא לך לתת כאפה זה קודם כל לו, ומובטח לך שלא יחזיר אלא רק יתקפל ויתגלגל מכאבים.

ויחד עם זאת הוא גאון!
ואני שונא אותו!

נכון שפלה – שחקן התקפה – אמר שהיה רוצה להיות כצ׳אבי; אבל דל-בוסקה – שחקן הגנתי – אמר שהיה רוצה להיות בוסקטס.

מי שיכול להיות מחלץ הפלונטרים בהגנה, המעביר את המשחק מההגנה לקישור ההתקפי – בלי לאבד אף כדור! – לתמוך בקישור ההתקפי כדי לשחררו מסגירות כפולות, ויחד עם זאת להיות בלם כדי להשלים קו של רביעייה כשהמגן הימני הופך לקיצוני והבלם הימני הופך למגן – זו גאונות טאקטית. (נכון, של המורה, אבל תראו לי עוד תלמיד עם כאלה יישומים מצטיינים. זה לא חוכמה טאקטית להגיד למסי-צ׳אבי-אנדרס-שסק ושות׳ ״קחו את הכדור ושחקו מסירות״ – החוכמה היא ללמד וללמוד כזה תפקוד כפול-עד-משולש.

ומילה להגנה,
העונה הוא לא נשכב סתם. לפחות אתמול הוא לא.
כל נפילה היא תוצאה של ״פיס׳לה״ קטן לאכילס, ומי ששיחק/משחק יודע שפקקים לאכילס זה קוטל. כואב מוות. בעיקר כשקר…
נכון. יש לו שם של מתחזה. אבל גם מסי חטא בזה פעם. הוא ילד בן 22-23. והוא מתבגר ולומד.

אני שונא אותו!
ואין כמוהו בעולם!
מזל שהוא משחק בקבוצה שלי, אחרת הייתי על מטוס בדרך! להביא לו…
כ-א-פ-ו-ת!!!!!

אביעד 11 בדצמבר 2011

בוסקטס הוא הקשר האחורי המושלם לשיטת המשחק של ברצלונה. אני לא בטוח לגבי הגאונות שלו בסיטואציה אחרת. מצד שני, אני לא חושב שיש סיבה שהוא יצטרך לבדוק את זה :)

קורא 11 בדצמבר 2011

כ"כ נכון. בנוסף למסי במחצית הראשונה, ובכל המחצית השנייה, הוא פירק את הלחץ של ריאל קדימה פשוט ע"י הגעה למקום הנכון עם זוית מסירה. מחצית שנייה הוא שיחק מושלם. ואתמול באמת נפל ונאנק רק שנכנסו בו.

סופרפלי 11 בדצמבר 2011

כמה השתפכויות, והשתנקויות, בפוסט ובתגובות. אף אחד מהם לא גאון, הם שחקני כדורגל מצוינים שכמעט ולא מפספסים מסירה. זהו.

ואני שונא אותם, כי נמאס, הם יותר טובים מכולם ולא נראה שזה הולך להיפסק בשנים הקרובות, זה מגעיל, זה משעממם, קיוויתי כל כך שמוריניו יצליח לעשות משהו, אבל גם הוא והשחקנים המצוינים שלו לא יכולים, כנראה בגלל שהם, לפעמים, כן מפספסים מסירות.

ויותר מזה אני שונא את האוהדים שלהם, שלא מפסיקים לקפוץ ולצווח על זה שברסה היא הקבוצה הכי טובה אי פעם, עם השחקנים הכי טובים אי פעם, והמאמן הכי טוב אי פעם, נו, קצת שקט. הבנו.

איתן בקרמן 11 בדצמבר 2011

1. איזה קבוצה אהדת בספרד לפני שהיו לך את כל הסיבות הכל כך מוצדקות לשנוא את בארסה?

2.אתה סגור ששחקנים שכמעט לא מפספסים מסירה ברמות הכדורגל האלה הם לא גאונים?

דודו 11 בדצמבר 2011

תמונה אחת מהמשחק לא עוזבת אותי.

לא, אלו לא השערים. אפילו לא ההחמצות, זה מסי שלוקח לו כדור עובר שחקן או שניים ואז מאבד. קורה.

