1-1

סיכום המשחק

אוקיי, סיימתי לבדוק, לשחזר, להתדיין עם עמיתים ולהצליב נתוני וידאו ואני יכול לומר לכם במידה רבה של ודאות: הכדור שמסי בעט עבר את הקו במלוא היקפו.

האמת, אני לא רוצה להיכנס לקונספירציות, כי הודאה בהן היא למעשה הודאה באי קיום ערך סופרטיבי למשחק וכריתת הענף שאנחנו יושבים עליו, אבל כמי שהיה עד למספר מדהים של טעויות שיפוט מדהימות (ואחת בדיוק כזאת) במאבק האליפות בעונה שעברה, וכשבמחזור אחד נפסל גול חוקי למהדרין מול ריאל ונשרק לה פנדל גבולי, ולברסה לא נספר גול חוקי שנכנס לשיאי גינס יחד עם החומה הסינית כעצם שאפשר לראות מהחלל בלי טלסקופ ונשרק נבדל שלגמרי לא היה בדקה ה90, אני לא יכול להימנע מן המחשבות שמחכה לנו עונת שיפוט ארוכה ומתסכלת.

והיה גם משחק. לכל מי שמפקפק בוולורדה בנושא אימון והכנה אני רושם פעמיים מחצית ראשונה בוקר וערב. מחצית שמבחינת תפקוד באמצע המגרש, לחץ על היריבה, השגת הכדור, שחרור לחץ ומציאת שטחים מתים במגרש לא מביישת את הקבוצה של פפ בשיאה. וזה כשמסי ואינייסטה ממש (ממש) לא חדים במסירה ובבעיטה. (מצד שני, כמו שכתבתי בעבר – וולורדה לא מבצע חילופים אופטימלי במהותו. דאולופאו פשוט שחקן רע, דניס סוארז לא שיחק המון זמן וכשנכנס נדבק לכדור יותר מידי. אתה לא מצפה משחקן שלא שיחק חודש פלוס לעשות את ההחלטות הנכונות במשחק כזה).

בכלל, עושה רושם שמסי חווה נפילת מתח טבעית מאז העליה למונדיאל, וזה מחדד את התלות שלנו בשחקן כי פשוט כמעט ואין מישהו אחר שישים את הכדור ברשת.

וזו אינדיקציה למנהיגות של מסי (זו שנוטים לזלזל בה כלכך) שמבין את המשקל העצום המוטל על כתפיו ובאמת לא מרשה לעצמו מנוחה פיזית ומנטלית אבל גם אינדיקציה לכך שסוארז, כרגע, פשוט לא טוב לברצלונה.

סוארז כרגע לא טוב לקבוצה – על זה אמנם יסכימו כולם, המחלוקת בקרב אוהדי ברסה היא האם מדובר במשבר חולף או שיאו מאחוריו. מתחילת העונה אני מציין בחשש שלדעתי האופציה השניה היא הנכונה. זו לא חוסר היכולת לשים כדור ברשת, זה חוסר האונים הכללי במשחק, המיקום הגרוע (6 נבדלים!), קבלת החלטות רעה (למה לבעוט מרחוק כשאפשר להתקדם) ועוד. עם כל האהבה לאחד החלוצים הגדולים והאהובים שנחתו בקמפ נואו, ברסה צריכה לחשוב על היום שאחרי.

בקיצור:
דואלופאו – לא צריך לראות דשא.
סוארז – מדאיג מאוד.
פאוליניו – כדורגלן נהדר. השתלב באופן מרשים. צריך לפתוח בהרכב באופן קבוע.

לפני המשחק:

לכל מי שתהה, חיכה, נבהל מהשמועות, כסס ציפורניים, ניסה לדמיין (הותיקים יגידו: להיזכר) איך זה יראה בלעדיו, אפשר להתבונן בתמונת הנושא לפוסט ולהירגע: מסי לא הוריד את הזקן.  וזה דבר טוב, אנו מספיק מצולקים מפרשת ניימאר והחוזה עם ג'ילט.

בתחילת המשחק נגד הגברת הזקנה וגם די צולעת בימים אלו הבטחתי לעצמי שלא משנה מה תהיה התוצאה, כל עוד היא נשמרת בגבולות הסביר, אני מצדיק לחלוטין את בחירת המאמן לפתוח בלי מסי. תאב המשחק הזה שיחק את כל דקות הליגה העונה (ואאל"ט גם באלופות) יחד רק עם טר שטגן, ואמנם רץ רק קצת פחות ממנו כניראה, אבל הילד בן 30.

והמנוחה הזו לדעתי נושאת אמירה משמעותית מעבר למנוחה למסי – דבר חשוב בפני עצמו – והיא: וולורדה לא מחפש הצגות, הוא מחפש עקביות. הקבוצה צריכה תיקו במגרש מהקשים באירופה כדי להבטיח מעשית את המקום הראשון? היא תעשה את זה בדיוק כמו שאמרנו, בפרגמטיזם קטלני, במשחק לחץ מעולה, במשחק נהדר של סמדו ובוסקטס ואינייסטה ופיקה שסוף סוף פגש יריב כבד ממנו וגרם לכולנו להתגעגע אליו בכל זאת לקראת מחר, ועם אחד טר-שטגנו שבשמים ובדקה ה89 בעיקר בארץ.

