כדור ההרגעה של הקיץ

כמה מחשבות על הטור דה פראנס

 

 

1) קונטראסט.

זה קורה כל חודש יולי. ניגוד בלתי נסבל.

מצד אחד נערכת תחרות הספורט שנחשבת להכי קשה ותובענית בעולם. שלושה שבועות של רכיבת אופניים אינסופית. ספרינטים, טיפוסים, נגד השעון, נגד הרוח, נגד היריבים, נגד תוואי המסלול. מאמץ בלתי אנושי.

מצד שני אתה רובץ לך בסלון, מרוח על הספה צמוד למזגן במשך שלוש-ארבע שעות מול המסך. מתרפק על הנופים המוריקים, חולם על הטירות המשגעות בצד הדרך, עורג לחופשת סקי באלפים. ובין עוד סיגריה לכוס השתייה שלך אתה מוצא זמן לעיסוקים נוספים. הרי לך כצופה יש המון רגעים מתים בטור. למעשה ברובם הגדול של הרגעים לא קורה בהם משהו משמעותי.

אתה מזלזל ברכיבה בעוד קטע מישורי וזה שהפלוטון מוחק 7 דקות פיגור מקבוצת הבריחה נראה לך חתיכת עוגה (PIECE OF CAKE יענו). קלי קלות, מה?

בימים עם אקשן, יענו קטעים הרריים בעיקר (או נגד השעון), אתה יותר דבוק למסך. אבל עדיין הטור דה פראנס הוא כדור ההרגעה הטוב ביותר בקיץ הבלתי נסבל של ישראל.

טור הרגעה. טורים נמוכים. סם הרגעה. יש הרבה משחקי מילים רלבנטיים.

בכל מקרה, אני תמיד נהנה מהטור. אוהב אותו. זה אחלה רקע לסלון. מוסיף המון צבע. כמו עוד תמונה בסלון. וידאו-ארט.

2) סמים.

בהייה בטור מציפה אותך במחשבות. על החיים שלך בכלל ועל הטור בפרט.

תמיד כשמגיעים לקטעי טיפוס קשים, אני מקרב את הראש למסך. זה גם מרתק מבחינה ספורטיבית טהורה, וגם מבחינה ספורטיבית לא טהורה אני נהיה דרוך לסמן עם האצבע מי נראה לי כחשוד פוטנציאלי בשימוש בחומרים אסורים. מי יש לו מבער אחורי חשוד. כאילו אפשר לדעת.

כל משתתף בטור הוא חשוד אוטומטי בצריכת חומרים אסורים. כורח המציאות. לפעמים אני משחק את 'רולטת הסמים'. זה הולך ככה: הטלביזיה מראה כמה רוכבים שאני לא מכיר מספיק טוב אם בכלל. אני מהמר עם עצמי מי מהם נתפס בעבר על שימוש בחומרים אסורים ומי לא. אחלה משחק.

בהקשר של הסמים עלתה במוחי מחשבה היפותטית. אם רוכב נתפס על שימוש בחומרים אסורים הוא נזרק מהטור. מקובל.

אבל מה קורה אם נגיד אחד כמו כריס פרום נתפס על חומרים אסורים? מדובר ברוכב בריטי מקבוצת סקיי שמדורג במקום השני בדירוג הכללי, שני רק לבן קבוצתו בראדלי וויגינס לובש החולצה הצהובה.

אם פרום נתפס על סמים הוא ייזרק, זה ברור. אבל תזכרו גם שהוא הפועל הנאמן הכי משמעותי של וויגינס בטור, זה שסחב אותו בטיפוסים הקשים באלפים. אז מה, לוויגינס ולקבוצה לא מגיע להיענש? גם אם הם לא ידעו?

אין לי תשובה חד משמעית, אבל זו בהחלט סוגיה פילוסופית מעניינת.

3) דומיננטיות בריטית.

