ארמסטרונג. לזכור ולא לשכוח

רמאי הסמים הגדול בהיסטוריה

יש הרבה שאלות גדולות, שונות ומוזרות בפרשת לאנס ארמסטרונג. למשל: על התפקוד והיעילות של בדיקות הסמים בזמנו, אם פתאום באים עשרה רוכבים ומספרים שהשתמשו באופן קבוע בחומרים אסורים מבלי שנתפסו באותו פרק זמן (לאנס עצמו עבר כ-500 בדיקות בקריירה), האם היה שוחד ושחיתות באיגוד האופניים הבינלאומי כדי להגן על הכוכב, איך לעזאזל חקירה פדרלית נגד ארמסטרונג נסגרה בלא-כלום רק לפני ארבעה חודשים, למה ארמסטרונג השתמש בחומרים אסורים אם היה לו יתרון כה עצום על המתחרים שלו במשך שנים ועוד.

אבל בעיניי השאלה הכי חשובה היא מה עושים עכשיו: פט מקווייד נשיא איגוד האופניים הבינלאומי טוען שצריך למחוק את השם ארמסטרונג ולשכוח ממנו. האמנם? לזכור או לשכוח?

***

סבתא שלי ציינה השבוע יום הולדת 88. התלבטתי אם להתקשר לאחל מזל טוב, כי המוח שלה כבר לא מתפקד. אם אני אתקשר, ספק גדול אם היא תזכור מי אני בכלל, ודי ודאי שהיא לא תזכור שהתקשרתי לאחל לה מזל טוב, ובעצם היא בכלל לא תזכור למה התקשרתי ומה התאריך היום. זה יוביל לסוג של שיחה בסגנון לשים פתק בכותל. חמור מכך – אני אתקשר מחויך כדי לברך אותה ואסיים את השיחה הזו רק יותר מבואס ומתוסכל מהמצב. אז מה הטעם? רק בשביל להיות שלם עם המצפון שלי שאני את שלי עשיתי?

***

את לאנס ארמסטרונג אסור לשכוח. ברור לי שראשי איגוד האופניים היו רוצים שנשכח מכל רמאי סמים שמשחיר את הענף הרקוב שלהם. רק שאם חובבי האופניים ייאלצו לנסות לשכוח כל פרשת סמים מהענף הזה יישאל להם בערך אותו הזיכרון שיש לסבתא שלי כיום. נזכור רק הבזקים של נופים מהרי האלפים בערך, כי מה כבר עוד נשאר בענף הזה.

בכל מקרה פרשת ארמסטרונג היא אחת המזעזעות בהיסטוריה של הספורט, ואסור שתישכח. להיפך. זו לא עוד פרשת סמים סטייל קונטאדור. זה הרבה יותר קרוב לגלות משהו בסגנון שמנכ"ל המועצה לשלום הילד ניהל רשת של פדופילים. הרי ארמסטרונג היה הספורטאי הכי גדול בעשור הראשון של המאה ה-21, סליחה – אישיות הספורט הגדולה ביותר. סיפור מעורר השראה על אדם שהיו לו 40% סיכויים לשרוד את הסרטן וחזר בענק להישג שיא של שבע זכיות בטור. את המותג שלו, עם הספרים שכתב והקרן המבורכת שהקים למלחמה בסרטן, ההרצאות שהוא נתן – וכל עשרות (ויותר) מיליוני הדולרים שהוא עשה – ארמסטרונג תמיד ביסס על היותו נקי מסמים.

יתרה מזו – הוא צייר את עצמו כאביר המלחמה בסמים והציג עצמו כמי שמתנער ומגנה כל רמאי סמים, הוא טען שהוא הספורטאי שנבדק הכי הרבה פעמים בהיסטוריה. וכמובן שצריך לזכור שאת ההישגים הגדולים שלו הוא השיג תחת יו.אס פוסטל – חברת הדואר האמריקאי שהזרימה עשרות רבות של מיליוני דולר מכספי משלם המיסים האמריקאי.

עכשיו מה מתברר? שלא מדובר באיזה נוכל סמים קטן, אלא ברמאי הסמים הגדול בהיסטוריה. באיש שלא רק השתמש בעצמו, אלא גם היה אחד השותפים הבכירים ברשת סמים מזעזעת שפעלה בשיטות מאפיה: דאגה לאספקה, טשטוש ראיות, שקרים ומניפולציות, איומים והפעלת לחץ על הרוכבים והחברים הכי קרובים, עירוב של אשתו לשעבר בפרשה.  מדובר בברני מיידוף של האופניים, אדם שראוי לשבת בכלא.

הרי מדובר כאן במעשה התרמית מהגדולים שאני מסוגל לחשוב עליהם. תחשבו כמה אנשים קראו את הספרים שלו, הפכו למעריצים, קנו את הצמידים הצהובים. כמה כסף נכנס כתוצאה מהמותג השקרי הזה. תחשבו על כל הטוב הזה שהפך לרע אחד גדול ותנסו פתאום לשכוח. הרי הכל היה רק חלום, אשליה, ובעצם שקר אחד גדול.

