מוסר בועט

מחשבות פילוסופיות לקראת מעבר שיקרה או לא

אין שום דבר לא מוסרי במה שניימאר עשה בקיץ.
האם אני מאוכזב ממנו? כן. מתגעגע? מאוד. הוא מהשחקנים שגורמים לך לחכות למשחק עוד יותר. כועס? אוהו! מייחס למעשה חוסר מוסריות? בטח, רק אם לא מוסרי להרוויח כסף ולהגשים את עצמך כפי שאתה תופס. רק אם לא מוסרי להיות אדם ליברלי שחי על פי הקודים של החברה המערבית.
[ולציניקנים: לא, אני לא רך איתו כי הוא פלופ או אוברייטד .ניימאר הוא כישרון פנומנאלי. תאווה לעיניים. בעונת הטרבל המופלאה כבש שבעה שערים בחמישה משחקי נוקאאוט כאשר הוא כובש בכל משחק מהרבע והלאה, מול פסז', באיירן ויובנטוס.]
לא משנה למה ניימאר עזב את ברצלונה, אם בשביל הכסף, אם בשביל המעמד, מן הסתם שניהם – זו הבחירה שלו, ושלו בלבד, ויש לכבד אותה. אחד השחקנים הגדולים בעולם בשנים האחרונות רוצה לממש את הקריירה שלו כפי שהוא תופס, כפי שהלב (או הכיס או הבאגט) שלו בחר. האם זה לא מה שהתרבות המודרנית מייצגת? "לך בעקבות ליבך". "להקשיב לעצמי". "כל התשובות לשאלות שלי נמצאות אצלי" – אלו כולם סלוגנים שמייצגים את תבנית החשיבה שאומרת "אני מרגיש משמע אני קיים" – תכלית הקיום היא מימוש העצמי והרצונות הפנימיים שהם פועל יוצא של הרגשות שלנו.  אז כשהמייצגים הבכירים של תרבות המערב, אלילי ההמונים, מביאים לידי ביטוי מלא את עקרונות האמונה המערבית, מה המקום לשפוט אותם לשלילה?

"אבל הוא כבול בחוזה"

קריירה של כדורגלן, חשוב לזכור, נמשכת ברמות הגבוהות בסביבות 13 שנה ואם בגבורות 16 שנה. מתוכן יזכה לשיא של 6-8 שנים.  ממש קריירה בשנים של כלב (אני מכיר כמה אוהדים שיאמצו את המטאפורה הזו בשמחה..). כולנו יודעים שהביזנס הזה עובד אחרת: לקבוצות אין בעיה למכור/להשאיל שחקן לקבוצה אחרת (בכפוף לחוקי ההעברות), לחפש לו קבוצה נידחת שתסכים לשלם את החוזה או חלקו, לעבור רי-לוקיישן עם משפחתו או בגפו, מטבע עובר לשייח.

"פלופי פלופי"

עם יד על הקוצב, ומה עם הפלופים? מה עם השחקנים והמאמנים שאין לנו בעיה להוריד לספסל/לזרוק מהקבוצה/להפריש מוקדם מהמקצוע רק כי הם לא עונים על הציפיות שלנו, האוהדים? וזה לא שלאוהדים אין השפעה. בטח לא כשחלקם בתקשורת וכולם בפייס/טוויטר.  אנחנו האוהדים יודעים להיכנס טוב טוב לוורידים במגיני רגליים של השחקנים שאנחנו לא מרוצים מהם ולדרוש את גוזיית הgps שלהם, אז מדוע לא מוסרי מבחינתם להתקדם מקצועית (כפי שהם תופסים) כשמגיעה הצעה טובה?..

שלא יובן לא נכון, אני לא כותב נגד שינאה ספורטיבית (שגם איתה כדאי להיזהר, וממש לא ד"ש לתוקפי רגב פנאן). כשהיא במסגרת המגרש והשיח הנורמאלי, היא כיפית ומניעה תחושות ספורטיביות לא הרבה פחות מאהדה. אבל מכאן ועד שאעטוף את השינאה הספורטיבית הזאת בצדקנות ובטיעונים מוסריים?
לא, לא נגד ניימאר
ובבוא היום, גם לא נגד קוטיניו.

נ.ב למי שלא השתכנע עדיין, לינק למונולוג מעולה של דן רומן שפורסם בכלכליסט ב2011. שווה קריאה.
https://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3473601,00.html

בשולי פרשת פנאן
כשאין באמת פתרון

197 Comments

אדם 4 בינואר 2018

אין שום בעיה במעבר של קוטיניו למעט עוד מסמר בארון התחרותיות של הכדורגל האירופאי.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

הבעיה היא שמועדוני הפאר הם אלו שמושכים את הקהל הגדול (המזרח הרחוק ואמריקות) ולכן לא ייעשו צעדים אמיתיים להגביל אותם (כמו שלא נעשו מול פסז' כשהשתינה מהמקפצה הקיץ, אם אתה בקיא קצת בעיסקת 'מבפה) והשחקנים חוטפים את האש כי הם הפנים המוכרות.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

* איפה שנכתב "הקהל הגדול" צריך להיות "המהמרים הגדולים"

ירושלמי 4 בינואר 2018

בתור אוהד בארסה וליברפול, אני לא חושב ששני המקרים זהים.

ניימאר הגיע לתחושה של מיצוי, הוא זכה בכל תואר אפשרי ומשמעותי עם בארסה (חוץ מאליפות העולם לכדורגל מתנסים), והדבר היחיד המשמעותי שחסר לו הוא כדור הזהב, ובחיים הוא לא יזכה בו בבארסה כל עוד מסי שם.
עד כמה שזה כואב אני מבין את הרצון שלו לעזוב.

המקרה של קוטיניו שונה, הוא עדיין לא השיג באמת משהו עם ליברפול, הוא עדיין לא הגיע למיצוי. אם הוא היה זוכה באליפות זה היה מתקבל בצורה נוחה יותר כי יותר מזה אין לו למה לצפות.
לכן המעבר לבארסה מתפרש בעיקר מתוך מניע אנוכי-כספי ולא אתגרי. כי אתגרים בליברפול עדיין יש, ויש לו עדיין למה להוכיח כאלפא דוג של הקבוצה וכאחד שסחב אותה להישג משמעותי.

לכן ברמה הטהורה של הספורט קוטיניו הוא Indulged או Privileged, כי לא "באמת" מגיע לו.
אין ספק שמותר לו, אבל הוא לא הרוויח ביושר את הסימפטיה למעבר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אבל אתה באמת חושב שליברפול יכולה לרוץ כל הדרך לאליפות? (בטח לא העונה, אבל בעונה הבאה?) האם בקיץ לא יעוטו על סאלח מועדוני העל?..
כמו שכתב אדם – הבעיה היא גדולה מקוטיניו ולא קשורה אליו, הבעיה היא בחוסר התחרותיות בכדורגל האירופי, הבעיה היא שמועדוני הפאר הם אלו שמושכים את הקהל הגדול (המזרח הרחוק ואמריקות) ולכן לא ייעשו צעדים אמיתיים להגביל אותם (כמו שלא נעשו מול פסז' כשהשתינה מהמקפצה הקיץ, אם אתה בקיא קצת בעיסקת 'מבפה)

ירושלמי 4 בינואר 2018

אני מסתכל על זה ברמת האוהד, לא ברמת המאקרו של עולם גלובאלי עם היצע וביקוש.
ברור לי שכאשר קבוצת כדורגל מצליחה לייצר כוכבים יהיה לה מאוד קשה להשאיר אותם כי קבוצות עשירות יותר ישלמו בעבורם. זו התנהגות נורמלית של משק עם היצע וביקוש.
אבל ראינו שוודקא ליברפול ניסתה להיות שונה ויוצאת דופן במקרה הספציפי הזה.
לכן מקרה הבוחן הוא דווקא קוטיניו, כי אם ליברפול הייתה מצליחה למנוע את המעבר (לזכותה ייאמר שהיא עשתה כמעט כל מה שיכלה) היא הייתה מייצרת תקדים שמוכיח שאינפלציה בשחקני על מאפשרת להם לסרב לסכומים מטורפים, כי פשוט אין את מי להביא במקום מי שהלך, גם אם בקופה יש 200 מיליון.
לכן התקדים שהיה יכול להווצר פה היה משפיע על מקרים עתידיים כמו סלאח, צ'אן, ועוד צעירים שיפרצו בהמשך.
חבל מאוד שקוטיניו לא היה מספיק אמיץ כדי להיות זה שמטרפד או דוחה את העסקה בעוד שנה אחת לפחות, במיוחד אחרי שהקבוצה דווקא כן הראתה מסוגלות (אולי) להאבק על התואר בעונה הבאה (ואם רק ואן דייק היה מגיע בקיץ ולא עכשיו היה אפשר לבחון זאת עוד העונה).

השורה התחתונה היא, שההחלטה הייתה לחלוטין בידיים של קוטיניו, כי ניסיון הדחייה של ליברפול היה כבר על סף המצב בו תהיה פגיעה במועדון (אווירה לא בריאה בחדר הלבשה וכו').
והבחירה שקוטיניו עשה (נכון לעכשיו) היא הרבה יותר קשה לבליעה בעיני האוהד, מאשר הבחירה של ניימאר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

במסגרת דעתי האישית כאוהד ברצלונה אבל גם כאדם היא גם לא כלכך חכמה מפני שאם אכן יעבור, הוא לא יוכל לשחק העונה בליגת האלופות. מה הועילו חכמים בתקנתם?

מצד שני, ברצלונה לוחצת לסגור כמה שאפשר לפני מונדיאל שעלול להקפיץ את ערכו עוד יותר, ואם מנטלית שחקן נמצא כבר במקום אחר, הרבה פחות נכון בשבילו להישאר במועדון, ופה אני דווקא לא חושב שקוטיניו לא אמיץ.

ירושלמי 4 בינואר 2018

וודאי שהמעבר פחות אקוטי כהשפעה על תוצאות והישגי העונה הנוכחית, אבל כדי להמנע מתהליך הסתגלות איטי ע"ח תחילת העונה הבאה, עדיף לבארסה להביא את קוטיניו כמה שיותר מהר עוד העונה.
גם מבחינת ליברפול עדיף להפטר ממנו כמה שיותר מהר (במידה וההחלטה נפלה) ולא לחכות עד הקיץ, על מנת לנצל את שארית העונה לצרכי הסתגלות וניסיון להביא מחליף\ים ראוי\ים (פחחח כי אין).

לא הבנתי איך זה אמיץ (או: לא לא אמיץ) לקבל את ההחלטה הקלה?
להיפך, אמיץ זה להשיאר ולהלחם במקום שיותר קשה בו מבחינה הישגית ומבחינת רצון וסיפוק מיידי.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אמיץ, על פי ערכי החברה המודרנית, הוא לפעול בהתאם לצו לבך. מה הוא צו ליבו?

(אם הפוסט והתגובה הזו תביא אותנו לדיון על ערכי החברה המודרנית – מבורך!)

ירושלמי 4 בינואר 2018

אם צו ליבי אומר לי לאכול פיצה ואני אוכל פיצה זה הופך אותי לאמיץ?
לפי מה שאני יודע, אומץ זה כאשר אתה מתגבר על הפחדים או האינסטינקים או כל דבר בלתי ידוע, גם במחיר של התוצאה והסכנה שבכך.

מהפרספקטיבה שלי קוטיניו בוחר בפתרון הקל, במקום להלחם ולהתמודד על תארים כשהוא השחקן המוביל, הוא הולך להיות כינוי שני לשחקן הטוב בעולם ועל הדרך לזכות בהרבה תארים כשבחלקם ברצלונה הייתה זוכה גם בלעדיו.
בעיני זה לא מעשה אמיץ. זה מעשה נכון בהרבה אופנים (שכר, תארים) אבל פחות מבחינת אתגר אישי.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אבל הרעיון הוא שהפרספקטיבה שלך לא משנה כי מדובר בנראטיב שלו.. זה כל הרעיון.

וזה לגמרי תלוי כמה מגשים אתה אוכל:)

אביאל 4 בינואר 2018

ירושלמי – והטיעון אמור לעבוד ? לא חושב, אחרת איך תסביר את זה שקניתם חצי קבוצה מסאותמפטון לאורך השנים, איך תצדיק את ההעברה, ממש עכשיו של ואן דייק, גם הוא לא השיג הכל בסאותמפטון.

ירושלמי 4 בינואר 2018

מה הסיכוי של ואן דייק לזכות באליפות או להגיע איתה לשלבים הגבוהים באלופות?

ההבדל בין הסיינטס לליברפול הוא הרבה יותר גדול מאשר ההבדל בין ליברפול לבארסה.

אביאל 5 בינואר 2018

ירושלמי – אז עכשיו עוברים להבדלים, לפי התיאוריה שלך שום שחקן לא היה צריך להגיע לפ.ס.ז. או לסיטי לדוגמא כי ההבדלים בין סיטי לביג 4 של זמנו היו עצומים.

ואן דייק יכול להגיע למקום 6-7 עם סאותמםטון, להפעיל לליגה האירופית ולהתמודד עליה, לזכות בגביע או בגביע הליגה, ככה שהיה לו עוד לאן להתפתח.

אם נסתכל על כמות התארים של ברצלונה בעשור האחרון לעומת ליברפול נראה שההפרש בינה לבין סאותמפטון בהקשר לא כל כך גדול.

כח הגברה 4 בינואר 2018

גילוי נאות: אוהד ליברפול
אני אצטער אם קוטיניו יעזוב את ליברפול, כי הוא שחקן שאני מאד נהנה לראות אותו משחק בקבוצה "שלי" (ורוב המשחקים שאני צופה בהם בכלל הם של ליברפול). אבל אם הוא יעזוב, לא סוף העולם מבחינתי, משהו כמו "עוד יום בהיסטוריה של ליברפול".
אני לא מצוי מספיק בנבכי שוק ההעברות האירופי, וגם במקרה של ההעברה האפשרית הזו אני לא עוקב ממש מקרוב, אבל אם אני מבין נכון, הביקורת היא לא על עצם המעבר, ו(ברובה) לא על השחקן, אלא על הדרך שבה ברצלונה פועלת בנסיון להעביר אותו. לכן הרגשות שלך כאוהד כלפי ניימאר הם לא ממש אנלוגיה טובה.
ואם אני זוכר נכון, פ.ס.ז' שילמה את מלוא סעיף השחרור של ניימאר. שתתכבד ברצלונה ותעשה את אותו הדבר (אין לי מושג מה סכום סעיף השחרור של קוטיניו).

