אומה חולה

למה להשקיע בספורט?

 

 

מאז המרמרה לא היה משט שהישראלים כל כך התאכזבו ממנו עד שיוט המדליות של לי קורזיץ.

ואני כבר בניתי על הספורטאית הבכירה שלנו שתביא מדליה. חשבתי לערוך קמפיין לקריאת ילדים ישראליים בשמות לי, פארק, סון ודינג – כי שמתי לב שזה מביא המון מדליות. הבעיה שלרוב זה ממדינות של אנשים מלוכסני עיניים, לנו זה לא עבד.

***

האכזבה חרגה מכל פרופורציה: אומר זאת כך – גם אם לי קורזיץ הייתה מגרדת מדליית כסף/ארד זה לא היה משנה את העובדה שישראל היא מדינת ספורט כושלת ומפגרת. רק טיפשים יכולים להסיק מזה ששחר צוברי פילח איזו מדליית ארד באולימפיאדה הקודמת, שהמשלחת שלנו הצליחה. לא ולא. הכישלון בארץ הוא גדול. וחבל שצריך לקבל כישלון של קורזיץ המתוקה בשביל שהעיניים של כולם ייפתחו.

הבעיות של הספורט בישראל ידועות. הכל מתחיל בהיעדר מסורת ותרבות ספורט. בעצם בחוסר עניין כללי. בשאלה הפשוטה – כמה ילדים באמת חולמים על מדליה ושואפים יום אחד להגיע לאולימפיאדה? וכמובן יש את נושא ההשקעות, הזלזול בחשיבות החינוך הגופני בבתי הספר והמוסדות בגיל צעיר, היעדר תשתיות, ציוד, מגרשים ובריכות וכמובן מחסור במאמנים, ממסד מאוד מוגבל באיתור וטיפוח כשרונות.

אבל הכל מתחיל כאמור בחוסר-תרבות. רובה של המשלחת הישראלית (לפחות 20 ספורטאים מתוך 37) לא נולד בישראל, לא גדל בישראל או שכן גדל בארץ אבל להורים מחו"ל שגידלו וטיפחו את בניהם בהתאם לסביבה התרבותית ממנה באו. אולי ההורים האלה היו קצת תמימים ולא הבינו שלהיות ספורטאי גדול בישראל  ולא כדורגלן או כדורסלן, זה לא משהו שאפשר להתפרנס ממנו ממש כדי לחיות בכבוד.

אפרופו כבוד, כמה ישראלים יודעים וזוכרים מי זה מישה קלגנוב? במדינה עם שישה מדליסטים אולימפיים בכל תולדותיה, הרוב הגדול לא מכיר או זוכר את מישה. הוא דווקא השיג מדליה בספורט מאוד מכובד מול כרישים ממדינות ספורט עם מסורת מפוארת. ועוד לא דיברתי על הישגיו כאלוף העולם ואלוף אירופה.

***

נשאלה שאלה, והיא לא מובנת מאליה, למה בעצם חשוב למדינה להשקיע בספורט? למה חשוב שספורטאינו יצליחו באולימפיאדה?

אפשר לטעון שאין לכך הרבה משמעות. שעדיף להשקיע בתחומים אחרים וחשובים יותר בחיים. בסדר.

אני חושב שהשקעה רבה בספורט (שמולידה את ההצלחה) היא בסיס לחברה בריאה – בגוף ובנפש. ולכן זה כל כך חשוב. קודם כל הבריאות. עיסוק בספורט תורם לה רבות כידוע. עיסוק של המונים בענפים שונים גם מצמיח בסופו של דבר כוכבים בודדים שהם אלו שיכולים בטיפוח נכון להגיע לצמרת עולמית.

ספורט הוא גורם חינוכי חשוב מאוד. אסור לזלזל בערכים שהוא מקנה למשתתפים – בשאיפה למצוינות, בכיבוד היריבים, בסבלנות והתמדה, במקצוענות. לא צריך לספר לכם כמה ספורטאים גדולים בינלאומיים באים מרקע שאלמלא הספורט הם היו הופכים לעוסקים זעירים בתחומים של שולי החברה (פשע, סמים וכו'). ספורט הוא גורם חשוב בטיפול במצוקות.

***

הבמה האולימפית היא זירה מרכזית להבאת כבוד לאומי וגאווה גדולה. להוכיח ווינריות לעיני כולם ולהיות חלק מהעולם. בזמן האולימפיאדה עיני כל העולם נשואות לאירוע הענק הזה.

תראו איך קיראני ג'יימס האדיר שם את גרנאדה על המפה. כמה אנשים לא שמעו על המדינה הזו לפניו. 900 אלף תושבים והם על המפה בזכותו. תראו למשל איך קזחסטן או אירן (רק שתי דוגמאות מתוך הרבה) מצליחות להתמקצע בענפים מסוימים ולשתות בהם מדליות זהב. פתאום זה נהיה מעניין. איך הם מצליחים? מה הם עושים כדי להצטיין? כנראה עושים שם משהו נכון. פועלים ברצינות.

קפריסין, האי השכן, 700 אלף איש. נכון שאיזה שייט שלהם הביא למדינה מדלייה ראשונה אי פעם, וזה יפה. אני הרבה יותר התרשמתי מההתקדמות של הקפריסאים באתלטיקה: היה להם משתתף בגמר הקפיצה לגובה, רצה שהגיעה לחצי הגמר ב-200 מ', זורק דיסקוס שפיספס ב-7 ס"מ את הגמר (סיים במקום ה-13). וזה ממשלחת של 13 ספורטאים. בנוסף קבוצת כדורגל שלהם הופיעה לא מזמן לרבע גמר ליגת האלופות.

הייתי בניקוסיה לפני חצי שנה. פגשתי שם אנשים שבעיקר מנהלי ספורט בכירים שבעיקר יודעים להקשיב, רוצים ללמוד ונותנים הרבה כבוד לאנשי מקצוע זרים.

אבל אנחנו הרי יודעים הכי טוב. כי אנחנו ישראלים. היהירות, הזלזול, החפיפניקיות הם לא רק מאפיין למדינת ספורט כושלת. הם סימן לאומה חולה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

הכל חוץ מכדורגל (21). וולודרוםםםםם!
בראונלי'ס - טריאתלון ואני (פוסט בעקבות הטריאתלון האולימפי)

No Comments

The Saint 8 באוגוסט 2012

אז ככה….
אתה כל כך צודק.
למדינה ששואפת להופעה מכובדת באולמפיאדה זה בסדר ואפילו יותר נכון למדינה כמו שלנו. אם הוועד האולימפי היה עומד לפני כשבועיים ומציג את היעדים לאולמפידה הקרובה כך:
1. שחיין במעמד גמר
2. גמר התעמלות
3. שיוט מדליות
4. רבע גמר טניס
5. לפחות 2 שחיינים במעמד חצי גמר

כל אלו מטרות הגיוניות ולמען האמת מרגיש צורך להודות שאני גאה ביעדים האלו שהושגו.

אבל שמגיעים ומזהירים בקול תרועה ששואפים לכך וכך מדליות צריך להסתכל פנימה ולראות מה קורה באמת במדינה שלנו כי אם מסתכלים אז זה זועק באותיות גדולות "לא אצלנו" – "לא אנחנו"!

