בשם הקבוצתיות

סיכום האליפות של יובנטוס

.

.

.

.

.

.

.

.

חכו שנייה, אוהדי יובה. חכו שנייה עם הצהלות, המחמאות, הליטופים והברכות.

הערב הזה קודם כל חשבתי על פיליפו, אותו ילד בלונדיני בן 9 אוהד אינטר, שלפני חודשיים וחצי הניף בסאן סירו שלט: "אתם יכולים לנצח? אחרת יצחקו עליי בבית הספר. תודה, פיליפו". הילד הפך לאייקון תקשורתי, למחרת נערך לו סיור במתקן האימונים של אינטר שם נפגש עם הקפטן חאבייר סאנטי.

אבל אינטר המשיכה בעונה האומללה והמזעזעת שלה, למרות תחינותיו של פיליפו. במשחקה הבא של מילאן הניפו כמה ילדים שלט: "בבקשה תנצחו שנוכל להמשיך לצחוק על פיליפו בבית הספר".

אז פיליפו החמוד, תהיה גאה. אינטר שלך ניצחה בעונה האיומה שלה בשני הדרבים, כולל 2:4 ענק הערב. מחר בבוקר לך תצחק על כל הילדודס הרוסונרי בבית הספר. זה בשבילך.

פיליפו והשלט. תשמח, ילד

***

אלוהי הכדורגל צוחק. הוא ציניקן לא קטן. כמה סרקאזם ואירוניה היו מהולים בערב הזה, במשולש הזהב יובה-מילאן-אינטר.

דווקא אינטר, השונאת הגדולה של יובה, חתמה את אליפות הביאנקונרי. דווקא אינטר, הנהנית הגדולה מהקאלצ'ופולי, שטרפה נבלות וחוץ מלקבל במתנה אליפות בדיעבד, עוד לקחה ליובה את זלאטן וויירה וניצלה את המכה הגדולה ליריבתה כדי ליצור שנות דומיננטיות, דווקא אינטר היא זו שמכריזה: "הגברת חזרה". דווקא אינטר שראשיה לא מפסיקים להתכתש בתקשורת עם ראשי יובה, כולל תביעת ענק משעשעת שיובה התכוונה להגיש נגד אינטר על סך 443 מיליון יורו, בשל נזקי הקאלצ'ופולי. דווקא אינטר.

זו סגירת מעגל נהדרת. באיטליה הכה קתולית, העזרה של אינטר ליובה הערב היא מה שמכונה בנצרות pietà, בקשת הסליחה והרחמים. ה"סלח לי אבי". החוב לא נסגר, השנאה לא התגמדה, כמו שאחרי פשע רציני בקשת סליחה לא משנה את המציאות. אך בכל זאת, תחושת נחמה וסיפוק.

***

ולא פחות משעשע, אפרופו הקאלצ'ופולי, שדווקא מילאן נהנתה הערב בדרבי דלה מאדונינה ה-290 מטעויות שיפוט מזעזעות ושערורייתיות (פסילת גול חוקי לאינטר ופנדל שערורייתי למילאן). ואלה כלל לא עזרו לה בהפסד צורב שהוא כמו תבוסה. במילאן שלא מפסיקים לבכות על השער של מונטארי שלא אושר במשחק העונה, לא יכולים בשורה התחתונה לבכות על שיפוט העונה שדפק גם את יובה, לא פחות. אגב, גליאני טען שעדיין יש לו בפלאפון תמונה של אותו השער של מונטארי, קונטה ענה בלגלוג שיש לו בפלאפון תמונה של הבת שלו. יפה.

