מבחן וולקוט

להשאיר את תיאו

הוא לא הכי יציב, הוא נוטה להיפצע, קבלת ההחלטות שלו לעיתים איומה, הטכניקה שלו לא מושלמת, אין לו עוצמה אדירה בבעיטה, אבל חאף כל המגרעות האלה – תיאו וולקוט הוא בלי ספק וללא מתחרים השחקן הכי איכותי ומוכשר שיש לארסנל. הכוכב האמיתי היחיד בהתקפה. יש עוד פוטנציאל גדול לכוכב וזהו אלכס אוקסלייד-צ'מברליין הנפלא אך בוסרי.

זה קצת עצוב כשחושבים על תיירי הנרי ורובין ואן פרסי ומה שפעם היה קנה מידה לכוכב בארסנל, ובכל זאת סנטי קסורלה, לוקאס פודולסקי שלא לדבר על האחרים הם שחקנים נחמדים לקבוצות בינוניות אבל בוודאי אין להם יכולת להיות כוכבי על במועדון גדול. וולקוט אם ישפר כמה דברים ובעיקר יגלה יציבות – הוא שחקן ברמה עולמית. עם המהירות והזריזות שלו, החדות, הטאץ', התנועה החכמה לשטח, המרחבים שהוא מייצר לעצמו, האופי, הקבוצתיות ושאר התכונות – בהחלט יכול להיות נפלא.

הבעיה היא שהוא צריך מנג'ר שמאמין בו וסומך עליו, וארסן ונגר נכשל כשלא הבין או הטמיע את הדברים האלה ולא בונה את ההרכב 'וולקוט ועוד עשרה'.

***

היה כיף ה-3:7 על ניוקאסל, ללא ספק המשחק הכי מהנה ומענג של העונה עד כה (בטח מבחינת אוהד ארסנל). כדורגל של חלומות, משחק מחשב. מה שהלך שם במחצית השנייה (8 שערים) זה קסם. הגנות מחרידות ונדמה היה שכל התקפה הולכת להיגמר בגול.

לא צריך להתלהב יתר על המידה כמובן – כמו שההגנה שלנו נראתה, באיירן מינכן יכולה לשים חמישייה באצטדיון האמירויות והיא לא תיחשף ותספוג בקלות. בסך הכל תזכרו שעד לדקה ה-73 עוד היה 3:3, ולא היה חסר הרבה שנסתבך במשחק הזה מול הקבוצה המוזרה הזו מצפון-מזרח.

מה שהכי נהניתי זה מהשלושער הנפלא של וולקוט, עם הדובדבן על הקצפת בשער האחרון הפנטסטי, ושני בישולים. כי וולקוט נראה מאושר, מי שמבין שזהו מקומו הטבעי, כאילו הוא נזכר למה בכלל הגיע אלינו מסאות'המפטון כשהעריץ את תיירי הנרי וחלם לשתף איתו פעולה במועדון שמשחק כדורגל התקפי סוחף ורץ לתארים.

***

המדיניות של ונגר סייעה לדחיקתם של כוכבים ושחקנים בולטים בשנים האחרונות למועדוני צמרת אירופים, שארסנל כבר לא נמנית ביניהם – הנרי, ויירה, פברגאס, פלאמיני, חלב, נאסרי, טורה, אדבאיור, ואן פרסי.

המשותף לכולם – חוץ מזה שהם יכלו לקבל משכורות גבוהות הרבה יותר במועדונים אחרים בהתחשב במדיניות של ארסנל – היא שהם כמובן לא שחקנים בריטיים, הם לא גדלו בממלכה בה מעריכים ומכבדים את ארסנל כמועדון ענק, הם לא צמחו במועדון מגיל נוער.

התקווה הייתה ששחקנים בריטיים, בניגוד לזרים, יתחברו הרבה יותר למועדון ויגלו יותר נאמנות כלפיו. אבל זה קצת חלום באספמיה. אם אתה כוכב מספיק גדול, אתה גם אם אתה אנגלי, אתה תרצה להתקדם מקצועית וכלכלית, לעבר משכורת גבוהה ומאבק על תארים.

