בלוגרנה – אופיר ממן

כחול ואדום זה הצבע שלי

התיישבתי לראות את משחק הפתיחה לעונת 2017/18 של ברצלונה בלי הרבה ציפיות. ניימאר (ניימאני בפי האוהדים היצירתיים) עושה חיים בפריס, ממש כמו האקסית שאתה מקלל כל היום רק כדי לחלום בלילות שהיא חוזרת (היא לא), בהסכם הגירושים קיבלנו את פאוליניו במקום קוטיניו ודמבלה, אינייסטה אהובי סוף סוף הגיע לגיל שמתאים למראה החיצוני שלו (הבנאדם נולד בן 32) ואין מחליף ראוי, וכבונוס לריאל יש את הסגל הטוב באירופה (לפחות עד שקיליאן נולדתי עם שם של כוכב 'מבפה יחתום בפסז'). אה, ובקיוסק נגמר הווינשטפן. בלי הרבה ציפיות, אמרנו.

האמת, סך הכל היה ערב משעשע. יורם מסביר ש'סביר להניח ששחקן בטיס שנפצע לא יחזור למשחק כי הוא הוחלף', חיים ממשיך לנסות לתקשר עם קופים (אוו, אהה, איי חיים? באמת?) וטר סטגן היה רק קצת יותר עסוק משף צמחוני בצאת הרמאדן.

*

המשחק עצמו הסתיים בניצחון מאוד לא משכנע, היה לא מסודר ולא התעלה לרמה גבוהה, אבל השחקנים באו לעשות כבוד למעמד ולחולצות (שנשאו באופן מיוחד את שם העיר ברצלונה במקום את שמות השחקנים). תכנית משחק מיוחדת לא ראיתי מבטיס, כלומר בהנחה ש'כולה מחזור ראשון, אפשר להתחיל את הליגה בשבוע הבא' לא יכול להיחשב לתכנית. מול קבוצות מאורגנות שיציגו מטודה התקפית מסודרת ברצלונה תתקשה הרבה יותר.  נקודות האור הן בעיקר התחושה שהרווחנו בחזרה את ראקיטיץ' , שהיה ראשון לכל כדור כמעט והפעיל לחץ אפקטיבי מאוד, ושבצד ימין סוף סוף יש לנו מחליף פוטנציאלי לדני (מה קורה עם האקסיות המיתולוגיות הלילה) – כי סמדו עוד יהיה שחקן שחקן. סרג'י כובש שער ליגה ראשון, מסצ'רנו דופק גליצ' כאילו הוא ביום כיף בממדיון והייתי גם כותב משו לגבי בוסקטס אבל אני חושש שהוא יסחט ממני פאול (הבנאדם פאקינג ג'ינייס).

אלקסר? שילמד מהקורה איך לעצור כדור.

דברים מוזרים שחושבים כשהמשחק תקוע: יכול להיות שלוקה דין וג'ררד דולפאו הם תאומים שהופרדו בלידתם? צופית גרנט – Tsufit Grant יש פה פוטנציאל לפרק!

*

לסיכום, קיץ קשה עבר עלינו, וזה עוד לפני שמגיע החורף.  ניימאר שהובא בחטא (השחיתות הכלכלית וההשתעבדות המוגזמת לאבא שלו, שמעבר לכך שגזר עמלות סוכן מפלצתיות, נהנה מבלעדיות כסקאוטר וסוכן של ברצלונה בברזיל) נלקח בחטא (היוהרה, הניתוק מחדר ההלבשה והניהול הכושל -סעיף שחרור נמוך מידי לשחקן ברמתו). כיום ניימאר מרשה לעצמו לדבר בהתנשאות על חטאי ההנהלה באיצטלה של אמפתיה כלפי המועדון ואין יותר סמלי ואירוני מכך.
הצד החיובי הוא שכרגע, לאחר עזיבתו ועזיבת אבא שלו – מהאנשים הסחטנים בכדורגל העולמי (הוא השהה את החתימה על החוזה בפסז' עד לתאריך בו אמור היה לקבל בונוס נאמנות!), לאחר מסע רכש רב שנתי מופרך וגרוע, לאחר רכישת פאוליניו התמוהה שגם אם לא ימצא בה מימד פלילי (הקבוצה ממנה נרכש, אברגנדה – בונה נמלים בסין ותשתף פעולה בבניית נמל חדש בעיר יחד עם קבוצת בניה ספרדית בה ברתומיאו חבר הנהלה) ובעיקר לאחר שהסיסמה 'יותר ממועדון' המתייחסת לדבקות בערכים של כדורגל שמח ושיטת משחק שחיים ומתים איתה רוקנה מתוכן ונשמעת כמו סיסמת בחירות חלולה של ביבי ליבני, נוצרה הזדמנות משמעותית להחליף את ההנהלה ולייצר תהליך שיקום חדש, בתקווה שבסופו תחזור ברצלונה להיות לא רק קבוצת הכדורגל גדולה, אלא מועדון מיוחד וייחודי.
תחילת עונה וסוף קיץ מוצלחים לכולנו, מי שעובר בדיוטי שיביא בבקשה דמבלה, וסארי (קוטיניו אזל) ובעיקר רוח שמחה וחיובית.  מחזור ראשון לא וואו, אבל היי, תחשבו מה עובר על אוהדי מכבי תל אביב.

אה ובחיאת בלי שטויות מסי אנחנו יודעים שאתה אלוף במשקופים (במלעיל). פעם הבאה ברשת, טוב?

התגעגענו, ויסקה.

