בית ספר טקטי-פסיכולוגי

הניצחון של מילאן

1) טקטיקה-פסיכולוגיה. 

לחץ גבוה במשך 90 דקות וניסיון לרדוף מההתחלה אחרי הכדור הוא בלתי אפשרי מבחינת כושר גופני.

אז מה עשה אלגרי?

במחצית הראשונה זה היה סוג של בונקר, סגירה הרמטית של הרחבה מבלי ללחוץ על בארסה בחלק האחורי. גם אל-שעראווי ובואטנג הצטרפו להגנה המצופפת. הדגש היה אחד – שמירה על עמדות המוצא, שהשם הנרדף שלה בכדורגל הוא 'אחריות' או 'משמעת'.

ואז הגיע הטוויסט עם רקע פסיכולוגי ברור. כי בארסה ציפתה לאותו שטאנץ כשעלתה למחצית השנייה, אבל בהפסקה ירה אלגרי לחייליו את הפקודה: "התסער!".

ואכן כמו אריות אמיתיים, או שדים אדומים, שחקני מילאן הפעילו פתאום לחץ גבוה במחצית השנייה, דחפו יותר קדימה וחיפשו את העקיצות.

על בארסה אפשר להגיד הרבה דברים – אבל פרגמטית מבחינה טקטית היא לא. ולכן היא לא ידעה להתאים את עצמה, אפילו שמילאן הגיעה לכל המצבים במשחק, ונדמה היה שאם המשחק הזה יימשך הרבה יותר סיכוי שנראה עוד גול למילאן מאשר לבארסה.

נדמה שלראשונה מאז פפ גווארדיולה עזב, הערב בארסה חשה לראשונה בחסרונו.

ועדיין – שאפו, מיסטר אלגרי!

2) קבוצתיות.

המסר שעולה מהמשחק הזה הוא נפלא וחינוכי: כדורגל הוא משחק קבוצתי, ולא של כוכב או כוכבים.

כי מילאן היא באמת אסופה של שחקנים בינוניים, במקרה הטוב: פאציני, מונטארי, אמברוסיני בן ה-35, מקסס (שהיה מצוין היום), ספאטה, אבאטה, גם בואטנג לא עילוי ונמצא בעונה מזעזעת. והנה בלי שמירה אישית על מסי, והכי חשוב בלי אגו, אסופת השחקנים הממושמעים הזו פשוט חיסלה, שיתקה את בארסה. מסי שכבש 14 משחקים ברציפות לא עשה כלום. בארסה לא ייצרה מצב אחד, בעיטה אחת למסגרת, ב-90 דקות. לא להאמין.

3) הכל פתוח.

אילו יובנטוס הייתה מנצחת 0:2 בבית את בארסה, היה אפשר לפתוח שמפניות, אבל מילאן היא לא קבוצה עם אותן עוצמה ואיכויות. על הסגל כבר דיברתי, ואני נזכר ברביעיה הרכה שחטפו מרומא לפני כחודש. מצד שני פשוט בכל אחת משש השנים האחרונות פברואר הוא החודש השחור של בארסה. זה מדהים. אבל הגומלין שבאופן שערורייתי בשמינית הגמר נערך רק שלושה שבועות אחרי המשחק הראשון, מתקיים במארס.

4) שופטים.

אופ"א צריכה להתבייש. מה הקטע הזה עם שופטים נורבגים וסקוטים שמזהמים את השלב הזה?

לשני משחקי שמינית הגמר  שנערכו הערב שובצו שופטים סקוטים! כן כן, כאלה ששופטים דנדי- מאת'רוול בימים כתיקונם בליגה שאינה טובה יותר מהליגה בישראל, חוץ מסלטיק.

אז לא פלא שנגיעת יד שנראה כמו ניפוף של מנגל והופכת לגול נעלמת מעיני שופט במשחק אחד; ולא פלא שצהוב אידיוטי לשחקן מפתח (ג'רמיין ג'וונס) עולה לו בהשעיה מהגומלין.

ובכל זאת, לא הייתי מציע לאוהדי בארסה להתבכיין עדיין. אני עדיין מצפה שבגומלין, אם בארסה לא תובילה 0:2 עד לדקה ה-25, השופט ידאג שמילאן כבר תישאר בעשרה שחקנים, אחרי התחזות של בוסקץ.

5) הסיפור.

נ.ב – ובכל זאת אתם פספסתם את הסיפור הגדול של הערב:

צפויות שלוש קבוצות בונדסליגה ברבע הגמר – יותר מכל ליגה אחרת כנראה (מבין 4 הספרדיות, ריאל מדריד אחרי 1:1 בבית במצב הכי פחות גרוע), אפילו ששאלקה ודורטמונד עוד צריכות לתת עבודה בגומלין.

הלוואי שזה יקרה, כי זה נפלא, צודק ומוסרי. הליגה שמנוהלת הכי טוב באירופה זכאית לשלוט ביבשת.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

חכו עם הים (עמית פרוסנר)
קאמפ נואו מחכה למילאן ולמסי

No Comments

אביאל 21 בפברואר 2013

מה עם חבורת הבזיונות מערוץ הספורט "לא ידענו אבל לפי החוקים של אופ"א מותר לשחק נגד ברצלונה עם הידיים", שווה אזכור.
נמשיך בהצהרה שברצלונה עלתה עם עשרה שחקני בית, מעניין מאוד שאת משחקי הבכורה שלהם עשו פאברגס, פיקה ואלבה מחוץ לברצלונה אבל עדיין הם שחקני בית, בעוד שפדרו נחשב שחקן בית מן המניין על אף שהוא הגיע לברצלונה ב' בגיל 16 (אותו גיל בו פאברגס ערך את הופעת הבכורה שלו בארסנל), רמה אפסית, נמשיך בטענה של מלר או יעקובי (לא זוכר) שלא נשרק פנדל לברצלונה מהיד של מקסס למרות שבכלל נשרק קודם לכן נבדל.

אבל כמו שאמרת לוינטל, עם כאבי הראש והלחץ על השופטים בשלושת השבועות הקרובים, בהחלט נצפה לאיזה פנדל או אדום לרעת מילאן בגומלין.

קשקשן בקומקום 21 בפברואר 2013

אביאל שתה מים.
בסופו של דבר נתנו למילאן במתנה גול. ניצחו בצדק, היו יותר טובים, אבל קיבלו במתנה גול. אז מה אתה כלכך כועס?

אביאל 21 בפברואר 2013

קשקשן – למה לשתות מים ? מה קרה העולם נפל וברצלונה הפסידה ? מה המשפטים ההזויים האלה משדרנים שצריכים להיות אובייקטיבים ומתיימרים עוד יותר להיות, הלינק שעזי נתן למטה מראה בבירור, כמו שבערוץ ספורט צריך להיות ובדקו טוב טוב אם היתה נגיעת יד.

כל כך מהר שכחו שם את ארבעת הפנדלים שלא נשרקו לטובת צ'לסי בחצי הגמר, את ההרחקה ההזויה של פפה בחצי הגמר ושני פנדלים מתנה בשנה שעברה מול מילאן, קצת מקצועיות.

קורא 21 בפברואר 2013

איך מצליחים להתבכיין נגד בארסה גם שממש ממש אין סיבה.
אגב עם היד הם אמרו שזה לא רלוונטי כי היה נבדל בסוף, המרמור אוכל אותך.

עזי 21 בפברואר 2013

קשקשן שמך מאוד מתאים. כל מלה שאביאל כתב במקום. וכדאי ששתעדכן, יכולות להיות טעויות נגד ברצלונה, זה לא קרה אתמוח. קשה היה לראות מזווית הצילום האיטלקית. הנה סקיי
http://www.youtube.com/watch?v=2k3wfgh7I4I&sns=fb

מאיר 21 בפברואר 2013

הענין הזה של בני אנוש מסוימים (וכעת גם לוינטל) להעיז שוב לתקוף את בארסה ברמז עבה ושקוף בעליבותו על כך שהשופטים לטובתה, ודווקא בערב שכזה, בו היא קופחה באופן כה שערוריתי, הוא לא פחות ממגה פאתטי.

גילעד 21 בפברואר 2013

סקיי ספורטס ניתחו את המהלך הזה בערך אינסוף פעמים וקבעו בסוף שלא הייתה יד, אגב.

זורק מילה 21 בפברואר 2013

יש לך עיניים?

מה הייתה שם אם לא נגיעת יד?

אבישי 21 בפברואר 2013

נראה שהכדור פגע בידו, אבל זו לא עבירת יד.

זורק מילה 21 בפברואר 2013

זו לא עבירת יד? אם הכדור לא פוגע לו ביד הוא יוצא לאאוט.לא רק שהכדור פגע לו ביד אלא היד הייתה מונפת.