אסור לשכוח. להיפך –  יותר חשוב לזכור את הרע מאת הטוב (בשביל זה מציינים גם  ימי זיכרון). הרבה יותר חשוב לזכור, להפנים, ללמוד ולחקור עכשיו את הסיפור של ארמסטרונג מאשר אילו היה נשאר אותו אלוף גדול שנכנס לשאנז אליזה שבע פעמים עם החולצה הצהובה.  עלוב נפש.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

פוסט סיכום עונה
בראגה. כנראה השלב הבא

No Comments

טל בן יהודה 23 באוקטובר 2012

מסכים לגמרי לגבי הנימה של "אסור לשכוח". אבל אני חייב לעצור אל מול המשפט "כמה כסף נכנס כתוצאה מהמותג השקרי הזה", ולתהות בקול רם… (למרות שאני יודע שאהיה בדעת מיעוט)

כמה רע באמת יצא מכל זה. תודות לארמסטרונג, בעשור האחרון גויסו עשרות מיליוני דולרים למלחמה בסרטן בנוסף להעלאת המודעות למחלה האיומה הזו. וכל מה שקרה בפועל זה שהוא רימה בספורט… תחום אסקפיסטי לחלוטין בחיינו.

מידן 23 באוקטובר 2012

די נו, אם לא הוא אז מסומם אחר. כל הענף הזה שייך למסוממים במילא.

רבלינו 23 באוקטובר 2012

לדעתי אם הוא עבר בשלום 500 בדיקות לגילו סמים בקריירה שלו יש להניח לו לנפשו ולא להתחיל לרוץ אחרי כל מיני אנשים שמוכנים להעיד נגדו מאינטרסים עלומים
ןעוד דבר
אם כולם לקחו סמים לפי העדיות והוא ניצח אותם ,אז הוא האלוף

אלעד 23 באוקטובר 2012

ובסופו של יום – גם עליו צריך לחמול. אין זה אומר שלא צריך לדרוש ממנו לשלם על מעשיו, מה גם שהוא מתעקש להמשיך לשקר והעמיד פני צדיק מעונה (אגב, זו הגדרת חז"ל לרשע), אך העונש ויחס האוכלוסיה אסור להם שיבואו מנקמה. הוא סובל מחולשת-אופי קשה, ויש בסיכומו של דבר להתייחס אליו כאל אדם חולה שצריך לעבור תהליך הבראה.
גם קצת פרופורציה לא תזיק – האיש רמאי אך לא רוצח. אלו שתרמו לעמותת הסרטן שלו עשו מעשה טוב, גם אם לא ידעו את האמת עליו, מה שלא ניתן להגיד על תאבי-הבצע שהשקיעו אצל מיידוף. אגב מיידוף, אני מבין את ההשוואה – האם אתה מבין מה זה אומר לגביך ולגבי שאר מעריציו של ארמסטרונג? חטט קצת בנפשך ואולי תגלה לאיזה רווח ציפית מ"השקעתך" אצלו. אז גם תבין מדוע באמת אתה כועס כל-כך.