רק שמסי בניגוד למה שאפשר לצפות מכוכב בסדר שלו. אולי בעצם בדיוק להפך : כפי שכוכב הכדורגל הכי גדול בעולם צריך לנהוג רץ אחרי השחקן שלו, 5 מטרים, 10 מטרים, עכשיו השחקן מול אבידל, אבל מסי ממשיך לרוץת איתו, כשהוא עובר את אבידל מסי שם על מנת לחלץ.

אם אני מאמן כדורגל בנוער, נערים, קטקטים או בוגרים את מתחיל את היום עם הקטע הזה. מראה לשחקנים שלי פעם ועוד פעם מה עושה שחקן מוכשר לשחקן ענק. כזה שכשהוא משחק בקבוצה גדולה הופך אותה לענקית.

כי אם מסי לא מרשה לעצמו לעמוד אחרי איבוד כדור. אם הוא ירוץ ירדוף ישיגה. מה יגידו שאר השחקנים?

כושי 11 בדצמבר 2011

דודו, אחד הדברים שאני אוהב באנשים כמוך וכמו שגיא כהן (וסליחה מראש על ההשוואה)הוא שאתם נורא מתרגשים מדברים שהם כאילו קטנים אבל מלאי משמעות עבורכם כאשר הקבוצה מנצחת. הרי כשמסי מאבד כדור ורודף 40 מטר אחרי השחקן במשחק בו בארסה מפסידה, אתם במקרה הטוב לא מתייחסים לזה בכלל, ובמקרה הרע (ופה אני לא מתכוון אליך כי אני לא מכיר אותך מספיק)זה הופך להיות משהו בסגנון של "תראו את התסכול של מסי, רודף אחרי שחקנים וכו…"

דודו 11 בדצמבר 2011

נחמד שאתה יודע מה אני אומר ומתי.
אני נורא מתרגש משחקנים שנותנים הכל עבור הקבוצה.
אני נורא מתרגש לראות את מסי רודף אחרי שחקנים כשם שהתרגשתי לראות את סמואל אטו עושה את הדברים האלו. עשיתי את זה בנצחנות ובהפסדים ובניגוד לרוב מה שקורה מסביב אני אוהד בארסה עוד מהימים שכל מיני ליצנים כמו רייזיחר וזנדן (ראתמול הפרשן באל גזירה) היו שחקנים בבארסה.

אוהד בארסה מהימים של צרלי רשאק כמאמן עם כל מיני 4-4 במשחקי חוץ במלאגה.
אוהד בארסה שזוכר איך ריאל חגגו לנו על הראש.
אוהד בארסה שיודע שהעסק הזה עובד בגלים וכשם שיש גלים כאלו יש גלים שחונקים לך את הנשמה.

דודו 11 בדצמבר 2011

ועוד עניין :
תעיף מבט לשער הגדול של מסי בשנה שעברה בברנבאו בחצי גמר ליגת האלופות.
בעיני השער ההוא גדול בדיוק מהסיבה הזו: הוא איבד כדור 16 מטר מהשער של מדריד, רדף וחטף את הכדור.
משם דרך צאבי לאפלאי כשבינתיים מסי עושה תנועה חכמה פנימה.
אבל ה-כ-ל התחיל מאותה חטיפה.

אם אתה רוצה ללמד ילדים, אתה מראה להם מה עושה השחקן הכי מוערך בעולם.
וזה נכון גם להפסדים.

בני תבורי 11 בדצמבר 2011

דודו,
אם מסי היה מרשה לעצמו לעמוד אחרי איבוד כדור היו קוראים לו כריסטיאנו רונאלדו.

אלכסנדר הגדול 11 בדצמבר 2011

איפה שקית ההקאה כשצריך אותה?..

אפריים 11 בדצמבר 2011

קלטתי כמה פאברגאס גדול כשראיתי אותו באצטדיון לפני כמה שנים ויכולתי לראות את כל התנועה שלו. במיוחד זו שלא רואים בטלוויזיה.

הוא כל הזמן במקום הנכון ובזמן הנכון. מיוחד.

