מה אתם נטפלים לכדורגל?

כמו שהחברה שלנו נראית, מצב הכדורגל עוד טוב

.

.

.

.

.

.

.

.

אמנם לא צפיתי במשחקי הליגה הלאומית שהסתיימו בהפתעה גדולה – כל שלוש המוליכות שהיה להן על מה לשחק ניצחו את יריבותיהן! (שאפו) – אבל חברים דיווחו לי על משהו מגעיל ומסריח בין אחי נצרת לבני לוד. וגם בפייסבוק כולם שאלו איפה וייצמן-יער (אולי מפקחים על הקרב על התואר העולמי בשחמט בין אנאנד לגלפנד). חבר אחד סיפר לי שאוהדי אח"י עודדו את בני לוד, מין אחווה מגזרית שכזו. דקה 15 בערך כבר היה 0:3, בהפסקה כבר היה 4 וזה נגמר ב-6. נו, כנראה שבני לוד לא צריכה מאמן אם היא מסתדרת כל כך נפלא בלי אזברגה המושעה.

גם אם הייתה מכירת משחק וגם אם סתם היריבה הפגינה חוסר ספורטיביות, אני תמיד נהנה ממקהלת המופתעים והנדהמים שלא לומדים דבר. הם לא מאמינים איך יש חוסר ספורטיביות אצלנו בכדורגל ודבר לא נעשה. האנשים החביבים האלה מזכירים לי את הכלב שלי שכבר 4 שנים וחודש רודף אחרי חתולים, אפילו שמעולם לא תפס אחד, ועדיין לא מתייאש לעולם.

אותי זה כמובן משעשע. מה? אתם לא זוכרים איזו שערורייה אחת, שתיים או מאה דומות בכדורגל שלנו? לא ראינו כבר כמה מקרים? ואיך זה נגמר בסוף, אתם יודעים. אצלנו זה תמיד עובר חלק, השרץ הופך כשר, החשדות מתמסמסים. תשאלו את ישראל כהן/איתן טייב וכו' וכו' וכו'.

קבוצת הפרמיירליג היחידה בארץ באה מהעיר האנגלוסקסית רעננה. והיום היא כמעט עשתה זאת שוב, עד שהפועל ר"ג השלימה מהפך סופר-דרמטי שבסך הכל הגשים את הציפיות המוקדמות. כמו שקמת בבוקר, נדמה היה לך שהשתנו סדרי עולם והשמש לא זרחה הבוקר… רק כדי להציץ בשעון ולגלות שעיניך נפתחו ב-5 בבוקר. מתהפכים לצד שני, בסוף השמש תמיד זורחת. אפילו ברעננה.

***

אז אולי הכדורגל הישראלי הוא לא הכי נקי בעולם (ואגב בוודאי לא המושחת ביותר. תאמינו לי, יש ליגות מושחתות בהרבה). ואולי הוא מצחין ואולי רוח ספורטיבית ופייר פליי עדיין תקועים במכס באשדוד ויש שביתה נצחית של עובדי הנמל שמסרבים לתת להם להיכנס את גבולות ארצנו. בכל זאת תיכף יש בחירות להסתדרות ועיני צריך לעשות שרירים.

נו, בסדר. אילו הכדורגל הישראלי היה נקודה רעילה שחיה בוואקום ובלי שום יחסים הדדיים עם הסביבה החברתית-פוליטית-כלכלית-תרבותית, הייתי באמת מודאג, תמה וחושב שאפשר וחובה לשנות את תמונת העניינים.

אבל אז אתה חושב קצת מה ראינו רק בשבוע האחרון שזה בלתי נתפס: פוליטרוק שקרן ונוכל שקרוי על שם מלך בישראל מזדחל ברפיסות מדהימה לקואליציה עם אות קין על פניו ואפילו בלי בושה; הרציחות המזעזעות והמיותרות בבאר שבע, ברחובות והיום גם בנתניה; ראש עיריית קרית מלאכי שכיבד אותי לפני שנה וחצי לראיון במשרדו בסבר פנים יפות ומחויכות, ואני לא רוצה לחשוב ממה נבע סיפוקו הגדול; בני הנוער שמגיל 12 יושבים בפארקים עם הוודקות והעישונים ומשחיזים סכינים; את החרדים שהיכו אישה (דתיה!) באוטובוס בירושלים; הסוחר בנשים שנכנס סופסוף באיחור של 18 שנה ל-18 שנה בכלא.