***

כבר ארבעה חודשים בערך שוולקוט והמועדון לא הגיעו להסכם על הארכת חוזה, וזה מזכיר לכולם יותר מדי טוב את ההתנהלות עם ואן פרסי וקודמיו שהובילה לפרידה. יש דיבורים רציניים שוולקוט יעבור לליברפול, אולי כבר בינואר (שזה באמת הזוי – אם הוא רוצה להתקדם שיעבור לאברטון. ליברפול רק הולכת אחורה בשנים האחרונות). וזה מבחן באמת גדול. כי אחרי שוואן פרסי עזב, וולקוט הוא כאמור הכוכב הכי גדול במועדון, שהיה אהוב האוהדים בגלל אנגליותו והפוטנציאל שלו. והוא בכלל עדיין לא כזה כוכב. לאבד אותו זו כבר פשיטת רגל ממש.

אני מאמין ומקווה שתיאו יישאר, יאריך חוזה, והוא באמת ראוי לשכר הכי גבוה בסגל וצריך ללכת כלפיו. ואם חסר כסף – שייפטרו מצ'מאח, ג'רביניו, ראמזי ורוזיצקי ויעבירו את הכסף שחסר אל תיאו.

אחרי הכל, לא סתם קראתי לכלב שלי תיאו. וכבר נפגעתי מספיק.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

הוא רעב
מי משחק בראשון? (וכמה מילים לקראת הפועל חיפה)

No Comments

mnm 30 בדצמבר 2012

באמת שחקן אדיר שזקוק לליטוש, אבל אני חושב שונגר על ההרכב הכי טוב של כשוולקוט בחוד, ופודולסקי קאזורלה ואלכבס צ'מברלין תומכים בו מאחור, ושתי קשרים אחוריים, ועם השיפור שלי גיבס במשחק אולי תוך שנה שנתיים עם שחקן חיזוק פה ושם יהיה בארסנל משהו…

dtnsgl 30 בדצמבר 2012

ליברפול באמת הולכת קצת אחורה (השנה קצת קדימה לדעתי) אבל זה בדיוק מה שארסנל עושה. אמנם בקצב איטי ועם הסוואות.
וולקוט רצה לעבור לליברפול כשהגיע לארסנל כי הוא אוהד ליברפול. ליברפול לא נסתה לקנות אותו.
ושאפו על המחצית השניה, למרות שמחציות כאלה הן לא כוס התה שלי

אמנון 30 בדצמבר 2012

לפי דעתי זה יהיה הרסני לבנות הרכב של וולקוט+10, הוא לא מסי ולא זלאטן ואפילו לא טבז. הוא בסך הכל שחקן טוב שצריך קבוצה טובה מסביבו. אם ארסנל תצליח זה יהיה בזכות לכידות קבוצתית בין קאזורלה, וולקוט, ארטטה (וצ'מברליין), לא בזכות One man show. באיירן מינכן גדולה עליהם.

אריק 30 בדצמבר 2012

בשלוש העונות האחרונות יש לוולקוט חמישה שערים יותר (38-33) ועשרה אסיסטים יותר (28-18) מלגארת "רונאלדו הבריטי" בייל. למה אחד נחשב לדבר הגדול הבא ואחד למי של ממצה את הפוטנציאל לא ממש ברור.
אני מעדיף שחקנים כמו וולקוט שמנסה כל הזמן ונכשל לעיתים קרובות משחקן שנעלם, מבליח לעיתים וטןעה הרבה פחות כמו בייל.
בקיצור, הלוואי ויישאר, אבל אם לא – רובין מחכה.

אביאל 30 בדצמבר 2012

סוף סוף מישהו שחושב כמוני בנוגע לבייל, שחקן שנותן משחק טוב ונעלם לארבעת המשחקים הבאים, באמת לא ברור לי למה ריאל מדריד רוצה אותו ובמקום מי הוא אמור לשחק בכנף ? די מריהרונאלדו ?

