תגדל ותהיה גנרל

אתה לא רצית להיות שם בכלל

בס"ד

אם מודים על האמת, ואף פעם לא הייתה לי בעיה להודות על האמת –
מסי נמצא בשלב בו הוא לא צריך להלחם על המורשת שלו מול רונאלדו או מול מראדונה אלא מול עצמו.  זו השורה התחתונה וכל מה שייכתב מעכשיו יוצא מהנקודה הזו וחוזר אליה.

מסי של עד גיל 26 בערך, היה חתיכת ווינר.  הופעות ספקטקולריות בכל שלבי ליגת האלופות כולל גמרים, קצב איסוף תארים מסחרר, כדורגל מעולם אחר.

מגיל 26 והלאה (למעט עונת הטרבל עם אנריקה) נשאר רק הכדורגל מעולם אחר, שזה יותר ממה שיש כמעט לכל שחקן אחר להציע, אבל כשמדברים על כדורגלן בסדר הגודל של מסי זה לא מספיק. בצדק, השורה התחתונה קובעת.  בצדק, מצפים ליותר.

ואולי זו הבעיה שלו. באף ראיון, מעולם לא שמעתי אותו טוען להיות הגדול מכולם, לא בדורו או בכל הזמנים.  יש שיגידו שזו ענווה. חבד"ניק חכם פעם לימד אותי שבניגוד למה שכל העולם חושב ענווה היא לא להתקטן בעיני עצמך ואחרים – זו בעצם בכלל גאווה, כי עצם הצורך להקטין את עצמך מניח אותך במרכז – ענווה היא להכיר ולהעריך את כל סט היכולות שלך, למקסם אותם, להכיר במתנות שנתנו לך ולהוציא אותן לפועל. ומכיוון שמי שמערער על יכולות הכדורגל של מסי הוא, מצטער, פשוט לא בר דיון בעיני, נראה שמנטלית מסי פשוט לא שם.

הוא מעולם לא ביקש את זה, להיות הכי גדול, להיות הכי טוב, הוא מבין מה מצופה ממנו, הוא באמת משתדל כי כזה הוא, אבל אין לו את משאלת הלב הפנימית. הוא מקרין את זה, רואים את זה על הנבחרת שלו. כמו שפורטוגל היא צלמו של רונאלדו כך ארגנטינה היא צלמו של מסי.  אולי לסמפאולי היה כדאי להפנים את הדיבר השני "לא תעשה לך פסל ומסכה".

כל עוד לא נדרש ממסי להיות הכי גדול, הוא היה הכי גדול. ברגע שנדרש ממנו להיות הכי גדול, הוא הפסיק להיות.

נכון ל3 השנים האחרונות, הכדורגלן הטוב של הדור הוא לא הכדורגלן הגדול של הדור.

ואחרי שזה נאמר, ובניקוי תגובות פבלוביות של הייטרים ("הגמד המסריח העלוב האפס") ומעריצים עיוורים ("זו נבחרת גרועה הוא לא אשם כלל". זו אכן, אבל השני לא משחק בברזיל של הסבנטיז), אפשר להתרכז גם בשאר. לא בשאר אסד – בשאר האשמים. ובמילון שלי "בשאר האשמים" = סמפאולי. יודעים מה, אולי גרוע כמעט כמו אסד.  אם עבודת האימון שלך כוללת את מסי מאחור ורחוק מהשער, אם שחקנים כמו דיבאלה לא רואים דשא, אם שחקנים כמו די מריה (טיפ : שווה לראות שידור של ארגנטינה ברוסית רק בשביל ה"דימה רייה" שמקבלים מהשדר) קיבלו משבצת בטאבו בלי קשר ליכולת, אתה מאמן גרוע.
אם כל זה לא אשמתך ואתה חושב שמסי הוא לא קואצ'אייבל, אם אין לך האוטוריטה לאמן שחקן בסדרי גודל כאלו, תניח המפתחות. נבחרת ארגנטינה נראית רע כבר תקופה ארוכה ולסמפאולי חלק עצום. ההרכבים לא ברורים, חלק מהזימונים לא ברורים, ההתנהלות לא ברורה (בשביל מה לפרסם הרכב יום לפני, מה השקיפות הזו?).

בשורה התחתונה, המשחק הבא של מסי מול קרואטיה הוא המשחק החשוב בקריירה שלו. ובהנחה שהוא יסתיים עם נקודה/ות, המשחק מול ניגריה הוא גם כן החשוב בקריירה שלו.
בהתייחס למה שנכתב למעלה, אני לא בטוח שזה טוב.