איציק 23 באוקטובר 2012

טוב, הגיע זמן לגילוי נאות:
אני כתבתי הרבה נגד הפוסטים הקודמים נגד ארמסטרונג. זה התחיל מכך שהאשימו אותו לפני שהיה אישום ממשי. הרבה חשדות, הרבה ריח רע אך לא הוכחות. היתי מאוד נגד ההשמצות כשיש הרבה כאילו ואין אקדח מעשן.
אחרי זה הופיע האקדח המעשן, אך הועדה האמריקאית גם החליטה להיות, בנוסף להיותה חוקרת, גם המענישה. יצאתי נגד זה. היה ברור שיש סירחון ענק, ויש אקדח מעשן, אבל ההרשעה לא צריכה להיות על-ידי ועדה חוקרת. מוסרית לא היתי רוצה להיות חבר שלו, אבל משפטית ראוי שמשהו אחר יגזור את הדין (עם אפשרות הוגנת להתגונן, אם ירצה, וארמסטרונג בחר שלא. בעיה שלו). אתמול (או שלשום, איך שהזמן רץ) ניתן גזר הדין על-ידי איגוד האופנים, וטוב שכך. זה שארמסטרונג רמאי, לא פותר את ההליך התקין, והעונש שנגזר זה מה שיהיה. אם הוא יענש עכשיו על-ידי גורמים אחרים, כמו הועד האולימפי, זה בסדר גמור. הם הגוף המוסמך, וגם שם, אם ירצה יוכל ארמסטרונג להתגונן.
ישנן מספר תהיות נוספות:
1. שאלה פרקטית, למרות שקנטרנית, האם יתכן שכל אלו שקנו את ספריו יגישו טביעה יצוגית נגדו כיוון שקנו את ספריו על-סמך היותו מופת של הגינות וטוהר הספורט.
2. שאלה יותר חשובה לטעמי, האם הוא הרשע המוחלט? נכון, בספורט הוא רמס ברגל גסה, כל נורמה אפשרית, אך בחייו מחוץ לספורט הוא עשה המון למען הקהילה של חולי הסרטן. הוא נתן תקווה לאנשים, לא רק לחולי סרטן. כאשר מסתכלים על כף הזכות וכף החובה הן שתיהן מלאות. אולי לא באותה מידה אבל יש מספיק בשתיהן. אני לא חושב שצריך לפטור אותו מעונש במגרש הספורטיבי. אני גם לא חושב שצריך לפתור אותו מעונש במישור הפלילי, אם קיים, ואם יוגש. אני רק אומר שלא צריך לשכוח גם דברים אחרים. אני רק מקווה שלא יתברר שהוא השתמש בכספי הקרן בצורה לקויה, בלשון המעטה.
3. צריך לזכור שהנפילה שלו גדולה מראה עד כמה גדול הוא היה. לאנשים קטנים נפילות קטנות. אני לא רוצה שישתמע משהו לא נכון, אך צריך לזכור (לא לשכוח) שהוא היה דמות, לא רק ספורטאי. אף אחד כבר כמעט ולא זוכר את רוזנשטיין (אפילו בארץ), אבל את אל-קפונא זוכרים בכול העולם גם אחרי עשרות שנים. לא בגלל שהוא היה משהו חיובי, כי אם בגלל שהוא היה דמות. ההיסטוריה מלאה בדמויות, חלקן חיוביות וחלקן שליליות, אך זה מה שזוכרים.
4. לגבי ענף האופנים, הם גם צריכים לעשות חשבון נפש גדול. לאן ממשיכים מכאן. ברור שהספורט הזה מסומם, וברור שהטור כל-כך קשה שמי שלא מסומם לא ישרוד. מה עושים עם הבדיקות מעכשיו. אם הוא הצליח אז אולי גם אחרים יצליחו. איך משנים את הבדיקות כך שיהיו יותר אמינות?
5. האם זה אומר/משליך משהו על ענפי ספורט אחרים? הספורט הראשון שעולה לי בראש זה פוטבול (ללא איזו הוכחה ביד). כשאני רואה את המקררים העצומים האלו טסים על המגרש ומתנגשים, תמיד יש לי הרגשה שבלי קומבינות שנדחסו לתוך הגוף, זה בילתי אפשרי.
6. חבל שביום שבו אריק זאבי פרש, והינו יכולים לקבל פוסט יפה עליו, ויש מה לכתוב, אנו דנים בסמים וספורט. הועדה לא יכלה להמתין מספר ימים כדי לתת כבוד לספורטאי אשר כנראה היה נקי יותר מכול הבחינות.

MG 23 באוקטובר 2012

הסמים מסרו שהם מכחישים כל שימוש באריק זאבי :)

איציק 23 באוקטובר 2012

הם לא שמים על אריק ;)

גיל שלי 23 באוקטובר 2012

מעניין אם האיש הוא רמאי מדופלם בתחום אחד, למה כולם מניחים שהכסף שמגיע לעמותה שלו אכן מועבר למלחמה בסרטן ולא לדברים אחרים. מהניסיון שלי רמאי הוא רמאי הוא רמאי

MG 23 באוקטובר 2012

עמית, אם נשים בצד את התוכן, עליו כבר "חרשו" תחת כל בלוג רענן (או לא רענן), כל הכבוד על התזמון.
ראוי היה לחכות עד לקבלת ממצאי הדוח על ידי ארגון האופניים הבינ"ל, שכן עד אז הוא עדיין היה בחזקת מחזיק בתואר אלוף הטור דה פראנס 7 פעמים, ללא עזרה של חומרים אסורים.

איציק 23 באוקטובר 2012

לא הבתי, אני קורא בכול עיתון רענן (או רענן לשעבר) שהוא הורשע על-ידי איגוד האופניים הבין-לאומי וכל תארי הטור נלקחו, ואתה מספר שזה לא נכון? נכון שבמסיבת העיתונאים הם דיברו בלשון עתיד, כלומר התארים יילקחו, אך על ההרשעה הם דיברו כמשהו מוגמר, לפי הבנתי. כלומר ההרשעה עצמה כבר בתוקף.

MG 23 באוקטובר 2012

מה???
אני מפרגן לעמית שחיכה עד עכשיו ולא הוציא את הפוסט לפני ההרשעה.
לא כל כך הבנתי איך התגובה שלך מתחברת לשלי…

איציק 23 באוקטובר 2012

טעות בהבנת הנקרא :-(

MG 23 באוקטובר 2012

בקטנה…

פאקו 23 באוקטובר 2012

ההתבטאות של מקוייד היא מטומטמת בדיוק מכל הסיבות שתיארת. נראה שהוא בחר בלשון זו כדי להסיט מעצמו ומהארגון שבראשו הוא עומד את האש על תפקודו האומלל בפרשה. זה בן אדם שכינה את טיילר המילטון ופלויד לנדיס (אותם רוכבים מקבוצתו של ארמסטרונג שהיו מהראשונים להתוודות בנושא לאחר שנתפסו) scumbags, לא ממש התבטאות ראוייה למישהו העומד בכזו פוזיציה. פרשת ארמסטרונג הביאה לכזו רעידת אדמה בענף עם לא מעט רעשי משנה, ולדעתי ראוי שגם ה-UCI והעומד בראשו יחטפו, זאת כדי להשלים את מה שנראה כשנת אפס של הענף.

