אימ-פוטנציה

צרפת - כלום ומאום

זו כבר מסורת. נבחרת צרפת מציגה משחק משמים וממצה אולי 15 אחוז מהפוטנציאל שלה.

איזה יורו עלוב ופאתטי לצרפתים. ניצחון, תיקו ושני הפסדים. הפרש שערים 5:3. ואיזו הופעה פחדנית ונטולת השראה מול ספרד ברבע הגמר.

כמה כישרון יש להם. ריברי, בנזמה, נאסרי, בן ארפה, ג'ירו, מנז, ואלבואנה. וכמה כלום על המגרש.

***

לא יודע מה אתכם, אבל מסורתית נבחרת צרפת זו הנבחרת שהכי משעממת אותי, אפילו יותר מהנעת הכדור הרוחבית הנוראית של ספרד (באמת איזה משחק משעמם קיבלנו. כמה צפוי). קשה לי ליהנות מצפייה במשחקים של צרפת שבדרך כלל אין בהם כמעט מצבים בשני הצדדים. מעט מאוד משחקים מרובי שערים.

היוצא מן הכלל הוא יורו 2000 שם צרפת שיחקה בסדר, אבל במונדיאל 1998 למשל צרפת הייתה משמימה ולא מרשימה – בקושי גנבה ניצחון בהארכה על פרגוואי, פנדלים מול איטליה, מהפך עם הרבה מזל מול קרואטיה. ומכל זה מה זוכרים? את ההתעלות החד פעמים 0:3 בגמר הביתי על ברזיל. אבל היוצא מן הכלל לא מעיד על הכלל.

במונדיאל 2002 צרפת הייתה פייבוריטית ועפה אחרי שלושה משחקים מדכאים ומשמימים. ביורו 2004 היה שם כרגיל הרבה פוטנציאל וכדורגל בינוני עם הדחה מול יוון. ואז המונדיאל בגרמניה כשצרפת איכשהו דידתה לגמר עם כדורגל בינוני במקרה הטוב, בעיקר בזכות המנהיגות של זידאן (מזל טוב, זיזו בן 40).

ולאחרונה שתי הופעות מביכות ומבישות עם שני תיקו, ארבעה הפסדים ואפס נצחונות ביורו 2008 ומונדיאל 2010.

ב-11 המשחקים האחרונים של צרפת במונדיאל וביורו היא השיגה ניצחון אחד! זה מטורף. תחשבו למשל שאנגליה ניצחה שניים משלושת משחקיה ביורו 2012. ותמיד יש לצרפתים כשרונות שמשחקים בקבוצות הגדולות ביותר ובנבחרת מייצרים כדורגל חסר השראה.

***

לורן בלאן הוא אדריכל הכישלון. צרפת בכלל לא הייתה אמורה לסיים שנייה בשלב הבתים ולפגוש את ספרד. אבל בלאן התגלה כפחדן גדול. לא הרבה יותר טוב מריימונד דומנק. עצוב.

ההרכב מול ספרד עם שני מגנים באגף ימין היה תבוסתני (סמלי שדווקא משם הגיע שער הנגיחה של אלונסו), אבל גם במשחקים הקודמים בטורניר צרפת שיחקה עם חלוץ בודד (בנזמה) שיורד הרבה אחורה לעזור לבנות התקפות. יותר מדי קשרים בכנפיים ופחות מדי שחקני התקפה באמצע.

לא אהבתי.

אני מבין שצרפת לא רגילה לשחק על מתפרצות. הרי מול כמעט כל נבחרת אירופית אחרת צרפת היא זו שצריכה ליזום ונהנית מיתרון בהחזקה בכדור. אבל צרפת לא הרשימה בשתי צורות המשחק. המחצית הראשונה מול ספרד הייתה מחפירה. במחצית השנייה צרפת ניסתה מעט מדי ומאוחר מדי.

עכשיו שבלאן יילך להוכיח את עצמו בכדורגל מועדונים. שם באמת צריך לאמן ולעבוד. לא רק לנשנש סוכריות על מקל.

***

כנראה לא במקרה בנזמה, ריברי ונאסרי משחקים רק כינור שני ושלישי במועדונים שלהם. הם לא סופרסטארים, אלא יותר סייד-קיק. כשהם צריכים לסחוב את הנבחרת, הם הופכים לשממה. אבל כשמשחקים לצד רונאלדו, רובן וגומז או אגוארו וסילבה – החיים הרבה יותר קלים.

לצרפת יותר מדי שחקנים טובים אבל אין בה אף שחקן מהטופ העולמי. אין פלאטיני, אין זידאן. והכי גרוע – אין משחק קבוצתי טוב.

***

כמו הולנד, גם צרפת סובלת מכך שכל שחקן מגיע מקבוצה אחרת ולכן אין תיאום ביניהם והכל איטי ושקוף.

