פורבור, אל תעזוב!

לאן תלך אבא? (וגם קצת על ליברפול וסלאח)

למי שלא מעודכן, הגאג הכי משעשע או עצוב כרגע (תלוי איך אהמ *תופסים* את זה)  הוא עמוד הויקיפדיה של לוקאס קאריוס.  אוהדי ליברפול מסתבר חזקים בויקי, ושמישהו יתקשר לאנונימוס כי הוא נשחט שם ללא הכרה.
אבל האמת? זו לא בעיה שלו.
(כלומר, חוץ משני הגולים המטופשים. הם בהחלט בעיה שלו)
השאלה הכי מסקרנת מבחינתי אתמול לאחר הפציעה של סלאח הייתה איך קלופ יתמודד עם שמאלית כזו לפרצוף, ואם הוא יוכיח שהוא באמת מיחידי סגולה. אז, אפעס.. הוא לא.
ליברפול קרסה מנטלית, קלופ נראה שבור, השחקנים ניראו מבוהלים וזה לא השתנה לאחר המחצית, החילוף הבא היה מאוחר מידי.
חבל, כי עם סלאח ראינו ממנה את 30 הדקות אולי הטובות ביותר שלה, בהתחשב בכך שזו היתה ריאל ולא רומא.

וזה בדיוק הדאון סייז עם יחידי סגולה מסוגו של סלאח.
כמו ליברפול אתמול החל מהדקה ה30,  כמו ברצלונה בכל משחק שלה בלי מסי (תכף יגיע סיוג), ברזיל בחצי הגמר מול גרמניה בלי ניימאר, כמו ריאל בלי רונאלדו (אני מניח כי זה לא קורה, הוא פשוט מכונה) הקבוצה פשוט מתפרקת. ההשפעה שלהם על הקבוצה אימננטית מידי, החיסרון שלהם כבד מידי.  בלעדיהם, הקבוצה היא שלם שהוא פחות מסך חלקיו. זו הסיבה שקבוצות כמו ברסה וריאל רדפו/רודפות כלכך אחרי ניימאר, אלו לא רק איכויות הכדורגל כמו הידיעה שיש לך עוד לידר, עוד מושיע בפוטנציה להישען עליו.  (ובאמת, בתקופת ניימאר-סוארז ברצלונה שיחקה לא רע בכלל גם כשמסי היה פצוע, וזה הסיוג).

דורפן כתב בלוג נהדר על הגמר הזה, הוא גם כתב שם שרונאלדו מעמיד קייס להיותו גדול כדורגלני הדור.  התשובה (לא אלן אייברסון, אלא התשובה) שלי היא:   האם האוהד תופס כדורגל כמדע מדויק או כאמנות.   אם כמדע מדוייק: יש לרונאלדו טיעון. (טיעון, לא יותר).  יש לו אלופות אחד יותר ממסי, הוא מלך השערים של ליגת האלופות ובעל הבית על השיאים שם. מצד שני, אם מדברים מדוייק צריך להזכיר 2 אליפויות ב8 עונות שזה מאוד פרובלמטי למי שאמור להיות גדול הדור עם הסגל הכי טוב בעולם (הוא אמר זאת כמה פעמים בשבועות האחרונים), ושבעל הבית בליגה שהוא בילה בה את רוב הקריירה הוא מסי, ללא תחרות.  כלומר, בליגת האלופות רונאלדו מנצח בנקודות כשהקרב עוד לא נגמר, בליגה ובגביע מסי בנוקאאוט.  ואם מתייחסים לכדורגל כאמנות?   אין שאלה מבחינתי.

תגיד לי בוני – איך לעזאזל לא נתת את המהלך המדוייק לאוהד שלקח לו שם גול? מתבקש מאוד.

ואז הוא בא אתמול וסוג של אומר 'מיציתי'. ואני אומר, תישאר רונאלדו. בחיאת, לאן תלך אבא? איפה עוד יאהבו וישנאו אותך ככה? איזה יריבות עוד תתדלק אותך? הוכחת שיש לך כלכך הרבה לתת, יהיה כלכך משעמם בלעדיך, בלי הצהרות מגוחכות שעוד תהיה מלך השערים של הליגה כשמסי מוביל בפער 12 שערים והעניין העוד יותר מגוחך הזה שוואלה פחדנו כי האמנו שאתה מסוגל, כי רק אתה מסוגל.  התרגלנו כלכך ואוהדי שאר הקבוצות יכולים ללעוג ולהשאיר תגובה עוקצנית על כך שהאנשנו את היריבות הזו ומיקדנו אותה בך ובמסי אבל הם גם בטח יכולים לקנא על כך שמעולם לא היו חלק מהיריבות הגדולה בהיסטוריה. בעידן בו שניכם הסמלים הגדולים שלו, הקלאסיקו הבא, עם כל האוברבאזז והתיירים והויכוחים הילדותיים והרצון שיגמר כבר, יהיה קצת פחות קלאסיקו וקצת יותר עוד משחק…

אז תן לנו להנות, לכעוס, לרתוח, לשמוח לאיד, לקנא, ללעוג, לחכות לזה כל שבוע מחדש, עוד קצת, עוד איזה עונה (או שתיים, גם סבבה).

ספלאש +KD
פרמיירה - דורפן ובורוביץ' -על הגמר הגדול והנורא בקייב

84 Comments

אריאל 27 במאי 2018

לעניות דעתי מה שקרה פשוט: הפוקוס הלך כולו לבייל שהיה גיבור הניצחון עם גול מהסרטים. רונלדו ? לא הורגש.
אז רונאלדו חייב להזכיר שהוא פה והוא המלך אז ממלמל משהו ואז לא התכוונתי. זה מספיק כדי שידברו פתאום עליו.

רונאלדו 27 במאי 2018

לרונאלנדו יש 8 שערים פחות בליגה, 26 ב27 משחקים לעומת 34 מ36 למסי. רונאלדו עם ממוצע גבוה יותר למשחק העונה עם בדיוק גול למשחק (44 מ44) בעוד למסי יש 45 מ54 משחקים.

ממן 27 במאי 2018

רונאלדו. כל עוד הוא גורם לך לחדד את יכולות הסטטיסטיקה אני מרוצה! אבל לא בסדר מצידך לא להכניס לפה בישולים, מסירות מפתח וכו'.

דורפן 27 במאי 2018

יש לרונאלדו עוד כמה טיעונים לא רעים. בעיקר שהוא השתלט על ליגות שונות וגם עשה את הדאבל הזה של בלון+אלופות(+אליפות) גם מחוץ לריאל מדריד. הוא גם יסיים עם סטטיסטיקות יותר טובות כי הוא בעל גוף ביוני. וגם קצת עשית פה קובי בראיינט כשרשמת את אליפות אירופה של 2006 על מסי. לא נורא – גם על פלה מדקלמים ״3 אליפויות עולם״ כשבאליפות אחת כמעט לא שיחק.

אני תמיד אומר. מי הייתי רוצה בקבוצה שלי? את מסי. היא תשחק טוב יותר והוא ישחק טוב יותר. את מי הייתי קונה? את רונאלדו. הסחורה קצת יותר מובטחת. הוא ישחק וישרוד בסגנונות שונים. הוא לא ייתן לעצמו להכשל. הדרך בה שרד את הדומיננטיות של ברצלונה ואז עלה מאוחר בקריירה להכות חזרה היא מרשימה.

