צ'לסי – בארסה : סיכום

דופק גבוה, מחשבות ראשונות

בס"ד

מורט עצבים.

פאוליניו כלכך תוקע את מרכז המגרש ושטף המסירות שהחילוף הלכאורה סתמי עם וידאל הציל לבארסה את המשחק.

וויליאן זה מטבח מולקולרי, התקפה שמוגשת במנות קטנות, מדויקות, שואפות לשלמות

אינייסטה והגשר. אז הוא הוא היה הכובש, היום הוא המבשל. רק המבשל. אולי השחקן המרגש בתולדות המשחק.

מסי די הציל את הרפיוטיישן שלו בגול הזה.

בשורה התחתונה: עקצנו את צ'לסי בגשר – אוחחח זה מרגיש טוב להגיד!

ולך תחכה עכשיו שלושה שבועות

 

 

 

*לפני המשחק*

לאחר המשחק הקשה והתצוגה המאוד לא מספקת מול אייבר, אוהדי ברצלונה ואני ביניהם מחכים. לא כפועל, אלא כשם עצם – זה המצב הקיומי שלנו: מישהו העביר אותנו למצב חיכייה והכול בהולד. כמה הולד? לבן שלי יוסף יצחק יש היום 'חלאקה' ואני בכלל מפנטז על החלקה של בלם צ'לסי סטייל טרי – ככה הולד.
אז כדי לעזור לזמן לעבור הצקתי לגור אילני היוקרתי, מנהיג הפנאטיקס של צ'לסי בדה-באזר, בסדרת שאלות לקראת הבליץ הגדול על לונדון. הפורמט: אני שואל > גור עונה > אני מפרשן.
תהנו. (סליחה, תסבלו בשקט עד מחר בערב).

(בונוס לאוהדי ברצלונה בסוף הטקסט – לינק לשאלות שגור שאל אותי!)

שאלה: צ'לסי אמנם לא תזכה באליפות העונה, אבל אתם עדיין משחקים בגביע, ובליגה אתם במאבק ראש בראש על מקום הרביעי כאשר טוטנהם נושפת בעורפכם וארסנל סתם נושפת אויר חם. בעצם, אין לכם אפשרות להוריד סטופקס מהגז באף אחד מהמפעלים.  האם וכיצד זה יתבטא במפגש הכפול מול בארסה?

תשובה: (הערת הכותב גור אילני: הטקסט נכתב לפני שפורסמה הידיעה שפיקה וסוארז גנבו מונית בלאק-קאב ונהגו איתה לתוך מועדון לילה בקובנט גארדן).

המורשת של צ׳לסי במאה ה-21 נבנתה לא מעט על הבטחון הגמור שלא משנה מה נעשה – ארסנל וטוטנהאם יבעטו בדלי ברגע האמת וישאירו אותנו עם מקום בצ׳מפיונס. העובדות היבשות – שאנחנו מתקשים מולן ושארסן וונגר בגיל 109, ללא תמיכת הכוכבים ועם פר מרטסאקר בהגנה עדיין מנצח את קונטה במשחק על גביע, עדיין לא עובדו אצלנו רגשית ולכן לא רלוונטיות. המפעלים האחרים גם לא רלוונטיים כרגע – צ׳לסי תחיה עם הדחה מהגביע, ולדעתי (וסליחה אם יסקלו אותי פה) אפילו עם פספוס של הטופ 4, שייתן יותר אוויר לעונה הבאה.
פרשנות הבלוג לתשובה: אנחנו באים ברעל והולכים להתאבד על המשחק, מה שאומר -צפו לאוטובוס לונדוני כפול ברחבה.

שאלה: מה האווירה הנבנית בלונדון לקראת המשחק, האם צ'לסי מגיעה עם רעל בעיניים ותחושה של 'משחק על עונה'? לדוגמה: ריאל מדריד נקטלה לאורך העונה על הופעותיה בליגה הספרדית וידעה למנף את תחושת הנחיתות הזרה לה כדי להפיק משחק נחישות והקרבה טוטאלי מול פסז'. מנגד – זידאן נחשב למאמן של השחקנים בעוד ההתנהלות של קונטה נחשבת קצת יותר מורכבת. באיזה מצב מנטלי לדעתך צ'לסי עולה בשלישי לדשא?

תשובה: בלונדון אני פחות מעודכן, אבל בתל-אביב המוכנות גדולה. האוטובוסים מלאים בכחולים-אדומים שנוהרים בהמוניהם לפאבים ולמסכי ה-65 אינטש בדירות מחולקות. קריאות ה״יש!״ כבר מוכנות בגרונות, משם יפרצו ויהדהדו בין קירות הטיח המתקלפים.

אנחנו, המיעוט הכחול, דרוכים לקראת בארסה, אבל גם מלאי חשש – ולא בגלל הפרשי הרמות – אלא בגלל חוסר הוודאות שהדחה מוקדמת תגרום. בעצם יש פה משחק על המורשת של קונטה – שיכול להוכיח פה שהוא קוסם, או מצד שני להתברר שוב כנאיבי. אם צ׳לסי תעמוד בכבוד במפגש, קונטה עשוי לזכות בעוד גיהוץ מהפלסטיק של רומן, אבל מצב שבו צ׳לסי נוחלת מפלה גדולה בסטמפורד ברידג' לא יעבור לדעתי בשתיקה.

השנאה בין צ׳לסי לבארסה לדעתי קצת דעכה אחרי יותר מ-5 עונות ללא משחק רשמי ביניהן. כשג׳ון טרי וקראבליו לא בסביבה, רונאלדיניו פרש, פויול הסתפר ומוריניו נמצא במנצ׳סטר אני מנחש שאנחנו הולכים לראות צמד מפגשים רגוע ויחסית ללא פרובוקציות.

המצב המנטלי של השחקנים, די קרוב לאידאלי. חופשה מלאה של 3 ימים ללא אימונים וסדרת ניצחונות על קבוצות חלשות הוציאו אותנו מהמשבר של תחילת 2018. אנחנו לא עפים על עצמנו, אבל יש היררכיה ברורה, והמטרות ברורות. ולא פחות חשוב – היה לקונטה לשם שינוי הרבה זמן להתכונן למשחק, הוא טען בראיון שהאנליזה הטקטית נמשכת כבר חודש, ובמקרה של האיטלקי זה יכול להביא לדברים יפים.
פרשנות הבלוג לתשובה: לא רק שאנחנו באים ברעל, זהו המשחק החשוב ביותר של קונטה מאז הגיע לברידג' והיום החשוב בחייו לפחות מאז היום בו עבר השתלת שיער מוצלחת כלכך – משחק המורשת שלו. לכן, מה שנעשה הוא להרדים אתכם ולספר לכם שהמתחים והאמוציות דעכו וזה בכלל מפגש בין יצורי חד קרן קסומים על מצע מילקי קצפת אגוזים. מעבר לכך, אם לפני חודש-חודשיים שמחתם (ובצדק) כשהמצב שלנו היה לא וואו, דעו שהקבוצה מגובשת יותר ושרדה את משבר ינואר-פברואר בצורה חיובית.


