בלוגרנה (10) – חוזה ההגנה

טר שטגן מצטיין המחזור של הבלוג ועולה לי בבריאות לומר את זה

שניים-שלושה משחקים לתוך העונה כבר היו מחשבות. הלחשושים נתחמו לגבולות הסלון.  בשלב ההוא עדיף היה לשקול מילים בגרמנית במקום שיניים. בעונה שעברה, טרם לידת הבלוג, זכה ממני טר שטגן לכינוי 'שופט רחבה' על שום הנטייה שלו ללוות את הכדור במבט בדרך לרשת ולקבוע את חוקיות הגול.  בקדם העונה בסופרקופה מול ריאל, בעיקר בגול של אסנסיו, עשה רושם שטר שטגן התחבר לתפקיד.  רובנו אמנם אנשים רציונליים ולכן ברור לנו שאמונות טפלות הן לחלוטין מדע מדויק כשזה נוגע לכדורגל. כולנו הרי מתמצאים בתורת הניחוסיות של איינשטיין ז"ל וכהן ויורם ומלר והאישה והחבר שישב לראות אתנו משחק ומי לא. לכן, כאוהד, היה זה אך טבעי שאשמור על האינטרסים של הקבוצה ואמשיך לא לפרגן לשוער הראשון שלנו,  אבל לכל שבת יש מוצאי שבת ובמוצ"ש הזה כבר אינני יכול להבליג,  ואני נאלץ לבחור בטר שטגן למצטיין המחזור של הבלוג.

*
כבר בעונה הראשונה של מארק אנדרה נהנינו מהופעות מעולות שלו בליגת האלופות (כולל הדיפת פנדל לאגווארו מול סיטי שמנעה דקות ארוכות של לחץ) אך בעונה הקודמת כשקיבל באופן בלעדי את המפתחות גם לליגה (מפתה לכתוב 'לה ליגה) וגם לליגת האלופות היה נדמה שהאריה בעל הביטחון העצמי המופרז לעיתים מתקשה להתעלות לרמות שהפגין בעונות הקודמות וגם כשהפגין וירטואוזיות הוא כיפר עליה בחוסר יציבות וטעויות משמעותיות עד קריטיות. (הגול האחרון בהפסד הקריטי 4-3 לסלטה, זוכרים?)
*
במצב 0-0 אתמול, לאחר שאלבה שבר נבדל, אדוריץ קיבל את הכדור בעמדה שממנה הוא רק צריך לבקש מטר שטגן שיבחר  'לייק לצד ימין תגובה לשמאל'.  במצב הזה הביא טרש טגן לידי ביטוי מקסימלי את היתרון המשמעותי ביותר שלו – עבודת רגליים מדהימה. בניגוד לרוב השוערים הוא לא נופל, לא בוחר צד, הוא פורש ידיים ומצמצם את המרחק ואת רוחב השער ליריב תוך סידרה של קפיצות קטנות ומהירות שעוזרות לו להישאר על הרגליים ולהגיב במהירות המקסימלית כשהיריב מוציא את הכדור. מעבר לכך ולהצלה המדהימה מהנגיחה של אדוריץ הבלתי נגמר לקראת הסיום, הוא בלם מספר התקפות של בילבאו רחוק מהשער והוציא את סוארס למתפרצת (שלא נוצלה) בבעיטה מדויקת על מגרש שלם כמעט.  זה היה מפגן שוערות שהיווה המשך ישיר לפתיחת העונה שלו, ומפתה להגיד שבעידן של פיקה רחוק משיאו ומסצ' מתבגר טר שטגן הוא כרגע גם הבלם השני בטיבו בקבוצה.
*
אני מניח שבין היתר זה השינוי בעמדת המאמן (עוד נגיע אליו), אולי עבודה מנטלית, סביר להניח שמדובר בשניהם בשילוב השקעה גבוהה באימונים: טר שטגן חוזר השנה להציג בעקביות את הרמה שגרמה לעיתונאים ומאמנים באירופה להשתפך ולהכתיר אותו ליורש של נוייר כבר בגיל 22 (מושא הערצתו הוא בכלל אוליבר קאן).