העונה הזו אולי לא תביא רמונטדות זוהרות אבל עם משמעת ברזל טקטית וגישה נכונה למשחק בכלל לא יהיה בהן צורך.  להפסיד 2-1 ללה קורוניה ולחתום כמעט סופית את מאבק האליפות אחרי 6-1 על פסז'? אצל וולורדה לא יהיה כדבר הזה.

וזה מגדיר את המשחק מחר כמשחק כניראה החשוב ביותר שנשאר בסיבוב הזה, לדעתי. ואם ננצח אותו, חשוב אפילו מהקלאסיקו.

 לקראת ולנסיה - משחק הצהרה
עד הסוף המר

81 Comments

אייל קורן 25 בנובמבר 2017

מלך!!! תענוג לקרוא אותך כרגיל

אריק 25 בנובמבר 2017

מאוד מבלבל כל הפוסטים על ברסה איך יודעים מה לא לקרוא קודם?

אופיר מ 25 בנובמבר 2017

את הארוך ודאי! ואם זה מרגש אותך בקטע של ניצול זמן אופטימלי תאר לך כמה טוב תרגיש אחרי שגם לא תראה את המשחק!

אריק 25 בנובמבר 2017

אתה ממליץ גם על ספרים שלא כדאי לקרוא? סדרות? אתה עושה עבודת קודש!

אופיר מ 25 בנובמבר 2017

אם מיצירות מונומנטליות ברצונך להימנע אז אל תצפה בסופרנוס ומן הסתם אל תקרא את התנ"ך

אריק 27 בנובמבר 2017

אתה רואה גם השופט לא הסתכל על המשחק.
כמו שזפזפתי מסי מסר לאלבה. לוקח את בקרדיט.

ק. 25 בנובמבר 2017

אריק, במילים אחרות אתה מודה שחסרים לך כמה פוסטים במקביל על ליברפול. לגיטימי בהחלט

אחיה מדמון 25 בנובמבר 2017

מיזה וורמאלן??
וויסקה ❤

אופיר מ 25 בנובמבר 2017

אני מקווה שרק הבלם שיפתיע מחר את כולנו ;)
ויסקה!

יעוז סבר 26 בנובמבר 2017

אופיר, כרגיל כותב תענוג ונוגע בנקודה מאוד חשובה:
האם בארסה יכולה להרשות לעצמה לשחק על תוצאות סבירות. האם זה יספק את האוהד האמיתי, זה שגדל על מורשת קרויף וגווארדיולה ומחויב למשחק התקפי בכל מצב. אני בספק גדול ובכל מקרה זו שאלה שתתחדד בהמשך העונה, במיוחד אם תימשך ההצלחה ותימשך המגמה של כדורגל זהיר, במיוחד בחוץ.

אופיר ממן 26 בנובמבר 2017

תודה. מזכיר לך שבקיץ התחושה הייתה לקראת עונה קטסטרופלית, של מגדל שקורס, לא פחות. בתנאים שנוצרו שעל רובם המוחלט לא אחראי המאמן (רכש שלא הגיע לקישור, פציעות, חוזים של שחקנים שלא הוא הביא כמו טוראן וגומש) הוא מוציא את המקסימום מהקבוצה. אני מעריך שבינואר ובטח לקראת שנה הבאה זה ישתנה.

יעוז סבר 26 בנובמבר 2017

הלוואי. מזכיר לך שכבר שנים מעריכים שבינואר נפציץ ומסורתית בארסה ממש לא מפציצה בינואר. נדמה לי שהאחרון שהגיע בינואר זה איברהים אפלאי. צריך להגיד עוד משהו?

אופיר ממן 26 בנובמבר 2017

לא מחייב הפצצה, גם חזרה מפציעה של דמבלה, קיצור הסגל ע"י מכירת / השאלת גומש וארדה וקנייה של בלם תעזור לברצלונה מאוד לפחות עד הקיץ- אז כניראה יגיעו התותחים הכבדים.

רומן 26 בנובמבר 2017

תראה מה עשית לי… אני כבר חצי יום מתרגש מהמשחק הזה.
לא יאומן

אופיר ממן 26 בנובמבר 2017

אני לא יודע עכשיו אם אני מתרגש יותר מהמשחק או מהתגובה שלך ;)

ק. 26 בנובמבר 2017

רומן, תן איזו מילה טובה על הלחץ, האגרסיביות וההתנפלות על כל כדור…:)

רומן 27 בנובמבר 2017

היה משחק מטורף(ראיתי רק מחצית שניה).
קבוצות הצמרת בספרד יודעות לתת הצגה..

אמיתי 27 בנובמבר 2017

מחצית ראשונה זה הזכיר את שיטי נגד הארדספילד..

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

חבל רומן, המחצית הראשונה הייתה מופלאה מבחינת ברסה.

עדי אבני 26 בנובמבר 2017

מה שהכי משך לי את העין בתמונה זה שמסי ימני ביד, כשהוא שמאלי ברגל

Matipool 27 בנובמבר 2017

אני אותו דבר, רק הפוך.. אבל פאק, אני לא מסי.
האמת שאצלי זה קצת יותר מסובך – ימני לחלוטין ברגל וחלוקה בין הידיים (כותב ומכדרר בשמאל, זורק / קולע בימין שהיא גם יותר חזקה. בלאגן לא מומלץ).