ברור לכולנו כאן שאם שער כזה מובקע אתמול לטובת בארסה הבלוגר פותח בזעקות קונספירציה שהכל מכור ואתה מנגד טוען שאין עבירת יד ברורה מזו.

אבישי 21 בפברואר 2013

אולי זה כי אני כבר מרכיב משקפיים..
בכל מקרה, לא רואים בסרט איפה השופט עמד, ומהזווית של המצלמה, במהירות של המשחק, בהחלט אפשר להתבלבל לגבי יד או לא יד. אני לא חושב שיש כאן קיפוח או שוד או התערבות של אופ"א. במקרה הגרוע זו טעות שיפוט בלתי נמנעת (ואז נשאלת השאלה אם במצב כזה ראוי לתת למילאן בעיטה חופשית על היד של אלבה שממנה הכדור הוסט לזפאטה) אבל שוב, לא מכיר את עמדת החוקה לגבי ההבדל בין היד שיחקה בכדור לבין הכדור עף אל היד מבלי שלשחקן הייתה אפשרות למנוע את זה.

אבישי 21 בפברואר 2013

התגובה צריכה להופיע למטה יותר..

יריב 21 בפברואר 2013

לא ראיתי את המשחק, כן ראיתי את המהלך. אם המדד לעבירה הוא "במידה והיד לא היתה קיימת, האם הכדור היה פוגע בשחקן", יש במהלך הזה עבירת יד של מסי. כלומר, אם זה היה הכלל תוצאת המהלך היתה צריכה להיות בעיטה חופשית למילאן מתוך הקשת הסמוכה לרחבה.

כמובן, זה לא הכלל. הכלל הוא שעבירת יד היא תוצאה של מגע מכוון (deliberate act). בפרט, יש סעיף מפורש לפיו על השופט לשקול את המרחק שעשה הכדור לעבר השחקן (unexpected ball). אלא אם כן אתה חושב שהיה פה מהלך מכוון של בעיטת הכדור על מסי, ולכן הידיים המורמות היו נסיון להגדיל את הסיכוי שהכדור יעצר אצלו, אין פה עבירה.

jaerantio 21 בפברואר 2013

לך יש עיניים? איך עדיין לא ראית את הלינק שגילעד הביא?

הנה הסרטון-

http://www.youtube.com/watch?v=2k3wfgh7I4I

זורק מילה 21 בפברואר 2013

אתם חולמים שזה פגע לו בראש?ראית פעם בעיטה שפוגעת בראש וככה הכדור נעצר על המקום?כמה עיוורים אתם יכולים להיות שזה נוגע לקבוצה הזו?

סופרפלי 21 בפברואר 2013

זורק מילה, העיוור כאן הוא אתה, הכדור פגע בראש, מקסימום בכתף. 99 אחוז. ומאה אחוז שלא הייתה פה יד מכוונת והשחקן עשה הכל כדי לא לגעת ביד. גול חוקי לגמרי.

זורק מילה 21 בפברואר 2013

זה גול חוקי לגמרי שהוא מובקע נגד בארסה.שהוא מובקע לטובת בארסה זה גול לא חוקי.

אבישי 21 בפברואר 2013

זה הועף אל היד שלו אחרי שהכדור פגע ביד של שחקן ברצלונה ושינה כיוון. שים לב שהיד שלו כבר הייתה מונפת לפני שהכדור פגע בשחקן ברצלונה, ככה שהוא לא יכל להמנע מזה ולכן זו לא עבירת יד. אני לא בקי בפרטים הקטנים של החוקה, אבל מבחינת ההגיון של שטף המשחק אני מניח שזה כמו מקרה שהכדור פוגע בשופט. לא מכוון, לא משמעותי ולא עוצרים בגלל זה את המשחק – גם אם זה גורם לקבוצה לאבד כדור לטובת מתפרצת של הקבוצה השניה.

זורק מילה 21 בפברואר 2013

יש לך כמה טעויות.הטעות הראשונה היא שזאפאטה הוא לא שופט,הוא שחקן מילאן.הטעות השניה היא שזה לא רלוונטי אם הנגיעת יד הייתה מכוונת או לא.הטעות השלישית שהנגיעת יד כן הייתה משמעותית.אתה לא בקיא בחוקה,אבל אתה היחידי לפחות שלא צריך משקפי ראיה.

משה 21 בפברואר 2013

הטעות היא של שניכם, זה לא מעניין. עצם העובדה שיש ויכוח מעידה שכנראה זה לא חד משמעי. אם פיקה לא מתעסק בזה גם אתם יכולים להניח לזה.

אבישי 21 בפברואר 2013

אולי זה כי אני כבר מרכיב משקפיים..
בכל מקרה, לא רואים בסרט איפה השופט עמד, ומהזווית של המצלמה, במהירות של המשחק, בהחלט אפשר להתבלבל לגבי יד או לא יד. אני לא חושב שיש כאן קיפוח או שוד או התערבות של אופ"א. במקרה הגרוע זו טעות שיפוט בלתי נמנעת (ואז נשאלת השאלה אם במצב כזה ראוי לתת למילאן בעיטה חופשית על היד של אלבה שממנה הכדור הוסט לזפאטה) אבל שוב, לא מכיר את עמדת החוקה לגבי ההבדל בין היד שיחקה בכדור לבין הכדור עף אל היד מבלי שלשחקן הייתה אפשרות למנוע את זה.

אבישי 21 בפברואר 2013

משה, מה אתה מציע שכן נעשה בשעה כזו?

זורק מילה 21 בפברואר 2013

אני לא אמרתי שיש קיפוח,או שערורייה או וואטאבר לטובת מילאן במשחק אתמול.שופטים טועים כי הם בני אדם.העלו כאן טענות שהשער חוקי אז הגבתי שזה שער חוקי רק שהוא מובקע לחובת ברצלונה,והמבין יבין.

ואתה צודק.אם היה מתירים לשופטים שימוש במצלמות,אתמול מילאן הייתה מקבלת כדור חופשי מחוץ לרחבה.מכיוון שאין שימוש במצלמות בעיטה חופשית שודרגה לשער.

משה 21 בפברואר 2013

אבישי,
בשעה כזו אפשר למשל ללכת לעבודה, לקחת את הילדים לגן או אם אתם ברי מזל לשבת ולדמיין על המשחק הבא, על הליגה האירופית או על מכבי הערב.
היצרים סביב טעויות שיפוט הם קצת מוגזמים בעיני. בניגוד לשער של לאמפרד במונדיאל או לעבירות באמת חמורות מדובר פה במקרה שגם לאחר שראיתי את הסרטון ביוטיוב לא הצלחתי להבחין אם זו יד או לא. במקרה כזה אני לא חושב שזה נכון לבוא בטענות לשופט(ואני בטח חושב שהפנל של ערוץ הספורט הוא חסר אחריות שלקח צד).

שמוליק 21 בפברואר 2013

חברים, אם אתם מסתמכים על הסרטון שהבאתם על מנת לקבוע שלא היתה עבירת יד – רק 2 הערות למחשבה:
1. שימו לב שזה קטע שצולם מזוית מאד לא נוחה לקביעה, זו זוית המקלה מאד "לשחק" עם הסרט על מנת להראות שלא היתה יד (לו היתה זוית מהצד – היה קל מאד לקבוע אם היתה יד).
2. הצלם צילם את הטלויזיה בביתו, איך אפשר מצילום כזה להגדיל חלק מהתמונה ולהראות שלא היתה יד? זה לא צולם על ידי מצלמת שידור מתוך המשחק (אז באמת ניתן להשתמש באמצעים טכנלוגיים לניתוח התמונה) – מה שמעורר חשד ל"בישול" התמונה על ידי כל מיני שונאי ברצלונה שיוצאים מהחורים שלהם עכשיו.

גילעד 21 בפברואר 2013

עושה רושם שבארסה באמת באמת מתקשה מול קבוצות שמוכנות לסבול בדרך לתהילה. זה קרה לה עם אינטר של מוריניו, עם צ'לסי, עם סלטיק ועכשיו גם עם מילאן. אם הם באמת רוצים להיחשב לטובים בכל הזמנים, הם לא יכולים להמשיך להציג כשלון מתמשך מול קבוצות כאלו.

אני מילאניסטה. הקבוצה הזו, העונה הזו, שדדה ממני כל מימד של הנאה מהמועדון. מכל השחקנים שמשחקים עכשיו בקבוצה, אם נוציא רגע החוצה את אביאטי ואמברוזיני שהיו שם, רק את מונטוליבו ואל שעראוואי הייתי לוקח למילאן הגדולה של ראשית שנות ה-2000 ואמצע העשור הקודם. חלק מהם, כמו מונטארי למשל (שהיה פשוט קטסטרופלי במחצית הראשונה וקצת השתפר, כולל השער, בשנייה), לא שווים אפילו כמצחצחי נעליים של השחקנים שהחזיקו את אותה מילאן גדולה. כל מה שרציתי יהיה רוח קבוצתית, לוחמה וחוכמה במשחק.