כפיר 30 בדצמבר 2012

שוב ארסנל תתמודד בליגת האלופות עם קבוצה שמדגישה את החדלון שהוא, לא רק ונגר, אלא כל ההתנהלות שלה בחלונות ההעברות בשנים האחרונות.
הנה באיירן, קבוצה שצריכה לשמש דוגמה לאיך בונים קבוצה לכל קבוצות היבשת, מול ארסנל, קבוצה שירדה מנכסיה אך המאמן שלה עדיין ממשיך לרמות את הקהל שלו.
באיירן בונה לטווח ארוך עם מגוון שחקני בית או שחקנים שהם בסיס מרכזי בקבוצה כבר כמה שנים עם תוספות קטנות כל פעם.
ארסנל הפכה לאיאקס של אנגליה.
מעין תחנת מעבר, אפשר לומר ליגת פיתוח של קבוצה אחת, ששחקנים באים ללמוד שם איך משחקים כדורגל ואז מקווים שקבוצה גדולה אחרת תקנה אותם ובדרך תרפד להם את הכיסים עם משכורת שבועית חלומית.
בגלל זה באיירן הולכת להחטיף לארסנל באבי אביה ואם ייגמר פחות מ-4 שערים הפרש בסיכום הכללי אני מאוד אופתע.
כשרואים את הדיווחים שנאני אמור להגיע זה מראה בדיוק את ההבדל בין ארסנל לבין יונייטד או כל קבוצה אחרת ביבשת שרואה את עצמה כאחת מ"אריות הכדורגל האירופי". לארסנל באים שחקנים בדעיכה במקום הכוכבים בנסיקה שעזבו אותה.

אדם 30 בדצמבר 2012

האם יקרה עם וולקוט מה שקרה עם ואן פרסי?
אני מתכוון שוולקוט ישאר בארסנל עד שהוא יצליח להעביר עונה בלי פציעה משמעותית ואז, ברגע שהגוף שלו יתרגל לליגה הזו, הוא יעבור לקבוצה גדולה שתהנה משירותיו באמת.
מישהו צריך לחקור איך זה יכול להיות שהשחקנים של ארסנל זה השחקנים הכי פצועים בעולם.

אדם 30 בדצמבר 2012

ולא התכוונתי להגיב לפה

קורא 30 בדצמבר 2012

מול ההגנות של הליגה הספרדית זה לא היה קורה…

בני תבורי 30 בדצמבר 2012

לעקוץ את ליברפול זו פריוילגיה של אוהדים שהקבוצה שלהם תהיה ליברפול בעוד שנתיים. לבנות קבוצה סביב וולקוט זה סימפטום של ייאוש וויתור. אני תוהה מה יעשו בקבוצה של וולקוט בחודשים שהוא בגימלים.

קורא אדוק 30 בדצמבר 2012

הוא עוד יוביל את אנגליה לזכייה בברזיל 2014!!!

matipool 30 בדצמבר 2012

אם זה יקרה , אני אאמין שניסים אכן מתרחשים , שאלוהים באמת קיים ושאורן זריף הוא לא שרלטן .

אלברט פירות 30 בדצמבר 2012

זה בדיוק מה שחשבתי שראיתי את המשחק..תמיד שממעיטים ממסי אומרים שבליגות אחרות הוא לא היה מבקיע בכמות כזאת,ההגנות אתמול באמירויות ובנוריץ' היו לא פחות משערוריה,עם כאלה הגנות מסי לא מבקיע 50 שערים בליגה אלא אולי קרוב יותר ל70.

משה 30 בדצמבר 2012

ועם כזו אינטנסיביות וקשיחות הוא לא שורד חצי עונה. לא כל דיון על כדורגל צריך להסתיים במסי.