ובמשולש של הגדולות הזה יש את זלאטן, שרצף של שמונה עונות בהן זכה באליפות (באייאקס, יובה, אינטר, ברצלונה ומילאן) בא לקיצו. דווקא האקסית אינטר בה היה אליל שמה סוף לרצף שלו, והאליפות הולכת דווקא ליובה אותה זנח. צדק פואטי. וזה עיתוני משעשע – כי זו עונת השיא של זלאטן מבחינת מספרים – 28 שערי ליגה ותואר הקאפו קאנוניירי שלא מספיק לו לאף תואר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

***

כי כדורגל הוא משחק קבוצתי. וזו הבשורה הגדולה של האליפות של יובה. כוכבים יש רק בשמיים ועל סמל המועדון. וכך יובה מצרפת כוכב שלישי לכבוד האליפות ה-30 שלה, אפילו שרשמית זו האליפות ה-28.

אז אחרי שהתרגלתם ללוח שנה עברי וגרגוריאני, ל-AM ו-PM, לשנה מעוברת או ללוח שנה מוסלמי, אז תתרגלו מעכשיו לספירה של יובה ולספירה הרשמית.

נחזור לעניין המרכזי: יובה אלופה בזכות הקבוצתיות. בלי אף שם גדול, שום כוכב נוצץ – לא זלאטן, לא סניידר, אפילו לא קבאני. ליובה אין אף אחד בין 15 הכובשים המובילים בסרייה A, מלך השערים שלה (אלסנדרו מאטרי) כבש עשרה שערים בלבד!

קונטה המציא מחדש את המילה 'איזון'. לא הייתה בעונה הזו, וספק אם הייתה בשנים האחרונות, אלופה כה מאוזנת, שכל השחקנים בה תורמים בצורה שווה, כולם רצים ונלחמים יחד זה לצד זה במכונה מושלמת ומתואמת. בלי מלחמות אגו, ללא תככים  ובלי סצנות מגעילות.

קשה להאמין שקונטה הגיע להישג האדיר הזה בעונתו הראשונה במועדון גדול, אבל כנראה שנולד היורש של מרצ'לו ליפי. משחק הלחץ המתואם של יובה היה מרשים ומפעים, איך שהיא חנקה את כל היריבות שלה. היה כמעט בלתי אפשרי להכניע את הזברות העונה, ומנגד המכונה הייתה מספיק קבוצתית ויעילה שגם בלי אף חלוץ-על, יובה הצליחה להכניע את יריבותיה מספיק פעמים כדי לחגוג אליפות.

***

לקונטה וגם לבפה מארוטה מגיעות כל המחמאות על הרכישות הצנועות שהתבררו כבינגו. כל רכש היווה חיזוק ובאמת תרם משהו לעונה הזו: ליכשטיינר הסולידי והנהדר (מי היה מאמין שיהיה כל כך טוב?), ג'אקריני ואסטיגאריביה שנתנו רגעים טובים, וידאל שכבש שערים נהדרים והלך והשתדרג ככל שהעונה התקדמה, קאסרס שניצח את מילאן בסאן סירו בגביע, בוריילו כובש השער החשוב בצ'זנה, ווצ'יניץ' כובש שער האליפות והשער בהארכה שהעיף את מילאן.

ומעל כולם שחקן העונה – הארכיטקט אנדראה פירלו, מיכאלאנג'לו של הכדורגל. זה שנחשב לסוס מת שמסמל את האבדון וחוסר הכיוון של יובה בקיץ. אז הנה פירלו – מלך הבישולים בליגה (14), מלך הנגיעות בכדור, הגאון מנהל המשחק. אחד מגדולי שחקני דורנו. כמה מגיע לו הסקודטו.

ולחשוב שפירלו הגיע בחינם ממילאן! הנה שוב, חזרנו לאלוהי הכדורגל ומעלליו.

***

בדיעבד הדבר אולי הכי טוב שקרה ליובה הוא המקום השביעי בעונה שעברה. בלי העומס והלחץ של השתתפות באירופה, במיוחד לא בליגה האירופית המתישה (משחקים בימי חמישי וראשון כל הזמן). זה היה היסוד לעונה ההיסטורית נטולת ההפסדים שתסתיים כנראה בדאבל וב-43 משחקים ללא הפסד בליגה ובגביע.