לשם שינוי, היום הקבוצה הזו סיפקה את זה.

הייתי מאוד אקסטטי. רעדתי, בחיוך דבילי, במשך רבע שעה אחרי הגול השני. אבל עכשיו, כשההתלהבות דועכת, ועוד לפני השאלה האם מילאן מסוגלת לעשות את אותן 90 דק' מושלמות גם בגומלין, אני מתחיל להיזכר שזה יהיה תירוץ בשביל שני גונבי הדעת, ברלוסקוני וגליאני, להגיד שהקבוצה הזו מספיק טובה ורק נדרשים שינויים קוסמטיים, במקום לזכור שמילאן חייבת קשר ברמה גבוהה באמת, חייבת שוער חדש, וחייבת גם עוד בלם או שניים שמסוגלים לשחק ברמה גבוהה באופן עקבי. ומקסס לא כזה.

כי אתה מכיר את השופט? 21 בפברואר 2013

"אופ"א צריכה להתבייש. מה הקטע הזה עם שופטים נורבגים וסקוטים שמזהמים את השלב הזה?"

מונדיאל 98 נוורוגיה עם נבחרת דור הזהב שלה מנצחת את ברזיל 2:1 מפנדל בדקה ה89 שהעלה אותה משלב הבתים על חשבון מרוקו.
http://www.youtube.com/watch?v=WS4sz6lRBhg

השופט Esse Baharmast (אמריקאי ממוצא איראני)נקטל קשות אחרי שצילומי הטלוויזיה הראו שלא היה פנדל (הטענה היתה לתפיסה בחולצה)
עד כאן הכל בסדר אנשים טועים טעויות קשות לפעמים (גם שופטים) וראויים לביקורת. אלא שאז האשימו את פיפא שנתנה לשופט מארץ כדורגל נחותה בלי ליגה ראוייה לנהל משחק שקובע עלייה. למה לשייך את זה בצורה מזלזלת לארץ המוצא שלו?

חזרה להווה אולי לשפוט בסקוטלנד יותר קשה מספרד? אולי יש שם יותר מגע פיזי ודווקא בגלל רמה טכנית ירודה הפיזיות והקצב מקשים? אולי לשפוט בין סלטיק לריינג'רס יותר קשה מלשפוט בקלאסיקו? אולי יש שם שופט שהוא עילוי? באותה נשימה בכדורסל האולימפי צריכים לשפוט רק שופטים אמריקאיים שכן כל ליגה אחרת בעולם בפער גדול יותר מהנ.ב.א לעומת הליגה הסקוטית מול הליגות הבכירות באירופה.

חזרה לעבר- יומיים אחרי המשחק התפרסמה תמונה שזיכתה את השופט ולימדה את כל יודעי דבר שיעור בענווה. התמונה המזכה למטה. מקווה שתיקח לתשומת ליבך.

http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.debatabledecisions.com/wp-content/uploads/2011/07/flo320_1213955673.jpg&imgrefurl=http://www.debatabledecisions.com/some-famous-cheats-part-ii-shirt-pulling&h=245&w=320&sz=14&tbnid=n-BcxhXIRGCTjM:&tbnh=111&tbnw=145&prev=/search%3Fq%3DNorway%2BBrazil%2B1998%25EF%25BB%25BF%2B%2Bpicture%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=Norway+Brazil+1998%EF%BB%BF++picture&usg=__nHCM6VTx_QCaDuVmvsjoWq37AJI=&docid=m9xRkAZg0IIdrM&hl=en&sa=X&ei=v2ElUZHlH8nAtQbywYHIBg&sqi=2&ved=0CDUQ9QEwAg&dur=195

שי 21 בפברואר 2013

מחזק את דברייך.
(אין לי יותר מדי מה להוסיף)

ליבר מהאייפון 21 בפברואר 2013

הסיפור הגדול שיכול להיות הוא שברבע הגמר יכול להיות שלא תהיה אף ספרדית מתוך 4 שנמצאות בשמינית.

צור שפי 21 בפברואר 2013

+ 1 צריך לנבור בהיסטוריה כדי להיזכר מתי היה דבר כזה.

זורק מילה 21 בפברואר 2013

יותר סביר שיהיה רבע גמר בלי אף אנגלית

איציק 21 בפברואר 2013

מה ארסנל לא עולה? הפתעה…

אלעד אחד 21 בפברואר 2013

הייתי מחכה קצת.
להזכירכם לפני שנה הייתה בדיוק אותה סיטואציה עם קבוצות אנגליות, ובסוף צ'לסי…

ליאור 25 בפברואר 2013

גם ב-2007 היו 3 אנגליות בחצי ובסוף האיטלקית זכתה

רבלינו 21 בפברואר 2013

1-נדיר לראות את בארסה לא מבקיעה 2 שערים בבית,בשנה שעברה 3 קורות ופנדל מוחמץ הצילו את צ"לסי
2-זו הפעם הראשונה מאז תחילת עידן רייקרד שלבארסה לא היה מצב אחד ראוי במשחק שלם
3-גם סלטיק גם ריאל וגם מילאן עצרו את בארסה השנה בצורה אפקטיבית
יש מצב שזה תחילת הסוף של הקבוצה הגדולה בהיסטוריה
4- אם היתי נשיא בארסה היתי פונה בחשאי לכריסטיאנו רונאלדו ומצרף אותו עכשיו כדי להתמודד עם שנות הדעיכה של צ"אבי איניסטה פיול אני יודע שזה נשמע הזוי אבל אולי נמאס לכריסטיאנו לסחוב את כל קבוצה שהוא מגיע על הגב

זורק מילה 21 בפברואר 2013

סוף עידן בארסה?לא אמרו את זה ביום שפפ עזב?אינייסטה בדעיכה?

אנשים השתגעו לגמרי.

D! בארץ הקודש 21 בפברואר 2013

צודק!!!

מתי הוא התחיל העידן הזה?

סופרפלי 21 בפברואר 2013

לוינטל הוא לא נגע ביד, וקח בחזרה את מה שכתבת על השופט.

http://www.youtube.com/watch?v=2k3wfgh7I4I

בשרלי 21 בפברואר 2013

זה לוינטל. הוא כותב לפני שהוא בודק כמו שצריך. לא צריך להתייחס אליו יותר מדי.

קורא 21 בפברואר 2013

עצמת עיניים שהסתכלת על הסרטון?
מה זה משנה? בארסה לא שיחקה מספיק טוב, אם היו מספיק טובים היו יוצאים עם תוצאה טובה לגומלין גם עם השער הזה שהוא שילוב של חסימה בכדורעף וכדורגל. אגב השער השני היה יפהפה.

אריק 21 בפברואר 2013

מילאן היתה נהדרת, אמברוסיני נתן משחק גדול. ואל שארווי אם לא שמת לב הוא פשוט כוכב.

יוני 21 בפברואר 2013

בתור אוהד מילאן שרוף אני חייב להודות שלא האמנתי שדבר כזה יקרה ,בלי קשר למה שיהיה בברצלונה מילאן כבר מבחינתי עשתה את שלה.
אני חייב להצדיע לך שכתבת על המשחק אתמול.
איפה כל הפרשנים המהוללים אוהדי ברצלונה שלא יודעים לתת קרדיט למילאן.
תצאו מהמחילות ופשוט תתביישו לכם.
זה משחק לפנטאון וככזה חייב להיות עוד טורי פרשנות.
שמילאן הייתה בתחילת העונה בתקופה רעה אתם הראשונים שכתבתם על זה.
קצת חומר למחשבה.

אופיר 21 בפברואר 2013

וואו! איזה הבדל בין אלגרי לוונגר!
מילאן, בדיוק כמו ארסנל, היא קבוצת פאר לשעבר שהתפרקה מנכסיה, אבל בניגוד לארסנל יש לה מאמן, שאשכרה מבין בטקטיקה.

אתמול כשצפיתי במשחק חשבתי שהכגעתי לאתר פורנו: בארסה מאוננת שעה מול המצלמות ואז מילאן באה ודופקת אותה פעמיים. אלגרי חשף (שוב) את חדגוניותה של בארסה במלוא כיעורה, ואיך כשמוציאים אותה מאזור הנוחות שלה היא הופכת להיות הקבוצה הכי משעממת באירופה. מאחר ואין בשחקנים של מילאן שום דבר מיוחד (להוציא שניים או שלושה מהם), אני יכול רק לקוות ששאר מאמני היבשת יצפו במשחק, ינתחו אותו ויישמו את אותה הטקטיקה בעצמם נגד בארסה.