המגמה הכי בולטת השנה בטור היא השדרוג העצום של ענף האופניים בבריטניה.קבוצת סקיי הבריטית שולטת בטור באופן מרשים. לא פחות מארבעה רוכבים בריטים ניצחו קטעים (וויגינס, פרום, דייויד מילאר ומארק קאבנדיש). וויגינס בדרך להפוך לבריטי הראשון אי פעם שזוכה בטור במהדורה ה-99 שלו, ופרום כאמור שני.

לאלה מאתנו שאוהבים להסתלבט על האנגלים הלוזרים, אני יכול לספק חומר לפאנץ' – וויגינס, מילאר (שהוא סקוטי שנתפס בעבר על שימוש ב-EPO) ופרום בכלל לא נולדו באנגליה. ואפילו קאבנדיש מגי מהאי מאן שנמצא מדרום לאנגליה. וויגינס נולד בבלגיה, מילאר במלטה ופרום יליד קניה שגדל בדרום אפריקה.

ובכל זאת אם נהיה רציניים, מגיע שאפו גדול לבריטים. באולימפיאדת בייג'ין הם היו נפלאים בוולודרום, הביאו הרבה מדליות ואותתו שהם בדרך הנכונה לצמרת עולם האופניים. והנה כעת בריטניה, שעד לפני כמה שנים הייתה שום דבר בעולם האופניים, מצפה להכי הרבה מדליות בלונדון 2012 דווקא מרוכבי האופניים שלה. ויש להם נבחרת מצוינת.

לפי הצפי של הבריטים קאבנדיש אמור להביא להם את מדליית הזהב הראשונה באולימפיאדה הקרובה. ואתם יודעים איך זה – כשהבריטים מצפים למשהו, תצפו שהוא לא יקרה.

4) עונג צפייה.

אני מתמוגג מצמד השדרים של יורוספורט – השדר דייויד הרמון והפרשן רוכב העבר הנהדר שון קלי.

אם הם היו שדרים ישראליים, חלק מהציבור והתקשורת בארץ היו נהנים לקטול אותם. כי בארץ שלנו רבים לא יודעים להעריך קלילות והומור.

משה גרטל האגדי למשל שראוי מבחינתי לכל פרס אפשרי על כמות ההנאה, העניין והצחוקים שהוא ניפק עבורי ועבור הצופים הישראלים בשידוריו הפנטסטיים בעשורים האחרונים, הפך לאחד שכולם אוהבים לרדת עליו ולחבוט בו. במקום להעריך, להוקיר ולהשתומם מהתופעה שבלעדיה קשה לנו לדמיין איך בריכה נראית.

במדינות אחרות שדרים מסוגם של גרטל הופכים לאלילים. נכון, הוא לא מושלם. רחוק מכך, אבל כמות החן, ההומור וההנאה שיוצאים ממנו ושהוא מספק לך – גורמת לך רק להתאהב יותר בבריכה.

המרון וקלי מספקים שידור נפלא וכיפי. וזה לא קל למרוח כל כך הרבה זמן אוויר כל יום כשאין הרבה אקשן. הם מביאים אזכורים ומטאפורות מעולם התרבות, הבידור והאקטואליה, מרחיבים אופקים. גם גאוגרפיה והיסטוריה יש בתפריט כמובן.

במקביל יש ביניהם כימיה נפלא. המרון יודע לשאול את השאלות הנכונות בזמן הראוי וקלי מספק את התשובות הטכניות-מקצועיות.  אבל להמרון יש גם את רוח השטות שלו, והוא נוטה פעמים רבות לייצר פאשלות קטנות שטבעי שייקרו בשידור חי כה מורכב. אבל הוא יוצא מהן באלגנטיות. והכי חשוב – הוא לוקח הכל, כולל את עצמו, בקלילות.

