שפעת החזירים – 5 הערות לסיכום גומלין חצי גמר ליגת האלופות בין ארסנל למנצ’סטר יונייטד

 1. לא כולם יכולים לומר שהם היו באירוע היסטורי ומשמעותי. במקום ובזמן ששינו משהו. הערב ארסנל רשמה הפסד ראשון באצטדיון האמירויות במסגרת אירופית והראשון מזה חמש שנים. הייתי שם. המנחוס (שהרי ארסנל זה הפועל). מעניין לאן פניה של ארסנל מעתה, ומה יהיו ההשלכות של ההפסד הזה בקיץ.

2. אתה רואה את מנצ'סטר יונייטד וחוזר לשורשי הכדורגל. אתה מבין מה חשב מי שהמציא את המשחק. איך עושים את העבודה במגרש נכון. הכל מתקתק. איזו רמה. ליגה אחרת. קליניות. חדים כתער. פעם שנייה שעוברים את מחצית המגרש וזה נגמר בגול. הבעיטה הראשונה של ארסנל לשער הייתה רק אחרי הגול השלישי של יונייטד. 

חזירים, אבל מהסוג הטוב. הם זוכים בכל תואר ולא נחים. הקבוצה העמוקה בהיסטוריה עם המאמן שהוא אולי, בעצם כנראה, הגדול בתולדות המשחק.

3. ראיתי היום בתערוכה נפלאה של אוטאגאווה קוניושי באקדמיה המלכותית לאמנות. צייר יפני מחונן מלפני 160 שנה. הטכניקה של דפוס לאחר גילוף עץ כל כך קשה, מסואבת וממושכת, כל ציור כל כך מושקע, עם המון פרטים ואיורים ומוטיבים ימי ביניימים.

זה משקף את המנטאליות של עמי המזרח הרחוק. הנכונות שלהם לעבודה קשה, פרטנית ודקדקנית. קוניושי ייצר מעל 10,000 איורים בחייו. מזכיר את ג'י סונג פארק, "בעל שלוש הריאות" כפי שכונה על ידי חוס הידינק. פועל שחור שלא מפסיק לרוץ ולעבוד ומאמין תמיד שיהיה טוב. לא כישרון ענק אבל שחקן שהוא נכס. מתאים בדיוק למשחקים גדולים שמוכרעים בפרטים קטנים. היית רוצה אותו בקבוצה שלך. בינגו של פרגי. 

4. ארסנל מזכירה את מערכת החינוך בישראל. יש כמה כשרונות בודדים מבליחים אבל התמונה הכללית מביכה. פעם היינו אור לגויים, מובילים בתחום והיום אנחנו מפגרים אחרי המערב. עדיין לא עולם שלישי אבל חייבים רענון.

הבעיה היא ששר החינוך שלנו, ארסן ונגר, מעדיף תהליכים ארוכים ומייגעים על פני פתרונות מיידיים שידרשו הוצאת סכומים כבדים. מעניין אם ונגר יישאר במשרה, ואם כן – מה יעשה בקיץ.

5. רונלדו עדיין השחקן הטוב בעולם. הוא בלתי ייאמן. נקודה. סוף.

הטבח באמירויות
הביוני