הגזענות, האטימות, הרמייה, הטמטום, הבהמיות, העילגות, השחיתות, השטחיות, הראוותנות, חוסר הצניעות והיעדר דרך הארץ בחברה הישראלית.

אז אני שואל: מה אתם נטפלים לכדורגל?

חברות וחברים, פני הכדורגל כפני החברה. השתקפות, בבואה, מיקרוקוסמוס שלה. והאמת שכמו שהחברה שלנו נראית – הכדורגל יחסית אליה הוא ליגת האלופות, ריאל מדריד – באיירן מינכן.

אז אם אתם חיים בישראל ודואגים לה, לפחות תיהנו קצת מהכדורגל שהיא מציעה. כי כן – הוא גרוע, מחריד ומזוויע ברמות – אבל איכשהו מתעלה כמעט על כך דבר אחר שיש לחברה כאן להציע. וזה עצוב:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

לשאול מופז באהבה - השבוע בפייסבוק שלכם
יומן האליפות של הסלטיקס (2)

No Comments

דורצח 12 במאי 2012

ממש לא חושב ששכחו לאיתן טייב את השרוכים. זה חיסל לו את הקריירה באופן סופי ומוחלט, הרבה יותר ממה ש(אני מאמין) המשחק היום יפגע בכל שחקני נצרת גם יחד.

ניסים ברדה 12 במאי 2012

ולהבדיל, הקרירה של אף שחקן ממכבי רמת-עמידר לא נפגעה משום מה, לאחר ה- 6-0 במשחק העליה של הפועל תל-אביב בחזרה ללאומית… זיכרון קולקטיבי הוא דבר סלקטיבי…

ניתאי 12 במאי 2012

וגם את המועדון של בית שאן זה חיסל.

אבי בן דוד avigoal 12 במאי 2012

אחרי 10 שנים של חיים בחו"ל,הגעגוע הביתה רק מתעצם מיום ליום.
עצוב לי לראות לאן המדינה שלנו הגיעה, ואילו שיאים היא עוד עומדת לשבור.זה לא הרוצחים,האנסים או סוחרי הנשים שחיים בתוכנו,אני מניח שזה קיים בכל מדינה מתוקנת.נראה לי שכבר איבדנו תקווה,ברור שאין לי שום זכות להעביר ביקורת,אני בחרתי לקום וללכת.כשאתה חי רחוק,ומסתכל על המציאות הישראלית מחוץ לפריים,זה נראה ונשמע נורא.אין לי פתרונות ואין לי את מי להאשים,אולי כולנו אשמים בסופו של דבר.

ניר 12 במאי 2012

חזרנו לא מזמן משש שנים בניו יורק, שסיימו עשור שרובו הסתובבנו במקומות שונים בחו"ל. כמעט לא ביקרנו בארץ בשנים האחרונות, בחופשות העדפנו לסוע למקומות שלא ראינו. בתור קורא דהבאזר ועתונות ישראלית בכלל, למרות שאני יודע שהיא לא מקור אמין לשום דבר, היו חששות.

לא סתם – מסבות שונות חזרנו כדי לגור בירושלים, שלא חיינו בה מעולם ולפי כמה מהכותבים פה היא שלוב של טהרן, פאבלה בריו ועזה. (רק שעל אף אחד מהמקומות האלו הם לא היו כותבים בצורה כל כך מתנשאת ומלאת בוז).

אני רוצה להאמין שאני מסתכל על ישראל בעינים אוביקטיביות. יש לנו תוכניות להמשיך לחיות בכל מיני מקומות בעולם.