שאלה: נניח ואתה חי בסרט שתנצחו: מה תכנית המפתח הטקטית בעיניך לניצחון על ברצלונה, הגנתית והתקפית?

תשובה:  הסנריו העדיף מבחינתי זה שקונטה יחליט לשלוט במשחק מהפתיחה, יעלה במערך 3-5-2 חיובי עם פברגאס כעושה משחק שמותר לו לרוץ קדימה ולהגיח לתוך הרחבה, כשקאנטה ודרינקווטר מכסים שטחים מאחוריו ואחד מהם גם מצטרף לדאבל פאסים בשליש הקדמי. צריך לזכור שבמשחק הזה לא תהיה הטיית שיפוט לכיוון בארסה (את זה ישמרו למשחק השני) ולכן יש לנו את הנתונים היבשים לפרוח.

אבל זה כנראה לא יקרה, וצ׳לסי תעלה עם תכנית משחק יותר ממוקדת ופחות דומיננטית, שבה המפתחות הם:

א. אגף שמאל שלנו עם רודיגר (קייהיל?), אלונסו והזאר. זה האגף שכל היריבות (כולל בורנמות׳) מטרגטות בלחץ על ההגנה. אם האגף יצליח לבלום, למסור בהצלחה את הכדורים, לקבל אותם בחזרה, להשתחרר ולהיות פעיל התקפית – ולפעמים להקשית את הכדור לצד השני כמו שהזאר אוהב – זה יכול להיות טוב.

ב. משחק חכם על חלוץ מטרה עם ז׳ירו / מוראטה יכול להביך את הגנת בארסה, להביא לעבירות מסוכנות על סף הרחבה ואולי גם אם במקרה הבמאי יתבלבל וילחץ על הכפתור שמשגר את האצטדיון לפלנטה אחרת –
לפנדל.
פרשנות הבלוג לתשובה: יש לנו את הכלים לשלוט בקישור ובכדור מול בארסה, בטח הנוכחית. אבל עושה רושם שקונטה מתכונן דווקא לבארסה של פפ ולא מביא בחשבון שבארסה הזו מוותרת הרבה פעמים על אחזקת כדור (עד לאדום של אייבר לקראת דקה 70 אייבר החזיקה יותר בכדור!).
לכן, תכנית המשחק שלנו היא לתקוף דרך אגף שמאל החזק שלנו את אגף ימין הפחות חזק שלכם ביציאה מהירה למתפרצות והצטרפות מהירה של מגן וקיצוני שמערערת את ההגנה.  מתוך תשעת הגולים שברצלונה ספגה העונה ושאר המצבים המסוכנים שקבוצות יצרו מולה, הרוב קרו בדיוק בדרך זו.
האמת, אין ספק שוולוורדה מודע לתכנית הזו, ומעניין כיצד הוא מתכונן לתכנית של קונטה לתת לברסה את היוזמה בקישור, להתגונן נמוך ולתקוף מהר. קונטה עלול להיות מופתע מאוד כשוולוורדה יזמין אותו לשחק בדרך דומה.


שאלה: בעיני שני השחקנים החשובים שלכם הם הזאר וקאנטה. אני מניח שבביקור שלנו בלונדון קאנטה יופקד כמדריך תיירים אישי למסי. האם זה אכן צפוי לקרות והאם זה עלול לפגוע בתפקוד של קאנטה הכפול של קאנטה כעוגן ההגנה וכבונה ההתקפה במרכז המגרש? 

תשובה: קאנטה לא ישמור על מסי. צ׳לסי שומרת אזורית פסיבית ללא לחץ על מחזיקי כדור, מנסה למנוע מסירות קדימה ונסוגה אחורה עד קו ה-16, שם נוצר קו רוחבי מעובה של 7 שחקנים. לכן הנשק הכי יעיל נגדה זה פשוט לקחת כדור ולעשות דריבל – דבר שהיא כנראה תאפשר לכל השחקנים שלא עברו את קו ה-16 ושלא נקראים מסי.

בכל מקרה, גם אם קאנטה יהיה מעורב ב-3 משימות הגנתיות בו זמנית, עדיין יישאר לו כח לצאת עם הכדור קדימה. חבל שבשבועות האחרונים הדיוק במסירות שלו ירד.

הזאר חשוב, אבל לי אישית קצת נמאס לחכות לשלושער שלו במשחק גדול – מעריך שהוא יסתפק הפעם בסחיטת עבירות שיתנו לשחקנים קצת חמצן.
פרשנות הבלוג לתשובה: קונטה אכן כבר הצהיר שהוא לא ישמור אישית את מסי במסהע"ת. באותה מסע"ת הוא גם כינה את מסי 'שחקן נהדר בסך הכל ואחד הטובים בעולם' שזה הכי לנופף בבד אדום מול שור זועם. צ'לסי תצופף לאחור ותשלח יותר משחקן אחד ללחוץ את מסי בכל מקום שהוא יהיה כשיתקרב אליה.  שחקני המפתח בסוג משחק כזה יהיו סרג'י רוברטו ואינייסטה בדריבלים, סוארז ואולי פאוליניו בכדורי רוחב שישלחו אליהם וקצת רקיטיץ' מרחוק.

שאלה: האנגליות השנה הן הקבוצות המלהיבות ומופלאות ביותר בליגת האלופות. במידה ותזכה קבוצה אנגלית שאינה צ'לסי – איזה קבוצה זו תהיה / היית בוחר שזו תהיה?
מסתתרת כאן שאלה מעניינת לגבי אופי המפעל והכדורגל האירופי כיום נראה שחלפו (זמנית)

תשובה: הימים שקבוצות הגנתיות זוכות עם בונקרים ומתפרצות. המודל של פורטו, צ׳לסי מודל 2012 ואינטר נכשל בעונות האחרונות, כשהנציגה המובהקת של הזרם, אתלטיקו, כבר נמצאת על סף טראומה מהמפעל.

אם מועדון אנגלי יזכה אולי זה יהיה באמת בזכות המופלאות שתיארת –  כך שהסיכויים הם בהתאם לרמת המופלאות: סיטי, ואחריה טוטנהאם וליברפול. צ׳לסי ויונייטד יסתפקו בקשיחות וגבורה ללא מופלאות –
וגם ללא הגביע.
פרשנות הבלוג לתשובה: לשמחתי אני לא צריך לפרגן פירגון מאולץ למוריניו שהקבוצה שלו נראית לא וואוו.

אופיר בא לי לקרוא גם את מה שגור אילני שאל ואתה ענית –  אוקיי אז פשוט תלחצו על הלינק, לא כזה מסובך נו באמת..

בנתיים, ניפרד עם בלוז לאנשים שמחכים:

הפסד לרעננה
לקראת צ'לסי

100 Comments

יניב 19 בפברואר 2018

אחלה פלטפורמה ! נהנתי !
נראה ששני הקבוצות לא יהיו בטוחות איך היריב ישחק כששני המאמנים מחכים לראשון שיכתיב את דרך המשחק . כפי שלמדתי מהבלוגים שלך ואלוורדה נותן כבוד ליריב לשחק כדי ללמוד אותו וקונטה בא מעמדת נחיתות כי זו עדיין בארסה הגדולה וצ'לסי בעונה פושרת,מעניין מאוד יהיה לראות לאן המשחק ילך .