ברצלונה מטורפת כי פשוט אי אפשר להבין מה הם עושים. אין סדר ויחד עם זאת הכל מסודר. כפי שאמרת, סדר מבולגן או באלאגן מסודר.

אחלה פוסט. מרחם על מי שלא מסוגל לראות את מה שדיברת עליו רק כי זה פופלארי מדי.

אמנון 11 בדצמבר 2011

לוינטל: איך לא כתבת עדיין על האליפויות שהסתיימו בברזיל (של קורינתיאס) ובארגנטינה (של בוקה)?

בארגנטינה הייתה קלאוסורה ברמה לא גבוהה בלשון המעטה. בוקה זכתה בעיקר בזכות ההגנה החזקה והמאורגנת שלה ובזכות החולשה של היריבות וסיימה, עד עתה, ללא הפסד.

בליגה השנייה הפסידה ריבר (כמה סמלי) בשבוע שעבר לקבוצה ששמה: Boca Unidos. כרגע היא במקום ה-3.

אני בהחלט מוחה ורואה בזה קיפוח עדתי.

נעל קרועה 11 בדצמבר 2011

הפוסט הזה הוא גאוני בעצמו.

1-במחצית הראשונה זו הפעם הראשונה שהתחלתי להשוות בין מסי למרדונה,כל שחקני בארסה היו בהלם חוץ ממסי ששיחק ורץ עבור כל הקבוצה

2-מה שנראה לי שקורה פה זה שבפעם הראשונה אחרי 100 שנות כדורגל מודרני הגיעה קבוצה שפיצחה את הסוד למשחק מושלם,היא כל כך דומיננטית שכל שאר קבוצות העל נראות כמו קבוצות נוער לידה

והמדהים זה שזה נראה שזה ימשך למשך 5-6 השנים הבאות,והם עושים את זה גם במסגרת הנבחרות
3-ולכל מי שעדין לא נפל האסימון – הדרך היחידה שיהיה לך סיכוי לעצור את המפלצת הזו היא לשחק עם 9 בלמים וחלוץ אחד, חונים 30 מטר מהשער שלך ומקווים שהצפיפות ברחבה תמנע מבארסה את הדבל פס לגול.

Tal 11 בדצמבר 2011

הייתה איזו נקודה במשחק, לדעתי זה היה בדיוק אחרי הגול השלישי, שריאל חדלו לשחק לחלוטין. כאילו כל הרוח יצאה מהמפרשים שלהם.

לדעתי בנקודה הזו הם הבינו שאם הם לא הצליחו לנצח את בארסה אתמול, בבית, כשהם מגיעים במומנטום אדיר ובארסה בתקופה קצת מגומגמת (במונחים שלה), הם לא ינצחו את בארסה לעולם.

חוץ מזה, אמרתי לחבר'ה שלי אתמול לפני המשחק, לדעתי פפ מגשים חלום קטן: אחרי כ"כ הרבה מלחמות פסיכולוגיות,הצהרות ומסיבות עיתונאים, לראשונה מזה 4 שנים הוא מצליח להגיע לקאלסיקו כאנדרדוג. לדעתי זה גם עזר לבארסה לחזור מפיגור, משום שהיה עליהם פחות לחץ מבד"כ.

עידו 11 בדצמבר 2011

עמית שלום רב,
אני מארגן כנס בנושא אוהדי כדורגל וחוליגניזם בחודש מאי הקרוב, אשמח אם תיטול בו חלק. היכן וכיצד ניתן ליצור איתך קשר בנושא?

גל ד 11 בדצמבר 2011

עוד השתפכות קטנה, אם יורשה לי – פויול. אולי השחקן המופתי בעולם. לצ'אבי, אינייסטה, ססק ומסי יש תכונות מולדות, דברים שאי אפשר ללמד. אצל פויול זה הכל אישיות ועבודה קשה. לאיש יש שרירי ליבה של מתאבק, רעב בלתי נגמר, והבנת משחק שנובעת מלמידה בלתי פוסקת. כל מי שרוצה להיות כדורגלן צריך להסתכל עליו ולהפנים.