***
במשפט אחד: עד כה אני מרוצה יחסית מאימון הקבוצה של וולורדה.
חדר ההלבשה שקט יותר (בבירור כפועל יוצא מהאופי הפחות מוחצן עד מגלומני של אנריקה), הוא מעניק ביטחון והזדמנות אמיתית לשחקנים כמו גומש ורקיטיצ', טקטית – הוא לא דבק בנאיביות יהירה בתפיסה הרומנטית של בארסה שמשחקת תמיד 4-3-3 ללא התחשבות ביריבות אלא ריאלי וצנוע, מבצע התאמות (כמו עיבוי מרכז השדה אתמול בשחקנים פיזיים וגבוהים ומשחק שלעיתים דילג על הקישור – דבר שהתחייב בהיעדרו של אינייסטה) ובאמת בארסה במחצית הראשונה נראתה טוב, שלטה במשחק בבירור ותרגמה את זה ללחץ על השער של קפה ולשער.
*
במשפט אחד: עד כה אני קצת מאוכזב מניהול המשחק של וולורדה.
הוא בד"כ מאחר להגיב למגמות במשחק ולהחליף את השחקנים החלשים. במחצית השנייה אתמול ראינו בארסה שמחברת בהצלחה רק 59% מניסיונות המסירה, ראקיטיצ' היה עייף או סתם מזעזע וגומש נעלם. במסיבת העיתונאים וולוורדה נדרש לחילוף המאוחר (83) והשיב "זה היה ההרכב המתאים להתמודד עם הגובה של בילבאו" שזה קצת כמו להגיד "ניצחנו אז אני צודק".  אני מקווה בעתיד ליותר תשובות בסגנון "אני צודק ולכן ניצחנו".
יאללה, אספנו עוד שלוש. יוצאים בתקווה לגמור עניין באלופות ואז סביליה
*
עקבים:
*מה קורה? אני קורה. קורה 8 למסי בליגה. הספירה נמשכת.
*החיבוק של סוארס לפאוליניו בסוף. חוסר האגו והאהבה של האיש הזה למשחק שווה הכל.
*דווקא לאחר פתיחת עונה מעודדת, רקיטיץ' באמת חלש במחזורים האחרונים, בהמשך ליכולת מהעונה שעברה. אם יביאו קשר איכותי בינואר אני מניח שיעבירו אותו או את גומש

העקרון הנכון
"את יודעת מי הקוסם האהוב עליי?"

63 Comments

בורדו פאפי 29 באוקטובר 2017

תענוג לקרוא אותך וכיף לעשות את זה אחרי שהקבוצה מנצחת. מה שכתבת על הקפיצות הקטנות של טר שטגן זה בעצם חלק מטריק שהוא עושה לחלוצים – במעט זמן שיש לחלוץ להחליט מה ואיך לעשות, הוא גם צריך לקחת בחשבון שהשוער שמולו עשוי להתמתח או לזנק ומוכן לכל מצב. כלומר, הוא צריך לשקול טוב יותר את צעדיו.

אופיר ממן 29 באוקטובר 2017

כלומר יש בהן גם אלמנט פסיכולוגי שמשפיע על הבחירה של החלוץ. מעניין. ותודה :)

היסטוריון של ספורט 29 באוקטובר 2017

תודה רבה.
אתמול בשלהי המשחק פתאום הבנתי שבשקט בשקט זו כבר לא הברצלונה המוכרת.
זה כמובן לא עניין של יום אחד אבל פתאום הבזיק.
ראשית אני זוכר את הימים שביתרון 1-0 הקבוצה השנייה לא הצליחה להשוות כי היא בכלל לא החזיקה בכדור .במובן זה אתמול היה זה משחק סטנדרטי בו הקבוצה בפיגור לוחצת וכמעט משווה .

שנית : נחזור רגע ל 2009-2011 בתקופת פפ.
היו לקבוצה הגנה של פיקה ,פויול אבידל ואלבס .
כולם טובים מהשחקנים כיום (כולל פיקה של אז שטוב מפיקה של היום ) .
בקישור האחורי בוסקאטס נשאר טורה גם אנייסטה אף באיכות פחות טובה.
המנוע צ'אבי ממזמן לא כאן .
ועל כל סווארס היה אז אטו /הנרי/וייה נאיימר.
רק מסי נשאר למעשה.
מדובר בקבוצה הרבה פחות חזקה והרבה יותר אפורה.
אם למסי של גיל 22-23 היה פיקה ,פויול ואבידל בהגנה יציבה ותומכי התקפה כמו אבידל וצ'אבי ואנייסטה בשיאפ עם חלוץ על.
הרי שכיום נשאר לו אותה איכות בחלוץ העל וזהו בערך .
בהתחלה הלך פויול אח"כ אמר שלום צ'אבי לאחר מכן אלבס ולבסוף נאיימר .
בין לבין שחקנים עברו את השיא כמו פיקה ואנייסטה שעדיין נפלא.
עכשיו הכל יותר נופל על מסי והמעניין הוא שבריאל התהליך הפוף בתכלית ושם נוסף לרונאלדו ישנם פתאום כישרונות בית נהדרים כמו איסקו (בית במובן של ספרדי ) ועוד שחקנים משלימים נהדרים בכל עמדה.
לכן בשורה התחתונה זהו מבחנו הגדול באמת של מסי האם יצליח בסגל פחות איכותי משמעותית להגיע רחוק כאז.