אופיר ממן 4 בינואר 2018

היי,
זו בדיוק הבעיה, שרק החוק בספרד מחייב סעיף שחרור! לקוטיניו כמו לשאר השחקנים בליגה האנגלית אין סעיף שחרור. לכן מקוטיניו ודומיו נשלל בעצם חופש העיסוק שקיים לכולנו (סעיף השחרור הוא למעשה דמי הפיצוי שאנו משלמים למעסיק כשבקשים להפר חוזה). אני מניח שרוב השחקנים מקבלים זאת בהשלמה כי בכ"ז, הם נהנים מכסף ומתהילה מדהימים, לא צריך להזיל דמעות, אבל כשקם שחקן ועומד על זכותו לחופש עיסוק, צריך גם לכבד את זה.

הגב

חז 4 בינואר 2018

לא חושב שזה שולל את חופש העיסוק, או יותר נכון- לא שולל יותר את חופש העיסוק מכן לקבוע סעיף שחרור.
מחר כל הקבוצות יחוייבו לקבוע סעיף שחרור (לא משנה אם מופרך או לא) ואז יקומו צדקנים ויגידו שסעיף שחרור כה גבוה (פר מקרה, שוב לא רלוונטי אם באמת גבוה או לא) פוגע בחופש העיסוק ויש לבטלו…קיצור, אין לזה סוף.

יריב ס. 4 בינואר 2018

מישהו הכריח את קוטיניו לחתום לפני שנה על חוזה לחמש שנים? הוא עשה זאת מבחירה מודעת, לא הציבו לו אקדח לרקה.
צ'אן בחר לא לחתום ולכן יכול לעזוב בחינם בקיץ.
חוזה הינו דו צדדי ומחייב את שני הצדדים.
ואם חלילה קוטיניו היה נפצע והיכולת שלו היתה יורדת ב 50% ליברפול היתה ממשיכה לשלם את חוזהו הנדיב, ראה מקרה סטארידג' שחודשים ספורים לאחר הארכת החוזה הוא נפצע ועד היום לא חזר לעצמו והקבוצה ממשיכה לשלם את חוזהו הנדיב

שימי 4 בינואר 2018

מדויק יריב.
מה גם שלפי מה שאנחנו יודעים בארסה אפילו לא התקרבה לדרישה של ליברפול, אלא הגישה רק הצעות הזויות (שהגבוהה שבהן היתה 80 מיליון בארבעה תשלומים + 35 אחרי שיזכה בכדור הזהב או משהו כזה). זה נראה כאילו הם רצו להפעיל לחץ אבל ידעו שידחו אותם – יותר כמו לרצות את קוטיניו אבל לא לסגור עסקה.
אם רוצים אותו כל כך? אז תשלמו את המחיר המבוקש.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אוקיי, אז אני טוען שחוזה כזה ללא סעיף יציאה בפיצוי (בדיוק כמו שאתה יכול להתפטר) הוא בעיני מגביל ופוגע באופן לא ראוי בחופש העיסוק של שחקני כדורגל.

כח הגברה 4 בינואר 2018

בחוזה שלי (או של רוב השכירים) יש הדדיות – אני יכול להתפטר בהתראה של חודש, והמעסיק יכול לפטר אותי בהתראה זהה.
אותה הדדיות מתקיימת גם בחוזה של קוטיניו מול ליברפול – שני הצדדים מחויבים לאותו משך זמן.
נכון שההבדל בין חודש לחמש שנים הוא מהותי ומשמעותי. אין לי מושג למה קוטיניו חתם על חוזה כזה לפני שנה – כנראה כדי לקבל שכר גבוה יותר, ואולי עוד נימוקים שאינם נהירים לי.
אם קוטיניו מרגיש כמוך, הוא מוזמן לפנות לבית הדין האירופי (כמו בוסמן בשעתו). להערכתי הלא מבוססת, הוא לא יקבל שם כל סעד.
בכל מקרה, המצב של קוטיניו ושל החוזה ללא סעיף שחרור שלו אינו ייחודי כלל – הוא זהה למקרים של עוד אלפי כדורגלנים אחרים. העניין הייחודי כאן הוא (למיטב הבנתי המוגבלת) ההתנהלות של ברצלונה.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

ההתנהלות של ברצלונה היא כאין וכאפס לעומת ההתנהלות למשל של באיירן בגרמניה. יקירי, אתה ואבירם לצערי עושים הכל כדי לשמר את הדיון בגבולות ברצלונה-קוטיניו-ליברפול) כי יותר נוח כשהחלוקה לטובים ורעים מוצדקת. שוב, רק מאשש את נחיצות הפוסט (באופן שלא חשבתי עליו, מודה).

כח הגברה 4 בינואר 2018

הבנתי שאני מפספס משהו. קראתי שוב את הפוסט. לא הבנתי מה אני מפספס.
בראש הפוסט תמונה של קוטיניו בתלבושת שחציה ברצלונה וחציה ליברפול.
תוכן הפוסט מסביר למה אתה לא כועס על ניימאר, ולכן לא צריך לכעוס גם על קוטיניו.
אשמח להסבר.

no propaganda 5 בינואר 2018

באיירן אפילו לא קרובה להתנהלות של ברצלונה במקרה הזה, וגם במקרי עבר.
אני חושב שהמקרה היחיד שאפשר לטעון משהו זה מקרה נויר וגם שם הייתה התנהלות סבירה סה"כ, לא משהו שדומה למקרה פאברגאס בברצלונה.

rami 4 בינואר 2018

אולי כשברצלונה תתחיל לכבד חוזים של שחקנים בקבוצות שמהם היא לוקחת אותם (נגיד הסאגה המביכה סביב ססק) האוהדים שלה יוכלו לרשום "כשקם שחקן ועומד על זכותו לחופש עיסוק, צריך גם לכבד את זה".

ולפני שמישהו פה ירשום. אבל ארסנל קנו גנבו אותו מאיתנו כשהוא היה בן 16. אז לא. זה לא אותו דבר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

למה בעצם "לא. זה לא אותו דבר" ? כי זה נורא נוח? החוק האנגלי המתיר רכישה וחוזה מקצועני בגיל צעיר מספרד גורם לקבוצות האנגליות לשאוב כשרונות מהכדורגל הספרדי. ועכשיו אתה בא ומתלונן על הדרך בה הן משיגות אותם בחזרה…

rami 4 בינואר 2018

יש לא מעט סיבות ללמה זה לא אותו דבר.
בתור התחלה, סגל שחקני ארסנל לא התייצב חודש בחודשו והתראיין על כמה שססק חייב להגיע לברצלונה, על כמה הוא סובל בלונדון.
והדובדבן שבקצפת היה כמובן לשלוח את ליצן החצר מר ריינה להלביש עליו חולצה של ברצלונה.
"יותר ממועדון".

אופיר ממן 4 בינואר 2018

הבנתי, אז לפתות קטינים בכסף גדול זה בסדר אבל להלביש בגירים בחולצות זה איום ונורא. סה"כ הגיוני.

rami 4 בינואר 2018

אני חושב שאתה מבין מצוין את ההבדל.
יותר מזה, אני לא חושב שיש בעיה עם הנסיונות להביא את ססק חזרה, או עכשיו את קוטיניו או כל שחקן אחר לכל קבוצה אחרת. הבעיה מתחילה כשאתה בא ומנסח פוסט על הנושא. כמו בכל דבר יש חוקים ואפשר לכופף אותם. למי שיש יותר כוח יכופף את החוק יותר. לברצלונה יש הרבה כוח אז היא עושה תרגילים כאלה ואחרים. כל מה שמעבר הוא סתם צביעות.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

קודם כל אני לא חושב שיש בעיה בלנסח פוסט על הנושא… להיפך! דיון הוא יתרון. להגדיר דעה שונה משלך כ'צביעות' זו פשוט חולשה חברתית.

rami 4 בינואר 2018

על מה אתה מתדיין? על זה שאוהדי ליברפול מצדקים בינואר 2018? ואוהדי ברצלונה באוגוסט 2017? ואוהדי X בשנה Y? אין פה שום חדש. כל אחד שיקחו לו אוכל ישר מהצלחת יתעצבן.
חולשה חברתית? יכול להיות. או שהדעה השונה שלך עונה להגדרה של צביעות. זו גם אפשרות.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אני מדבר על כך ששחקנים שמבקשים לעבור קבוצה ובהעדר תנאים חוזיים מתאימים לדעתי נפגעת זכותם לחופש העיסוק ולעיתים תדמיתם ושלא בצדק. חוץ ממך ועוד שניים שלושה אוהדי ליברפול הדיון התפתח ונוהל באופן פורה וכניראה שהוא רלוונטי אז הייתי בכז בוחר בחולשה חברתית

rami 4 בינואר 2018

מעולם לא הפריע לי להיות במיעוט.

התדמית של ססק הסתיימה במעבר לברצלונה. עד אז בארסנל הוא היה המאמי הלאומית, לא רק של אוהדי ארסנל אלא בכלליות. ומאז? עוד שחקן בין ים השחקנים (עם ראיית משחק ומסירה עילאית). אולי שווה לשקול לאותם שחקנים, שאתה מגן על חופש העיסוק שלהם, לחשוב פעמיים על מה הם חותמים כשהם מדמיינים את המיליונים.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

מה הקשר בין אחריות השחקנים ליצירת תנאי שוק הוגנים? מרגיש בקורס טראמפ למתחילים

עידן. 4 בינואר 2018

לא ממש הבנתי.

אין כאן שאלה של מוסר אלא שאלה של חוק. לניימאר היה אם אני זוכר נכון סעיף שחרור בחוזה. פס"ז עמדו בסעיף, שילמו את הכסף ואין עם זה שום בעיה. לא נראה לי שהיום נשארו אנשים שחושבים ששחקן "חייב" להם משהו וצריך להפגין נאמנות עיוורת לקבוצה.

אבל מקרה קוטיניו הוא שונה. לקוטיניו אין סעיף שחרור ולכן אין לליברפול שום חובה, חוקית או מוסרית, למכור אותו לפי רצונו. באותה מידה אם אני חותם על חוזה להשכרת דירה בבעלותי ויום לאחר מכן בא אלי מישהו ומציע הרבה יותר כסף, אני לא יכול להפר את החוזה החתום (אלא בהסכמה של כל הצדדים).

הבעיה בכדורגל וכאן אנחנו נכנסים לשאלה של מוסר, היא שכדורגלנים יכולים לעשות "שביתה איטלקית" ואין ממש מה לעשות נגד זה. אני יודע שקל לדבר וקשה לעשות, אבל אני מחכה ליום שקבוצה תגיד לשחקן כמו קוטניו שהוא יכול לקפוץ לה ושאם הוא רוצה לעשות בעיות שפשוט יישב ביציע למשך כל שנות החוזה.

עידן. 4 בינואר 2018

ועכשיו אני רואה את תגובתך להודעה הקודמת, אבל ממש לא מסכים. אין כאן שלילה של חופש העיסוק של קוטיניו. בכדורגל החוזים הם לתקופות קצרות של שנים בודדות, הסכומים עצומים והשחקן יכול לבחור אם הוא רוצה לחתום. אף אחד לא מנע מקוטיניו לדרוש סעיף שחרור בחוזה עליו הוא חתם.

כשברצלונה חתמו עם ניימאר הם לא האמינו שמישהו ישלם סכומים כאלו אחרת סעיף השחרור היה גבוה הרבה יותר. אם אני לא טועה בחוזה החדש של מסי קבעו סעיף שחרור של בערך 800 מיליון יורו- אז די ברור שגם הסעיף הזה יכול לשמש כהצגה.

בכל מקרה נניח שצריך לקבוע סעיף שחרור. מי קבע שקוטיניו או ברצלונה הם אלו שייחליטו מה גובה הסכום. זכותה של ליברפול לקבוע את הסעיף על נניח 250 מיליון. רוצים אותו- תשלמו.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

סעיף השחרור צריך להיקבע במועד חתימת החוזה עם הקבוצה והשחקן (במקרה הזה קוטיניו וליברפול במעמד החתימה) ובוודאי שלברצלונה אין זכות להיות מעורבת בו.

לגבי הפסקה הראשונה – אתה בעצם אומר שבגלל שהוא מרוויח מיליונים אפשר להחליק את החוק ולוותר במקרה הזה על זכותו לחופש עיסוק ואני ממש לא מסכים. הדבר הנכון והצודק הוא לאמץ את החוק הספרדי המגן על השחקנים ומחייב קבוצות לקבוע סעיף שחרור (הגיוני או מופרך – זה כבר באחריות סוכן השחקן..)

עידן. 4 בינואר 2018

אני אומר שאם קוטיניו היה בא לליברפול במעמד חתימת החוזה ודורש להכניס בו סעיף שחרור אחרת הוא לא חותם, הקבוצה לא הייתה יכולה לסרב.

היא כן הייתה יכולה למשל לדרוש תמורה להכנסת הסעיף (כמו הפחתה של השכר בחוזה) ובכל מקרה הייתה יכולה לדון ולקבוע את הסעיף לפי הבנתה.

קוטיניו לא עשה את זה וכעת בא ודורש שחרור, אחרת הוא יעשה שביתה איטלקית.

במקרה הזה ברצלונה מציעה לפי הפרסומים סכום יפה, אבל מי בעצם מחייב אותה לעשות את זה? אם ברצלונה הייתה מודיעה שהיא מוכנה להציע 15 מיליון יורו היית חושב שליברפול צריכה לשחרר את קוטיניו? הרי כפי שאמרת אין סעיף שחרור, יש לו זכות לחופש עיסוק והוא רוצה לעבור.

