הרכב בלי חלוץ זה כמו פוסט בלי כותרת

תובנות ממשחקי בית ג'

1) מהירות תגובה.

מחכים בציפיה כל כך גדולה, כל כך הרבה זמן, למחזור הראשון ביורו שאחריו נדמה שכולם חייבים לצאת במסקנות חותכות.

אני מזהיר אתכם. להזכירכם במונדיאל האחרון הספידו את הנבחרות האירופיות בשלב הבתים ובסוף זה היה טורניר בשליטה אירופית. והיו שהספידו את ספרד אחרי ההפסד במשחק הראשון לשווייץ. בואו לא נמהר לקפוץ למסקנות.

אם הולנד מנצחת את גרמניה לפתע גזר הדין של שתיהן אחרי המשחק הראשון מתהפך. לפתע יתכן שהולנד תהיה פייבוריטית להעפיל לפני ואולי על חשבון גרמניה מבית ב'.

הסיבה שאני מזכיר את כל זה היא ההצגה הנהדרת בין ספרד לאיטליה. מחמאות גדולות ומוראל גבוה אצל האיטלקים שהוציאו תיקו מול אלופת אירופה והעולם והיו ראויים אולי ליותר מנקודה.

רק תזכורת קטנה: הפסד איטלקי לקרואטיה  ביום חמישי מעיף את האזורי הביתה. וזה ממש לא יותר מדי דמיוני.

2) בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלוץ.

ויסנטה דל בוסקה הפתיע לרעה עם הקטע הזה של לשחק 74 דקות בלי חלוץ. לא מבין את העניין הזה. מה ההיגיון. כשהשחקן היחיד שפעם הוכיח יכולת הבקעה מכל ההרכב הזה הוא ססק פברגאס, וגם הוא לא חלוץ.  ראיתם כמה ספרד הייתה הרבה יותר מסוכנת כשפתאום נכנס אפילו רק חלוץ אחד שאי אפשר לקרוא לו 'גדול' בימינו – פרננדו טורס.

אני לא מבין את דל בוסקה שלא תירגל פעם אחת משהו קרוב להרכב שראינו היום במשחקי ההכנה.  אבל אני יודע טוב מאוד איך התקשורת וההמונים היו מגיבים אילו איטליה הייתה מעלה הרכב ללא חלוץ. "בונקריסטים מגעילים" הייתה מהקללות היותר עדינות. ככה זה כשאין לך את מכונת יחסי הציבור של ברצלונה או נבחרת ספרד.

סליחה, מדל בוסקה ומאוהדי ספרד. עכשיו הבנתי את העניין. דל בוסקה מאמין שלנצח משחק ראשון בטורניר גדול מביא מזל רע. ההפסד לשווייץ, זוכרים? אסור לפתוח ברגל ימין זו האמונה התפלה החדשה.

3) איטליה – שמתם לב לדמיון בין ספרד לאיטליה? שני שוערים דגולים בשתי הנבחרות, שני עושי המשחק הטובים ביבשת (פירלו עם עוד בישולי גאוני וצ'אבי מצד שני).

אבל לפחות המאמן של איטליה נותן לחלוצים הזדמנות. ואיזה כיף לראות את טוטו די נטאלה, הסקורר המופלא הזה, ממשיך לעשות פלאים בגילו המתקדם.

הביקורת שלי על צ'זארה פראנדלי נוגעת לבחירת החלוצים לסגל שלו. אבל אם כבר לקחת את באלוטלי הנונשלאנט המביך הזה, רבאכ – תן לדי נטאלה הרכב. את באלוטלי תכניס רק ביתרון 0:3 כשאתה לא מפחד לאבד שחקן בהרחקה.

4) למה בעצם שקרואטיה לא תהיה הסוס השחור ביורו 2012?

משחק פתיחה נוח מול אירלנד זו אחלה דרך להיכנס לטורניר, ביליץ' כבר מספיק מנוסה בספסל הנבחרת, הרבה שחקנים קרואטיים נמצאים בשיא הקריירה שלהם או קרוב לכך.  ויש שם המון כישרון. חוצמזה מסורתית בטורנירי גמר קרואטיה נוהגת לתת הצגות.

אולי זו מדינה לא סקסית, שהרי קרואטיה מדורגת עשירית בלבד ביחס ההימורים לזכייה בטורניר. אולי זה כי אין לה הגנה מספיק טובה. אולי זה כי קרואטיה התגנבה דרך הפלייאוף אחרי שיוון סיימה מעליה במוקדמות.