תומאס נוימן 23 באוקטובר 2012

הפרשה עדיין לא הסתיימה. ארמסטרונג בחר שלא להילחם, אבל יוהן ברונייל (שעמד הראש הקבוצה שלו) עומד להילחם כנגד האשמות דומות. אומרים שככל הנראה אמרמסטרונג יזומן להעיד בהתנגדות שהגיש ברונייל כנגד ממצאי הוועדה. ברונייל איננו טיפש, הוא לא היה יוצא למלחמה אבודה מראש על שמו הטוב ועל הישגיו. אולי הוא יודע משהו שאחרים לא יודעים. עדיין רב הנסתר על הגלוי פה. לא יתכן שאדם ברמת הסימום שמייחסים לו עובר מאוד בדיקות באופן נקי, בעוד יתר הרוכבים מסביבו נופלים בבדיקות כמו זבובים. יכול להיות שהיה פה COVER UP של הרשויות הבודקות. זה או זה או שהוא אכן יצא נקי מכל הבדיקות, דבר לא הגיוני בעליל, אם נאמין ל-11 העדויות של חבריו לשעבר נגדו (לפחות לשניים מהעדים אין היסטוריה של שקרים והם אמינים לכאורה).

יואב בורוביץ' 23 באוקטובר 2012

מי שמופתע שארמסטרונג השתמש בסמים הוא (קצת) אידיוט. בכלל, לא מבין מה הביג דיל של הסיפור. נכון שארמסטרונג היה מעין ברני מיידוף אבל לדעתי זה לא כל כך מפתיע. לאיש היה המון כוח והמון מה להפסיד. וגם כך הוא פעל בענף שהיה נגוע לחלוטין בסמים. כולם השתמשו. אז גם ארמסטרונג. What's the big fucking deal?!
ובכלל, ענף האופניים לדעתי- ואני מחזיק מעצמי פריק ספורט- הוא ענף די משעמם ושולי (למעט הטור, שגם הוא די משעמם לדעתי. בכלל, אופניים זה דבר די מונוטוני. נכון שיש שם דרישות פיסיות מטורפות, ולעתים גם דרמות, ונופים מרהיבים- אבל די, רבאק, מתי ראיתם רוכב שחור? זה סתם עוד ספורט של מעמד בינוני אירופי (וקצת אמריקאי ואוסטרלי).
בקיצור, לא מתלהב מהספורט ובוודאי שלא נרעש מהגילויים על ארמסטרונג. וזה שכל תקשורת הספורט עטה על זה זה רק בגלל שהציבור אידיוט ואוהב שערוריות או סיפורים קיטשיים כמו של ארמסטרונג (שהיה סיפור מרגש כשלעצמו).
אבל בתכל'ס לסיכום- הרבה מהומה על לא מאומה. הציבור הרחב, שכל כך מתעניין בארמסטרונג והפרשיות שלו לא באמת מבין באופניים. גם מרבית עיתונאי הספורט לא מבינים או באמת מתעניינים באופניים.
אז עזבו אותי באמא שכ'ם.

איציק 23 באוקטובר 2012

סתם שאלה, רוכב שחור זה סימן לאיכות? רוכב שחור יעשה את הטור מעניין יותר?

אלון 23 באוקטובר 2012

לא הבנתי. רוכב שחור או לרכב על שחור?

איתן בקרמן 23 באוקטובר 2012

כן ולמה אתה לא כותב את זה בפוסט?

GIL 23 באוקטובר 2012

הימור – ענף הרכיבה הפופולרית [יענו זה שמתקשר עם אוהדי ספורט ממוצעים ולא רק עם עכברי התחום] יהפוך למה שהאגרוף כיום – גיבורים נוסטלגיים, קרבות עבר ואפס עניין בהווה.

סבתא אינגה הייתה אומרת: 23 באוקטובר 2012

פמ-פללמ-פמ-פם – ליגת האלופות חוזרת הערב!!!

אז מה, יש מצב שכריסטיאנו שם תוספים בדלק? שוולקוט רץ מהר בזכות עזרים טקטיים? שהסיבה להתפזרות של פדריטו כשהוא רץ זה בירדוק של כרומוזומים כתוצאה מהתערבות סינתטית? שהקרסול של מסי עושה מאתיים שבעים מעלות כי הוא מזריק גריז מזוקק בבוקר??? שדה חאה נותן בבאנג בכל פעם שהכדור בצד השני של המגרש?

לא ולא אומר מוטי חביב.
בכדורגל, סמים זה טוב רק לאוהדים שרוצים לשכוח שאבוקסיס הקשית עליהם אתמול. מהמקפצה…

ועמית, לשאלתך, הייתי באותה ההתלבטות. הרי פעם אחרונה ששאלתי אותה אם היא יודעת מי אני היא ענתה:
"בטאאאאאאחחח!!! אתה מכבי תל אביב!!!"…
אז במקום להתקשר עשיתי לחיים עם עוגיית סבתא יוכבד… תענוג!!!