השניים מוסיפים לך ידע, סקרנות והנאה. וזה כל מה שאני כצופה צריך כדי להימרח על הספה בסלון וכמו שגרטל איחל לי בזמנו מסידני – לנוח על משכבי בשלום.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מערכת ערכים
ליגת שוקי ההון: הרהורים לרגל עונת המלפפונים

No Comments

סבתא אינגה הייתה אומרת 15 ביולי 2012

נאום הבטטה.

איך מצ׳עמם בלי כדורגל…

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

בדיוק. עוד חודש

MG 15 ביולי 2012

עמית, 2 דברים:
1. גרטל שדר טוב ומכניס הרבה עניין, אבל קשה לשכוח יציאות שלו, כמו הפעם שהוא חתם יום שידורים מהבריכה האולימפית באטלנטה: "לילה טוב צופים יקרים ונוחו על משכבכם בשלום".
2. לגבי עניין הסמים – זו באמת שאלה קשה האם מישוה אחר צריך להענש עם הוא השיג מזה רווח כלשהו. אם כן, אז כנראה שצריך לקחת לארגנטינה את גביע העולם 86 ולהעביר לגרמניה.
בנוסף, בימי אמסטרונג (שלדעתי לא השתמש – כ"כ פעמים ניסו לטפוס אותו ואם לא הצליחו, אז כנראה שהוא לא השתמש או שהרופאים שלו צריכים לקבל פרס נובל למדע) המהירות הממוצעת של הטור היתה משהו סביב 43 קמ"ש. אחרי פרישתו ירדו למשהו כמו 39 קמ"ש. אז מה קרה – הרוכבים פחות טובים? ברור שלא, אבל הבדיקות יותר קפדניות. אין ספק שרוכבים כמו לנדיס (שזכה בטור אחרי פרישתו של לאנס ושנתפס על סמים) וסלבודאלי (זכה בג'ירו ומייד בא "לעבוד בשביל לאנס בטור, לדעתי גם מסומם, אבל לא נתפס) טוחנים במלוא המרץ וסמי המרץ זה עושה ללאנס את העבודה יותר קלה. אגב זו אחת הסיבות שלדעתי הספורטאי הגדול ביותר חייב להיות בספורט יחידני לחלוטין, כיוון שלא ניתן לסמם מישהו אחר שיעזור לו.

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

יש בזה הרבה.

יותם מ 15 ביולי 2012

למען הדיוק:

הקפיצה הגדולה במהירות הממוצעת של המנצח הייתה סביב 1990. את השינוי אפשר לייחס לקפיצה הטכנולוגית ומהכנסתם של טכנולוגיות ארודינמיות, חומרים קלים וכו'.
השימוש בסמים היה נפוץ לא פחות בשנות ה-70 וה-80.
למעשה, ב-17 השנים האחרונות המהירות הממוצעת נעה בין 39-41 קמ"ש. רק ב-2005 המהירות עברה את ה-41 (שיא כל הזמנים). אפשר כמובן לתלות את זה בסמים, אבל אפשר גם לייחס את זה לעובדה שבאותה שנה היו קרוב ל-150 ק"מ נגד השעון ופחות שלבים שהסתיימו בפסגות.

MG 15 ביולי 2012

יותם, בוא נסתכל רק על ה-20 שנים האחרונות החל מהשינוי הטכנולוגי כאמור. יכול להיות שאתה צודק מבחינת הנתונים "היבשים" (אגב, גם הבדל של 2 קמ"ש זה המון), אבל קראתי לפני הטור שהיה לפני שנתיים (זה שקונטדור עקץ לשלק בחוסר ספורטיביות אופיני שעיצבן אפילו את יאן אולריך) מאמר שניתח את המהירויות ביחס לכמות העליות, קושי העליות וריכוז העליות על פני קטעים ומקומן בהתאם לאורך הקטע וכן מיקום ואורך של קטעים נגד השעון.
ברור שמדור על פסקולציה סטטיסטית, אך הטענה שם היתה שחלה ירידה של יותר מ-3 קמ"ש מאז שאמסוטרונג פרש (בפעם הראשונה).

udi 15 ביולי 2012

כריס פרום הולך להיות הדבר הבא באופניים. הוא פשוט רוכב מעולה!
אני לא אתפלא אם כבר השנה הוא יתקוף את וויגנס בפירנאים ויעקוף אותו למרות שהוא אמור לעזור לו לקחת את הטור. היכולות שלו בהרים מדהימות וגם בנג"ש הוא שני רק לוויגנס.