בסופו של דבר כמו בחתימה על כל חוזה מחייב בחיים, כל צד צריך לשקול את מלוא השיקולים הרלוונטיים ולהחליט אם זה מתאים לו. דוג' טובה לכך היא למשל הסכם אי תחרות בחוזה, שאין ספק שיש בו משום הגבלה מסוימת של חופש העיסוק.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אבל שנינו יודעים שחוזה שאינו חוקי / דרקוני לא תקף משפטית (בדיוק כמו שחוזה ללא סעיף לא יהיה תקף בספרד). הפועל היוצא הוא שבמקום שיהיה סעיף מוגדר שיחייב את שלושת הצדדים ויעשה את הדברים ברורים, קוטיניו (וגם ליברפול וברצלונה) נכנסים לסחרור והשחקן עומד במוקד העניינים ונפגע מנטלית (מספיק להיזכר שלא פתח את העונה).

שימי 4 בינואר 2018

אז למה בארסה לא מציעה את המחיר שליברפול דורשת? למה המשחקים האלה והסחור סחור? עד היום הונחו רק הצעות לא רציניות.
פ.ס.ז שילמה את המחיר שהיה לניימאר בחוזה. ליברפול שילמה לסוטון מחיר מופקע אבל זה היה המחיר שסוטון דרשה. ברסה רוצה את קוטי, מפעילה לחץ אינטנסיבי אבל מסרבת להציע הצעה שתהא מקובלת על ידי הליברפול.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

ראשית, אני מסכים איתך ששחקן כמו קוטיניו שווה הצעה 'כבדה' מאוד וליברפול צריכה להיות מפוצה אם וכאשר, ההצעה האחרונה של בארסה בחלון הקיץ באמת לא הייתה ראויה לשחקן ברמתו ביחס לכוחות השוק הנוכחיים. אני פשוט אומר שאם היה לשחקן סעיף שחרור היה ברור יותר מה הכיוון הכללי שהקבוצה נדרשת לשלם.
הפוסט שלי *לא* בא לנקות את בארסה ועוולות ההנהלה, אין לי שום אינטרס לעשות זאת גם כאוהד. אני מתייחס נטו לאינטרס השחקן (שאמנם כשמדובר במקרה הזה לכאורה קל לי, אבל גם לגבי ניימאר, אחרי הכעס והעצבים חשתי אותו הדבר, ובעיקר בוז כלפי ההנהלה שנרדמה בשמירה וקבעה סעיף שחרור מגוחך לשחקן ברמתו)

ארז 4 בינואר 2018

עידן,
האמת שאני לא לגמרי סגור על עמדתי בעניין, ואני לא שולל את הדברים שלך ברמה העקרונית. אבל היחס הערכי והמשפטי לנושא חופש העיסוק במערב שונה מהיחס לנושא השכירות, למשל (אותו הבאת כדוגמא).
זאת חירות פרט בסיסית והתפיסה העקרונית היא שלא כופים על אדם לעבוד במקום שאינו רוצה לעבוד בו.

יעוז סבר 4 בינואר 2018

מסכים איתך. צריך לשנוא את ניימאר במובן הספורטיבי תחרותי של המילה. להתבאס על הצעד שעשה כאוהד בארסה ולקוות שיצטער עליו. אבל מעבר לזה? כמו שאמרת, 10-15 שנה קריירה וכל אחד מנסה למקסם. זה השוק, זה המצב.

אסף THE KOP 4 בינואר 2018

vכל בסדר עם המעבר של קוטיניו ככל שיקרה.
לא מעט עובדים מעוניינים לקדם את הקריירה שלהם תוך כדי מעבר למקומות עבודה יוקרתיים יותר ושדרוג השכר.
מה שליברפול צריכה לעשות זה לשאוף להיות מקום עבודה יוקרתי כמו ברצלונה.
תודה לקוטיניו ושיהיה לו בהצלחה ככל שיעבור לברצלונה.

שימי 4 בינואר 2018

מסכים ונראה לי שרוב אוהדי ליברפול מסכימים איתך רק הטיימינג הוא הבעיה.
שיהיה לו בהצלחה בכל מקרה, אבל הייתי מקווה שלא יעזוב באמצע עונה, לקבוצה שכבר זכתה 90% באליפות ושהוא לא יוכל לשחק בה בצ'מפיונז. שיעבור בקיץ.

אסף THE KOP 4 בינואר 2018

בדיוק מהסיבה הזאת סביר שהוא יעבור בקיץ

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

מעניין איך היא תעשה את זה כשכל סופרסטאר אירופאי בורח ממנה כמו סוארז ועכשיו קוטיניו. זו דמגוגיה בשקל שבעצם אומרת למה שליברפול לא תהיה כמו צ׳לסקי, פסז׳ וסיטי.

לא מפתיע…

אסף THE KOP 4 בינואר 2018

בעולם האוטופי הדמיוני שלך דברים עובדים אחרת.
תן לי לנחש, אוהד הפועל וחבר קיבוץ ?

ולשאלתך – ליברפול אטרקטיבית לפחות כמו העילית של היבשת למשקיעים. יש לה קבל אוהדים אדיר שרק יצמח אם יבואו גם תארים.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

אפשר לצפות את התגובה שלך מהירח.

בעולם של סוגד לכוח וללאומנות ולאופן שאלה מתבטאים בשוק כל סטייה מהתקן היא מעבר לחדר האוכל בקיבוץ ולחולצה אדומה.

איך יבואו תארים אם היא ההפועל פ״ת של אירופה? אה כי היא ״חזקה״ ו״עלית״. ברור. כי אנחנו לא רואים איך פפ נותן עונה ללא מענה בסיוע של שחקני מפתח.

אין שום עולם דמיוני מעבר לעולם שבו בני אדם שיתפו פעולה והקימו הרבה דברים שעכשיו יכולים לההרס בזמן הפטיש שלך לכל מיני חפצים וסמלים. אז זהו שלא חדר אוכל בקיבוץ כי אם השייחים של המפרץ והאוליגרכים ומנהלי סדנאות היזע במזרח הרחוק.

אסף the kop 4 בינואר 2018

אתה לא סטיית תקן, אתה קלישאת שמאל לא חכמה במיוחד.
ברצלונה חזקים אז הם חזירים. כמה פשטני, כמה דבילי.
יש לך בעיה עם איך שהשוק עובד, אל תיקח בו חלק או שתפעל לשנות אותו. הבכיינות שלך פאתטית.
זכותך לרצות כדורגל של קבוצות חובבים, אחרי הכל סוציאליסטים מהסוג הנדוש שלך שואפים לעולם שוויוני בו כולם עניים באותה המידה.
תודה, מוותרים. אם עוד לא קלטת, מדובר פה בעסק. לא בהסדר חובות של התנועה הקיבוצית.

ברקוביץ 4 בינואר 2018

הnba, הNHL והnfl שיוויוניות מאד, בטח יחסית לליגות באירופה והן לא חובבניות
אפשר בהחלט לשאוף לתחרות הוגנת ו שיוויונית יותר

אסף the kop 4 בינואר 2018

נכון
וממה זה נובע ?
מהבנה שהספורט יהרס אם לא תהיה השוויוניות הזאת.
באופ"א ההבנה הזאת לא קיימת וכל עוד יש ביקוש למשחקים בהן יש 4-5 קבוצות על ששולטות ביבשת וקורעות את הליגה, היא גם לא תגיע.
שיצביעו ברגליים, יהיה פייר פליי פיננסי.
בהצלחה עם זה.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

תשמע מעבר להכל אתה מדבר על בורות בהקשר של בארסה ואפילו לגבי האתוס של ליברפול והעיר ליברפול. שני מועדונים שצמחו על משהו אחר מלבד ביזנס ומועדון לקוחות. בארסה השיגה את ליברפול לפני זמן רב ועקפה אותה גם כן לפני זמן רב (יחסית) באמצעות הקניית דרך ושיטה ומציאת איזונים וכן, גם רכש פה ושם כשצריך, בזמן שהגלאקטיקוס המשיכו להיבנות על שליטה ודיקטטורה וקרסו. עושה רושם שבליברפול למדו משהו וגם שמה מנסים לבנות איזו תרבות כדורגל. אם בארסה הפכה להיות אלה שהביסה אז שפשוט יבואו ויגידו. אולי בעצם המחלוקת היא על האמת הפשוטה לא זו שגוררת ויכוחים. כאן בדיוק העניין – שימור לקוחות.

D! כאן ועכשיו 4 בינואר 2018

הבעיה היא לא קוטיניו אלא ברצלונה והדרך שלה להעביר אליה עובדים של חברות אחרות

אסף THE KOP 4 בינואר 2018

ברצלונה לא עושה שום דבר שליברפול לא עושה לסאותהמפטון למשל

משה 4 בינואר 2018

ברצלונה לא קונה בכסף אלא בלחץ ולכן זה מסריח. תשלמו מה שמבקשים מכם או שתלכו לחפש. ההצעות שלהם על גבול ההזיה.

אסף the kop 4 בינואר 2018

לא הבנתי ואני גם לא אוהב את הנסיונות להבדיל בין המניעים של שתי הקבוצות לשפר את עצמן.
ברצלונה רוצה את קוטיניו ומפעילה עליו לחץ וליברפול רוצה את ואן דייק ומפעילה עליו לחץ.
זה העולם. הן כנראה לא שונות בכך משום קבוצה אחרת למעט מקבוצת הקדושים והמרטירים שאין כדוגמתה – הפועל ת"א.

אמנון א.ק.א. טרנטה 4 בינואר 2018

צודק בכל מילה. לפחות הספקתי לראות בלייב את ניימאר במדי בארסה. הוא פשוט כדורגלן אדיר. נשק למשימות מיוחדות לצד הארכיטקט הגמד. אני יותר מבטוח שהוא יצליח מאד בצרפת וכל עוד זה לא על חשבון בארסה באלופות אאחל לו בהצלחה.
בהרגשה שלי הוא לא באמת רצה לעזוב אבל כל הפמליה והמשפחה הטריפו אותו.

איאן ראש 4 בינואר 2018

כמו שנכתב כבר למעלה, הביקורת היא על התנהלות ברצלונה בעיקר (מזיכרון, ההתנהלות המוחצנת הזו היתה כבר בתקופה שלפני שססק עבר מארסנל). בנוגע לקוטיניו זה נוגע לכאב עזיבה שחש כל אוהד כאשר כוכב שלו עוזב. לכן רוב הדברים שרשמת פשוט לא רלוונטים.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

ההתנהלות הזו היא פועל יוצא של קבוצה שמסרבת לאפשר חופש עיסוק לשחקן.

ואם הפוסט לא רלוונטי כלפיך הרי שאתה לא מייחס לעזיבה של שחקן אלמנטים לא מוסריים, וזה מעולה. יש גם אחרים.

כח הגברה 4 בינואר 2018

ברצלונה פועלת כפי שהיא פועלת משום שהיא רוצה לקבל את השחקן במחיר נמוך ככל האפשר.
לחופש העיסוק אין שום נגיעה להתנהלותה.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

המשפט הראשון הוא תמצית רעיון השוק החופשי והמשפט השני מתעלם מכל מה שכתבתי בהקשר ללא הצדקה / הסבר מספק.

כח הגברה 4 בינואר 2018

שוק חופשי בלי כללים הוא ג'ונגל.
ברצלונה לא מנסה לעזור לקוטיניו להחלץ ממעסיק מרושע. היא מנסה להעביר אותו אליה. אם לקוטיניו היה סעיף שחרור של 500 מיליון פאונד, הכל היה בסדר?
חוזי העבודה של שחקני כדורגל הם שונים מהחוזים של השכירים ברוב רובם של המקצועות האחרים. אני יכול לעזוב את מקום העבודה שלי בהתראה של חודש. אפשר לקיים דיון על היתרונות והחסרונות, אפשר להציע הצעות לשיפור. הנסיון להציג את ברצלונה כאבירת חופש העיסוק לא קשור לזה.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

ודאי שבארסה דואגת לאינטרסים שלה, יש ספק בכך?…
אם החוק האירופאי היה מחייב סעיף שחרור וקוטיניו באמצעות הסוכן היה קובע סעיף 500 מיליון אז הוא צריך לפטר את הסוכן.
מעבר לכך, בשום מקום בפוסט אין ניסיון להציג את ברסה כאבירת חופש העיסוק.

שימי 4 בינואר 2018

אופיר,
אני מנסה להבין את מה שאתה אומר. לשיטתך ליברפול צריכה להסכים מיד לכל הצעה שברסה תציע רק כי קוטי רוצה? ליברפול לא פוגעת בו כלכלית ולא מפרה חוזה אין פה סוגיה של חופש עיסוק, במיחוד לאור העובדה שכעת ליברפול התרככה ומוכנה למכור פשוט בארסה לא מוכנה לשלם את התמורה המבוקשת (בינתיים).

אופיר ממן 4 בינואר 2018

ודאי שלא. ליברפול לא פוגעת וברסה לא לוחמת חופש. החוק לא הוגן כלפי השחקן.

שימי 4 בינואר 2018

לא בטוח.
כפי שהסבירו פה, זה עוד נדבך בהסכם בין השחקן לקבוצה. זה בטח לא תנאי מקפח.
כפי שהוכח כבר בעבר – לכל שחקן יש מחיר גם אם לא כתוב בחוזה.
החוק מנסה לאזן בין הכח הקיים לשחקן לאחר חוק בוסמן לבין הקבוצות ולדעתי מצליח. ברוב המוחלט של הפעמים העסקה נסגרת – הפעם זה היה כל כך קרוב לתחילת העונה שקלופ אמר שזה פוגע בליברפול בצורה אנושה ולכן הם לא יכולים לקבל את העסקה. בגלל הטיימינג.