Jhkj 28 במאי 2018

הוא מעולם לא השתלט על הליגה הספרדית, וגם בליגה האנגלית יונייטד שלו לא שלטה כמו שבארסה של מסי שלטה., אז לא רואה ביסוס לטענה שהוא משתלט על ליגות

שלי 28 במאי 2018

אתה קצת מתעלם מזה שמסי גם הוכיח את עצמו בסגנונות שונים, ברצלונה השנה, ברצלונה של אחרי פפ עד השנה וברצלונה של פפ אלה שלושה סגנונות שונים לחלוטין

ממן 28 במאי 2018

השתלט על הליגה הספרדית? הוא חסה בצילו של מסי לאורך כל תקופתו שם, 2 אליפויות ב8 עונות זה לא קרוב לשליטה. הוא נצץ בליגת האלופות בזמן שהיה בליגה הספרדית, אבל הוא לא השתלט על הליגה הספרדית מעולם.

סטטיסטיקות? דורפן, כשמחברים כיבושים ובישולים מסי מוביל על רונאלדו, כשהוא קטן ממנו בשנתיים. אני לא הייתי מזלזל בסגנון המשחק של מסי, שהוא פנומן בחלוקת כח. כשברצלונה (אינשאללה) יסיימו לבנות את הסגל שבו מסי שוב לא צריך לעשות הכל, יהיו למסי עוד כמה שנים נהדרות לתת.

העניין הוא שמסי נצץ כלכך מוקדם (והמשיך) ואנחנו חיים את המשחק האחרון, אבל שלבי הנוקאאוט הנהדרים שלו מול באיירן, פסז', סיטי, ריאל, ארסנל ועוד כניראה נשכחו מלב. את רונאלדו אגב הוא ניצח פעמיים, בחצי ובגמר, כאשר הוא מוביל את הקבוצה לניצחון. יונייטד ניצחה פעם אחת.

דורפן 28 במאי 2018

אסיסטים נובעים קצת מסגנון משחק. משתמשים ברונאלדו אחרת – כדי להוציא יריבות משיווי משקל.

אבל כן – ברצלונה קבוצה הרבה יותר טובה מריאל במשך רוב השנים הללו. כי היא קבוצה אורגנית שרצה יותר שנים ביחד. סגלים זה קשקוש בעיני מול קבוצה שמשחקת בסגל יציב ביותר יותר מעשור.

אבל בעיקר: ראה את דבריו של פויול לגבי סדרי עדיפויות. הכדורגל משתנה בכל דור. כשכל הליגות בעולם מתנדפות לכלום (בספרד יחסית המצב טוב עם שתי מתמודדות ועוד קבוצה פיראטית) – אי אפשר להאחז בטענה הישנה והטובה ״שהליגה זה הלחם והחמאה והאלופות זה טורניר גביע״. פויול אמר את זה כי הוא מבין את העולם שנוצר. הקהל לא שופט דברים על פי יציבות מול סביליה וואלנסיה אלא על משחקי הנוקאאוט הגדולים באלופות.

סביר מאד שבשקלול סביר שתי הקבוצות הטובות בעולם השנה הן בארסה וסיטי. הן לא הופיעו לטורניר שממחיש זאת.

ממן 28 במאי 2018

עם הטענה שהאמירה לגבי הליגה, הלחם והחמאה לא תופסת אני מסכים. אין מנוס מלהודות שזה כתם על ברצלונה בכללותה שלא היוותה אפילו יריב צ'מפיונס ראוי באף אחד מהקמפיינים האלו בהן ריאל ורונאלדו כתבו היסטוריה.
חבל בשביל מסי שלא הביא לברצלונה עוד ליגת אלופות, חבל שברצלונה לא השכילה לעזור למסי לחתום את המאבק הפומבי על גדולת הדור וגדולת הזמנים בעוד ריאל העמידה לרונאלדו סגל רחב ואיכותי והתמקדה בגביע שנחשב בדעת הקהל.
הייתי שמח לראות את מסי פורש עם לפחות עוד צ'מפיונס אחד.

שלי 28 במאי 2018

ריאל השנה ויתרה על הליגה מוקדם ונתנה לרונאלדו לנוח לצ'אמפיונס, אולי מסי ויתר על הצ'מפיונס מוקדם כדי לנוח למונדיאל, אם כן אז השנה הזאת הכינה אותו הכי טוב למונדיאל כי גם שם יצטרך להרים קבוצה לבד, אם יקח הדיון יסגר

החתול במגפיים 28 במאי 2018

דורפן,

רק הבהרה קטנה:
הציוץ של פויול בקשר לשינוי סדר העדיפויות התייחס אך ורק למשחקי הגביע הספרדי ולחלוקת הדקות לשחקנים שמשחקים פחות.

בשום פנים ואופן הוא לא דיבר על העדפה של ליגת האלופות על הליגה.

רומן ואן גוך 10 ביוני 2018

ממן, לא יודע מי זה גדול הדור, אבל זה חטא לא להזכיר את זלאטאן בדיון כזה.
אז הנה הזכרתי..
לא מסי ולא רונאלדו לא מסוגלים לעשות חצי מהדברים שזלאטאן עשה בשיאו במבחינת וורסטיליות ויכולות כיבוש מכל "מצב".
דורפן כתב פה שהוא קונה את רונאלדו לפני מסי, אז אני קונה את איברא בשיאו לפני שניהם.
ולראיה חוץ מהעונה שלו במאניו (שגם בה הוא היה נהדר, להבדיל מבול העץ חסר הכשרון שעומד עכשיו בחוד של היונייטד ומבייש את החולצה שהוא לובש) אני לא זוכר שנה שבה זלאטאן לא לקח אליפות.
אז הנה לך סטטיסטיקה..

קורא אדוק 27 במאי 2018

החל נסיון גניבת הדעת של אוהדי ברצלונה :-) :-) רגע רגע,אתה אשכרה מחשיב את הצמפיונז של 2006 במאזן של מסי? הוא בכלל היה בסגל בגמר? הוא עשה משהו בשנה הזו? תזכיר לי בבקשה…
התכלס הוא שלוש צמפיונס למסי בתור שחקן ראשי לעומת כריסטיאנו עם שישה גמרים וחמישה ניצחונות בתור שחקן ראשי
אז בצמפיונז זה בטח לא בנקודות אלא נוק אאוט מוחלט כשכריסטיאנו הוא הגדול בתולדות הצמפיונז ולא קרוב בכלל

https://twitter.com/TeamCRonaldo/status/1000550360191242246

ואם אתה שואל אותי אישית בשמונה שנים האחרונות אם אני מעדיף ארבע צמפיונז בחמש שנים עם שתי אליפויות לעומת שבע אליפויות ושלוש צמפיונז אז אני אעדיף ארבע צמפיונז בלי שאלה בכלל,זה לעולם לא יחזור. אבל זה עניין של טעם וריח

לדעתי שניהם בחמישיה הגדולה בהיסטוריה,מבחינת מיקום,תלוי את מי אתה שואל

ממן 27 במאי 2018

אבל אני לא שואל אותך אישית :) אין פה שום גניבת דעת, רק אוהד ברצלונה אמיתי יבין שאני דווקא פירגנתי לו פה מאוד! 4 לעומת 5 והפרש שערים של 20 – 25 זה נקודות, לא נוקאאוט. והעניין הזה עם לעולם לא יחזור שזה אפעס כבר היה, ואפילו 5 ב 5 … אבל נו בסדר.

קורא אדוק 27 במאי 2018

כן הבנתי, ואל חשש הוא יישאר לעונה הבאה ,הכל טקטיקות של העלאת שכר :-) אבל שוב,זה לא ארבע למסי…זה שלוש…הוא לא היה רלוונטי ב2006 בכלל, תדייק בבקשה ולגבי השערים,זה לא רק המספרים,זה המספרים בשלבי נוק אאוט שכפי שדורפן רשם על זה מספר פעמים,הם משהו שהעולם לא ראה משנות החמישים וכנראה לא ייראה

רונאלדו 27 במאי 2018

אתה זה שניפחת סטטיסטיקות כדי להאדיר את מסי. אם הוא זקוק להגזמות כאלו אולי הוא לא כזה טוב?