הנאה שפויה (אחרי התיקו בב"ש)
יומן חזרה לליגת העל

111 Comments

גילי פלג 22 באוגוסט 2017

ברוך הבא ואם הפוסט הזה הוא סימן לבאות, יש למה לצפות. כל הכבוד:))

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

תודה רבה :)

matipool 22 באוגוסט 2017

יופי של טור פתיחה!
לא אוהב את ברצלונה (הקבוצה. העיר סבבה ובדיוק היום יש דיבור על זה שאולי ניסע עם הילדים לשם בכריסמס) אבל אשמח לקרוא כאן את הבלוג שלך. בהצלחה!

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

כיף לשמוע, תודה :)

יריב 23 באוגוסט 2017

יאלללה ניימאר, מה הוא כבר עשה בכדורגל הגולם הזה? אם הוא לא היה ברזילאי אף אחד לא היה שומע עליו

צור שפי 22 באוגוסט 2017

אחלה פוסט. נהניתי. לי דווקא יש תאוריה שבמקרה של בארסה כן יהיה איחוד מרגש עם האקסית המיתולוגית. לא, לא ניימאר – פפ. יקח עוד עונה-שתיים בשיטי אבל זה יקרה.

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

אני חושב שזה ישמח המון אנשים…וזה איחוד מעניין שראוי שיקרה. גם אז כזכור פפ הרים קבוצה אחרי עונה כושלת ונשיאות מושחתת.

ארז 22 באוגוסט 2017

קבוצה שהייתי מטורף עליה כילד וכל השנים האחרונות עם כל הנובומסים הוציאה לי את כל החשק ממנה.
אם יש דבר טוב בתקופות כאלה (ובארסה רק מתחילה לדעתי לגלוש במורד המדרון) – הרי זה שכמו כלב שקיבל אמפולה נגד קרציות לפני 5 דקות – ככה גם כל האוהדים ה"שרופים" מהשנים האחרונות מנתקים מגע ועוברים לדבר החם הבא.

צור שפי 22 באוגוסט 2017

ועתה לתכניתנו – העשרת אלפים שהיו עם הפועל בסאן-סירו – איפה הם היום.

ירושלמי 22 באוגוסט 2017

אני מודה שיש לי חולצה של רונלדו המקורי מאינטר :(

ירושלמי 22 באוגוסט 2017

תמיד מעציב אותי למצוא אוהדים שחושבים שרמת אהדה שלהם תלויה ברחשי האהדה של הקהל הרחב, ביחס הפוך.
לא יודע איך לקרוא לזה, אפקט האנדרדוג, פולניות יתר, סמפטום אוהדי הפועל שנולדו לסבול.
לא שאני חושב שאפקט העדר הוא יותר טוב, אבל אהדה לקבוצה לא צריכה להיות תליה בדבר.

ארז 22 באוגוסט 2017

אל תתעצב ירושלמי.
אותי זה מבעס. מוציא את הכיף.

ירושלמי 22 באוגוסט 2017

למה?
מבחינתי the more the merrier
אם בארסה (או כל קבוצה גדולה אחרת) לא הייתה מצליחה ברמה ההסטורית, אף אחד לא היה אוהד אותה, גם אתה.
בסופו של דבר כולנו אוהדי הצלחות.

ארז 22 באוגוסט 2017

אני יכול להתחיל להסביר לך על המסחור, פגיעה באווירה, פגיעה בייחודיות של האהדה, לתת אנאלוגיות לשכיות חמדה בחיק הטבע שהיו שלך ושל החבר'ה ופתאום כל עם ישראל גילה וכו' כו'.
אבל בסוף אני לא חושב שזה מסוג הדברים שאפשר להסביר. או שאתה מרגיש כמוני או שאתה לא מבין מה אני רוצה (זה, אגב, כי אתה טרמפיסט :)).
לגבי העניין ההסטורי – בראייה שלי, כמות התארים של הקבוצה או כמות הקהל שלה הם לא פקטור באהדה אליה. לפעמים הפוך. אז להחליף קבוצה בחיים לא – זה קו אדום. אבל ממש גאה בבן שלי שכולם סביבו אוהדים ריאל ובארסה והוא החליט אתלטיקו. כנראה פגם גנטי.

יואב 22 באוגוסט 2017

אצלי הילד הלך בעקבות אביו- יונייטד. והוא חווה את הבינוניות העכשווית. זה בסדר גמור.

ארז 22 באוגוסט 2017

זה אנגליה, אני מדבר ספרד… באנגליה הוא איתי.
טל המנצ'סטרי אמר לי כשהיינו אצלך בפאב שאין דבר כזה כמה קבוצות בעולם. צריך לבחור אחת. אני מרשה לעצמי לחלוק על טל בהקשר הזה והולך על הגישה של אחת להזדהות איתה בכל מדינה.
רק שכשיונייטד ובארסה חזרו להיות אימפריות הלכתי לאיבוד, כי לפני הכל אני אוהד הפועל ומה עושים עם כל ההצלחות האלה לעזאזל :)

אגב, באנגליה אבא שלי אוהד סיטי…אני יונייטד מילדות, בשנות החושך. בדרבי של ה-6:1 הוא לא יכול היה לצעוק (באולד טראפורד, היינו ביציע אדום) ופוצץ לי את הרגל באגרופים. הירך הייתה שחורה כמה ימים :)

יואב 22 באוגוסט 2017

ארז,
חחחח סיפור גדול.
הייתי בשדה התעופה בלונדון לחזור מהמשחק של מכבי בסטוק. הטיסה הכי מבאסת שהיתה לי):

ארז 22 באוגוסט 2017

שביזות כפולה, לא? נגמר 3 בסטוק?
חבר הכי טוב שלי ואבא שלו היו איתנו במשחק (אוהדי ליברפול). רצו לחסוך פקקים בדרך למלון. יצאו בדקה ה-90. הפסידו 3 גולים…

יואב 22 באוגוסט 2017

ממכבי פחות. לא היו ציפיות אז.
אבל היי- יואב זיו והנעל. זה ארוע נדיר(((:

ק. 22 באוגוסט 2017

קודם כל ברכות על היוזמה!
מבורך לקרוא פה סיכומים על משחקים בליגה אחרת (ולא רק קלאסיקו או נוקאאוט בצ'מפיונס), בלי קשר לבלוגים המצוינים על קבוצות הפרמייר ליג.
לגבי ההנהלה, אין הרבה מה להוסיף. כיום אני מעדיף את רוברטו (או קשר 50- 50 טכני על אינייסטה בהרכב כי הקישור המרכזי זועק לפיזיות ומהירות, ובאמת (מלבד העומק) פה הנחיתות האמיתית מול הקישור האדיר של ריאל.