בסוף אתה שוכח ששחקנים מסרבים לחדש חוזה ואז מקבלים חוזי עתק בזכות חוק בוסמן (לליברפול זה קרה עם סטרלינג ששנה לתום חוזהו נמכר ב49 מ' ועכשיו צ'אן יסיים בקיץ חוזה כי העדיפו שישאר עד סוף העונה מאשר למכור). אז האיזון הקיים נותן גם לקבוצה איזשהי שליטה על הנושא ולא כוח מוחלט לשחקן, אחרת הגדולות היו עושות מה שבא להן מתי שבא להן ולא היתה שליטה בכלל.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

לליברפול לדוגמה יש היסטוריה עם מכירות אחרי התעקשות להשאיר שחקן למשך חלון או עונה (טורס, מסצ'ה) וכו' ולכן גם לשחקן יש זכות לבטח את חופש העיסוק שלו ולהעניק פתח יציאה גם אם בדמות סיכוי נמוך כסעיף שחרור.
שחקן שמסרב להאריך חוזה יכול להימכר שנתיים לפני, זו אחריות ההנהלה לדאוג לכך: הארך חוזה בתנאים מתאימים או הימכר.

ud 4 בינואר 2018

אופיר,
הטיעון שלך לגבי פגיעה בחופש העיסוק – לא מחזיק מים. חלק מהאתוס הקפיטליסטי הוא כבד את החוזה שלך. קוטיניו חתם על חוזה חדש לפני שנה. אם לא היה חותם, היה יכול להשתחרר כשחקן חופשי – בחר לקבל עוד כסף מליוורפול + לא התעקש על סעיף שחרור – זבש"ו. אין פה שום פגיעה בזכויותיו.
אמרה צ'אן לא הסכים לתנאים – ויוכל לסכם מעבר כשחקן חופשי.
ד"א החוק בספרד מחייב סעיף שיחרור, אבל זה סעיף מקובל בהרבה חוזים במדינות אחרות.

הבעיה עם ההתנהלות של ברצלונה, היא שהיא שמה את קוטיניו במצב בעייתי – היא סוגרת איתו תנאי חוזה וגורמת לו לרצות לעבור לפני שהיא יודעת שתוכל לשחרר אותו מהחוזה.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אם הוא לא היה מחזיק מים לא היה חוק ספרדי המחייב בסעיף שחרור. זב"שו זו פשוט אמירה שטחית וחסרת טעם. במקום להגיד "בואו נסדר את החוק שיועיל לשחקנים ולזכויותיהם" נגיד "זבשו".
ממליץ לך לקרוא בלינק המצורף.

שימי 4 בינואר 2018

אופיר, מסצ'רנו לא הוחזק אלא נמכר באותו חלון ששמו עלה, לאחר המחזור הראשון. תודה על התזכורת :)
אנסה להסביר כי אתה חוזר על זה שוב ושוב.
קוטיניו לפני 9 חודשים בערך חתם על חוזה חדש בליברפול. היתה לו על בסיס עיקרון חופש החוזים אפשרות לסגור על כל עסקה שיחפוץ בה או לא לחתום, כפי שצ'אן עשה או סאנצ'ס ואוזיל עושים עכשיו בארסנל. כמו שאתה רואה צ'אן ממשיך לשחק ולא נפגע מי שתפגע היא ליברפול. אלו שני צידי המטבע ויש להתחשב בהם.

יתרה מזו, המצב בליגה הספרדית בה יש סעיף שחרור מוטה (כמה מפתיע) לטובת ריאל וברסה. יש סעיף שחרור ולכן את מי שהן רוצות הן קונות ולקבוצות הקטנות אין מה להגיד בנושא. חוסך להן המון כאב ראש ומו"מ. זה פשוט אסון ספורטיבי לליגה. הטענה שלך היא סוציאלית במהותה אך לא מתחשבת במצב בכללותו.

לשחקן יש זכות להוסיף סעיף יציאה הרי אין איסור על סעיף כזה באנגליה פשוט לא הוכנס סעיף כזה. היתה בחירה היו את כל האפשרויות שבעולם והצדדים בחרו לחדש חוזה ללא סעיף יציאה. ועכשיו אתה בא ואומר זה לא בסדר שאין סעיף, זה פוגע בשחקן… אבל זה העסק. הקבוצות נפגעות מזה פעם אחת ופעם אחרת מרוויחות.

ושוב אחזור ואגיד – עד כה בארסה לא הגישה הצעה קרובה לראויה.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

על כל זה אגיב בשורה קצרה: תיאגו אלקנטרה לבאיירן ב25 מיליון בגלל סעיף שחרור. כל עוד לא תוציא את נק. המבט שלך מהזוית הצרה שאתה בוחר להיתקע עליה כאילו הדיון כולו מכופף כדי לתקוף את ליברפול ולהגן על בארסה אתה פשוט לא תיראה את כל התמונה.

ud 4 בינואר 2018

טוב, ביקשת יפה אז קראתי.
דן רומן מדבר על מצב השחקן בישראל (לפני 6-7 שנים – אני לא יודע האם המצב השתנה מאז – אני מקווה שכן) ואתה מצפה ממני להסיק שהמצב באנגליה עכשיו דומה למצב בישראל 2011 – על סמך מה?

האם קוטיניו ישב כלוא בחדר ואולץ לחתום על חוזה נטול סכומים? האם ליברפול איימה עליו שלא ישחק אם לא יחתום? זה קצת מוזר, כי אמרה צ'אן לא חתם והוא מתאמן ומשחק כרגיל.
כדי לטעון לפגיעה בזכויות, צריכה להתממש פגיעה בזכויות – דרישה לעמוד בתנאי חוזה זו לא פגיעה בזכויות.
קוטיניו חתם על החוזה (אני מנחש) לאחר שידע היטב מה יש בו ומה אין. הוא התייעץ עם אנשים שהוא סומך עליהם והבין על מה הוא חותם. עכשיו הוא לא רוצה לעמוד בהסכם שהוא חתם עליו – יתכבד ויבין שהצד שכנגד ראוי לפיצוי על הפרת חוזה.
ואני מסכם ב 2 הנקודות:
א. נניח והיה חוק שקובע חובה לסעיף שחרור, וליוורפול קובעת אותו ל-10 מיליארד ליש"ט – איך זה מונע פגיעה בחופש העיסוק מול המצב עכשיו?
ב. תתכבד ותראה כיצד ליוורפול פוגעת בזכויות של קוטיניו – לא משלמת לו את מלא החוזה, לא נותנת לו להתאמן, לא נותנת לו לשחק. משהו?

אופיר ממן 4 בינואר 2018

א. במקרה כזה ליברפול לא קובעת סעיף שחרור, השחקן וסוכנו יחד עם ליברפול קובעים.
ב. ליברפול לא פוגעת בזכויות של קוטיניו, החוק הנוכחי שלא מחייב סעיף שחרור פוגע (בעיני, וכניראה לא רק).

נכון שיש חוק ויש חוזה וזה לא פותר אותנו לרצות להפוך אותו הוגן ככל האפשר לכל הצדדים.

שימי 4 בינואר 2018

אופיר,
קודם כל תודה על ההתייחסות אבל אני חייב לציין שאתה מטעה וזה לא פייר כי אנשים לא זוכרים.
טיאגו עבר בגלל סעיף של כמות משחקים שהוא חייב לשחק ולא סעיף שחרור. אז לא אותו דבר. עדיין לברסה יש יתרון ענק בשוק הספרדי בזכות עניין סעיפי השחרור. לא ענית לי על מה שכתבתי רק הבאת דוגמה לא קשורה למה שכתבתי.

ud 4 בינואר 2018

א.+ ב. סעיף שחרור הוא עוד סעיף שנתון למשא ומתן בין הצדדים. ליברפול החליטה שזה סעיף שהיא לא מוכנה להכניס לאף חוזה, ולכן צ'אן לא חתם.
לכן, תחת חוק חדש, ליברפול יכולה להחליט שסעיף השחרור בחוזים שלה הוא 10 מיליארד ליש"ט – ואתה מוזמן לחתום או לא. אין פה הבדל מהותי מהמצב היום.
ב. בהמשך ל-א.: אם כרגע אין פגיעה בזכויות, וחוק חדש לא ישנה מהותית את המצב – מה הטעם לשנות את החוק?

עידן. 4 בינואר 2018

אופיר- אני מצטער אבל נראה לי שדווקא הראייה שלך מאוד צרה כי כולה תחת הנחת יסוד שגויה שהשחקנים הם החלשים וצריכים הגנה.

בפועל המצב ממש לא כך. קוטיניו יכול היה לדרוש סעיף יציאה בחוזה, אין חוק האוסר על זה באנגליה. יותר מזה, בהנחה שהוא לא ידע על הרצון של ברצלונה (ומן הסתם הוא לא ידע אחרת לא היה חותם על חוזה לחמש שנים), יש יסוד של ממש להניח שהוא היה מקבל את רצון הקבוצה בנוגע לסכום סטייל ניימאר בסעיף היציאה.

בנוסף אתה מתעלם מכך שלמרות שלסוארס או לטורס לא היה סעיף יציאה, כשהם רצו לעזוב אף אחד לא באמת יכול היה למנוע את זה, חוזה או לא חוזה.

בלי קשר, כמו שכבר הסברתי גם חופש העיסוק, כמו כל זכות, לא חייב להיות מוחלט- ראה סעיפי אי התחרות שאנשים חותמים עליהם במקומות עבודה שונים.

שחקן הוא בנאדם בוגר ובסופו של דבר צריך לעמוד בדברים עליהם הוא בוחר לחתום- בדיוק כמו כל אחד מאיתנו. מה שמרגיז באופן ספציפי בעניין של ברצלונה הוא שלא בפעם הראשונה היא קודם סוגרת עם השחקן ואז שולחת אותו שיפעיל לחץ על הקבוצה השנייה למכור אותו, אחרת יהיה רע.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

שימי – אנא דייק, כי אתה הוא המטעה (או לא בקיא מספיק) טיאגו עבר בגלל שסעיף השחרור שלו ירד מ85 מיליון (המון בזמנו לשחקן צעיר) ל25 מיליון בגלל כמות דקות. הסיבה לירידת סעיף השחרור היא לא האישו. יש לו סוכן טוב שהשיג לו סעיף חכם. האישיו הוא שאמרת שאני טוען בעד סעיף שחרור כי אני מוטה ומשוחד, זו נקודה מעולה בשבילך להתחיל דיון כי כל טענה שלי תהיה פסולה מעיקרה. המקרה של טיאגו מוכיח אחרת אז בוא נתקדם משם.

UD – נכון, הסגירה של ברסה מול קוטיניו לפני האוקיי מליברפול היא התנהלות קלוקלת שפוגעת בכל הצדדים, רק שהפוסט שלי לא מגן על ברסה. בעולם שלי אני מחושב והוגן מספיק כדי לראות תמונה מלאה ולא חד ערכית.

עידן – ראשית, הכל בסדר ואין צורך להתנצל.
שנית – מקרה טורס הוא דוגמה מצויינת מפני שגם שם הסאגה הייתה מתישה.
מקרה סוארס שונה לחלוטין וקרה אחרי הנשיכה שקרתה אחרי תקרית אברה – ליברפול שמחה להיפטר ממנו ב80+ מיליון לישט.
חוץ מזה, במקור הטור שלי פונה לאוהדים שמנסים לייחס מוסריות לבחירות מקובלות ונורמטיביות לחלוטין של שחקנים או מועדונים.
קוטיניו 'יכל' כאפשרות היפותטית להכניס סעיף אבל העובדה שהדבר לא מקובל באנגליה ושחקנים לא מכניסים הופך את זה ללא ישים בפועל, אין צורך להיתמם. סה"כ סעיף יציאה ראוי מגן על כל הצדדים, גם על השחקן שיכול להשתחרר וגם על המועדון שיקבל רווח ראוי על השחקן.

ישראל 4 בינואר 2018

כתוב מעולה, שאפו.
כמו אחרים כאן, כאוהד ליברפול, מלבד אכזבה ותסכול – אין בי שום ביקורת לקוטיניו, רק לאגרסיביות השתלטנית של ברצלונה.
אני דווקא כן חושב שעזיבה שלו תהיה מכה גדולה לליברפול ושדרוג עצום לברצלונה, כמעט כמו האחרון שמכרנו לכם.
מאוד מקווה שאיכשהו זה יצליח להידחות לקיץ בהסכמת השחקן.

אסף THE KOP 4 בינואר 2018

ישראל,

ה"אגרסיביות השתלטנית" של ברצלונה היא יותר מלגיטימית.
ליברפול עושה בדיוק אותו הדבר לקבוצות פחות "יוקרתיות" ממנה.

צור שפי 4 בינואר 2018

כן, דג גדול אוכל דג בינוני חד גדיא חד גדיא וכו' אלא שבינתיים בספרד יש שתי אלופות קבועות, בגרמניה אחת, בצרפת אחת וקצת וזה המצב גם בליגות פחות איכותיות כשרק באנגליה יש רמה סבירה של תחרותיות ותחלופה (לא נכון להשנה). בהתאם גם הצ'מפיונס הן ארגז משחקים של אותן ארבע-חמש קבוצות במקרה הטוב. הימים בהם קבוצות שלא מתוך המועדון של המפלצות היו זוכות במשהו מאחורינו וזה מבחינתי עולם פחות מעניין ויותר עצוב.

אסף THE KOP 4 בינואר 2018

אז ?
תפנה בטענות לאופ"א שמאפשרת את זה.
מה אתה רוצה מהקבוצות עצמן ?

אופיר ממן 4 בינואר 2018

בדיוק, למה הקבוצות אמורות לפגוע באינטרסים שלהן למען תיקון עולם כשברור שהקבוצות האחרות פשוט יגחכו ויעוטו על השלל?

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

די נו אופיר חחחחח אחרי זה פה שוחטים את מישל פלאטיני וכל מיני פייר פליי למיניהם. מתאים לעולם של תאוות בצע וסגידה לכוח.

אסף the kop 4 בינואר 2018

אצל אלה שלא ניהלו עסק בחיים, הרעיון שקבוצות יקריבו את עצמן נשמע הגיוני.
מה שהכי מצחיק זה שהמלאכים הסוציאלסטיים האלה הפכו את המדינות בהן הם שלטו לאסון כלכלי.
טוב, אבל הקפטליזם הוא האסון עבורם וקפיטלסטים הם 'חזירים' בעינהם.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

מה קשור בכלל קפיטליזם? מה קשור בכלל משהו כמו WIN-WIN? אתה פה סוגד לחזקים וכל שמץ של אור שנכנס או כל סדק שקיים במערכת הסגידה הזו אתה מכנה סוציאליזם. רגולציה זה רע וכך גם שמועדונים יקיימו ביניהם מערכת שמבוססת על הוגנות. אני לא (בתור הסוציאליסט שבדוגמה שהבאת) לא קראתי להם חזירים כמו שאתה מתאר את הסדר שלהם כחזירות שעלי לקבל כטבע…

יקריבו את עצמן אויויוי. כי בארסה הקריבה את עצמה כשהיא בחרה לכונן אתוס שמבוסס על תרבות הכדורגל של קרויף ופיתוח כשרונות במועדון. כשהיא בחרה לשחק בצורה מסוימת ולדבוק בכדורגל ולא רק בתוצאות של הכדורגל. כן הדבר הפך אותה לנורא חלשה ושבירה. ככה נראית בדיוק הסגידה לכוח ולהון, כחולשה עם המון פאתוס בסאונדבייטס.