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

אודי, מה שכולם מצפים זה להתפתחות יריבות בין פרום לוויגינס.
יש תחושה שלפרום יש את זה, והוא במצב לא הכי נעים. הוא מחויב כשכיר בסקיי להיות פועל שחור של וויגינס למרות שראו בקטע הטיפוס האחרון שהוא יכול לתת פייט ולברוח לו (אם אתה זוכר, הוא החזיר את וויגינס לקבוצה אליה ברח ניבאלי, ואז כמעט ברח להם אבל עצר עצמו).

אין ספק שפרום צריך לעבור קבוצה בה יוכל להיות מוביל כדי להתמודד נגד וויגינס. מזכיר קצת את סיפור קונטאדור ארמסטרונג בהתפתחות

פאקו 15 ביולי 2012

יהיה לו מאד קשה לעשות את זה, כיוון שההערכות הן שהוא חתם על חוזה ארוך טווח עם SKY בסכומים של מעל למיליון ליש"ט לשנה.

יותם מ 15 ביולי 2012

פרום חייב לעשות עוד משהו ו"ללכלך" את עצמו עוד קצת כדי שהזוגיות בינו לבין וויגינס תזכר כמו הזוגיות ביון אולריך לריס והינו ולמונד.

MOBY 15 ביולי 2012

אחד מהחטאים הגדולים שלי ופתיחת העסק הפרטי
אין לי זמן לראות את הטור (השנה השניה ברציפות).
וכשמגיע סוף השבוע הילדים דורשים את זמני האיכות.
אין כמו השידור ביורספורט (על פי זכרוני), כל כך חי, כל כך משעשע, כל כך הפוך מהשידורים בערוץ הראשון (לפחות בימי ארמסטרונג העליזים).

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

זו הבעיה עם ילדים. מצד שני בפגרה כשאין כדורגל לפחות יש לך עם מי להתעסק ;)

red sox 15 ביולי 2012

מצד אחד, מסכים עם כל מילה – מהשדרים ועד האקשן בהרים, זו תחרות הספורט הבודדת הכי מעניינת שיש. והשיבוץ שלה בתפר שבין היורו ווימבלדון לאולימפיאדה הוא פשוט מושלם (אפילו את קטע הפתיחה עתיר שיבצו ליום ראשון שבו לא משחקים בווימבלדון).

מצד שני, אני פשוט מתחרפן מאנשים שרואים תחרות אופניים אחת בשנה. בשבילם עולם הרכיבה כולו מתחיל ונגמר בטור דה פראנס. פתאום עיתוני הבוקר נותנים חצי עמוד על אופניים, פתאום בחדשות הספורט יש סיקור יומי (ופעם אילדיס הפרונט ראנר אפילו הגיש מהדורה בחולצת רכיבה של ארמסטרונג!), פתאום כולם יודעים מי אלו יורגן ואן דה ברוק ואנדרי גרייפל ופתאום, מה אתם יודעים, אפילו נח קליגר כותב על משהו שלא קשור לשואה!!
למה הטור כ"כ מעניין אתכם והג'ירו או הוואלטה א'אספניה לא? למה אתם נהנים לראות יום באלפים ולא נשארים אפילו שניה בזפזופ מול שידור של קלאסיקות האביב? למה אין שום סיכוי שנקבל שידור מלא ואיכותי של מירוצי הכביש באולימפיאדה, ואם כן אז כנראה שאף אחד מכם לא יישב ויראה את זה?