ממן 27 במאי 2018

אוקיי אז אני מניח שאתה לא מחשיב לרונאלדו את היורו כי הוא לא שיחק בגמר. בסופו של דבר הוא רשום כזוכה עם 4, אז או שמתייחסים למספרים או שלא מתייחסים אליהם, לא מתייחסים אליהם רק כשזה נוח.
כמובן, המספרים של רונאלדו מרשימים יותר משל מסי בצ'מפיונס וגם בנוקאאוט, לא מבין למה אתה מתעקש על מה שכלכך ברור. זה לא אומר שמסי לא נתן נוקאאוטים גדולים בזכיות של בארסה (תחזור, תבדוק, הוא נתן).

קורא אדוק 27 במאי 2018

רונאלדו נעדר רק מהגמר והיה המנהיג של הנבחרת כולל צמד בחצי. אתה שוב מתעלם ממני וכבר לא כ"כ באלגנטיות… מה מסי עשה ב2006. בשלוש זכיות האחרות הסכמתי איתך.

Jhkj 28 במאי 2018

הצמד מול ויילס היה הדבר היחיד שעשה ביורו, וזה היה הניצחון היחיד של פורטוגל באותו טורניר בתשעים דקות, זה אולי אינדיקציה יותר טובה לכך שהזכייה של פורטוגל לא בדיוק הגיע כי היא הייתה הטובה ביותר, היה לה פשוט המון מזל בהגרלה, בזה שהיא הצליחה איכשהו לצאת מקום שלישי בבית שלה, ואז ויילס עוד עזרה לה והדיחה את ויילס בזמן שספרד איטליה גרמניה וצרפת עשו אחת לשנייה חד גדיא.

ק. 28 במאי 2018

פורטוגל ניצחו 1:0 את וויילס…

ממן 27 במאי 2018

מכיוון שלא ניפחתי סטטיסטיקות אין לי איך לענות לזה, ובטח לא על הטיעון שהוא לא כזה טוב. האמת – לדעתי יש בפוסט יותר עניין מאשר להיכנס שוב לויכוח הזה, אז תפאדל. התייחסת לזה, בכיף :) יאללה, ממשיכים.

קורא אדוק 27 במאי 2018

נמשיך בכיף . אבל זה נוקאאוט בצמפיונז. ב2006 מסי לא רלוונטי , שם ניפחת סטטיסטיקה.

רונאלדו 27 במאי 2018

אתה כתבת שהוא מוביל על רונאלדו בפער של 12 גולים בליגה. זה בפרוש לא נכון לא מילולית ולא לוקח מספר משחקים.

ממן 27 במאי 2018

למגיב קורא אדוק – הוא רשום בגביע או לא? תודה. לא מעריך את זה, מוסרית או לוגית, שאתה קורא לזה 'ניפוח סטטיסטיקה' כשדווקא מבחינה סטטיסטית אני צודק.

רונאלדו – בפירוש כתבתי שזה התייחס לתחילת העונה, לזמן בו רונאלדו ניפק את הציטוט "אני אסיים כמלך השערים". הוא גם לא יכל להגיד את זה בסיום העונה הרי, נכון? קצת הבנת הנקרא בסיסית, חסוס.

רונאלדו 27 במאי 2018

איפה כתבת שזה בתחילת העונה? ואם כן, מה זה רלוונטי בכלל מה הוא אמר?

קורא אדוק 27 במאי 2018

רישום בסגל? זה הקטגוריה שלך שבגללה הוספת למסי צמפיונס. כל מה שאני טוען זה שבתכלס למסי שלוש זכיות כי הוא לא באמת היה חלק מהקבוצה של2006. הוא היה ילד ולא רלוונטי. גם שכריסטיאנו החמיץ פנדל הוא היה השחקן הכי חשוב של יונייטד באותה עונה. ולכן שוב – חמש זכיות ושש צמפיונס לעומת שלוש. וכן, גם אני מיציתי את הדיון

ממן 27 במאי 2018

היי קורא, אבל למה לכעוס נשמה :) הכל ברוח טובה

ממן 27 במאי 2018

אגב הוא נפצע בשלבי הנוקאאוט. בוא, תהיה לפחות ישר עם העובדות ועם עצמך. וזה גם לא 6 צ'מפיונס אלא 5. מאיפה הקרצת את ה6?

ממן 27 במאי 2018

אגב קורא אני לא מתעלם ממך, אני מפספס תגובות לעיתים בגלל מערכת התגובות החדשה (עד שתתוקן) ואם לא התייחסתי למשהו אתה מוזמן לכוון אותי ואתייחס. אוקי, אז נסגור על זה שרונאלדו ומסי שניהם הביאו נבחרת לגמר טורניר ולא היו רלוונטים בגמר :) בקיצור, אתה מבין מה אני אומר, אם הולכים על מספרים – אז עד הסוף. אף אחד לא זוכר לרונאלדו שהוא החמיץ פנדל בגמר עם יונייטד.

matipool 27 במאי 2018

איך 2 אליפויות ו-4 זכיות בצ'מפיונס עדיפות על 7 אליפויות ו-3 צ'מפיונס? מכונות השיווק של אופ"א וערוץ הספורט עושים כנראה עבודה ממש טובה.

matipool 27 במאי 2018

דרך אגב – קלופ אולי היה יכול להתמודד עם מה שקרה לסלאח אם היה לו בסגל את קוטיניו או צ'מברליין או לאלאנה של העונה שעברה שהיה ממש טוב. לא עם מה שהיה לו שם אתמול. ידענו כולנו שהסיכוי שלנו הוא לגמור את המשחק ב-90 דקות עם ההרכב הראשון ובמיוחד השלישייה הקדמית.

רומן ואן גוך 10 ביוני 2018

לדעתי קלופ נפל עם החילוף של ללאנה (שאני מת עליו אישית).
מעבר לחשיבות האדירה של סלאח כשחקן התקפה, הוא גם קריטי למשחק ההגנה, בלחץ המטורף שהשלישיה יוצרת מקדימה.
ללאנה לא בנוי לסוג המשחק הזה, קלופ היה צריך לצאת מחוץ לקופסא ואולי להכניס שחקן כמו מורנו שיתן את הלחץ שסלאח נותן ויתחיל את ההגנה בהתקפה כמו סלאח

יואב 27 במאי 2018

מאטיפול,
יפה שהורדת לרונאלדו 3 אליפויות עם יונייטד ועוד גביע אלופות אחד. יוצא מאד עגול 5-5. ועם מספרים כאלה, הולכים אל הנצח.

matipool 27 במאי 2018

יואב – מה שכתבתי היה בתגובה לדיון שהתפתח למעלה בהתייחס לשנים שלו בריאל מדריד.

יואב 27 במאי 2018

קול מאטי. פיספסתי את זה מסתבר.

יואב 27 במאי 2018

קלופ אחלה מאמן שיצר קבוצה עם טעם וריח. טעות אחת שלו זאת התפשרות דרמטית על עמדת השוער. ללא ועם קשר לאתמול. השוער היא נקודת תורפה ידועה שאיתה ליברפול מתחילה כל משחק. ברורה ומוכחת. וגם השוער השני לא להיט גדול. מזכיר קצת קבעונות של וונגר.

