חצי המלכות

קבוצה לא היסטורית עם פוטנציאל להפוך לכזו

אם קיים עוד אוהד או איש מקצוע שמפקפק בכוחה של מסורת ובחשיבות של הכנה מנטלית למשחק כדורגל, אני ממליץ על עשר הדקות הראשונות אתמול 3 פעמים ביום לפני האוכל. ברצלונה עלתה למשחק כשיש לה רק מה להפסיד, עם "קללת" רבע הגמר בשלושת העונות האחרונות ועם התבוסה בקולוסיאום בראש.
בעשר דקות הפתיחה התמודדו בעיקר מול עצמם, אחר כך למרבה המזל נזכרו לשחק מול יונייטד.

ברצלונה בעידן וולוורדה, כתבתי כבר כמעט בתחילת הקדנציה שלו, היא קבוצה סתגלנית. אם מחפשים את סוד הקסם שלה – הוא ביכולת להתאים את המשחק בדיוק לצורך קונקרטי. זו קבוצה שמנצחת את אתלטיקו במשחק על האליפות 2-0 בקלילות מרשימה וסוגרת טריפל על ריאל בתוצאה מצטברת אסטרונומית וסוחטת 1-0 בחוץ מול יונייטד. אגב, ברצלונה העונה היא קבוצה ולא אוסף שחקנים שמחכים להברקה של הכוכב, הקרדיט לוולוורדה. זו עונה נדירה ובמידה וסיטי תעלה כל הקבוצות בחצי הגמר הן אכן הטובות באירופה, וכולן קבוצתיות מאוד.

שני שחקנים בשתי הקבוצות עלו על הדשא לסוג של "הזדמנות אחרונה" – פוגבה וקוטיניו. את פוגבה אני באמת לא מבין, מקרה ראש של שחקן שיש לו הכל, ובפירוט: הכל. קוטיניו עדיין לא עובר חלק אבל עושה סימנים טובים מאוד של התאוששות במשחקים האחרונים. לפני הגול, זו הירידה אחורה לעזרה במשחק ההגנה והנטיה לבוא להשתתף בניהול המשחק. גם הגול בא כשהוא לא בכנף אלא נוטה לכיוון האמצע, בקו השני. לדעתי, שם הוא אמור לשחק.

אם יש לברצלונה יתרון משמעותי על ליברפול, הוא בא מהקישור.  ארתור (7 חטיפות) ורקיטיץ' יחד עם בוסקטס הם צוות ניהול המשחק הטוב בעולם היום כשמסי מגיע לדחוף את המשחק קדימה. ברגע שברצלונה השתלטה על הקצב, לפוגבה ופרד הלא רע בכלל לא היה מה לתת.  ליברפול מסחררת מהצדדים וקשוחה מאחור, אז ברצלונה תצטרך להשתלט על האמצע ולתקוף דרכו. יחד עם דה יונג הפנומנלי, ברצלונה יכולה לבנות על הקישור הטוב בעולם לעונה הבאה כבר מעכשיו.

סוארז לא כובש כבר לא מעט זמן באלופות והוא חתום על העליה לחצי לא פחות מכל שחקן אחר למעט ההוא. בשבוע שעבר ההתנפלות שלו על הכדור אל השער העצמי של שואו, ואתמול – בגול הראשון של ברצלונה – הוא מזהה את התנועה של מסי, בתזמון מדויק לוקח איתו מהאמצע פנימה את ג'ונס וסמולינג שטועה ממש לרגע, והשאר. מהלך גאוני שהולך קצת לאיבוד בתוך הסופר גול של מסי. אם מישהו מחפש להבין את הקשר שיש בין שני השחקנים האלו, הוא ממש שם בגול הזה.

אגב הגול הראשון של מסי – אני ממליץ לאוהדי יונייטד לא לאכול את הלב ואת יאנג. מסי הוא – איך אמר אז סגן הרמט"כ יאיר גולן – מזהה תהליכים. הרגע בו מסי הולך על המגרש ונראה מנותק הוא בדיוק הרגע בו הוא בזון. היכולת של מסי לסרוק ולהבין את נקודת התורפה של היריב היא פנומנלית, והוא ייצר לאורך השנים מאות גולים, בישולים או מצבים לשער מחטיפות כאלו בדיוק.