ואל תספר לי שזה בגלל שחם וזה בילוי מושלם לקיץ. זה הרבה יותר גדול מזה. זה עניין של מיתוג, של מסחור, של השתלטות תודעתית של תחרות אחת (ענקית ונפלאה ככל שתהיה) על ענף שלם, לפחות במדינות כמו ישראל שהן לא "מדינות אופניים" קלאסיות.

MG 15 ביולי 2012

אם רוכבים כמו לאנס אמסטרונג ואנדי שלק מרשים לעצמם לוותר על שאר הטורים הגדולים, אז אני קטונתי.
תחשוב על מצב בו בקופה אמריקה לא היות משתתפות ברזיל וארגנטינה וביורו גרמניה, איטליה וספרד.
ברור שלך שבמצב זה אנשים (לא חובבי כדורגל שרואים כל הזמן) היו רואים רק את המונדיאל.
עם סלבודאלי זוכה בג'ירו ומיד בא לעבוד בשביל לאנס בטור, אז גם הוא מבין מה חשוב באמת.

יותם מ 15 ביולי 2012

MG,

מה שאתה אומר פשוט לא מדוייק. הגראנד טורים האחרים מרתקים לא פחות-לרוב אפילו יותר- מהטור ומתחרים בהם הרוכבים הטובים ביותר, כולל אנדי שלק. רק ארמסטורנג עשה לעצמו הרגל להגיע רק לטור בשנות השיא שלו.

MG 15 ביולי 2012

אז איך אתה מסביר את זה ששלק ויתר על הג'ירו השנה בשביל הטור ואת מקרה סלבודאלי שבא בתול אלוף הג'ירו כדי לעבוד בשביל לאנס?
הרי לא יעלה על הדעת ששחקן כדורגל ויתר על גמר ליגת האלופות כדי לשמור את עצמו לאליפות אירופה (ברור שיש הבדל עצום בין ענפי הספורט, אבל העיקרון הוא החשיבות שמייחסים לתחרות).

פאקו 15 ביולי 2012

MG, זה לא שחור ולבן. לכל רוכב יש את סדרי העדיפויות שלו. טום בונן, למשל, ויתר על הטור השנה כדי להשתתף באולימפיאדה (תחרות הנחשבת פחות יוקרתית יחסית לטורים הגדולים). גם אלום העולם קבנדיש חכך בדעתו לפני הטור אם לסיים אותו כדי להתכונן כיאות לאולימפיאדה. שלק היה בכושר מזעזע במהלך העונה והג'ירו כנראה לא היה בא לו טוב בכל מקרה. גם קונטאדור העדיף לעשות בשנה שעברה את הג'ירו על הטור (הוא בסוף הגיע גם לטור, אך ניכר היה בכושר שלו שהוא התאמן הרבה יותר טוב לג'ירו מאשר לטור).

MG 15 ביולי 2012

פאקו, קונטדור אולי דוגמא טובה, אבל בונן וקבנדיש? נו באמת…
הרי הם ספרינטרים שיכולים לזכות רק בקלאסיקות כמו אולימיאדה. מה אחוזי הסיום של בונן בטור? אני לא עוקב, אבל לא נראה לי שהוא מגיע לשדרות האליזה באופן קבוע.
מבחינתם זה מתבקש.

פאקו 15 ביולי 2012

קיץ עכשיו, למה לא לקרר, red sox?
אני דווקא מאלו שעוקבים אחרי תחרויות אופניים כל השנה. הכיסוי התקשורתי לטור דה פראנס עליו אתה מדבר, נובע בעיקר מהעובדה שאין אירועי ספורט משמעותיים אחרים בתקופה זו, וצריך למלא את המהדורות (בניגוד למשל לג'ירו שמתרחש במקביל לאירועי ספורט רבים). כאן אפשר להבחין בין סיקור "ציני" מהסוג שאתה מדבר עליו (כמו של ערוץ הספורט), לסיקור הנובע מאהבת הענף (כמו למשל הסיקור של מדור הספורט של "הארץ" שפרסם סיקור יומי גם על הג'ירו).