ובנימה אישית,
דיר באלק מסי, תראה.  יש לי כרטיסים לסנטפטרבורג למשחק מול ניגריה.  אתה רוצה להרוס את המורשת שלך שם? תהרוס.  אתה רוצה להיות מודח בבתים ולשבור לכולם ולעצמך את הלב? תשבור.  אבל מול קרואטיה תביא את הנקודות. אל תביא אותי עד לרוסיה בשביל לראות משחק מת.

תודה.

הפקק בשדרות ה-9 ביולי
סרביה - קוסטה ריקה. נבחרת שלי לרבע גמר לפחות

56 Comments

אחד העם 17 ביוני 2018

נבחרת ארגנטינה לא מצמיחה כישרונות ברמה הגבוהה ביותר כמו פעם.
אני משער שהתנהלות המושחתת של ההתאחדות יש קשר עם זה.
אי אפשר להתקדם במונדיאל עם הגנה שערורייתית.
תשווה עם הנבחרת שהיתה ב 2006: בהגנה היו אז'אלה , היינצה וסורין (וזאנטי שפקרמן הגאון החליט לא להזמין). בקישור שחקנים כמו מסצ'רנו, רודריגז , קמביאסו , ריקלמה ועל הספסל איימאר ומסי הצעיר. בהתקפה סביולה, קרספו וטבס מחליף.
לדאבון לב, היום הנבחרת היא צל חיוור בהשוואה לעשור הקודם.

dmc 17 ביוני 2018

חלוץ פותח ובלם פותח של אלופת אנגליה, חלוץ וקשר התקפי שהם הכוכבים של אלופת איטליה, מסי אין צורך להרחיב, השאר אולי רמה מתחת, לפחות, אבל לא פראיירים. שחקני הרכב בפריז, מילאן, סביליה, רומא ועוד. יש שם עם מה לעבוד והם לא צל חיוור של אף נבחרת

אחד העם 17 ביוני 2018

אז'אלה, היינצה וזאנטי היו משחקני ההגנה המובילים בעולם בזמנם

dmc 17 ביוני 2018

אולי זאנטי. השאר לא. אבל זה לא העניין, זה אולי לא הדור הכי טוב שהיה אבל יש שם אחלה נבחרת. לא צל

אחד העם 17 ביוני 2018

היינצה היה במנצ'סטר יונייטד בימי הזוהר. נבחר על ידי האוהדים כמצטיין העונה ב 2004, הבלם הראשון והדרום אמריקאי הראשון שנבחר. (אפילו ארדילס לא זכה לכבוד הזה). אז'אלה לקח אליפות באיטליה עם מילאן , אחר כך שתי אליפויות בספרד עם ולנסיה, שני גמרים של ליגת אלופות, גביע אופ"א וסופר קאפ אירופי. כל זה , כעוגן של ההגנה וכשחקן מוביל.
הסכמנו שלא להסכים

ממן 17 ביוני 2018

לא שאתה לא צודק, אבל הם חטפו גול אחד אתמול סה"כ.. הם גם לא הפסידו לגרמניה בכלל הגנה (הגנה הביאה אותם לגמר)

אחד העם 17 ביוני 2018

גול אחד מול נבחרת שהחזיקה 27% מהזמן בכדור.
"כִּי אֶת רַגְלִים רַצְתָּה וַיַּלְאוּךָ וְאֵיךְ תְּתַחֲרֶה אֶת הַסּוּסִים?"

ממן 17 ביוני 2018

אני אהפוך את הטענה:
נבחרת שהבקיע גול אחד ב73% החזקת כדור ואתה טוען שעיקר הבעיה בהגנה?

משאיר לך לבחור ציטוט..

אחד העם 17 ביוני 2018

גם וגם
אבל הצלחה במונדיאל מתחילה בהגנה יציבה. (זוכר את 2010 עם מרדונה כמאמן? משחק יפה נגד גרמניה ורביעיה בסוף)
החלק הקדמי אף הוא צולע. אגוארו חלוץ טוב, די מריה חי על תהילת העבר, היגוואין נשנק במשחקי הכרעה (הגמר הקודם הוא דוגמא אחת מני רבות).
הקישור אפור כשק, כשדנים במדינה שהצמיחה כשרונות כמו ארדילס, ויז'ה, רדונדו, סימאונה, ורון והרבה אחרים (שמתי בצד את מספרי 10, מתוקף הסכמה לטענה שדיאבלה הוא שחקן ראוי לעמדה הזאת ולא נעשה בו שימוש)

Jhkj 17 ביוני 2018

בנוגע לדור הנוכחי והעתידי, יש המון כישרון לאונטרו מרטינז, מזה, פאבון, אנחל וחואקין קוריאה, ממנמה, פארדס ודיבאלה סופר דופר מוכשרים. גם הדור הנוכחי מכיל לפחות ארבעה אנשים שהיו מלכי שערים בליגות הגדולות באירופה, הבלם המוביל של אלופת אנגליה, בלם שהגיע לחצי גמר ליגת האלופות עם רומא (למה הוא לא פותח) ושחקנים מעולים אחרים כמו מסצרנו.