היסטוריון של ספורט 29 באוקטובר 2017

טורה גם הלך הכוונה

אופיר ממן 29 באוקטובר 2017

אתה צודק בכל מילה. בפוסט התייחסתי לזה בעקיפין כשתיארתי את הגישה הריאלית של וולוורדה. הרי עם פפ זה היה 'יקוב הדין את ההר' ובצדק, היינו הכי טובים בעולם והשיטה שלנו הייתה מדהימה גם כשהפסדנו. לגבי העתיד, בניהול נכון נוכל להיבנות. יש לנו את אחד הבלמים הטובים בעולם והוא ילד, יש שוער מהטופ והוא צעיר, יש את סרג'י לקישור ואת סמדו לימין, צריך לחזור לטפח שחקני אקדמיה ולפגוע ברכש (קוטיניו נניח, סארי).
בעיקרון, שום קבוצה אחרי מסי (וצ'אבינייסטה) לא תראה אותו הדבר.

משה 29 באוקטובר 2017

טר שטגן הוא מסוג השוערים שטובים לסוג מסויים של איומים בדומה לשצ׳סני, מיניולה או לוריס. הוא לא היה שוער על ולהערכתי גם לא יהיה. אם ישמור על ריכוז וכושר הוא יצליח לטעת את ההרגשה שיש בו יותר אבל להערכתי התקופה הנוכחית היא תקרת הזכוכית שלו.

אופיר ממן 29 באוקטובר 2017

יכול להיות שאתה צודק, אני עוד מתלבט בכך. המבחן הוא בעיני האם אתה לוקח סט הצלות שלו ויש שם הצלה שגורמת לך להגיד 'זה לא יכול להיות, אי אפשר להגיע לזה'. כמו שהיו לקסיאס או לבופון והיום יש לדה חאה. עד לא מזמן הייתי בטוח שלא. ההצלה אתמול מהנגיחה הייתה מדהימה.. חוץ מזה הוא כן מגלה אופי מנהיגותי ותורם רבות במשחק הרגל. בוא נגיד שאם זו תקרת הזכוכית שלו אז היא מקובלת עלי.

ק. 30 באוקטובר 2017

משה, דבר ראשון כמו שאופיר כתב – התקרה הזאת היא מעולה, ואני חותם עליה בכל יום. העניין הוא היציבות והשנה הוא שולט ברחבה, מספק הצלות מדהימות משחק אחרי משחק וגם מתואם עם אומטיטי המעולה בפני עצמו ושאר החוליה. ללא רגע חלש אחד אפילו שטבעי שיקרה מתישהוא.
תוסיף לזה משחק רגל כמו של בלם טכני ויש לך סיבה למה בארסה ספגה 3 שערים ב-10 משחקים (ולא כי החזיקה בכדור, כי לפי "היה צריך להגמר" או "משקף" היו צריכים לחטוף יותר.
לדעתי גם שנה שעברה רב השנה הוא היה טוב מאד, אבל עם נפילות נקודתיות

היסטוריון של ספורט 30 באוקטובר 2017

המבחן הראשי בשוער הוא היציבות .
אחר כך כל היתר .

אייל קורן 29 באוקטובר 2017

מלך!! התענגתי על כל אות

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

תודה אחי :)

ניינר/ווריור 29 באוקטובר 2017

אחלה טור ואחלה שוער יש לנו.עכשיו, איך מוציאים את סוארז מהמשבר?