זה גם נהדר שהאליפות הזו מגיעה בעונה בה נחנך ה'יובנטוס סטאדיום', אצטדיון הכדורגל המודרני הראשון שנבנה באיטליה, לפי המודל האנגלי, כשהקהל יושב על המגרש. כי ככה צריך לראות ולחוות כדורגל. תנוח בשלום על משכבך, דלה אלפי המיושן, מפלצת בטונדות כבדה ומזעזעת.

יש אליפות. אליפות שהושגה בטרייסטה! וכנראה יהיה דאבל עוד שבועיים.

בדיוק ככה, דרך השער המוזהב, עם הראש מעלה-מעלה, אלסנדרו דל פיירו ראוי לעזוב.

ומברוכ לרזי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

יש אלוהים, ניצלנו מירידה (לפחות בינתיים)
דקה 84

No Comments

רז אדלר 7 במאי 2012

אחח איזה פוסט… איזה אושר

בני תבורי 7 במאי 2012

פוסט לויקיפדיה!

B. Goren 7 במאי 2012

~Like~

אדום בדם 7 במאי 2012

אפרופו קלן של לוינטל,איזה עונש היא תקבל?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OtEwR-A2VNY#

תסכימו איתי כולם,שהפיגוע הספורטיבי בלינק הנ"ל,חמור הרבה יותר מאשר הפיגוע הספורטיבי בדרבי.
אני נותן יחס של 1 ל-167,אם קלן תקבל יותר ממשחק רדיוס אחד.
רק במדינת הפופוליזם, מדינת הלימור לבנת ומדינת האלכס מילר ("ברוסיה אין אלימות בכדורגל". חחח),פוליטיקאים סוג ד',
שמעולם לא ביקרו ביציע כדורגל,יכולים לקשקש חופשי.

שלו 7 במאי 2012

איזה עונש הפועל קיבלה?

ערן קאלימי 7 במאי 2012

לדעתי יובנטוס זה הסיפור הכיגדול של הכדורגל האירופי ב-50 השנים האחרונות. זו קבוצה שביצעה את המשימה הקשה ביותר בעולם הכדורגל, וזה לקחת אליפות מול זלאטאן. תוך כדי שהיא מבצעת משימה קשה לא הרבה פחות, וזה לקחת אליפות עם פפה כשחקן פותח.

אזי 7 במאי 2012

אני חושב שפיספסת את הסיפור הכי גדול כאן
זלאטן איברהימוביץ', לדעתי בפעם הראשונה מאז נערים ב', מסיים עונה בלי אליפות!

ערן קאלימי 7 במאי 2012

לא פספס, דווקא התייחס.

אזי 7 במאי 2012

my bad
מסתבר שאני פיספסתי… :)

רועי 7 במאי 2012

חלק מהמילים בסלע, חלקן פחות.
אני לא אוהב את הנטייה של היובנטינים לזלזל בקלצ'ופולי ולהתייחס אל הפרשה כאילו היא תוכננה כך שאינטר תשלוט בליגה. מספק לראות פעם אחת את מוג'י כדי להבין שהוא נוכל לא קטן (וזה לא רק כי הוא נפולטנו).
אין ספק שהסקודטו האבוד של יובה לא שייך לאינטר, אבל צריך לכבד את הענישה החמורה, שניתנה במיוחד כדי שמקרים כאלו לא יחזרו. הרי לצערינו הסרייה אה ידועה בשחיתות שלה (ראה את פרשיית ההימורים שהורידה את מילאן ליגה בשנות ה80), והיה מקום לפעולות נחרצות. אני לא מיישר קו עם הנרטיב שיובה "גנבו" 2 אליפויות, אבל כן עם זה שהן לא היו כשרות למהדרין. להתייחס לאליפות הנוכחית (והסופר ראויה) כאליפות ה-30 היא פרובוקציה זולה וקצת ילדותית, ועוד מכשול בדרך לשכוח את קלצ'ופולי ולקבל את מה שבעצם כולנו רוצים: ליגה תחרותית עם 3 קבוצות חזקות ושוות שמתחרות כל שנה על התואר.