ממה שאני רואה, יש בישראל לא מעט צרות, אבל לא בפרופורציה שחורגת מהמקובל בעולם. הייתי אומר שאפילו פחות מהממוצע. בכמה דברים די חשובים (כלכלה, רפואה, מדע) מצבה טוב בהרבה מהממוצע, גם במערב. התחום העיקרי שבו ישראל משמעותית מתחת לסטנדרט במדינות "מתוקנות" הוא רמת התקשורת.

לדוגמה, אם יש לך עתונאים שחושבים שהתרגיל של מופז, למשל, מעיד על שחיתות נוראית, נשאלת השאלה לפי איזה קנה מדה? אולי הם משווים למה שהם חושבים שקורה בסקנדינביה, או מה שנדמה להם שהיה פעם בישראל, אולי לארץ עוץ ואולי פשוט אין להם מושג על מה הם מדברים.

כתב את זה יותר טוב ממני שוקי טאוסיג: http://www.the7eye.org.il/PaperReview/Pages/090512_History_of_the_zigzag.aspx

בכל מקרה, המצב לא מושלם, אבל לא קרוב אפילו למה שמצטייר לך (ופעם לי) מדהבאזר או ווינט. אל תקח אותם ברצינות.

דורי גיל 12 במאי 2012

אל תדאג ניר, זה יעבור לך.

ניר 12 במאי 2012

אני כותב על דברים שאפשר למדוד (אחוזי אבטלה, תוחלת חיים וכו'), לא התחושה האישית שלי. לטובת האחרונה אני משתדל להמעיט במגע עם אנשים מרירים, בכל מקום בעולם.

אריאל גרייזס 12 במאי 2012

זה פחות או יותר מה שכתבתי לפני שבועיים
http://debuzzer.com/greisas/2012/04/16/%d7%a4%d7%a8%d7%a6%d7%95%d7%a4%d7%94-%d7%a9%d7%9c-%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%94/

יוסי האדום 12 במאי 2012

יופי של טור.

ולמי שמאוד מדוכא:
טוקבק מאתמול של אוהד ערבי, בתגובה לכל מיני טוקבקים שדיברו על מכירה: "אצלנו לא מוכרים, אצלנו נותנים באהבה".

הארכיון 12 במאי 2012

"את החרדים שהיכו אישה (דתיה!) באוטובוס בירושלים"
לוינטל, זה מעיד עליך. שוב לקחת מקרה פרט והפכת אותו לכלל.
למה לא תכתוב:
"הרציחות המזעזעות והמיותרות של החילונים בבאר שבע" או
:בני נוער חילוניים שמגיל 12 יושבים בפארקים עם הוודקות והעישונים ומשחיזים סכינים"
האלימות מתחילה מהעיתונות והסיקור הנבזה הזה שלוקח קבוצות פרט ומכיל אותם על הכלל. אני מבקש שתתנצל

יריב 12 במאי 2012

חילוני זה ברירת המחדל במדינה שלנו, עדיין.

הקומיש 12 במאי 2012

הרוצח בבאר שבע דווקט דאג לשים כיפה לכבוד החזור.אז חילוני הוא כבר לא.

ויכסלפיש 12 במאי 2012

מה כל כך מציק לך שאול מופז, כל ההכרזות של פוליטיקאים ישראלים נועדו לעיתונאים צייתנים ופחדנים שבולעים מה שמאכילים אותם ולא שואלים שאלות. אותי יותר מטריד אחד שאיכשהו צריכים אותו, שר המשפטים, זה שלא מתראיין לעולם אלא אם כן באים אליו שטיחונים שמקבלים שכר. העצם הזו בגרון קריטית הרבה יותר ממה ששאול מופז אמר או לא אמר.