ממן 27 במאי 2018

יואב, רונאלדו הוא כדורגלן שהולך אל הנצח בכל מקרה! אני התייחסתי בפוסט לאליפויות של רונאלדו בספרד במאבקים הישירים מול מסי, אם אתה מתייחס לכלל האליפויות אז למסי יש 9 ותביא בחשבון שהוא צעיר מרונאלדו בשנתיים… אגב, מסי גם ניצח אותו במאבק ישיר בליגת האלופות פעמיים! גם בריאל (בתצוגה עילאית) וגם ביונייטד, בחצי הגמר ובגמר.
גם בקלאסיקו מסי יוצא עם ידו על העליוניה.

מתי, סלאח ענק והוא היה חסר בטירוף אבל אתה לא חושב שהתפרקתם מנטאלית ושיכלתם לתת יותר?

יואב 27 במאי 2018

ממן, אוקיי סבבה. הבנתי את גרעין ההשוואה. אבל את חצי הגמר ב08 מול ברצלונה לקח רונאלדו, לא?

אריק 27 במאי 2018

את חצי הגמר ההוא לקח סקולס.

matipool 27 במאי 2018

ממן – הייתה התפרקות חלקית ולמרות זאת הם ידעו לחזור ולהשוות אחרי שער שהיה יכול להרוג כל קבוצה במעמד כזה. בשורה התחתונה – לולא שני שערים שערורייתיים, המשחק הולך להארכה עם כל ההתפרקות הזו.

ממן 27 במאי 2018

יואב אתה צודק, אני מתנצל – לא זכרתי את זה.. לא מכוון.

יואב 27 במאי 2018

שטויות. הכל בסדר. ההשוואות בניהם, זה לא בדמי(:

דוד 27 במאי 2018

וכאוהד ריאל אני אומר: כריסטיאנו לך. תעזוב כמו מלך ותסיים את הקריירה בקבוצה שתמיד היתה בלבך. המתח המוגזם הזה כבר לא מתאים לי. נמאס לי לשמוע את הצרחות של יעקובי וההתפלספות של שגיא כהן, את ההשוואות והסטט' המפגרות בכל קלאסיקו או משחק נוקאאוט בצ'מפיונס. הבאזז הזה פוגע בקבוצה עם פוטנציאל גדול מסכום כוכביה. ריאל צריכה לחזור לשורשים שלה, הליגה. עם בייל המדהים (מין זלאטן איברהימוביץ על סטרואידים), איסקו שמפרפר ומוסר, אסנסיו הטכני המבריק וחלוץ פינישר שנמצא על המגרש בשביל להבקיע ולא בשביל למסור לרונאלדו, ריאל יכולה להיות קבוצה מהנה לצפייה. הרי מלבד בעמדת "הכוכב" ואולי השוער, הסגל שלה הוא הטוב בעולם בכל עמדה על המגרש. בקיצור, אכלתי מספיק גלידות בשנים האחרונות. בא לי קצת אוכל חם.

קפיטולניק 27 במאי 2018

מסכים עם כל מילה דוד, הבעיה היא שברגע שרונאלדו ילך אז יגיע ניימאר וזאת תהיה אותה גברת בשינוי אדרת (הכוכב ואין בלתו).

ק. 28 במאי 2018

כל מילה דוד. למרות שאני אוהד בארסה וריאל היא הקבוצה השנואה עליי מבחינה ספורטיבית אני מאוד אוהב את איסקו, אסנסיו, וגם מוראטה בזמנו (וגם את קרוס ומודריץ'). עושים רושם של חבר'ה ממש טובים וצנועים עם המון כדורגל ברגליים

סער 27 במאי 2018

קלופ גבר שבגברים. לא האשים אף אחד, לא התבחיין על העבירה המגעילה של ראמוס, לקח אחריות. לא שבור ולא בטיח. היום כבר מופיע באינטרנט תעוד שלו שר עם האוהדים.

yaron 27 במאי 2018

וואלה הרגתם אותי, נשמע כמו שני חברה שמתווכחים איזה אוטו יותר טוב, מרצדס או ב.מ.וו…
שניהם מדהימים ושניהם ייזכרו לנצח כגדולים בהיסטוריה לגילם :-)

אופיר ממן 27 במאי 2018

סער
אני גם חושב שהוא אחלה גבר ולא אמרתי שהוא שבור נפשית באופן כללי מההפסד (הוא כבר רגיל להפסיד גמרים ;) ) אלא שאתמול הוא נחנק מנטלית

אביאל 27 במאי 2018

למסי בתכלס יש שלוש ליגת האלופות, בראשונה הוא קיבל אמנם מדליה אבל הוא היה פצוע אחרי המשחק מול צ׳לסי בשמינית הגמר.

אז יש פער ועוד נקודה, שלמסי היתה קבוצה היסטורית, עם סגל לא פחות מהסגל הנוכחי של ריאל (אגב, קצת מצחיק להתלונן על הסגל הנוכחי של ברצלונה עם השמות שמשחקים שם, כאלה שהפסידו פעם אחת בלבד בליגה העונה ולקחו דאבל) הוא לא הצליח לקחת ברציפות ולקחת שלוש ברצף זה הרבה יותר מורכב בליגת האלופות ומסי יכול לספר את זה מקרוב.

ממן 27 במאי 2018

אביאל עזוב, את המשפט 'קצת מצחיק להתלונן על סגל' הבאת מהבית, כי אף אחד פה לא התלונן על כלום. ואם באת עם תגובה מוכנה מהבית, אין לי יותר מידי עניין להתייחס.

אביאל 27 במאי 2018

ממן – האמת שהייתי בהשפעה מהכתיבה של כמה מאוהדי ברצלונה אצל דורפן שדיברו על זה שברצלונה זה מסי ומסי בלבד.

בכל מקרה, לא התייחסת לדברים שכתבתי, הסטת לאן שנוח לך, באת עם זה מהבית ?

ממן 28 במאי 2018

נו באמת אביאל אתה מתנצל בהגינות ואז שוב נפלט לך 'הכל עובר אליך וקקי בידיך'? תהיה החלטי ומעשי ותגיד 'טעיתי, לא טענת שום דבר לגבי הסגל של ברצלונה'. ואני לא מתחמק, כתבתי לך בפירוש שאין לי צורך ועניין לענות למי שטוען נגדי דברים שלא אמרתי…
אם יש איזו שאלה / תמיהה / ביקורת רלוונטית לפוסט אתה מוזמן לכתוב אותה בשמחה ואגיב גם כן בשמחה. לקחת שלוש אליפויות ברצף זה מורכב מאוד, אין לי שום סיבה לחלוק על זה גם כאוהד ברצלונה. זה הישג אדיר שברצלונה יכולה רק להתקנא בו, וכבר אמרתי לא מעט פעמים שריאל קבוצת נוקאאוט טובה יותר, ובשלוש השנים האחרונות (למעט ההצגה של מסי מול צ'לסי השנה) רונאלדו גם שחקן נוקאאוט טוב יותר. למסי עד גיל 27-8 היו הצגות נוקאאוט מדהימות שאנשים משום מה שוכחים, אולי הבשלות המוקדמת שלו עומדת לו לרועץ.
בכל מקרה, את המחירים שילמה ריאל בליגה. 2 אליפויות בעשור.