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

עוברים לשחק 4-2-3-1 עם סוארז בחוד ומסי מאחוריו

jhkj 29 באוקטובר 2017

על אף שאני מסכים אני עדיין מתקשה עם הרעיון של איינסייסטה בשמאל

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

עם ג'ורדי שעולה המון ואינייסטה נכנס קצת יותר פנימה זה יכול להסתדר לדעתי. סוארז פשוט נגמר בשמאל וחייב עוד כובש

jhkj 30 באוקטובר 2017

הפחד שלי הוא כשהאגף הזה יפגוש את אמבפה ואלבס או קארבחל ובייל התקפית אתה תסתדר אבל ג'ורדי לא יכול לשמור לבד על שניהם, אפילו וולקר וסטרלינג זה קומבינציה שבעייתי להציב מולה את אינייסטה כי יהיה לו קשה לעמוד בקצב שלהם.

אופיר מ 30 באוקטובר 2017

נכון, אבל למשחקים גדולים אפשר לעשות התאמות (מעניין אם רוברטו יכול לשחק בשמאל כי יחד עם אלבה הם יהיו צוות הגנתי מעולה. אם לא אז ראקיטיץ' שכמו שכתבו פה זו היתה עמדה טבעית שלו) אני עוד זוכר את ראקיטיץ' עושה קסמים התקפים ועבודה הגנתית שם בסביליה. גם גומש בציוות אלבב יכול להיות פיתרון נגד קבוצות חזקות אם ישתפר אבל אני מבטיח לך שאם נשחק במערך נכון גם הם יצטרכו למצוא הרבה פיתרונות.. פסז' סיטי וריאל על הנייר חזקות מאיתנו, אבל למעט סיטי ואולי קצת בפסז' (סליחה אבל הליגה הצרפתית ובאיירן של העונה ובטח תחילת העונה הן לא מבחן מספק) התלכיד אצלנו ניראה בריא ויציב ונצטרך להבין שזה יהיה הכח שלנו העונה. בוא ניראה מה מסי מסוגל לעשות כאנדרדוג:)

ק. 30 באוקטובר 2017

רקאטיץ' היה גם לא רע שנה שעברה, גם אם לא מעולה כמו בשנה הראשונה (אז כל ההפסדים של בארסה, מלבד הגומלין במינכן שבארסה עלתה, היו שלא היה בהרכב). הבעיה היא כשמסי זז לאמצע הוא לא מספיק מהיר (כמו אלבה ורוברטו) כדי להיות השחקן שעושה תנועה לאורך הקו האנכי של הרחבה ועובר על מהירות (עם או בלי כדור) ולכן נראה תקוע

jhkj 30 באוקטובר 2017

על הנייר,
אתה חזק מסיטי ופסז' בשבע-שמונה עמדות על המגרש

ק. 30 באוקטובר 2017

אחרי שבמשחקים קודמים לא התרגשתי מה"חוסר הצלחה שלו" ומההספדים עליו, כי בדברים מסביב הוא היה בסדר, במשחק הזה הוא נכשל בכל פעולה – לעבור שחקן, לשים גוף, לשמור על כדור, מהירות, דיוק כללי, נראה שקצת ירד לו הבטחון או שהוא רוצה יותר מדי.
עדיין אני מאמין שכמה שערים, אימוני כושר או לא יודע מה והוא עוד יחזור לעצמו. בנתיים גם החלוץ של ריאל לא פוגע (לא בנזמה, 2.5% ניצול מצבים השנה בליכה, הנמוך מחלוצי 5 הליגות הבכירות) אז הסטאטוס קוו והיתרון שיוצר אחד אלוהינו מספיק…
יכול להיות גם שהאגף גומר אותו, אבל שאין ניימאר או דמבלה ולוורדה כנראה מעדיף שיהיה כנף אחד לפחות עם שחקן על, בהנחה שאנחנו רוצים את מסי חופשי.
ב-2015 ההסטה שלו לשפיץ ושל מסי לכנף ימין/אמצע עשתה הבדל עצום

אופיר ממן 30 באוקטובר 2017

נכון, בכללי אני אוהב את עבודת האימון של וולורדה, גם כי טקטית הקבוצה ממושמעת מאוד גם כשהיא לא זוהרת וגם כי הוא לקח קבוצה בכאוס וייצב אותה, והכניס שמחה ומחוייבות במשחק שלה, אבל בעניין סוארז אני פשוט מתקשה להבין אותו. דולפאו הוא לא דמבלה אבל הוא מהיר ומייצר איום קבוע על הגנות. אין שום בעיה לפחות במשחקי ליגה רגילים לשחק עם דופלאו ושחקן נוסף לבחירת המאמן בכנפיים וסוארז באמצע עם מסי מאחורי החלוץ (כמו מיקי ביונייטד). ממילא מסי יורד למרכז המגרש להתחיל את ההתקפות.