אי אפשר לצפות ממדינה שיש לה רק מכון אחד שמחנך ספורטאים לזכות במדליות באופן קבוע.

זה נכון לכל הספורט במדינה שלנו.
צריך לייצר לפחות שלושה מתקנים כמו מכון ויינגט. אחד לכל אזור: צפון , מרכז ודרום.

החינוך לספורט כאן הוא לוקה בחסר.
יותר נכון לומר שאין כאן חינוך לספורט.

——————————-

מי שחושב שזה שכל המדינה והתקשורת טיפטפה לאלכס במשך שבוע שהוא התיקווה של מדינה שלמה של מדינת היהודים למדליה לא גרם ללחץ אצל הבחור טועה! הוא ואותו דבר לי היו צריכים להבין שהם ממש לא סוחבים מדינה על גבם אלא את הכבוד, קריירה, משפחה שלהם ואותם הם היו חוזרים הביתה עם הזהב.
להפנמה הזו הגיע אריק זהבי לכן הוא ידע בראש ובראשונה שהוא אכזב את עצמו ואת משפחתו, הוא ידע שהוא יסתכל על הקריירה שלו במבט לאחור הוא יראה את כל תשעת המדליות שלו באליפות אירופה אבל תמיד יזכור את אותם 43 שניות בלונדון ולכן ירד עם דמעות! כי הוא עלה על המזרון קודם כל בשבילו ואז בשביל המדינה וזה נכון וזה מה שצריך להיות זה הקריירה והחיים שלהם!

צריך להעשות שינוי ברמה המיידית. כי יש הרבה כישרון במדינה הזו ולא חסר.
צריך לאט לאט להתמקד בכל ענף ולייצר ספורטאים!בעלי תמיכה כלכלית וחברתית שיעמדו מאחוריהם כל הזמן ולא רק אחרי קריירה מופלאה כמו של אריק זהבי כי הקרב הזה היה נערך בסידני 2000 ואריק היה 23 ולא 35 אחרי קריירה מופלאה הבנאדם היה נקטל בלי כבוד ובלי חמלה!

קורא 8 באוגוסט 2012

כל כך נכון החלק הראשון. גישת הכל או כלום היא פשוט נוראית. להפסיד בשיוט מדליות עם רוח חלשה שנקודות בודדות בין מקום שני לשישי זה לא כשלון, זה ספורט, עוד 4 שייטות גם רצו מאד פודיום.
ספורטאים לא פועלים בחלל ריק, יש מולם מתחרים ולכן רשימת היעדים השפויה (ולא הכל או כלום) ראויה יותר. שיקום פה משהו שיהיה שישי בעולם במה שהוא עושה ונראה אם זה ייחשב כשלון. קורזיץ בין ה-6 הטובות בעולם, לפעמים היא מקדימה את השאר, ולפעמים לא.

אזי 8 באוגוסט 2012

נכון
אבל האכזבה היא מזה שיש לך גולשת שהיא בין 6 הטובות עולם
גולש שהוא בין 6 הטובים בעולם
ג'ודוקא שהוא בין 6 הטובים בעולם
ג'ודאית שהיא בין 6 הטובות בעולם
ומתעמל שהוא בין 6 הטובים בעולם

ואף אחד מהן, ביום נתון, לא הצליח להתעלות להיות הכי טוב בעולם, למרות שבכל יום נתון אחר הוא יכול לעשות את זה.

קורא 9 באוגוסט 2012

ומה זה אומר אזי על ההכנות לאולימפיאדה? כלום. שהיא לקחה 2 אליפויות עולם היום הנתון היה לטובתה, הפעם לא. זה ספורט, לא תוכנת מחשב.
ושום מילה על נבו, טומרקין ואנדיוני, מזל שהמדינה לא פיתחה השתוקקות מדליות איתם.

מאור חיים 8 באוגוסט 2012

מה אתה בכלל מדבר!! שיוט מדליות זה מה שעושה אותך גאה!!! אדוני אנחנו היינו עם שחר צוברי לי קורזיץ ושני צמדי 470 שכולם היו מועמדים למדליות! אתה צודק אבל לא יעזור כלום אני אישית כבר התייאשתי מזמן אנחנו חייבים שינוי וכולם מדברים על זה וצועקים את זה אבל זה לא ייקרה כי אנחנו חושבים שאנחנו יודעים הכל ואנחנו מצפים מהספורטאים שלנו מה שהם לא באמת!!!
מסקנה:
לא נצליח באולימפיאדה אם לא יבואו שינויים במערכת החינוך במגרשים במאמנים וכו' במקום להשקיע את הכסף במוזיאונים של ספורט דוגמת "החוויה האולימפית"!!! איזה חוויה אולימפית זאת אם אנחנו מסיימים אולימפיאדה עם כלום!!! רוצים חוויה אולימפית תשקיעו!!!

ג׳נובי 8 באוגוסט 2012

!!!! וגם-!!!

The Saint 8 באוגוסט 2012

אדוני!!
אם היית מתעניין טיפה יותר בספורט חוץ מאשר באולימפיאדה היית יודע במה לי קורזיץ טובה ובמה היא לא. בשביל גלישה היא יחסית מאוד כבדה…
ושחר צוברי?? הפרחח הזה? איפה הוא היה בכל ה4 שנים האלו? עדיין שיכור מהחגיגות מדליה בסין.
נמרוד משיח שאני ממש לא מת עליו עשה 4 שנים נפלאות ונפל בקו הסיום לפי דעתי הוא היה מצליח יותר ולא בגלל שהוא יותר טוב או משהו רק בגלל שהוא לא היה מגיע בהנגאובר והיה מגיע להוכיח… ואין לשכוח ששחר עלה בזכות חברים שלו ולא בידיוק בכוחות עצמו.
וכן אני גאה בשיוט מדליות כי לאורך כל התחרות לי היה בצמרת והיא לא הגיע לשיוט בזה במזל או משהו כזה היא הגיע כי היא אחת מהטובות בעולם במקצה הזה וזה מסב לי המון גאה.

MG 9 באוגוסט 2012

ה"פרחח" הזה היה פעמיים אלוף אירופה במהלך 4 השנים האחרונות.

The Saint 9 באוגוסט 2012

תודה. וקבל את התנצלותי הכנה.

טל בן יהודה 8 באוגוסט 2012

מדויק.

אני לא חושב שיש מה להוסיף למעט השאלה:
מתי נמנה את האנשים הנכונים שיעשו משהו רציני ואמיתי כדי להתחיל ולשנות את המצב…?

אזי 8 באוגוסט 2012

השאלה אם אפשר לשנות את המצב?
יש פה כל כך הרבה גופים, מרכזים אולימפיים, ואיגודים ספורטיביים, שכולם מנוהלים על ידי הבררה של הבררה.
אוסף של "חברים של". הדמות הקלאסית של השמן עם החולצת פולו עם הכפתור הפתוח ותלתלים לבנים מהחזה.

צריך לפנות לגולדהר, שחר, ברקת, דייויד פדרמן, רענן כץ, ועוד כל בעלים של קבוצת ספורט מקצוענית בארץ שיש לו טיפה כסף בכיס. שינסו באופן פרטי לעורר את נושא הספורט בארץ לילדים.
לא להקים עוד קבוצות ילדים של כדורסל או כדורגל, אלא חוגי התעמלות שונים, מציאת עילוים וכו'

מהאיגודים והמוסדות שיש היום,אין שום תקווה לשינוי.