יש לי הרגשה שהפוזשן-בונקר בפרפורי גסיסה.

אבישי 21 בפברואר 2013

like

עמי 21 בפברואר 2013

גדול!
לא סתם דפקה. קודם עשתה לה ביד ובסוף גמרה לה על הפנים

אודי 21 בפברואר 2013

אופיר, תגובה מעולה! מסכים איתך לגמרי גם בנוגע לארסנל וגם בנוגע לפוזשן בונקר המגעיל הזה.

יוסי מבת ים 21 בפברואר 2013

אופיר נהנתי מאוד לקרוא את מה שרשמת. זה פשוט נכון ומצחיק :)
יישר כוח!

אורי 21 בפברואר 2013

הפרשנות הכי נכונה שקראתי על המשחק של אתמול, כול מילה נוספתמיותרת, גם הכי נכון על פוזשיין בונקר, נמאס מזה כבר, משעמם שחבל על הזמן.

גיל 21 בפברואר 2013

הסיפור הגדול של המשחק זה מסי. אם הוא מקבל קרדיט ובצדק על תצוגות גדולות שלו הוא לא יכול להיות חסין מביקורת אחרי משחק כזה. הוא נראה עומד כל המשחק ולא ידע מה לעשות כי הוא מעולה במשחק שוטף או כשהוא בתנועה אבל פחות טוב בלעבור שחקן עומד.

ומילאן במצב מצוין כי אם היא מבקיעה גול אחד אז ברצלונה צריכה רביעייה.

קורא 21 בפברואר 2013

בחיאת גיל, קצת פרופורציות, כמה פעמים הוא שיחק טוב מול הגנות צפופות. אין שחקן בעולם (אולי אינייסטה) שמתמודד יותר טוב ממנו עם צפיפות ועם לעבור שחקן עומד (אפילו אתמול היו לו כמה השתחררויות יפות כאלה במחצית הראשונה).
אתמול, חוץ מכמה נגיעות במחצית הראשונה הוא לא שיחק טוב. קורה

גיל 21 בפברואר 2013

לא אמרתי שלא קורה, אבל זה לא בהכרח מקרי. נגד האיטלקיות הוא מתקשה וצריך להצביע על כך. כמו שמשבחים אותו על משחקים נגד קבוצות נחותות הוא צריך גם לקבל ביקורת על הופעה במשחקים משמעותיים. אני אומר יותר מזה, שחקן גדול צריך לפחות להלחם גם אם שום דבר לא הוךפ. אתמול הוא פשוט נעלם לגמרי. אפשר היה לעצור אותו על שוטטות.

דן 21 בפברואר 2013

מול 10 שחקנים מאחורי הכדור 30 מטר מהשער של מילאן, שסוגרים חזק כאילו זה משחק חייהם, אף אחד לא יכול לעשות כלום. גם לא מסי, ולכן גם לא מארדונה או פלה, ובטח שלא כריסטיאנו. ודווקא הוא עדיין הראה כמה ניצוצות כשהוא כן עבר פה ושם שחקנים עומדים. (לא יודע על מה אתה מדבר, הוא הכי טוב בעולם בלעבור שחקנים עומדים או רצים, נקודה).

בארסה היא קורבן של התהילה והעוצמה של עצמה. היום זאת מטרת כל אירופה היא לעצור אותה ובכל דרך אפשרית, האבסורד הוא שמול כל קבוצה אחרת שהיא לא בארסה מילאן לא הייתה מסתגרת ככה ובגלל חוסר הכישרון שלה כנראה גם הייתה מפסידה לכל קבוצה שהיא לא בארסה (אולי חוץ משאלקה). ריאל מדרידביירןיונייטד למשל, שמולה מילאן הייתה פחות להוטה לנצחלהוכיח, היו קורעות אותה לגזרים.

גיל 21 בפברואר 2013

זה נשמע כמו תירצוים. מה רלוונטי איך מילאן הייתה משחקת נגד כל קבוצה אחרת? היא שיחקה ככה אתמול וניטרלה אותו ואת ברצלונה לגמרי. כשקצת לוחצים עליו אז פתאום אי אפשר לעשות כלום? זו בדיוק ההגדרה של שחקן גדול. כזה שמוציא מים מהסלע כששום דבר לא הולך. משחקים כאלו שהוא עושה משהו מכלום יכולים להגדיר את הקריירה שלו וכרגע הרקורד שלו בהם לא הכי טוב. ואני מדבר על זה שהוא עומד לא שהשחקנים מול עומדים. הוא מתקשה בזה הרבה יותר מאשר כאשר הוא או הכדור בתנועה.

עובד 23 בפברואר 2013

אם לא בועטים לשער אי אפשר לנצח,מצתער ברסה נראתה כבוייה ומסי נראה אובד עצות,המשחק הכי גרוע של ברסה שראיתי.

ירח אדום 21 בפברואר 2013

כבוד גדול למילאן! כלום לא סגור אבל יותר מ50% סיכוי לעליה זה מדהים.
כולם-סליחה על השטחיות אבל לפני שמתלהמים על השפטים בליגת לוזון רצוי להזכיר את הטעויות הנוראיות של השופטים במפעל הכי חשוב באירופה…

עופר 21 בפברואר 2013

אני אוהב את בארסה, אבל אתמול הם אכזבו.
גם החילוף היה צפוי ולא השפיע.

אם בארסה היתה מפסידה לקבוצה גרמנית, או נניח לקבוצה "רומנטית" כמו סלטיק – ניחא. הפתעות בכדורגל זה דבר מבורך.

אבל מילאן? ששייכת לארכי-מושחת ברלוסקוני?
זה מגעיל
אני מקווה שהניצחון הזה לא יביא אותו לנצח בבחירות ביום ראשון.
לא ייאמן שאחרי כל הפרשיות, יש מישהו באיטליה שמצביע לו.

כסיפוביץ 21 בפברואר 2013

גרנדה גרנדה מילאן!

תודה לך אהובתי

איציק 21 בפברואר 2013

לא מבין גדול בכדורגל, ואפילו לא קטן אבל:
1. אני לא היתי שורק יד, ולא בגלל שאני נגד ברצלונה. ראשית, אין לי משרוקית :-) שנית, היד הונפה מהתנופה והכדור פגע בה. לא היתה פגיע מכוונת בכדור כי אם אקראית (מיקרית). אני לא יודע מה החוקה אומרת לגבי פגיע מיקרית אשר נותנת יתרון, ובגלל זה מסייג את לא היתי שורק. תחילה היתי רץ לתקנון ואז מחליט ;)
2. הימור שלי לעוד שלושה שבועות, ברצלונה עולה עם הפרש של יותר משער אחד בייחס שערים. ברצלונה טובה מספיק, מילאן לא יציבה מספיק, אופ"א רוצה את ברצלונה. 1+1+1=4 שערים לפחות ללא תגובה הולמת של מילאן.

coon 21 בפברואר 2013

הייתה נגיעה בזרוע, אבל השער עדיין היה חוקי.

http://i.minus.com/ibcKx36owXsO6H.gif

ככה זה קרה-

1- הידיים שלו בתנוחה טבעית.

2- הוא רואה שהיד שלו יכולה לעצור את הבעיטה של שחקן מילאן אז הוא מזיז אותה.

3- הוא רואה שהכדור ניתז משחקן של ברסה, והוא עושה הכל כדי שהוא לא ייגע בזה עם היד.

4- הכדור פוגע בפניו ואז נוגע בזרוע.

השופט צדק כאן. בכל צעד, המעשים של השחקן היו סבירים. הוא התחיל בתנוחה טבעית והגיב למהלך העניינים כפי שצריך.

ניינר 21 בפברואר 2013

בקיצור, מסר לו אסיסט עם היד. חשבתי שזה כדורגל כאן, לא כדורסל

coon 21 בפברואר 2013

לפעמים הכדור פוגע ביד של שחקן גם בכדורגל. אחד הדברים החשובים שצריכים לבחון במקרה זה הוא התנוחה הטבעית של היד. הסברתי כאן שהוא היה בתנוחה הטבעית, ואז הוא הגיב באופן סביר למהלך העניינים.

האם יש לך תגובה עניינית לניתוח שלי?

תומאס נוימן 21 בפברואר 2013

כל מה שתיארת פה – זה יד עפ"י החוקה, ושער לא חוקי.

coon 21 בפברואר 2013

תתן הסבר.