אמיתי 30 באוקטובר 2017

לא בטוח שאתם רוצים שמסי ישחק כמו מיקי ביונייטד..

אופיר ממן 30 באוקטובר 2017

+1

איך אתה מסביר את החולשה שלו? הוא הרי שחקן נהדר.

אמיתי 30 באוקטובר 2017

ההסבר הכי פשוט זה הפיזיות אבל זה גם משהו בצורת משחק של יונייטד שלא הכי מתאים לו. הוא צריך יותר שטחים ויותר מטרות למסירה. אבל כרגע הוא אנמי לא שומר על הכדור ונעלם איפשהו בין עיגול האמצע לרחבת היריב. אולי בעיות בבית מי יודע?

אמיתי 30 באוקטובר 2017

אגב שנה שעברה הוא פתח טוב ומוריניו השאיר אותו בחוץ לא מעט משחקים למגינת ליבם של הרבה אוהדים והשנה זה בדיוק הפוך. אני נותן למוריניו קראדיט בראש ובראשונה על יכולות ניהול השחקנים שלו. יכול שככה נרוויח אותו להמשך.
נ. ב. חשבתם שלא יהיה פה כדורגל אנגלי ואפילו על ליברפול כותבים פה רחמנא ליצלן. אין מקום בטוח בדה באזר מאנגלופיליות!

אחיה מדמון 29 באוקטובר 2017

אליפות אחי!

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

תודה גבר :)

udi 29 באוקטובר 2017

טר שטגן או טרש טגן? :)

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

מה שיתסכל יותר את אדוריץ ושות' ;)

Srtest - ארטסט 29 באוקטובר 2017

דר שטרן

צור שפי 29 באוקטובר 2017

טור על בארסה בלי פוליטיקה? התאכזבתי.

אופיר מ 30 באוקטובר 2017

ניראה שהפוליטיקה הפנימית שם מורכבת מאוד ולא כולם נוטים לעצמאות. בוא נמנף את האכזבה הזו ונציע למישהו לכתוב טור אורח אצלי בבלוג בנושא :)
(בכפוף להסכמת ההנהלה ט.ל.ח)

רותם 29 באוקטובר 2017

תענוג כרגיל.
בעיה עיקרית לברצלונה כרגע לפי מה שאני רואה.
התלות בשערים של מסי הופכת למשמעותית ממחזור למחזור כשאף אחד לא מצליח לייצר רצף שערים לידו.

אם אני בוחן את ריאל לדוגמא אז המצב שלה מאיר פנים.
רונאלדו בתקופת יובש אבל מסביבו יש חיפוי.

אני חושב שראקטיץ הולך ומשתפר ביחס לעונה שעברה ומתחילה להיות יציביות במשולש פאוליניו – ראקטיץ- בוסקטס.

ומה עושים עם האגפים?

Srtest - ארטסט 29 באוקטובר 2017

שכחת את המבקיע המהולל שער עצמי. יש היגיון בשיגעון אך עדיף סוארז עם נשיכון.

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

אני חושב שאתה מפריז ביחס לריאל ;)
במה מתבטא לדעתך השיפור של רקי?
אני הייתי משחק 4-3-2-1

אלבה אומטיטי פיקה סמדו
בוסקטס פאוליניו
אינייסטה מסי רוברטו/דולפאו
סוארס

רותם 29 באוקטובר 2017

הרגע ראיתי את ההפסד שלהם ועדין…
ריאל הראתה באלופות שהיא בזון אז באמת אף קבוצה לא מתקרבת אליה.
ועם כל האופטימיות לפתיחת העונה של ברסה, היא צריכה לחשוב כמה חודשים קדימה לשלבים המתקדמים של העונה.
כרגע היא יכולה לבנות על סוארז שלא פוגע המון זמן ועל ילד שיחזור מפציעה ארוכה.
קצת רעוע להרגשתי.

udi 30 באוקטובר 2017

ריאל מעולם לא לקחו אליפות כשהם היו בפיגור 8 בליגה. לא רואה איך הם שוברים השנה את הסטטיסטיקה הזאת