צור שפי 19 בפברואר 2018

למה אי אפשר לאחד את התגובות?

אופיר ממן 19 בפברואר 2018

נראה לי שאתה הצלחת ;) סתם, האמת שזה יכל להיות מגניב ביותר ואין לי מושג אם קיימת אופציה כזו.

יניב 19 בפברואר 2018

חשבתי באמת לעשות העתק הדבק גם לבלוג השני,יש דרך אחרת באמת כדי שהתגובות יהיו בשניהם ?

דן ברקאי 19 בפברואר 2018

רעיון אדיר. נהניתי מאוד, תודה!

אופיר ממן 19 בפברואר 2018

תודה לך דן:)

holden 19 בפברואר 2018

דו קרב בצהרי היום בדה באזר, נהניתי מאוד לקרוא את הפרשנות ואת העקיצות ככה בקטנה זה לזה,
רעיון מופלא שבעצם מהווה ארוחה קטנה של טאפסים לפני הסעודה המרכזית מחר בערב

no propaganda 19 בפברואר 2018

מה שהייתי עושה במקום קונטה, זה לשים את החלוץ 9 שיפתח לשמור אישית את בוסקטס. זה עבד כל כך טוב לבאיירן לפני 5 שנים שאני ממש לא מבין למה לא משתמשים בטאקטיקה הזו יותר. ברגע שבוסקטס מחוץ למשחק ההתקפה, בארסה קצת נתקעים על החצי עם המעת הכדורו ואז אם לא מתפתים ללכת עם הרבה שחקנים קדימה, מאוד נוח לעקוץ את בארסה.
מבחינת בארסה המפתח לדעתי הוא סוארז, יש לו את היכלת לעשות דברים שמפתיעים אפילו את הצופים שלא לדבראת המגנים ובהנחה שצ'לסי יעמדו במפגש הזה בכבוד, משם לדעתי יכול לבוא הנצחון של בארסה.

אביאל 19 בפברואר 2018

נקודה טובה, אני חושב שז׳ירו יהיה טוב יותר בזה מאשר מוראטה שלא כל כך רגיל לדברים כאלה.

גור אילני 19 בפברואר 2018

תהיתי גם למה לא עושים את זה יותר, אולי הסיבה היא שמספר 9 כשומר ראש לא יספיק להתפנות לכדורים שמשתחררים במתפרצות, מה שמעקר את התרומה שלו בהתקפה.

no propaganda 19 בפברואר 2018

הרעיון הוא שהגולים יבואו משאר שחקני ההתקפה, במקרה של צ'לסי האזארד או אולי פדרו

ק. 19 בפברואר 2018

לא יודע אם דווקא מספר 9 אבל להוציא את בוסקטס מהמשחק זה מפתח מרכזי לנטרול של בארסה (שעדיין יוצאת קדימה בהרבה מסירות בנגיעה למרות שהסגנון הוא לא טיקי טאקה מושלם).
סוארס בכושר משחק מצוין בחודשיים האחרונים, מקווה באמת שממנו תבוא הישועה

Rodrik Harlaw 20 בפברואר 2018

לא בטוח שהטקטיקה הזו תהיה מוצלחת גם כיום, כשבארסה משחקת עם רביעיית קישור. החלוץ היריב יהיה בנחיתות מול בוסקטס וראקיטיץ'.

דוד 19 בפברואר 2018

שאלה לגור (וסליחה אופיר אם זה לא המקום. הפורמט-המגניב!!- קצת מבלבל..):
צ'לסי איבדה המון נקודות בליגה השנה. איך היא מתפקדת מול קבוצות "פייבוריטיות" שבאות לתקוף? איך היא נראית נגד קבוצות צמרת כאשר כולם יודעים מי הן ואיך הם משחקות?
(אני שואל כי ברור שמשחקים מסוג זה הם בעלי דינמיקה מיוחדת שבהרבה מקרים מבטלת המון פערים על הנייר)

גור אילני 19 בפברואר 2018

בינתיים המשחק היחיד שזכור לי העונה שבו צ׳לסי לא היוותה יריב היה מול סיטי, והיא הפסידה בהפסד מינימלי 1:0.
בכל שאר המשחקים צ׳לסי משחקת בערך אותו דבר – מאפשרת ליריבה (גם נוריץ׳ מליגת המשנה) עקיצות ועוקצת בעצמה. מזמינה לחץ, סופגת אותו ומשתלטת על המשחק לפרקים, עם נטיה לנסות להכריע את ההתמודדות אחרי הדקה ה-80, כשהיריבות עייפות ממשחק הלחץ.

דוד 19 בפברואר 2018

אם כך אני לא רואה סיבה שזה יהיה שונה. היתרון של ברצלונה על צ'לסי הוא בחוד המאוד חזק. בהחזקת כדור היא ממש לא ברמה של מנ' סיטי.
צ'לסי צריכה לצמצם את היתרון הנ"ל- על ידי שמירה על מסי וסוארס וניצול מצבים בצד השני. בכל האספקטים האחרים היא לא נופלת מהיריבה.

אביאל 19 בפברואר 2018

גם מול טוטנהאם במחזור השני, הם היו טובים מצ׳לסי אבל הם טוטנהאם אז ניצחנו אותם בזכות אלונסו.

אופיר מ 19 בפברואר 2018

העניין הוא שבכלל לא בטוח שברסה תבוא לשחק ככה, כפייבוריטית.

matipool 19 בפברואר 2018

מעולה, אופיר.
מקווה לפגוש אתכם בחצי הגמר (יודע שקודם צריך לעבור את הרבע). יש לי תחושה שלא נתבטל בפניכם וגם רוצה לראות את הקלוזאפים על הפנים של קוטיניו.

אופיר מ 19 בפברואר 2018

סומך על זה שתגיעו לחצי הרבה לפני שסומך עלינו. אתם קבוצה שבנויה למשחקים מול גדולות.

ק. 19 בפברואר 2018

מצוין גם פה!
גור, הצלחת להעלות אצלי את מפלס החשש בפסקה על קונטה, למרות שזה ישב לי איפה שהוא.
דבר שני, פעם ראשונה שאני קורא ממך התבכיינויות, ועוד in advance, על שופטים של בארסה. ברוך הבא למועדון

ק. 20 בפברואר 2018

אומר זאת מראש – לדעתי היה פנדל ברור והאדום הוא שריקה של 50-50, יכל להזתפק בצהוב, אבל אי אפשר להגיד שזאת החלטה שגויה.
הפנדל השני היה באמת צלילה של סוארס

אמיתי 20 בפברואר 2018

חח..גדול..אבל שוב מסי נעלם מול צלסקי.