ג׳נובי 8 באוגוסט 2012

אזי, אני מסכים איתך אבל חושב שצריך גם להיות שינוי בתפיסה החברתית בתחום הספורט.
אם יהיה יותר כיסוי תקשורתי ויותר הד לאתלטיקה והתעמלות גם מחוץ לתקופת אולימפיאדה אני מאמין שזה ימשוך יוצר ילדים לתחום הזה.

צריך פרה שתניק אבל גם יותר עגלים. 

עודד 8 באוגוסט 2012

קופמן,צדק, זאבי לא הגיע לתחרות אלא לטיול פרידה, עם המשפחה. הוא כמובן רצה, אבל עמוק בתודעה הוא כבר סיים.

olimpic 8 באוגוסט 2012

אתה פשוט זבל של אזרח כפוי טובה
זאבי בא לתת את הנשמה וכשהוא הפסיד הוא פרץ בבכי לזה אתה קורא סיים?

אזי 8 באוגוסט 2012

זבל של אזרח כפוי טובה??
לא עפת קצת?

MG 8 באוגוסט 2012

אני לא מורה ללשון, אז אני לא מומחה לתחביר, אבל אני כמעט בטוח שיכולת לכתוב את השורה השניה גם בלי הראשונה.

ויכסלפיש 8 באוגוסט 2012

גדול

כפיר 8 באוגוסט 2012

לוינטל,
האם היית כותב את אותם הדברים אם לי כן היתה זוכה במדליה?
קשה לי להאמין.
העיקר לפרק כשנכשלים.
למה לא להגיע לפני האולימיאדה ולנצל את הבמה שמיוחדת שיש לך שני אמצעי תקשורת ולהכריז שגם אם תגיע מדליה זה לא אומר כלום ?
למה רק לאחר מעשה ?

ניינר 8 באוגוסט 2012

הילדים היום עושים פעילות ספורטיבית בפלייסטיישן או באיי פד אז איך בדיוק יגדלו אתלטים ולא בטטות?

שאול 8 באוגוסט 2012

לוינטל, גרנדה זו מדינה של כ 110 אלף תושבים, מאיפה הבאת 900 אלף?
לגבי קורזיץ, מאוד חבל, אבל היא הייתה חייבת רוח חזקה, בלי זה לא היה לה שום סיכוי. ברגע שהתחילה עם השטויות של אלוהים ושמע ישראל, הייתה לי הרגשה שככה זה יגמר. אלוהים זה לא אחד שאפשר לסמוך עליו

MG 8 באוגוסט 2012

אתה מזכיר לי שלט שהיה תלוי במרכז הספורט של אוניברסיטת בן גוריון (אם זכרוני מימי כסטודנט לא השתבש):
In god we trust. All the rest pay cash or credut.

IDO 8 באוגוסט 2012

תירוצים תירוצים. ל כ ל המתחרות לא היתה רוח חזקה…

MG 8 באוגוסט 2012

מה הקשר? למה לא הגיוני לך שהיא טובה יותר בתנאים מסויימים? לשיטתך לעולם אסור להתלונן על תנאים עלובים של מגרש כדורגל (למשל הפועל ר"ג שהודו שלא כיסחו את הדשא במכתש מספר שבועות לפני רבע גמר הגביע מול מכבי חיפה) כי הם זהים לכולם? ברור שרוח חלשה זה חלק מהעניין, אבל היא מטיבה אם גולשות מסוימות ואם אחרות לאו.

IDO 8 באוגוסט 2012

MG – כיוון שאם היא לא טובה בתנאים של אין רוח והשאר כן, אז היא לא טופ 3, ולא מגיע לה טופ 3.

יוסי מהאבטיחים 8 באוגוסט 2012

נו, מה יהיה?
אתה רוצה שהיא תקטע לעצמה חלק מהרגל או תכרות לעצמה את התוספתן כדי להיות קלה ב 10 קילו ולהיות טובה גם ברוחות פחות חזקות?
היא גבוהה יותר וכבדה יותר, והיתרון שלה ברוחות חזקות נובע מזה. לא בגלל שלא בא לה על פחות מ 15 קשר.
לא זכור לי שאף אחד צעק בראש חוצות שהארד של צוברי הושג בתנאים של "אין רוח", ורק בגלל שככה זה בגלישת רוח- גולשים עם נתוני פתיחה קיצוניים (צוברי הצנום וקורזיץ הגבוהה) מצטיינים בעיקר בתנאים האלו. לטוב ולרע.

אזי 8 באוגוסט 2012

and yet
היא אלופת העולם פעמיים ברציפות

יוסי מהאבטיחים 8 באוגוסט 2012

וזה רק מראה כמה היא תותחית…

tomer 8 באוגוסט 2012

עזבו ישראל, מישהו יכול אולי להסביר איך ספרד נכון לעכשיו עם 6 מדליות בלבד שרק אחת מזהב ? חשבתי שזו מדינת ספורט מס' 1 באירופה.

ניינר 8 באוגוסט 2012

זה ידוע שהם אומה עצלנית

טל 8 באוגוסט 2012

מדינת ספורט מס' 1 באירופה? לא ממש..
הם מצויינים בכדורגל (והנבחרת כשלה בענק הפעם) בכדורסל ובכדוריד..

בשאר הם בסדר.. בטופ האירופאי אבל לא העולמי..

ארז 8 באוגוסט 2012

תגידו אתם נורמלים?! פרד היא בטופ העולמי!
ממש לא אומה עצלנית, רפאל נדאל בטניס, בחמישיה הראשונה בסבב ה ATP
נבחרת הכדורסל שלהם ללא ספק בין שלוש הנבחרות הטובות בעולם וההפסד לרוסיה, היה לדעתי בזכות בלאט. עם ריקי רוביו (הפצוע ) חואן קרלוס נבארו פאו ומארק גאסול, סרחיו יול, נבחרת אדירה!!!

אין בכלל מה לדבר על נבחרת הכדורגל, נבחרת ספרד לא כשלה באולימפיאדה, היא איננה השתתפה! (כמו ארגנטינה והולנד ועוד מדינות חזקות שהחלטיו לשמור על הספורטאים שלהם ולא לשלוח את הנבחרת)

גם בכדוריד הנבחרת שלהם מוד מאוד חזקה.

איך אמר קופמן אתמול בחדשות הספורט "ספרד לפני עשר שנים קיבלה החלטה ממשלתית לשדרג את הספורט לראש סדר העדיפויות ורואים תוצאות"

היא ללא ספק מעצמת הספורט הגדולה באירופה.

אמנון 8 באוגוסט 2012

ובכל זאת יש לבריטניה מה, 40 מדליות יותר ממנה?
אתה יכול להגיד שספרד היא מעצמת הספורט שאתה אוהב הכי גדולה באירופה, וזה במקסימום.

ויכסלפיש 8 באוגוסט 2012

תבדוק את המדליות הבריטיות ותגלה שיותר מחצי מהן באופניים וענ פים ימיים (שייט, חתירה קאנו), בזה הם חזקים ממילא ויש להם גם ביתיות.