אופיר 26 בנובמבר 2017

לא נתפש האנכרוניזם הזה: הכדור מטר בתוך השער ואין לשופט אמצעי עזר שיראו לו את המובן מאליו.

הגזמתם קצת עם בארסה "האפורה": שחקן מעולה בכל עמדה ועבודת אימון מצויינת של ואלוורדה.

אמיתי 26 בנובמבר 2017

שנת 2035
בישראל עדיין רבים על עבודה בשבת
בלה ליגה עדיין לא רואים גול של מטר

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

הגיע הזמן שהעם בישראל יבין את החשיבות של עין הנץ בשבת ותחבורה ציבורית במגרשים!

אמיתי 27 בנובמבר 2017

וואלה אצל תומר חרוב מתלוננים על תחבורה במגרש פה אתם לא מתפללים מספיק להבראת הקוונים העיוורים בלה ליגה..

רומן 27 בנובמבר 2017

לא יאומן שאין להם טכנולוגיית קו השער? מה שווה המשחק אם לא מחשיבים גולים חוקיים? הזוי. אבל היה משחק אש פשוט

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

העניין הוא ששנה הבאה יכניסו וידאו אבל לא טכנולוגית קו השער (שהיא הכרחית יותר מהכל לדעתי כי מדובר על גול שאשכרה נכנס, מהות המשחק שמתבטלת בעצם).
גורם לך לחשוב על האינטרסים הסמויים של ראשי הליגה.

קורא אדוק 27 בנובמבר 2017

אלק עונת שיפוט מתסכלת
מצחיק שאת הגול שכבשתם מול מלאגה כשעבר הכדור לחלוטין לא הזכרת או את השערורייה מול פסז שנה שעברה או שאר הדוגמאות שלא עולות לי בשלוף

טעויות שיפוט שערורייתיות יש לשני הצדדים, רק שבארסה בנוהל בוכים בצורה מביכה כאילו הם עדיין קבוצה קטנה מביך

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

האמת, אני אף פעם לא מצליח להבין טוקבקים תוקפניים. מה זה, ביריונות מקלדת? שחרור אגרסיות? תרגול שורש מ.ב.ך לבגרות? (סתם המצאתי שורש, שלא תיכשל בגללי).
את ה'שערורייה' (בעיניך, בעיני לא – חפרו בזה מספיק) לא הזכרתי כי -נחש מה- הבלוג לא היה קיים. על המשחק מול מלאגה לא כתבתי כי התרחש בשבת, ואני משתדל לשמור שבת.
יכול להיות שאתה אוהד ריאל אז מצאת את עצמך פגוע מהדברים. אם כך, בצדק. אתה מוזמן לראות תקצירים מהעונה שעברה, בטח יש סיכום נפלא ביוטיוב. בנוגע לסוגיות שיפוט אוהדי ריאל צריכים לאמץ לעצמם בחום את המשפט 'והמשכיל בעת ההיא ידום'.
(ודש לבאלטר שהודה בקיומם של כדורים חמים בהגרלות)

קורא אדוק 27 בנובמבר 2017

לא תוקפני, פשוט מביך אותי, כן שוב השורש הזה, שבבלוג הזה אתה מתנהל בעצמך כטוקבקיסט בן 14 בוואן . אל תוציא דברים מהקשרם,
הכוונה לא הייתה שלא היה בלוג במהלך השערוריות השונות, הכוונה היא ששערוריות קורות תמיד ולכל הצדדים ואתה מתעלם מהם בפוסט הזה וחושב שהם נעשות רק מול בארסה ומשליך על זה לעונה שלמה
וזה ידידי,אכן מביך ומתחת לרמת האתר אם הייתי רוצה התלהמות כזו הייתי קורא באתרי פח בארץ ואגב, לא התייחסתי בכלל לחלק המקצועי שרשמת שהוא מבחינתי מעניין

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

טעויות שיפוט קורות לכולם כך הזמן. לא חשבתי שצריך לכתוב דבר כלכך אלמנטרי אבל אם זה עושה לך את זה אז מי אני ש…
אבל ביחס ללה ליגה, להיסטוריה הקרובה והרחוקה שלה, הקולות שעולים גם מתוך המועדון לא שונים ממה שאני כותב, ואני כותב את בארסה, אז לנסות להשפיע על הכתיבה שלי עם ביקורת מתלהמת באמת תהיה בזבוז זמן מבחינתך. ואתה לא יכול לקרוא לי טוקבקיסט אחרי שקראתי לך ככה, בחייאת – קצת יותר מקוריות ותעוזה.

קורא אדוק 27 בנובמבר 2017

אהההה,אז טעויות שיפוט קורות לכולם כל הזמן???? זה לא רק מכוון נגד בארסה?????
לא רוצה להשפיע על הכתיבה ,אבל יש פה מספיק כותבים בדה באזר שרושממים על הקבוצה שלהם ואני לא נתקלתי במשהו כזה, כנראה משהו בDNA של אוהדי בארסה

סרג' 27 בנובמבר 2017

אופיר – כתיבה טובה וייחודית. שותף לחשש מסוארז אבל לא נראה לי שאנחנו מגלים את אמריקה ולדעתי מבינים את זה בקבוצה.