אסף the kop 4 בינואר 2018

אתה מתבלבל במושגים כמו כל סוציאליסט מתחיל.
להזכירך, אני אוהד ליברפול, זאת שברצלונה לכאורה דופקת אותה, אבל אני בטח לא צבוע.
זה העולם וככה כולן נוהגות. תסתגל.
הקבוצות לא צריכות להקריב את עצמן בכדי שאתה תרגיש טוב עם עצמך. תפסיק עם הנרקסיסטיות הזאת.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

מדהים זה ככה אצלכם במחנה, לא? להקריב את כל מה שאתם מאמינים בו בשביל כוח, לא?

ומה? אם אני לא אסתגל אז אני אכחד?

חבל בכלל לא צריך להגיע לנקודה הזו. הנה אני מדבר במילים שאתה אמור להבין – שורה תחתונה. תגידו אנחנו בארסה אנחנו א׳, ב׳, ג׳ ואתה עוד חושב שאנחנו ד׳, ה, ו. בסדר. תתקדם. לא רוצה? ביי ביי.

הקטע שכמו שמישהו פה אמר הסיפור הוא אפילו לא האוהדים אלא המהמרים וקהל הנצחונות שבהחלט ייעלם ברובו בימים שאחרי מסי (שבתקווה יתעכבו כמה שיותר).

עם מה בדיוק ליברפול נשארה 25 שנה? עם נוסטלגיה? עם הביטלס? או שנבנה שם משהו?

אה שכחתי אתה מהסוג שהמיר את דתו. אתה כבר לא בצד שבונה אתה בצד שיונק.

אסף the kop 4 בינואר 2018

אם אתה רוצה להכחד זאת זכותך.
אני לא אעצור אותך.

אין לך יכולת אינטלקטואלית להתמודד עם הטיעונים מלבד חזרה על קלישאות רומנטיות של שוויון ואחווה. אתה בטח גם מאמין בפיות…

הקיצר, שבעתי מלהתווכח עם עוד צ'ה גווארה דה-לה-שמעטה אוהד הפועל "שתו לי, אכלו לי" מסוגך.

מקווה עבורך שתצא יום אחד מהקיבוץ ותלמד סוף-סוף להחליף את החיתול לבד.
אתה כבר לא ילד.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

ככה זה בחיים, מי שלא חזק הוא חלש. פששששש תמשיך ככה יקחו אותך בתור יחצ״ן בבחירות הבאות.

אז כן, אם אתה חי מהארוחה לחרבון לשינה וכן הלאה אז אתה צריך לשאול את עצמך מה אתה עושה. אם אתה אוהד ספורט בשביל לקוות שתהיה חזק מתישהו ואז לקוות שתמיד תהיה החזק אז כנראה שאו שבחרת בתחום הלא נכון או שאתה אוהד איזו קבוצה של איזו מדינה הדמוקרטיה היחידה במזרח-התיכון.

no propaganda 5 בינואר 2018

זו טענה מוזרה, משהו כמו לטעון שמשפחות הפשע הן סבבה ורק המשטרה שלא תופסת אותן היא לא בסדר.

לגיטימי לבוא בטענות למשטרה אבל זה ממש לא פוטר את משפחות הפשע. בארסה עוברת על החוק כשהיא מדברת עם שחקן תחת חוזה, אין הוכחות אבל זה לא אומר שזה בסדר. וגם זה שיש לה את הכח להפעיל על פוליטיקאים מאופא (דומה לכח שיש למשפחות הפשע) כדי שלא יאכפו חוקים, אמנם לא פוטר את אופא אבל גם מוציא את בארסה רע מאוד.
הרבה יותר דומה לסטאלין מאשר לקפיטליזם.

אופיר ממן 5 בינואר 2018

אז עכשיו אנחנו קונספירטורים? מעניין איפה הכח הזה היה לפני שנתיים וחצי בשלילה כפולה של חלון העברות, ומעניין איפה המוסר שלכם התחבא ברכישת ואן דייק.
אגב, סטאלין. כן. סה"כ אדם של פרופורציות.

no propaganda 5 בינואר 2018

קראתי כמה פעמים ולא הבנתי.

אין שום טענה לקונספירציה.

ההתנהגות של ליברפול מגעילה באותה המידה במקרה ואן דייק וזה בזיון שלא מענישים את ליברפול/ברצלונה/באיירן/ריאל/בני יהודה על פניה לשחקן תחת חוזה. העונשים צריכים להיות כבדים לדעתי.

לא הבנתי את הנקודה עם השלילה הכפולה. בגדול אני מתנגד לחלון ההעברות החורפי לדעתי הוא סתם הורס עונות כדורגל.

הנקודה לגבי סטאלין הייתה תשובה לאסף, לגבי מה מזכיר מה שקורה במובן הזה בכדורגל, כלומר מזכיר יותר סוציאליזם כושל מאשר קפיטליזם.

אם כבר ענית לי אז אני אתייחס לכמה נקודות שכתבת לאורך התגובות:
אין לי בעיה עקרונית עם חובת סעיף שחרור אבל לא נראה לי שזה ישנה כי כל הסעיפים האלה יהפכו להיות מיליארד דולר ויהפכו לא רלוונטים, חוץ.מאשר לכוכבים גדולים או שחקנים שהמניה שלהם בעליה או במילים אחרות קאוטיניו עדיין היה נשאר בלי סעיף כזה.
מצד שני במקרה כזה, הקבוצות ירצו ובצדק סעיף הפוך שבו הן יכולות לשחרר שחקן בלי תמורה או תצורת פיצוי כשלהו. זה כמובן יפגע בשחקנים החלשים כי הם לא יוכלו לדרוש פוצוי הולם בניגוד כוכבים.

דבר נוסף הןא הטענה שבאנגליה ניתן לתת חוזה מקצועני בגיל 16 ובספרד בגיל 18. אני מסכים שזו בעיה. היא רק חלק מסדרה של בעיות שלא קשורות לכדורגל ישירות כמו מיסוי שונה בין מדינות, אשרות עבודה באנגליה, שערי מטבע וכו', יש פה בעיה עקרונית של חוסר שוייון לכל מיני צדדים אבל זה לא דברים שקשורים לכדורגל אלא לחוקים של מדינות.

כח הגברה 4 בינואר 2018

אתה מסביר לנו למה לא צריך לכעוס על קוטיניו, בעוד ש(כמו שברור לך) הכעס הוא על ברצלונה.
אחר כך בתגובות אתה מסביר לנו שברצלונה בכלל נחלצת לעזרתו של השחקן שנמנע ממנו חופש העיסוק (ממניעים אלטרואיסטיים, אני מניח).
הנסיון שלך, כאוהד ברצלונה, לכתוב משהו אובייקטיבי על הנושא לא עלה יפה.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

תגובה מופרכת מעיקרה. א, כי לא חסרים אוהדים שכועסים על השחקן (שזה לגיטימי לחלוטין) ומתעטפים בטיעונים טהרניים (מגוחך) וב. כי אתה שוב טוחן את האליוזיה כאילו בארסה בפוסט היא בכלל רובין הוד. די.

כח הגברה 4 בינואר 2018

ישפוט הקורא.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

חסרה לי ההבהרה שהכותה הינו אוהד ברצלונה. במילים אחרות: תחסוך לנו

Gil - Zimbabwe 4 בינואר 2018

מה תגיד על זה שליברפול כמו הספרינבוקס לא הפסידו אף לא משחק אחד ב – 2018?
תפרוש בשיא….

ארם אבירם 4 בינואר 2018

:)

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אתה לא אמיתי, נכון? הבלוג שלי כבר חצי עונה עוסק רק בברצלונה, כל הפוסט הזה שמביע את דעתי על עסקת קוטיניו דרך עיניים של אוהד שאיבד את ניימאר שקוף מאוד. למה להגיב בצורה נמוכה כזו? תגובות כאלו – זה מה שראוי לחסוך.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

כועס? אני מכיר אותך ואת הטורים שלך אבל כתבת פה טור מתמם וכביכול נייטרלי על זכויות חופש העיסוק של שחקן כאשר מה שעומד מאחורי זה הוא הצדקה של המהלכים הדי מסריחים של ברצלונה (אותה אתה אוהד) מול קוטיניו וערעור היחסים בינו לבין הקבוצה שלו באמתלה הזאת של פגיעה בחופש העיסוק. אז כן, אנא תחסוך ממני את הפסאודו התחסדות הזאת. היה עדיף כבר שתגיד שפשוט מגיע לכם ושאתם און אה מישן פרום גוד.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

למטה אתה מתנצל ופה אתה ממשיך בשפה הלא נעימה שלך ובקו הבכייני המאשים את הפוסט בהתחסדות, אם זה מה שעושה לך את הסופ"ש, מי אני שאהרוס.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

שוב, אין לי שום כוונה לפגוע בך ועל כך אני בטח מתנצל. גם אני לא מהיום פה ואני אף פעם לא מתבטא כדי לפגוע במישהו. לעומת זאת, אני לא מתכוון לרכך את המילים הקשות שלי כלפי ברצלונה והטקיטקה המאוד לא לגיטימית בעיניי שלה. אם זה פוגע בך זה כבר ענין אחר. גם אני לא אוהב שמדברים לא יפה על הקבוצה שלי אבל זה לא מופנה אליי אישית. אני כן אטען פה שוב, שהטיעון שלך בדבר חופש העיסוק הוא אך ורק עלה תאנה. אני לא מאמין שאתה באמת בעד חופש העיסוק בעולם הכדורגל המודרני. אתה בעד החופש של ברצלונה לקחת איזה שחקן שהיא רוצה, מתי שהיא רוצה ללא כל מגבלה שהיא.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אתה בעצם אומר שכל התפיסה הקפיטליסטית שלי נגזרת מאהדת ברצלונה. נורא נורא נורא נורא קטנוני.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

לא, אני אומר את זה בהקשר של כדורגל. אין לי מושג לגבי התפיסה הכלכלית חברתית שלך באופן כללי. אני מניח שהיית פחות קפיטליסט בספורט אם היית אוהד חטאפה. בחיים עדיף להיות עשיר ובריא מאשר עני וחולה. בספורט עדיף שתהיה תחרות אמיתית ולא בכאילו.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

מזכיר לך שאתה אוהד ליברפול, לא מילוול.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

זוכר. אני לא תמים. אני גם לא אהבתי את מה שעשנו עם ואן דייק שזה עשרות מונים פחות ממה שאתם עושים בשיגרה.
כמו שכבר אמרתי, אני הכי בעד חופש העיסוק אבל חופש העיסוק זה לא חופש העישוק. צריך מנגנונים מרסנים כמו תקרת שכר והגבלת גודל הסגל.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אז אתם 'טובים' יותר כי אתם עבריינים גדולים פחות פשוט כי יש לכם פחות שרירים/נשק? בעייתי משהו.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

לא אמרתי שאנחנו טובים. אמרתי שאתם גרועים… ושאני בעד לעשות סדר למרות שאני יודע שזה לא יקרה.

אדם 4 בינואר 2018

עוד נקודה – אם ברור לכולם שזה לגיטימי ששחקן יכול לבצע שביתה איטלקית בשביל לעבור ולהגשים את עצמו אז צריך לעבור למודל של חוזים לא מובטחים, משמע, אם קבוצה לא רוצה שחקן מסויים אחרי עונה או בגלל פציעה אז היא יכולה לזרוק אותו לכלבים.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

אני הכי בעד חופש העיסוק אבל בהקשר הנוכחי זה טיעון בזוי. אני בעד ששחקנים יהיו חופשיים כמו כל עובד לעבוד בכל מקום שירצו (עם הגבלות סבירות למען הספורטיביות כמו אי מעבר באמצע העונה וכדומה). בצד השני, צריכים להיות גורמים מאזנים. יוגבל גודל הסגל שכל קבוצה רשאית להחזיק (והשאלות הן חלק מהסגל שלך). תהיה תקרת שכר. עובד יקבל שכר כפי שנקבע בחוזה + מרכיב של פיצויים. יעזוב לפני תום חוזה? לא יקבל את מרכיב הפיצויים. יועזב כי נשך שחקן יריב או העלים מס(י)? לא יקבל פיצויים. הקבוצה תירצה להיפטר ממנו? יקבל את מרכיב הפיצויים. תם חוזהו? יקבל.
טור נחמד ומנומק אבל נשען על הרים של היתממות של העשיר והחזק והביריון השכונתי. כול כאלב ביג'י יומו (מדבר על הקבוצה שלך כמובן ולא באופן אישי).

אופיר ממן 4 בינואר 2018

שוב, קשה להבין למה אתה עוטף תגובה מנומקת במילים לא נעימות. מה הקשר ל'בזוי' או 'להיתממות', אלו דברים כהוויתם. ומה הסתירה בין מה שטענת לבין הזכות לחופש העיסוק גם למיליונרים?

בכל אופן, יומו של ה'כאלב' כבר הגיע בקיץ, כאשר פסז' עשתה לנו, ובכן, בארסה.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

כתבתי תגובה למעלה. לא מתכוון לפגוע והמילה בזוי היא כלפי הטיעון הזה שמהווה כסות לניסיון להצדיק מהלך לא ראוי. כן, לקוטיניו מותר לבחור איפה להיות מועסק לטעמי. לברצלונה באופן שיטתי לתקוע תריז בין שחקנים (שוב ושוב) לבין הקבוצה שלהם איתה הם תחת חוזה העסקה, זה פשוט לא לגיטימי ואני מקווה שמתישהו יעשה לזה סוף ולא על ידי שייחים שמראים שבאר הנפט שלהם גדולה יותר משלכם. חסימת העברות לחמש שנים תהיה יומו של הכלב ראוי יותר. לצערי, איניסטה גם כשיעלה עם הליכון עדיין ייתן את המסירה הנכונה.