אולי ואולי ואולי. העובדה היא  שהקרואטים נמצאים עמוק מתחת לרדארד של כולם. מישהו מכם רוצה לקנות סוס שחור קרואטי? 100 שקלים פעם ראשונה…

5) בראש?!?!

זו הייתה חתיכת השפלה. לא שאירלנד הייתה אמורה לנצח עם הכדורגל הדל ביותר שלה. אבל שהאירים יפסידו משתי נגיחות של חלוץ היריבה? יפסידו מהגבהות של היריבה? זה כמו שספרד תפסיד ליריבה שלה בטיקי-טאקה.

 

 

שתי הנבחרות שלי
מיצינו

No Comments

כסיפוביץ 11 ביוני 2012

האירים המסכנים כילו את כל כוחם ב-30 דקות.
אח"כ הייתה רק נבחרת אחת על המגרש.
מודריץ היה מצוין ואני לא רואה את הספרדים והאיטלקים מנצחים בקלות.

צריך לזכור עובדה אחת חשובה.
כל השחקנים שמגיעים מהקבוצות הגדולות בליגות הגדולות די שפוכים אחרי עונה מאוד מתישה.
אני גם צופה פציעות בהמשך וכבר אנחנו עומדים עם 1/4 הרכב אנגלי פצוע [במקרה זה לא יודע אם זה חיסרון לאוכלי השרימפסים הוורודים].

אזי 11 ביוני 2012

אני מגזים, או שנבחרת אירלנד מאוד מאוד מזכירה לי את נבחרת ישראל ביכולת שלה?

תiמר 11 ביוני 2012

פחחח.. ישראל לא יכולה לחבר 3 פסים..

בני תבורי 11 ביוני 2012

אזי,
אתה לא מגזים ואני מנסה לדמיין איזה מחול שדים היה כאן אילו ישראל היתה זו שחוטפת שלישיה מקרואטיה.

קורא 11 ביוני 2012

מה שאתה אומר על ההזדמנויות עם טורס לדעתי לא קשור לזה שהיה חלוץ ולא חלוץ מדומה. כל ההזדמנויות שלו היו בהתקפות מעבר/מתפרצות ועל חצי מגרש מאד פתוח.
רב המשחק לא היה ככה וססק גם עשה כניסות עומק (הגול, עוד הזדמנות מבישול של וייה, עוד נגיחה). ההשוואה שלך צריכה להיות במשחק "עומד".
ספרד שיחקו אתמול הרבה יותר לעומק מבמונדיאל וגם לזכותה של איטליה יש לומר שהם לא התבנקרו.

מקמנמן 11 ביוני 2012

שנייה אחת אתה מדבר (בצורה מפתיעה יש לומר) על כך שאין מה להמר ולבנות מגדלים על בסיס משחקמחזור אחד וכמה פסקאות אחר כך מהמר על קרואטיה כסוס השחור של הטורניר? לנחש ולהמר אפשר עד מחר. רק אחרי 2 מחזורים מתוך 3 בשלב הבתים אפשר להתחיל באמת לחשוב מה יהיה. כרגע אלו רק גישושים. מה יקרה כאשר ספרד תוציא תיקו במשחק הבא או לחילופין תכבוש רביעיה בלי חלוץ טבעי? זה לא כאילו דל בוסקה מאמן מאתמול ואיטליה באה מוכנה, כרגיל, להתגונן לפי מיטב המסורת שלה מול חלוצים. כל המצבים של ספרד לא באו כי טורס נכנס אלא כי השער המהיר שהאיטלקים ספגו הוציא אותם מהריכוז שלהם

Fluttershy 11 ביוני 2012

מה, יש פה עוד אחד שקורא לעצמו מקמנמן? מעכשיו אני אקרא לעצמי fluttershy, כי כידוע, היא הפוני הכי טובה, תבדקו ביוטוב.

D! בארץ הקודש 11 ביוני 2012

אני לא בטוח שיש ברירה, בטורניר קצר שכזה, מלהסיק מסקנות על פי משחק אחד גם אם הכל עשוי להשתנות כבר משחק שלאחריו.