מה עבר לדה חאה בראש רגע לפני הגול השני? הגול הראשון, אני מאמין. 4 דקות אחרי, מסי שוב מקדים שחקן יונייטד ועובר בצעד את ג'ונס. זה לא גול ששוער בסדר גודל דה חאה -באמת שוער ענק- יקבל לעולם אם הוא לא בנפילה מנטלית, וגם זה כח של שחקן גדול, להיכנס לראש שלך.

"זה לא משחק גדול של מסי" אמר יעקבי, ואני מבין למה מתכוון – בסטנדרט של מסי הוא אמור לתת צמד וניהול משחק מבריק כל משחק, כדי להצדיק את האגדה שממשיכה ונרקמת סביבו. אולי הסטנדרט הזה הוא מהות האגדה הזו.

ברצלונה העונה היא קבוצה לא היסטורית במפעל שכבר מצא את הקבוצה ההיסטורית שלו העונה, עם שחקן בהחלט היסטורי ועם פוטנציאל לעונה היסטורית. זה לכשעצמו נהדר.

ואיך אפשר לסיים בלי ניתוח טקטי של תופעת אייאקס: וואו!

ההפסד בברצלונה. ההבדל הגדול
ברגוע - הניצחון הקל בפורטו

47 Comments

ברסלוניסטה 17 באפריל 2019

עוד טור נהדר! תודה!

ממן 17 באפריל 2019

תודה לך

צבי 17 באפריל 2019

+ 5000 ובמיוחד לניתוח שלך על אייאקס.
החלום זה גמר שיפגיש את דה ליכט ומסי. העתיד מול ההווה, החלום מול הפנטזיה
ולמרות שאני אוהד ברצלונה אני אקבל בהבנה ששמורה רק לפלא טבע נדיר ומופלא כמו אייאקס, הפסד בגמר.

ממן 17 באפריל 2019

דה יונג, דה ליכט (הקפטן! בן 19!), נרס, ואן דר ביק, יש שם כל-כך הרבה עתיד.
אני איתך, אם לכאוב קבוצה אחרת שלוקחת – שיהיה הכאב המתוק של אייאקס.

צבי 17 באפריל 2019

במחשבה שנייה ומציאותית אין שם עתיד.
כלומר לכל אחד באופן אישי יש ועוד איזה…אבל לא כקבוצה וזה מצער ושובר את הלב.
כי מה שמצפה לקבוצה תוך מספר חודשים הוא בדיוק אותו הגורל של מכונית גנובה בשטחים.
תצוגת המשחק שלהם אתמול היממה אותי.
פלאי, שוטף ומרהיב, הכלאה של ברצלונה הגדולה עם איאקס של קרויף ואופי של רפי ואלון מהספורטאים הצעירים.
כל כך שמחתי שבארסה הובילה 2:0 כבר דקה עשרים, כך שיכולתי לעבור בלב שקט למשחק שלהם.

איציק 17 באפריל 2019

אפשר לחשוב שזה תוכן מממן,
אבל באמת טור אחלה. אני לא מתיימר לנחש מה יהיה, אבל נראה לי שאם ברצלונה לא פוגשים את הסיטי בשלב כלשהו, אפשר לתת לה מעכשיו את הגביע ולחסוך את העצבים. את שאר המשחקים להפוך למשחקי ראווה ללא לחץ.
עם כל האהדה שלי לליברפול (בתקווה שתעבור את פורטו היום), אני לא רואה איך היא מצליחה אפילו להדאיג ולו במעט את ברצלונה.
כדי שאיקס תזכה היא צריכה לבוא במנטליות של ספליט מול מכבי הגדולה של שנות ה-90 (ממליץ להאזין לראיון עם דינו ראג'ה בעניין), אך אם כל הכישרון שלהם, עדיין אין להם את התלכיד ההוא של ראג'ה, קוקוץ' ושאר הצעירים המוכשרים באופן יוצא דופן עם סביבה של הטופ שבטופ. איקס כישרונית, כייפית, עם סביבה טובה, אך עדיין לא במידה של לדגדג את ברצלונה.
טוטנהאם… נו באמת, מישהו חושב שהם בכלל נלקחים בחשבון ככאלו שיכולים לעשות משהו, פרט ללברך את בארסה בסוף המשחק?