גלעד בלום 4 בינואר 2018

אסף דה קופ אמר נכון , זה חוק ג׳ונגל, ליברפול בולעת דגים קטנים או בינוניים גודל מקבוצות קטנות ממנה ( בתקציב ובמוניטין ) וברסה עושה את זה לליברפול.

אני אישית אוהד ברסה ואשמח לראות את קוטיניו מגיע, אבל מזדהה עם אוהדי ליברפול כי מצד שני אני גם אוהד ספרס וראיתי את מודריץ ובייל עוברים לריאל, (ובקרוב כנראה גם קיין..), תארו לכם אם קיין היה משתף פעולה עם השניים הללו בשלוש השנים האחרונות לו היו נשארים!

יש אינטרסים מנוגדים לפעמים בין בעלי קבוצות לאוהדים, ויש את הסוכנים שלהם אינטרס ששחקן יעבור קבוצה.

דניאל לוי עשה עשה עסקאות מעולות בשנים האחרונות והפך אותנו לטופ 4, מכר את בייל ומודריץ והביא 5-6 שחקנים מעולים, אבל הסיכוי לתואר לא ממש קיים, גם עם קייל ווקר הוא עשה רווח והחליף אותו עם שחקן מהנוער, טריפיה( הביא את אורייר בהרבה פחות). עוד שנה שנתיים גג גם דלי עלי יילך, ואריקסן זה עוד יהלום שזמנו מוגבל אצלנו לצערי.

בסופו של דבר מי שחזק זה השחקן כי קלופ וכל מאמן יעדיף שחקן שרוצה לשחק אצלו מאשר אחד שכל היום מחפש דירות ליד סוארס בברצלונה, בכל זאת זה ליברפול, מועדון עם כבוד.

לגבי ניימאר זה קצת שונה- אני מאמין שאם זה היה תלוי בו היה נשאר בברסה אבל 40 מליון יורו לאבא זה לא הולך ברגל.

Gil - Zimbabwe 4 בינואר 2018

גלעד, אם קיין היה משתף פעולה עם מודריץ' ובייל, היכולת של כל אחד מהשלושה היתה יורדת בבאיזשהוא שיעור.
ובנוסף דלי עלי לא היה מפגין את היכולות שלו, אגב לדעתי הוא טוב ממודריץ'.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

דג גדול אוכל דג קטן זה דימוי מקובל אבל לא באמת מתאים. גם דג גדול מת מתישהו ונהפך לאוכל לדגים הקטנים. במערכת הכדורגל האירופי כיום אין שום איזון אקולוגי. יש כמה קבוצות שבולעות הכל עד שלא ישאר כלום. בסוף כל שבוע יהיה משחק קלאסיקו בטלוויזיה כי שום דבר אחר לא ישאר. בטח נדב יעקובי יקרא לזה הגראנדה סופר סופר גרנדה קלאסיקו.

אסף the kop 4 בינואר 2018

אם יהיה לזה ביקוש כלכלי אז זה מה שיקרה.
לדעתי לא ולכן יכנס סוג של םייר פליי פיננסי (אם תרצה להקביל את זה לעולם הכלכלה, סוג של רשות הגבלים).

אריאל 4 בינואר 2018

א. תודה על הלינק לפוסט של דן רומן. עשה לי סדר בכל מה שקשור לכרטיס שחקן והעברות ובעיניי הוא ממש צודק.
ב. כל שחקן בכל סיטואציה יכול לעבור ללא נקיפות מצפון. האוהדים חיים את הקבוצה שלהם והשחקן חי את הקריירה שלו והאוהדים צריכים להבין את זה גם אם הקבוצה הרימה אותו וגם אם משלמים לא רע גם היום. זה עניין שלו ושלו בלבד.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

ההעברה הזו היא עוד מסמר באתוס של בארסה (שכדי להאמין בו צריך לא לדעת כלום על תפקיד הבנקים בבארסה ובמה שקורה בספרד ובעולם) שהולכת לפגוע בקבוצה הנחמדה מאוד מליברפול. איפה הנוער של בארסה? מה עם השקעה מסוג אחר? בארסה לא קדמה את סרג׳י רוברטו? אם קוטיניו עובר אני מקווה שבארסה לא תיקח צ׳מפיונס.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

א. האתוס הזה נכון רק למי שמאמין שבארסה באמת לא מבצעת רכישות ומשחקת עם שחקני בית בלבד
ב. אחרי שזה נאמר, ההנהלה הנוכחית באמת פוגעת באקדמיה ומקדמת פחות שחקנים.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

אני אוהד ספורט לפני שאני אוהד או מסמפט קבוצות או שחקנים. אחרת כבר עדיף ללבוש צהוב-כחול ולקנות מנוי למנורה-מבטחים.

קל להאמין באתוס שחקני הבית של בארסה כשהנוער מצמיח את מסי (במידה רבה זה לפחות 50-50 בין הכישרון לגדילה שלו בבארסה), צ׳אבי ואינייסטה, פחות כשהוא מצמיח את סרג׳י רוברטו (אחלה שחקן). כאן פתאום רואים איפה מדובר בדרך ואיפה זו רכיבה על מומנטום של שנתונים.

לא אמרתי לא לרכוש שחקנים. יש הבדל בין להחזיר מישהו כמו פדרו שצ׳לסי לא ממש צריכה לבין לפגוע בליברפול עם קוטיניו. אפשר לייצר פייר-פליי בין מועדונים מכובדים וספורטיביים בלי חוקי פייר-פליי (שהופכים לכורח כשאין מועדונים מכובדים וספורטיביים). בכדורסל במשך שנים רבות לא ראית דברים כאלה (לא בארץ כמובן) ובסוף גם בכדורסל נדבקו בתרבות הכדורגל של אפשר אז מותר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אבל לא על בארסה ולא על אף מועדון מוטלת האחריות לתקן עולם, האחריות מוטלת על הארגונים המנהלים של הכדורגל

אדם 4 בינואר 2018

לא אופיר, האחריות מוטלת על כל אחד ואחד, זו ממש השלכת אחריות האמירה הזו. עם זאת, אין לי שום ציפייה בעולם המודרני שאנשים ואירגונים ינהגו במוסריות כלשהי כי הפכנו לחברה שהניצחון הכח והכסף הם העיקר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

השלכת אחריות, ריאליזם, same same. אולי הובנתי לא נכון – אין לצפות מהאחר לאחריות ממי שלא מוטלת עליו החובה. יש הבדל גדול בין מידת האחריות שאני נוטל על עצמי כפועל יוצא של התפיסות המוסריות שלי לבין היותי פועל למיטוב האינטרסים שלי בתוך מסגרת החוק. את השני אתה אמור וצריך לצפות ממני, הראשון הוא עניין אישי, ביני ובין עצמי בלבד. בדיוק כמו אמונה דתית למשל.
חושב שבכוחך לשנות? מעולה, צא ושנה!

אדם 4 בינואר 2018

נסכים שלא להסכים – העולם שהייתי רוצה שיתנהל הוא עולם שאנשים פועלים לפי אמות מידה מוסריות גם כאשר החוק מאפשר להתעלם מהן.
זה לא שאני טוען שהמוסר שלי הוא הנכון אלא אני מצפה שמתנהג בצורה כזו להסביר לי למה זה מוסרי לפי דעתו כאשר הטיעון "זה חוקי" אינו נחשב בעיניי.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

העניין הוא שאת השינוי הזה לא עושים בציפייה מאחרים אלא בהיותך השינוי. ציפייה מאחר להיות מי שהוא לא במקום להוות לו דוגמה לשינוי וללמד אותו על מהות הערכים לא באמת תוביל לשינוי.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

אל תתקן עולם, תתקן חזירות עולם אם מדובר בחלקה הקטנה שלך. מי ישמע בארסה היא מועדון ללא כלים ואין לה תרבות ודרך שגרמו לה להתחבר עוד יותר אחרי ניימאר. המקרה של ניימאר מראה איך אפשר לעבוד אחרת ולהביא את השחקן הנכון בלי לכרות את הענף. עזב השחקן הנכון? נבתנה הקבוצה הנכונה. יש ימבה של מהלכים בשק המהלכים של קבוצה עם תרבות ומסורת כמו בארסה. לא היינו פעם אמורים להיות שונים מריאל? המנורה-מבטחים של ספרד? בסוף שהם מגדלים נערים (וכבר מוכנים לבעוט אותם אם לא מספקים את הסחורה באיזו עונה).

מה שהביא לבארסה של קרויף והמועדון והרנסנס של פפ הוא לא זה ואתה יודע יותר טוב ממני.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

המקרה של ניימאר הוא לא כריתת הענף? הוא ניפח את הבועה בטירוף והכניס את כל השוק לסחרור. אני חושב שהתגובה הזו היא מה שמולידה את הצורך בפוסט שלי. אנחנו חיים בעולם קפיטליסטי ולרוב מברכים על כך, אבל כשזה נוגע לנו בספורט אנו נהיים לנין.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

נכון אופיר, כי נשמת אפו של הספורט הוא סוג של יחסי כוחות שווים כאשר אינדבדואלים כמו מנג'ר מולצח, מנהל גדול או רוח קבוצתית גדולה, מנצחים את היריב. אם אתה מנצח את היריב בכסף אז זה אמנם קפיטליזם אבל זה לא ספורט.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

אתה צוחק עלי

ארם אבירם 4 בינואר 2018
ארם אבירם 4 בינואר 2018

[אימוג'י נבוך/מבולבל]

אופיר ממן 4 בינואר 2018

המחסור באימוג'ים הוא הבעיה הכי גדולה בדה באזר לדעתי

ארם אבירם 4 בינואר 2018

סופסוף אפשר להסכים למרות שאני מהדור שצייר אימוג'ים עם גיר על המדרכה.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

אפרופו לנין והטמעת התווית ״הקומוניסט״ במי שהעז להעביר ביקורת על השיטה שאפשרה את טבע.

כשיש מכונת פרופורגנדה שעובדת 24/7 כדי שהכל ימשיך כשורה וחוסר הצדק ימשיך לגדול אז כל שביב של ביקורת מוגדר כקומוניזם ויהיה השביב הקטון והמתון ביותר.

אם בארסה נטולת מוסר אז בארסה היא מותג עם חולצות של קטאר שהלכה למעשה הוא כמו הקטארים. היה אתה כיס ההתנגדות שאומר שהקפיטליזם לא יהפוך אותנו לנטולי מוסר. אנשים עדיין קיימים כמדומני. אני כתבתי כאן שנים לטובתה של בארסה על הכדורגל שהיא הביאה לעולם ומה שעשתה לכדורגל. אתה מגיע ממדינה שבה מיתוסים הם חלק ממכונת מזומנים של תאגידים שעושים בה שמות. איכשהו קורה בדיוק ההפך למה שאמרת – בספורט פתאום אתה לא רואה בעיניים מה שאולי כן היית רואה אם היו עומדים מולך אנשים. אתה לא רוצה להטיף לכל העולם? תפדל. תסתכל בראי לפחות ואל תתיימר להיות מה שאתה לא. אני לא מפריד בין הספורט לעולם לא כשנוח ולא כשלא נוח.

סחתיקה על חשיבות הפוסט והבלוג ובכלל התרומה לדה-באזר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

היי רון ממש לא מגדיר אותך או אף אחד כקומוניסט! אבל כשמתלוננים על קפיטליזם רק בספורט זה דווקא כן נדמה כהפרדה. זה כל מה שאני אומר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

רון = ארטסט. טוב שלא כתבתי בטעות "מטאוורלד פיס"

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

קרא לי בכייף רון או מטאוורלד פיס או שי (ה-S).

אתה יודע זה מעניין. מטאוורלד AKA רון ארטסט היה ספורטאי וכדורסלן מזן אחר. הייתי מגדיר אותו ככדורסלן הכי לא מובן ואחד מהספורטאים הכי לא מובנים אי פעם. האם היה מדובר באיזה צ׳ה גווארה? ממש ממש לא. בסה״כ איזה מישהו שהעז להיות משהו אחר. אמן. לקחתי את השם שלו בכייף.

יוני 4 בינואר 2018

אני לא מצליח להבין תגובות כאן שמלינות על האומץ של קוטיניו, או חוסר הרצון שלו להישאר בליברפול ולסחוב אותה על הגב (מול קבוצה היסטורית של הסיטי, ממש כיף גדול).
בואו נשים דברים בפרופורציות: קוטיניו עוזב מועדון מכובד ביותר, אבל לא הישגי בעליל, עם יכולת בינונית ומטה ב25 השנים האחרונות במונחים של ״מועדון-על״, ולמעט ההבלחה באיסטנבול, גם ללא תואר משמעותי בכמעט 30 שנים. אז מה שנקרא, בואו, תרגעו, הוא עובר למועדון הגדול ביותר של הדור הנוכחי, עם השחקן הכי גדול.
מה בכלל הדילמה?
הרי אם לא יעבור בינואר, ובמקרה הגרוע ייפצע לדוגמא שבוע אחרי תום החלון, מה יגידו אז? איזה פראייר שלא הלך כשמנייתו היתה בשיא.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

בדיוק.

אסף the kop 4 בינואר 2018

צודק ב 100%.
ליברפול צריכה לשאוף להיות אטרקטיבית כמו ברצלונה ולא לבוא בגישה הסוציאליסטית המטומטמת של להפוך את ברצלונה למועדון בינוני.