יריב 21 בפברואר 2013

יד על פי החוקה זה רק במידה והמגע ביד היה מכוון. אם הוא ניסה להימנע ממגע ביד, אין ספק שזו לא יד על פי החוקה. אתה מוזמן לקרוא את החוקה, הסעיפיפ הנוגעים לעבירת יד נמצאים בעמוד 115.

επτά 21 בפברואר 2013

מסתבר שהרבה יודעים מה צריך להיות "לפי החוקה", אבל מעט מדי באמת בדקו ועברו על הסעיפים השונים שעל-פיהם הם מתיימרים לבנות את הטיעונים שלהם.

היה מקרה זהה עם שחקן ג'נואה בשם גרנקוויסט לפני מספר שבועות. יד לא מכוונת, עליהום מצד כל מי שבור כשזה נוגע לחוקה, הבהרה מוחלטת של החוקים מצידם של כל בעלי המקצוע שגיבו לחלוטין את השופט שהתעלם מהיד של גרנקוויסט.

בקיצור, לא הייתה עבירה. לא של אלבה ולא של ספאטה. מי שחושב שהוא יודע אחרת, שיטרח באמת לקרוא את החוקה ולא לצטט ממנה ציטוטים שלא קיימים שהם בעצם מסקנות שנובעות מחוסר ידע ("זאת עבירה כי לפי החוקה שאני חושב שאני יודע אותה זה יד").

מצטער אם סגנון הכתיבה יוצא קצת אגרסיבי, אבל כל העניין באמת מתחיל לעצבן. כשכמעט כל גורמי התקשורת טועים ומטעים את ציבור הקוראים (או הצופים/מאזינים), יש פה בעיה.

יריב 21 בפברואר 2013

לא אכפת לי שמגיבים שונים לא מכירים את חוקי המשחק (אם כי אני מצפה שלא יתווכחו על החוקים בלי לבדוק מה הם). מה שמפריע לי הוא אנשים שמסקרים כדורגל באופן מקצועי (כלומר מקבלים על הסיקור תשלום) ואינם יודעים את החוקים.

דן 21 בפברואר 2013

יריב אל תמציא שאתה יודע את החוקה. מה זה יד מכוונת ? 90 אחוז מהידיים בכדורגל הן לא מכוונות, ועל חצי מהידיים השופטים שורקים, אז מי יודע את החוקה הם או אתה ?

בוא נעשה סדר :
נגיעה לא מכוונת ביד כאשר היד לא צמודה לגוף- שריקה. על אחת כמה וכמה אם זה נותן יתרון לקבוצה. ההיגיון הוא שאם היד משפיעה על מעוף הכדור זה לא תקין, וכמו במקרה שלנו, אם הכדור לא היה פוגע בידו של השחקן הכדור לא היה מגיע לבואטנג. לכן היד של קוסנטנט הייתה עבירה.

יד מכוונת – צהוב.

יד מכוונת שמונעת שער ודאי – אדום.

זהו זה . לא מסובך . אני שונא שאנשים נותנים ביטויים כמו היד שיחקה בכדור או להיפך כי מהדברים האלה אף אחד לא מבין כלום וזה קלישאות ריקות מתוכן. השאלה צריכה להיות האם השחקן שנגע ביד יכל להימנע מזה אם היה משאיר את היד צמודה לגוף, והאם הנגיעה של הכדור ביד יצרה יתרון לקבוצה שלו. במקרה שלנו שתי הדברים קרו- שריקה.

יריב 21 בפברואר 2013

דן, אני יודע לקרוא. בפרט, אני יודע לקרוא את החוקה ושם כתוב במפורש:

Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with the ball with his hand or arm. The referee must take the following into consideration:
• the movement of the hand towards the ball (not the ball towards the hand)
• the distance between the opponent and the ball (unexpected ball)

(חתכתי, באמצע, יש עוד המשך).
אתה יכול לעשות איזה סדר שאתה רוצה, אבל יש חוקים למשחק, ומי שקובע אותם הם פיפ"א ולא אתה. אפשר לדרוש שינוי בחוקים, אבל החוקים לפיהם משחקים הם אלו שפיפ"א קבעו ופרסמו.

יריב 21 בפברואר 2013

אגב, אם הזכרת כרטיסים, פה החוקה מעט יותר מעורפלת.
כרטיס אדום ניתן כאשר שחקן נוגע באופן מכוון ביד ומונע הבקעת שער או "מצב ברור" לכיבוש שער.
כרטיס צהוב ניתן כאשר שחקן נוגע ביד במכוון בצורה לא ספורטיבית. יש שתי דוגמאות, במטרה למנוע את הכדור מהקבוצה השניה, או במטרה להבקיע.

בכל מקרה, כאמור, פיפ"א קבעו את החוקים.

wazza 21 בפברואר 2013

אני לא יודע איך קוראים לך אבל אתה צודק

הארכיון 21 בפברואר 2013

היתה או לא היתה-
אני עוד חי איתה-
כי ברצלונה נהנתה-
שנה אחר שנה.
יד או לא יד-
קארמה חוזרת כבומרנג-
מי שמנצח את סביליה בעזרת יד וטוען בעזות מצח שהיה מנצח בכל מקרה גם ללא עזרת השופטים-
מי שנהנה שנה אחר שנה מטעויות שיפוט לטובתו ומשחק אותה כאילו הכל כשורה-
אשתקד: צ'לסי- אדום ופנדל הזוי שנשרק, מילאן (!!!)- קארמה, קארמה, קארמה- 2 פנדלים הזויים שהביאו את בארסה לארץ המובטחת ולא נחזור עוד שנים אחורה לפארסות מול צ'לסי וריאל מדריד וכולי.

ומי שאמר שמסי מיצה את עצמו, כבש מיליון שערים בעונה ואין לו מה להוכיח- אז קבלו את הנתון המדהים הבא:

9 משחקים נגד קבוצות איטלקיות בצ'מפיונס- 0 שערי שדה !!!
נתון בלתי נתפס בעליל- מסתבר שהמספרים של 'אל פנומנו' מנופחים להחריד מאחר שהוא משחק מול קבוצות קיקיוניות (אגב, אותה מסקנה גם לגבי 'דון כריסטיאנו'). אז בבקשה, אוהדי בארסה, אתם רוצים להיזכר בהיסטוריה, הנה הזדמנות. מהפך בקאמפ נואו עם שערי שדה של מסי וכמובן, ללא עזרת השופט , שיהיה בהצלחה…

GA'02 21 בפברואר 2013

חחחח איזה עלוב אתה.מסי כובש נגד קבוצות פח??? נשבע באמא של ישו כרייסט שאני מת מצחוק.אבל בסדר כל עוד זה עוזר לך להמשיך לחיות שיהיה….מתערב שאדוני אוהד מתוסכל של דון פרגי וחניכיו ושנמאס לך לראות את קרליטוס מניף לך גביע מול הפרצוף.

בשלוף אני יכול להזכיר לך רבעייה נגד ארסנל,עוד רביעייה (או אפילו חמישייה) נגד לברקוזן,צמדים בקלאסיקואים,פירוק של באיירן מינכן לגורמים באותו חמש אפס מפורסם.כל זה רק בשלוף ובלי להזכיר בכלל שמסי הוא מלך השערים של ליגת האלופות בכל 3 השנים האחרונות.להגיד שמסי כובש בכמויות שהוא כובש רק כי הוא משחק נגד הילדים של אוססונה זה מצחיק.למה רונאלדו השמן לא היה כובש ככה? ולמה ראול לא? ולמה זלאטן לא? ולמה פיגו לא? ואפילו רונאלדו העכשווי לא!

של נעלייך מעל רגלייך ותגיד תודה שיש לך הזכות לראות גאון כדורגל בלייב ועוד ב HD

לאופר 21 בפברואר 2013

הוויכוח על נגיעת היד הוא מיותר בעיני. לא ישנו את ההחלטה עכשיו וכמו שאמרו לפני, אם פיקה ושאר שחקני ברסה לא מתעסקים בזה אז אפשר להניח לזה.

ממה שנראה לי ברסה עלתה שאננה למשחק, כאילו הם התרגלו שהכל בא בקלות ורק מול ריאל צריך להתאמץ. כמו שלוינטל ציין ברסה לא ידועה כקבוצה שיודעת לשנות טקטיקה באמצע המשחק והם פשוט לא הגיבו לשינוי של מילאן.
מסי ביום חלש, קורה, תקע את המשחק של ברסה לגמרי.
חבל בלא השתמשו בטיאגו במחצית השניה. הוא אולי לא מדויק כמו צ'אבי, אבל עושה יותר תנועה לעומק ולא מפחד לחשוב "מחוץ לקופסא" ולנסות מסירות קצת יותר מתוחכמות. גם וייה היה מאוד חסר.