בנוגע לבעיה העיקרית של הנבחרת יש שתיים, המאמן, סמפאולי, פגע אומנם בחילוף של פאבון, אבל ההצבה על המגרש חושך, וגם ההגנה שלו שהיא גם הבעיה השנייה, לא מסודרת, לא אחראית, כדורים ושחקנים עוברים בה בלי השגחה. אין מקום לרוחו בהרכב, אולי גם לסליביו, מעדיף פייטר ובולדוג כמו מרקדו שיעשה מה שצריך גם בשיניים

ממן 18 ביוני 2018

אני גם לא הבנתי איך אחד שחי את המשחק כל רגע כמו מרקדו ונתן עונה טובה בסביליה (לפחות בקמפיין האלופות) לא על המגרש.

ממן 17 ביוני 2018

העניין הוא שנבחרת ארגנטינה היא תמיד אותה נבחרת ארגנטינה. זה תמיד היה קוסם (מראדונה / מסי) 1-2 חלוצים נהדרים, עוד קשר מהטופ וחבורה של לוחמים.
ההגנה אתמול באמת הייתה שערורייתית בחצי הראשון, אבל זה לא בהכרח בגלל השחקנים בהרכב כמו הבלאגן בנבחרת. מפחיד לחשוב מה יקרה מול קרואטיה.

קלבדוס 17 ביוני 2018

חולק עליך לאורך ולרוחב. אתה טועה אני חושש, או לא מכיר את נבחרות ארגנטינה. זה המודל (אין מודל) שהתגבש מ-2010. והגבתי ארוכות בסוף.

אופיר ממן 17 ביוני 2018

זה בסדר גמור, נהיה חלוקים. השוני הוא בגישת ההתאחדות וברצף המאמנים החלש.

dmc 17 ביוני 2018

פוסט מצוין. בקשר לסמפאולי, אני שונא שמאמן בא ומתחיל להתחכם עם ההרכב והשיטה כשיושב לו מול העיניים שחקן כמו דיבאלה. שים אותו מאחורי אגוארו, תזיז את מסי לימין וסגרת הרכב. לא, הוא רוצה את מזה (מסה?) וביגליה. מגיע לו

ממן 17 ביוני 2018

כל מילה.

מיכאל 17 ביוני 2018

פשוט מבאס, אחרי הפארסה של 2010, היו צריכים תכנית לאומית מסודרת (מי אמר איסלנד?) להרים את הנבחרת הכי מסודרת ומתאימה ללאונל. בחייאת רבאק, יש לכם את מסי שיודע לעשות מלא דברים, תנו לו כלים טובים. יודע שהיגוואין וקון והחבר'ה טובים. אבל תרימו הגנה נורמלית ותכנית אימונים מסודרת.

אלעדכ 17 ביוני 2018

לשחקנים האלה אין מנוחה. כל משחק הוא הכי חשוב בקריירה שלהם

ממן 17 ביוני 2018

אם זו ביקורת אני מבין אותה, אבל קשה להפריז בחשיבות שני משחקים שלחלוטין יכולים להחריב את הנראטיב שלך כשחקן. מה לעשות שספורט הוא הרבה סביב גלאם, כל שניה מכרעת וכל קלישאה צודקת..

יואב 17 ביוני 2018

אני ממש לא חושב ששני המשחקים האלה יכריעו נארטיב שלם. זה כן ישפוך עוד דלק למדורת הדיכוטומיה אבל לא באמת יפגע במעמדו ההיסטורי של מסי. וזה תקף גם לרונאלדו.

ק. 17 ביוני 2018

התגובה המדויקת ביותר בנושא. יפה יואב.
אני מציע במחצית או בהפסקת var מול קרואטיה לעצור שניה ולדון שוב בגדולתו של מסי עד לאותה נקודת זמן, וכמובן ביחס למה שרונאלדו יעשה בקריירה עד המחצית מול מרוקו יום קודם

ממן 17 ביוני 2018

אפשר לחשוד בי באי אהבת מסי באותה המידה שאפשר להתייחס למונדיאל בו מסי לא יעבור את שלב הבתים (מאוד מקווה שלא יקרה!) ככזה שלא יפגע בנרטיב שלו.