Matipool 4 בינואר 2018

פאקינג 5 חודשים – זה כל מה שקוטיניו צריך להתחייב עליו ולתת את כל מה שיש לו בשביל ליברפול, המועדון שהוציא אותו מהימים האפלים באינטר והביא אותו לאן שהוא נמצא היום. 5 חודשים שבהם הוא יכול עם קצת מזל להפוך לבאמת כוכב עליון אם יביא את ליגת האלופות. מה זה 5 חודשים?! הוא לא בכלא. הוא במקום שבו הוא מיליונר וכולם אוהבים ומעריצים אותו. יש לו גם כמה חברים מאד מאד טובים בקבוצה כולל המשפחות שלהם (בעיקר פירמינו ומורנו) ואני בטוח שגם להם יש מה להגיד לו בנושא.
יועילו נא הצדדים להודיע קבל עם ועדה שהגיעו לסיכום בנוגע לעסקת מכירת קוטיניו שיעבור לברצלונה מייד בסיום העונה וייתן כל מה שיש לו בתקופה שהוא נשאר בליברפול (בדיוק כמו נאבי קייטה).

אופיר ממן 4 בינואר 2018

עם החלק הראשון אני מסכים לגמרי וחושב שלטובתו זה עדיף.
עם סיום התגובה פחות. אתה באמת חושב שאם הוא יהיה סגור לגמרי בבארסה הוא ייתן הכל בליברפול? ואם הן יפגשו באלופות? מכיר את התקדימים עם גוצה ובאיירן וכו', לא אוהב את זה.

אדם 4 בינואר 2018

גצה ובאיירן זה מאוד שונה כי הוא עבר למועדון באותה ליגה עם השפעה ישירה. מה זה משנה אם השנה קוטניו נניח יעיף את בארסה מהצ'מפיונס, מה אמור למנוע ממנו לעשות את זה? הוא לא פוגע ישירות באף אחד ורק מרוויח כבוד.

Gil - Zimbabwe 4 בינואר 2018

ואם הוא יפצע במהלך ה – 5 חודשים?

ארם אבירם 4 בינואר 2018

ואם ליברפול תתעקש על קיום החוזה ואחרי המונדיאל המחיר שלו יעלה עוד מאה מיליון? בסיכום על מעבר בסוף העונה יש סיכונים לשני הצדדים וגם יתרונות.

רומן 4 בינואר 2018

א. לא ברור למה זה ככ ברור שברסה מועדון יותר גדול מליברפול.
ב. לא ברור שברסה תשלם לו יותר מליורפול.
ג.זה ממש מבאס שיש 5-6 קבוצות שפשוט יכולות לקנות כל מי שבא להם.
ד. אם אני קוטיניו אני אומר לברסה "מוצ'ו גרסיאס", אחרי זה תופר אותם בליגת האלופות ורץ לנשק את התרנגול.

ארם אבירם 4 בינואר 2018

+1000

אופיר ממן 4 בינואר 2018

כי אתה ב2018 ולא ב1980?

רומן 4 בינואר 2018

אופיר, כמה נקודות.
א. ליברפול לא פחות אהודה בעולם מברצלונה, לא יעזור כמה פרסומות יעשו בלה ליגה עם ילדים סיניים, ליברפול תשאר ליברפול, קבוצה אגדית בליגה אגדית.
ב. לא מבין מה הקטע של שחקן לעבור לקבוצה שגם ככה הכל הולך לה והיא זוכה בהכל, מה האתגר בזה? להיות עוד כוכב על בין כוכבי על? לתקוע שביעיות ללבאנטה עם 94 אחוזי אחזקת כדור? איפה העניין המקצועי פה? לקוטיניו יש אפשרות להשאר בליברפול עם המאמן המדהים הזה עם הכדורגל המטורף הזה ולנסות לכתוב את שמו באותיות קידוש לבנה בהיסטוריה. מה הטעם בלהיות עוד שכיר חרב משעמם בקבוצה מאוסה שמשחקת בליגה סוג ז? לא מסוגל להבין את זה, ממש מטריף אותי.
אוקיי, הלכת לברצלונה, זכית באליפות, בגביע, בצ'מפיונס ובאליפות העולם למועדונים, ומה? התרגשת מזה? בקושי חיוך מזויף למצלמה.
מקווה מאוד שקוטיניו גם יבין את זה יישאר בליוורפול, ואם הוא ילך אז כנראה שהוא לא כזה שחקן מיוחד וליברפול גם ככה לא צריכה אותו, תביא איזה פולישיץ' מדורומונד במקומו.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

א. טעות מוחלטת, חפש איזכורים ומעקב ברשתות חברתיות, כמות צופים בעולם, מכירות ועוד
ב. גם אני במקומו הייתי נישאר עד תום העונה, כל השאר יותר משאלת לב שלך ידידי…

רומן 4 בינואר 2018

אופיר, אחרי שהתשחררתי מהצבא הייתי מורעל ברסה. זה היה תקופה של רונאלדיניו, דקות בתחילת דרכם בברסה, קבוצה מופלאה. נסעתי לארצות הברית, גרתי שם שנה, שיחקתי בקבוצה חובבנית, התחברתי עם הרבה חבר'ה צעירים חובבי כדורגל, ושם הכה בי ההלם. אני באתי ממדינה שברסה זה הקבוצה בה, ושם? הם היו מודעים לזה שזו הקבוצה הטובה בעולם, אבל בכלל לא היה אכפת להם ממנה, זה היה כמו סלבריטי נוצץ, והם היו חולים על כדורגל, לא פספסו משחק של הפרמייר ליג, מבחינתם כדורגל משחקים רק באנגליה וכל מקום אחר פשוט לא קיים.
אחרי זה הסתובבתי הרבה בעולם, במזרח אנשים מצטופפים מול טלוויזיות לראות פרמייר ליג, באירופה בכל פאב יש לוח משחקים ש90 אחוז ממנו זה משחקים באנגליה.
אז אנחנו יכולים עד מחר לריב איזה ליגה איכותית יותר, אבל לגבי פופולריות אין בכלל שאלה, זה נצחון בנוקאאוט, בקלות, בסדר גודל. אז כן אין לי ספק שליורפול הרבה יותר פופולרית בעולם מברצלונה, שהיא לא יותר מניחוח לטיני סקסי.
אתה יודע מה, קח השוואה, ליורפול זה רולינג סטונס וברסה זה אנריקה איגלסיאס.

אופיר מ 5 בינואר 2018

אתה מבלבל בין פופולריות הליגה האנגלית לליברפול. סיפור יפה ותודה עליו אבל הצעתי לך דרך באמת מאוד פשוטה לבדוק, ממש גוגל של 2-3 דקות, ואתה מעדיף להמשיך להידבק בחוויה הסובייקטיבית שלך כאילו היא מדד אובייקטיבי. שיהיה.
אם היית חושב לעומק היית מבין שהסיפור שלך רק מעיד יותר על גדולתן של ברצלונה וריאל מדריד, שלמרות היותה של הפריימרליג הליגה המסוקרת בעולם, הן מסוקרות (אובייקטיבית רומן, בדוק איזכורים, עוקבים ברשת החברתית וכו') יותר מכל קבוצה שם.

ארם אבירם 5 בינואר 2018

אופיר, כדאי שתחפש קצת גם אתה. תבדוק למשל את זה. משחק הכנה חסר חשיבות בסידני אוסטרליה. אגב, ב 2013 זה קרה גם כן עם 95000 צופים. קרה גם במזרח בכמה איצטדיונים. אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר. קבוצה שלכאורה לא רלוונטית 30 שנה כן?
https://youtu.be/554_HaAEqMo

הנה גם עוד משחק הכנה חסר חשיבות נגדכם…
https://youtu.be/6czeotwELqU

לא חושב שאתה מבין את המקום של המועדון בספורט העולמי

רומן 4 בינואר 2018

חשוב לי מאוד, אבל ברסה תזכה בזה איתו ובלעדיו. ובליברפול זה יהיה שלו.
זה האתגר האמיתי, להיות שחקן מוביל שעושה את ההבדל, לא עוד פרצוף יפה באלבום מלא דוגמניות.

אלעד כץ 4 בינואר 2018

רומן, אתה משחק כדורגל, נכון?
אתה לא יודע שהדבר שהכי מעצבן זה לשחק עם חבר׳ה פחות טובים ממך?

רומן 5 בינואר 2018

מה? פירמינו, סלאח, מאנה? זה לא מספיק טוב?

אלעד כץ 5 בינואר 2018

לא כמו מסי, סוארס, רקיטיץ׳, בוסקטס.

אופיר ממן 5 בינואר 2018

אינייסטה

Matipool 4 בינואר 2018

כשדובר על המעבר שלו בקיץ, הוא הסכים להפחית בשכרו כדי לעבור לברצלונה שלא הייתה מסוגלת לשלם לו את מה שליברפול משלמת לו.

משה 4 בינואר 2018

אם קוטיניו עושה ״שביתה איטלקית״ כדי לעבור כמו שמדווחים כל הכולירות בברצלונה מצידי שיישב עד המונדיאל בחוץ. ממני הוא יקבל כל בוז אפשרי אם זו הדרך שבה יבחר להתנהל.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

לא שמעתי על דבר כזה אבל אם זה נכון זה לחלוטין מקומם ולא ראוי

ארם אבירם 4 בינואר 2018

הוא עושה בפעם השניה. גם בחלון הקודם הוא עשה את זה עד שניסגר החלון.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

במשחק האחרון הבנתי שגם סאלח לא שיחק, וגם פפ דיבר על העומס הכבד… מה האינדיקציה לשביתה איטלקית? מדברים על כך בתקשורת האנגלית?

ארם אבירם 5 בינואר 2018

אנחנו כל הזמן ברוטציות. בפועל, קוטיניו "נפצע" בגב ביום שבו הוא הגיש בקשת העברה באוגוסט פחות מעשרים וארבע שעות לפני משחק פתיחת העונה וחזר לשחק לאחר טיפול ניסיוני על ידי טיסה של 16 שעות לברזיל שם שיחק עם הנבחרת. לשחק בליברפול הוא חזר רק אחרי סגירת החלון. לגבי יום שני, ידענו שסלאח לא כשיר עוד מסוף המשחק בשבת האחרונה. על "הפציעה" של קוטיניו ידענו רק כשהאוטובוס של הקבוצה הגיע בלעדיו לברנלי. סבירות גבוהה ביותר לשביתה קטלונית.

אבי גלברט 4 בינואר 2018

כולם שוכחים פה ומתעלמים מדבר בסיסי אחד .
מעבר לכל הדעות שהוזכרו פה שעם חלקם אני מסכים וחלק לא .
אדון קוטיניו היקר, מאד יקר תרתי משמע ואני מת עליו כשחקן , חתם לפני שנה חוזה עד 2022 ללא סעיף יציאה !
מה שווה היום החתימה הזאת ? דבר בסיסי ביותר לא שווה קליפת השום .
אפשר לנהום פה על השוואה לשוק העבודה וכו .הבן אדם לפני שנה היה שונה במשהו מהיום ? היה אותו שחקן ובכול זאת חתם .
מאז הקבוצה עשתה הכול כדי להתחזק ולהשתפר , הוציאה מיליונים , חושבת בגדול , משחקת כדורגל התקפי ושמח שבו יש לו חלק נכבד ומרכזי ובכול זאת הבן אדם זורק הכול בשביל עוד קצת זרקורים וכסף …
קלופ אפילו עשה אותו קפטן ראבק .
פשוט ילדים צעירים ושחצנים שעושים את עולם הכדורגל בדיחה.
אגב אין להשוות בין מקרה קוטיניו למקרה ניימאר או משהו אחר .כל מקרה לגופו .
וכן למי שלא מכיר , ברור שאני אוהד ליברפול .כבר 57 שנה שנה …

רופו 4 בינואר 2018

קלופ התייחס שבוע שעבר לנושא. הוא אמר שהוא בחר בקוטיניו בגלל שהוא הכי ותיק ואפילו גיחך ששאלו אותו אם זה ניסיון להשאיר אותו.
בכל אופן, לי כאוהד יהיה קצת עצוב אם הוא יילך אבל ליברפול גדולה ממנו. בנוסף, כל אחד יודע ומבין שהשחקנים הלטינים גדלו על בארסה וריאל וזה החלום הגדול שלהם
מה שהכי מפריע לי בסיפור זו העובדה ששחקני בארסה מפעילים לחץ על שחקן של קבוצה אחרת שיש לו חוזה. היום התייחס לכך מאמן בארסה ונתן כבוד.
נכון שגם ליברפול סרחה בנושא ואן דייק, הטיסו אותו בחשאי וכל זה. אבל וזה האבל הגדול ידעו להתנצל ולסגת אחורה ונתנו לסאות'המפטון בסופו של דבר לקבוע את המחיר ושילמו את המחיר

גלעד בלום 4 בינואר 2018

גיל- אם אנחנו רוצים לראות תואר בספרס אז צריך יותר מקיין, עלי ואריקסן, צריך גם בייל ומודריץ, על זה אנחנו נופלים כל עונה( המחסור בעומק) , לקבוצות כמו צ׳לסי למשל יש את פשרו וו-וויליאן על הספסל! בסיטי אגוארו לא שחקן הרכב קבוע וגם יאיאה ודויד סילבה וסנה!

זה ההבדל..

לגבי קוטיניו-בסופו של דבר לבן אדם מותר לעבוד איפה שהוא מעדיף כל עוד הוא לא עובר על חוק מסוים, לחפש מוסריות בעולם של בעלי מועדוני על, סוכנים ושחקנים צעירים מולטי מליונרים שהכדור ברגליים שלהם תרתי משמע זו נאיביות.

יחסית לריאל ובאיירן ברסה צדיקים, הם דואגים לאינטרסים שלהם, לבוא אליהם בטענות זה סוג של נאיביות.

הכי נכון שיישאר בליברפול ויעבור בקיץ

משה 5 בינואר 2018

אני יכול לקבל חלק מהטיעונים שלך אבל להגיד שבארסה צדיקים ליד ריאל זו אמירה של אוהד. ריאל לא ניהלה קמפיינים להבאת שחקנים בלי יכולת לשלם. הם מוציאים ארנק, נכנסים לחוב ומביאים אותו. אם בארסה היא מועדון בינוני מבחינת היכולת הכלכלית שיתנהגו בהתאם.

no propaganda 5 בינואר 2018

בארסה הם אולי המועדון הכי נבזי מבחינת העברות שיש. העברת ניימאר, העברת פאברגאס ועכשיו קאוטיניו וזה רק בשנים האחרונות.
זה עוד בלי לדבר על סוגיית הקטינים שבגללה הם חטפו את עונש ההעברות(גם ריאל ואתלטיקו שם).