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

אני מסכים איתך לגמרי. אבל מקבל את המצב הקיים.
אחד הקסמים של הטור זה שהוא נכנס לרוב לחיינו בתקופת ואקום ספורטיבית וממלא אותה בצורה מושלמת. כמו צורך.
אני עוקב גם אחרי הג'ירו והוואלטה והקלאסיקות אבל ממש לא באותה אדיקות. גם כי זה נופל בזמן פחות נוח מבחינה ספורטיבית (יש עוד אקשן), וגם – אל תשכח – חלק מהרוכבים הבכירים מתרכזים בטור (אין מה לעשות, הוא היהלום בכתר) ולכן אתה רואה יותר כוכבי 'גל שני' שמככבים בג'ירו ובוואלטה.

קובי 15 ביולי 2012

זה מסורת שהגדולים באמת "מוותרים" על המרוצים האחרים,
וגם אם הם מופיעים בהם בגלל חוזים וכאלה הם לא נותנים הכל ושומרים כוחות לטור.זה ידוע ואפילו מקובל,כי יש מקסימום למה שגוף האדם יכול לעמוד בו.נדמה לי האחרון שהצליח לקחת גם זירו וגם טור באותה שנה היה קונטאדור,ושלאחר מעשה התברר שהשתמש בסמים והתואר נלקח ממנו.
אז כן,אני לא רוצה לראות ג'ירו או הטור של ספרד כי הדבר יהיה דומה לראות משחק ראווה.

אני 16 ביולי 2012

כמו שאמרו לפני, אם רוכבי על , ע"ע ארמסטרונג, כל שנה מוותרים על הטורים האחרים… אז למה שהציבור יראה?
אתה תראה טורניר טניס שפדרר ונדאל אומרים שהם לא באים אליו כי הוא לא מעניין להם מספיק?
אתה תראה כדורסל מהליגה השנייה של מדינה כלשהי?

לא אומר שאין אמת בחלק מהדברים שלך- גם אני אשמח מאד לראות באולימפיאדה אופניים… אבל גם יש הרבה מוטעה.

אנגלופיל 15 ביולי 2012

בבריטניה מדברים על תוצאת קרב הענקים:היי-צ'יסורה
http://www.youtube.com/watch?v=arnqXL93zrI

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

היי קבר אותו. חתיכת השפלה לפיסורה

פאקו 15 ביולי 2012

ייפי-קאי-יאיי, כותבים על ה-TDF בדה באזר.
הטור הזה, למרות שהוא כנראה פחות מותח מהקודם (וויגינס כנראה ישייט לעבר השאנז אליזה עם החולצה הצהובה עליו), בכל זאת מספק לא מעט קלאסיקות: סאגאן עם היכולות המדהימות בספרינטים מכל הסוגים (לא דבר נפוץ) ותנועות הניצחון משובבות הנפש, הניצחון של תיבו פינו (יש לו עתיד לבחור!) יחד עם האקסטזה של מנהל הקבוצה שלו, פרום בורח לוויגינס לאחר נתק בקשר בקבוצה, ניבולי הפה של וויגינס (העארס) במסיבת העיתונאים כאשר מגיבים אלמונים באינטרנט מנסים לקשר אותו לענייני הסמים.
דבר אחד שלא האמנתי שיקרה לי הוא שתהיה לי סימפטיה לקבנדיש עד כדי רצון שינצח קטעים, זאת לאחר ההתעללות המתמשכת שהוא עובר גם מבני קבוצתו וגם ממארגני הטור (הרבה פחות ספרינטים "טהורים" יחסית לטורים קודמים).
ולו רק היו יכולים להעביר את כל ארועי הספורט ביורוספורט.