לגבי המשחק: סמדו גם נראה לי פוטנציאל מעולה, מקווה שיתנו לו לרוץ ולצבור נסיון. רקאטיץ' היה נהדר ובמחצית השנייה ולוורדה עשה ניסוי מעניין ששם אותו עם בוסקטס באמצע מאחורה שרוברטו (שאני מאד אוהב) ווידאל/דלופאו לפניהם.
בלי סוארס, מסי כמה דרגות מעל כל החלק הקדמי, כל פעם מחדש הכירורגיה של להוציא בעיטות ומסירות מדוייקות מתוך יער שחקנים, ולהשתחרר מכל מי שלא זורקים עליו, רק שעשה את משחקי הצירופים עם כולם חוץ מאלקאסר ודלופאו המוגבלים יחסית. אם כל משחק יגיע ל-8 איומים על השער מצבינו טוב מאוד (והכדורים יפגעו בחלק הפנימי של העמודים).

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

סיכום מצויין! רוברטו לדעתך ברמה של לפתוח ב11 בקישור? אני עוד מתלבט.. כלומר, אני אוהב אותו כשחקן שבא ונלחם ונותן מה שיש לו, אבל הוא באמת יכול לחליף את אנייסטה?

ק. 23 באוגוסט 2017

את אינייסטה היום אני חושב שזה מתבקש (ושאינייסטה ייכנס כפותר צפיפויות במצבים הרלוונטיים), במקום אינייסטה של פעם גם ברור שהוא לא באותה רמת כשרון, אבל הוא הוכיחי את עצמו כשחקן שמסתגל מהר לתפקידים שזורקים עליו (שנה שעברה שיחק ב-6 עמדות שונות) ולא רץ מספיק כעוגן בקישור הקדמי. יש לו את הכלים להיות ולהתפתח לעוגן שכזה – מהירות, מלחמה, טכניקה – רב הקשרים המרכזיים חווים את שנות השיא שלהם מאוחר יחסית בקריירה (צ'אבי, מודריץ' למשל). לכל הפחות מחליף ראשון לקשרים לדעתי

אמיתי 22 באוגוסט 2017

יפה ומשעשע..
משחק פושר משו שרק הסווה את העובדה שזה מסי לבדו יותר מאי פעם. קל זה לא יהיה לו.
ברצלונה כאנדרדוג – כמעט אוקסימורון

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

נכון, מצב מבלבל ומוזר לצפייה. הלב כואב על השנים האחרונות בקריירה של מסי.

בני תבורי 22 באוגוסט 2017

הסבא הקומוניסט שלי שעזב את הקיבוץ ב 36' ונסע להילחם עם הרפובליקנים בספרד אמר לי תמיד "רק לא ריאל מדריד" וזה היה עוד לפני שהבנתי מה זה כדורגל. מאז הייתי אוהד של ברצלונה ונגמלתי לפני כמה שנים טובות כשהבנתי שחזירות, תאוות בצע ושליטה והשתנה לכל עבר רק כדי לסמן טריטוריה, זה לא רק עניין מדרידאי. אני מקווה שמשהו שם יתרסק ומישהו ייתן את הדין על שימוש נלוז בכספי ציבור ושחיתות, אבל כדי שהתהליך יונע, צריכה לבוא קודם התרסקות על הדשא ויפה שעה אחת קודם.

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

גדול
סבא שלי, שהיה רווזיוניסט שנלחם בנאצים ביערות תמיד אמר 'רק לא הפועל'…

צור שפי 22 באוגוסט 2017

נו, האמירות של שני סביכם היו מה שנהוג לכנות היום אמת לשעתה.

יואב 22 באוגוסט 2017

אסי,
(((:

yaron 22 באוגוסט 2017

בגיל 9 שאלתי את אבא שלי את מי הוא אוהד והוא ענה הפועל. לא נותרה לי ברירה אלא לבחור מכבי :-)

Gil - Zimbabwe 22 באוגוסט 2017

יש סטארט אפ חדש נגד שחיתות כ.ד.י (כספית, דרוקר, יניב) מנייה חמה.

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

יניב מפגין נגד שחיתות זאת אחת האירוניות הגדולות של הפוליטיקה הישראלית לדורותיה.
2 האחרים הם 'עיתונאים', מה שאומר שאת כל מה שהם כותבים צריך לקחת בערבון מוגבל ביותר.

Matipool 22 באוגוסט 2017

אסף – יניב לפחות הודה בסדרת טורים מדהימה בזמנו בוואלה ופתח לאנשים את העיניים. הוא מודה שכשל בעקבות השררה והכח ומתחרט על זה בגדול. זה לא אומר שאסור לו להפגין ולפעול נגד השחיתות הנוכחית. להיפך – הוא יודע איך זה עובד ולכן הוא משמעותי.

Matipool 22 באוגוסט 2017

נ.ב. – יש כמה עיתונאים שאני מאמין להם. דרוקר וכספית בטוח בניהם.