איך בכלל אפשר להשוות את זה לבאיירן?

גלעד בלום 4 בינואר 2018

פשרו-פדרו

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

אופיר מעניין אותי לדעת מה חשבת (אם הנושא העסיק אותך) על המעבר של קווין דוראנט לגולדן-סטייט מקבוצה שהיתה כפסע מלעבור אותה ולהתמודד מול הקאבס בגמר.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

שעשה בשכל כשברח מווסטברוק ועבר לשחק עם קארי ולהתפתח מקצועית ואישית, כל השאר ממבו ג'מבו של אוהדים.

Srtest - ארטסט 4 בינואר 2018

סבבה אז בוא נעשה תרגיל חף מקלישאות ונשים את עצמנו בנעליים הללו.

לא חושב שיש פסול בלאהוב שחקן אינדיבידואליסט. בצעירותי-נערותי אהדתי את אייברסון בגלל אומץ הלב שלו ושהוא נמוך ממני… אלא שבסופו של דבר גם אני וגם אתה אוהבים ספורט קבוצתי מסיבה מסוימת.

לכן אני מקבל את הטענה על המעבר של שחקן כמו דוראנט מווסטברוק אל סטף וחבורתו כדי לשחק כדורסל קבוצתי יותר. מבין. אלא שהשאלה היא איפה כאן נכנסים התארים והעובדה שהמעבר שלו לגולדן מפאת יחסי הכוחות הפך אותו לאלוף?

זה צד אחד של המשוואה. האופן שבו שחקן קבוצתי עבר לקבוצה קבוצתית והפך אותה לסופר-טים כמעט נטולת תחרות.

הצד האחר הוא כמובן האוהדים של גולדן. הקבוצה נבנתה ברמה מאוד גבוהה וגם החזירה את הכדורסל היפה והקבוצתי לאופנה בפער מאוד גדול מהקבוצות האחרות ששיחקו באותם תנאי משחק. עד כאן חבל על הזמן. אלא שפתאום, הפסד אחד בגמר מכל מיני סיבות אנושיות וספורטיביות (כמו שדריימונד גרין הביא אותך לגמר וגם היצר השחצני שלו פגע בך שם אנושות כי זהו האיש ואתה קם ונופל עם החבר׳ה שלך) גרם לאותה מערכת שדברה על ערכים קבוצתיים וממש קבצה כוכבים קבוצתיים לפנות לשיטת אגירת הסופרסטארים.

עם מה נשארת בעצם? גם מכאן וגם מכאן אתה אולי מדבר על בחירה של שחקן לשחק קבוצתי ועל ההתכווננות של מועדון שלם בצורה נכונה ובתרבות כדורסל וספורט נכונה ועדיין, דבר כמו ״הניצחון הוא לא הדבר הכי חשוב אלא היחידי״ ושיבוש כמעט מוחלט של התחרות מאפילים על אלה.

האם מדובר עוד באהדה או בהיותם של אנשים מסוימים צרכני מועדון לקוחות?

אם אתה מזהה חבורה של גורמים שליליים ואתה רואה את סדר הדברים הנכון בכך שאתה משחק במשחק שלהם האם אתה לא אחד מהם?

שאול 4 בינואר 2018

מודה שלא קראתי את הכל כאן, אבל למה מאדירים פה כל כך את חופש העיסוק?

זה זכות שלעתים נסוגה ביחס לזכויות אחרות וגם היא מוגבלת בסופו של יום. אם אדם חותם על תנייה שהוא לא יכול לעבוד שנתיים עכשיו בחברה מתחרה מרגע העזיבה אז התנייה עומדת בעינה גם אם זה פוגע לו בחופש העיסוק.

יש חוזה. הוא חתם בו והכל הובהר לו. נקודה.

אופיר ממן 4 בינואר 2018

ראשית, עקרונית אני מסכים לגמרי שדמוקרטיה היא מערכת של זכויות וזכויות נגד, איזונים ובלמים.
שנית, אני (וזו דעתי האישית) חושב שסעיף שחרור קבוע בחוק יביא למצב הוגן יותר
שלישית, דווקא לא כולם מסכימים :)

בארי ברודי 5 בינואר 2018

מה שליברפול עושה לסאותהמפטון, ברצלונה עושה לליברפול.
יש דגים בכל מיני גדלים בים.

בארי ברודי 5 בינואר 2018

קוטיניו רוצה לברצלונה, מאנה עם פרצוף חמוץ לא ברור לי מה הוא רוצה, וסלאח בטח יחוזר\ייגנב ע"י איזה ריאל\בארסה\סיטי.

האקדמיה ע"ש ליברפול. לך תבנה מועדון.

Kirma der faux 5 בינואר 2018

קצת סדר לגבי טענת סאות'המפטון:
ליברפול אירגנה פגישה בין קלופ וואן דייק בתחילת הקיץ. זה דבר לא חוקי, ולכן סאות'המפטון התלוננה עליהם, מה שגרר הודעת התנצלות חד משמעית והפסקת העיסוק בואן דייק מצד המועדון. עם פתיחת חלון ההעברות הנוכחי, ליברפול סיכמה ישירות עם סאות'המפטון על המכירה (בסכום מופרך).
ברצלונה כנראה נתפסה עושה דבר דומה עם בני משפחה של גרייזמן ולכן אתלטיקו התלוננה עליהם.
מה שברצלונה עושה (לפחות מעל פני השטח) עם קוטיניו זה דבר אחר, חוקי ולא באמת משפיע מבחינת השחקן, אבל מאוד מרגיז את האוהדים, שזה לשלוח פחות או יותר כל שחקן מוביל והמון שחקני עבר לדבר על אהבתם לקוטיניו, וכמה הוא צריך לעבור לברצלונה. כנראה זה אמור לסייע במשא ומתן איכשהו. זאת גם לא הפעם הראשונה שברצלונה מריצה קמפיין כזה.

ארם אבירם 5 בינואר 2018

לא לא לא רק זה. על פי עדות מפי ברצלונה עצמה בספטמבר, היא גם הגיעה לסיכום פרטים עם קוטיניו וזה נהיול משא ומתן עם שחקן תחת חוזה ללא אישור הקבוצה. לא חוקי בכלל.
Since last summer, Barcelona have not only spoken openly about their desire to sign Coutinho, it has been widely reported in Spain they had an agreement in place with him despite never being granted permission to negotiate terms with the player – a clear contravention of transfer rules.

Such ‘tapping up’ has been described as scandalous when applied in the Premier League – and would inevitably prompt an investigation – but in the global transfer market Barcelona would appear capable of following a different set of rules.

Kirma der faux 5 בינואר 2018

אני מתאר לעצמי שיצרו קשר ישירות עם השחקן כמו במקרים אחרים רבים כמובן, אבל לא נתפסו במקרה הזה לכן כתבתי מעל לפני השטח. במקרה גרייזמן הם גם נתפסו.

ארם אבירם 5 בינואר 2018

הם די הצהירו על זה במסיבת עיתונאים בה הם תיקחו את כישלון הרכש שלהם בקיץ

אופיר ממן 5 בינואר 2018

אוי נו באמת, זה לא חוקי בכלל וליברפול ויתרו ולא הגישו תלונה בגלל הנימוס הבריטי המפורסם. כבר כתבו פה שליברפול לא שונה (ואן דייק ומי יודע מה עוד) ובנינו, כמו שנבע מדבריך למעלה אתה פשוט מתמרמר על זה שאין לכם הכלים לנהוג כך גם מול הגדולות. קוטיניו יעזוב כניראה, ואתה תצטרך להשלים עם זה.

ארם אבירם 5 בינואר 2018

ואתה תמשיך לספר שאתה דואג לרווחת השחקן ועיקרון חופש העיסוק הוא בראש מעיינך כמו מאפיונר שמציע לתת לי שירותי שמירה על הבית בעד תשלום פעוט.

אופיר ממן 5 בינואר 2018

על עצם ההשוואה לעבריין הגובה פרוטקשן אתה מוזמן לעוף מהבלוג ולא להגיב פה יותר (וגם אם תגיב, תגובותיך ימחקו)

Srtest - ארטסט 5 בינואר 2018

ארם אתה גם כן הולך רחוק מאוד. אופיר דווקא תומך בבארסה בגלל הרבה דברים שאני מסכים איתם. לבוא ולצייר אותה עכשיו כמן מנורה-מבטחים של ספרד-קטלוניה או אירופה זה גם כן לפספס את הנקודה ואיך נגיד? תפיסה של אאוטסיידר שקל לו להגיד דברים כאלה מהפוזיציה של ליברפול שלא מתחרה על תארים במשך עשרות שנים אלא פעם אחת יצא לה טורניר גאוני ומשחק שלא ניתן לשחזרו ולקח צ'מפיונס. בארסה שם באופן קבוע ולא בכדי ולכן הדבר צורם לי. אין טעם לצייר תמונה אחרת אלא כל העניינים והויכוחים הם במסגרת אותה תמונה.

Matipool 5 בינואר 2018

קצת להעמיד דברים על דיוקם בקשר לאותו תואר בודד ומקרי של ליברפול:
בין 2005 ל-2009, תחת בניטז, ליברפול הגיעה פעמיים לגמר ליגת האלופות בהפרש של שנתיים ( בפעם השנייה ב-2007 היא הייתה יותר טובה ממילאן והפסידה), וכן פעם אחת לחצי הגמר ופעם נוספת לרבע הגמר בהן הפסידה בדרמטיות לצ׳לסי החזקה כך שאפשר לקשקש כמה שרוצים על תואר מקרי או על איזו הצלחה חד פעמית אבל העובדות מוכיחות אחרת.

אסף the kop 5 בינואר 2018

הדמיה עבור הסוציאליסטים שרוצים להפוך את הקבוצות לחלשות יותר על מנת שירגישו טוב עם המוסר הנעלה שלהם.

אז הנה, ככה זה עובד בעולם האמיתי:

https://youtu.be/GHHbFqB5X44

דורפן 5 בינואר 2018

אסביר לך מה ברצלונה עושה שוה: מנסה לסכסך בין שחקנים שהוא רוצה לקהל של הקבוצב שלהם עם סיפורי החולצות

אופיר ממן 5 בינואר 2018

את זה אני באמת לא אוהב וגם לא אהבתי כשעשו עם דמבלה. אני לא יודע אם אוהדים נייטרלים מודעים לביקורת שיש על ההנהלה הנוכחית.

Matipool 5 בינואר 2018

מה שקרה השבוע עם קוטיניו והחולצה קרה לפני כן גם עם דמבלה???

אופיר ממן 6 בינואר 2018

לא עם חולצה, ולא שמעתי על מקרה קוטיניו וחולצה אז אין לי מושג מה עובר לכם בראש, אבל דמבלה פצח בשביתה איטלקית שכניראה עודדה על ידי ההנהלה, קצת כמו קוטיניו

וודר 5 בינואר 2018

לגבי העזיבה של ניימאר…נכון מסכים אם כך שכל אדם ולא משנה במה הוא עוסק, רשאי לפעול כמו שהוא רואה לנכון ומה שמתאים לצרכים שלו. ואם ניימאר רואה את העתיד שלו בפריז אז בהצלחה ואין מה להלין או לכעוס על כך. אבל מה הדרך שבה הוא ואביו בחרו לעשות זאת היא הלא מוסרית. ניימאר למעשה כבר בתחילת בקיץ סגר עם פריז ומשך את ראשי ברצלונה החברים לקבוצה האוהדים ומי לא עד ליום שהוא ואביו החליטו לנכון לאשר את המעבר וזה למה? כדי לקבל סעיף בונוס של עוד כמה מליונים על הישארות עד יולי אם אני זוכר נכון. ופה הבעיה עם המוסריות של אדון ניימאר. מאוכזב ממנו חושב שיצא אדם קצת קטן בקטע הזה מעבר לכך שיהיה לו המון בהצלחה.

אופיר ממן 6 בינואר 2018

צודק במאה אחוז, העניין סביב הבונוס היה גועלי. לכן לא דיברתי על הדרך אלא הרצון הבסיסי.. אני חושב שאביו היה דומיננטי וניימאר כבר התבטא בעבר על לויאליות מוגזמת (אעדיף את אבי על פני חייו של בני") אבל אולי אני מקל מידי לגביו

רועי 5 בינואר 2018

לא הבנתי מה הבעיה שאין סעיף שיחרור.
שחקן לא חייב לחתום על חוזה כזה

משעשע שאהוד של קבוצה ששחטה את הליגה עם ריאל עם חוזי שידור לא שיוויונים שהרסו את התחרות בליגה הספרדית בוכה על זה ששחקן עזב אותם בצורה חוקית.
להזכיר לך כמו רבים הוא לא בציר של הלה צביה המפורסם.
בארצה כבר שנים שולחת שחקנים ואחרים בגועליות ומפעילה שיטות של מאפיה בשליחת "ראשי סוסים" לקבוצות אחרות, אבל היי הם יותר מועדון.
לקוטיניו יש חוזה שנחתם בינואר שעבר, קוטיניו אינו פועל ריצפת ייצור. הוא שמח לחתום,.
מצפה ממנו לכבד את המועדון והאוהדים לפחות עד סיום העונה ולעזור למועדון שהפך אותו למה שהוא.
אבל אצל אוהדי היותר מועדון שתמכו במדינת טרור כמו קאטר ונבהלו מהפסדים כספים אחרים טוענים ניתקו קשר.
אין זה דומה למקרה הטיימר או ואן דייק שלא אהבתי את ההתנהלות של ליברפול, אבל ליברפול שתקה לפחות ולא שלחה את פאולינו או רב סרן שמועתי.
קבוצה גדולה יותר מדריד שלא מעמידה פנים לפחות
בכלל בגיל 16 טען שהחלום שלו זה מדריד, הייתי מקווה שימכרו אותו למדריד או פאריס רק בשביל האצבע המשולשת לבדלנים הקטאלנים

אופיר ממן 6 בינואר 2018

עוד תגובה ראויה של אדם רציונלי שמכבד את הבלוגיה והדיון. שאפו

רומן 7 בינואר 2018

שילך האפס הזה,
שיהנה מול לבאנטה.

Comments closed