אופיר מ 20 בפברואר 2018

מבריק

matipool 20 בפברואר 2018

גדול! (-:

איאן ראש 20 בפברואר 2018

מצחיק

ואן גוך 21 בפברואר 2018

דכאון.
צ'לסי הזכירה את אותה הקבוצה הגדולה של פעם.
אני זוכר שבכיתה ד' בהפועל בית שאן, אמרו לנו לחזור על המשפט הבא " לא מוסרים כדור לאמצע בהגנה". זה כלל ברזל אצל כל מי ששיחק כדורגל, זה על גבול הלא יאומן מה שקריסיטאנסן עשה, בלתי נתפס פשוט.
אין הסבר לדבר כזה. גול מכלום, ברסה לא התקרבה לאיזור הרחבה בכלל, 0 סיכונים.
לא נגמר כלום, צ'לסי קבוצה יותר טובה. אחחח חסר לי פה איזה מיכאל בלאק או אסיין.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

זה באמת מדהים! אני כשחקן שכונה עם קצת הבנה של המשחק מתנפל על מי שעושה את זה. כלום לא גמור, זה ברור. צ'לסי היתה הרבה יותר מסוכנת אבל מצד שני תוציא את וויליאן ומה נישאר?

holden 21 בפברואר 2018

זה אתה רומן?
בכל מקרה על פי חוקי הסטנגה שלנו בשכונה צלסי ניצחו 5-1, השופט הטורקי נתן למשחק לזרום ולא שרק על כל דחיפה קטנה ,אם כי רקאטיץ היה חייב לקבל אדום

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

ברצינות? תלונות על שיפוט? אוקיי, והיה פנדל ואדום על סוארז.

holden 21 בפברואר 2018

לא מתלונן, ההיפך כתבתי הוא נתן למשחק לזרום, על הכניסה מאחורה של רקאטיץ לאחר הצהוב הראשון הוא בהחלט יכל לתת צהוב שני , עבירה כזו מחייבץ תהוב ופה הוא התחשב כנראה בשחקן או ברצון שהמשחק יתנהל כרגיל

ק. 21 בפברואר 2018

בחייך הולדן בקושי עבירה (וכמעט כל הצהובים הלכו לבארסה, רובם בצדק )… ומה שאופיר כתב. אני שמח שהגול בא מהלחץ שאחרי הפנדל שלא נשרק (כדור מדהים של מסי, אפרופו "הציל את הרפיוטיישן) ולא מהפנדל, ככה אפשר להתרכז בכדורגל…

אדם 21 בפברואר 2018

על איזה פנדל אתם מדברים לעזאזל? אולי פיספסתי אבל ממה שאני ראיתי לא היה שום דבר שקרוב לפנדל

ק. 21 בפברואר 2018

נתקל בו ברגליים מאחור והכשיל אותו. ידיים וגוף לפני זה כלום. יש מצב והמגע נוצר על גבול ה16 ואז זה לא היה פנדל

אביאל 21 בפברואר 2018

ק. – לא הגיע צהוב שני לרקאיטיץ, אבל ההתנגשות ברגל היתה מחוץ לרחבה והיה שחקן לא רחוק (באותו קו) של צ׳לסי ככה שלא אדום ולא פנדל, השיפוט היה מצוין, בטח ביחס למפגשי העבר.

ק. 21 בפברואר 2018

מסכים אביאל. גם אני במצבים כאלה גבוליים מעדיף no call ולא להרוס את המשחק. את ההתנגשות רגליים ראיתי רק בהילוך חוזר רביעי, עד אז גם חשבתי שלא היה שם משהו ששווה שריקה, אז באמת אין לי טענות לשופט

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

זו הכוונה בתגובתי – פעמיים נו קולז, פעמיים החלטה מעולה.

ואן גוך 21 בפברואר 2018

כן זה אני, רק בלי אוזן :-). מהמשחקים האלה שגורמים לך לא לישון כל הלילה, לצרוח בטירוף ולבעוט בקירות. הורדתי חולצה בגול של וויליאן ודפקתי ספרינטים בסלון, אישתי התקשרה למדא.
לגבי האדום לרקיטיץ'? וואללה הייתי מת לפתוח פה במונולוג על שחיתות ועל הוראה ששאקיר קיבל באוזניה. אבל בתאחלס? החלטה סבירה. אני הייתי כמובן נותן לו אדום, אבל באמת שהיה שיפוט נהדר. עוד 3 שבועות אני מעשן ג'וינט ענק לפני המשחק, אחרת אני לא אחזיק שוב את הטירוף הזה.

ק. 21 בפברואר 2018

כל כך מסכים לגבי פאוליניו. בוסקטס היה מדהים, שחרר המון פקקים הכל עבר דרכו וקטע הרבה מתפרצות, אבל פישל בגול כשפתח לוויליאן את ימין כשבשמאל נחלשה שלו גם היה מי שייתן עזרה.
צ'לסי סגרה מעולה עם קו של 5 שחקנים על ה16 ועוד 3 על ה22 מ' מהשער, כמו שגור פגע בול בניתוח המקדים שלו. העניין הוא שלא רק שמסי היה מול 2-3 כשקיבל את הכדור, גם האחרים, כולל סוארס שנמצא בכושר הפיזי והטכני הטוב ביותר שלו העונה (באוקטובר היה מאבד פה 10 כדורים נוספים). קאנטה שחקן נהדר
בארסה צריכה במשחקים יותר לנסות לבעוט מרחוק, מלבד מסי שחיפש שברירי שניה לזה (ולא מצא).
לצ'לסי יש בעיה בהנעת כדור בחלק האחורי. אאו את זה בגול אבל בעיקר במחצית הראשונה שבארסה חטפו כל הזמן אחרי מסירה או שתיים. כשעברו את החצי כבר שיחקו טוב והניעו יותר טוב את הכדור, שם בארסה יותר סגרה (חוץ מאת וויליאן) מלחצה.
תוצאה טובה, יהיה אש בגומלין

ואן גוך 21 בפברואר 2018

בוסקטס עד עכשיו רץ לסגור את וויליאן בבעיטה, בחייך סבתא שלי בת 83 (מחליקת מהירות על קרח ברמה גבוהה בצעירותה) רצה יותר מהר מהצב הזה. איך שאני שונא את הז'אנר הזה של הבוסקטסים והאבי נמנים למיניהם, הצבים התחמנים האלה.