היסטוריון של ספורט 27 במאי 2018

ממן יקירי
אני אוהב את מסי וחושב כמוך שהוא יצירת אומנות.
אך כאוהד ברצלונה לאוהד ברצלונה אני אומר לך בחיית דינאק.
מה אתה סופר לי אליפויות ספרד ?
בכל הכבוד להם (ולדאבלים המקומיים) ויש כבוד אפילו הרבה אין מה להשוואות אותם לגביעים הללו עם האוזניים הגדולות.
וגם 2-15 בליגה לא ישנה זאת .
וכאן אבקש לומר כמה דברים .
1. האמת היא שהופתעתי שכן חשבתי שברצלונה דווקא היא תהיה זו שתזכה בגביע הזה שנה אחרי שנה למה זה לא קרה בברצלונה ?
התשובה שלי בדיוק כמו שפיויול אמר היום .
צריך שינוי סדר עדיפויות אך חוששני שמאוחר מדי .
למה אני מתכוון ?
נלך קצת אחורה לעונת 2011-2012 העונה שברצלונה הפסידה אליפות לאחר 3 שנים אז ברצלונה לדעתי הבינה משהו מוטעה אסטרטגית .
היא הבינה שהיא הפסידה את האליפות הזו כי הבחורים שלה עייפו בלנצח בלבנטה .
ריאל זכתה באליפות בעונה ההיא כי היא התייחסה לכל משחק ליגה כאל גמר ליגת האלופות .
ברצלונה לא הפסידה כי הייתה פחות טובה מריאל (המאזן הפנימי היה לטובתה).
אלא בגלל היחס לכל משחק ליגה זוטר .
ברצלונה הסיקו את המסקנות (שוב בעיני הלא נכונות ).
הביאו צעירים רעבים על חשבון הסוסים הוותיקים ולקחו את רוב האליפויות מאז כולל 3 דאבלים ב4 שנים .
וכולל עונה כמעט נטולת הפסדים .
אבל היה לזה מחיר בכך ששיחררו 2/3 הגדולים ביותר שלהם צאבי ואנסייטה הרבה הרבה טרם הזמן .
אז נכון ברצלונה לא הראתה להם את הדלת החוצה ואני מאמין שבאמת רצתה שיישארו אלא שהמסר הוא לרוץ אחרי כל משחק ליגה ממילא מעובר להם באופן סמוי השדר של אתם כבר קצת מעבר צריכים סוסים צעירים .
בשורה התחתונה אם אני משווה את צאבי ואנייסטה לסקולס וגיגס ואפילו לפירלו .
הרי שאיני יכול שלא לקבל את ההרגשה שבמבט היסטורי היו להם עוד מספר שנים משמעותיות ואם היו עוטפים אותם בצמר גפן הם היו מביאים עוד תארי אלופות לקבוצה.

2. אשר לריאל פרדוקסלית דווקא חולשתה היחסית מול ברצלונה ההיסטורית איפשרה לה להתמקד למשימה יותר נקודתית ולא לאורך עונה שלמה והיא עשתה זאת מצויין .

3. זה קצת מזכיר לי את פדרר (בהבדל אחד שהוא הפייבוריט שלי בניגוד לריאל )
שהבין שבגילו הוא כבר לא יכול לרוץ יום אחר יום על הסוסים האחרים והסיק את המסקנות ואיפשר לעצמו עוד כמה תארים בכך שהוריד קצב .
הפלא הגדול שבחור כרונאלדו היה מוכן לכך גם בזכות זידאן .

4. בכל זאת זו לא רק אסטרטגיה זה שלל גורמים חלקם מקריים .
נגיד זאת כך זו לא הקבוצה הטובה ביותר ב40 השנה האחרונות אפילו רחוק מכך
(ברצלונה 09-11 ,מילאן של ההולנדים ).
אבל איך אמר פעם נפוליאון ?
תביאו לי גנרל עם ס"מ מזל מאשר ק"מ שכל …כנראה שזידאן מצאצאיו .

נראה לי שהשערים בגמר הסבירו בצורה המוחשית ביותר את הכוונה .
מצד אחד קבוצה עם המון עומק וכישרון שמעלה שחקן כמו בייל מהספסל (כי כנראה הוא לא היה מספיק טוב לעלות בהרכב) שמבקיע שער אגדי ממש.
אך מצד שני לא ניתן להתעלם גם מהק"מ מזל (לא ס"מ….) שהם קיבלו אם בפציעה של סלאח ועם הטעויות של קריוס.
והמדהים הוא שהדוגמאות הללו הם רק שחזור של השלבים הקודמים (השער של רונאלדו מול יובה וכנגד …השער של בנזמה מול מינכן ).
כנראה שצריך את שני הגורמים .

5.מסי ורונאלדו לפני ההשוואה .
קודם כל לפני שמשווים למדתי להסתכל עליהם כמקשה אחת זה רק מעצים אותם והיום כבר ניתן להסכים שזה רק מגדיל אותם .
אז ככה שהאבק התפזר ואם לא היינו בשנת מונדיאל הם היו המועמדים היחידים לכדור הזהב תואר ששייך להם משנת 2008 .
זאת אומרת כנראה 11 תארים ברצף .
בזמן הזה הם לקחו במשותף את כל תארי מלכות השערים באלופות (ב 2015 נאיימר הצטרף אליהם לזכייה משותפת ).
כמו כן מסי זכה בנעל הזהב שהייתה 9/12 של שניהם בשנים אלו .
זה פשוט מדהים .

6. ועכשיו להשוואה .
למען ההגינות יש שני פרמטרים תארים משמעותיים ואיכות כדורגל.
בצד ההישגי כמעריץ מסי מושבע אני סופר את השורה התחתונה .
רונאלדו 5 גביעי אלופות ויורו .
סה"כ 6 תארים בכולם היה פקטור של ממש הגם שאת גמר היורו ראה מהקווים (פתח ושיחק 25 דקות …הוחלף דקה 25 שיחק בפועל פחות).
חוץ מזה הצעיד את נבחרת פורטוגל לעוד גמר יורו וחצי גמר מונדיאל (ועוד חצי יורו ).
ואת היונייטד לגמר יורו .
מסי זכה אמנם ב4 גביעים אך בגביע הראשון נפצע במשחק הנוקאאוט הראשון ולא שותף בהמשך ככה שזה תואר כוכבית.
הוא גם הצעיד את ארגנטינה לגמר מונדיאל (קופה אמריקה נחשב פחות משמעותית לטעמי ).
לכן מבחינה הישיגית לצערי הרב העליונות נכון להיום שייכת בעיני לרונאלדו .

אבל יש עוד פרמטר שמבין שכדורגל הוא משחק קבוצתי ולא הכל תלוי בשחקן בודד מה שנקרא לעשות את הקבוצה טובה יותר ובכלל להיות שחקן יותר שלם ,אטרקטיבי ומרטיט.
בפן הזה מסי גדול מרונאלדו .
בשורה התחתונה השחקן הכי הישגי רונאלדו אך הכי טוב מסי .

7. ואם כבר דיברנו על השיגיות אז בכל הכבוד לראונאלדו יש אחד הישגי יותר ממנו זהו ראמוס .
אמנם אתמול הוא לכלך בגדול אבל איני יכול לשכוח לו את שערי ההכרעה .
בשורה התחתונה תואר שביעי גדול בדיוק כמו צאבי ואנייסטה (אלא שהאחרונים היו זוטרים בתואר ב 2006 וצאבי עלה רק מהספסל בגמר 2015 ).
ראמוס פתח בהרכב בכל הגמרים הללו (4 אלופות 2 יורו 1 מונדיאל ).
והוא ממצב עצמו כגדול הווינרים (בטח אם סופרים לו שערים מכריעים).

8. המונדיאל .
למען ההגינות גם מסי וגם רונאלדו רחוקים מאד בעיני מטופ 4 (ברזיל ,ספרד,צרפת ,גרמניה).
והסיכוי שלהם לזכות בגביע לא גבוה.
אך אם זה יקרה זה עשוי שוב לטלטל אותנו היסטורית ..רונאלדו בוודאי בסיכוי האחרון שלו .
אשר למסי אני רוצה להאמין שיש לו עוד מונדיאל בקנה.