אדם 30 בדצמבר 2012

די לדחוף את מסי למקומות שהוא לא קשור אליהם. לכו, לכו לפגרת חג המולד שלכם

משה 30 בדצמבר 2012

וולקוט תמיד הצהיר שהוא אוהד את ליברפול ולכן ישמח להגיע לשם.
עם כל ההערכה לאברטון, היא הגיעה לקצה גבול היכולת שלה באמצעים הקיימים ולאחר שמויס יעזוב היא תדרדר. חוץ מזה, גם בעשור שחון לליברפול יש גביע אירופה, גביעים אנגליים וגביעי ליגה, לאברטון אין.

matipool 30 בדצמבר 2012

וגם גמר נוסף של ליגת האלופות , 2 חצאי גמר וגביע אופ"א עם הגמר המדהים ההוא נגד אלאבס .

יואב בורוביץ' 30 בדצמבר 2012

עד לא מזמן, בתחילת העונה, היו רבים, גם כאן באתר, שחשבו שקסורלה שחקן יותר טוב מוולקוט. חחחח
ובנוגע לת'יאו- אני חושב שהוא שחקן טכני ביותר ובעיקר מהיר. כוכב. אין על כך ספק. אך מדויק יותר יהיה לומר- כוכב בפוטנציה. וזאת בגלל הדברים שעמית ציין כל כך נכון בטקסט: חוסר יציבות, קבלת החלטות, נטייה לפציעות.
אך האשם העיקרי בכך שוולקוט לא התקדם לכדי כוכב קבוע, למעט הוא עצמו, הוא המאמן שלו ארסן וונגר. וונגר פשוט לא ידע למצות את הפוטנציאל במשך זמן רב מדי. לדעתי וולקוט יכול להיות קונסיסטנטית אחד משלושה-ארבעה הכדורגלנים המצטיינים בפרמייר ליג. אני לא בטוח שזה יכול לקרות בארסנל. ומנגד, אם אני וולקוט אני לא עוזב את ארסנל. אני מנסה לסגור על חוזה ארוך טווח כמה שיותר מהר (כעת המניות שלו בשיא ולדעתי הם גם ישלמו לו הכי הרבה שהוא יכול היה לקבל במועדון). וגם אם הוא ישתכר מעט פחות מהצעות שיקבל בקבוצות אחרות, עדיין כדאי לו להישאר.
כי המועדון הזה יכול להיות שלו ב-3-5 העונות הקרובות.

יונתן פולק 30 בדצמבר 2012

לא רק שוולקוט לא השחקן הכי טוב וחשוב בארסנל (קאסורלה), הוא גם לא הכי מוכשר (ווילשר, אוסקלייד צ'מברלין).

נכון, שחקן מהיר, טכני, מלהיב ואני מודה שאני שונא כל רגע שהוא משחק נגד הקבוצה שלי, אבל בואו לא נשכח שעל כל משחק טוב של וולקוט יש לו 3 גרועים.

סחטיין על המיוז בסוף.

ניצן פלד 30 בדצמבר 2012

מסכים ולא מסכים עם הדברים שכתבת, אבל רק נקודה אחת שחשוב לי לציין, שיש לה שני סעיפים:
1) פברגאס הגיע לארסנל בגיל יותר צעיר מאשר וולקוט הגיע.
2) פברגאס הוא תוצר של ארסנל יותר משהוא תוצר של ברצלונה – כי בה הוא קיבל הרכב, ומושכות, וקפטן בגיל צעיר ונבנה לרמה של שחקן עולמי. בברסה זה לא היה קורה.

(נספח לסעיף 2, רק כי זה מעצבן אותי מאוד וקשור לנושא:
ברצלונה מחשיבה את פברגאס לשחקן "שלה" כשהיא מדברת על צביון ועל שחקני בית.
ברצלונה מחשיבה גם את פדרו לשחקן שלה כשהיא מדברת על צביון ועל שחקני בית.
פברגאס עזב את ברסה בגיל 16 וחזר בגיל 24.
פדרו הגיע בגיל 17.
ואיכשהו, הסתירה הזו, לא מפריעה לאף אחד.)