בכל מקרה, התגובות שלכם ובמיוחד שלך 'ק' קצת עושות עוול לפוסט לדעתי, כי הוא מתייחס למסי של 4 שנות הקריירה האחרונות. אבל תמיד קל יותר להגיב בסרקאזם, כמובן.

אלעדכ 17 ביוני 2018

זו ביקורת שלא כוונה כלפיך.
אם נזרוק למדורה של שניהם גם שחקנים כמו לברון, דוראנט וכו', אני חושב שאני שומע את השם שלהם בערך 50 פעם בשנה בהקשר של "המשחק החשוב בקריירה".

יואב 17 ביוני 2018

כן, תיהיה פגיעה בנרטיב בדיוק כמו אם יפסיד בגמר. לזה כוונתי ולגמרי בלי ביקורת על הפוסט או ציניות.
כי מסי ספציפית כבר נשפט בהכל או כלום ובכלל היום, כל טופיק חייב איזו שורה תחתונה מוחלטת ומוחצת. הרי אף אחד באמת לא מערער על היכולות הכדורגלניות. אז על מה יתווכחו? והרי חייבים להתווכח היום ולכולם יש דעה על הכל.
עייפתי מזה תכלס. רונן כתב את זה אדיר.

ק. 17 ביוני 2018

אופיר,
התגובה יוחסה לרוח הדברים בדיונים אפילו פה באתר ובכלל ברשת, לאו דווקא לפוסט שלך, שכהרגלך כתוב יפה והעלה גם הרבה נקודות נכונות, בעיקר ביחס לסמפאולי.
ובהמשך למה שאלעד כתב, אני קראתי את זה גם במונדיאל 2010 וגם בגמר של 2014 כי ברוסיה הוא יהיה מבוגר.
חזר ונתן 4 עונות מהסרטים (כולל העונה עם האליפות של ריאל, שהיה היחידי שסיפק את הסחורה בשלישיית הקסם הקדמית (סוארס היה לא רע וניימאר בינוני).
ברור שאם לא יעפילו זה כתם גדול (כמו הפאדיחה מול רומא) אבל לא מעיד על התמונה הכוללת.
הבעיה שתמיד זוכרים את המשחק/טורניר/עונה האחרונים – בדיוק כמו ששלושה מונדיאלים חלשים של רונאלדו יימחקו מדברי הימים כי הוא בדרך למונדיאל היסטורי (אפרורפו הפוסט של דורפן)

ממן 17 ביוני 2018

אבל מה לעשות שזה הספורט, אתה צריך מונדיאל היסטורי אחד כדי להיכנס לדברי הימים. באופן כללי הפוסט לא מעמת את רונאלדו מול מסי, זו פשוט השוואה שכולנו עושים באופן מותנה. הוא מעמת את מסי מול עצמו.

ק. 17 ביוני 2018

מסי כל הקריירה לא הופיע לכל המשחקים הגדולים חוץ מכל אלה שכן הופיע אליהם

ממן 17 ביוני 2018

אתה יורה בנגמש חבר

ק. 17 ביוני 2018

נכתב בציניות, כי הדיכוטומיה הזאת כבר מגוחכת, הוא הופיע לכל כך הרבה משחקים גדולים, ולחלק פחות, רונאלדו (שהיום הוא הווינר בנראטיב) "לא הופיע" ל-3 גמרים מה-4 שזכו ריאל בצ'מפיונס, 3 שערי גארבג' ב-3 מונדיאלים.
למה צריך את הקביעות החד חד ערכיות האלה? שניהם שחקנים היסטוריים.
אם מסי לא היה כובש מול אקוואדור אז כל החברה של "משתין שזה חשוב ושאין את אינייסטה ובוסקטס" היו קופצים, שם שלושער – אז מחכים עם התגבה הפבלובית להזדמנות הבאה (היו בטוחים שזה יגיע מול צ'לסי, נדחה בשבוע).
גם אתה קבעת "חוץ מעונת הטראבל" – למה לנקות את עונת הטראבל מהרשימה? למה לנקות משחקי קלאסיקו או משחקי עונה מול אתלטיקו מדריד ולתת אבחנה של שחור ולבן ללא מעט מורכבות?

אלעדכ 17 ביוני 2018

אשכרה, המשחק מול ספרד היה המשחק הגדול הראשון של רונאלדו ב-4 מונדיאלים.