הצעה קטנה ממשהו מהצד – אל תיגרר אחרי משועממים (ומביכים), התגובות שלהם מדברות בעד עצמן…

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

תודה רבה. מי לדעתך המחליף האולטימטיבי? עם גריזמן אנחנו מאבדים כח אבל מוסיפים מהירות וטכניקה. אולי טימו וורנר שהולך להיות חלוץ ענק לדעתי..

סרג' 27 בנובמבר 2017

לא בטוח.. גריזמן זו בחירה סקסית ואני בכלל לא בטוח שהיא בחירה רעה, זה יכול להצליח כמו דויד וייה. מעבר לזה חשוב לפגוע בול בבלם טוב וטכני.

אבל מעל הכל, וזו העמדה שהכי טעונת שיפור אצלנו – למצוא מחליף לראקיטיץ. צריך שחקן רחבה-לרחבה שהוא גם טכני וגם בעל יכולות דפנסיביות טובות.

ראקיטיץ, ארדה, גומש, דאולפאו, רפאינייה, וידאל ואפילו דניס הם ברי מכירה ורוטציה לא מועילה להם ובטח לא לקבוצה

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

אם כבר אתה מזכיר עמדות אחרות שזקוקות אצלנו לחיזוק אז הצטערתי מאוד שלא יצאה לפועל העיסקה עם ז'אן מישל סארי (צ'אבי אמר עליו שהוא 'צאבי האפריקאי) והייתי שמח לראות את תומא למאר. אנחנו בהחלט זקוקים גם לבלם לעתיד, בלי קשר רוצה להגיד שורמאלן היה בסדר גמור אתמול.

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

מכל השחקנים שציינת אותי מתסכל דווקא ראפיניה שהרגשתי שמתחיל להשיג את המעמד שלו במועדון, ואז נפצע פציעה נוספת וקטלנית. לא מאמין שיחזור להיות שחקן משפיע בקבוצה. רקי בר מכירה אבל אפשר להפיק ממנו בנתיים תועלת, את השאר חייב למכור בהקדם ובעיקר דאולו וגומש שכלל לא מתאימים וטוראן שיושב על חוזה כבד.

סרג' 27 בנובמבר 2017

מסכים עם כל מה שכתבת. אני בטוח שסרי כן היה יכול לעזור.

לגבי ראקיטיץ – אהבתי אותו מאד ואני גם חושב שהוא הפרופיל שחקן שצריך, אבל כבר שנה הוא שחקן של 60 דק' מקסימום; כשמשחקים מסתבכים הוא לא נותן את העזרה ההגנתית מחד, ולא שומר על הכדור או מוסר טוב מאידך.

לדעתי דווקא לו כן אפשר למצוא מחליף טוב בשוק שחקנים.

קורא אדוק 27 בנובמבר 2017

ועכשיו רק קלטתי את הדברים שרשמת על בלאטר- טוב עכשיו אני מבין שירדנו לרמת וואן,אני אוותר על המשך התגובות הרציונליות כי זה מביך (כן כן שוב השורש הזה) אותי
שיהיה בהצלחה ותמשיך להתבכיין ידידי

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

אבל כבר אמרת בתגובה הקודמת שירדנו לרמת וואן, כמה מפלסים יש להם שם? בכל מקרה – תנשום עמוק ותלמד גם לדלג. אלו התחושות שיש במועדון. אם אנחנו בכיינים ואין בזה אמת אז מה אכפת לך? בעיה שלנו. (אולי אנחנו בכלל מביעים סולידריות עם רונלאדו רק בלי הפרצופים והתנועות המוגזמות ;) )

קורא אדוק 27 בנובמבר 2017

כי אני מצפה ממך בתור מי שרושם פה ליותר -:)

ב"פ 27 בנובמבר 2017

ואני מצפה גם ליותר גם מהתגובות

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

שים לב קורא אדוק שכתבתי שאני לא מעוניין לכרות את הענף שיושבים עליו, אלא חושש מעונת שיפוט ארוכה ומתסכלת. אמירה עדינה ומרומזת וזו תחושה של אוהדי בארסה רבים שהבלוג מנסה להיות שופר להם. ואח'כ התעסקתי במשחק. לקחת פסקה אחת והפכת אותה למהות, אתה לא יכול לשנות תחושות של אנשים גם אם תשמיץ אותן ממש חזק.

קורא אדוק 27 בנובמבר 2017

לא רוצה לשנות תחושות וממש לא רוצה להשמיץ, פשוט מוזר בעיני שאוהדי קבוצה והקבוצה עצמה שנמצאת בצמרת העולמית הגבוהה כבר עשר שנים פחות או יותר עדיין חשים שהשיפוט מוטה נגדם כאשר בתכלס כל קבוצת צמרת בכל העולם (החל ממכבי תל אביב,דרך יונייטד ועד ריאל -כן,כן,כולל ריאל) זוכות לרוב לשיפוט מועדף.
מצד אחד אתם חשים התקרבנות של אנדרדוג,מצד השני אתם הכי לא אנדרדוג שיש כבר איזה 15 שנים. זה מזכיר לי אוהדי הפועל בכדורגל (ותאמין לי -אני ממש לא מכביסט)

אתן לך דוגמא -המכירה של ניימאר- כשהיה נוח אוהדי בארסה ,הנהלת בארסה וכל הגורמים הרלוונטיים בכו על הסכומים שנשפכים ועל העסקה השערורייתית , אך כשנעשתה הרכישה הראשונית של ניימאר עם 60 מליון יורו בערך מתחת לשולחן אף אחד לא אמר כלום.