בהזדמנות זו: תרשו לי 'להחמיא' לעצמי על ההימורים המזעזעים שלי. הפעם באמת התעליתי על עצמי שחשבתי שהולנד וצרפת יגיעו רחוק. קיבלתי בראש. מזל שאני לא סוכן הימורים. לא נאה לי להיות בוקי. אבל עדיין לפחות איטליה עוד בעניינים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

צל של עבר
יורו (17). פירלו, אנגליה

No Comments

סבתא אינגה הייתה אומרת: 24 ביוני 2012

אז עכשיו אולי אתה מוכן להסביר את האמירה העלומה שלך בפוסט על נבחרת ספרד המשעממת שצרפת היא ספרד החדשה – מה זה אמור היה להיות?

ת'אמת – צודק. איזה שעמום. ספרד קדימה, קדימה, ואז אין למי אז הצידה ואחורה. זה לא בארסה. אבל מצד שני – הלוא זו נבחרת צרפת. הם אמורים לדעת להסתדר עם זה. הם אמורים לחטוף או לעקוץ או לתקוף או לחדור או לשבור או משו… משו!!! וכלום! כי ספרד יכולה להיות מהנה אם יש מול ועם מי לשחק, אבל מצד אחד צרפת היו שממה אימפוטנטית ומצד שני לקח לדל בוסקה יותר משעה להכניס עניין (בלאן מצידו סייע עם פתיחת המשחק על ידי חילופים שאם ככה זה היה נפתח היה לנו אחלה משחק). פדרו – עדיף על נאבאס – וחלוץ מטרה, איזשו מישו שיהיה יותר קדימה מאינייסטה-צ'אבי-שסק-סילבה כדי שהכדור לא יזוז רק הצידה ואחורה.
הנחמה, הוי נחמה, שבחצי כבר נראה קרב אמיתי. הפעם זה ידמה יותר לבארסה ריאל, האחת על הכדור והשנייה כמו בסרט אקשן – מירדפים…

בכלל, עד עכשיו ריאל ובארסה בחצי הגמר. פורטוגל זה הרי חצי ריאל, גרמניה זה באיירן ותוספת במרכז מ…ריאל, וספרד היא הרי בארסה, ריאל, סילבה ואלבה. בקיצור, לפי חצאי הגמר של הצ'מפיונס אני מהמר על נציגי צ'לסי להשלמת התמונה. גו טרי גו…

עמית לוינטל 24 ביוני 2012

יפה.
הבעיה היא ששלושת רבעי הגמר הראשונים הוכרעו על ידי שחקני ריאל (רונאלדו, חדירה ואלונסו), ולאנגליה ואיטליה אין שחקן ריאל שיכריע. אז נראה לי פנדלים.
לגבי צרפת – גם היא אוהבת להניע כדור בלי לייצר הרבה כשהחלוץ היחיד שלה – בנזמה – בכלל בורח אחורה. אז זה הדבר הכי דומה לספרד מבחינה סגנונית. רק שאין לה את האיכות של ספרד באמצע. זה ההבדל

יואב 24 ביוני 2012

ואין לה כמעט אף שחקן שנכנס להרכב הספרדי. דור מדבר בהגדרה.
זה נחמד שהיא אוהבת להניע כדור , היא רק לא מספיק טובה לזה. וגם לא מספיק טובה למתפרצות. וגם לא להתגוננות כי יש לה הגנה בינונית ומוסר עבודה ירוד. למה היא בעצם טובה? לשום דבר מיוחד.
כאוהד ארסנל אתה אמור לדעת את זה מזמן(:

יואב 24 ביוני 2012

צרפת לא כזאת מוכשרת. לא יודע אם יש לה שחקן שנכנס להרכב של צרפת 2000. אולי אחד שניים לסגל.
סתמית, חסרת כריזמה ואיכות אמיתית. מה שכן, יש לה כוכבי שוק העברות. חיים על עבר של שחקני כדורגל טובים בהרבה מהם ויש מי שמשלם בגלל ״הקסם״ השיקרי הזה.
אין שם משהו שמדגדג בכלל שחקנים כמו קאנטונה, הנרי, זיזו, טרזגה(שעלה ליגה היום עם ריבר וכבש), וויירה, דשאן, טורם ועוד ועוד.