שי 22 באוגוסט 2017

תמיד הרגשתי שבן כספית מפרסם בהתלהבות כל מה שמדליפים לו וחוסך בעבודת שטח. אבל מודה שכבר שנים אני לא קורא אותו.

אלי 22 באוגוסט 2017

שאלתי אם אני שומע נכון, שמותר לתת מכות. אלדד יניב חזר על דבריו ואמר "מותר לתת מכות, חמישה סימני קריאה וכדאי להיעצר". הוא סיפר שלפני נאומים של בן גוריון סבו, אברם, היה נותן מכות לאנשים שעשויים להפריע. הוא שאל אותו "סבא, למה נתת מכות?", וסבא ענה "צריך לתת מכות כדי שלא יתנו לנו".

אבל אסור לעצור אותו בשם שמירה על הדמוקרטיה?

ממש עצוב שהשמאל נגרר אחרי כזה בנאדם.

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

אלי
מה שלא מבינים שם בשמאל, וזאת הטרגדיה שלהם, זה שטיפוסים כמו יניב, ההוא שעבד אצל שרה, ה'עיתונאים' הללו ועוד כמה (לדוגמא – הגרבוזים, הג'ינג'י שמקיים סוג של סימביוזה עם הנכדה של קסטנר, הקבצן האינטרנטי וכל שנוזל מזדמן המרואיין ב'אידיוט אחרונות') הם נכס אלקטורלי לימין.

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

מאטיפול…
זה שהוא התוודה לא הופך אותו לצדיק. יש לו חתיכת קופת שרצים מאחוריו וזה שפתאום הוא הפך לאביר המלחמה בשחיתות זאת פשוט בדיחה.
חוץ מזה, את הכסף שעשה באותה התקופה הוא כבר החזיר ?

Matipool 23 באוגוסט 2017

הג'ינג'י שמקיים סוג של סימביוזה עם הנכדה של קסטנר הוא איש ימין מוצהר ומובהק. אני לא אוהב במיוחד את התכנית שלו עם הנודניקים מסביב אבל אין ספק שמונולוג הסיום שלו הוא מעולה (לפעמים יוצא לי ליפול עליו במקרה).
לגבי יניב – אין לי מושג אם החזיר ומה החזיר אבל לפחות צריך להעריך אותו על אומץ הלב להתוודות ולחשוף.

אלי 23 באוגוסט 2017

איזה אומץ לב? להיפך, הוא יודע שברגע שהוא תוקף את ביבי אז כל התקשורת סולחת לו מייד על כל חטאיו.
למה אף אחד לא מפגין על מנת שיפתחו בחקירות משטרה נגד אלדד יניב?

כל אנשי הימין מודים לכם שאתם נופלים בקיסמו, יום אחד אולי תתעוררו אבל זה כנראה יהיה מאוחר מדי.

matipool 23 באוגוסט 2017

אז שאנשי הימין יפגינו ועל הדרך יפגינו גם על פתיחת חקירות נגד הבנים של שרון.

אלי 23 באוגוסט 2017

אני לא באמת מצפה שאנשי שמאל יפגינו נגד יניב, כמו שאני לא מצפה שאנשי ימין יפגינו נגד שרון.
אבל ההקבלה צריכה להיות שצחי הנגבי יפגין על מנת שיפתחו בחקירה נגד יניב.
אולי אז תבין כמה זה מגוחך.

אלי 23 באוגוסט 2017

ואם הנגבי יצא מהארון ויגיד מהיום אני יותר לא מושחת ואני מוכן לחשוף את כל מה שעשיתי, ואז יתחיל להפגין נגד שחיתות של אנשי שמאל.
האם גם אז תעריך את אומץ הלב שלא?
נראה לי שהיית ממשיך להגדיר אותו כמושחת וגם היית מוסיף שקרן, וגם כנראה היית מזלזל בכל מי שהיה הולך שולל אחריו ומאמין לו.

אסף THE KOP 23 באוגוסט 2017

מאטיפול

למה שאנשי הימין יפגינו הוא נגדו ? הוא נכס אלקטורלי לימין.
לגבי ההוא שעושה דיגי בגב לזאת שלא יודעת לדבר עברית – אני לא מוצא אותו מצחיק אלא טרחן להפליא. יש לו גם חיוך כמו של ילד מנייאק שמצא את החור למקלחות של הבנות.

צור שפי 23 באוגוסט 2017

איזה ויכוח הזוי. אפשר לחשוב שאלדד יניב הזניח היה כאן ראש ממשלה בתשע השנים האחרונות.

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

משעשע
ברוך הבא. אני צופה הרבה צחוקים, אם כי בשלב הזה בבארסה-מאניה יותר משעשע.

שיהיה לך בהצלחה על כר הדיגיטל של דה-באזר. אם תיתן עונה טובה אולי יחתימו אותך ותקבל חולצה ותקליט.

אוהד נחמני 22 באוגוסט 2017

ברוך הבא.
ראשית: צריך להיות בלאוגרנה, עם אלף.
אחר כך, כבר כמה שנים שמה שקורה במועדון מחוץ למגרש הרבה יותר מעניין ממה שקורה בתוכו……משפטים, תביעות וסנדרו רוסיי אחד בכלא. אפילו בערבות לא נתנו לו לצאת…..
בכל מה שקשור לכדורגל, קשה להשתקם משלוש שנים של לואיס אנריקה. תנו קצת זמן לוולוורדה. לפחות הוא אמור להיות מסונכרן עם ההנהלה הספורטיבית.
והנושא הכי גדול שמשום מה לא מדברים עליו, התכניות להרחבת קאמפ נואו, שהיו אמורות לצאת לדרך בקיץ הזה. עד עכשיו ההנהלה הזו מצטיינת בעיקר בפאן הכלכלי. אבל לא ממש ברור מה הולך לקרות עם האצטדיון.

