התגרות בקהל

אלירן עטר ספג צהוב שני והורחק בגלל שאחרי שכבש רץ לעבר הקהל של הפועל חיפה ולעג להם עם סימון התוצאה באצבעותיו "0:3". השופט איתן שמואלביץ' שהופך לנגד עינינו לבכיר שופטי ישראל ומציג עונה נפלאה (חוץ ממעידה אחת בטדי), פעל נכון. גיא לוזון היתמם כמו שהוא יודע לעשות הכי טוב: "הוא בסך הכל סימן תוצאה. זו לא התגרות".

מה שמעניין זה שלרוב התגרויות שכאלה אינן מוענשות על ידי שופטים. שחקנים רבים כובשים שער ושמים אצבע על פיהם בסימן "תשתקו" לעבר קהל היריבה. זה לא ראוי וראוי להוקיע. כמו שאסור לתקוף פיזית שחקן כך אסור לשחקן (שהוא גם דמות ציבורית ודוגמה לצעירים) להתגרות בקהל. זה מגעיל. תשמח בשמחתך ואל תרד כל כך נמוך. אפילו אי אפשר להצדיק התגרות שכזו. עטר לא הוקנט מהיציעים למיטב ידיעתי, הפועל חיפה היא לא יריבה של בני יהודה, אין ביניהם שום מפגשי עבר טעונים או ענייני נקמה והשער בגארבג' טיים היה חסר כל ערך דרמטי.

ראוי שגיא לוזון, כמו גם ארסן ונגר (להבדיל אלף אלפי) ומאמנים אחרים, ילמדו לחנך ולהוקיע את שחקניהם הצעירים כשהם כושלים בהתנהגותם. כשהם מיתממים ובוחרים להגן על הפרובוקציות של שחקניהם, הם מתגלים כמחנכים גרועים ונותנים יד ומעודדים פעילות דוחה ולא ראויה של מי שאמורים ללמוד מהם.

תפסיק לעבוד עלינו, ארסן! - פוסט אורח מאת אבא של אלאניס
לחפש את הגוון האפור שלך

No Comments

Mr Kate 16 בפברואר 2010

האמת שלפי דעתי מדובר בדברים הקטנים שיוצרים את המשחק. הרי הקהל שורק בוז במהלך כל המשחק, אז טיפהמתגרים כשכובשים. גורנישט.

אבישי 22 בפברואר 2010

עטר כן הוקנט. אני יודע שלפחות במשחק הקודם בין שתי הקבוצות בבלומפילד אוהדי הפועל חיפה (שאותם אני מאוד אוהב) שרו שירים בנוגע לעברו הפלילי של אלירן עטר.

הגיב והגיב בצדק.

lewinthal 22 בפברואר 2010

אוקיי, אם כך אז לפחות אני מבין מאיפה זה בא

Comments closed