ממן 27 במאי 2018

היסטוריון תודה על התגובה, אבל אני חולק לחלוטין על נק. המוצא שלך ולא מקבל אותה. לשים את כל הז'יטונים שלך על ליגת האלופות כדי להגיד 'הבאנו 3' לא מרשים אותי, ואני לא רואה שההישג נתפס כיוצא דופן. ריאל אף פעם לא הוכיחה שהיא הקבוצה הגדולה בעולם באמת עם טראבל. כל הכבוד על הזכיות, בהחלט מגיע להם פירגון וכבר כתבתי פה בכמה פוסטים שהם קבוצת הנוקאאוט הגדולה אי פעם ושהקילר אינסטינקט שלהם הוא עניין להתקנא בו אבל מצד שני לבטל או למזער את ההישגים של ברצלונה יהיה מיותר.

היסטוריון של ספורט 27 במאי 2018

מכבד את דעתך.
אני נאמן לאמת שלי גם כשהיא מפריעה לי מאד (הלוואי והייתי יכול לקבל דעתך ).

היסטוריון של ספורט 27 במאי 2018

בכל זאת פטור בלא כלום אי אפשר .
אז ככה אליפות מקומית בספרד הייתה תחרות דו ראשית והיום תלת ראשית.
התחרות על הצ'מפיון גם בגלל שזה מפעל גביע כוללת בתאוריה מספר דו ספרתי של קבוצות
(פ.ס.ז ,מינכן ,יובה ,ריאל ,ברצלונה ,אתלטיקו ,יונייטד ,ליברפול ,צ'לסי וסיטי ..ולעיתים אחת פחות או אחת יותר )

אופיר ממן 27 במאי 2018

ומנגד זו תחרות גביע (נוקאאוט) לעומת רצף משחקים ארוך בו כולן נפגשות פעמיים.

Jhkj 28 במאי 2018

בחמש השנים האחרונות ליגת האלופות היה מירוץ בין התלת ראשי לחמש ראשי כשלמעט השלוש הספרדיות לפעמים גם קבוצות כמו באיירן יובה או סיטי היו מועמדות ריאליות. בכל מקרה בכל חמש השנים האלה, רומא היא הקבוצה השנייה בכל החמש שנים האלה שהצליחה להדיח אחת מהשלוש הספרדיות בנוקאאוט.

אריק 27 במאי 2018

אני בכלל בעד לחבר בינהם.
זה הדור של מסי ורונאלדו.
לא סובל את הקבוצות שלהם ותמיד נהנה לראות אותם גם כשמפרקים את יונייטד.
למה כל הזמן להשוות?
הם יזכרו ביחד כמו בירד ומג'יק וזה מצויין.
היום כבר לא מתווכחים מי היה יותר גדול. זה לא חשוב.

ממן 27 במאי 2018

אין לי בעיה עם זה אריק, אין לי בכלל בעיה עם אנשים שחושבים שרונאלדו יותר טוב, ולפחות מבינים שיש פה אלמנט סובייקטיבי. העניין הוא שכתבתי פוסט שיש בו 4 פסקאות, רק אחת מהן השוואתית, והפאנצ' שלו (הפיסקה המסיימת) היא בדיוק על מה שאתה אומר – הביחד שלהם, היריבות הנהדרת, הבירד ומג'יק. מה לעשות שכולם בוחרים להתייחס לאותה הנקודה ועוד לכעוס עלי בדרך? נו נו, מתרגלים ;)

דוד 27 במאי 2018

אופיר,
הקייס של מסי לעדיפות תאריו מאלה של רונאלדו, נובע אך ורק מזה שבארסה משחקת באותה ליגה של ריאל והאליפויות שזכתה בהן היו על חשבון ריאל וכריסטיאנו (הרי לא נקבע שאריאן רובן גדול מרונאלדו בגלל שבאיירן זכתה בכ"כ הרבה אליפויות?). הבעיה עם הטיעון הנ"ל היא שברצלונה *באמת* שמה יהבה על הליגה הרבה יותר מריאל מדריד. כלומר היא זכתה בתארים שמדריד "ויתרה" עליהם (הגם שזה נתון לוויכוח. על כל פנים זו התחושה ויש לה סימוכין). לעומת זאת במפעל האירופי שנחשב יוקרתי יותר ושברצלונה וריאל חפצו בו במידה שווה, כריסטיאנו מוביל על מסי גם בתארים, וגם בשערים (ובישולים!) וגם במספר הופעות נוקאאוט מרשימות. אישית אני כאוהד ריאל מסכים שהליגה צריכה להיות חשובה יותר,- וסל התארים של מסי שוקל יותר.

דונאדוני 28 במאי 2018

לא הבנתי מאיפה ההנחה שריאל שמה את כל הז'יטונים על ליגת האלופות?
מאיפה ההנחה שהיא מתרכזת בליגת האלופות ולא בליגה?
בגלל שהם הסריחו בליגה אז פתאום לא אכפת להם מהליגה?
זידאן בעצמו אמר שהוא מעדיף לזכות בליגה מאשר באלופות (לא ברור לי למה, אבל אמר).

בכל אופן, לבנות אסטרטגיה כדי לזכות בליגת האלופות ולהיות בהילוך שני בליגה זו אסטרטגיה מפגרת לגמרי.
אין מצב שבריאל באמת פעלו באסטרטגיה כזאת, זה ממש ממש מטומטם.
איך אפשר לשים את כל הביצים במשחק גביע? מספיק טעות שופט אחת קריטית במשחק נוקאווט וכל האסטרטגיה הולכת לפח.
יופי אז תגידו עובדה שריאל זכתה 3 פעמים. אז מה… זה סתם מבחן התוצאה ותו לא. לבנות קבוצה עם 16 שחקני וורלד קלאס רק כדי להגיע מוכן לאפריל-מאי? לא מבין מי קונה את זה ואם זה נכון זה לא נסלח מבחינת אוהדי ריאל.
למה שסגל כל כך רחב יוותר על הליגה? למה מגיע לאוהדי ריאל לחיות בשעמומון עד אפריל?
ריאל מעולם לא זכתה בטראבל, לא הגיע הזמן שינסו לעשות את זה גם? כמו שהקבוצות הגדולות בהיסטוריה עשו ולא תירצו.
סגל כל כך רחב רק כדי להילחם על מפעל אחד עם 7 משחקי נוקאווט? הזוי שמישהו קונה את זה.

כשאתה מפסיד את הליגה בנובמבר ורונאלדו לא פוגע עד פברואר, אז מתחילים להמציא שטויות.

כל הכבוד לריאל על הזכייה בצ'מפיונס, אבל למה לא לתת להם בראש שהם ביזו בליגה ובגביע? למה לתת להם הנחות ולומר שהם לא מתאמצים שם?
ברסה לוקחת אליפויות – ברסה מתרכזת בליגה. ריאל לוקחת צ'מפיונס – ריאל מתרכזת בצ'מפיונס. ממש הסקת מסקנות מחקרית.
בטח ה-3-0 שברסה הפסידה לרומא נבע מזה שהיא התאמצה בחודש דצמבר מול לבאנטה.

ברסה וריאל הולכות על כל התארים נקודה. איפה שהן מצליחות, סבבה, ואיפה שלא, לא סבבה. זה לא נובע מהתרכזות במפעל מסוים.
איזה פרשנויות בגרוש אני שומע מאנשים שמבינים כדורגל… מביך.