מילאן מצידם עשו את מה שצריך ומגיע להם כל הכבוד.
האם זה יספיק לגומלין? אני אישית מקווה שכן. אולי זה מה שיגרום לברסה לנסות קצת צורות משחק אחרות כשלא הולך, ולא להישאר מקובעים.

סוס ים 21 בפברואר 2013

מילאן שיחקה מצויין במפגן אדיר של טקטיקה והקרבה, והגיע לה לנצח. אבל כל הפרשנויות מרחיקות הלכת על גסיסתה של קבוצה או גסיסתו של סגנון הן מעט מוגזמות.
בסופו של דבר המשחק התפתח בצורה צפויה מאוד. רק שתמיד צריך גם קצת מזל במשחק כזה. שער ראשון מקרי של בארסה מכדור חופשי / בעיטה שפוגעת במגן / טעות שופט / קרן היה עשוי לשנות הכל, אבל הוא נפל דווקא אצל מילאן. לפעמים זה קורה הפוך (ראו השער של אינייסטה מול צ'לסי). כך שלבנות מזה אידיאולוגיה זה קצת מוגזם.
בנוסף לביצוע האמת מעולה של מילאן, נפלה בחלקה הזכות לכבוש ראשונה, גם אם במקרה. השני היה שאלה של זמן כי בארסה קצת איבדו את הראש.

אריק 21 בפברואר 2013

אם אני לא טועה אברם הוביל את מונטארי ובואטנג למקום האחרון בליגה עם 48 נקודות הפרש בערך מהמקום הלפני אחרון

ירוק גאה 21 בפברואר 2013

אתה השתגעת??? ככה להביא טיעונים נכונים נגד מסי (AKA אלוהים) וברסה (AKA שליחת הצדק השלום והאחווה בעולם)????
אתה רוצה שיוציאו אותך להורג בכיכר העיר???
ד"א כשפיקה באותו משחק נגד צ'לסי כדרר ברחבה עם היד (הרבה הרבה יותר יד ושריקה לפנדל ממה שהיה אתמול)בערוץ הספורט אמרו אז שאם זה לא מונע שער לא חובה לשרוק אז הנה קארמה….
וכן לנצח 25225:0 את אלמריה לא באמת עושה אותך גדול
שושלות עושות אותך ענק וכאן ברסה נכשלה ובגדול כבר 5 שנים.

GA'02 21 בפברואר 2013

אם ברסה הזאת היא לא שושלת אז מה זה שושלת????????

אני לא אוהד ברצלונה (מה לעשות שאלסנדרו ןהזברות שלו כבשו אותי בילדותי) אבל אני כן מחבב את הקבוצה שהביאה את הז'וגו בוניטה לרמות אי אפשר אפילו לתאר.

וכן,לנצח את אלמריה 25257-0 כן עושה אותך גדול במידה ואתה עושה את זה 200 פעם מתוך 205 פעמים ואם תוך כדי אתה גם עושה איזה ביסיקלטות,פדלאדות,דאבל פאסים וטראבל פאסים וקוודרובל פאסים אז זה בטוח עושה אותך גדול

ירוק גאה 21 בפברואר 2013

שושלת חמוד זאת ריאל עם 5 אליפויות אירופה רצופות!
באיירן עם 3 רצופות!מילאן הגדולה והבאמת ענקית של שנות ה-80 וה-90 יובה עם שלושה גמרים רצופים וגם איאקס.
בקיצור, הליגה הספרדית היא בדיחה עצובה
ולראייה כל שבוע ברסהריאלמסירונאלדו שוברים שיא אחר.
אין ספק שהן קבוצות חזקות וגם שחקנים ענקיים אבל מה לעשות אין להם באמת תחרות בליגה.
באירופה לעומת זאת או שהן מפסידות או מנצחות אבל ממש לא 7:0 כמו בליגה או אפילו מסיימות בתיקו. זאת לא שליטה ידידי אלא קבוצות טובות ואפילו מאוד אבל כאלה שהתקשורת (בעיקר בארץ) מפמפמות לנו שהן הדבר האמיתי….

GA'02 21 בפברואר 2013

מאז ששינו את הפורמט ואת שיטת המשחקים הכל שונה.גביע אירופה לאלופות וליגת האלופות זה 2 דברים שונים,עובדה שמאז מילאן (הבאמת גדולה,למרות שאף פעם לא ראיתי אותה משחקת,רק ממה ששמעתי וקראתי) אף קבוצה לא עשתה ריפיט.למה??? כי זה כמעט בלתי אפשרי בשיטה הזאת.אני לא בטוח במזפט הבא אבל אני כמעט ובטוח בו.קבל: בשנים האלה של ריאל,באיירן,אייקס ומילאן היו במפעל 8 קבוצות.חשבון פשוט אומר לי שאם ברסה הייתה משחקת בליגה כזאת גם היא הייתה מניפה 175 פעם רצוף…

שושלת לא נמדד רק בכמה הנפות רצופות!
ראייקרד ודיניו החלו,פפ ומסי וצ'אבי וסאן אנייסטה וקראליטוס וג'רי ואלבס וסרג'י ופדרו וססק וואלדז המשיכו ולך תדע מי,מתי ואיפה יסיים את זה.

ניחוש לא כל כך פרוע שלי בגומלין הטיקי טקה ייפרק את האנטי כדורגל.משהו באזור החמישייה.

בהצלחה לנו בשבת ובעיקר בראשון

ירוק גאה 21 בפברואר 2013

זה הכי חשוב. יום ראשון 20:50 כל השאר שיהיה לטלוויזיה ולשטויות מכבי זה הדבר האמיתי.
אני ב12 באמצע ליד 11 תבוא להגיד שלום :-)

ליאור 25 בפברואר 2013

החלק הראשון ממש לא נכון. עובדה שמילאן הגדולה הגיעה 3 פעמים ברצף לגמר (93-95). כל מה שהיא הייתה צריכה לעשות זה לנצח עוד משחק אחד. אותו דבר עם יובה שהגיעה בשנים 96-98, רק משחק אחד חסר לנצח. אם יובה ומילאן היו מנצחות את כל הגמרים האלה, הגישה שלך הייתה שונה לגמרי. זה לא כאילו הן הושפלו כל הגמרים האלה. מילאן הפסדיה פעמיים 1-0.
רק לא מזמן צ'לסי נפגשה עם יונייטד בגמר. שנה לאחר מכן, שופט שערורייתי גרם לברצלונה לעלות על חשבון צ'לסי ופגשה שם את…יונייטד. כלומר היה אמור להיות גמר שני ברציפות בין יונייטד וצ'לסי, בגמר הראשון יונייטד זכתה בנס, את השני היא גם יכלה לקחת – 2 ברצף.
2 זכיות ברצף זה אובררייטד. יד המקרה גורמת לזה יותר מאשר שליטה מוחלטת באירופה.

יפתח 21 בפברואר 2013

בתור אוהד כבר כמעט 18 שנה של מילאן אתמול היה באמת כיף גדול.
בשנים האחרונות משחק מול בארסה היה פשוט מלחיץ, אבל אתמול היה סיפור אחר.

קודם כל- אי אפשר לשחק יפה או התקפי מול בארסה, רק באיירן או ריאל השנה מסוגלים.

וסוף סוף אפשר להגיד את זה – אי אפשר לשחק פסים כל הזמן כי זה לא מוביל אותך לשום מקום, שליטה בכדור? לא רלוונטי נגד בארסה.

והפרשנים? בזיון!! פרו בארסה משמימים, "זו העבירה השניה על מסי" את מי זה מעניין?????? אתמול ראו כולם שהוא חלש במקרי קיצון שהקבוצה חלשה הוא חלש, לא מנהיג, ובטח שלא קרוב לפלה,מראדונה וכו,- אבל שחקן מדהים…(-:

פורצה מילאן, שימותו הקנאים, חה חה חה

ואגב תוסיפו לזה את באלוטלי שנה הבאה באלופות ואולי רכש נכון והרי לכם מילאן תחזור לימיה הגדולים…

ירוק גאה 21 בפברואר 2013

בערוץ הספורט ממש לא פרו ברסה, הם קאטלונים בנשמה!!!!
יש שמועות שהם מורידים את הדגלים לחצי התורן
ועוצרים את השידורים….