ק. 22 באוגוסט 2017

משחק מילים עם המילה בלוג…

ניינר / ווריור 22 באוגוסט 2017

ברוך הבא ומקווה שזה הולך להיות טור קבוע. אני קולה שרוף אבל בשנים האחרונות הולכת ופוחתת לי האהדה. הכל נהיה כל כך מגעיל שלא בא לי להיות חלק מזה.
להערכתי ברצלונה תתן עונה איומה בסטנדרטים שלה וריאל תחגוג אליפות לפני תום הליגה. מקווה מאד שסארי ודמבלה יגיעו ושירדו מהשטות הזו של קוטיניו. ויסקה אל בארסה!

matipool 22 באוגוסט 2017

כבר ירדו מהשטות של קוטיניו.
היום כבר התחילו הודעות של מעין התנצלות מהפמליה של קוטיניו שברצלונה לחצה עליהם ואיימה שאם הוא לא יחתום אצלה עכשיו, הוא לעולם לא יגיע אליה וכו'.
מכשירים את הדרך לחזרתו לאימונים.

בני תבורי 22 באוגוסט 2017

לא רק שירדו, מעולם לא היו. ברצלונה לא הבינו מה קורה אתם בכל סיפור ניימאר וכשנפל להם האסימון, החלו לנסות למזער נזקים מול האוהדים שלהם בניימדרופינג. הם מעולם לא התכוונו לקנות את קוטיניו רק שהטמבל לא הבין את זה בעצמו.

ניינר / ווריור 22 באוגוסט 2017

מצויין! אז שנינו מרוצים

בני תבורי 22 באוגוסט 2017

אני לא לגמרי, מבחינתי צריך למכור את קוטיניו כי הוא לא טוב לנו כבר ולפ.ס.ז' או למילאן.

אריק 22 באוגוסט 2017

מה פתאום למכור יחזור עם הזנב בין הרגליים ורצון להוכיח

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

למכור לריאל

Matipool 22 באוגוסט 2017

בשום אופן.
יש לו עכשיו חובת הוכחה כפולה בגלל מה שקרה ובגלל המונדיאל (הוא הפך בשנה האחרונה לשחקן הרכב קבוע ונחשב בברזיל. אין מצב שהוא יסכן את זה).
ייתן עונה גדולה כמו שסוארז נתן עונה ענקית אחרי שסטיבי שכנע אותו להישאר עוד עונה ולא לעבור לארסנל.

אלי 22 באוגוסט 2017

אין מה להשוות את התשוקה של סוארז למשחק לשום שחקן אחר.
לא יודע איך יהיה איתו אבל כל שחקן מגיב אחרת לכזאת סיטואציה.

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

לתת לו להמתין ביציע עד שכל ההרכב הראשון והשני יהיו פצועים (גג תחילת נובמבר) ואז לתת לו לשחק באין ברירה

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

מסכים שהנהלת ברצלונה מנהלת את המו"מ עם קוטיניו ודמבלה לא נכון בכלל, ושגרמו נזק לשחקן. בכלל, כרגע בעיני הדרך היחידה להמשיך לאהוב את הקבוצה היא להפריד בין ההנהלה המסואבת שלה לבין המועדון. לא הייתי מוותר על קוטיניו, שחקן נהדר בשיאו והחוליה החשובה של ליברפול.

בני תבורי 23 באוגוסט 2017

למכור למי שלא יהיה ב 25 אחוזים פחות מההצעה של ברצלונה

matipool 23 באוגוסט 2017

מסתבר שהסיפור לא נגמר.
בארסה הגישה הצעה חדשה (רביעית!) אחרי האולטימטום של ההצעה השלישית.
101 מיליון פאונד במזומן + 37 מיליון על בונוסים (שרובם לא הגיוניים).

matipool 23 באוגוסט 2017

לפי מקור של סקיי ספורט, הבונוסים יושגו בקלות ומבוססים על כמות הופעות בליגת האלופות.

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

תודה רבה :) ניראה שסארי כבר מגיע ושגם דמבלה קרוב.. החריש צריך להיות עמוק יותר. גם לי קצת פוחתת האהדה בעקבות הניהול הקלוקל בשנים האחרונות ואולי זו הסיבה שהתחלתי לכתוב.. להתמודד ולהבין מה קורה שם ואיתי.
אגב – טרגדיות נכתבות טוב יותר מקומדיות, אז עונה איומה זה חומר טוב;) בכל אופן – סביר להניח שתהיה עונה לא פשוטה בכלל.

ק. 22 באוגוסט 2017

ואגב, אני חושב שיותר מדי קוטלים את הקבוצה בתקופה של אנריקה – טראבל-דאבל- מאבק אליפות מול ריאל שהוכרע במחזור האחרון (עם גביע).
הסיומת החזקה של ריאל בשנה שעברה באלופות וניהול הסגל קצת הוציאו את כולם מפרופורציות.
כרגע ריאל נראים עדיפים בהרבה, אבל בואו ניתן כמה חודשים, נראה איך הסגל מתחבר ואת ההשפעה של ולוורדה ואז נחרוץ גורלות (לגבי הניהול אפשר כבר עכשיו…).

Ljos 22 באוגוסט 2017

אם יש סיבה להיות אופטימי בברצלונה, זה בעיקר בגלל ארנסטו. לקח את בילבאו אחרי ביילסה, והקבוצה לא נראתה פחות טוב או שטפה את המגרש פחות, המשיכה בפיתוח הצעירים, והכל למרות עזיבת יורנטה ואמורבייטה.