דני 11 בדצמבר 2011

לדעתי המרקה או האס צריכים לפרסם את מה שכתבת!

בחרת לא להכביר במילים על מסי, כי כבר כולם מפונקים ומורגלים בהצגות גדולות של השחקן הקטן הזה אבל הבישול שלו היה פשוט התעלות של גאון! אחרי שדילג מעל שני שחקנים ומאית שניה לפני ש

אפי 11 בדצמבר 2011

עזרת לי קצת להבין מיהו ססק. יש שחקנים כאלה שנורא מוערכים, אבל תכל'ס לא ממש ברור מה גדולתם. הם יכולים להיות גם בלוף. "שחקן משלים", "אחראי", תמיד נמצא בתנועה", "במקום הנכון". בסדר, הכל נכון, אבל זה לא תכל'ס. בתכל'ס פברגאס לא מהזן הנדיר של צ'אבי-אינייסטה-מסי (למרות שהוא קטלוני).

יש עוד שחקנים כאלה שאני לא לגמרי מבין: מסצ'רנו למשל או פול סקולס.

los blanco 11 בדצמבר 2011

בתור אוהד ריאל מתוסכל כבר 3 שנים+ אני באמת מתחיל להאמין שברצלונה מסוגלים לקחת עוד 3-4-5 אליפויות רצוף! חשבתי שהשנה זה יגמר אבל זה לא נראה ככה. הם פשוט יותר מידי טובים!

אני חושב שהשחקנים של ריאל מתחילים להיות מיואשים מהמצב…

אתמול אחרי הגול של צ'אבי היה נראה שריאל פשוט לא מאמינים שהם יכולים לחזור מזה.
אם לא מנצחים בסביליה בשבת אין ספק שהלכה האליפות…

jamie 11 בדצמבר 2011

ועדיין- הייתי רוצה לראות את פפ מאמן קבוצה שלא מכילה את גאוני הכדורגל של הדור.

נגיד בארסה עוד 5 שנים או כל קבוצה אחרת.

רק אז נדע אם הוא ב א מ ת גאון או שהיה לו מזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון

איתן בקרמן 11 בדצמבר 2011

תאמין לי, לפעמים לאמן גאונים זה יותר קשה מלאמן לא גאונים. אני אומר לך בתור עורך כאן של כמה גאונים…

אופיר 11 בדצמבר 2011

ובינתיים בקצה השני של שרשרת המזון: בית"ר בדרך הבטוחה לרדת ליגה.

גלן 12 בדצמבר 2011

לייק. אני ממש רואה בדמיוני את דייויד אטינבורו מה BBC בתוכנית על שרשרת המזון

מקמנמן 12 בדצמבר 2011

לוינטל, כשאתה אומר טורניר מפרשית, אתה מתכוון לבסיס מפרשית? אני הייתי שם בלונאי בשנים 1998-2001, אז היינו בבסיס באותו הזמן, אם באמת התכוונת לבסיס.

אריק 12 בדצמבר 2011

גפן. אני לא מבין במי אתה נלחם. אתה חושב שזאת הקבוצה הגדולה בהיסטוריה, יכול להיות שמישהו אחר חושב אחרת, זאת זכותו. זה קצת משעמם לחזור אחרי מה שערוץ קטלוניה 5 משדר נון-סטופ בשידורי התעמולה שלו, זה משעמם, נדוש וזה עדר. אז אנשים מורדים לא משנאה או קנאה אלא כי הם לא רוצים להיות חלק מהעדר כל בבון יודע שברסה הכי טובים אז למה לחזור על זה? אתה תופס תמיד את עמדה שמתגאה ביכולת של צאבי אינייסטה פפ ומסי כמו אב גאה. זאת הקבוצה הגדולה בהיסטוריה, קשה מאוד להתווכח עם זה. לגבי השחקן, זה עניין של טעם. אני עדיין עם דייגו, אולי כי הייתי ילד והזכרונות מועצמים עם השנים אולי כי הוא באמת היה גדול מהמשחק כמו שרק ג'ורדן היה ומסי עדיין לא. בכל מקרה שחקן נחמד המסי שלך

Comments closed