הארכיון 21 בפברואר 2013

יפה אמרת. חוסר האוביקטיביות פשוט מקומם.
כשבארסה נהנים מטעויות שיפוט אף אחד לא מדגיש זאת בשידור אבל אחרי השער המוזר של מילאן, כל 5 דקות הם מזכירים את זה.
מישהו אגב זוכר את היד של פברגס שהובילה למהפך מול סביליה????
איפה כל אוהדי בארסה? נכנסו לחורים???

wazza 21 בפברואר 2013

עכשיו הבנתי מה זה הפס השחור בפינה והנר נשמה

ליאור 25 בפברואר 2013

בספורט 5 יש כתבה שקשורה לזה בעקיפין. כתבה על באלוטלי. אם באלוטלי יצליח, מילאן תחזור לימיה הגדולים וכל זה תלוי בבן אחד – מסימליאנו אלגרי. אם אלגרי יצליח ללטש את באלוטלי ואל-שערוואי (ואגב גם פאטו הבטיח שהוא יחזור למילאן בעתיד) ביחד עם עוד צעירים כמו בויאן, די שיליו וכמובן ניאנג – לי זה נראה כמו סגל מאיים.
אני לא אומר שזה יקרה שנה הבאה, אבל בעוד 3-4 שנים אני כבר רואה את הכותרת "גם מילאן מועמדת לזכות בגביע עם האוזניים הגדולות".

כסיפוביץ 21 בפברואר 2013

להזכיר לכל המנתחים שהמקרה אתמול הוא דומה למקרה באלאק בוסקטס במשחק ההוא נגד צ'לסי.
אז להזכיר לכולם הטעות הביאה לברסה את הגביע.
אתמול אולי היא לקחה את הסיכויים.

הו הו …איך שגלגל מסתובב לו…

קיש 21 בפברואר 2013

מכל הטור הזה, צדקת רק בחלק האחרון – זה מטורף. בדרך כלל לדעתי דווקא הליגה האירופית משקפת יותר את חוזק הליגות, אבל במקרה הזה פשוט אי אפשר להתעלם מזה ששלוש הגרמניות בדרך חזק לרבע הגמר, לעומת במקרה הטוב 2 ספרדיות, אנגלייה אחת (אולי) ואיטלקיה אחת (הלוואי).
מדהים.

משה 21 בפברואר 2013

סופית, עפ"י הניתוח של סקיי אין כאן יד.
גול חוקי לחלוטין.
אוהדי ברצלונה מוזמנים לחפש תירוצים במקום אחר.
http://www.101greatgoals.com/blog/handball-should-kevin-prince-boatengs-goal-v-barcelona-have-been-allowed/

עמי 21 בפברואר 2013

זה לא חד משמעי. אי אפשר לפסוק על סמך הצילומים האלו.
נקווה שבעידן התלת מימד יהיו פחות מחלוקות כאלו, לפחות בדיעבד.
אבל כמו שכתבו קודם, זה גם לא ממש משנה את המהות.
קבוצות תמיד פעם יפסידו, פעם ירויחו מטעויות שיפוט וברצלונה היא האחרונה שיכולה להרגיש מקופחת.

MCMANAMAN 21 בפברואר 2013

כשראיתי מישהו מעלה קישור מ SKY ספורט שמראה שלא הייתה יד חשבתי לעצמי "יופי, כמה אוהדי צ'לסי השתלטו על האולפן והם מנסים לנקום בבארסה" אבל ככל שאני רואה יותר ויותר את ההילוך החוזר המיקרוסקופי נהיה לי יותר ויותר ברור שיש סיכוי טוב שהכדור בכלל לא נוגע לו ביד. במצב כזה כל הכבוד לשופט שלא שרק ליד אם והוא לא בטוח. יתרון להתקפה. ככה אני רוצה את הכדורגל שלי. אם יש טעויות אז נחיה איתן אבל העיקר שיהיו גולים.
בסופו של דבר אני לא חושב שזה ישנה את העולה הברורה וברסה תנצח(אולי בהארכה) ותעלה שלב. למסי היה משחק לא אדיר אבל הוא לא באמת משחק בוואקום ואם כל פעם הוא מקבל את הכדור 30 מטר מהשער מול הגנה איטלקית בבונקר אז הוא פשוט ימסור חזרה.
מה שכן אני חושב שעליתי על טריק שאמברוסיני ניסה לעשות אתמול – כל פעם שמסי קיבל כדור הוא בא לעשות עליו דאבל טים וברגע שהיה מגע שלו עם הכדור הוא נפל מתוך תקווה שמסי ינסה לשלוח רגל לכדור ותישרק עבירה נגד מסי. זו גם דרך לנצח לא? להוציא את מסי עם אדום…

משה 21 בפברואר 2013

תמשיך תמשיך לבכות

זה מסנטה פה 21 בפברואר 2013

מראש מודה – אני אוהד ברסה שנים

אני שואל, מה זה משנה לעזאזל אם היתה יד או לא? (לנו כאוהדי ברסה אסור למהר ולהתלונן על שופטים)

הרי מצד אחד יש קבוצה בינונית עם שמשחקת עם רוח לחימה, משמעת טקטית וביצים להתאבד במשחק ומצד שני יש את נבחרת העולם (פחות או יותר) שעולה למשחק שמינית גמר כמו משחק טרום עונה לחמם רצת את השרירים.

לא היד נתנה למילאן את הניצחון אלא הרצון של מילטן מול השאננות של בארסה, זה הכל סוף סיפור נקודה סוף.

כל היתר זה קישקושים של מאוננים, כן תקופה לא תקופה, מסי לא מסי, מילאן עם שבע בארסה עם חמש.

כל הרפש יוצא?

היד לא היתה מעניינת אף אחד אם למישהו בברצלונה היה אתמול קצת חשק לשחק (חוץ מפויול האדיר)

משה 21 בפברואר 2013

יפה ענית סוף סוף אוהד בארסה שפוי.

את האמת, בארסה פישלה בגדול.
היא לא ציפתה לכזאת לחימה של מילאן…מסי היה כבוי ופשוט לא לקח על עצמו את המשחק
אין מה לעשות הוא לא מנהיג!
שחקן עצום אבל לא מנהיג.

זה מסנטה פה 21 בפברואר 2013

**מתנצל על שגיאות הכתיב**

רומן 21 בפברואר 2013

אני קצת עצוב שבארסה הושפלה אתמול, קיוויתי שהם יעברו את מילאן הבינונית, ויודחו ע"י קבוצת כדורגל אירופית קלאסית במשחק שיוכיח סופית שסגנון הפיפי קקה הוא מחלה זמנית, שעולם הכדורגל התרפא ממנה.
אבל לצערי חבורת שחקניות הקט רגל הפתטית של ווילאנובה, לא בליגה אפילו של קבוצה בינונית כמו מילאן.
כמו שאמרתי בתחילת השנה, הכדורגל מחלים מהמחלה הזאת ששמה בארסה/ספרד/טיקי טקה/ רק חבל שהמחלה נכנעה בכזאת קלות.

משה 21 בפברואר 2013

למה לקשקש … תראה מה הם עושים בליגה הספרדית
ותראה מה לחימה עושה לקבוצה…

כולכם אוהבים לזלזל באיטלקיות ובנבחרת איטיליה שכל פעם מחדש מראה שכדורגל זה הרבה בראש.

GA'02 21 בפברואר 2013

הכדורגל בהחלט מחלים מהמחלה

אליפות אירופה
+
אליפות העולם
+
עוד אליפות אירופה 1
+
עוד אליפות עולם 1?????

נחיה ונראה.

טיקי טאקה IN YOUR FACE.

+
3 גמרים של ליגת האלופות כולל הנפה מול הבעט ורוץ האנגלי (כוכבית על ארסנל).ביטול מוחלט של היריב.

לא יודע איפה ראית שמצאתם תרופה למחלה,כי אני לא רואה.

איך אמר פעם סיני זקן עתיק וקצת מכוער "אין ניוצא מן הכלל מעיד על הכלל"

טיקי טאקה

רומן 21 בפברואר 2013

מז זה ליגה ספרדית? זה בדיחה עצובה.

רוסונרי 21 בפברואר 2013

לא היה נגיעת יד של זאפאטה והנה שתי דוגמאות:
צוות השיפוט מטעם UEFA, שליווה את השופטים בניצחון מילאן מול ברצלונה, אישר ל-Mediaset שלא היתה כל נגיעת יד של כריסטיאן ספאטה. וששער מילאן הראשון חוקי לגמרי.

https://i.minus.com/ibhdnRltdVRzPi.gif

ועכשיו תחליטו אם הייתה יד או לא!

רומן 21 בפברואר 2013

כדורגל משחקים עם קשר אחורי חזק (לא גוץ פדלאתי כמו צאבי), חלוץ מרכזי דומיננטי(אין בברסה משהו שדומה לזה), מותר ורצוי לתת פס ליותר מ4 מטר, מותר ורצוי לבעוט מרחוק, גולים בראש חוקיים ומאוד יעילים (קצת קשה לנגוח כשכל חוליית ההתקפה היא מטר ושייבה), בקיצור ברסה וספרד זה פיקציה, זה לא כדורגל, זה חבורה של ילדים מפגרים שמתרוצצים ומשחקים קטרגל בשכונה, עד שבאים הגדולים המקצוענים, עושים קצת הגנה, שמים קצת גוף ושולחים את הילדים הביתה לשחק פליי סטיישן.
forza juve!