איציק 23 באוקטובר 2012

סבתא,
הם כולם לוקחים Liquid schwartz, עיין ערך מל ברוקס :-)

יניר 23 באוקטובר 2012

מספר נקודות:
1. העובדה שארממסטרונג הקים עמותה המעבירה כסף לחקר הסרטן לא מעלה את ערכו בכלום. אם אלפרון יתרום לחקר האיידס או ישראל פרי יתרום לקשישים נתיחס אליהם בסלחנות?
2.ארמסטרונג יזכר כנוכל כנראה, אבל ספורט האופניים כענף בולט יעלם היות וספונסורים שמממנים את התחריויות יעלמו.מי רוצה לתמוך בענף של רמאים?

טל בן יהודה 23 באוקטובר 2012

כן יניר, זה בדיוק אותו דבר.

רוכב אופניים שמרמה בתחרות שלא משפיעה במאומה על חיינו, אלא מהווה בידור.
מול ברון מהעולם התחתון שאחראי לפשעים שונים.

אולי צריך להזכיר לאנשים שעל מה שספורטאים עושים, לא יושבים בכלא באף מקום בעולם.
בעוד שעל פשעים של אלפרון ודומיו, יושבים דיי הרבה (או שפשוט נרצחים).

אבל למה להרוס השוואה מופרכת… פשוט תתעלם מהאמת.

MOBY 23 באוקטובר 2012

אז אולי הגיע הזמן לרדת מסגידת האלופים? הריעו עודדו התפלאו אבל השתגעתם להפוך בשר ודם לאוטופיה מהלכת על שתיים.
להתפלא שהוא בוגד/צולל/משתמש בידו/מסומם או נעזר בגלר?
בִּנְפֹל אוֹיְבְיךָ אַל תִּשְׂמָח, וּבִכָּשְׁלוֹ אַל יָגֵל לִבֶּךָ.
להחזיר את עטרתו של מיגל אינדוריאן גדול רוכבי האופניים…. (רגע משהו לקח בדיקה) :)

איתן בקרמן 23 באוקטובר 2012

איך שראיתי שהוא רפובליקאי, ועוד בימי הבושים, הבנתי שמשהו פה מריח רע. לא סבלתי אותו ולא היה לי ספק לגביו. אבל נכון שהוא תרם לאנושות אולי יותר מכל ספורטאי אחר.

אביאל 23 באוקטובר 2012

נכון מאוד בקרמן, כי כל מי שהיה רפובליקאי ועוד בתקופת הבושים, הוא רמאי, גנב, רוצח, נוכל וכו' וכו', אני מניח שרוכבי אופניים דמוקרטיים נולדים אחרת.
אם מישהו היה כותב שחורערבייהודי במקום רפובליקאי, אני מניח שהתגובה היתה נמחקת וקול צעקה היה יוצא מדה באזר אל העולם.

זיגי 23 באוקטובר 2012

רפובליקני – בעל דעות מסוג מסוים, שלדעת בקרמן (ואני אישית מצטרף) אינן ראויות.
בוחרים (תרתי משמע) להיות רפובליקנים, לא בוחרים להיות שחור, ערבי או יהודי.

צור שפי 23 באוקטובר 2012

גם אני מזדהה יותר עם ערכים דמוקרטיים מאשר עם רפובליקאים אבל אם רק מפלגה אחת תשלוט אז אין דמוקרטיה. חייבים להיות חילופי שלטון מדי פעם כי זאת נשמת אפה של השיטה. חוץ מזה שהיו נשיאים מצויינים וגרועים משני הצדדים אז כדאי להפנים שלא כל החכמה והאמת נמצאת בצד אחד

איציק 24 באוקטובר 2012

צור,
אני מסכים איתך, אבל הסינים לא!!!
עבדתי שנה עם סינים והם כל הזמן טענו שהדמוקרטיה האמיתית אצלם, ובגלל זה מספיק רק מפלגה אחת. לפי ההסבר שלהם, מותר לבוא למפלגה עם כל רעיון, ואם ניצחתה במפלגה אז אתה שולט בעם כי כולם יבחרו בך. כלומר מעין דמוקרטיה פנים מפלגתית, אבל היצוג בפרלמנט הוא של אלו שנצחו בתוך המפלגה ולמפסידים אין מקומות בפרלמנט (אולי פה ושם בטעות).

MOBY 23 באוקטובר 2012

נו באמת…..

בן נחמיה 23 באוקטובר 2012

משהו מסריח מהבדיקות ההשליליות, מההודאה של "החברים" לשעבר, משתקתו של ניל, ועד השלילה, מה שבטוח שזהו קצה הקרחון.
ולגבי הטענה הדבילית כולם היו מסוממים, על זה הייתה אומרת סבתי (שב"ה עדיין זוכרת אותי) ואם כולם היו קופצים מהגג.