דוד 28 במאי 2018

מי אמר שלא אכפת להם מהליגה? השאלה היא מה הם רצו יותר. השאלה מה גורר מה: אם אתה מסוגל לנצח את סלטה ויגו אז אתה תנצח את באיירן מינכן, או שאם אתה מנצח את באיירן אתה מסוגל לנצח גם את סלטה. קבוצה שמנצחת את המועדונים הטובים בעולם 4 שנים מתוך 5, מעוררת את הרושם שגם בליגה המקומית היא היתה מסוגלת לעשות יותר. הגיוני, לא?

ממן 28 במאי 2018

אני מקבל את הביקורת של דונאדוני ואני לא מבין את הפרשנות הבאמת די מתאמצת שלך דויד להגיד שבארסה לקחה ליגה שריאל ויתרה עליה. אם זה עושה לך טוב, תפדל. כך או כך מוזרה לי התלהבות מזכייה במפעל אחד כשאתה מוותר על מפעלים אחרים, בטח ברמת הסגל והמועדון של ריאל מדריד. ועכשיו לבנות סביב זה קייס כאילו רונאלדו טוב ממסי דווקא במפעל ששניהם חפצו בו במידה שווה (שוב, עומד על כרעי תרנגולת) זה מצחיק, כי דווקא במפגשים הישירים שם ביניהם מסי חיסל אותו פעמיים ובפעם היחידה שהקבוצה של רונאלדו ניצחה (יונייטד) זה לא היה בזכותו.
אגב, הקייס של מסי על רונאלדו זה פשוט שהוא כדורגלן יותר טוב, לא משנה כמה אוהדי ריאל (וכמעט אך ורק הם) לקבל את זה.

דוד 28 במאי 2018

אופיר, אני לא מחליף 4 ליגת אלופות ב-5 שנים בשום דבר. אבל הסכמתי בפירוש שסל התארים של מסי אכן שוקל יותר. ואתה גם כתבת זאת, אז אני לא מבין מאיפה תחושות ה..? יש לך 7 אליפויות ספרד אז למה צריך להזכיר את רונאלדו כל הזמן? לגבי הקייס של מסי, אכן אף אחד לא חושב שרונאלדו כדורגלן טוב יותר, ואני גם לא אמרתי זאת. דיברתי רק על איכות התארים שלו לעומת אלה של מסי. נ.ב. להזכיר את ה"נוקאאוט" של מסי על ריאל בחצי הגמר של 2010 זו בדיחה שפלה. יותר נכון הנוקאאוט של השופט הגרמני "המעריץ של מסי" (ע"פ ראיון שלו כמה חודשים לפני המשחק). אני זוכר היטב את המשחק. רונאלדו שיחק הרבה יותר טוב ממסי לפני האדום ההזוי של פפה.

ממן 28 במאי 2018

נשבע לך דויד, התכוונתי נורא לפרגן לרונאלדו בפוסט הזה! אז השתרבבו כמה עקיצות, בכ"ז אוהד בארסה.. לא? אבל כל הרעיון של הפוסט הזה הוא פירגון לגדולה שלו ולמה שהוא גורם לנו כאוהדי בארסה להרגיש. הבנאדם מטלטל לטוב ולרע.

היסטוריון של ספורט 28 במאי 2018

לא יודע אם זו הייתה הכוונה.
אבל בעיני .
ריאל לא ויתרה על הליגה באופן יזום אך בשלב מאד מוקדם של העונה היה ברור שהיא לא תיקח את הליגה.
(יכול להיות שהערה של זידאן נבעה מזה בכדי לגרום לרצות להילחם על משהו שהיה די אבוד).
אבל מתחילה ריאל לא ויתרה על כלום ושום דבר (ולראייה אשתקד לקחה גם את הליגה).
בעקבות השרשורים עוד כמה תובנות .

1. הגביע הספרדי.
בזמן שריאל לוקחת שנה אחר שנה אלופות ומפשלת סדרתית בגביע הספרדי (בשנתיים האחרונות הודחו מול קבוצות חלשות משמעותית ממנה.אשתקד סלטה השנה אייבר כמדומני ) ברצלונה לוקחת את הגביע הזה ברצף 4 שנים.
אבל ייתכן שיש מחיר לזכיות הללו שכן הגביע הספרדי משוחק בית וחוץ והוא משוחק בדרך כלל בשבועות של פגרת ליגת האלופות (בתקופה בין שלב הבתים לנוקאאוט ) .ברצלונה עולה עם הרכבים די חזקים למפעל הדי זניח הזה וצריך לעשות חישוב מחדש האם "הצר שווה בנזק המלך"

2. חשיבות האליפות /ליגת האלופות.
יש קבוצות שהייתי מתרשם יותר מזכייה באליפות המקומית (אם כי גם שם אם הייתי אוהד אותם הקבוצות הייתי מעדיף ליגת אלופות ).
המדובר באתלטיקו ובראש ובראשונה בליברפול.
שכן מבחינתם שהם אנדרדוג תמיד ניתן יהיה לטעון הם זכו במפעל נוק אאוט בהצטברות נתונים ובו נראה אותם בליגה באופן עקבי.
(אצל ליברפול זה יותר חזק גם כי היא זכתה באלופות ולא זכתה באליפות 28 שנה …שמתם לב שהאליפות האחרונה של ליברפול הייתה בשנה שנאפולי של דייגו זכתה באליפות באיטליה וזה נקודת השוואה אירונית בין רוזנטל לדייגו ….בעוד אתלטיקו לא זכתה מעולם באלופות )

אבל היום אליפויות ליגות מסוימות מוכרעות לעיתים בשאלה מי מנצח במקומות כמו לבאנטה ואספניול .
בעוד באלופות ההכרעה היא בין מי שמנצח את הטובות ביותר (למרות שאכן גם שם יש המון מזל ומקריות )

ממן 28 במאי 2018

לגבי הגביע הספרדי – מדוייק. חלק ממחדל השנים האחרונות, לא לפתח שחקני בית ולא לשאוף לספסל איכותי. לא ברורה ההתעקשות עליו.

דונאדוני 28 במאי 2018

היסטוריון של ספורט… אתה באמת מייחס את ההפסד של ברסה לרומא לעייפות? לחוסר חלוקה נכונה של דקות לאורך העונה?
אני ממש לא.
זה נשמע לי כמו הסבר מאולץ.
ברסה הפסידה 3-0 לקבוצה נחותה ממנה משמעותית. זה מהדברים שקורים בכדורגל ואין להם הסבר.
הרי ריאל כמעט הפסידה באותה צורה ליובה.
פשוט אצל ברסה יצא עץ, ואצל ריאל פלי. זה בערך כל הסיפור.
ברסה כבר זכתה בשני טרבלים מאז 2009… היא כן מסוגלת.
ה"כישלון" של ברסה העונה היה נקודתי בלבד לערב נתון ולא מערכתי ברמת תכנון העונה.
בכל זאת, ליגת האלופות זה מפעל גביע… איך שלא תהפכו את זה. ערב רע, וכל הפרשנים מנתחים את זה ברמת המאקרו בגרוש.
אני מסכים שליגת האלופות יותר יוקרתית, אבל הליגה יכולה לתת לנו אינדיקציה טובה יותר לרמת ניהול סגל, החלטות אסטרטגיות, חוזק של מאמנים וטיב של שחקנים באופן מייצג יותר.
אני רוצה להאמין שמאמן בונה קבוצה כדי שתרוץ טוב לאורך כל העונה, וככה הוא רוצה לבחון את עצמו. לא רק על פי תארים קצרי טווח כמו ליגת האלופות (אני מחריג את שלב הבתים כי הגדולות יעלו משם גם בלי מאמן).

ממן 28 במאי 2018

בלב שלם, עייפות, חלוקת כוחות וניהול לא נכונים של הסגל היו ההסבר שלי מיד אחרי ואני משוכנע בו לחלוטין.