אופיר מ 30 באוקטובר 2017

זה לא רק הפער. אני לא רוצה להצטייר כקטנוני ובמילא ריאל היו המועמדים שלי מתחילת העונה שעברה לריפיט אבל הם נהנו לפני שנתיים מהגרלה קלה להדהים ובשנה שעברה בליגה מרצף טעויות בלתי נגמר של שופטים נגד ברסה. לגבי הספק נבדל אתמול, אני מציע להם לרדת לחדר הגביעים וללטף את הגביע מהשנה שעברה, להיזכר במשחק מול באיירן ולידום.
כן, רונאלדו יחזור לכבוש. כן, הסגל שלנו אפור יותר ולטווח הארוך דרושה בנייה יסודית. אבל יש לנו תלכיד לא רע, ושחקנים שנותנים עבודה.. זה לא רק מסי. בוא נאמר שאם 8 נק. זה רעוע אז מזל שהפער לא נמוך מזה..

אמיתי 29 באוקטובר 2017

מסכים עם הנקודות על טר שטגן וולוורדה. קלעת בול.
מה שניקרא הגיבורים הפחות סבירים

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

בעונה בה הכוכבים הגדולים למעט מסי (קרי סוארס) לא מספקים את הסחורה ברצלונה תצטרך סייענים כאלו בשיא יכולתם.

טרנטה 29 באוקטובר 2017

תודה רבה. נהנה לקרוא כרגיל.
השוער שלנו מביא נקודות. מצידי שלא יהיה הטוב בעולם ורק ימשיך להביא את הנקודות…
לגבי המאמן – זו לא רק הצניעות והגמישות הטקטית שהזכרת אלא גם ההכרה מתי עושים ניסויים ומתי לא. בניגוד ללואיס אנריקה למשל, וואלורדה יודע שבמשחק חוץ בסן ממס לא עושים שטויות!
לגבי רקיטיץ – לדעתי אתה טועה והיה לו משחק טוב פלוס אתמול. אחד מהטובים יחד עם אומטיטי, טר טשגן ואלוהים.
גם מפאוליניו אני מאד מרוצה. נותן הרבה פיזיות וגם תחכום. אם מסי לא בעניין שיא הקורות הוא גם שותף לשער היפה של השנה. ופתאום גם המחיר שלו לא נשמע מופרך במחירי השוק של היום.

אמיתי 29 באוקטובר 2017

אם טר שטגן משחק ביונייטד אוהדי היגון היו מכתירים אותו כבר ליורש של לב יאשין. במינימום

צור שפי 29 באוקטובר 2017

ליונייטד יש שוער יותר טוב מטר שטגן (ליאשין קשה להשוות, התפקיד היה אחר אז)

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

ליונייטד יש שוער אדיר עם אינסטינקטים מדהימים אבל בשל משחק הרגל ותיפקודו כבלם נוסף טר שטגן מתאים לקבוצה יותר

קלבדוס 29 באוקטובר 2017

מצטיין המחזור הוא חלוץ קטן ומוכשר בשם ליאונל מסי. עוד תשמעו עליו.
וברצינות, גם אם הוא המצטיין ב-300 מחזורים (הערכה זהירה, מתוך 598 משחקים), ראוי לציין את זה, פעם אחר פעם. כי לא יהיה עוד אחד כזה.

אופיר מ 29 באוקטובר 2017

שנינו יודעים שאם נצטרך לציין את המחזורים שמסי מצטיין זה יהיה בלוג מאוד משעמם…

ב"פ 29 באוקטובר 2017

הדבר שאני לא מבין, ואני לא מבין אותו כבר מהעונה של 2015, זה למה לא בוחרים להחליף בין אינייסטה לראקיטיץ'. שניהם קשרי מרכז שדה שהנטייה הטבעית שלהם לשחק בשמאל (זה היה העמדה של ראקי בסביליה). אינייסטה אוהב למשוך למרכז וראקי תמיד היה אוהב למשוך לאגף. ראקיטיץ' בצד ימין הוא קטסטרופה מבחינה התקפית. הוא תמיד מושך למרכז והוא אובד עצות לחלוטין כשהוא נתקל בצפיפות. הוא לא מושך לאגף כי יש לו ימין חלשה, והוא סתם נתקע. אינייסטה שחקן ורסטילי הרבה יותר ויסתגל הרבה יותר בקלות לשחק מחוץ לעמדה הטבעית שלו. חוץ מזה, השילוב שלו ושל מסי יכול ליצור אגף ימין אימתני וירווח קצת את הצד השני בשביל סוארז. אף אחד לא עשה את זה, לא אנריקה ולא וולורדה. לא יודע למה

חמציץ 30 באוקטובר 2017

רעיון מעניין! בהחלט שווה בדיקה. שלח ווטסאפ לוולוורדה.