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

דווקא פה טעית, בעניין ניימאר כתבתי (כאן באתר) שהבאתו הייתה בחטא ושהקבוצה משלמת את המחיר על התנהלות באושה של ההנהלה. אני משתדל לכתוב את האמת כפי שאני מבין אותה, גם אם היא לא נוחה.
לגבי השער – אי אישור שער חוקי לחלוטין שאפילו טכנולוגיית עין העטלף הייתה מאשרת שעבר את הקו זה פשוט ערעור מה שבסיסי ויסודי בכדורגל – כדור ברשת = גול. זו טעות פטאלית שלא דומה לאף טעות אחרת, וכשהיא קוראת פעמיים תוך שמונה חודשים לאותה הקבוצה זה פשוט נשגב. מעבר לכך, הכל ספקולציות של שנינו.

Matipool 27 בנובמבר 2017

קורא אדוק – אתה לא לבד.
תמיד משעשע אותי לקרוא או לשמוע התבכיינויות של קבוצות מהצמרת העולמית ושל האוהדים שלהן על זה שדופקים אותם במכוון, קונספירציות וכו׳. הגמל שלא רואה את דבשתו וכו׳.
מודה שהליגה הספרדית לא ממש מעניינת אותי ואני לא יכול לשמש עד הגנה בנוגע אליה, אבל בליגת האלופות ברצלונה היא הבן המועדף כבר עשור שלם (פרטים אצל אוהדי צ׳לסי, פ.ס.ז ועוד ועוד).
דוגמא נוספת היא אוהדי יונייטד בעונה של מויס לאחר פרישת פרגסון. הופתעו פתאום לגלות שיפוט שונה מזה שהתרגלו אליו, מה שהוביל לטענות על שיפוט מוטה נגדם.
יכול להיות שהשופט והקוון פשוט לא ראו את מה שראו מצלמות הטלוויזיה? הם תכננו מראש להיות מושא ללעג ונאצות כדי להחזיר עניין לליגה? פעם ראשונה שכדור עובר את קו השער והשער לא מאושר (המקרה הראשון שעולה לי בזכרון זה למפארד מול גרמניה שהיה אמור להשוות את התוצאה ל-2:2. משחק נוק אאוט במונדיאל בין יריבות היסטוריות כמו גרמניה ואנגליה. קצת יותר חשוב מהמשחק אתמול)?

אמיתי 27 בנובמבר 2017

לאוהדי ליברפול זה לא יכול לקרות. יודע למה?

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

אם הליגה הספרדית לא מעניינת אותך, למה בכלל לבקר פה?..

Matipool 27 בנובמבר 2017

אמיתי – עקצת אבל כדברי המשורר י.גפן, כואב אבל פחות. השאלה היא אם בתוך השאלה שלך, מסתתרת הודאה שלך במה שכתבתי.

אופיר – אם תרצה, לא אבקר יותר בבלוג אבל למדתי שבדה באזר, גם בפוסטים על נושאים שכביכול לא מעניינים אותי או רחוקים ממני ( כמו טורי הכלכלה של גיל שלי) מתפתחים לפעמים דיונים בתגובות שמאד מעניינים אותי ורחוקים מרחק רב מהפוסט עצמו.
חוץ מזה, במקרה (ממש במקרה) ראיתי חלקים מהמשחק אתמול.

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

מתי, אתה תמיד מוזמן לבלוג. כבוד לבלוג שדייר קבע ותיק באתר מבקר ומגיב. העניין הוא שאת התגובה האמוציונלית של קורא אדוק למשל אני מבין, במישרין או עקיפין פגעתי בקבוצה שלו (לצורך העניין לא משנה אם בצדק או לא) והוא נזעק להגיב.
אבל התגובה שלך היא מן עקיצה לשם עקיצה. בפרט כשאתה מודה שהליגה לא מעניינת אותך. המקרה שקרה אתמול קרה שוב לפני 8 חודשים בדיוק והיה בעל השפעה מכרעת על מאבק האליפות, והיה רק רגע שיא במכלול החלטות שיפוט שהיו שערוריתיות גם בלי להדביק להן קונספירציה.
והכי מתמיה – אתה טוען בין השורות שיונייטד זכתה לאורך שנים ליחס מועדף מצד השופטים, וחוטא באותו החטא שלי בדיוק. איך כתבת בפתיחת התגובה שלך? הגמל לא רואה את דבשתו..

אמיתי 27 בנובמבר 2017

אה מתי זה הולך לשני הכיוונים. כולם בכו על השיפוט המוטה בזמן הסר אז הרווחנו את הזכות לבכות אחרי פרישתו.
לא זכור לי שאני עשיתי את זה

Matipool 27 בנובמבר 2017

אופיר – ראשית, תודה.
שנית – אני לא חוטא באותו חטא כי אתה אוהד ברצלונה שטוען לקיפוח. אם היית אוהד אלאבס למשל או אספניול, זה היה נראה הרבה יותר טוב.
ברור שיש שיפוט מוטה וזה גם מה שכתבתי אבל הוא מוטה לטובות הענקיות קודם כל וברצלונה ויונייטד (במיוחד בתקופת הסר) הן ממש בראש הפירמידה יחד עם עוד 2-3 קבוצות.
אמיתי – סה״כ עסקה טובה הייתה לכם. סדר גודל של עונה אחת עם שיפוט לא מוטה ואולי גם קצת מקפח על משהו כמו עשר עונות שהח׳ברה עבדו אצל הסר.