הספרדים לא משקיעים כנראה הרבה בספורט אולימפי אלא בענפי כדור טניס ואופניים (מקצוענים) כי אלה החשובים שרואים כל השנה

ארז 8 באוגוסט 2012

וואלה, כ פשוט האולימפיאדה בספרד, אז לספרדים יש יתרון של אצטדיון שלם שדוחף אותך נכון?

בני תבורי 8 באוגוסט 2012

מצד שני, איך דפקנו את המחבלים בסיני, הא? לא שווה מדליה?

MG 8 באוגוסט 2012

צחוק צחוק, אבל זה חלק מהעניין. אי אפשר להתעלם מחלקו של המצב הביטחוני בעניין ואני לא מדבר רק על חלקו בתקציב המדינה. לא מעט בני נוער בגיל תיכון שפוטנציאלית היו יכולים להיות מטובי הספורטאים במדינה מעדיפים (בצדק לדעתי) להיות מטובי חיילינו. אני מכיר לפחות 3 אנשים שאם לא היו מתגייסים לצבא, סביר להניח שהיום היו ספורטאים פעילים, אחד מהם בשפיץ של הספורט בישראל.

בני תבורי 8 באוגוסט 2012

MG,
ממש לא צחוק, עצב ותסכול. זה לא צריך לבוא על חשבון הביטחון, אבל גם במדינה שחיה על חרבה ולא משנה כרגע למה, צריכה להיות התייחסות גם לספורט. כסף לא חסר.

MG 8 באוגוסט 2012

תבורי, אתה מדבר על סדר עדיפות לאומי. אני מדבר איתך על סדר עדיפות פרטי. אי אפשר להתעלם מכך שלא מעט ספורטאים, בעיקר בעלי אינטילגנציה גבוהה, זונחים את הקרירה הספורטיבית לטובת שירות צבאי. מן הסתם אצלנו זה קורה יותר מרוב המדינות הדמוקרטיות וזה משפיע בין היתר גם על תרבות הספורט וההישגיות.

ש. בן ד. 8 באוגוסט 2012

הבעיה מתחילה ברגע שלא עושים כלום כדי למשוך את החיילים לאחר השירות לעיסוק בספורט. העיסוק הספורטיבי היום בצבא בשיא חסר תקדים וכמות החיילים שממשיכים עם זה אח"כ ברמה העממית מאד גבוהה. חבל שאין אף אחד שמרים את הכפפה…

olimpic 8 באוגוסט 2012

זה נקרא כישלון??????????????????
מקום שישי בעולם בתרגיל קרקע ומקום 12 בעולם בקרב רב
מקום שביעי בעולם בשחייה
מקום שישי בעולם בשיט
מקום תשיעי בעולם בקליעה
מקום שביעי בעולם בג'ודו
להעיף בטניס את הזוג הטוב בעולם מביג'ינג
ועדיין לא ראינו מה נטע ריבקין והנבחרת יעשו
אז אם לזה קוראים כישלון בטח מה זו הצלחה?

ויכסלפיש 8 באוגוסט 2012

הזוג הטוב בעולם? זה שלא מדורג בין 100 הראשונים ולא משחק בשוטף? , אתה לא מבין שפדרר ווראניקה זכו בבייג'ין רק אחרי שפדרר עף ביחידים ומאז עברו ארבע שנים

יואב בורוביץ' 8 באוגוסט 2012

לוינטל- ענק.

יואב בורוביץ' 8 באוגוסט 2012

ואני גם הייתי מקשר בין החולי הספורטיבי בישראל ללא מעט חוליים אחרים- לא פחות ואולי אף יותר חשובים (למרות שספורט באמת מאוד חשוב).

יוסי 8 באוגוסט 2012

מה באמת? זה מה שהיית עושה? כל כך אמיץ ונועז מצדך, ואפילו מקורי! ממש, משב רוח רענן של חשיבה ביקורתית.
אני מריח טור בעמוד הדעת של הארץ: 'כסף למתעמלות במקום להתנחלויות', או אולי: 'כיצד עמותות הימין הקיצוני חיסלו את הספורט האולמיפי'.

פשוט אדום 8 באוגוסט 2012

נראה לי שהוא יבין אותך גם בלי הסיגנון הזה

יוני 8 באוגוסט 2012

דבר עם מיקי שגיא על הכותרות שלו בעיתון שלכם…

אכזבה, תקווה, טוב שלא דיברנו על חרדת ביצוע. בסופו של דבר לא מגיעה לנו מדליה אבל התקשורת מפמפמת שכן, שאולי, ונציל את הכבוד הלאומי.

היו לנו לא מעט ספורטאים שהצליחו באולימפיאדה הזו. 3 שחיינים, קלע, שלזינגר, אנדיוני וכמובן שטילוב וקורזיץ. אני צריך את המדליה הזו כמו את משחקי המוקדמות של נבחרת ישראל בכדורגל. למה זה חשוב אם גמרו מקום 3 או 4? זה מקדם אותנו אם ניקח מדליה? יותר ילדים וילדות ילכו למועדון השיט במכמורת?

הבעיות ידועות, הפתרונות מוכרים, גם אם פחות. הסיכוי שיתממשו קטנטן אך קיים.

גלן 8 באוגוסט 2012

אני בדרך כלל משתדל להיות פטריוט ובודאי לשמוח על מדליות אבל מעבר לעובדה שהפוסט נכון הוא בהחלט סימפטום לחולי העיקרי של מדינת ישראל. כך שחבל לי עליה אבל טוב שכשלה בעניין הפעוט שקרוי מדליה.

יש לנו חרא של נוער (כמו ששפירא אמר). לא במובן של שכל או פוטנציאל. בזה הם לפחות, אם לא יותר, אינטלגנטים מאיתנו אלא במה שמוגדר אצלהם "החיים". עבודה קשה היא גנאי, מחשבה לטווח ארוך היא או בזוייה או סתם איזה קונצפט שנוגע לכסף ותוא לוא. ואין כמו ההורים כדאי לטפח את זה. לכן גם שר ספורט שהוא איזה מאבריק או צאר ספורט אולימפי לא מושחת לא יצלח.

ולכן גם במה שאנחנו מצטיינים וכ"כ אוהבים להתגאות כמו היי טק אנחנו בעיקר באובססית האקזיט ולא באובססית הצמיחה. זוהי מחלה של כל העולם המערבי אבל בישראל היא חזקה הרבה יותר ולדעתי, זה בגלל דבר אחד בעיקר, ההורים! דיי להאשים פוליטיקאים, תקשורת, הכיבוש או הסמול- זה ההורים!

אני מאלו שלא רואים סכנה קיומית לישראל אבל אם יש כזאת, אני רואה אותה בעניין הזה.

רומן 8 באוגוסט 2012

לגבי ההייטק והקישור שעשיתה ממנו למצב הספורט אני מסכים ב1000%
אנחנו מדינה שבה כל טמבל מנסה להיות מתכנת, כי ככה יש לו סיכוי לכתוב איזה תוכנה מצוקמקת שאותה הוא ינסה במרמה לדחוף לגויים ולהרוויח כמה לירות.
הכל זה עניין של תרבות, אין פה תעשיה כבדה, אין פה אנשי מקצוע, כולם פה או קלקלנים (אין לי בעיות עם איות) או חרטקיסטים, ועם חלטורה לא עושים מדליות.
השקעה מילדות, תרבות עבודה נכונה ותרבות נופש, חינוך לבריאות גופנית המונית לא למען מדליות, אלא למען חברה בריאה ומאושרת, זה הדברים שאנחנו צריכים לקום ולדרוש מהממשלה שלנו.