ממן 17 ביוני 2018

מסכים עם כל מילה, אז אולי אנו תופסים את הפוסט הזה באופן מאוד שונה כי אני חושב שהוא שם את מסי מאוד בגריי זון. שחקן ענק, בלתי נתפס בממדים אפיים ביכולות הכדורגל שלו. אבל גם כזה שקורס כשהלחץ מונח על הכתפיים שלו. אפילו כתבתי שהוא עדיין הטוב בעולם, בעיני זה ישאר כך עד שיפרוש.
אבל מה לעשות – אי אפשר להתעלם מלא מעט קריסות שלו ברגע האמת.

ממן 17 ביוני 2018

אני לא מנקה את עונת הטראבל, פשוט הדעיכה בהישגיות החלה מאז גמר המונדיאל. אתה יודע, כמי שרואה מסי המון אתה חייב להסכים שהבעיטה הדרדלה הזו מצד שמאל שהולכת ימינה מידי זה מוטיב די חוזר במשחקי מפתח של מסי בשנים האחרנות. זוכר עוד כמה כאלו.
אני לא לוקח ממנו את הקלאסיקוז ומה שעשה בליגה – להיפך. אלו משחקי כדורגל בסופו של דבר ללא נוקאאוט. עם כל הלחץ העצום, הם חסרים את אלמנט הלהיות או לחדול.
בכדורגל הוא הכי טוב ביי פאר.

ק. 17 ביוני 2018

גם פנדלים הוא שם 3 מ4 לפני זה בלהיות או לחדול (הולנד, גמר מול צילה, 6:1 על פסז), נוקאאוט מול באיירן בחצי, זה גם הזכרת בהזדמנויות שונות, אקוואדור…
לכן המשפט הציני שלי בתחילת השרשור תופס לדעתי…

אופיר ממן 17 ביוני 2018

הוא גם החמיץ מול צ'ילה, מול צ'לסי, נמנע לבעוט את האחרון מול פסז'. אין בעיה עם סרקאזם אבל זו המציאות של 4 השנים האחרונות ולא יהיה מאושר ממני לטעות.

Jhkj 17 ביוני 2018

שמע, כשאתה מסי, או רונאלדו, יש לך כל כך הרבה רגעי אמת, שסטטיסטית תעשה בהם הכל, למראדונה היו כמה מונדיאלים וכמה משחקים בנאפולי, לפלה היו רק שלושה מונדיאלים, למסי ורונאלדו יש עשר רגעי אמת לפחות מדי שנה

יאיר אלון 17 ביוני 2018

גם תיקו נגד קרואטיה שם את ארגנטינה במצב שאינו קטסטרופה בכלל.

אני חושב שמסי וכריסטיאנו עשו כ"כ הרבה בקריירה שלהם כדי שכישלון במשחק אחד או טורניר אחד כזה או אחר לא משנים לבד את התמונה.
אגב אני לא יודע אם מסי רוצה להיות העז או שזה לא מעניין אותו בכלל אבל ע"פ כל הדיווחים בתקשורת הוא משפיע הרבה מעבר לשחקן כדורגל בכל הקשור בארגנטינה. וכשההשפעה הזו לא מביאה למקומות טובים אז בטח שיחטוף גם ביקורת, אני לא חושב שמישהו שם ביקש ממנו להיות יותר מאשר שחקן כדורגל מצוין או מנהיג על הדשא. סמפאולי או כל אחד בהתאחדות ודאי לא בא וביקש ממסי תתערב זימון או תתערב פה ותחליט שם.

בכל הקשור לנבחרת הלאומית לארגנטיני יש כתם מסוים לא רק בגלל ההפסדים בגמרים אלא בגלל הפרישה ההיא לפני שנתיים. כמובן שכולם מצפים ממנו להוביל את ארגנטינה לטורניר טוב, אף בתסריט ראלי בו ארגנטינה לא זוכה יהיה מעניין לראות האם ימשיך בנבחרת או שוב ייבחר להרים ידיים.

ממן 17 ביוני 2018

א. תיקו יהיה לא רע, נכון. כתבתי נקודה/ות.

ב. אבל לצערי לא מדובר בכישלון בטורניר אחד, הכל בפוסט.

ג. ודאי שדורשים ממסי! מסי בארגנטינה נדרש להיות קדוש, גואל. לא פחות ממראדונה. (מבטיח בלי נדר לראיין כמה אוהדים ארגנטינים בנושא בשבוע הבא.

ד. באמת נקודה שמעניינת גם אותי עוד לפני תחילת הטורניר.