ק. 21 בפברואר 2018

עשה טעות בסגירה. רשמתי. לא קשור למהירות. צב כזה לא יכול לעצור כל כך הרבה התקפות או שחקנים ב1 על 1

jhkj 21 בפברואר 2018

אכן התקשה לסגור את ויליאן ולא פעם אחת אתמול, אבל הרבה בזכותו הלחץ הגבוהה של צ'לסי אתמול לא הניב הרבה פירות

דן ברקאי 21 בפברואר 2018

לא מסכים לגבי פאוליניו, הוא לא תוקע את המשחק הוא לא קיים בו. אורי קופר צייץ במחצית שפאוליניו מסר חמש פעמים קדימה מסירה אחת הגיעה ליעדה, פאוליניו לא תוקע את המרכז, הוא לא נמצא פשוט במגרש. לא מוסרים לו, כשהוא מוסר זה לא מגיע…

זה גרוע יותר. אנחנו עולים לשחק עם חסרון מספרי גם בלי השופט שאגב היה אחלה כתמיד. שופט פרפקט בעיניי וזו עוד תצוגת שיפוט נפלאה לרזומה של הטורקי – לא אדום ולא פנדל.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

תוסיף למה שכתבת חטיפה שלו ל..בוסקטס שכמעט הובילה לגול של צ'לסי ויוצא תוקע. לא קיים עדיף (ולכן מה שכתבתי על החילוף עם וידאל)

גלעד בלום 21 בפברואר 2018

תוצאה מצוינת לברסה, משחק מצוין לצ׳לסי, משחק בינוני לברסה, זה אומר הכל, צ׳לסי בצרות, יבואו לברצלונה כשהם צריכים להבקיע, ברסה העונה קבוצה יעילה שמשחקת על תוצאה , היא שווה גול לפחות בכל משחק , גם בחוץ, בבית היא אמורה לדרוס , סטטיסטיקה…ומסי? גם בגומלין הוא יבקיע וישכחו שאי פעם היתה לו קללת צ׳לסי

ואן גוך 21 בפברואר 2018

בחייך, הוא היה חלש להחריד עד לא קיים ונתן גול שכל שחקן נותן משם.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

כשרונאלדו עושה את זה אתה מוחא כפיים… יש גדולה גם בלהיות במקום ובזמן.

ואן גוך 21 בפברואר 2018

לא נפתח פה בדיון נגד מסי.. נתן גול, עשה את שלו, אני מבואס רצח אבל מה נעשה?
עד עכשיו לא עובר לי העצבים מהמסירת רוחב הזאת.

matipool 21 בפברואר 2018

רומן / ואן גוך – תוסיף לניק גם את רומן לשעבר בסוגריים למען יידעו כולם.
אמיתי – הטבעת מתהדקת על ביבי, אביאל וירון..

אמיתי 21 בפברואר 2018

השאלה הבוערת להיום- מה עם ק???

matipool 21 בפברואר 2018

כמו שהוא כתב לך אתמול, סביליה נחלשה מאד לעומת העונות הקודמות שלה (שיחקנו מולה פעמיים ושלטנו כמעט לחלוטין. הם הצליחו להשוות בגלל שבאותה תקופה ההגנה שלנו הייתה מבולבלת לחלוטין והכדורגל הרפתקני מדי), אמהמה – לא חושב שמוריניו יעז יותר מדי. הוא ירצה לשחק זהיר ולחזור עם "תוצאה טובה".

אמיתי 21 בפברואר 2018

מסכים. פשוט פוחד לסיים כמו וינסנט ״רומן״ ואן גוך

ק. 21 בפברואר 2018

אמיתי, רשמתי אתמול… אין התחייבויות לשינוי ניק אם יונייטד לוחצת גבוה 90 דקות עם 75% פוזשן ושמה רביעייה בסביליה

אמיתי 21 בפברואר 2018

סהכ הגיוני ק

אמיתי 21 בפברואר 2018

סחטיין על הספורטיויות בהחלפת הניק. בקרוב אצל ירון ואביאל..(-:
איך אומרים-רומן gone רומן

גילי פלג 21 בפברואר 2018

ואם גוך/רומן, לפחות להיות הוגן. רחוק ממשחק גדול של מסי אבל בשום אופן לא היה חלש להחריד.

אדם 21 בפברואר 2018

דווקא במחצית הראשונה הוא היה טוב מאוד, במיוחד בהתייחס לזה שקאנטה שם עלייך עין כל הזמן ואם יש לך חצי סיכוי לאחד על אחד הוא מצטרף ומציק. במחצית השנייה באמת כבר לא עשה כלום.

משה 21 בפברואר 2018

גור ואביאל, התדיינו על כריסטיאנסן לפני כמה ימים, אני עדיין חושב שהוא לא בשל, כרגע נראה כמו בלם של ליברפול, לא של צ׳לסי.
אם קלופ קידם את קוטיניו לשחקן ששווה 140 מיליון אני בטוח שאת וויליאן הוא היה מביא הרבה יותר רחוק. אחד השחקנים המבוזבזים, גאון כדורגל שלא מצליח לייצר מספיק דומיננטיות ויציבות.

אמיתי 21 בפברואר 2018

קלופ לא "עשה" את קוטיניו. וויליאן היה חלק מ*קבוצה* שלקחה 2 אליפויות בשלוש שנים. אני בטוח שהסוכן שלו מרגיש פיספוס

משה 21 בפברואר 2018

אני אעשה לך את זה במשוואה פשוטה כדי שתוכל להטריל בפחות מאמץ :
וויליאן טוב מקוטיניו.
קוטיניו נמכר בסכום אסטרונומי לבארסה.
וויליאן נכנס ויוצא מההרכב של צ׳לסי, אני לא זוכר שבארסה או ריאל חיזרו אחריו.
אליפויות הן לא מדד לאיכות אינדיבידואלית של שחקן.
ולגבי קלופ וקוטיניו, דבר איתי בסוף העונה הבאה.

אמיתי 21 בפברואר 2018

בקשר לקוטיניו אין למה לחכות- היה מה שהוא גם לפני קלופ.
אני לתומי חושב שאיכויות אינדיבידואליות באות אחרי ובעקבות הצלחה קבוצתית. בכדורגל.
ועם קשר וויליאן לא יציב וגם היו לו בעיות אישיות קצת ויש שם אחד האזרד. אני דיי בטוח שגם בנבחרת הוא לא בהרכב. אבל בהחלט חבל שלא סיים עם שלושער.
#זוהי לא הטרלה

matipool 21 בפברואר 2018

משה – לא מסכים שוויליאן יותר טוב מקוטיניו, בטח לא בשתי העונות האחרונות.
נראה לי שאתה מסתמך יותר מדי על המשחק אתמול לעומת קוטיניו שראית כל משחק שלו בשנים האחרונות.
וויליאן נעלם לא מעט במשחקים ולא יציב והרבה פעמים עולה כמחליף.
מאמן ברזיל כבר הודיע על ההרכב שלו למונדיאל. השלישייה הקדמית תהיה ניימאר, ז'סוס וקוטיניו.
וויליאן ופירמינו מחליפים שלהם (אני כמובן חושב שפירמינו כרגע לפני ז'סוס).

אביאל 21 בפברואר 2018

משה – לגבי כריסטינסאן, עדיין משחק טוב, הוא היה עדיין המדויק על המגרש עם 27 מתוך 29, הוא עדיין צעיר ואאצל צ׳לסי בלמים עוברים חישול (לטוב ולרע) במשחקים גדולים, טבילת האש של כריסטיאנסן ורודיגר היתה מול טוטנהאם שהיתה מכת פציעות לצ׳לסי וגם אחרי אתמול זה חישול נוסף, אף פעם לא היתה לנו בעיה שם, יש עומק ואיכות והוא העתיד של צ׳לסי לדעתי.
בקשר לווילאן, כולם שוכחים שהוא היה הטוב בשחקני צ׳לסי בעונה הגרועה ביותר בעידן אברמוביץ׳ והוא עושה את זה שלו תמיד, זה תמיד מפתיע אותי לראות את פדרו (שלרוב לא עושה כלום) על חשבונו, אני מקווה שהוא הרוויח אתמול את מקומו בהרכב.