אני גם חושב (ואפרופו, מקמנמן האחר, המקורי, מאקה – גם חשב שהכניסה של טורס החלוד הוליכה למשחק מעט מרווח יותר בו יש לקשרים של ספרד יותר מקום) שהכניסה של טורס הוסיפה משהו לספרד – הבעיה היא רק שהוא כלכך לא מפוקס ומפוחד שבחירת ההחלטות שלו פשוט גרועה; מחפש מסירה כשצריך לבעוט/לעבור, מחפש כפית מטופשת כשיש לו מסירה פשוטה לגול שני מטר ימינה.
קרואטיה – שאתדבה (בשם כל הנבחרות ה"קטנות") אבל זה לא יחזיק יותר מדי מים – אולי איכשהו עד לרבע הגמר.

מקמנמן 11 ביוני 2012

בטח ובטח שיש ברירה. אפשר להסיק מה ההבדלים בין הנבחרת שהייתה במוקדמות לבין זו ששיחקה במשחק הראשון(הולנד) ולחשוב מה היא צריכה לשפר עד המשחק השני או לנצל את זה שיודעים מי היא המתחרה הבאה שלה, משהו שלא בטוח נדע אחרי 2 משחקים, ולנסות להבין מה היא צריכה לשנותלשמר בשביל לנצח במשחק הבא. זה כזה קשה? לא חייבים כל דקה במשחק להחליף את ההימור שלך על האלופה. חוצמזה דעה יש לכל אחד, גם למק המקורי. טורס קיבל כדורים 50 מטר מהשער של איטליה…זה שהוא לא היה מוקף ב 3 בלמים באותו הרגע, כמו לפני השערים, זה רק בגלל ההלם הזמני שחטפו שחקני האזורי.לפי דעתי.

D! בארץ הקודש 11 ביוני 2012

מאקה – לגבי הסקת המסקנות – אני חושב שאנחנו אומרים את אותו הדבר.

לגבי טורס – אני חושב שהוא לא נראה כלכך רע. רק בחירת החלטות גרועה. לא כל הכדורים היו חמישים מטר מהשער והתנועה הזו, של שחקן שהוא קדמי באופיו משנה את האופן שההגנה עומדת. זה יכול היה גם להיות חלוץ אחר לצורך הדיון.

אדם 11 ביוני 2012

מצטער, אבל המחצית הראשונה הייתה מעט מביכה. ספרד לא חיפשו עומק כי פשוט לא היה להם והאיטלקים ניצלו זאת בצורה יפה.
עם משחק כמו שהיה לאינייסטה אתמול, שימו שם חלוץ אחד שיודע לבצע תנועה לעומק מקו ההגנה (פאברגס מספר אחד בעולם כשהוא מצטרך מאחורה, זה לא אותו דבר) וספרד מפרקת את האיטלקים.
עם חלוץ שיודע לברוח ממגנים ע"י תנועה, וזו אחת מהתכונות של חלוץ אמיתי, משלושת איבודי הכדור של האיטלקים 30 מטר מהשער במחצית הראשונה אחד היה נכנס. בקיצור, מה שאני רוצה לומר הוא שחלוף בהחלט היה משנה את אופי המשחק וזה לא רק בגלל שהאיטלקים "איבדו ריכוז".

הקרואטים הם הנבחרת השנייה שלי (אחרי דנמרק) מאז 98 בו התאהבתי בהם ואני מזכיר לכם שהם גם ממש טובים בלתקוע את האיטלקים
(לאיטלקים יש ניצחון אחד משישה משחקים). חוץ מזה, אין להם הגנה ולכן יותר מידי רחוק הם לא יגיעו, אולי לחצי אם הם יקבלו את שבדיה בדרך נס כלשהי.

אדם 11 ביוני 2012

אה, שחכתי גם להוסיף שהחילוף של נאבס היה פשוט מעליב. להכניס שחקן שהמומחיות שלו היא לפרוץ באגף ולהרים לחלוץ, שפשוט לא נמצא שם, היא ממש ממש מוזרה.
לדעתי דל בוסקה עישן משהו אתמול.

ניב 11 ביוני 2012

"כשאין לך את מכונת יחסי הציבור של ברצלונה או נבחרת ספרד"?
ככה זה כשאין לך מה לומר אז, אז אפשר לדבר כמו מוכר בשוק

עם חלוץ או בלי חלוץ זה לא משנה, היו פה שני סגנונות שונים
האיטלקים מכירים רק תנועה אחת עם הכדור – קדימה. הם בועטים בכל מחיר.
הספרדים, עם חלוץ או בלי, משחקים בסגנון ברסה וברזיל המיתולוגית, הכדור לצדדים, מקסימום מסירות ואם אפשר אז להכנס לשער עם הכדור.