אחד העם 17 ביוני 2018

תיקו נגד קרואטיה עלול לסדר לה הדחה נגד צרפת בשמינית הגמר

אופיר ממן 17 ביוני 2018

צרפת היא הנבחרת המפחידה הפחות מפחידה בטורניר. חוץ מזה, אי אפשר להתקדם בלי לעבור מכשולים. קודם שיביאו נקודות מקרואטיה

וודר 17 ביוני 2018

הבעיה הכי גדולה של מסי "שמישהו" קבע שהגביע המוזהב ההוא, הוא החותמת למי נכנס לרשימה הסופית של הגדולים או לא. שאם לרגע חושבים על זה עם כל הרומנטיקה, הנוסטלגיה והרגעים הגדולים. בסופו של דבר זה טורניר של 7 משחקים שלא תמיד הנבחרת הטובה היא הזוכה, ויש פה אלמנט לא קטן של מזל בדרך לגמר.
הרי זה אבסורד שפלה ומראדונה נחשבים לשחקני על אבל אף אחד לא ידבר ככה על אינייסטה רונאלדו הברזילאי או אם נלך אחורה יותר על שחקנים שיצאו מתוך זוכות פחות פופולריות כמו אורוגוואי.
למסי בגלל שלא מעט טוענים שהוא הגדול ביותר מעצם השיח הזה חייב להיות גם הצד השני שיבוא וינסה להקטין ולמצוא איפה ולמה הוא לא, מכיוון שכבר קיים דיון כזה.
כל אחד יכול לתת סיבות למה מסי הטוב ביותר או למה לא, אבל בראיה אובייקטיבית שבוחנת השגים והשפעה על המשחק והקבוצה שבה הוא משחק, לא יכול להיות שטורניר שמשוחק פעם בארבע שנים למקסימום 14 משחקים שמתוכן רק באמת בשתיים שחקן ממוצע יגיע בשיא הקריירה שלו, המורשת של מסי תקבע.

אבי 2 17 ביוני 2018

אופיר פוסט מצוין.
אני בדעתך. זה פשוט הוציא אותי מדעתי ניהול המשחק של סמפאולי, איך אפשר להשאיר בחוץ את השחקן הכי יצירתי שלך אחרי מסי (ומהטובים בעולם לדעתי) ברגע בו אתה צריך גיים צ'יינג'ר, את האיש שיביא לך את ההברקה שכל כך חסרה לך.
מהמקורות שלך, שמעתי כל מיני שמועות הזויות, הרי משהו מסריח פה? האם מדובר באיזה סכסוכון עם מסי? או שזה טמטום טהור של סמפאולי.

דונאדוני 17 ביוני 2018

שיאאללה שלכם… מה אתם כאלה דרמטיים?
פאקינג משחק ראשון במונדיאל.
מסי במשחק לא טוב. אוקיי. מה אתם רצים לסכם?
עשה תיקו עם קבוצה מעולה (שסיימה ראשונה בבית עם קרואטיה, טורקיה ואוקראינה).
מה אתם מדברים עכשיו על מסי בראייה היסטורית?
גם נבחרת ארגנטינה לא הפסידה, סך הכל עשתה תיקו (כמו פורטוגל).
משחק הבא אולי ארגנטינה תנצח ואולי מסי יכבוש… ואז הוא שוב יהיה הטוב בהיסטוריה?
ואם פורטוגל תפסיד בלי גול של רונאלדו אז הוא צ'וקר בלוף?
איזה תגובות ילדותיות… דה באזר מה נהייה ממך?
זה כמו להפסיד משחק ראשון בחוץ בנבא בסדרה הטוב מ-7. לא נחמד, אבל גם לא ביג דיל. הטורניר עוד ארוך. די לדבר שטויות!
ממתי משחק ראשון בשלב הבתים במצב של 1-1 נחשב ה-מאני טיים (מדבר על החטאת הפנדל)? יהיו רגעים הרבה יותר קריטיים בטורניר, רק חכו בסבלנות.

ממן 17 ביוני 2018

אחי יש לי כרטיסים למונדיאל זו פעם ראשונה שאני הולך לראות את מסי בלייב ויש סיכוי שהוא יגיע לשם בלי סיכויים לעלות כמעט, בגרבג' טיים מתמשך. אם זה לא מצדיק דרמטיות אני לא יודע מה כן!

דונאדוני 17 ביוני 2018

יש לי כרטיסים לראשונה בבית של צרפת מול השנייה בבית של ארגנטינה.
לדעתך התיקו טוב לי אם אני רוצה את ארגנטינה מקום שני?

ממן 17 ביוני 2018

אני מניח שזו שאלה רטורית ואני מניח שהנחת מראש שארגנטינה הזו טובה למקום שני בבית. רק לא בטוח שחשבת שיאבדו נקודות דווקא מול איסלנד.