גדי ויכמן זו טרגדיה איומה למשפחה ולא מעבר לזה והעיסוק באלימות הוא הרמה להנחתה לתקשורת, הרי מי בעד אלימות? אפשר לנפח במוח, להביא מומחים, לצטט פוליטיקאים מקורבים, ולהמשיך לעקוף את הנושאים החשובים באמת מבחינה ציבורית – איך מיעוט טייקונים מנהל את המדינה, קונה חברי כנסת ומסכל נסיונות להילחם בריכוזיות, איך חרדים ממשיכים לקבל דיור ציבורי זול בזמן שמאות אלפים מקיאים את נשמתם כדי לשלם משכנתאות, איך פליטים סודנים ממשיכים להגיע באין מפריע וכו'.

חושבים ש"הפכנו לחברה אלימה"? אני חושב שכמה חלונות מנופצים בתגובה להעלאת מחירים יעשו טוב לרוב הציבור

צור שפי 12 במאי 2012

הגעתי למסקנה שזו לא כל כך האלימות – זו הלחות.

אופיר 12 במאי 2012

בהחלט! והקיץ רק בתחילתו….

אלי 12 במאי 2012

שלום לכולם

אמיר 12 במאי 2012

אני יביא ציטוט מהפייסבוק של אוהד מוכר של הפועל גל סוקולובסקי :"תם המחזור האחרון בליגה הלאומית בכדורגל ושוב חוזר הניגון של משחקים לא כשרים שמכריעים מי תעלה ליגה. ומה עושה ההתאחדות? היא מינתה את אבי לוי, כן כן אותו אחד שהיה מנכ"ל בית שאן בעונת השרוכים, להיות אחראי על הליגות הנמוכות ולפקח בסיוע חברת חקירות שכל המשחקים יהיו כשרים. אז אני מניח שהשבוע ידברו הרבה על המחזור הזה בכל אמצעי התקשורת, אבל בשורה התחתונה המסקנות והתגובות של אבי לוי תהיינה זהות למסקנות ולתגובות שלו מהמשחק המפורסם ההוא מלפני 14 שנה. רפיון, נפילת מתח, ועוד כל מיני קשקושים שמטרתם לטאטא מתחת לשטיח את כל הרקבון של הכדורגל הישראלי."

אסף THE KOP 12 במאי 2012

גל סוקולובסקי כותב על רקבון.

נו שוין.

ימני קיצוני 13 במאי 2012

כנראה שבאמת הגענו לתחתית אם טיפוס דוחה כמו גל סוקולובסקי הופך למטיף בשער

אופיר 12 במאי 2012

עמית, אני בונה עליך שתכתוב על גמר הגביע הגרמני.
יורגן קלופ מאמן העונה!

עובד 14 במאי 2012

כאוהד כדורגל מושבע שעוד ראה את סתלמך ולהקתו ואפילו את פלה ברמתגן.ב-15 השנה האחרונות לא ראיתי אף משחק כי אני גר בתאילנד.
נהייתי צופה כורסא ברסה,ארסנל,מילן ועדיין לא התאוששתי מהליפות
אתמול של הסיטי.
אני רוצה לשתף אותך בחוויה מכוננת .ידיד הזמין אותי לראות משחק
כדורגל בין פוקט לבנקוק,המשחקנערך בפוקט מחיר כרטיס 80 באט(10שח)
האיצטדיון מכיל כ=6000 מקומות יציעי אבן ומושבי פלסטיק,לפני המשחק הושמע ההמנון הלאומי והייתה דומיה מוחלטת.
הרמה כמו ליגה א' ,היתה תזמורת שעודדה כל המשחק את הקבוצה המקומית,שחקן שפגע ביריב התנצל בפניו,אף אחד לא התווכח עם השופט גם אם הוא שגה.הקבוצה המקומית הפסידה 4:1
בסיום השחקנים המקומיים רצו לגדרות וקדו לקהל על העדוד,הקהל השיב במחיאות כפיים.
כל הצופים בסיום התפנו בסדר מופתי.
ביציאה קניתי כובע אוהד במחיר מסובסד כתרומה,למזכרת.
כך נהנים מחווית כדורגל בעולם השלישי.

Comments closed