מסיר את החרם ומברך את אפריקה

גמר אליפות אפריקה

טוב, לא קורה יותר מדי שמחאה מצליחה. ראינו את פירות המחאה החברתית האומללה כדוגמה.

אבל הנה המחאה והאיום שלי להחרים את גמר אליפות אפריקה אם ג'ונתן פיטרויפה, שחקן הטורניר וכוכב בורקינה פאסו, לא ישחק עבד.

מסתבר שהאיום שלי הגיע עד לראשי ההתאחדות האפריקאית. אני משתעשע קצת כמובן, ובכל זאת: הנה היום הוחלט כי פיטרויפה ישחק בגמר.

לכן אני מכריז בזאת על הסרת החרם. אני מתכוון לצפות בגמר.

וגם מילה טובה להתאחדות האפריקאית.

***

יש באקט הנהדר, ובעצם המתבקש הזה (-נוכח נסיבות עולם הכדורגל המאובן מתקבל הרושם שהוא נהדר בחריגותו), משהו סמלי: בספר ירמיהו נכתב 'מצפון תיפתח הרעה" וכנראה שמדרום נפתחת הטובה.

שימו לב: בזמן שנערכה אליפות אפריקה, הסופרבול ומשחק פרמיירליג (פולהאם – מנצ'סטר יונייטד) היו הפסקות חשמל, זרקורים שנכבו, והמשחקים הופסקו; פרימיטיביות מביכה של מעצמות המערב. ובמקביל באליפות אפריקה לא היו בעיות כאלה. העולם התהפך.

והנה מסתבר שגם מחשבתית וחוקתית, ההתאחדות האפריקאית הוכיחה שצריך היגיון, צדק ושכל ישר. ועכשיו ששאר עולם הכדורגל ילמד ממנה.

שיהיה גמר נפלא. יאללה בורקינה פאסו, קדימה סייחים:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

חוכמת הקונפטי - 11 הערות על גמר הגביע
תסמונת הקוזאק הנגזל

No Comments

שלו 8 בפברואר 2013

אפריקה נושמת לרווחה.

קיש 8 בפברואר 2013

אחרי כל מה שהמערב עשה לאפריקה, לא מגיע לעולם לקבל מאפריקה עוד כלום. לצערי אני מניח, כי המניעים לכך שהשחקן הזה (אודה כי בעוונותיי מעולם לא שמעתי עליו, ובכל מקרה המשחקים האלו איטיים מדי אפילו עבורי, ששנים הייתי צופה אדוק במשחקי הליגה המתיימרת להיות שישית בטיבה באירופה, לפחות על פי יו"ר ההתאחדות שלה) ישחק בגמר הם לא טהורים וספורטיביים כמו שהיינו אולי רוצים.
בכל מקרה – יש תקדימים לכך גם באירופה, אבל לא במעמדים כאלו, לכן – זה באמת יפה.
עכשיו נותר רק לחלום מה היה קורה אם אופ"א הייתה מבטלת את הצהוב הראשון והלא מוצדק של נדבד באותו משחק יוצא דופן. לדעתי – טרגדיה גדולה הייתה נמנעת.

יונתן 8 בפברואר 2013

https://www.youtube.com/watch?v=doAr_omawhs
הרבה כבוד לאפריקה, לא יכול לחכות לגמר :)

MOBY 9 בפברואר 2013

שוב העולם מתקפל מול האויב הציוני.

asterix 9 בפברואר 2013

הרגת אותי…

רבלינו 9 בפברואר 2013

מברוק מברוק

ליאור 9 בפברואר 2013

עמית, באליפות אפריקה אולי לא היו הפסקות חשמל, אבל לא הייתי ממהר להתלהב מזה. ראית את הדשא בנלספרויט? מדובר באצטדיון שאירח רק לפני שנתיים וחצי כמה משחקי מונדיאל. הדשא הצהבהב שם הוא עדות לרמת תחזוקה נמוכה (שנובעת, אולי, מבעיות תקציב). זה לא לעניין שבאצטדיון מושקע כמו זה בנלספרויט רמת המשטח כל-כך ירודה, בטח בהתחשב בעובדה שלא עבר כל-כך הרבה זמן מאז המונדיאל האחרון.

Comments closed