דן-דן 7 במאי 2012

קודם כל, גילוי נאות, אני אוהד אינטר משנת 1990.
והנטייה הזו של החבר'ה מטורינו לזלזל בקלצ'ופולי זה מזעזע מבחינתי.
כאילו שאינטר תיכננה את זה, זה פשוט כל כך יובנטוס טיפוסי.

ואגב, אני גם בדעה שהסקודטו של 056 לא שייך לאינטר, אין ספק.
אבל הסקודטו של 9798 בהחלט כן! משחק עונה, מחזור אחד לסוף
פנדל של 100% על רונאלדו (האחד והיחיד) לא נשרק, וכעבור 35 שניות פנדל שלא היה ולא נברא נשרק על דל פיירו. וככה מכריעים אליפות, ומונעים התחלה של שושלת, וגורמים לרונאלדו להכנס לדיכאון, לעזוב, ולקבל התקף בבוקר גמר המונדיאל (הכל קשור שתהיו בטוחים :) )

אבל העיקר שניצחנו את הדרבי אתמול, במשחק אדיר, וכבוד לכדורגל האיטלקי!!

דן-דן 7 במאי 2012

הכוונה היא סקודטו 056

דן-דן 7 במאי 2012

טוב, הוא לא מקבל בקסלאש פה :) הכוונה שנת 2006

ערן קאלימי 7 במאי 2012

הפנדל שלא היה על דל פיירו, היה גם היה.

ותודה על אתמול.

דן-דן 7 במאי 2012

נניח שעל זה אפשר להתווכח, אבל הפנדל הזה לא היה מגיע בכלל לידי היווצרות, אם הפנדל על רונאלדו היה נשרק

ובבקשה

תומאס נוימן 7 במאי 2012

צריך להיות הוגנים – מילאן קבוצת הצמרת שסבלה מהכי הרבה פציעות העונה. יותר מכל דבר אחר (ודאי וודאי יותר מכל טעויות השיפוט, שהיו לכל הצדדים) – זה מה שהשפיע על האליפות. כשהפציעה האחרונה, הקריטית, של טיאגו סילבה (שחקן ההגנה הטוב ביותר והחשוב ביותר במילאן) היא הקש ששבר את גב הגמל.

היו בטוחים – אם לאלגרי היה אפילו את חצי מהסגל שלו למרבית העונה – האליפות היתה בכיס של מילאן כבר מזמן, כי זו באמת היתה אולי העונה הגדולה ביותר של זלאטאן – רק שלא כל כך היה לו עם מי לשחק … (אולי חוץ מנוצ'רינו בעונה נהדרת, ופה ושם הבלחות של בואטנג)

דודו פ. 7 במאי 2012

1. איזה כיף היה אתמול. ערב מאושר מאוד שמהווה סיומת לעונה מדהימה ובלתי-צפויה. לא האמנתי שיובה באמת ירוצו לאליפות, קיוויתי שיסיימו במקום שמוביל לאלופות.

2. האליפות הכי מתוקה שאני זוכר. פירלו, הסמל הגדול מילאן, הוא אדריכל האליפות (כששמעתי שמביאים אותו קיללתי למה מביאים שחקנים גמורים בסוף הקריירה במקום צעירים. כמה שמחתי להודות בטעות). אינטר, האוייבת הגדולה, שמה את החותמת הסופית על התואר. זלאטן הבוגד, שברח לאחר הקאלצ'ופלי, סיים עונת שיא בלי שום תואר.