גור אילני 21 בפברואר 2018

גם אני מאמין מאד בכריסטנסן, אישית אין לי בעיה עם טעויות ספציפיות של שחקן אם הקבוצה משחקת יחד, בעזרה הדדית, לחימה ושיתוף.
העמדה של כריס כמרכזי מבין 3 הבלמים היא arguably הכי משמעותית בצ׳לסי, דויד לואיז פחות או יותר הביא ממנה אליפות (שוב, בעזרה של כולם) והירידה בכושר שלו היא בין היתר הסיבה לאי היציבות של צ׳לסי העונה.

matipool 21 בפברואר 2018

קצת הופתעתי במהלך המשחק.
צ'לסי הפתיעה אותי לטובה.
ברצלונה הפתיעה אותי לרעה.
אני חושב שעכשיו כבר ברור שהכל פתוח העונה בליגת האלופות וכמעט כל קבוצה שתגיע לרבע הגמר, יכולה לראות את עצמה מועמדת ללכת עד הסוף.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

תראה, בארסה לא הפתיעה אותי לרעה כי זו פשוט מאוד לא בארסה הגדולה שאליה התרגלו. מה שכן, אפשר להיות מרוצים ממשחק הלחץ שדווקא די עבד ברוב הדקות. ובנוסף לבארסה תמיד היה קשה מול קבוצות שמשחקות את המשחק שצ'לסי היא מאבות הטיפוס שלו.

מצד שני אפשר לומר שצ'לסי במשחק מעולה ובארסה במשחק בינוני מינוס ועדיין נגמר בשוויון.

העונה הכל באמת פתוח. אחת העונות המרתקות הזכורות לי של ליגת האלופות.

ואן גוך 21 בפברואר 2018

מצטט את מוריניו?

רני 21 בפברואר 2018

להרגשתי באיירן-ליברפול ייפגשו בגמר וזה שוב ייגמר בבכי.

ניינר / ווריור 21 בפברואר 2018

אני מאד אוהב לקרוא אותך אבל ברגע שכתבת בס"ד בפתח הפוסט איבדת אותי.
מקווה שעורכי האתר ידאגו שהעניין לא יחזור על עצמו.

holden 21 בפברואר 2018

ניינר מתפלא עלייך, אני רחוק כמזרח למערב מהדת וזה בכלל לא מפריע לי, יש הרבה אנשים שפותחים מכתב רשמי ככה,
אופיר ממן באמת תוספת מבורכת לדה -באזר ומאיר לי באלומה אחרת את בארסה

ואן גוך 21 בפברואר 2018

איזה גזען דוחה, מקווה שימחקו את התגובה המגעילה הזאת שלך.

החתול במגפיים 21 בפברואר 2018

אני גם רחוק מהדת.
ברגע שכתבת את זה איבדתי אותך לגמרי.

אתה מצליח להוציא ממני את רחמיי העצומים כלפיך אם אתה שופט אנשים לפי דתם או אמנותם.

אתה מוזמן בשמחה להישאר בחוץ. לא ניראה לי שמישהו פה יפסיד משהו.

איש איש באמונתו יחיה.

בהצלחה!

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

ברכותיי, אני חושב שזו התגובה הכי אלימה שהגיבו לי באתר.

רוצה לספר לי בלב נקי למה זה כלכך מכעיס אותך?
אפתח אני בכנות – זה הרגל יקר לליבי שאני שומר מימי ילדותי (כשלמדתי בבי"ס ממ"ד) לכתוב בס"ד בראש דף. קצת כזה העוגנים הקטנים האלו של החיים, שמחברים קטעי חיים לרצפים.
פתאום שמתי לב שבדה באזר אף פעם לא עשיתי את זה (לבושתי – אולי באיזה מקום מחשש מתגובות כאלו בדיוק).
ופשוט הוספתי זאת לא כצעד מתריס (לא יודע איך אפשר לראות בזה צעד מתריס – הרי כתבתי לא מעט על החיבור שלי וגם על הקונפליקט שלי עם אלוקים).
אם אתה כלכך נהנה מהתוכן, בוא פשוט נתמקד בו. הרי לשמו אנחנו פה…

אביאל 21 בפברואר 2018

אוטו-אנטישמיות במיטבה, לא מפתיע במיוחד.

ניינר/ווריור 21 בפברואר 2018

מעניין רק מה היו התגובות אם היה לנו כאן כותב מוסלמי שהיה מתחיל את הפוסט שלו בנושאי ספורט במשפט "ביסמיללה אל רחמן ואל רחים".
אופיר, הייתי שמח להסביר לך מה כל כך הפריע לי בבס"ד שלך אבל ברור לי שזה יגרור פה מלחמת עולם של תגובות אז אולי תהיה לי פעם ההזדמנות לעשות זאת באופן פרטי.
מעניין אותי גם מה היה אלים או גזעני בתגובה שלי.

ב"פ 21 בפברואר 2018

אף אחד לא היה מצייץ, ואם מישהו היה מצייץ זה אנשים שלא היית רוצה שיהיה להם שייכות אליך.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

האמירה הכוחנית "מקווה שעורכי האתר ידאגו שהעניין לא יחזור על עצמו." ביחס למנהג אישי שלי בראש הפוסט אלים מאוד בעיני, בכנות.

אני שואל את עצמי אם אתה שולח מכתבים נזעמים לפיפ"א / מכבה את הטלוויזיה כששחקנים מצטלבים לפני עליה לדשא / אחרי גול.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

לפני המשחק יצא לי לראות מהסדרה של צבי יחזקלי. הוא שאל שם מוסלמי – אמריקני מה היה בוחר במידה והיה מתחייב לבחור בין חוק שריעה לבין חוקי המדינה.

כיהודי וכימני אמרתי לאישתי שאני לא אוהב את השאלה הזו, שהיא לא מוכיחה דבר מהטענות של צבי יחזקאלי לגבי האיסלאם כי שאלה כזו תאתגר כל אדם מאמין, לא רק מוסלמי.

אני רוצה לחשוב שאני בוחן כל מקרה לגופו, כל אדם לגופו, ולא נבהל מכמה אותיות בראש פוסט, גם אם הן בערבית או תזכורת למסורת עתיקה.

ניינר/ווריור 21 בפברואר 2018

אופיר היקר, בסופו של דבר אנחנו פה בשביל הספורט ולא כדאי לערבב בעניין דת כיון ששום דבר טוב לא ייצא מזה. הבנתי אותך, לא בטוח שהבנת אותי כי לא הסברתי את עצמי לעומק, מצטער אם זה התפרש כאלימות והעיקר שנעבור את צ'לסי.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

תודה חבר, מעריך.