דונאדוני 17 ביוני 2018

האמת שהימרתי ניצחון מול איסלנד ותיקו מול קרואטיה.
אבל בהימורים עם החברים הרבה הימרו על תיקו מול איסלנד.
זאת לא כזאת תוצאה לא צפויה.. אני חוזר… איסלנד סיימה לפני קרואטיה בבית המוקדם. על הנייר היא לא נבחרת פחות טובה ממנה. ואם כן, לא בהרבה.
מתי כבר נפנים שאיסלנד היא נבחרת אירופאית לגיטימית. דרג 2. לכל נבחרת יהיה קשה מולה, מברזיל ועד סעודיה.

ממן 17 ביוני 2018

אני לגמרי לא מקטין ממנה, היא נבחרת מעולה. עדיין, ארגנטינה טובה הייתה לוקחת 3 נקודות אתמול.

קלבדוס 17 ביוני 2018

גם כדורגל הוא משחק קבוצתי. למרות שהשיח הרווח הוא רונאלדו-מסי/ לברון-ג'ורדן כמו נדאל-פדרר.
כדורגל הוא משחק בוצתי ונבחרת ארגנטינה לא יוצאת מכלל זה. הנבחרות בהן משחק מסי (פרט לזו שבה כמעט לא שיחק, 2006), אפורות עד איומות. זו שאלה האם מסי תורם בנוכחותו האימתנית שיתוק לנבחרות האלה. גם, והמאמנים נוטים להתבטל בפניו, ובעצם להכשיל. תנו ללאו את הכדור ונסתדר.
זו לא תמיד היתה ארגנטינה. היא הציגה בעבר הקרוב שתי נבחרות (לפחות) מצוינות. 1994, הנבחרת של באסילה, עם שני מצרכים שחסרים מאוד לארגנטינות של מסי. הגנה נוסכת שלווה ומגינים – רוג'רי, סנסיני, קאסרסי וצ'אמוט ה-א-ד-י-ר, וחוליית קישור ללקק את האצבעות – סימאונה, הנסיך רדונדו ומראדונה. וגם התקפה נחמדה של באטיסטוטה, קאניג'ה ובאלבו. שים את מסי כחלוץ בנבחרת עם קישור כזה, שים את מסי במקום מראדונה על תקן הפליימייקר, והדברים נראים אחרת. מסי גם לא היה מריץ שורות אחרי המשחקים.
צחוק הגורל הוא שמסי היה חבר גם בנבחרת 2006, הנבחרת הטובה בעולם לשעתה, של פקרמן הגאון. לראות את האין-כדורגל של ארגנטינה מאחרי תקופת פקרמן ולבכות, כי שם זו היתה שירה בתנועה (עם גול ה-26 מסירות שייזכר, אבל לא רק). שוב – א'זאלה והיינצה למטה, סורין שלנו על הקו, ריקלמה עושה משחק קלאסי עם מקסי וקמביאסו (ואיימאר על הספסל. איזה מותרות), תנו למסי תפקיד חלוץ והוא מודה לאל על מזלו הטוב.
ההמשך למי ששכח הוא טראגי – פקרמן כושל בפעם היחידה אולי בחייו, ברבע הגמר עם גרמניה. יורד לשמור על יתרון שער, בגרמניה כן?, מאבד את השוער בפציעה, מחליף את ריקלמה הפליימייקר שלו, ובדקה ה-80 עושה את החילוף האחרון – קרספו בחוץ, במקומו אחד בשם חוליו קרוז. דקה אחרי, שווין לגרמניה, בדרך להארכה ופנדלים. מי נשאר על הספסל? מסי.
נדמה לי שטראומת 2006 והנבחרת היפה של פקרמן חלפה די בקלות במנטליות מראדונה. אם מסי הוא מראדונה אז נשחק כמו האין-קבוצה של מראדונה ב-86. מה גם שב-2010 מגיע מראדונה עצמו לאמן את הנבחרת בשיטת מראדונה. תנו את הכדור למסי ונסתדר. החזיק לא רע עד לגמר ב-2014. זהו. זה המקסימום.

דונאדוני 17 ביוני 2018

כל מילה!

אופיר ממן 17 ביוני 2018

וואלה. ואיפה האחריות של מסי?

