לפעמים הקונספירציה ברורה מדי: יובנטוס יודעת

שוב יובה ושוב ענייני שיפוט

תשמעו, רציתי לכתוב על אליפות אירופה בהחלקה אמנותית על הקרח שנסתיימה היום בזאגרב (בכל זאת אני גיי, אתם יודעים). היה מופלא.

חאבייר פרננדס, הספרדי הראשון להיות אלוף אירופה בספורט החורף הנוצץ והיוקרתי הנהדר הזה, ובכלל הספרדי הראשון בצמרת של החלקה אמנותית, הוא הדבר הכי מרענן בכל הספורט העולמי בתקופה האחרונה. וקרולינה קוסטנר האיטלקיה היא מלכה אמיתית:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ואפרופו ספרד, אם אתם יכולים – אל תחמיצו היום (יום א') את גמר אליפות העולם בכדוריד שמתקיים בספרד. המארחת בגמר אבל היא אנדרדוג מול דנמרק המעולה שקרעה את קרואטיה בחצי הגמר ומגיעה עם מאזן מושלם לגמר שייערך בברצלונה.

***

ובכל זאת כדורגל. כדורגל איטלקי. כלומר – אם לא מדברים טקטיקות, מתעסקים בשחיתויות וחשדות לשחיתות.

יובנטוס אירחה את גנואה, נגמר 1:1. ליובה ניצחון בודד בשלושה מחזורים, ועדיין לא תמצאו איש אחד שפוי שמהמר שהם לא יזכו באליפות. לא רק בגלל המקום הראשון הבטוח לאורך כל העונה, והעובדה שכל פעם שמישהי קצת מדגדגת אותה בפסגה, מיד היריבה מתרסקת ויובה נותנת גז. מעבר לזה – יובה הרבה יותר טובה ושלמה, בעיקר חזקה, מהיריבות. נאפולי יותר מלהיבה וסוחפת, אבל זה לא מספיק.

ובכל זאת, נאפולי היא כרגע האיום היחיד האפשרי על הסקודטו של יובה. את לאציו אף אחד לא לוקח ברצינות ובצדק.

והיריבות בין נאפולי ליובה, דרום מול צפון, מספיק גדולה וחזקה. תוסיפו את גמר הגביע בעונה שעברה והסופר קופה בתחילת העונה. יש דם רע. הנאפוליטאנים בטוחים שהשופטים עוזרים ליובה ודופקים אותם, מאמן נאפולי ואלטר מאצארי אמר שהוא רוצה לפרוש מכדורגל כשהוא רומז לשחיתות ומשחק מכור, ואגב יתכן מאוד שבסוף העונה הוא יממש זאת ויפרוש.

מצד שני יובה מרגישה שהיא נדפקת חזק העונה בידי השופטים, שפוחדים לשרוק לטובתה בגלל מה שכולם יחשבו, שהשופטים של יובה וכל ההיסטוריה, קאלצ'ופולי 2006, הגול של מונטארי בעונה שעברה וכו'.

אבל מה לעשות – יובה באמת נדפקה העונה כמה פעמים משיפוט (גום הרוויחה כמה קטנות). וזה לא נורא כשזה קורה בתמימות, כי טעויות תמיד קורות לכאן או לשם.

אבל הערב מול גנואה התחושה הייתה אחרת. כי השופט במשחק הוא מרקו גווידה, יליד פומפיי שחי בפרברי נאפולי. וזה טמטום לשלוח מישהו משם לשפוט את יובה, כמו שזה ייראה לא טוב לשלוח שופט מטורינו למשחקי נאפולי.

ובאמת השיפוט היה די עוין, אבל הרגע בדקה האחרונה כבר היה מביך ודי הוציא את המרצע מן השק. זה די הצביע בבירור על הקונספירציה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אחר כך החל כמובן הבלאגן התקשורתי סביב גווידה.  הוא טען בדיעבד שהקוון שעמד מול האירוע והשופט הרביעי הורו לו לשרוק לפנדל, אבל הוא לא שמע זאת באזניה.  בפה מארוטה, ג'נרל מנג'ר יובה, שהוא גם האח האובד של עוזי דן יקירי, אמר את המתבקש: "השופט בא מטורה אנונציאטה (הפרבר של נאפולי). לשופט ממקום כזה תמיד יהיו בעיות לשפוט את יובנטוס".

לא יודע. זה מריח קצת לא טוב, הסיפור הזה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

מחשבות על נאני בזמן ניצחון גביע קל על פולהאם
בן שהר נכנס לפינאלה - פגישה ושיחה

No Comments

שלו 27 בינואר 2013

ממש הקוזק הנגזל – יובה.
יכולה לעשות תחרות עם ש. מזרחי.

בני תבורי 27 בינואר 2013

שלו,
עם עובדות קשה להתווכח, לא על הקאלציופולי ולא על אתמול ועוד כמה מקרים דומים בעונה הנוכחית. יובה כבר נענשה, עונש זה לא בתשלומים.