MG 8 באוגוסט 2012

רומן, קודם כל יש תעשיה כבדה מצליחה, אם כי לא רבה. הואיל ועלויות היצור בארץ לתעשיה הכבדה הן גבוהות מאד פשוט לא משתלם ליצר פה. אילמלא המכסים, היעילות והעובדים הזרים גם חקלאות בקושי היתה. היתרון היחסי שלנו בידע והיי-טק וזה בסדר גמור ללכת לנצל את היתרון היחסי (זה אפילו טפשי לא לעשות זאת), למרות שכמובן כדאי לשמר יכולות אוטרקיות כגון חקלאות ותעשיה כבדה.

קובי 9 באוגוסט 2012

מסכים, אבל לדעתי הגישה של ההורים היא למקסם את הרגע.
שוקל אקזיט? אשרך, מה הסיכוי שלך לצאת מהחרא פה ולעשות כסף? קח את הכסף וברח.
עדיף מאשר להיות עבד, לשלם הרבה מס ולקבל בעיטה בתחת כשתהיה נזקק או חולה או משהו כזה.

אופיר 8 באוגוסט 2012

נחשון היה כותב זאת טוב יותר:
http://www.bc-running.com/wp/?p=2740

Olimpic, עוד לפני שנתחיל לדבר על השגיאות האחרות שלך, תקן את שגיאת הכתיב בכינוי שבחרת לעצמך.

אליאור 8 באוגוסט 2012

ניתוח פשוט מדויק. כל כך כואב וכל כך עצוב, אבל זה המצב. במדינת החלטורה, כך נראה בעצם כל דבר, וכך נראה במיוחד מצב הספורט.

baryo 8 באוגוסט 2012

לא יודע אם לקרוא לתוצאות של הישראלים כשלון..

סך הכל שטילוב היה טוב.. לי עד שיוט המדליות עשתה מעל למצופה (ונפלה במדליות בגלל חולשה ידועה שלה).. צוברי גם נפל בגלל הרוח של ויימות' (מה לעשות.. הוא לא טוב ברוחות חזקות.. הוא אמר את זה לפני שהוא טס).. עברי הגיעה לחצי גמר.. ואם היתה לה חתירה טובה היתה מגיעה לגמר.. נבו ובעיקר טומרקין עשו מעל למצופה.. רם/ארליך זרקו את האלופים הקודמים והודחו על ידי הזוג הכי טוב בהיסטוריה..

ואפשר להמשיך עוד… חוסר מזל של אליס ברבע גמר.. וקרב מול אלופת עולם בבית התנחומים.. טעות של אריק שגמרה לו את הקרב.. סוסו הוגרל מול אלוף העולם בקרב השני.. סנפורד רץ את תוצאת השנה שלו (ועוד עם נעלים של איזה קנדי) ועוד ועוד..

בסופו של דבר.. אם לא מחפשים מדליות.. אז זאת היתה אולימפיאדה די טובה.. דירוג שיא בשחיה גם בגברים וגם בנשים.. אני חושב שגם בשייט נשים מקום 6 זה שיא..

אבל… דבר אחד נכון.. וזה החינוך לספורט..
לא יכול שאנחנו לא שולחים אנשים שעשו קריטריון B כאילו אנחנו מדינה שזוכה ב10 מדליות כל אולימפיאדה.. טוענים שעוד מדינות קובעות קריטריון A בתור סף כניסה… שוכחים להגיד לנו שלמדינות האלה יש שלושה נציגים בכל ענף (ארה"ב, רוסיה, בריטניה/אנגליה, סין וכדו').. חושבים שזה גורם לספורטאים להתאמץ יותר.. לפי דעתי זה שובר אותם כי הם יודעים שאין להם סיכוי להגיע לאולימפיאדה (בזמן שאיזה מישהו משומקום מקבל כרטיס חופשי בלי תוצאה בכלל)..

אבל הסיפור הגדול יותר הוא החינוך לספורט..
לא יכול להיות שבמשך 12 שנות לימוד.. חינוך הספורט שלי מסתכם ב-6 שנים של תרוצו 200 מטר ואז שחקו כדורגל.. 3 שנים של רוצו 400 מטר (חוץ משתי מבחנים של 2 ק"מ) ואז שחקו כדורגל/סל… ו3 שנים של שיעורי ספורט עם שלושה תלמידים בשיא (כי לשאר לא היה אכפת ובבגרות הם קבעו תוצאות מספיק טובות כדי לעבור) בזמן שהשאר בכלל לא מופיעים..
אם זה חינוך הספורט אצלנו (סיימתי תיכון לפני לא יותר מדי שנים).. אז אנחנו בבעייה..

וכן.. אני יודע.. הפרדה על ידי נקודות מעצבנת.. אבל זה יותר נוח לכתיבה מ-פסיקים..

baryo 8 באוגוסט 2012

אה ודבר אחרון.. אני דווקא זוכר את קלגנוב.. השאלה האמיתית היא מי בכלל ידע שקלגנוב נמצא בסידני לפני הזכייה שלו?

ארז (דא יונג) 8 באוגוסט 2012

יצא לי לראות פה תחרויות עם ישראלים, וכמה פעמים עלו שאלות כמו " איך בחורה מגיעה להיות מרימת משקולות? ", "מי מתחיל מרצונו קריירה של מתאבק?" וכו'.

כמו ש BARYO כתב, זה פשוט (העדר) החינוך. במקום שהחל מכיתה ז' כל תלמיד יצטרך לבחור ענף כלשהו בחטיבה/תיכון שלו (כדורעף, משקולות, האבקות או מה שזה לא יהיה) , הרוב המוחלט של האוכלוסיה בארץ העביר את שיעורי ההתעמלות שלו, במקרה הטוב, במשחקי כדור עם 2-3 מבחני ריצה אולי בשנה.

אם בכל תיכון וחטיבה יהיו כמה קבוצות/ענפים, ותיווצר מסה של כמה מאות מתחרים בכל ענף, שיתחרו אחר כך בתחרויות איזוריות וארציות, נוכל לגדל הרבה יותר ספורטאים – כמו שקורה במדינות אחרות.

אבל בשביל זה צריך תקציבים לציוד ולמאמנים, והתקציב הזה הולך לכל מיני איגודים מושחתים ומרכזי ספורט שאבד עליהם הכלח.

אסף רביץ 8 באוגוסט 2012

מסכים מאוד, אבל הייתי רוצה להדגיש משהו אחר. אני רואה עיתון ספורט שכל השער שלו הוא משחק מילים דבילי על כשלון המשלחת הישראלית וכולו טורים שמנתחים את הכשלון ומעיפים כל מה שזז הביתה. אני רואה אתרים ותוכניות מסכמים את הישגי הנבחרת הישראלית. וכולם מדברים בשם תרבות הספורט.

עכשיו, עזבו את זה שכנראה אם הייתה יותר רוח אתמול בווימות' כל הכתבות היו על גאווה והישגים באולימפיאדה. יש כאן משהו יותר חשוב ויותר בסיסי- האולימפיאדה לא נגמרה! השייטות לא סיימו, נבחרת שלמה של התעמלות אומנותית יוצאת לדרך רק מחר וגם במרתון יש לנו משתתף. התקשורת רוצה תרבות ספורט? שתתחיל בלתת כבוד מינימלי לכל המשתתפים, ערך בסיסי שבלעדיו אין תרבות ספורט.