ממן 17 באפריל 2019

איציק אתה מסתלבט… ליברפול הקבוצה הכי מפחידה והפייבוריטית בעיני.
מה חסר לכם?
רביעייה מדהימה בהנהגת ואן דייק הטוב בעולם, שלישיה בניצוח המאסטרו סלאח
וגם הקישור של פביניו וקייטה מתחיל להראות ניצוצות ממשיים.
אתה מנחס פה תפסתי אותך

איציק 17 באפריל 2019

אשמח לנאחס, אבל מה שחסר לה זה מה שיש לבארסה, המון שנים בטופ.
היא בשנים של קלופ מתקרבת לטופ אך יש הבדל בין להתקרב לטופ ללחיות באופן קבוע בטופ (וכן, אני זוכר את קיר רבע הגמר שהיה לבארסה בצ'מפיונס), ועדיין הראש בראש עם ריאל, ואתלטיקו לפרקים האליפויות והגביעים, זה משהו שחסר לליברפול. יכולת זה לא מספיק, צריך גם ידע או יכולת לקחת תואר כשהוא על המדף. זה מה שהכי חסר לליברפול.

עומר 17 באפריל 2019

כרגיל סיכום נהדר, הלוואי ותכתוב על בסיס קבוע…

ממן 17 באפריל 2019

תודה עומר

יואב 17 באפריל 2019

אחלה טור ממן. ברצלונה היא המנצחת הראויה במפגש הזה. אני עוד זוכר את פרגי מקבל בנואו קמפ 4 בתחילת/אמצע התשעים. עקרונית, זה לא רע להבין את המרחק וההתאמות שאתה צריך לעשות בשביל להתקדם. אבל זאת היתה יונייטד של פרגי. סיפור אחר לגמרי היום.
מהבוקר אני קטאלוני בנשמה(אבל אני לא הכי אופטימי).

ממן 17 באפריל 2019

תודה יואב, אל דאגה – גם אני לא.

פיש אנד צ'יפס 17 באפריל 2019

מעניין לקרוא את אבולוציית הווינגרים שנכתבה בסקיי מפי המאמן בין הכי כושלים…גארי נוויל.
כיום הווינגר הוא הווינג מן של החלוץ,והוא הרבה יותר בא לידי ביטוי כי הוא משתחרר מהשומר שלו באגף,נכנס לאמצע וכך משחרר את החלוץ מהבלמים.חלוץ חכם יודע למשוך אליו את הבלמים ולפנות שטח לווינגר.כך עושה סוארז למסי וכך עשה בנזמה לרונאלדו

no propaganda 17 באפריל 2019

לא מבין את ההתלהבות מאייאקס כלומר ברור שאני מבין אבל איאקס לא יותר טובים(ולדעתי אף פחות טובים) ממונאקו של לפני שנתיים. לדעתי אם טוטנהאם עוברים את הסיטי הם יהיו פייבוריטים מול אייאקס וטוטנהאם זה לא איזו קבוצה מוצלחת במיוחד.

קשה לי להאמין שמי שאומר שאייאקס קבוצה טובה מיובה\פסז' היה שם על זה את כספו אם היה מתקיים משחק כזה

no propaganda 17 באפריל 2019

וברצלונה ממש טובים העונה, לפעמים יש קצת חורים בהגנה אבל בגדול ממש מעולים.
עכשיו כשיובה בחוץ, נראים לי כפייבוריטים חזקים לזכיה.

wazza 17 באפריל 2019

הם מתלהבים מהם כי זה האקדמיה שלהם…

בן בלי בית 17 באפריל 2019

בגדול, אייאקס היתה טובה מהיריבה שלה בכל 4 משחקי הנוקאוט עד כה, בחלק ניכר מהדקות טובה בהרבה. זה כבר מספיק כדי להתחשב בהם ככח רציני העונה.
כשמשקללים גם את היריבות שהתמודדו מולם במשחקים הללו, את שלב הבתים המעולה (כולל תצוגות מצויינות מול באיירן), את המסורת והקהל (מה שחסר למונאקו למשל) ובעיקר את הכדורגל המדהים והקבוצתי שהם מציגים, באמת שקשה לא להתלהב.