אופיר מ 30 באוקטובר 2017

זוכר את הגול המבריק שלו נגד ריאל שהחל מצד שמאל באמצע המגרש?

ב"פ 30 באוקטובר 2017

אני זוכר בעיקר את קרוס אוכל הטעיה שילד בגן חובה לא עושה. אבל אם קונים שחקן בגלל פעולה מול ריאל מדריד, אז כנראה שזה הסיבה לקניה של מתייה. (כשאני חושב על זה מתייה נתן כמות לא קטנה של נקודות בעונת האליפות האחרונה, עדיין, הוא היה שחקן גרוע)

אופיר ממן 30 באוקטובר 2017

לא נו, לא צריך להפוך אנקדוטה לחזות הכל… בעונה הראשונה שלו בבארסה (עונת הטראבל) כשהוא שיחק יותר באמצע ולא נעלם באגף ימין ראקיטיץ' היה מעולה, סטופר הגנתי, שותף מוביל במשחק המסירות בקישור ואיום מצויין לשער. בתקופה ההיא הוא היה בעיני מהקשרים הטובים בעולם.

אופיר ממן 30 באוקטובר 2017

מטיה היה מחליף לא רע בכלל בעונה ההיא גם כן, ואפילו זכה לכבוש ברבע גמר ליגת האלופות נגד פסז'! (שער עצמי אבל למה להיתפס לפרטים)

ק. 30 באוקטובר 2017

מת'ייה היה זוועה (מלבד איזו נגיחה בקלאסיקו). ההצבה שלו בהרכב, במיוחד כבלם שמאלי מתוך שלושה) עלתה לנו בכמה נקודות וספיגות בשנתיים האחרונות, כולל התבוסה בטורינו.

עידו 29 באוקטובר 2017

כיף לקרוא את הבלוג שלך!
בתור שוער חובב בעצמי, תמיד חשבתי שטר שטגן לא בשל ולא מספיק יציב בשביל להיות שוער בבארסה, אבל לא היה יותר מדי ספק שזה יגיע מתישהו, כי הוא די החבילה השלמה של שוער.. ונראה שזה הגיע. הגדולה ברמה הזו היא לא ההצלות הבלתי אפשריות, אלא דווקא היציבות וההתעלות במשחקי/רגעי מפתח.. ללוריס למשל יש הצלות מדהימות, אבל הוא לא ברמה של טופ 5 – נראה לי שטר שטגן כבר שם..

אופיר מ 30 באוקטובר 2017

נכון, כמו שכתבתי זו אחלה תקרת זכוכית לשוער..

חמציץ 30 באוקטובר 2017

הבלוג תענוג! גם הפוסטים וגם התגובות. אל תפסיק.

בארסה עם פתיחה שהיא כמעט נס בהתחשב בסגל הבינוני (ביחס לסטנדרטים), הפציעות והכושר הרע עד מזעזע של כמה שחקני מפתח בפתיחת העונה. צריך לשמוח על פער ה-8 מריאל אבל לא להסתנוור, עם הסגל (האפקטיבי) הקצר הזה בארסה כנראה לא תמשיך בקצב צבירת הנקודות הזה עוד זמן בלתי מוגבל, ופציעות נוספות בעמדות קריטיות (טפו טפו, חמסה חמסה) בכלל יסבכו את העניינים. ריאל מצד שני עוד תתאושש מתישהו (אין צורך למהר) ואני חושש שנזדקק לכל אחת מ-8 הנקודות הללו. אלא אם כן מסי יחליט שהוא מוותר על שיא הקורות והולך על שיא שערים חדש (-:

אופיר מ 30 באוקטובר 2017

תודה! מעבר לכך שהכל נכון הקטע עם אוהד כדורגל הוא שכשאתה אופטימי כניראה הקבוצה בפיגור וכשאתה פסימי כניראה שהם במצב טוב אז בוא נקווה שנמשיך להיות פסימים:) חוץ מזה אנחנו גם יכולין לקוות שסורי יתעורר ושהחזרה של דמבלה מתקרבת. לא לבנות עליו בהגזמה מן הסתם, אבל הוא עדיין שחקן איכותי מוכח בצרפת וגרמניה.