התקשורת הבהירה היום בצורה ברורה שאפילו במהלך האולימפיאדה מי שלא מועמד למדליה לא מזיז לה. מה הם מעודדים במסר הזה? איזה סוג של חשיבה? דווקא היום חשוב להזכיר שהקופנמים, האופירות, העמיר פלגים וכל העורכים שממשיכים את הקו שלהם הם המשך ישיר לורשביאקים והלוזונים, ולא בטוח שהנזק שהם מייצרים קטן יותר.

פשוט אדום 8 באוגוסט 2012

כמה שאתה צודק, כמה שזה עצוב

אלון 8 באוגוסט 2012

בום

אזי 9 באוגוסט 2012

מדויק!
אנשים שאין להם טיפת תרבות ספורט דורשים תרבות ספורט.
בדיחה.

איציק 8 באוגוסט 2012

מסכים בכול אבל תוספת קטנה:
תרבות הספורט הינה לא רק השיכבה העליונה של המצטינים. זו תרבות של ספורט בה רוב האוכלוסיה עושה ספורט בשביל הספורט. רק אז אפשר לבנות על שכבה של ספורטאים טובים מהם יצאו המצטיינים. אבל הנושא עמוק בהרבה. פעילות ספורטיבית קבועה, לאו דוקא תחרותית, בגיל הבית-ספר חשובה לא רק לבריאות וערכי ספורט וכו'. יש המון עבודות שקושרות הצלחה בלימודים, יכולת למידה, הפנמה, יכולת ריכוז (ספורט פותר חלק מבעיות ריכוז וקשב, בטח לא את כולן). פעילות ספורט לא לוקחת זמן, כי אם מפנה זמן. מי שעוסק בספורט יותר עירני ויותר מרוכז ומספיק הרבה יותר מאלו ששורפים זמן מול הפלי-סטישן, מחשב או הטלביזיה. ההספק שלהם בלימודים וגם הביצועים משתפרים. לכן, לספורט יש חשיבות גדולה לא רק במובן של ספירת מלאי של מדליות. על הדרך, ניתן יהיה להקטין הוצאות על בריאות, ולהקצות את הכסף לאלו שבאמת צריכים.

יוסי 8 באוגוסט 2012

'אבל אנחנו הרי יודעים הכי טוב. כי אנחנו ישראלים. היהירות, הזלזול, החפיפניקיות הם לא רק מאפיין למדינת ספורט כושלת. הם סימן לאומה חולה.'

א. האומה לא חולה – עיתונות הספורט חולה. זלזול, יהירות וחפיפניקיות הם לא המאפיינים של האומה הישראלית, אלא של העיתונות הישראלית. גם שלך.
מדינת ישראל היא לא מדינת ספורט כושלת, היא פשוט לא מדינת ספורט. עכשיו צא ולמד מי יוצר את הצפיה המופרכת, את החשיבות המוגזמת ואחר כך גם את האכזבה, ההיסטריה והמניה-דיפרסיה.

הטענה שלך כאילו השקעה בספורט יוצרת בסיס לחברה בריאה בנפש ובגוף – היא לא פחות מבדיחה שמאשררת בדיוק את כל מאפייני החלטורה העיתונאית.
אני יכול לחשוב על כמה מדינות ומשטרים שהשקיעו רבות בספורט ובכל זאת ייצרו כמה מהחברות החולות ביותר. ומאידך, ישראל הנבעכית שהיא בכלל לא מדינת ספורט מובילה בהרבה ממדדי הבריאות העולמיים, ובהם מדד תוחלת החיים.
בקיצור, אין שום קורלציה כזו. אבל הדבר המדהים הוא שאתה בכלל לא חשבת שיש צורך לבסס או להוכיח את הטענה שלך. הנייר סובל הכל.
כמו שאמרת, החפיפניקיות והיהירות הן מחלה.

איציק 8 באוגוסט 2012

כמו שאמרת, תגובה חפיפניקית ולא מבוססת.
נתחיל בכך שאם יש א' אז לפחות צריך להיות גם ב', אבל… חפיפניקי.
תוחלת חיים לא מצביע על איכות חיים. אני חיי הרבה, והרבה זמן חרה לי. מה טוב בזה. יש מדינות שמשקיעות באיכות חיים. הרבה יותר חשוב. אנחנו גם מדינה בנסיגה בכל התחומים בהם אתה מתגאה. גך שגם טענה זו חסרת יסוד. אומות חולות שאתה מדבר עליהם, חולות לא בגלל הספורט כי אם בגלל הדוקטרינה שלהם, והספורט בא לשרת את הדוקטרענה. אתה מחליף את התפקידים. המדינה לא חולה בגלל הספורט כי אם הספורט חולה בגלל הדוקטרינה. הספורט נותן לאדם כאדם, וזרוק את הדוקטרינה הרבה מהדברים שקשורים לאיכות חיים בכול מערכת פוליטית. מה הממשלה/מדינה עושה עם זה זו שאלה אחרת. עם תוצרי פיזיקה גרעינית אפשר לרפא ואפשר להרוג. מפה להסיק שזה טוב או רע זה שטות. זה טוב ללא שום ספק. ידע זה חשוב. מה אתה עושה עם זה, זו שאלה אחרת. אותו הדבר עם ספורט. ספורט זה טוב, ומה עושים עם הדבר בטוב ואיך מעוותים אותו זו כבר שאלה אחרת לגמרי.

יוסי 8 באוגוסט 2012

ב. לאט לאט איציק. זה לוונטל שכתב: 'אני חושב שהשקעה רבה בספורט (שמולידה את ההצלחה) היא בסיס לחברה בריאה – בגוף ובנפש. ולכן זה כל כך חשוב. קודם כל הבריאות. […] ספורט הוא גורם חינוכי חשוב מאוד. אסור לזלזל בערכים שהוא מקנה למשתתפים – בשאיפה למצוינות, בכיבוד היריבים, בסבלנות והתמדה, במקצוענות'.

עכשיו, אולי זה לא מוצא חן בעיינך, אבל תוחלת חיים היא מדד מרכזי בבריאות הגוף (אפילו אם חרא לך). מן קטע מוזר כזה שאנשים חולים ומתים נחשבים "לא בריאים".
שנית, אם אומות נהיות חולות בגלל 'הדוקטורינה' ולא בגלל הספורט, כדבריך, אז אולי הן גם נהיות בריאות בגלל 'הדוקטרינה' ולא בגלל הספורט. מה אתה אומר, הגיוני?

איציק 8 באוגוסט 2012

אני אומר שאתה כותב שטויות יפה.
להיות בריא 75 שנה ולמת מות נשיקה אולי עדיפה על 85 שנה, מתוכם 30 שנה חולה. כל העולם כבר הפסיק לדבר על תוחלת חיים ומדבר על איכות חיים, רק אתה עדין עם התוחלת.
לגבי הדוקטרינה, היא אכן סיבה לחולי של חברה וגם לבריאותה. הספורט משפא את האיכות ללא קשא לדוקטרינה. אם לא קראת את הדוגמה עם הפיזיקה הגראינית, תקרא; אם קראת ולא הבנת, אתה בבעיה.