אביאל 21 בפברואר 2018

ניינר – הגזען זה בעיקר אתה, לי יש בעיה עם מוסלמים ? אתה בדיחה אחת גדולה, אבא שלי מעסיק למעלה מ30 ערבים ממזרח ירושלים, הצעיר ביותר מבחינת ותק עובד אצלו עשור, רק בשבוע שעבר הייתי גם בחתונה וגם בניחום אבלים בתוך מחנה פליטים שועפאת, נראה אותך נכנס לשם, אני גם דובר את ערבית, גם כותב וגם מכיר לצורך העניין את כל התפילות שלהם בעל פה (עבדתי עשו בערך יום יום עם דתיים אדוקים שהתפללו לידי אינספור פעמים).
העובדה שאתה חושב שאם היה מוסלמי כותב את הדברים והיתה לי בעיה עם זה ועל בסיס זה אתה מבקש מאופיר למחוק את הבס״ד מראה שאתה גזען קטן וגם לא חכם גדול כי בעיקר הפלת את עצמך.

אמוץ כהן-פז 21 בפברואר 2018

בירור מהיר מראה שבעל הפוסט לא השתמש בקידומת זו בטוריו הקודמים ולכן ניתן לקרוא זאת כביקורת על קבוצתו האהובה שנאלצה להסתמך על התערבות חיצונית/עליונה שתשבש את דעתו של כריסטיאנסן לחצי שניה…

אמוץ כהן-פז 21 בפברואר 2018

לניינר כמובן

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

אהבתי! אבל זה היה שם לפני המשחק אז אפשר לראות בזה את החששות שלי מהמשחק מול צ'לסי וניסיון לגייס את אלוקים (את השופט לא הצלחנו.. ;) )

ניינר/ווריור 21 בפברואר 2018

גם אני חששתי מהמשחק אבל אני שם את מבטחי במסי ולא באיזה סוג של השגחה עליונה

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

ניינר זה נאמר בחיוך בגלל המשמעות שאמנון יחס לזה :) למעלה כתבתי לך בפירוט יותר.

רותם 21 בפברואר 2018

לדעתי ברסה הוציאה את הטוב ביותר מול רחבה מפוצצת בכחולים.
חוץ מוויליאן לצ’לסי אין מה למכור.
הפרעוש אתמול נתן משחק מצוין לדעתי.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

האמת שזו נקודה שגם אני חזרתי עליה – אפשר לקחת מהמשחק את זה ששיתקנו את כל יתר השחקנים של צ'לסי למעט וויליאן.
מסי במחצית הראשונה יחסית לשמירה של קאנטה היה מעולה. בשנייה פספס כדור גדול של אינייסטה, התעכב לעיתים עם הכדור וגם איבד כדורים. אין ספק שקאנטה איתגר אותו מאוד.

ניינר/ווריור 21 בפברואר 2018

ויליאן היה כבר סגור בטוטנהאם ואז הבריז לצ'לסי. עד היום אני לא בטוח אם זו היתה ברכה או קללה

matipool 21 בפברואר 2018

וויליאן כבר היה סגור בליברפול, התחרט והלך לסגור בטוטנהאם ואז שוב התחרט והלך לצ'לסי.

אמיתי 21 בפברואר 2018

וויליאן כבר היה סגור בהפועל חיפה שמע שאין מים חמים ושדורה פוטר התחרט הלך לליברפול התחרט הלך לטוטנהאם התחרט הלך לצלסי

ניינר / ווריור 21 בפברואר 2018

אז מתי, אנחנו צריכים לשמוח או להתבאס?

Matipool 21 בפברואר 2018

בזמנו, התבאסתי עד עמקי נשמתי.
אין ספק שהוא שחקן מעולה והיה יכול להוסיף הרבה גם לכם וגם לנו.
דרך אגב – גם את סלאח, צ׳לסי לקחה לנו בזמנו מתחת לידיים אחרי שרדפנו אחריו והם באו, הוסיפו עוד קצת כסף ולקחו אותו.

החתול במגפיים 21 בפברואר 2018

אופיר,

עוד כמה הערות ברשותך (על דופק נמוך):

משחק מגה-טקטי (כצפוי),שליטה מוחלטת של המאמנים במתרחש.
למרות שהתוכנית משחק של קונטה עבדה במחצית הראשונה טוב יותר, ואלוורדה איזן את המחצית השנייה עם הזזה של אינייסטה יותר פנימה למרכז השדה ולניהול המשחק, כמו גם ההוצאה של פאוליניו והכנסה של שחקן אגף.
למרות המחמאות לצ'לסי שהוציאה מעצמה את המירב, זה מרגיש שבארסה שיחקה ב-70% יכולת ובאה עם מטרה ברורה להעביר את ההכרעה לקאמפ. גם אחרי השער שהבקיע המומנטום היה אצלה אך היא המשיכה לשחק מאוד זהיר. ואלוורדה בסיום המשחק אמר ש״זה לא זמן לניסויים וזוהי רק מחצית״. כמו שאנו מכירים את בארסה השנה, המחצית השנייה הולכת להיות יותר טובה.

במשחק עם מעט שטחים, עם קוי הגנה נמוכים וצפופים של היריבה, אין לפאולינו מה לחפש במשחק. היכולות היחידה שהוא מביא לבארסה – כניסה כגל שני לרחבת היריב, נעלמת. הוא לא עוזר במשחק ההגנתי ולא תורם למשחק ההתקפי. סתם ניצב.

החיבור והחיפוי ראקטיץ׳-בוסקטס בפן ההגנתי היה מאוד לוקה בחסר ובמיוחד השמירות 1X1 שלהם. המרכז שדה נפרץ לפעמים בקלות.
זה עדיין לא מבטל את המאסטר-קלאס שבוסקטס הביא עם הכדור מעמדת הקש״א. תצוגה מפלצתית של שני קשרים האחוריים הכי טובים בנמצא (קאנטה היה מדהים), אחד עם הכדור והשני בלעדיו. ועדיין, אני לוקח בכל יום נתון את הקש״א עם הכדור לקבוצה שלי.
הכי אנדרייטד שקיים.

לזכות קונטה ייאמר שהוא זיהה במדוייק את נקודת התורפה של בארסה – משחק האגפים חסר הקיצוניים. הוא שם את יהבו על האמצע, התקפות רבות על סרג׳י רוברטו ודאג להקטין את שטח המשחק עם שמירות כפולות.
בארסה בגלל מחסור בקיצוניים התקשתה ״לפתוח״ (ואף לפתח) את המשחק ואת שטח המגרש.
עם הליכת ניימאר, מכירת דאולופאו, ההשעייה של סמדו, העדרות של קוטיניו והחזרה מפציעה של דמבלה לא היו לו לואלוורדה (פרט לוידאל) אפשרויות לנסות מערך, שיטה או שחקנים לתעל את משחק האגפים.
המשימה שנשארה לו בשלושת השבועות עד הגומלין – להכניס את דמבלה ליכולת משחק ולבנות לו ביטחון. הוא (וגם סמדו) יכולים וצרכים להיות ה׳אס׳ והג׳וקר בגומלין.