דני 22 באוגוסט 2017

אחלה פוסט. אתה נשמע אופטימי ואין לך בדיוק על מה

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

תודה. אתה שומע לא נכון.. בתרחיש האופטימי (חילופי הנהלה, שימת דגש ניהולי, תקציבי ומקצועי על בניה מגיל צעיר מחדש, רכישות נכונות) אני צופה לפחות 6-8 שנות שיקום קשות מאוד בסוף המדרון הנוכחי. ההנהלה הזו באמת השתדלה להחריב את הקבוצה מהיסוד..

באבא ימים 22 באוגוסט 2017

תמיד היתה לי פינה חמה לבארסה. אחת מחוויות הכדורגל החביבות עלי היא שמינית גמר ליגת האלופות באנפילד נגד בארסה ב 2007. באבא לילות ואני היינו במשחק. בארסה היתה פיבוריטית ברורה עם רונאלדיניו ומסי הצעיר. הפסדנו 1:0 (גודיונסן) אבל עלינו לשלב הבא כי ניצחנו 2:1 בנואוקמפ (באדיבות ריסה, בלאמי ומקלות גולף).

בסוף המשחק כשאנו חוגגים את העליה לשלב הבא בקופ, החלו אוהדי בארסה ביציע ממול לשיר ynwa. הקופ ענה בקריאות ״בארסה, בארסה״.

ברוך הבא אופיר.

חז 22 באוגוסט 2017

נחמד לפעמים פוסט ספרדי. אם הכוונה ב"קבוצות בעלות מטודה התקפית בלה בלה ברצלונה תתקשה" היא לליגה, אז צחקתי בקול (יש ריאל ואתלטיקו העייפה, אולי אולי סביליה) אם לאירופה- מזל שיהיו לכם בערך 6-7 משחקים כאלה בשנה.

לגבי ניימאר- הרגשתי כאילו טלב"י כותב על מכבי בהקשר של ה"סחטנות" של ניימאר. ממש ניימאר זה הזאב הרע. לנסות לקחת את "מענק הנאמנות" זו לא סחטנות, כמו תכנון מס, כמו סעיפים בחוזה עסקי- אם זה שם ואתה לא מנצל את זה אתה טיפש/פראייר.

אלי 22 באוגוסט 2017

ועכשיו ברצולנה תובעים את ניימאר.
איזה מועדון לתפארת.
בהצלחה.

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

על מה ?

D! כאן ועכשיו 22 באוגוסט 2017

שהוליך אותם שולל.

סתם ילדים

נראה לי שמרוב סיפורים על קהל בר מצווה שטס לשם לא שמנו לב שילדי הבר מצווה קיבלו את זכויות הניהול שם

אלי 22 באוגוסט 2017

שיחזיר את דמי הנאמנות שקיבל כשחתם על הארכת החוזה לפני שנה.

חז 23 באוגוסט 2017

לא זו התביעה להבנתי- אלא על זה שהוא בשנה ראשונה לחוזה (חתם על הארכה) ועצם זה שקנה את השחרור שלו מהווה הפרת חוזה.

חז 23 באוגוסט 2017

אה אוקי זה אכן הסכום הזה, אתה צודק.

אלי 23 באוגוסט 2017

מה, לא שמעתי?
אפשר שוב?

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

בספרד יש הרבה קבוצות התקפיות, במקום לצחוק אפשר לעבור על הנתונים.. ויאריאל קבוצה נהדרת, גם סלטה היתה כזו בשנים האחרונות. בוודאי סביליה אתלטיקו וריאל, ויש עוד.
בקשר לנייימאר, אתה טועה מפני שאת הבונוס הוא אמור היה לקבל בזמן שהוא כבר ניהל מגעים ולמעשה החוזה היה מוכן וחיכה לחתימה לפחות חודש וחצי לפני. ועובדה – הוא לא מקבל אותו. להגיד שיש בפוסט 'התבכיינות והצגת ניימאר כזאב הרע' זה פשוט לא לקרוא דבר ממה שכתבתי על ההנהלה. ניימאר התנהג בצורה מגעילה בעיני, כלפי האוהדים והמועדון, זכותו להתקדם להצלחה מקצועית, ספורטיבית וכלכלית כמו שהוא תופס אבל יש דרך הוגנת יותר לעשות זאת. זה לא מסיר אחריות מהמועדון.

אלי 23 באוגוסט 2017

אם הבונוס אמור היה להיות משולם ב 1/8 אז אפשר להניח שהוא מתייחס לעונה הקודמת.
אם התכוונו שהבונוס משולם על העונה הזאת אז כל מנהל בינוני ועו"ד היו מתעקשים לשים תאריך תשלום 1/9 יום אחרי שחלון העברות נסגר.
זה פשוט חובבנות ואי אפשר להאשים את ניימאר או אבא שלו.

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

אתה מתעקש להתפרץ לדלת פתוחה… זה שההנהלה מתנהלת בחובבנות (וזו מחמאה, אני משתמש במילים אחרות לגמרי) לא מתיר לניימאר לעשות ככל העולה על רוחו כולל מעבר על חוקי פיפ"א (ניהול מו"מ בעודו שחקן מוגן בשנה ראשונה בחוזה) והתנהלות רמייה.

אלי 23 באוגוסט 2017

לא מכיר את חוקי פיפ"א לגבי ניהול משא ומתן, אבל אם זה היה נכון אז למה ברצלונה לא תובעים אותו על זה אלא על משהו אחר?
בנוסף, אם אני הייתי עו"ד שלו אז הייתי טוען שהוא לא בשנה הראשונה בחוזה אלא בשנה הרביעית.
מותר לשחקן לעשות ככל העולה על רוחו כל עוד הוא לא עובר על החוקים, וגם אז לפעמים מותר לו לעשות את זה אבל אז הוא חשוף לתביעה.