שלו 23 באוקטובר 2012

הרמאי הגדול בהיסטוריה…
כך נשכחו להם מאמני הספורטאים המזרח גרמנים.
רופאי קבוצות הכדורגל האיטלקי משנות השבעים והשמונים.
החונטה הצבאית של ארגנטינה ב 78׳.

פרופורציות.
עוד מעט יטענו שהוא זה שהכניס סמים לספורט.
זה קל מדי, כל העלהום הזה.
יחקרו טוב ויגלו שהרבה אנשים חשובים ממנו מעורבים.
ולא הבנתי למה מה שעשה חמור יותר מכל רוכבי האופניים האחרים, כי ניצח?

קל מדי, שיטחי מדי, פשוט מדי.

דורפן 23 באוקטובר 2012

שלו – רמאי הסמים המזרח גרמנים הם רמאים יותר קטנים מאלו שעושים זאת בחברה חופשית. שם זה היה ילדים שסוממו על ידי מערכת של מדינה טוטאליטרית. הדוגמא לא טובה.

איש 23 באוקטובר 2012

איך זה שכולם זועקים על חומרים אסורים ואף אחד לא מזכיר את זה שמסי לקח הורמון גדילה?!

אלי 23 באוקטובר 2012

איך זה שאתה כן צועק על זה שמסי לקח הורמון גדילה ואתה לא זועק על זה שאתה לוקח ריטאלין ?
מטומטם

דורפן 23 באוקטובר 2012

אלי – תשתדל לגלות קצת יותר חוש הומור. לא הכל נכתב פה ברצינות.
איש – אם לא היה גדל בכלל אי אפשר היה לשמור אותו.

אריק 23 באוקטובר 2012

מה שעצוב זה שאנחנו עדיין בימי הביניים, רוצים גיבורים ואז רוצים לרדוף אחריהם עם קילשונים ולפידים.

MOBY 23 באוקטובר 2012

תביעה על אובדן הכנסות ולקיחת מקומו הראוי והצודק בהיסטוריה (בגלל כמה ימי רכיבה על סמים בצרפת).
התובע: מיגל אינדוריאן.
הנתבע: לאנס ארמסטרונג.
המושבעים: יואב (אם אתה לא שחור אתה לא נחשב ואני לא גזען) בורוביץ, איתן (האביב הערבי, ואם אתה רפובליקני שזה רק חצי מהארה"בים, אתה לא נחשב) בקרמן, גיל (רק דולרים, ואם אתה לא איילי אתה לא נחשב) שלי, טל (אם אתה לא בלאט אתה לא נחשב) בן יהודה. בני (החיים הטובים נמצאים כאן, ואם אתה לא אוהד פ"ת וליברפול אתה לא נחשב) רונן (עכשיו אני צריך להוציא מהדורה נוספת לאינצקלופדיה שלי, ואם אתה לא פרגוסון אתה לא נחשב) דורפן.איציק (אני עסוק בלמצוא משקיע) אלפסי. ודורון (נא להיתפנות מהאימונים על מנת לבלג)קרמר. עמית (אבל איזה חתיכים כשהם על סמים, ואם אתה לא ער עד 5 לפנות בוקר אתה לא נחשב) לוינטל, וזאב (למה אין מופלטה במסעדה? ואם אתה לא חי בחו"ל אתה לא נחשב) אברהמי. נעדרים : פרוסנר (עדיין מחפש את הקבוצה שלנו), ואריאל (עסוק ב17 קבוצות פנטזי) גרייזס.
השופט:דובי (אם אתה לא מקיף את העולם בריצה ושחיה כשהאופניים על הכתף אתה לא נחשב) מילר

MG 23 באוקטובר 2012

אני לא אגיב לתוכן התגובה שלך, כיוון שאינני בטוח בנימה, אבל אני מקווה שהם יקבלו את זה כפי שמירי נבו, שהייתה בסוף ההריון, קיבלה את ההערה של אבי מלר.
מירי נבו: "נמצאים איתנו על הקו (זה היה ברדיו) אבי מלר לליגה האנגלית, האיטלקית והגרמנית, נדב יעקובי לליגה הספרדית ועמיחי שפיגלר לליגה הצרפתית. עם שלושתכם ביחד אני מרגישה כאילו הזמנתי את כל התפריט.
אבי מלר: "מירי, כיוון שאני יודע שיש לך חוש הומור, אני אעז לומר לך שאת גם נראית כאילו הזמנת את כל התפריט".

matipool 24 באוקטובר 2012

לפעמים זה יוצא למלר טוב .
מובי – אינדואין דווקא יצא להגנתו של ארמסטרונג אתמול .

שי 25 באוקטובר 2012

ואוו האמת שצחקתי עכשיו בכל רם כמה דקות שלמות, ומטיפול לפעמים -דגש על לפעמים- יוצא למלר מעולה.