דוד 17 ביוני 2018

כותרת נהדרת (וגם השיר).
לי זה נראה שאתה קצת מפיל על שחקן אחד יותר מדי. אני לא מתכוון להפחית מגדולתו של מסי וכמובן שהוא השחקן הטוב בעולם ואולי "הכישרוני בכל הזמנים". אבל לנבחרת שלו יש בעיות רציניות ביותר. הם מדי מוכשרים בשביל להיות נגרים ולא מספיק קשוחים בשביל להביא את הכישרון למגרש. ועל נושא המאמן כתבת.
אני אסתכן ואומר שמסי אף פעם לא הוכיח יכולת "שלא מהעולם הזה" בסוג כזה של סביבה מקצועית.
כולם רוצים שהוא יהיה מראדונה או פלה אבל בסיטואציה כזו הוא כנראה אפילו לא זלאטן. הרי את מעשה מראדונה ועשרת הנגרים הוא עשה יפה מאוד במונדיאל הקודם וגם זה לא הספיק. עכשיו גם את הנגרים אין לו. להטיל עליו להיות משהו שמעולם לא היה בסט שלו זה ממש לא הוגן.
אם הנבחרת שלו תשחק כמו ברצלונה (היפותטי) מסי ייקח את המונדיאל בלי בעיה. זה לא אמור להוריד משהו מהגדולה שלו.

ממן 18 ביוני 2018

זה בדיוק מה שאני אומר

שמעון 17 ביוני 2018

מתוך 5 הפייבוריטיות לזכייה רק צרפת ניצחה וגם זה בקושי מול נבחרת חלשה ממה שהתמודגו יתר הארבעה. למעט פנמה ונבחרות הערביות אין משחקים קלים. הקטנות באות מוכנות טקטית היטב. הפערים מצטמצמים. בסוף הפרעוש יניף גביע בקושי אבל יניף.

אסף כלשהו 18 ביוני 2018

פוסט נכון בעיניי, והמסקנה שלי ממנו היא אותה אחת שהיתה לי לפניו על ארגנטינה- כל עוד אין להם תכנית ב' חוץ ממסי, הם לא יצליחו. אולי נקודתית במשחק כזה או אחר אבל לא לאורך טורניר שלם.
ואני הייתי מאמץ בחום את ההצעה של אלפסי ושולח את מסי שמאלה שיהיה פחות מרכזי בניהול המשחק ויעשה קסמים מהאגף. יוריד ממנו לחץ וייתן לנבחרת גמישות. כמובן שלטורניר הזה כל זה לא רלוונטי אז כנראה שניפרד ממנו מוקדם (ואני אומר זאת בצער כאוהד ארגנטינה…)

Jhkj 18 ביוני 2018

אני חושב שהסיבה היא לא המיקום, בצדדים, משחק צריך לשחק באמצע, הן בשביל המסירות, והיכולת שלו לשחק בשני הכיוונים עם הדריבל, אבל הוא לא יכול להמשיך לשחק כקשר חמישים חמישים, זה לא מה שהוא כרגע, הוא אלא זה שאתה רוצה שיעביר אותך בין צדדי המגרש, הוא זה שאתה רוצה שיבשל או יכבוש, וכדי שהוא לא יצטרך להיות החמישים חמישים חייבים להכניס שחקן כמו באנגה שיכול, כי ביליה ומסצרנו זה לא צמד שמסייע להניע כדור ולהוציא התקפות. בנוגע לתוכנית אתה לגמרי צודק, במונדיאלים תמיד מרביצים ושולחים כמה שחקנים על מסי, וזה בדיוק הזמן שהשחקנים המוכשרים שלידו, כמו די מאריה, טבס בזמנו או דיבאלה אמור להיות עכשיו מנצלים את המרווח שנוצר להם ומראים מה הם שווים. חושב שיש שלושה שחקנים כאלה היום בנבחרת, דיבאלה, די מאריה ונראה מהמשחק הראשון שפאבון.

Jhkj 18 ביוני 2018

אני חושב שהסיבה היא לא המיקום, בצדדים,מסי צריך לשחק באמצע, הן בשביל המסירות, והיכולת שלו לשחק בשני הכיוונים עם הדריבל, אבל הוא לא יכול להמשיך לשחק כקשר חמישים חמישים, זה לא מה שהוא כרגע, הוא אלא זה שאתה רוצה שיעביר אותך בין צדדי המגרש, הוא זה שאתה רוצה שיבשל או יכבוש, וכדי שהוא לא יצטרך להיות החמישים חמישים חייבים להכניס שחקן כמו באנגה שיכול, כי ביליה ומסצרנו זה לא צמד שמסייע להניע כדור ולהוציא התקפות. בנוגע לתוכנית אתה לגמרי צודק, במונדיאלים תמיד מרביצים ושולחים כמה שחקנים על מסי, וזה בדיוק הזמן שהשחקנים המוכשרים שלידו, כמו די מאריה, טבס בזמנו או דיבאלה אמור להיות עכשיו מנצלים את המרווח שנוצר להם ומראים מה הם שווים. חושב שיש שלושה שחקנים כאלה היום בנבחרת, דיבאלה, די מאריה ונראה מהמשחק הראשון שפאבון.

Comments closed