שלו 27 בינואר 2013

אני לא מדבר על טעויות אלא על הטענה של קונספירציה נגד יובה.
על כל פעם שהשופטים דופקים אותה יש אינספור פעמים שהיא מקבלת מתנות,
בלי פרופורציה לקבוצות רגילות.

דון נאפולי 27 בינואר 2013

צודק לגמרי.
לא רק שיובה מקבלת הכי הרבה מתנות, היא גם (בניגוד למילים שייחסת על מצארי, שלא שמעתי עליהן למרות שאני מעודכן לגבי נאפולי בצורה שוטפת, ונשמעות מאוד מעורפלות, נאפולי לא מרבה להתלונן על שופטים) הקבוצה שמתלוננת הכי הרבה על שופטים.

בני תבורי 27 בינואר 2013

צודק לגבי יובה, במשחק הזה בוודאי. אבל אתה מנכס החלקה על הקרח לגייז??? דורש התנצלות.

אופיר 27 בינואר 2013

מה יהיה עם הליגה הנפלאה והמחורבנת הזו?
נקווה שגם ליובטיץ' מפיורנטינה ימאס מכל זה והוא יחתום אצלינו בארסנל :-)

המתקן 27 בינואר 2013

מקווה בשביל יובטיץ שהוא חכם מידי בשביל לחתום בארסנל.
חוצמזה יש לנו סיכוי ממשי לחזור לאירופה שנה הבאה וצריך אותו לחיזוק. פורצה ויולה !

ליאור 27 בינואר 2013

אני חושב שזה פחות קונספירטיבי מאיך שאותה יובה ניצחה העונה בקטאניה. תזכורת: http://www.youtube.com/watch?v=H8a-3EgJic0 (החל מ-0:15)

שימו לב שהשחקן של קטאניה שלא נמצא בנבדל או משהו שאפילו קרוב לזה, מתחיל לחגוג את השער תוך כדי ריצה לעבר אותו הקוון שמאוחר יותר יפסול לו את השער. הוא לא רואה שם שום הנפת דגל, הוא ממשיך לחגוג כרגיל. אחרי ששחקני הספסל של יובה התנפלו על אותו הקוון, הוא הפך את ההחלטה והורה לשופט לפסול את השער. מאוחר יותר ספק נבדל של וידאל (כאן יש מקום לויכוח) לעיני אותו הקוון לא זוכה לשריקה ויובה מנצחת.

אני מציע שאוהדי יובנטוס (שזכו ליחס חם מהשופטים גם כשלא ניצחו לבסוף – למשל שער היתרון נגד אינטר העונה שהובקע מנבדל של 200%, ואף זכו באליפות בעונה שעברה בעקבות אותו שער הרפאים של מונטארי) לא יהיו אלה שיתלוננו על השיפוט, למען ההגינות העצמית שלהם.

red sox 28 בינואר 2013

מכל ההצלחות הספרדיות בספורט בשנים האחרונות, ברשימת ענפים מגוונת להדהים, נדמה לי שגמר הכדוריד היום היה אחת ההצהרות המרשימות.
זו לא הייתה אחת האליפויות הגדולות, בטח בהשוואה לזיקוקים שהתרגלנו אליהם באליפויות העולם, אירופה והאולימפיאדות האחרונות, אבל עדיין חבל מאוד על ההתעלמות התקשורתית המוחלטת.
כנראה הענף שהדרג העילי בו הוא הכי צמוד והכי בלתי צפוי בספורט הנבחרות הקבוצתי.

בעז 29 בינואר 2013

עיתון "פנורמה" האיטלקי, פרסם את הטבלה של הסרייה A אחרי תום הסיבוב השני, כשהוא מכניס לטבלה את טעויות השיפוט הברורות שהתרחשו במשחקים לטובת וחובת כל קבוצה. לפי העיתון, לאציו היא המרוויחה הכי גדולה מטעויות שיפוט כשהוא קובע, ש-7 נקודות שנמצאים כעת במאזן לאציו, הושגו בגלל השופטים. יובנטוס המוליכה, לפי העיתון, הפסידה 2 נקודות בגלל טעויות השיפוט. אינטר למשל, שמאמנה מתלונן על טעויות שיפוט, לא ניזוקה כלל אלא הרוויחה נקודה בגלל השיפוט. מי שהכי ניזוקו מהשיפוט לפי העיתון, הן רומא ופאלרמו, 4 נקודות כ"א.

אם הייתי יכול הייתי שם פה את הטבלה אבל זה בלתי אפשרי אני רואה להעלות כאן קבצים, בכל מקרה זה מראה בבירור עד כמה שכל הקבוצות האחרות בכייניות וכמה שהן גורמות לעיוורון כלפי המצב האמיתי…

Comments closed