אופיר 21 בפברואר 2013

כדורגל אפשר לשחק ככה וגם ככה. צריך לשמוח שהאלטרנטיבה קיימת.
גם אני מעדיף את האופציה הישירה והקצבית. אני מתעב את ריאל מדריד, אבל הכדורגל שלהם הרבה יותר נאה לצפייה בעיני מזה של בארסה.

זה מסנטה פה 21 בפברואר 2013

חיכית הרבה זמן לתגובה האינפנטילית הזו?

הכדורגל ה"ישיר" (הגנתי) שלך לא נשם אוויר פסגות כבר עשור

כל סגנון וייחודו שלו

אביאל 21 בפברואר 2013

זה מסנטה פה – להזכירך אינטר זכתה שלוש שנים בליגת האלופות, אחרי שהדיחה את ברצלונה בחצי, מספיק אוויר פסגות ?

זה מסנטה פה 22 בפברואר 2013

היוצא מן הכלל לא מעיד על הכלל :

GA'02 21 בפברואר 2013

בהחלט נכון ג'ונסון.

סתם האיטלקים קיבלו בראש בגמר האירופי.כמה נגמר 4?

סתם הגרמנים קיבלו בראש מקרליטוס במונדיאל ובגמר היורו הלפני אחרון

סתם

עוד מעט יבואו המקצוענים הגדולים ןיבעטו את הטיקי טאקה החוצה.ממש עוד מעט.אבל עד שיבוא העוד מעט תחכה עוד קצת,זה רק עוד מעט.

איזה ג'ונסון מפגר

מישהו 21 בפברואר 2013

מדהים שאפילו כשדופקים אותנו פעמיים בסאן סירו עם היד הזאת והנבדל הברור של מיליטו ב2010 זוכרים רק את האדום על בוסקטס בושה וחרפה כבר אין מה לומר אתם תתגעגעו לכדורגל הזה אחרי שעוד 10 שנים בערך הכדורגל יהיה טקטי ומשעמם ובמקום לבקר את השופט ואת מילאן שמתבנקרת בביתה אתם מהללים אותה

אופיר 21 בפברואר 2013

הכדורגל של בארסה הוא בדיוק זה: טקטי, משעמם ומתבנקר.
אז מה הטיעון שלך בדיוק?

רומן 21 בפברואר 2013

מישהו, אתה רציני?
ברצלונה זה האמ אמא של כל הבונקרים, זה הבונקר המודרני.
pasturbation, כמו שקוראים לזה באנגלית.
נמאס כבר שמתלוננים על "בונקר" כל פעם שמשפילים את "לה-רוחב".
ככה משחקים כדורגל!
ברסה מוזמנת לעבור לשחק בליגת קטרגל, ושיעזבו אותנו לנפשנו.

GA'02 21 בפברואר 2013

"לה רוחב" הההאאאא? יא שנון אחד.

מסי/צ'אבי/אינייסטה/ססק = לה רוחב.

אתה מבין כדורגל כמו שאני מבין פוטבול.

"בונקר מודרני"???? אתה רוחו מרוב קנאה.

קאברון

זן נדיר 21 בפברואר 2013

70% פוזשן זאת אמנות.
גם אופרה זאת אמנות.

וכמו שאני לא יכול להקשיב לאופרה יותר מארבע חצי שניות, כך גם אני לא יכול לצפות בברצלונה משחקת יותר מארבע דקות. משעמם!! ויותר ממשעמם, נשבר הזין כבר.
אחת הקבוצות המוכשרות באירופה אם לא המוכשרת ביותר, וחצי משחק זה , פסים בין פיקה לפויול לאינייסטה לחוויאר לפיקה לפויול לאלבס. נחנקנו כבר!!!
אינשאללה מילאן ישחררו אותנו מהטיקי טאקה המרגיז הזה להמשך העונה באלופות.

ובונקר או לא בונקר, מילאן כבשה אתמול 2. ברצלונה לא בעטה למסגרת ולו פעם אחת!! עם 70% פוזשן!!!!

רומן 21 בפברואר 2013

תגדיר בונקר

רומן 21 בפברואר 2013

GA
האמת נראה מהתגובות שלך שאתה מבין עניין.
אני חושב על מה שאתה אומר, והגעתי למסקנות הבאות.

1. ברסה זכתה במה שהיא זכתה בזכות דבר 1 מסי + אינייסטה, הם פשוט שחקנים פנומנליים שלמרות השיטה הבזויה של הפיפי קקה, הביאו אותה לגדולות

2.נבחרת ספרד: פה זה באמת קשה להסביר, כי הרי מסי לא שם, אז איך הטיעון הקודם שלי מסתדר? הנה הסבר אפשרי, ספר זאת ברצלונה, חבורת שחקנים שמשחקים יחד בקבוצה לכן הם ממש מתורגלים, לעומת הנבחרות הבכירות האחרות ששחקניהן מפוזרים בקבוצות רבות (ברזיל בכל היבשת, איטליה ב 4 קבוצות, הולנד בכל היבשת, ארגנטינה בכל היבשת וכו וכו) ככה שלמרות שהפיפי קקה היא שיטה בזויה, עדין זה עדיף על האין שיטה של שאר הנבחרות.

זידאן 21 בפברואר 2013

כדור ירוי לא נחשב!!!
הכדור שבעט מונטוליבו היה חזק מאוד ולפני שפגע ביד שחקן של מילא פעג ביד שחקן של בארסה שהיה קרוב מאוד לשחקן של מילאן ואחר כך פגע בידו של שחקן מילאן , על זה לא שורקים!!

אלל 21 בפברואר 2013

http://www.youtube.com/watch?v=2k3wfgh7I4I
לא היה ידדדדדדדדדדדדדדדדד

מי אנחנו ש...? 22 בפברואר 2013

שופט סקוטי פחות לגיטימי מכותב טור ישראלי?

VERED 22 בפברואר 2013

סביר להניח שBARCA תיתן בראש ל MILAN בגומלין, ולמרות זאת המשחק אמש היה תענוג ל TIFUSSI אמיתית ושונאת, לא את ברסה, אלה את האלילות יתר כלפיה.

פרשנים במשחק של אתמול, לא שכחו לציין כי הגול הראשון, הוא תוצאה של פרוטקציה שעד כה היתה שמורה בלעדית לברצלונה. לאחר השער השני, שהיה מדהים, ציינו שזה שער קלאסי מבית הספר לכדורגל של ברסה.

אם לא היו משווקים לנו את בארסה וריאל מדריד, מסי ורונאלדו בלבד, אוהבי כדורגל היו יודעים כי בשאר הליגות האירופיות מתקיימים משחקים מלאים בכדורגל איכותי ויפה לעין, פרוטקציות ושערוריות לא חסר (תשאלו את LA FAMILIA ממי קבלו את הרעיונות) גם שם שחקנים מבקיעים שלושערים. בקיצור יש חיים מחוץ LA LIGA
הגול השני אתמל בלילה אינו תוצר של BARCA, הוא היה גול של עבודה קבוצתית וכשרון אישי, גול תוצרת MILAN נטו.
תפסיקו לשווק את הספרדים כאילו אין עוד מלבדם.
גם אם זה עוד יקח כמה שנים, בסוף הכח של ברסה יפוג ואז תעשו לי, לכם ולכל חולי כדורגל אמתיים טובה: אל תכתירו מלך חדש.

שלו 22 בפברואר 2013

tifosi…

NAC eye drops 22 בפברואר 2013

לפני כמה ימים שקעתי בדיון שחציו פילוסופי וחציו פרקטי עם קולגה מ AVIV AMCGלגבי השאלה הנצחית "מהי מנהיגות ובאיזו מכולת אפשר לרכוש אותה?". במיוחד בימים אלו – לפני בחירות, אחרי מהפכות צרכניות ולצערנו גם פעילות צבאית, רבים שואלים את עצמם– מהי מנהיגות? מיהו אותו אדם מיוחל שיוכל לסחוף ולהוביל אחריו המוני אנשים לעבר עתיד טוב יותר ?

ליאור 25 בפברואר 2013

אם זה הצליח לריאל (בליגה), לצ'לסי, לאינטר ועכשיו למילאן, למה לא כל הקבוצות משחקות הגנה ומתרפצות עם לחץ בינוני על בארסה (תלוי בכושר ובחזרה לעמדות בהגנה)? זה עובד…אני לא מבין למה לא עושים את זה

Comments closed