ק. 29 במאי 2018

מסכים עם דונאדוני לגמרי. העונה של בארסה נפלה על גישה בזויה במשחק אחד נתון. נכון שבגביע היא יותר מתאמצת אבל מה לעשות, מפגש כפול מול אתלטיקו מדי שנה שכולל משחקים מאוד אינטנסיביים, מצריך סגל חזק, בדיוק כמו באתלטיקו במשחקים האלה. בשלבים שריאל נופלת עם הרכב משני שצריך לנצח את לגאנס, בארסה גם עולה עם הרכבים משניים

העכבר הצהוב 28 במאי 2018

בחודש אוגוסט כולם היו בטוחים שריאל הולכת לטרבל קל, ופתאום ברצלונה צצה משום מקום ומסי מוביל את בארסה לעונה גדולה ולעוד דאבל, דאבל שלשי ב4 שנים.
רונאלדו וריאל לא מצליחים להיות יציבים מבחינת זכיה של תארים בזירה המקומית , אפשר לומר שאפילו יחס הזכיות שלהם אל מול הסגל שלהם הוא די מביך, לזכות 3 פעמים ברציפות בליגת אלופות זה הישג גדול אבל זה מצריך רק 6-7 משחקים להיות בכושר שיא להבדיל מהליגה שיש לך 38 משחקים להיות בשיא ואתה צריך להראות יציבות לאורך מס' חודשים.

ריאל הנוכחית היא ממש לא הכי טובה באירופה ובעולם , אבל הם כן קבוצת הנוקאווט הכי טובה באירופה ולדעתי זו לא כזו מחמאה גדולה לקבוצה בסדר גודל כמו של ריאל.

no propaganda 28 במאי 2018

מה שקרה לברזיל ב2014 לא קשור לניימאר, פירקו אותם טקטית וניימאר לא היה עוזר בכלום. זה היה דומה למה שליברפול עשו לכמה קבוצות ב30 דקות ראשונות העונה, רק שבניגוד לליברפול גרמניה הייתה משמעותית טובה גם על הנייר אז לא היה שום סיבה לשינוי מגמה. אם היו נותנים לשחקנים של גרמניה תמריץ להמשיך לכתוש, זה היה נגמר ב10 ויותר.

Jhkj 28 במאי 2018

מוזר שאתה אומר את זה כי ליברפול שיחקו עם המון לחץ גבוה מאוד בדומה לברזיל של המונדיאל, בעוד שאר המעפילות לחצי החזיקו בקו הגנה מאוד נמוך עם הרבה עזרה בקישור, בדומה למה שיונייטד או ריאל בשלושים הדקות הראשונות עשו מולם.

no propaganda 28 במאי 2018

גרמניה לא שיחקה עם לחץ גבוהה? תראה את הגולים ה4 וה5, גולים של לחץ גבוהה קלאסיים. גם בשני ובשלישי רואים שיש המון שחקנים של ברזיל ברחבה, זה לא שהם חטפו ממתפרצות. והגול הראשון מקרן.
מי ששיחקו את ההגנה הנמוכה היו הקבוצות בצד השני של ההגרלה: ארגנטינה, הולנד, קוסטה ריקה.

Jhkj 28 במאי 2018

לא מצליח למצוא תקציר שמראה חלק מספיק גדול מהשערים שיראה שאכן הם נבעו מלחץ הגנתי גבוה, בכל מקרה התכוונתי ללחץ ההגנתי, לא להאם הם ישבו או לא ישבו להם על השער למקרה שלזה אתה התכוונת. אם יש לך המלצה לתקציר נורמלי שיראה את המהלך מחטיפת הכדורים אשמח

ממן 28 במאי 2018

זה היה הרבה יותר מפירוק טקטי, אחרת תצטרך להסביר למה גרמניה לא הלהיבה לפני ואחרי (ארגנטינה היתה טובה יותר בגמר) וזה בהחלט קשור לניימאר, ששחקנים עלו עם חולצה שלו להמנון כאילו הוא מת

יואב 28 במאי 2018

ובשולי הדברים ובלי לנקוט עמדה, אני בטוח שהגמר היה מאד מבאס עבור רונאלדו ושהמספרת של בייל הרגה אותו. כל ההתבטאויות שלו אחרי זה של דיווה נעלבת שרוצה למשוך אטנשיין כאשר הכותרות הולכות לשחקנים אחרים. אני לא מתיימר להבין מה עובר על אנשים במעמד כזה אבל אני משער שחלקם מקבלים שריטה, אולי אפילו הפרעת אישיות. זה נראה מאד צורם לעין הרגילה שלעולם לא תעמוד בלחצים ואתגרים כאלה ועדיין תשפוט לחומרה, אבל יש בזה גם משהו מאד מכמיר לב. ועצוב.

דוד 28 במאי 2018

צודק. כאוהד ריאל זה הפריע לי מאוד. אני באמת חושב שהוא השחקן הגדול של ריאל מדריד בכל הזמנים, אבל הגיע הזמן להיפרד. אם בייל צריך לעזוב בגלל שרונאלדו חייב להיות הכוכב (גם אם בייל טוב ממנו), זו כפיות טובה חמורה של הקבוצה וזה גם ידרדר אותה מקצועית.

ק. 28 במאי 2018

עוד לא סיימתי לקרוא את כל התגובות אבל הקרדיט שרונאלדו זוכה לו על הגמרים של 2014, 2016 (כל הקמפיין) ו-2018 (היה גם חלש בשני מפגשי החצי), נשגב מבינתי, כנ"ל לגבי היורו. הוא שחקן מספיק גדול כדי שמה שעשה בזכיות של 2008 (כדור הזהב היחידי שהגיע לו לדעתי) ו-2017 יעמוד לזכותו, לצד 2 האליפויות בריאל, האליפויות ביונייטד ושלל השערים.

no propaganda 28 במאי 2018

זה לא באמת נשגב במבינתך, זה פשוט מבאס לראות שכוכבנות הפכה להיות חשובה יותר מיכולת :).
אם אני ממש אשתדל, אני אמצא תגובה שלי שאומרת את זה עוד כשמסי זכה ב2010.
ולצערי זה הולך להתדרדר, לפחות רונאלדו ומסי באמת שחקנים גדולים, ההמשך הולך להיות יותר גרוע.

צור שפי 28 במאי 2018

כמי שלא מושקע ריגשית לא בזה ולא בהוא אני מאוד מתחבר לעניין הבסיסי – האם הספורט הוא אמנות (art) או אומנות (craft). מהתשובה לשאלה הזו, שכמובן לעולם תהיה סובייקטיבית, ולא מסטטיסטיקות שונות ומשונות תיגזר ההעדפה שלנו. ושלי היא מסי.

דוד 28 במאי 2018

מתקשה להסכים: גם בגזרת האומנות יש למסי קייס חזק (שוויון ביכולת ההבקעה, יתרון בבישולים). וזאת לעומת גזרת האמנות, שם רונאלדו לא נותן פייט אמיתי בדרך כלל. לדעתי הקייס האמיתי של רונאלדו הוא בגזרה שלישית. "הירואיות".

רומן ואן גוך 10 ביוני 2018

יש לי הרגשה חמה מאוד שרונאלדו חוזר הביתה בקיץ, לאולד טראפורד.
יש לו עוד שנתיים לתת לדעתי בטופ של הטופ והוא מאוד ישמח לשחק תחת מוריניו שידע להוציא ממנו את המקסימום.
אני חושב שרונאלדו רוצה עוד צ'אנס אחד לשחק בליגה האנגלית וגם לעוד צ'מפיונס אמיתי ומרגש ולא משהו מלוקק ומשעמם עם מדריד.

Comments closed