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

מרתק לאן סאגן יוכל להגיע. כישרון ענק. איזו עוצמה מתפרצת יש לו ברגליים.
הוא גם מקלל יפה באיטלקית (ראית שלשום את ה-VA FANCULO שלו כלפי האוסטרלי שחסם אותו?)

פאקו 15 ביולי 2012

הקללות האלה (מחכה לקללות בעוד שפות, אחרי אלה של וויגינס באנגלית ושל סאגאן באיטלקית) כנראה סגרו את המאבק על החולצה הירוקה, כי אלמלא הן, אני לא בטוח שהמארגנים של הטור היו נותנים למאט גוס עונש כה כבד כהפחתת 30 נקודות.
בלי קשר, תענוג לראות כשרונות צעירים שפורצים בטור הזה, כמו סאגאן, כמו טיג'יי ואן גארדרן (הימור – מנצח טור עוד 3-4 שנים) או תיבו פינו.

פאקו 15 ביולי 2012

ושוב עם סאגאן: הבחור כמעט ניצח היום קטע של שני קטעים הרריים מקטגוריה 1. גדלה לנו כאן מפלצת מול העיניים.

Yair 15 ביולי 2012

Piece of cake

Peace אין ולא יהיה פה

עמית לוינטל 15 ביולי 2012

מה רע בעוגת שלום? :)
(הטעות שנכתבה ב-4 וחצי בבוקר תוקנה. תודה)

ale 15 ביולי 2012

משה גרטל השדר מספר 1 בארץ. כיפי, קליל, מצחיק, הזוי לפרקים. בלעדיו, אני לא מקדיש אפילו דקה מחיי לצפייה בתחרויות שחייה. איתו, אני בקושי מפספס דקה. יש לנו מספיק שדרים רציניים, דרמטיים, מומחים ומצוידים באינסוף סטטיסטיקות, שמנסים להפוך כל אירוע ספורטיבי לכזה שעתיד העולם תלוי בו ולעיתים גם מעיקים על כולנו. מילא בכדורגל וכדורסל, אבל בשחייה זה הדבר האחרון שנחוץ לנו. אנחנו צריכים רק גרטל. יש לו מספיק ידע כדי שהשידור יעמוד במינימום המקצועי (קצת יותר ממינימום, למה אני אכזרי?) והמון חן שמשאיר אותך צמוד לטלוויזיה במשך שעות (זה לא קל לצפות באנשים שוחים מצד לצד בלי הפסקה). אני נזכר בכל רגעי הצחוק שהוא העניק לצופים בשידורי השחייה בשנים האחרונות וממש מתחיל להתרגש מהמחשבה שעוד פחות משבועיים הוא חוזר. הגרטל חוזר!

ארה"ב הסיעודית 15 ביולי 2012

וידאו ארט. מעולה.

גארינט תומאס 15 ביולי 2012

מצאתי עוד משהו טוב בטור- זה מרדים ברמות, מעולה לשנ"צ איכותי, אני ממליץ להתעורר כ20 קילומטר לסיום
ואני לא מבין איך אתה אוהב את שון קלי-רוכב ענק אפל כפרשן הוא פשוט מרדים אותי עם הקול האדיש שלו במבטא אירי, אני מעביר את התרגום לרוסית כי הפרשן שם ממש מתלהב, רק חבל שאני לא מבין רוסית

גארינט תומאס 15 ביולי 2012

רק רציתי להוסיף שאלה – למה קאבנדיש לא פורש? זה בבירור לא הטור שלו גם מבחינת מזל וגם מחסור ברכבת (ברני אייזל לבד זה לא נחשב) מה הוא רוצה לקחת באליזה פעם רביעית? לדעתי הוא יצא בשן ועין בהטור וזה יפגע בו לקראת לונדון