יוסי 8 באוגוסט 2012

איציק, על פי האופן שבו אתה מבסס את טענותיך אני מתחיל לחשוד שגם אתה עיתונאי ספורט.
'אף אחד לא מדבר על תוחלת חיים'. טוב, בסדר. עכשיו ספר את זה לOECD.
לארגון יש מדד בריאות וראה זה פלא, הנתון המרכזי במדד הבריאות הוא… תוחלת חיים.
http://www.oecdbetterlifeindex.org/topics/health/
על פי נתוני אותו מדד ישראל ניצבת במקום ה-5, הרבה לפני כמה קבלניות מדליות עם תרבות ספורט מפותחת. אופס.
עכשיו, אם מאיזשהי סיבה ביזארית אתה מתעקש לקשר את בריאות הגוף שעליה דיבר לוונטל דווקא למדד 'איכות החיים' שמורכב מפרמטרים בלתי קשורים בעליל כמו 'דיור', הכנסה', 'ביטחון אישי' וכ', אז הנה, אפילו כאן משתרכות אחרי ישראל 11 מדינות מפותחות וחזקות, עם ספורטאים אולימפים מהשורה הראשונה.
http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/israel/

איציק 8 באוגוסט 2012

יוסי, אני לא עיתונאי, לצערך, אבל תכנס לדיונים של רופאים ואז תגיב. אין לי שום דבר נגד תוחלת חיים אבל יותר חשוב איך אתה חיי. אם אתה מעדיף לחיות כמו מתושלח ורוב החים לסבול ממחלות, זו לא הדעה המקובלת, ואני לא סס למות צעיר. אין לי וקוח לגבי 'דיור', 'הכנסה' ועוד הרבה דברים שלא הזכרת. אל תערבב מין שאינו במינו. תרבות הספורט אינה בא נגד דיור איכותי ונגיש. היא תוספת כמו הרבה דברים אחרים. שים לב, אני לא מתמקד בספורט מיקצועני, שיש לו בעיות משלו, כי אם תרבות הספורט בכלל.
אם לא הבנת זאת עד עכשיו, מקווה שעכשיו הבנת, ויותר חשוב, הפנמת. אם לא אז…
חבל על המשך הדיון, בהצלחה

גלעד 8 באוגוסט 2012

טור מצוין ונכון. אבל לא משהו חדש. הבעיות כל כך עמוקות שצריך חריש עמוק. דבר נוסף, למי התחרות הזו חשובה? תרבות ישראלית במיטבה. אפשר לקרוא עוד בנושא בלינק הבא – http://www.israsport.co.il/?p=5191

GIL 8 באוגוסט 2012

לקרוא לאולימפיאדה הזו כישלון ביחס לקודמות זה לא ממש רציני. כבר שלושים שנה שמסתובבים בשיט ובג'ודו סביב העשיריה הראשונה, מדי פעם יוצא מקום 2, מדי פעם 6 ומדי פעם 8. התפיסה הזו מביאה למצב שבו עוד "קשר" אחד ברוח או הגרלה נוחה יותר על המזרון היו גורמים להכל להיראות נוצץ ומושלם. מדליה יכולה לשמש מדד לספורטאי ספציפי אם הצליח או לא בתחרות ספציפית, ולא ללמד על ענף שלם ובטח לא על הספורט בארץ, שביסודו הוא כושל ונחות, להוציא כמה עילויים.
קשה עד בלתי אפשרי לנתק את איכות הספורט כאן מאיכות עיתונות הספורט. המרדף אחר המדליה מקורו גם באופי הסנסציוני-אינסטנט של העיתונות כאן, שמחפשת את הריגוש בשקל שלושים וכל דבר מעבר לזה משעמם אותה. יש קשר ישיר בין חוסר התמיכה בספורטאים האולימפיים בין האולימיפיאדות לבין היקף הסיקור שלהם. כמה מכם הכירו את תומרקין? כמה אינצ'ים במהלך השנה תפסו ענפים אולימפיים בדף הבית של ספורט5[שלא לדבר על ONE]? עסקת המכירה של הפועל תל אביב, מכות במגרשים, בלאגן באיגוד הכדורסל ושאר ירקות קיבלו חשיפה גבוהה בעשרות אחוזים. מידי פעם שיש איזה סיכוי קלוש לזקפה קלה מסקרים איזו תחרות, וגם אז, החל משלב רבע הגמר שהסיכוי למדליה נהיה יחסית ריאלי.
בקיצור – כמו בפוליטיקה – אומה חולה היא תולדה של אזרחים חולים, ורשביאק הוא סימפטום בלבד ולא הבעיה בפני עצמה, וגם למי שעוד מידי פעם מבקר אותו [קופ] לא חסרות בעיות.

בשורה התחתונה – עוד שבוע גם בדה-באזר תצטרכו זכוכית מגדלת בשביל למצוא בלוג על שחיה או התעמלות, מה שלא ימנע מכולנו בעוד 4 שנים לחזור ולבקר את היחס של הממסד לספורט האולימפי.

רפאל 8 באוגוסט 2012

ריגוש בשקל שלושים… ארטיק קרח בצל באמצע יום חם ולא נגמר.
שווה.

פשוט אדום 8 באוגוסט 2012

מי אוכל ארטיק בֵצֵל?

חיימון 9 באוגוסט 2012

ושום מילה על קריית שמונה. תרתי משמע.

ראובן 8 באוגוסט 2012

למה חוג לילדים עולה בסביות 250 ש"ח לחודש!?!@#
למה לא מורידים את המחירים, ככה נפתח תרבות לספרוט, בריאות וגילוי כשרונות.

איציק 8 באוגוסט 2012

לחזק את דבריך. גרתי שנה בשוויץ וביתי היתה בכיתה ב'. במסגרת פעילות בית-סיפרית הם קיבלו 10 שיעורי החלקה על השלג. זה כלל הסעה של 30 דקות כל כיוון, שיעור של שעה, מדריך על כל 3-4 תלמידים. כל זה בעלות של 110 שקל לכל השיעורים וההסעות ביחבד(11 שקל לשיעור). לא התבלבלתי לא פרנקים שויצרים כי אם בהמרה לשקלים. כניסה לבריכה 15 שקלים בלי צורך במנוי או כל דבר אחר ואתה יכול להשתמש בכל המתקנים. כניסה להחלקה על הקרח 10 שקל פלום 5 שקל להשכרת מחלקים. עכשיו אני נמצא למספר חודשים בצרפת והמצב שם זהה. מתקני ספורט הם לא מותרות כי אם זמינות לכל אחד כמעט. כשזה יהיה זמין אצלנו, אולי הדבר ישתפר.
אני לא בא לומר שבשוויץ או צרפת טוב יותר. יש להן בעיות משלהן שטוב שאין לנו. אך למה שלא נקח את הדברים הטובים…

דוד בן 8 באוגוסט 2012

לוינטל סה"כ אני חושב שבחיים לא הייתי שולח את הבת שלי לאבד את הילדות שלה בהתעמלות קרקע ואפילו פלפס הגדול מגלה שאם לא התהילה(שאם זה המניע אז חבל) הוא לא היה נכנס לבריכה הקפואה כל בוקר בחמש.
נראה שרק עכשיו הדברים האלו עולים וגם זה חלק מהתרבות שלנו. ואם היינו יוצאים עם שתי מדליות היו אומרים שזו האולימפיאדה הגדולה בתודות ישראל והארוע הגדול שקרה לישראל מאז אמצע 67.אבל האמת שאין בזה צורך. הצורך האמיתי הוא להשקיע בבריאות ובחינוך גופני שאנשים יהיו בריאים ובעלי ביטחון עצמי, אבל כל התהילה מסביב היא בדיוק הבעיה שבגללה אם היינו וצאים עם מדליה היינו מחייכים כמו מפגרים וממשיכים לעצום עיניים.