תפסיק לחפש מוסר אצל שחקני כדורגל, אין שום סיבה לזה בייחוד שמנהלי הקבוצות עצמם לא קדושים בלשון המעטה.

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

אז אני מניח שעורכי הדין שלו לא מכירים את החוקים ולכן וויתרו על תביעת הסכום?
ואתה מבלבל בין מוסר לבין שמירה על החוקים.. לא דין אחד לשניהם.

אלי 23 באוגוסט 2017

נראה לי שזה אתה זה שמתבלבל.
הוא (כנראה) לא עבר על שום חוק אבל אתה משום מה שופט אותו.
אני ממש לא ממעריציו אבל נראה לי שבמקרה הזה הוא יותר צודק מקוטיניו.

חז 23 באוגוסט 2017

שברצלונה תוכיח שהוא עבר על החוקים, לבריאות, לא מוסיף לה כבוד כלל.
אי אפשר לכעוס עליו שהוא מנצל פרצה בחוזה- נתת מענק ב-1.8? גם אני הייתי מנסה לקחת.

לגבי הליגה- נו באמת. הפערים הם בערך כמו שסלטיק תשחק בליגה הישראלית. ותודה לזכויות השידור.

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

הפערים גדולים מאוד, אבל לגחך על כך שבספרד יש קבוצות התקפיות נהדרות זו טעות וזה כל מה שאמרתי.

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

מה גם שלא נכון להתעלם מהמציאות, בה ניימאר הודיע שהוא 'מוותר' על הבונוס לאחר שברצלונה איימה בתביעה משפטית בנושא.

חז 23 באוגוסט 2017

כשאדם מוותר על הליכים משפטיים זה אומר שהוא טועה? מה עם סיכון-סיכוי? מה עם משמעויות של הליכים?
כמה לוקחים הסדרי טיעון רק כדי לא לעבור הליכים ויכלו לצאת זכאים? בוא, הבנאדם מסודר בחיים, ניסה לעשות עוד קצת, כנראה לא רוצה להיאבק כי הוא לא יודע לאן זה יוביל. הוא רוצה לשלוט בהליך.

מיכאל 22 באוגוסט 2017

ברוך הבא ואחלה פוסט בתור "קולה". תודה

Omer 23 באוגוסט 2017

אוהד שבוחר לכתוב מרצון על ברצלונה העונה? החלטה קצת מזוכיסטית.

אמיתי 23 באוגוסט 2017

אז מה פרנקו? הגורדן של המזוכיסטים?..לעזאזל יש פה שני כותבים (לפחות) על קבוצה שפעם אחרונה
לקחה אליפות עוד היה פה ערוץ אחד, כבר פחות מזוכיסטי לחתום מאמן בבית"ר או במכבי סל

דוד 23 באוגוסט 2017

כמי שראה משחקים של עוסמן דמבלה אני לא יכול שלא לגחך הן על ההתעניינות המוגזמת של ברצלונה בו, והן על מחירו המופרך.
מדובר בשחקן עם מהירות טובה ודריבל נחמד, חסר כל חכמת משחק, לא יודע להבקיע, מוסר בינוני. בקיצור, לא ברמה של "סופר קבוצה". מי שראה את המשחק של גרמניה נגד קמרון בגביע הקונפדרציות יכול היה לראות כ-5 שחקנים שבתכונות שלהם מזכירים אותו להפליא, אבל משום מה אף אחד לא מכיר שחקן אחד מביניהם בשמו. מסתבר שלהכנסה של 222 מיליון משחקן אחד יש גם חסרונות.
סתם זורק: מרקו רויס לדוגמא הוא סופרסטאר אדיר ומוכח שמוכשר ממנו בכל פרמטר אפשרי.

דוד 23 באוגוסט 2017

בהקשר למשחק גרמניה קמרון הכוונה ל-5 משחקני נבחרת קמרון.

Matipool 23 באוגוסט 2017

מרקו רויס הוא פצוע (כמעט) תמידי וגם כבר לא ילד. בזמנו חלמו עליו וקישרו אותו לליברפול וחבל שזה לא יצא לפועל. אולי היה נפצע פחות אצלנו.

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

אני אגיב פה קצת מספרים מהעונה האחרונה המשווים בין הסטטיסטיקות של דמבלה לאלו של ניימאר (שברור שהוא שחקן טוב בהרבה)

מסירות שהושלמו
ניימאר: 76%
דמבלה: 66%

מסירות מפתח למשחק
ניימאר: 2.68
דמבלה: 2.25

אסיסטים למשחק
ניימאר: 0.34
דמבלה: 0.53

יצירת הזדמנויות במשחק
ניימאר: 3.02
דמבלה: 2.78

הבקעות למשחק:
ניימאר: 0.44
דמבלה: 0.27

דיוק בעיטה:
ניימאר: 51%
דמבלה: 48%

אני חולק עליך מאוד בנוגע לכישרון שלו. ברור שזו רכישה בסיכון גבוה (אם וכאשר) אבל הוא שחקן שעתידו מונח לפניו ויכול להגיע לגדולות. ללא ספק נחשב לאחד הכישרונות הגדולים בעולם היום. קיצוני מעולה: מהיר, בועט בשני הרגליים במידה שווה! דריבליסט מצויין ומגביה מעולה. יצטרך לעבוד על קבלת ההחלטות שלו, על שחרור הכדור ועל הסקור. באופן אישי הייתי מעדיף לראות שם את 'מבפה שמתפתח למפלצת.