עמית פיבוניה 25 באוקטובר 2012

דווקא אינדוראין יצא להגנתו של לאנס וטוען שהוא מאמין לו שהוא מעולם לא לקח סמים

טימו 23 באוקטובר 2012

בעוד 6 שנים תהיה כתבה דומה על אוסיין בולט (לאחר זכייה בשלוש פעמים שלוש מדליות זהב באולמפיאדה), האצן השחור שנטע תקווה במדינה קטנה שלמה…

קסיוס קליי 23 באוקטובר 2012

מעולם לא החזקתי מרוכבי אופניים.לא ראיתי בזה יותר מתחביב. גם לטפס על האוורסט זה קשה מאוד אבל את מי זה מעניין.. כמה אנשים כבר ישבו מול הטלוויזיה וראו טור דה פראנס שלם???

יואב בורוביץ' 24 באוקטובר 2012

מבחינתי ענפי ספורט שחסומים הלכה למעשה לאדם שחור לא כל כך נחשבים. כי זו רק תחרות בין לבנים. במקרה של האופניים זו תחרות רק בין לבנים מהמעמד הבינוני-גבוה באירופה (וקצת בארה"ב, שם האופניים ענף זניח לחלוטין, והעובדה שאמריקה בכל זאת הצמיחה אלופים היא עדות לכבירותה הספורטיבית והתרבותית) ואוסטרליה.
לא חושב שאופניים הוא גם ספורט שחשוף לילדים העניים באירופה. כי בניגוד לכדורגל למשל זה ספורט שיכול להיות מאוד יקר לטפח בו אלוף.
אז ענפי ספורט ללבנים לא עניים בלבד לא מעניינים אותי כמעט. סורי. ובעיקר כאשר הענף הספורט אינו כה כייפי לצפיה (לעניות דעתי לכל הפחות. למרות שאני מאוד מעריך לא מעט אספקטים בספורט הזה, שהוא גם די חשוב ויש לו מסורת. אך כפי שכבר אמרתי, הוא בעייתי ביותר מדי מובנים, וזאת מבלי להזכיר את הסמים, כדי שאני אתייחס אליו בעניין ואהדה).

קסיוס קליי 24 באוקטובר 2012

בעיקרון אני אישית מבין למה אתה מתכוון אבל אתה פותח פה פתח לכל מיני צדקנים.. האדם השחור לא נכנס לה כי זה לא באמת ספורט ואין כאן כמעט שום אספקט אתלטי. אף אחד פה לא באמת רואה טורניר אופניים בזמנו הפרטי.

איציק 24 באוקטובר 2012

האם שחיה זה ספורט? לפני מספר שנים לא היו בכלל שחורים, פרט לבחור מסורינם, וגם היום הם מיעוט בטל. כמות השחורים כהגדרה לספורט זו הגדרה מוזרה בלשון המעטה. למה צהובי עור או אדומי עור הם לא קריטריון? סליחה, ברור שהם חסרי כל כישרון ספורטיבי. הבנתי.

קסיוס קליי 24 באוקטובר 2012

דיברנו על אופניים. שזה לא יותר מתחביב משודרג. זה לא מתמטיקה ״ אם אז״… יש נטייה אנשים כאן לאנשים לערבב דברים. דברו איתי כשמישהו מכם רואה טורניר אופניים הוא לא הטור דה פראנס. ואז יהיהי אפשר לחשוב על זה ברצינות.

איציק 24 באוקטובר 2012

קסיוס,
כולם דיברו על אופנים, אצל בורו זה נראה כפילוסופיה: אין שחורים זה לא ספורט.
אין לי מושג למה הכנסת מתמטיקה לדיון, אבל אני מוכן לשמוע בשמחה איך זה קשור לתגובה. אופניים זה תחביב משודרג כמו שיט, סקי, סנוקר, ואפילו מרתון. לא מבין מה זה אמור לומר לי "תחביב משודרג". האחיין שלי בקבוצת רכיבה ספורטיבית עם מאמן (הוא עוד קטן אבל זו התחלה) ואח שלי רוכב קבוע. כל פעם שנפגשים אז יש דיונים על זה. אני לא מומחה גדול, אך אני לא רואה במה זה פחות ספורט מדברים אחרים. אני לא חייב להיות רוכב מקצועי כדי שתהיה לי דעה (גם אם שגויה לפעמים).
בכול אופן, נראה לי שאופניים זה לא הפוסט הראשון שהדיונים מקבלים תפנית לכיוונים אחרים, והשמים לא נופלים.

פאקו 24 באוקטובר 2012

קסיוס,
אני עוקב באדיקות אחרי כל הטורנירים הגדולים והמירוצים החד יומיים הנחשבים של אופניים, ויש לא מעט אנשים שאני מכיר שעושים כמוני. הזלזול שלך בפופולריות של ענף זה לא במקום: אני לא בטוח שבאירופה הוא לא פופולרי יותר מכדורסל למשל.

פנדלוביץ' 24 באוקטובר 2012

אם הרמאות של ארמסטרונג עזרה לגייס עשרות אם לא מאות מיליוני דולרים בארה"ב לעזרה לחולי סרטן – יבורך וטוב שרימה.
עלוב נפש הוא בטח לא.
אני בטוח שיש הרבה יותר אנשים בעולם שמודים לו על העזרה שניתנה להם בזכותו מאשר עיתונאים וטוקבקסטים המלינים על שלא היה צדיק תמים (בענף בו רמאות נפוצה מאוד).