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

ואתה אוהד ליברפול שמתלונן… עזוב. ויכוח עקר.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

הסמאדו הזה והקיצוני של ולאנסיה ששיחק מולו (גואנקו?) שני סילונים. יכולים לשחק בפריימרליג (;

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

אמיתי, אתה צריך לעשות יוטיוב על סרטון של דמבלה רץ עם קייל ווקר. (ברצינות, תעשה)

אמיתי 27 בנובמבר 2017

https://www.youtube.com/watch?v=kED_GfcZiXw
זה? מרשים אבל זה חצי בלי כדור..אלה נתנו ספרינטים כשהכדור דבוק להם לרגל. בלי קשר שחבל שהוא פצוע

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

בכל זאת, בגלל היריב המהיר מאוד זה מרשים. עושה תיאבון לחזרה שלו (עוד שבועיים יחל להתאמן אימונים מלאים עם הקבוצה)

אמיתי 27 בנובמבר 2017

כן. משאיר אבק לאחד המגנים המהירים. אפילו האבק שוקע עד שווקר מגיע. זה ברמת הבייל- נקווה שמבחינת פציעות יהיה אחרת

רומן 27 בנובמבר 2017

לא נראה לי שיש אינטרסים סמויים פה

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

ומה האינטרסים הסמויים שלכם לפתוח שרשור חדש? ;) האמת שיש פה אינטרס והוא דווקא כלכלי. ראשי הליגה לא מעוניינים לשלם על טכנולוגיית קו השער.

ק. 27 בנובמבר 2017

אופיר מסכים עם רומן. כמה שזה מעצבן שגול כזה לא מאושר, זה לדעתי באקראי בארסה נדפקה (וגם שנה שעברה בגול שעבר את קו השער). אחרי הגול שנפסל היה מספיק זמן לנצח אתמול, ובשנה שעברה היה מספיק לנצח את לה קורוניה ומלאגה בישורת האחרונה כדי לקחת אליפות.
מסכים איתך שריאל שנה שעברה זכתה בליגה לכמות טעויות קיצונית לטובתה *במשחקים שלה*

אופיר מ 27 בנובמבר 2017

וגם במשחקים שלנו. הוספתי לינק..

דוד 27 בנובמבר 2017

ההתעקשות של הלה-ליגה שלא להכניס לשימוש את טכנולוגיית עין הנץ היא באמת תמוהה.
אני עדיין מאמין שהשופט לא ראה את הכדור נכנס, אלא שאני לא מאמין שהשופטים האחרים גם לא ראו.
אבל אם להיות הגונים, בארסה נהנית כבר שנים מ"טעויות" שיפוט, בעיקר בצ'מפיונס (אני מדבר על הערב ההוא בגשר, למשל, או על צהוב שני לוואן פרסי בגלל בעיטה בכדור אחרי שריקת נבדל. או על אדום לפפה על אהה… כלום, משופט גרמני שהצהיר בראיון חגיגי שהוא מעריץ מטורף של מסי והיה מחליף איתו חולצה אם זה לא היה מאלץ אותו לתת לו כרטיס צהוב, כאשר ערעור של ריאל נגד הצבתו במשחק נדחה על הסף. על אדום ופנדל נגד מילאן בגלל ספק דחיפה בכדור קרן. על קיצוץ רגליים אכזרי של די מריה בדרך לשער במשחק "אם כל הקאמבקים" כאשר מצד השופט דממה מוחלטת, וכמובן על עוד כמה "פנדלים" במשחק ההוא. הרשימה ארוכה ארוכה).
כאוהד ריאל אני יודע היטב שקבוצתי אינה חפה מכך (זכורה תצוגת הנפל של השופט ברבע הגמר נגד באיירן).
אבל באופן כללי, לא הייתי מתבכיין בשביל בארסה. רק שתבין כמה אוהדי קבוצות אחרות סבלו מהשיפוט לטובתכם. לא כדאי להתחיל לעשות השוואות.

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

העניין הוא שאני ממש לא מעוניין לרדת לרזולוציות במשחקים שהזכרת מפני שמדובר במים מתחת לגשר (חה חה). אפשר לראות בזה הימנעות מהתמודדות או ווטאבר אבל אמירות כמו 'כמה "פנדלים" נשמעות כאילו הן אמת מוחלטת כשכותבים אותן כך. צא מנק' הנחה שאני לא מסכים איתך. אגב, בתור אוהד ריאל להזכיר אדום לא מוצדק לפפה זה מדהים. רק בקלאסיקו האחרון אני יכול לחשוב על אדום לראמוס ושניים לקסמירו (שמעולם לא קיבל כרטיס אדום בלה ליגה!)
ברסה, כמו כל קבוצה גדולה, נהנתה מטעויות שיפוט. לא חושב שבאופן מיוחד או עקבי ביחס לאחוזי האחזקה שלה בכדור (ככל שאתה מחזיק יותר מן הסתם כך יש סיכוי שיכשילו אותך יותר)
אבל אם כבר נדרשת לעניין אשמח לשמוע מה דעתך על רצף השריקות שקרו בשנה שעברה בלה ליגה בעד ריאל ונגד ברסה במאבק האליפות.