3. הכי מדהים הוא שהתואר הושג בקבוצה עם בסיס איטלקי מאוד חזק. כולנו זוכרים איך אינטר זכתה בצ'מפיונס בלי איטלקים בכלל וגם במילאן רוב ההרכב בד"כ מורכב מזרים. ביובנטוס של השנה הרוב המוחלט זה איטלקים. אם אני לא טועה, היו משחקים השנה שיובה עלו עם הרכב שכולו איטלקי. נכון, יש את וידאל, ווצ'יניץ' וליכשטיינר, אבל הכבוד חזר לכדורגל האיטלקי.

4. אפרופו ההרכב האיטלקי, נבחרת איטליה צריכה לנצל את זה ולבנות את הסגל ליורו סביב לשחקני יובה. אם פירלו ומרקיסיו ינהלו את המשחקים, איטליה יכולה להגיע רחוק.

5. עכשיו האתגר הגדול הוא ליגת האלופות בשנה הבאה. שאלת המפתח היא האם הסגל הנוכחי מספיק חזק כדי לרוץ חזק גם בליגה וגם בצ'מפיונס. כנראה שלא, אבל צריך מאוד להיזהר עם הרכש שלא להרוס את המרקם הקבוצתי המדהים שבנה קונטה. האם להביא כמה שמות גדולים כדי ללכת רחוק בצ'מפיונס? לא יודע. השם הגדול היחיד שהייתי רוצה לראות ביובה בשנה הבאה הוא קבאני, החלוץ הנפלא של נפולי. אם כל הכבוד למאטרי וקוואליארלה, יובה צריכים סקורר, כמו שהיה פעם זלאטן או טרזגה.

6. פורצה יובה !!!

שלו 7 במאי 2012

ראשית מזל טוב ליובנטינים.
יש משהו בעמדת ה"קוזק הנגזל" של יובה שקצת מכעיס, אבל נתגבר.
יובה היחידה שהצליחה להשתקם מפרשת הקלצ'ופולי ובהחלט אינטר קיבלה אליפות מביישת, אבל במצבה באותם ימים זה נראה לה הגיוני לקחת אותה (וכשהאשימו אותה במעורבות בפרשה רומא, הבאה בתור, הודיע שאין לה עניין באליפות, ושאליפות שלא הושגה על הדשא, לא נחגגה על הדשא, היא לא אליפות…)
ראוי היה למחוק את האליפות הזאת מכל ההיסטוריה של הסרייה א'.

ולכל אוהדי הטריו אינטר-מילאן-יובה יש עולם מחוץ לקבוצות שלכם, לא פחות מרגש ויפה.
לבטל את כל השאר כאילו לא קיים זאת בושה שלכם יש מועדון לאנשים כמוכם (מנהל ש.מזרחי).

הקבוצה הגדולה של טורינו דרך אגב נאבקת על החזרה לסרייה א'.

ערן קאלימי 7 במאי 2012

צ'מע שלו, לא יודע מי ביטל את מי, אבל אני לפחות ועוד כמה וכמה אוהדי יובה ומילאן שאני מכיר אישית לא ממש מבטלים את שאר הקבוצות.
פרט לאינטר, אותם אני מבטל בשמחה.

אביאל 7 במאי 2012

גם ריאל וגם יובנטוס אלופות, זה מחזיר אותי אחורה, איזה כייף !

שלו 7 במאי 2012

דרך אגב יובה זה הוורוד הכי צהוב שיש.

קורא אדוק 7 במאי 2012

עזוב אותך מאיטליה!!!

אני נוסע בקרוב לקלן,בתקווה שאפגוש את פודלוסקי ואשכנע אותו להישאר!!! :-)

IsraGooner 7 במאי 2012

מאוחר מדי, חתום בארסנל (לצערי).

צור שפי 7 במאי 2012

איזה סיפור מקסים על פיליפו.

רועי מ 8 במאי 2012

מצויין פוסט מצויין. ומצויין שהם זכו.

Comments closed