קורא 30 בדצמבר 2012

ניצן, מצאת דרך יצירתית לחבר בין הפוסט לכעסים העצורים שלך על בארסה.
מעכשיו בארסה יעדיפו לקנות יותר כוכבים מוכחים משחקנים ששיחקו אצלם במחלקות השונות שעד הבוגרים (לכן אגב, נראה לי הגיוני לקרוא גם לפדרו וגם לססק שחקני בית, למרות שהקניה של ססק הייתה מהלך קפיטליסטי לכל דבר).
גם ראול הגיע לריאל בגיל 17, ואין לי בעיה עם זה שזיהו אותו כשחקן בית.

אוהד נ. 30 בדצמבר 2012

הנקודה שלך נכונה לחלוטין.
בבארסה מחשיבים גם את פויול, בוסקטס, פיקה, ואפילו גורדי אלבה לשחקני בית. אם אתה נצמד להגדרות של פיפא, אף אחד מהם הוא לא. שאלה של הגדרה.
יחד עם זאת, מעבר להגדרות התחומות היטב שחקן בית הוא סוג של מערכת יחסים בין מועסק למקום העבודה שלו. וזה מה שבונה אתוס של מועדון.

אוהד נ. 30 בדצמבר 2012

התגובה לניצן

ניינר 30 בדצמבר 2012

לאריק מתגובה 4-כנראה שלא ראית משחקים של ספרס השנה כי להשוות בין בייל לוולקוט זה כמו להשוות בין אלירן עטר לזלאטאן.
בייל הוא שחקן וורלד קלאס. וולקוט שחקן נחמד ותו לא.

matipool 30 בדצמבר 2012

כמה שהייתי רוצה את בייל בליברפול . הוא היה יכול להשפיע מיידית ולתת אימפקט עצום אצלנו .
מלבד העובדה שהוא אכן וורלד קלאס , הוא נותן אנרגיה ודחיפה עצומה לכל הקבוצה .
כאוהד נבחרת אנגליה , זה ממש עצוב שהוא לא אנגלי .

אריק 31 בדצמבר 2012

ניינר. לבייל יש רק בעיה אחת – מספרים. יש לו מספרים לא טובים חוץ מחמישה צהובים על התחזויות

זיזו 30 בדצמבר 2012

למכור אותו היום!
ויפה שעה אחת קודם.
שחקן עלוב, טיפש וחסר אופי.
אם הוא לא עם הפנים לשער ושטח לרוץ על האגף הוא לא שווה כלום… ושום דבר.
20 מיליון לסיטי, סולד. הלאה…

רבלינו 30 בדצמבר 2012

אבקש לא להזכיר את הבדיחה ארסנל עם קבוצה כמו ביירן מינכן באותו משפט
וולקוט הגיע לשיא היכולת שלו,יותר טוב מזה הוא לא יהיה
הוא חלש מאוד מול השער ולא מבקיע מספיק
גם בנבחרת אנגליה יודעים את זה ושם הוא מחליף
הוא לא ברמה של קסורלה ולא יהיה
אין בעיה לשחרר אותו,הבעיה האמיתית היא לשמור את קסורלה בקבוצה

wazza 30 בדצמבר 2012

לא נמאס לכם לקשור כתרים לשחקנים מסוגו של וולקוט ובייל שנותנים משחק אחד טוב על כל חמישה?

אסף THE KOP 30 בדצמבר 2012

לא נעים להזכיר….אבל וולקוט הוא בכלל אוהד ליברפול מילדות.

ועם כל זה שליברפול הולכת אחורה, יש לי תחושת בטן שהיא תגמור את העונה לפני ארסנל.

אופיר 31 בדצמבר 2012

קאסורלה הוא לא רק השחקן הטוב, המוכשר והמשמעותי בארסנל, הוא גם מתמודד לגיטימי על תואר השחקן הטוב בפרמיירליג.

אסף, ליברפול רק תראה את הגב של ארסנל מתרחק יותר ויותר ככל שהעונה תתקדם. זה מעיד יותר על מצבכם הפאתטי מאשר על מצבנו המזהיר.

Comments closed