פאקו 15 ביולי 2012

לקבנדיש אכן יש טור די מסוייט (גם הג'ירו אגב הסתיים מבחינתו באכזבה כאשר ניצח פחות קטעים משציפה ואיבד ביום האחרון את חולצת הנקודות). עם זאת, מדובר באגוז קשה: לאחר שהתלבט עוד לפני הטור אם לסיים אותו או לא, והחליט לבסוף שהוא עושה זאת, עכשיו זה כבר עניין של כבוד. הוא רוצה להראות שהוא מסוגל לסיים את הטור ואף לזכות בכמה קטעים ללא העזרה של אף אחד. זה כנראה יהיה קשה כי פרט לשאנז אליזה לא נשאר אף קטע התפור למידותיו (אף אחד מהם לא ממש שטוח), ויתכן שהוא סובל גם מאיזשהי פציעה בעקבות התאונות שעבר.

יותם מ 15 ביולי 2012

הוא כבר אמר שמבחינתו השנה הטור נמשך ארבעה שבועות ( יש שבוע מסיום הטור ועד מירוץ הכביש האולימפי).
מה גם שהטור זאת הכנה מעולה.
בנוסף, הוא עדיין יכול לזכות פוטנציאלית בשני שלבים כולל פאריס. מה גורם לך לחשוב שזה לא יוקרתי?
ולמה אתה חושב שלא קיים בו הרצון לסיים? קאבנדיש מעריך ומעריץ את חבריו לקבוצה ושמח לעזור להם ולרכב למענם כשניתנת לו האפשרות. הוא ספורטאי אדיר ומבחינתו לסיים את הטור זה הישג. זה כמו שפדרר יבחר לפרוש ממשחק טניס נגד ברדיך או פרר כי הם לא מספיק חשובים כמו נולה או נדאל .
אגב, באולימפיאדה חלק מהרוכבים, כולל וויגינס, אמורים לעזור לקבנדיש לזכות.
וכבר ציינתי שהוא ספורטאי ושזה לא משחק בפלייסטיישן?

yavor 16 ביולי 2012

גרטל אדיר.
"הצרפתים יכו כאן את האמריקאים שוק על ירך. אני חותם לכם!"

חבל שאיש לא סיפר לפלפס.

MG 16 ביולי 2012

אתה מתכוון לליזאק.

גד 16 ביולי 2012

גארינט תומאס, הטור ותחרויות האופניים ככלל (כולל קטעים יומיים) הם ספורט קבוצתי.
קבנדיש הוא רוכב בקבוצת סקיי והוא מחוייב להם. מה גם שרוכב מקבוצתו(וויגנס) נמצא כרגע במקום הראשון והוא משמש כפועל מן המניין בקבוצה (המעולה דרך אגב) של וויגנס. הוא ידאג לחסום את הרוח ולהוביל את הפלוטון בקצב הנוח ביותר לקבוצתו, כמו שעשה אתמול, הוא יירד לסוף הדבוקה למכונית להביא מים לוויגנס ופרום והוא גם ינסה לזכות בקטעים שעוד נשארו לו.
לחשוב שרוכב, גם אם ברמה שלו, יכול וצריך להתרכז בעצמו בלבד תהיה טעות מצידך. מה גם שוויגנס צריך "להחזיר לו טובה" בלונדון

גארינט תומאס 16 ביולי 2012

עדיין קשה לי להתרגל לרעיון של קאבנדיש פועל, סוחב בקבוקים וחוסם רוח, אחרי שראיתי אותו במשך כמה שנים כשלפניו רכבת לתפארת של קולומביה ובסוף משאיר אבק למתחרים קשה לראות אותו ככה, הבחור נולד בשביל לנצח ואני בקווה שלפחות בפאריז יעזרו לו קצת. ובלונדון אני מקווה שוויגינס באמת יעזור כמו באליפות העולם שם נתן איזה חתיכה של 4 ק בהובלה.בקיצור יאוחדו קאבנדיש ורנשאו לאלתר

Comments closed