אפי 24 באוקטובר 2012

ומהי היכולת האמיתית של ארמסטרונג? מה היה קורה אילו לא היה לוקח סמים? היה מגיע שישי, שביעי? האם אדם שהקדיש את כל חייו לספורט, התאמן אימונים סזיפיים, עלה בהרים, ירד בעמקים והגיע לרמה הגבוהה ביותר בתחום בו הוא עוסק (ולא בגלל הסמים בלבד) – לא ראוי להערכה?

מיקיג' 24 באוקטובר 2012

הערה קטנה לעניין הספורט של לבנים ממעמד הביניים: ככלל, מרבית ענפי הספורט היחידניים (שאינם אתלטיקה) הם בשליטה כמעט מוחלטת של לבנים ממעמד הביניים ומעלה. סקווש, טניס, כל ענפי הסקי, גולף (ולא, הבחור ההוא זה אמא של היוצא מן הכלל המעיד על הכלל), שחייה, אופניים (מי שיש לו קצת אוריינטציה אירופאית – כל החוצניקים פה הם לצערי אמריקאים – מבין כמה האופניים הוא ענף ספורט שחורג הרבה מעבר לטורים ולתחרויות כביש), קפיצות למים, ועוד ועוד ועוד. זה קשור להתפתחות ההיסטורית של הענף, לא מעבר לזה. אגב, אף אחד מענפי הספורט האלה הוא לא ענף של אליטות. באופן ספציפי רכיבה על אופניים כספורט עממי זה אחד הענפים הפופולריים ביותר באירופה.
לסיכום, אני חושב שהעמדה של בורוביץ' לגמרי לא מחזיקה מים, וכל המטרה שלה היא לחפש הנמקה רציונלית שגם תישמע טוב, לבוז שעובדה שהטור לא עושה לא את זה. אני גם לא מתחבר לטור, וגם אני חושב שהסיקור שלו וההתייחסות אליו, כולל ההאגדה של הרוכבים, חורגת מכל פרופורציה (אני חושב שאחת הסיבות לזה היא ששהטור מתנהל בתקופה שאין כמעט שום פעילות בענפי ספורט אחרים), אבל נראה לי מופרך לעגן את זה בנימוק שמנותק מההיסטוריה והתרבות של עולם הספורט.
אגב ספורט של אליטות, אחת הדוגמאות המובהקות ביותר לספורט קבוצתי של אליטות בתקופה המודרנית הוא הכדורגל דווקא, שהתפתח במחצית השנייה של המאה ה-19 בפנימיות של ילדי האליטות האירופיות. המשחק ננטש בפנימיות האלה לאחר שהבינו כי הוא הפך לנחלת הכלל, קרי, שבשכונות של העניים הבורים והנחותים משחקים אותו עם סמרטוטים.
עכשיו, בורוביץ'

מיקיג' 24 באוקטובר 2012

התגובה שלי לא ערוכה, על זה אני מתנצל. והיא גם לא מכוונת לבורוביץ' באופן אישי. אם כך זה הובן אני מתנצל, אני מאד מעריך את בורוביץ', יש לי איתו כאן ויכוח ענייני.

גלן 25 באוקטובר 2012

דיי מדהים שיש עדיין ב 2012 אנשים שכשרמת הציניות היא כל כך גבוהה בעולם המערבי, עדיין בוחרים בכיוון ההפוך והלגמרי מוטעה של הצדקה בתרוצים שונים.
אז ככה- הקרן של אמסטרונג באמת עשתה מאות מיליוני דולרים.
ואיך זה קרה? למי ששכח בארה"ב שם עיקר ההכנסות (אין לי מושג על ישראל)- הלכת עם הילד (או הילד שבתוככך) לחנות של נייקי, קנית צמיד מצוקמק והרבה פעמים בדרך גם הוספת לך איזה צמד פגסוס יפה או מכנסי התץעמלות לטובת הדוד פיל. ככה שתעמולה פשוטה של יחצנות פשוט רימתה אותך לשם שמיים, נייקי ומר אמסטרונג.והרגשת טוב כי היו כל הסיסמאות על כח ויידע.
אני גם אחזור פה בפעם המיליון כי עדיין יש פה ריבוי אנשים שידע בסיסי בפיזיולוגיה ומדע נראה להם עבודת אלילים ועבודת אלילים נראית להם כמדע:
אין השפעת סימום אחד כמשנהו וקביעה שאם כלם מסוממים אז בעצם אנחנו בשיוויון מובנה בתנאים היא מגוחכת בכל כך הרבה רמות.

גלן 25 באוקטובר 2012

מה שמדהים אותי עדיין זה שלחלק מהתכשירים שאמסטרונג לקח, כולל האריטרופויטין, יש לפחות את הפוטנציאל להזיק בנוגע למחלת הסרטן
ויש זהירות רפואית מאד גדולה איתם. אמנם חלק מהמידע הזה יחסית חדש(מ 2003) ןעדיין, זה לא גרם לו כנראה להפסיק.

Comments closed