ק. 23 באוגוסט 2017

אופיר, מסכים עם התגובה שלך, אבל בפועל, הייתה לניימאר עונה בינונית במונחים שלו שנה שעברה מלבד חודשיים שכללו את ה-6:1. הייתה לו תקופה ש ל כמה חודשים ללא שער לליגה (מאוקטובר) עד שמסי נתן לו לבעוט פנדל.
ככה שהפערים גדולים יותר, אבל מצד שני דמבלה צעיר מאד

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

הכל נכון

הראל 23 באוגוסט 2017

על מכבי חיפה הפסיקו לכתוב פה לפחות נקבל קצת מהאהבה השניה. תודה.
הדבר היחיד שאפשר להוציא מהתקופה הבאמת מבאסת הבאה עלינו לרעה, זה את כל האוהדי הרגע שהוציאו שם רע לכל אוהדי בארסה (סליחה על ההתנשאות, אוהב אותם מ1994 ולא מתכוון להפסיק בגלל כל הדביקים)

יניב המגניב 23 באוגוסט 2017

מעולה! כיף ומעניין לקרוא . אני אעצור פה כמה פעמים ;)

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

תודה יניב. פרגן בכרטיסים להופעה ;)

איאן ראש 23 באוגוסט 2017

ברוך הבא ובהצלחה בהמשך (בכתיבה :) )

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

תודה :)

ארם אבירם 23 באוגוסט 2017

ברוך הבא. יופי של טור.
אחרי שנאמרו דברי הנימוסים (מהלב באמת), אני מאחל שהקבוצה שלך תרד במהרה לליגת החובבים בקזחסטן. לא אישי. מצחיק אותי שאתם מתלוננים על ניימאר כשהשיטות שלכם להוציא שחקנים מקבוצות אחרות פשות מבישות. אז תטעמו קצת מהתרופה שאתם מאכילים אחרים. אולי תלמדו קצת צניעות. הייתי צוחק הרבה אם סיטי היו מפעילים את סעיף השחרור של מסי.
* שלא יובן לא נכון. גם את ריאל אני לא סובל :)

אופיר.מ 23 באוגוסט 2017

כבר כתבתי פה המון (וגם בפוסטים של בני נגיד) נגד ההנהלה, נגד השחיתות, נגד השיטות (גם בגזרת קוטיניו ודמבלה) אז כל ה'תטעמו ממה שאתם מאכילים ותלמדו קצת צניעות ותרדו ליגה'.. שיהיה. רציונלית – אני פשוט מקווה שההנהלה המושחתת תתחלף.

ארם אבירם 23 באוגוסט 2017

:) בסדר, אני רק קצת כועס כי דפקתם לנו את פתיחת העונה ועשיתם אותו דבר עם לואיסיטו ומסצ'ראנו…

אמיתי 23 באוגוסט 2017

מסאותהאמפטון מוסרים:
" אז תטעמו קצת מהתרופה שאתם מאכילים אחרים. אולי תלמדו קצת צניעות."

ארם אבירם 23 באוגוסט 2017

טושיי… ועדיין, אנחנו לא מפעילים טקטיקות מלוכלכות כמו בארסה וגם כשכבר קצת עשינו משהו התקפלנו ופרסמנו התנלצות כאילו רצחנו את קנדי.

אלכס(אחר) 23 באוגוסט 2017

+מיליון

אלכס(אחר) 23 באוגוסט 2017

לארם, שיהיה ברור

אופיר מ 23 באוגוסט 2017

מצטער, הבלוג לא מקיים מדיניות החזרת פלוס מיליון

דוד 24 באוגוסט 2017

אפתח בגילוי נאות: אני אוהד ריאל, ואמון על הפסוק "בנפול אוייבך אל תשמח".
ברוך השם ברצלונה בקרשים, מה שאומר שכל ה"אוהדים הפוסט-מודרנים" של האסתיקה המענגת ניצבים עכשיו בפני סיטואציה קשה של בלבול ובעיית זהות. הם יצטרכו לסבול הרבה, לראות קצת משחק פיזי, אולי לפעמים גם בונקר הגנתי כדי להגן על יתרון שביר, לשאוג משמחה על כל שער נגיחה מכדור קרן. בקיצור את הכדורגל האמיתי כמו שהוא צריך להיות משוחק, כאירוע ספורט באופיו. הרגעים הללו מעצבים אהדה אמיתית ותחושת חיבור.
כמי שהלך עם ריאל מדריד בדרך חתחתים, אני יכול לומר שהביטחון המוחלט והוודאי שחשתי לפני גמר הצ'מפיונס ש"אנחנו הולכים לפרק ליובה את הצורה ולהשחיל לבופון בין הרגליים" (תחושות בטן לפני משחק הן מדד מדוייק להפליא לחוזק אמיתי של קבוצת כדורגל), נבנה דווקא באותם שנים לא קלות.
אז שיהיה בהצלחה עם הסינון של האוהדים, ושנראה בפאבים רק אנשים שאשכרה אכפת להם!

אמיתי 24 באוגוסט 2017

דרך חתחתים.. אוטוסטראדת ייסוריים.. באמת מאז שפרנקו הלך זכיתם רק בשליש מהאליפויות. לא קל

דוד 24 באוגוסט 2017

אין לך מושג כמה זה כואב להפסיד בקלאסיקו ולראות את ברצלונה זוכה באליפות. מי שיכול לעבור על כך לסדר היום ולהסתפק בניצחון על ולנסיה או אתלטיקו הוא לא אוהד מבחינתי.

דן ברקאי 24 באוגוסט 2017

אופיר – טור נפלא!

לכתוב על בארסה זו זכות, הקבוצה ששיחק בה הגאון הגדול ביותר שידע הכדורגל – רונאלדיניו גאושו הגדול – ירום הודו.

המשך לכתוב, היה תענוג.

Comments closed