ק. 30 באוקטובר 2017

יופי של פוסט.
מעבר למה שנכתב ואני מסכים עם מרבית הניתוח, מסי גם יכל בקלות לסיים אתמול עם 3-4 בישולים – הגול השני, לאנדרה גומז, למשקוף של פאוליניו ועוד צ'יפים לסוארס מעל ההגנה שבשנתיים הקודמות היה מכניס בלי להתבלבל. הדיוק והתזמון המושלם בכזאת קלות פשוט מהפנטים.
מקווה שולוורדה בחילוף שלו של סמדו הבין את מה שאנחנו טוענים פה כבר מתחילת העונה – סרג'י רוברטו מוסיף כל כך הרבה מהירות ואנרגיה לקישור, שהוא חייב להיות ברירת המחדל שם לפני גומז או אפילו כקיצוני. רקאטיץ' קצת בירידה התקפית אבל כקשר באמצע ליד בוסקטס ב-442 הוא עושה עבודה טובה בסגירות, בלחץ ובבניית התקפות.
לכן לדעתי קישור עם אינייסטה ורוברטו (שהוא סוג של ווינגר) הוא גם אופציה, בלי קיצוני נוסף בכנף.

אופיר ממן 30 באוקטובר 2017

אני מקבל את הרושם שהקוראים לא מודעים לאהבה העצומה שלי למסי.. בעיקרון אני ממעט יחסית לכתוב עליו כי אני מרגיש שכל מחמאה תהיה המעטה מערכו. כאילו הוא צריך שאחמיא לעוד משחק מופלא שלו. מסי יכול לגמור כמעט כל משחק עם צמד ושלושה בישולים.. אבל קיבלתי, זה ישתנה, בע"ה ניראה בבלוג יותר מסי.

איך אתה רואה את המערך שאתה כותב עליו בשורה האחרונה?

ק. 30 באוקטובר 2017

זאת לא הייתה ביקורת, אלא תוספת בשל העובדה שזה בלוג על הקבוצה ולא בלוג הלל אליו בלבד. דווקא מבין אותך…
רקאטיץ בוסקטס (מסי) – יותר אמצע
אינייסטה ורוברטו (מסי) – נוטים לכנפיים לפניהם
מסי וסוארס – סוארס יותר בשפיץ
לחילופין, ב433 הקלאסי רוברטו או במקום רקאטיץ'/אינייסטה (בשני המקרים עדיף בימין) או כקיצוני בימין

אופיר ממן 30 באוקטובר 2017

אם מסי משחק מעט מאחורי סוארס זה לגמרי יכול לעבוד

הצרפתי האמיתי 30 באוקטובר 2017

יפה.
אפרופו סרג'י רוברטו-צריך לדבר עליו יותר ואסור לוותר עליו בשום פנים.
אתמול סרג'י אמנם שיחק רוב המשחק כמגן אבל בסביבות החילוף בדקה 82 לדעתי הוא נכנס לקישור והוציא את המתפרצת של הגול השני. הזכיר לי מאוד את הדרך בה הוציא את המתפרצת בקלסיקו האחרון שנה שעברה שנגמרה בגול דקה 90 של ההוא…
כמגן הוא פחות טוב מסמדו או לצורך העניין מכל מי ש"אמור" להיות מגן של קבוצה כמו ברסה [מגן טבעי נקרא לזה, נניח] אבל הבחור פשוט לא מפסיק לרוץ. כשמסתכלים עליו רץ זה נראה כאילו כל ספרינט שלו הספרינט האחרון שלו בחיים. הוא תמיד נראה מותש מעבר למידה אבל מצליח לייצר עוד ספרינטים וריצות על הקו עם כניסות אינטליגנטיות לעמדות פנויות בצד ימין. לילד יש הבנת משחק ברמה גבוהה מאוד.
וגם כשהוא נכנס לאמצע – הוא לא איזה קשר שאפשר לבנות עליו עונה או אפילו משחק אבל כפתרון טקטי או לפעמים סתם כדי לייצר בלגאן באמצע [אני אוהב שברסה משחקת מבולגן זה תמיד יותר מעניין] הוא לא רע בכלל

ק. 30 באוקטובר 2017

זה מה שניסיתי לתאר- בהתקפה מסי נע כאוות נפשו בין עזרה בבנייה באמצע לרחבה. עמדת המוצא (צפון-דרום) היא בין סוארס שבשפיץ לקשרים הקדמיים

Comments closed