בעז 24 ביוני 2012

צרפת נכנע כי היא פחות טובהובכלל ביורו הזה רואים שהיא לא בשלה לא מכונה עדיין אבל אין מה לעשות זאת נבחרת שהרבה שחקנים שם צעירים ולא מספיק מנוסים ברמות הגבוהות תנו לה עוד שנתיים והקישור יהיה מפחיד, בכלל ההבדל בין נבחרת הזאת לנבחרות הגדולות זה הקישור מוילה וכבאי לא מנוסים ברמות האלה היחיד שבאמת מנוסה זה ריברי והוא באמת ניסה עם בנזמה אבל שניים זה לא מספיק מול נבחרת עם קישור כזה, נאסרי עוד לא מוכן לרמות האלה וראו את זה, גם בקבוצות שלו הוא לא הנהיג פה בארץ כולם אוהבים לבקר ולקטול כי אנחנו חושבים שהכל זה מהיום להיום ושוכחים להסתכל קדימה, בצרפת יודעים שהנבחרת עוד לא מוכנה ובונים אותה לאט לאט, אז חכו ותראו שהיא תראה הרבה יותר טוב עוד שנתיים ו4 שנים, וחוץ מזה, מזה הביקורת המפגרת על בלאן? מאמן מנסה שיטות שונות כדי להגיב ליריבה עדיפה עליו קוראים לזה טקטיקה, ונכון לא תמיד זה מצליח זה כמו שאמרו שאיטליה אפורה והגנתית כי היא משחקת עם 5-3-2 והיא היתה הרבה יותר טובה ומרשימה מספרד, אפשר לחשוב שאנחנו המצאנו פה את הכדורגל איך שאנשים פה אוהבים לקטול את כולם…

מושון 24 ביוני 2012

אין לי שום בעיה נגד בלאן אבל ברגע שמאמן מחליף הרכב כל משחק, ולא מדובר בשחקן 1. אז זו מתכונת להפסד בטוח. הרי היו לך משחקי הכנה כדי לקבוע את ההרכב. אז מה הקטע לעלות לכל משחק עם 3 או 4 שינויים בהרכב (בלי קשר לפציעות או צהובים.
ובקשר לשחקנים של צרפת ברור שאי אפשר להשוות אותם לשחקנים של יורו 2000 ומונדיאל 98. כי עם תסכלו על ההרכבים של ואז וההרכבים של היום אתם תראו שכמעט לא היו שחקנים בלתי מנוסים או צעירים ממש בסגל הצרפתי של אז, רוב השחקנים שיחקנו בקבוצות צמרת של הליגות המובילות אז (איטליה בעיקר)והם היו סופרסטארים ברמה עולמית. חוץ מעמיחי שפגלר ועוד כמה אנשים שרואים או שומעים על הליגה הצרפתית. לא מכיר את נבחרת צרפת חוץ מנסרי, בנזמה וריבירי (גם אברה אבל הוא מעבר לשיא בנבחרת).

IG 24 ביוני 2012

מה שהכי הפריע לי בצרפת זה שהם ויתרו על המשחק מול ספרד כבר בסוף המשחק הקודם מול שבדיה, ולמעט ריברי ואולי קצת בנזמה, לא ראיתי אף אחד שנילחם. פשוט נכנעו. לוזרים.

martzianno 24 ביוני 2012

היה משחק כלכך מבאאאאאאאאאאסססססססססססססס!!
בדקה ה-70 כבר ישנתי כמו תינוק.
מילא הספרדים, מהם לא ציפיתי למשהו אחר.
אבל הצרפתים היו כלכך פאתטיים!
ואתה לגמרי צודק – צרפת צריכה איזה גדול-דור אחד, כי כל השחקנים שלה הם אכן שחקני משנה, אבל זה עדיין לא מצדיק את הנרפות.
השער של אלונסו חשף את צרפת במערומיה – אף אחד לא נלחם בשביל הקבוצה, חבורה של פרימדונות שעשו טובה שהגיעו.
עופו הביתה!!!

עומר 24 ביוני 2012

יורו 2000 צרפת היתה בסדר ? זה כבר לא מגיע להם.
ביורו 2000 צרפת היתה במלוא גדולתה, אחת הנבחרות המושלמות ביותר שראיתי בימי חיי בטורנירים. ואני ממש לא חסיד של צרפת

קורא 24 ביוני 2012

במשחק הזה נבחרת אחת עם מאמן שמרן היתה צריכה לעוף. וספרד הרבה יותר מוכשרת ומיומנת (לשיטתה).
במשחק היחידי שצרפת באו עם גישה התקפית (היו חייבים) הם שיחקו ממש יפה מול אוקראינה. חבל כל פעם לראות מאמן שמעקר את הקבוצה שלו.

גילעד 24 ביוני 2012

הבעיה העיקרית של הצרפתים הייתה טכניקה ממש גרועה, גם שהספרדים איבדו כדור הם לא הצליחו למסור לאנשים הפנויים שלהם( הם בעיקר מסרו למגנים הספרדיים) ככה אי אפשר להגיע למצבי הבקעה מול ספרד (האיום היחיד שלהם על השער הייתה מבעיטה חופשית של יוהאן קבאי!!!), לא חשבתי שצרפת תעבור את ספרד אבל ציפיתי שזה יהיה יותר קשה לספרדים.

