חזרה לנוסחה הישנה

ספרס - ת'אנדר 0:1

זה היה משחק מוזר:

היו בו דקות ששתי הקבוצות לא הצליחו לייצר סל, והיו דקות שהיו 15 פוזשנים רצופים עם נקודות.

שלושה רבעים וחצי הקבוצות בקושי זרקו עונשין ובסוף נהיה מרתון של קליעות מהקו.

ביום גרוע במיוחד של ג'יימס 'הפלופר' הארדן וראסל ווסטברוק, לאוקלהומה סיטי הייתה תחושה שהמשחק בידיים שלה אחרי שלושה רבעים, ואז הם פשוט התאדו מהמגרש.

טוני פארקר ביום אישי חלש הגיע לשורה סטטיסטית יפה מאוד.

הספרס במשחק בינוני למדי יצאו עם ניצחון על הקבוצה השניה הכי טובה בליגה, בעיקר בזכות התעלות אדירה של האיש למשימות מיוחדות מאנו ג'ינובילי, השחקן הכי חכם על המגרש.

אחרי שלושה רבעים לספרס היו 62 נקודות והיה ברור שקבוצת ההתקפה הטובה בליגה כבר לא תתקרב ל-100 נקודות. ובכל זאת היא הגיעה ל-101 ופיגור 9 בתחילת הרבע האחרון הפך ליתרון 10 והכרעת המשחק כבר כשלוש דקות לסיום.

בשורה התחתונה הבלאגן במשחק הזה נבע מהחלודה של שתי הקבוצות שנחו הרבה זמן לפני המשחק, וגם מהעובדה שזה משחק ראשון טיפוסי לסדרה, עדיין גישושים ונסיונות, עדיין בלי אג'אסטמנטס בולטים, עדיין הסיום עוד רחוק ואין תחושה של משחק מכריע שאחת הקבוצות מוכרחה לנצח.

אבל היה כיף ולפחות ראינו כדורסל, יום אחרי הזוועה הבלתי ניתנת לצפייה של הסלטיקס ופילי (כיביתי את הטלביזיה אחרי רבע וחצי, זה פשוט מזיק לבריאות).

***

הדבר שהכי מאפיין העונה את הספרס, בניגוד לשנים קודמות, הוא קצב משחק גבוה וקבוצתיות מדהימה – חלוקת דקות ונקודות מפליאה בין 10 שחקנים. כל משחק אחד אחר יכול לתפוס יום ולהפוך לאקס פקטור, ואם הספרס לא יודעים לנבא מי זה יהיה, איך היריבה אמורה לדעת?

אבל במשחק הראשון מול או.קיי.סי סן אנטוניו חזרה לנוסחה ולמתכונת הישנות, המוכרות והפחות אטרקטיביות. מול האתלטיות האדירה של השחקנים הצעירים של אוקלהומה, הספרס התקשו לייצר משחק מהיר ויתרון מספרי ונקלעו לחפריות על חצי מגרש, חדירות והכנסת כדור לטימי. זו הפכה לתכנית ב' של הספרס –  מה שעד העונה הייתה תכנית א' ויחידה של הקבוצה.

למעשה העונה הזו הביג ת'רי – פארקר (אם.וי.פי), טימי ומאנו – קולעים פחות מ-50 אחוז מסך הנקודות של הקבוצה, בניגוד לשנים קודמות שהם קלעו את רוב נקודות הקבוצה והתלות בהם הייתה אבסולוטית. הלילה חזרנו אחורה – 60 נקודות קלעו השלושה מתוך 101 של הקבוצה. ונדמה היה לי שכל העונה הזו שלושתם לא שיחקו יחד כל כך הרבה על המגרש כמו בערב הזה. זה לימד פופוביץ' בהחלט מעריך את היריבה וחושש ממנה. למעשה רק גארי ניל וטיאגו ספליטר סיפקו תרומה התקפית נוספת ובהגנה סטיבן ג'קסון הנפלא הקשה מאוד על דוראנט.

פופ, גדול המאמנים בליגה, ניצח את המשחק בהתאמות שלו תוך כדי משחק, בקריאה והבנה של המשחק. בתשומת לב מי השחקנים החמים שלו שמתאימים למשחק ובהדבקת ג'קסון לדוראנט. ג'קסון כבר לא ילד, ולכן פופ עשה בשכל כששמר על הרגליים שלו למחצית השנייה ולדקות ההכרעה החשובות.

***

שרדנו בציפורניים המשחק הזה, בעיקר בזכות גאון הכדורסל מאנו. נכון, הספרס כבר עם 19 נצחונות רצופים, תשעה מהם בפלייאוף, אבל כמעט כל הנצחונות האלה היו בלואאוטס ולא בשחקים צמודים, שם נדרשת רמת ביצוע וריכוז גבוהות בהרבה בסיום המשחק.

אחרי המשחק, התחושה היא שאסור לאבד משחק בית מול או.קיי.סי כי בחוץ מול הקבוצה הנפיצה הזו יהיה מאוד קשה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

ללא מזל, שור
תובנת ג'ינובילי

No Comments

Ido moria 28 במאי 2012

סןאנטוניו מדהימים יש להם הילוך בהגנה שאין לאף קבוצה.
הסטופ שהם עשו בתחילת הרבע הרביעי היה מושלם. וגם הלייקרס ויוטה אכלו אצלם קש.

השחקן הטוב במגרש היה דווקא דרק פישר. אני מקווה שמתי שיגיע
הסטופ במשחק הבא הם ייתנו לניסיון שלו להוביל אותם לנצחון, אם לא זה של סן אנטוניו

rondi 28 במאי 2012

סיכום מעולה!

כמה הערות – הספרס החליפו את הקצב כבר בשנה שעברה כשעברו למשחק שמותאם לפארקר והצמד היל-ניל(חדירות ולקלעים) להבדיל מהמשחק שמבוסס על הענת כדור רוחבית סביב הציר של דנקן בתוספת חדירות של פרקר-ג'ינובילי. בגלל זה הם הופתעו ע"י הקו הקדמי של ממפיס…

השנה הם ויתרו על היל לטובת פיק אנד רולס ועומק בעמדת הצבע כדי להפוך למפלצת התקפית. לספרס יש היום כלים התקפיים לכל קצב וצורת משחק.

מאנו דרך אגב היה גם השחקן הכי טוב של הספרס בפוסט-סיזון הקודם.

OKC היו הראשונים לעשות התאמות בסדרה הזו. אחרי שהם חטפו מקלעי השלוש של הספרס בכל המפגשים העונה, הם הצליחו לסגור את קו השלוש הלילה בצורה סופר משכנעת ולהפתיע את הספרס…עד שפופ החליט להעיר את החבורה שלו…

נכון שהייתה המון חלודה על שתי הקבוצות, אבל בדיעבד, שלושה רבעים ששוחקו כמו שOKC רוצה הם נגררו אחרי הספרס ולא הצליחו ליצור יתרון משכנע, ו 5 דק בדרך של ס"א נגמרו בנוק-אווט.

אוהדי הספרס יכולים להיות רגועים…

הארכיון 28 במאי 2012

מזכיר מאוד את הסדרות מול הסאנס

Comments closed