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

ראמוס = מרסלו

דוד 27 בנובמבר 2017

היו טעויות קשות לטובת ריאל ואני לא גאה בהן כאוהד.
אבל אתה לא יכול גם לא לרדת לרזולוציות, וגם לרדת אליהן.
ראמוס ופפה הם ללא ספק כסחנים, ושופטים השתמשו בתדמית הזו כדי לשדוד את ריאל יותר מדי פעמים ברמות הגבוהות ביותר.
הדוגמאות שנתתי הן כדי להראות איך שופטי הצ'מפיונס, שהם לכאורה הכי בכירים ביבשת, נתנו מתנות לבארסה על ימין ועל ספור בפלטפורמה הכי פומבית ויוקרתית שאפשר למצוא, במשחקי הכרעה של סכום אפס ממש.
החבר'ה האלה איבדו את הבושה והשתינו מהמקפצה. השגיאות נגד צ'לסי ונגד ריאל שהזכרתי, העניקו לבארסה את הגביע על מגש.
שוב, אינני גאה בשגיאות האומללות נגד באיירן, וזה יכול לקרות גם עם קבוצות אחרות.
התגובה שלי נגעה רק לכך שבין אוהדי הכדורגל (חוץ מאוהדי ברצלונה) יש קונצנזוס די רחב שהשופטים נוהגים באופן ברור להטות משחקים לטובת בארסה.
לכן, אם יש נטייה של השופטים בשנתיים האחרונות נגד ברצלונה, הרגש היחיד שיש לי זה שמחה לאיד.
כמובן זה לא אישי. אבל אני זוכר כל שגיאה בקלאסיקו. כל שער של היגוואין שנפסל. כל כרטיס אדום ופנדל לראמוס בגלל הצגה של ניימאר. כל הכשלה של חדירה ברחבה, או נגיעת יד של פיקה. אולי אני משוחד, אבל התחושה שלי במשך 6 שנים היתה שהשופטים כאן בשביל לוודא שבארסה תנצח. אז תאכלו אותה. מגיע לכם.
וברמה המקצועית, לדעתי שופט ש"לא רואה" כדור שעבר את הקו, צריך להיות מודח מניהול משחקי ליגה לכמה חודשים. זו הדרך היחידה להילחם בתופעה זו. שופטים יפחדו לשגות, ויתייעצו עם הקוונים שלהם לפני החלטות מכריעות. המצב היום הוא שהשופט הראשי מחליט והוא לא רואה בעיניים, זה חייב להשתנות.

אופיר מ 28 בנובמבר 2017

אני מצטער כל מה שקראתי פה זה "תאכלו אותה מגיע לכם". דבר איתי כשתחזור מיום הכיף במשחקייה
(אגב מדהים איך אתה בוכה על קונספירציה רבת שנים בעד ברסה ובאותה נשימה מנקה את ריאל – קבוצה שמקבלת באופן מסורתי קבוצות כמו שאלקה לחצי גמר. אוהדי ריאל זה משהו מיוחד)

דוד 28 בנובמבר 2017

אף אחד לא נקי. אז בוא רק נגיד ששנינו נפסיק להתבכיין?
אתה הצבעת על קונספירציה (שופטים נגד בארסה) ואני רק כתבתי שלא כדאי לך להיכנס לשם. זה הכל.

אופיר ממן 27 בנובמבר 2017

צ'לסי נגד ברצלונה זה מיתוס מביש שנהנים לטפח. אפשר לראות פה, כל אחד מול המסך שלו עם עצמו ולנסות קצת להשיג כנות. https://www.youtube.com/watch?v=mXw2bb9783c

דונאדוני 28 בנובמבר 2017

לינק מזעזע… לא ממש תורם כלום לכתב ההגנה של ברסה.
עזוב אותך אופיר… עובדה שאחרי 8 שנים זה כל מה שזוכרים מהמשחק. הייתה שם שערוריית שיפוט ברמות הגבוהות.
לא הבנתי למה מכין הלינק קובע שרוב המקרים השופט בעצם דפק את ברסה או לא דפק באמת את צ'לסי.

אופיר מ 28 בנובמבר 2017

הוא פשוט סוקר את המקרים במשחק הנ"ל. עובדה? עובדה שברסה הזו נחשבת בעיני רבים לקבוצה של כל הזמנים. השאר רעשי רקע.

דונאדוני 28 בנובמבר 2017

אני רק לא מבין דבר אחד.
מה ההבדל בין שער שלא אושר למרות שהכדור עבר את הקו, לבין שער שנפסל בעקבות נבדל שלא היה?
בשני המקרים הקבוצה התוקפת מקבלת אותו עונש ונפסל לה שער חוקי.
סתם כשכדור עובר את הקו אז זה יותר צורם לעין… אין באמת משמעות גדולה יותר מכל טעות שופט אחרת שחורצת גורלות.
גם לדעתי עין הנץ לא באמת כזה משמעותי. הרי רק במקרים מזעריים מאד צריך את השימוש בו, זה דבר שקורה אחת להרבה מאד משחקים.
פנדלים, נבדלים ואדומים – אלה המקרים שבאמת מכריעים את רוב המשחקים. כדור שעובר את השער? זה נחמד שיש עין הנץ, אבל זה פותר אולי 0.1% מהמקרים של שופט שטועה באישור/פסילת שער.
תכלס מה ההבדל בין הגול מול ולנסיה, הגול מול מלאגה, 2 גולים העונה שראיתי ששמו לריאל מעמדת נבדל, או מכל טעות אחרת. להגיד ששנה שעברה השער מול בטיס הכריע אליפות? נו באמת, זו דמגוגיה… טעות שופט במחזור 20 היא זאת שמכריעה אליפות? לא השתכנעתי.