פאקו 24 ביוני 2012

מסכים עם הפוסט, פרט לעניין צרפת 98': למרות הנצחונות הדחוקים, ההרגשה שלי בכל אחד ממשחקיה הייתה של של שליטה במשחק מול היריבה. לא תמיד תורגם לשערים (לדעתי בעיקר היות ושחקני ההתקפה כמו טרזגה והנרי לא הגיעו לשיא גדולתם), אבל ראו נבחרת שעמדה יפה על המגרש.

רן 24 ביוני 2012

צרפת לא כשרונית כלל וכלל. אין אף שחקן בהרכב הצרפתי שהיה טופס מקום בהרכב של הנבחרת שזכתה במונדיאל 1998 ויורו 2000. גם לא ריברי ובנזמה! ספק אפילו אם יש להם שחקן שהיה טופס מקום בהרכב של גרמניה או ספרד ביורו הנוכחי.

דביר 24 ביוני 2012

מישהו צריך לעשות משהו עם חילוץ הפנדלים של פדרו. רץ רץ רץ עוצר ואז שחקן ההגנה נתקל בו… זה יותר מגעיל מצלילה

אפי 24 ביוני 2012

כן, צרפת כבר שנים זה לא זה, אבל מה שמעניין שתמיד צומח בה איזה כוכב-גאון מטורף: פלטיני, קאנטונה, פאפן, זידאן, הנרי.

יגאל 24 ביוני 2012

כמו כל פרשן ממוצע משתמש בפרטים שנוח לו…מעניין למה לא הזכרת את השלב בתים של צרפת במונדיאל 98…?(אולי כי כל משחק הסתיים ברביעיות בערך…)

עזי 24 ביוני 2012

נגד סעודיה שהחליפה מאמן באמצע הטורניר? נגד דרום אפריקה? אתה צוחק? צרפת היו גרועים בטורניר הזה, וגם בגמר נהנו מזה שברזיל היו בהלם מוחלט מההתמוטטות של רונאלדו. ראיתי את כל משחקי ההכרעה של צרפת במונדיאל הזה באיצטדיונים, בינונית מינוס ואם היא לא ביתית היא לא לוקחת. מנגד כמו שאמרו פה ב-2000 היא היתה נבחרת גדולה.

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

אותה תגובה שנכתבה אצל בורוביץ כי שניכם סובלים מאותה הבעיה.
כל הפוסט הזה על צרפת הוא גחמה אישית על הימור לא מוצלח כנראה.
צרפת לא עשתה טורניר טוב מאז 98 ו- 2000וגם זה היה עם סופרמן בדמות זידאן.

כפי שכתבו לפני צרפת היא נבחרת נכשלת כבר כמה עשורים. היא לא שונה מהולנד בעניין הזה.
כישרונות יש בשפע ודבק אין.

אז על מה ולמה הציפיות?
איפה ראית נבחרת מבריקה שמגיעה ליורו הזה עם הר של ציפיות?
מי שמבין כדורגל נבחרות יודע ששמות גדולים וכישרון הם לא מדד לשום דבר.

דודו פ. 24 ביוני 2012

בנזמה תמיד היה בעיניי אוברייטד. עוד בליון לא החזקתי ממנו ומאוד התבאסתי שהוא עבר לריאל מדריד. העונה האחרונה שלו היתה טובה רק כי שיחק ליד שחקנים גדולים. אני מניח שגם לעומר דמארי היו מעל 10 שערים בעונה אם היה משחק עם רונאלדו, די-מאריה, אוזיל, צ'אבי אלונסו וחדירה.
ריברי היחיד שניסה בנבחרת צרפת לעשות משהו, אבל היה די לבד. חוץ מהם, באמת שאין בצרפת שחקנים ברמה עולמית. ציפיתי מהם ליותר, אבל כנראה שעד שלא יצמח להם כוכב-על חדש (חשבו שג'ורקוף יהיה כזה, פחחחח), הם לא יגיעו רחוק.

עומר 24 ביוני 2012

עומר דמארי ? נראה לך שהוא מהיר מספיק לליגה הספרדית ?

תiמר 24 ביוני 2012

מאיפה בא העניין של המזל בניצחון על קרואטיה?

ניר 24 ביוני 2012

אחת ההגדרות לבונקר היא שכל הקבוצה מאחורי הכדור, ואת זה לפעמים נדמה שספרד עושים כשהכדור אצלם.

ספרד הפכה לנבחת מעקרת ומשעממת אבל היא לא מפסיקה לנצח, אז כנראה שזה עדיף מספרד של פעם, שמשחקת יפה מאד אבל תמיד מפסידה במאני טיים.

Comments closed