יוסי מהאבטיחים 9 באוגוסט 2012

למה תהילה היא מניע פסול?
כל אחד ומה שעושה לו את זה. תהילה וכסף הם מניע ולידי לא פחות מהצטיינות או "רצון עז לנצח".
שפלפס יעשה את זה מאיזו סיבה שהוא רוצה. אם זה מביא לו 22 מדליות, זה כנראה עושה לו את זה מספיק…

אזרח 8 באוגוסט 2012

כן, אין ספק שהדברים נכונים. אבל צריך להסתכל על התמונה הגדולה יותר. לישראל כמדינה עם בעיות אקוטיות בכל מישור שקיים: מדיני, ביטחוני, דמוגרפי, כלכלי, חינוך, בריאות (שכחתי משהו?), מה לעשות אי אפשר ואין תקציב להשקיע בספורט. נקודה.

היחידים שהיו יכולים להשקיע בספורטאים אלו הם הטייקונים אבל למרות שאנו בזים להם לרוב כבני אדם חייבים להגיד שבקטע הזה הם באמת לא חייבים כלום.

גלן 8 באוגוסט 2012

מאיפה התרוצים? יש מספיק מידע על תלג , ההכנסות ושאר העניינים כדאי להבין שלבעיות אין שום תרוץ. לא ביטחון לא שטחים לא כתות צפופות ולא חרדים. לפני הכסף זה הרצון להצטיין במשהו בחיים בלי תרגום מיידי לכסף. זה משהו שבא מהבית וחסר קשר לטייקונים.

רפאל 8 באוגוסט 2012

כישלון הוא אם הקיטור היומי לא היה מניב תגובות/דיון.

Sooner 8 באוגוסט 2012

בחיי, חבל שלא לקחנו מדליה רק כדי שלא נצטרך לשמוע שוב את כל בלבולי ה-"אנחנו אומה חולה", שנאמרים כפלט לעובדה שלא היו רוחות בווימות' אתמול

תולעת 8 באוגוסט 2012

ממש ככה. ועוד להגיד על שחר צוברי ש"פילח" מדליה מצד אחד ולהתלונן על חוסר כבוד לקלגנוב מצד שני.

ישי 8 באוגוסט 2012

לוינטל, לתת את אירן בתור מדינה שהצליחה להתמקצע ולזכות במדליות.
יש להם 75 מיליון אנשים. (המדינה ה-17 בעולם בגודל האוכלוסיה שלה) אתה לא יכול להשוות אותם לישראל.

איציק 8 באוגוסט 2012

מה עם ג'מיקה?
הם קצת יותר קטנים מאירן.
ויש עוד כמה מדינות קטנות אשר באופן קבוע מצליחות להגיע להשגים. מדליות, אבל לאו דוקא.

DASH 8 באוגוסט 2012

כמה סימלי ועצוב שבאותו היום בו מוסדות הספורט בישראל מתגלים במערומיהם נהרג ילד בן 15, במגרש כדורסל עירוני בתל אביב משום שלא היה מתוחזק כראוי, כנראה. אהבה לספורט מתחילה במקומות האלו. תנחומים למשפחה.

נועם 8 באוגוסט 2012

אהבתי מאוד את החלק הראשון בכתבה.

אני חושב שהכתבה לא ענתה ברמה מספקת על השאלה מדוע יש להשקיע בספורט? התשובה כן היא לא מובנת מאליה, וגם אם כן אז יש שאלה איך להשקיע.
לתפיסתי המטרה של המדינה צריכה להיות עידוד פעילות ספורטיבית עממית. המשמעות של עידוד פעילות ספורטיבית עממית היא שבזמן הפנאי של אנשים במדינה (מכל טווח הגילאים, מכל המינים, ומכל המגזרים) הם יהיו מעוניינים לעסוק בספורט.
אם יראו שהשקעה בספורט מקצועני מעודדת את שאר האוכלוסיה לעסוק בספורט עממי אז זו סיבה להשקיע בספורטאים מקצוענים. התחושה שלי היא שעדיף להשקיע את רוב המשאבים בהנגשת ענפי ספורט מסוגים שונים לאזרחי המדינה. (סתם תחושת בטן – 10% ספורט מקצועני, 90% ספורט עממי)
אני לדוגמא, גדלתי בכפר סבא. אהבתי ועדיין אוהב לשחק כדורגל. לאחר השעה 22:00 לא ניתן למצוא מגרש מואר בעיר!!! לי זה לא נראה נורמאלי. ואני מדבר על כדורגל, הענף הפופולרי ביותר. בנו בכפר סבא פארק, ואין בו התייחסות מספקת לספורט. תושבי העיר שמעוניינים לרוץ, או לצאת להליכות עדיין עושים זאת על מדרכות בצד כבישים בעיר. זה מדכא.
אני בוכה על זה שאין אור במגרש כדורגל בלילה. בטח יש עשרות ישובים בישראל שתשתית הספורט שלהם נחותה מזו הנמצאת בכפר סבא. זה מסרס את הרצון לעסוק בפעילות ספורטיבית.

בנוגע לתועלות שמפיקים מספורט עממי, ובגינם יש להשקיע בכך משאבים.עולות מספר תועלות אפשריות בדעתי כרגע:
1. גוף בריא, ושיפור איכות החיים.
2. עיסוק שאני חושב שיש הסכמה די רחבה שהוא חיובי במיוחד עבר בני נוער, בשעות הפנאי.
3. פיתוח כישורים חברתיים ויכולות מנהיגות בענפים קבוצתיים.
4. אני חושב שניתן לייחס חיזוק אלמנטים נוספים באופי האדם לפעילות ספורטיבית – לדוגמא: התמדה, כבוד לאחר, ביטחון עצמי.

MG 8 באוגוסט 2012

מיטב ידיעתי, בפארק החדש שעתיד להיבנות בצפון הירוקה (מתחם 80) אמור להיות מסלול רקורטן (כמו בהרצליה).

יואב החדש באתר 8 באוגוסט 2012

קצת קיצוני וחסר פרופורציות להגיד שהמדינה דפוקה והאומה חולה בגלל כשלונות בספורט מקצועי, אלא אם כן זו דעתך הכללית על המדינה, וזה הפתח שדרכו היא יוצאת, ואז פשוט חבל.

IDO 9 באוגוסט 2012

אני עם גלן.

יש באתר מספיק הורים.
כמה ממכם משקיעים את ימי/שעות החופש שלכם ולוקחים את הילדים לחוג ספורט?
כמה קמים ב-7 ביום שבת לראות את הילד משחק כדורגל/הוקי/נט סל/ רגטה של לייזרים? הא?

Comments closed