השער של וויליאן היה מדהים, הוא המשיך את ההטעיה שלו גם ברגע שהוא שיחרר את הכדור מהרגל, טכניקה ברמה הגבוהה ביותר.
אבל גם השער של מסי הוא פעולה ברמה הטכנית הגבוהה ביותר – גם מצד הבישול של אינייסטה. מדהים אותי שיש אנשים שחושבים שזה שער פשוט, זה ניראה ׳פשוט׳ בגלל הקלות שמסי מבצע את הפעולה.
בשיא המהירות, הטעיה ונטייה של גוף-ורגל לצד ימין, ובעיטת פס חדה ומהירה שמצמידה את הכדור לקורה השמאלית ושולחת את השוער והבלם לקפוץ לצד ימין.
ואז הפרצוף של מסי עם העיניים והפה הנפתחוים לרווחה, ששמורים רק לשערים חשובים ומכריעים.

שלושה שבועות הם נצח במושגי כדורגל, עוד הכל יכול לקרות ולהשתנות (בטח במשחק גביע אחד). אבל על הנייר בארסה מגיע לגומלין בביית עם כלים התקפיים רבים יותר וההתמודדות עכשיו תלוייה בה.
אם אמש הוא עוד הלך על בטוח, אני מאמין שניראה עוד הפתעה מואלוורדה במערך או בהרכב הפותח.

מחכה כבר למחצית השנייה.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

נהדר.

חשוב להגיד שבמצב כזה פאוליניו לא סתם ניצב (זה שמור לוידאל) אלא גרוע בהרבה. הוא מעכב את ההתקפה ואתמול מנע לפחות שתי מתפרצות של ברצלונה וגם 'חטף' לבוסקטס כדור שהוביל למתפרצת של צ'לסי.

אני חושב שרקיטיץ' היה לא רע וגם הציוות לבוסקטס בימים כתיקונם הוא בסדר, זה פשוט לא מספיק כדי לעצור את וויליאן שבימים טובים שלו הוא מהשחקנים המסחררים בעולם.

לכן הקלף "שלי" לגומלין הוא סמדו בצד ימין ורוברטו בקישור. סמדו ורקיטיץ' מקבלים את הזאר, רוברטו ובוסקטס מקבלים את וויליאן.

אני מאוד פוחד ממה שקורה עם דמבלה. יכול להיות שהוא יכנס לכושר משחק בשלושה שבועות, מי יודע. אבל בהנחה שכן. מי עוזר בשמירה על הזאר ומי עוזר בשמירה על וויליאן?

אמרת יפה – במחצית השניה אנחנו טובים יותר. נחכה.

אמנון א.ק.א. טרנטה 22 בפברואר 2018

בטעות רשמתי בפוסט אחר. אז העתקתי לכאן:
אם היית שואל את קונטה איך בחלומותיו הורודים ביותר הוא רואה את המשחק הוא היה מתאר את המשחק כפי ששוחק אתמול. טעויות קורות לפעמים (משחק מילים שנון) ומשם הגול שחטף אבל חוץ ממנו וחצאי מצבים ספורים הוא נטרל לחלוטין את בארסה ובניגוד למוריניו אפילו עשה זאת בצורה נקיה ובלי אלימות פפה סטייל. קאנטה במשחק מעולה היה המפתח להכל עם החיפוי על השחקן שקיבל ראשון את מסי (פברגאס לרוב). וויליאן היה נהדר וחסר מזל לגמור רק עם שער אחד וכדור לפנים. כמי שמשחק הרבה פיפ"א לאחרונה ידעתי מראש להגיד שהוא הסכנה העיקרית כי הוא פשוט שחקן נדיר.
מי שאכזב (או לא. תלוי את מי אתה אוהד) הוא הזארד. הייתי בטוח שיפרפר את סרג'י רוברטו כל המשחק כפי שעשה בקלות פעם אחת בהתחלה. התאדה אחר כך.
מבחינת ברצלונה – מאד הופתעתי שדמבלה לא שיחק. במיוחד אחרי שראקיטיץ' במשחק ממש לא טוב פלירטט עם הצהוב השני. אני מסיק שואלורדה מאד מרוצה היה מהתוצאה. גם ב 0:0, ודאי שב 1:1 אבל גם ב 1:0. במחצית חשבתי שיכניס את סמדו ויעלה את רוברטו לקישור במקום ראקיציץ' ומתישהו את דמבלה במקום פאוליניו בשביל לתקוף את רודיגר החלש.
זה לא קרה ומגיעים לגומלין במצב טוב בזכות שער החוץ אבל אסור לשניה להניח שהמשחק הזה מוכרע לטובתנו.
צ'לסי מסוכנת מאוד הן מבחינת הכשרון שלה וכפי שהוכיחה גם ביכולת הטקטית שלה. כדאי מאד לא לספוג ראשונים כי אם דבר כזה יקרה הולך להיות סיוט.

אופיר ממן 22 בפברואר 2018

מזדהה לחלוטין עם וויליאן והפיפ"א.
אני חושב שסרג'י רוברטו בעל עקומת למידה מהירה.. גם רונאלדו פירפר אותו בתחילת הקלאסיקו ואז נשמר יותר טוב.
לא מסכים לגבי רקי – שיחק מעולה מאחור ביחס למשחק הקשה ואפילו הצהוב היה נכון.
שמח שלא הכניסו את דמבלה – לא נכון להעמיס עליו את המעמסה הפסיכולוגית והפיזיולוגית של משחק כזה כשהוא בקושי חזר ועדיין לא השתלב. הקנייה הזו תלויה ועומדת על חוט השערה. כן מקווה שהוא יהיה כשיר למשחק הבא.
אל תשכח שגם נקבל את סמדו המהיר שחוזר מהשעיה, ורוברטו יוכל לעלות בקישור.

טרנטה 22 בפברואר 2018

אתה טוען שסמדו היה מושעה? כנראה לא הייתי בפוקוס כי גם בבוקר המשחק אמרתי לחבר שהיום קוטיניו ייתן הצגה :))
זה שרוברטו לומד מהר זה סבבה, אבל הוא לא יכול לרוץ מהר יותר לצערי…אין מה לעשות. הוא לא מגן. והייתי שמח לראות אותו בקישור. ומה עם איזה בעיטה מרחוק? אסור?

אופיר ממן 22 בפברואר 2018

בוודאות היה מושעה.
רוברטו דווקא די מהיר.. אבל אני גם חושב שנצטרך אותו בקישור כדי להוסיף איום על השער של צ'לסי.
אם נעלה 4-4-2 אני מקווה שזה יהיה עם סמדו מגן ורוברטו קשר. אם נעלה 4-3-3 אני מקווה שזה יהיה עם דמבלה בכנף ורוברטו מגן (מה לעשות, הוא בשל יותר ובנוי יותר למשחקים גדולים מסמדו. בטח כרגע).

Comments closed