אופיר מ 28 בנובמבר 2017

צירפתי לינק שמראה רק חלק מטעויות השיפוט בשנה שעברה. כל מי שעוקב אחרי הליגה יודע שהיתה עונת שיפוט שערורייתית. מצטער שלא שוכנעת, כספך יוחזר.

ב"פ 28 בנובמבר 2017

האם יש בעיניך הבדל בין קבוצה שמבקיעה שער ובאותו רגע בקצה השני השוער של הקבוצה המבקיעה צובט שחקן יריב, השופט מפספס ולא מבטל את השער בגלל העבירה, לבין פספוס של מהלך שקשור להבקעת הגול באופן ישיר? מבחינת התוצאה זה אותה תוצאה. לחוקים יש חלק תוכני ויש חלק פורמלי. מבחינה פורמלית כל טעות נולדה שווה, אבל מבחינה תוכנית טעויות הם מאוד תלויות קונטקסט. הבקעת שער מהבחינה הזאת היא המקום שבו הפער הוא הכי קטן. אתה כמובן סותר את עצמך. בגלל שאתה טוען שכל הטעויות נבראו שוות, ואז אתה אומר שיש הבדל בין טעות במחזור ה20 לטעות במחזור האחרון. זה כמובן לא נכון פורמלית, רק בהקשר לקונטקסט

דונאדוני 28 בנובמבר 2017

אני לא רשמתי שיש הבדל בין הטעויות.
פשוט אני אומר שאני יכול לשלוף טעות נגד ריאל מדריד נגיד מהמחזור ה-3 ולהגיד שעל זה הוכרעה אליפות.
גם הדוגמא שנתת היא סתם קיצונית.
אני באמת שואל… מה ההבדל בין גול שלא אושר ועבר את הקו לבין לדוגמא גול שהובקע מעמדת נבדל? מה טעות קו שער היא יותר קריטית? אם אתה חושב ככה, אני לא מסכים.

העכבר הצהוב 28 בנובמבר 2017

כל המיתוס המביך של שופטים "בעד" ברצלונה נגרם ממשחק אחד נגד צ'לסי בליגת האלופות, בפועל לא ראיתי שברצלונה מקבלת יותר מקבוצות אחרות .

לא לשכוח שעונה שעברה ברצלונה איבדה אליפות בגלל השיפוט.

אופיר ממן 28 בנובמבר 2017

העניין שמשום מה אנשים נוטים לא לשכוח רק טעויות בעד ברצלונה…

דונאדוני 28 בנובמבר 2017

אני לא אומר שאתה טועה.
אבל אם אתה אומר שטעויות שיפוט הפסידו לברסה את האליפות, אז אתה צריך גם לומר שטעויות שיפוט נתנו לה תארים (2009 עם צ'לסי, 2011 עם ריאל וכו').
אי אפשר להחזיק את המקל בשני קצותיו.

ק. 28 בנובמבר 2017

חבל שהדיון הוסט למקרה המכעיס בדקה ה30 ולא ל29 דקות שלפני ול60 שאחרי.
כמו שכתבת, הייתה תצוגת תכלית נהדרת של הקישור ושל כל הקבוצה במשחק לחץ אדיר, מול קבוצה נהדרת מהירה וביתית.
על סמדו, שהוא באמת שיחוק, ואפילו השתפר התקפית במשחק הזה אני רושם את הגול שחטפנו. גם במהלך של הגול ובמהלכים נוספים כמה דקות לפני וכמה אחרי הוא פיספס את החפיפה על הקו של הרחבה, כשבכל המקרים הגיע חיפוי על השחקן המוסר. כנראה מחיר של חוסר נסיון.
לגבי סוארס, מסכים עם הניתוח שלך וגם של גלעד בלום בפוסט השני – איבד חצי צעד במהירות, וזה למרות שפה עשה הרבה עבודה שחורה בלחץ ובהטרדת הבלמים.
לא צריך חיזוק, רוברטו ודמבלה יחזרו ויהיה בסדר

אופיר ממן 28 בנובמבר 2017

חזרתי כמה פעמים גם בתגובות שזו רק נקודה אחת בפוסט דווקא טוב לטעמי :)
הגול על סמדו? ממש לא! שים לב לרקיטיצ' שאמור לעזור לו בחיפוי על השחקן שפורץ מהצד ותפס שם תצפית על אוהד/ת בקהל (לא יודע מה הטעם שלו)
נהיית לי קרויף הבן עם האופטימיות לגבי הפצועים ;) אבל אתה צודק, כשהם יחזרו זה יהיה חיזוק מצויין אבל אני עדיין רוצה לראות וורלד קלאס בקישור ועוד שחקן הגנה טוב. אם לא בינואר אז לעונה הבאה.

Comments closed