בונקר זה שסוגרים את ההגנה ומעיפים כדור למעלה, ולכן:
הסגנון של איטליה הוא בונקרי מטבעו
הסגנון הספרדי לא.

επτά 11 ביוני 2012

הבנתי.

משחק ישיר = בונקר.
מסירות לצדדים – מיתולוגי.

זה כל-כך מגוחך שאני חושד בהיותך פארודיה על אוהדי ברצלונה/ספרד.

אזי 11 ביוני 2012

LIKE!

ניב 11 ביוני 2012

לא הבנת, אתה קצת מאותגר, אסביר שוב
משחק ישיר, מעבר מהגנה להתקפה -> מוביל לסגנון בונקר
משחק לצדדים, התמזמזות עם הכדור ברחבה של היריב -> לא יכול להיות בונקר

תומר חרוב 11 ביוני 2012

פראנדלי צריך לשחק או עם קסאנו או עם באלוטלי, אין מקום לשני המשוגעים האלה ביחד על המגרש. ואני חולה על סופר מריו אבל כרגע זה צריך להיות קסאנו לצדו של די נאטלה וגם ג'ובינקו בא בחשבון לקראת המשחקים בהם צריך יותר מחץ.

גבי 11 ביוני 2012

איטליה שיחקה אתמול יםה, ולא לרגליים של ספרד, לדעתי בהשוואת הפליימיקרים היה צריך לשים מספרד את דויד סילבה שלדעתי יותר גדול מצ'אבי…

אפי 11 ביוני 2012

סילבה בישל- לא צ'אבי…
ופירלו יש רק אחד- צ'אבי אמנם לא קוטל קנים, אבל סביבו אינספור שחקנים טכניים שתומכים בו. סביב פירלו רובם גרזנים

החתול במגפיים 11 ביוני 2012

"כשאין לך את מכונת יחסי הציבור של ברצלונה או נבחרת ספרד"?

לוינטל שוב עושה "אופירה אסייאג".

"פרשן" מביך!

Tal 11 ביוני 2012

אבי יחיאל שם לאירים גול כזה הרבה לפני הקרואטים..

ג'נובי 12 ביוני 2012

אני נהניתי מהאיטלקים בצורה בלתי רגילה. אני לא מחובבי הכדורגל שם ולמעט פירלו ובופון גם לא משתגע אחרי אף שחקן באופן מיוחד. אבל במשחק היה משהו ששידר נחישות בלתי רגילה, ביחד עם משמעת טקטית והבנה מאד עמוקה של המשימות שעל כל שחקן לבצע.
לגבי העלייה של דל בוסקה בלי חלוץ טבעי – זה משהו שבהחלט יכול לעבוד באופן הרבה יותר חלק אם יש לך שחקן או שניים שמורגלים לשחק בתפקיד הזה שהוטל על פברגאס, אבל קשה לי להאמין שהיה להם מספיק זמן בהכנה לטורניר כדי שהוא באמת ידע מה הוא צריך לעשות – במיוחד בהתחשב בעובדה ששחקני ברצלונה הצטרפו מאוחר להכנה ושהנבחרת לא שיחקה בשיטה הזו במשחקי שקדמו ליורו.

סעיף 5 – ענק. :)

LEONIDAS 12 ביוני 2012

הבעיה עם דל בוסקה היא לא רק העובדה שהוא שיחק מנסה לחקות את ברצלונה.בלי חלוץ טבעי ובלי מסי….זה כמו עיפרון בלי חוד.

העובדה שהוא משחק גם עם אלונסו וגם עם בוסקטס הינה מיותרת לחלוטין והוא לומד את זה רק בדיעבד כפי שקרה גם בדרום אפריקה.

חשוב להזכיר שספרד אינה קבוצה שבנוייה לכבוש שלישיות אלא לכבוש גול ולא לספוג תוך אילוץ יריבותיה לפתוח את המשחק בניגוד לתוכניות המשחק שלהן.למי ששכח כך ספרד משחקת מזה 4 שנים.

נ.ב.
אני מאד אופתע אם הסגנון הזה יביא לה זכיה נוספת.

Comments closed