לא חושב שטוטנהם פייבוריטים מולם. בארסה, סיטי וליברפול כנראה שכן, אם כי משחק הלחץ המשובח של אייאקס, בשילוב ההגנה הרעועה לעיתים של בארסה, עלול להיות שילוב קטלני שההתקפה של בארסה לא בטוח שתצליח לאזן.
בכל מקרה, גם ריאל ויובנטוס היו פייבוריטיות ברורות מול אייאקס וראינו איפה הן היום.

jhkj 18 באפריל 2019

איך אתה מגדיר טובים? הם הגיעו ליותר מצבים בכל אחד מהמשחקים מול ריאל ויובה, ובשישה משחקים מול באיירן, ריאל ויובה הם הפסידו אחד. לדעתי אם הם היו פחות נאיביים בסיומת היה להם קייס לטובה באירופה.

עסק שחור 17 באפריל 2019

פוסט מצוין כרגיל.

אופיר – למה לדעתך למסי היתה בצורת הבקעה ברבעי גמר עד אתמול?

ממן 17 באפריל 2019

תודה.
כי הוא לא פגש אנגלית ;)
וברצינות, מול יובה ואתלטיקו הוא נתקל בקבוצות ששמרו אותו מצויין, עם שמירה משולשת ומרובעת ו'ציפוף' של מרכז הרחבה, וגם הוא לא תמיד מתגבר על זה. מול יובה אני זוכר שני כדורי מפתח אדירים שלו לסוארז ואינייסטה שהחמיצו מצבים ודאיים לגול. בשנה שעברה מול רומא כל הקבוצה הייתה קטסטרופלית, גם הוא בתוך זה לא בא מספיק לכדור וגם השחקנים סביבו לא העבירו דרכו מספיק כדורים.
באופן כללי כבר מהשנה שעברה מורגש שהוא כן איתחל משהו אצלו (צ'לסי דאז) והוא כן רוצה יותר ולוקח יותר על עצמו בניגוד לעונות האחרונות, השנה זה בולט ביתר שאת.

קלבדוס 17 באפריל 2019

כאוהד ותיק (אבל מהזקנים באמת), I beg to differ
זו אחת העונה הכי מסי-דפנדנסיה. אולי הכי. הפרעוש בשיאו (טוב לא ממש, שיא תקופת פפ אבל איש לא יגיע לשם יותר), וכל היתר בסדר גמור, התקפה איך לפעמים, יציב מאוד באמצע, meh פלוס בהגנה, וסופסוף שוער מדהים – אבל הכל-הכל על הפרעוש. בלי מסי, בארסה הנוכחית מתמודדת בקושי על מקום 4 בליגה. אני ארחיק לכת ואגיד שגם איתו, היא לא הקבוצה הטובה באירופה. הצרפתים והאיטלקים לפני, תודה לאל שהלכו.
וגם ליברפול. בארסה תעלה מן הסתם כפייבוריטית בנקודות, אבל הסדר הוא הפוך. ליברפול טובה ומשכנעת יותר, מאוזנת יותר, ואני מאוד חושש מהמפגש עם ההגנה של בארסה. זה יסתיים בשערים – השאלה כמה נבקיע יותר מהמתנגד. לא מאוד אופטימי. מצד שני, האל לצדנו.

ממן 17 באפריל 2019

אני האחרון שיכחיש שכרגע בארסה תלויה מאוד במסי אבל בעונה שעברה זה היה בולט וקשה הרבה יותר… אתה בטח זוכר ביאוש המתפשט כשהחילוף הראשון הוא גומש! השנה יש לך הגנה טובה מאוד מהחצי השני (בארסה ספגה רק 1 בנוקאאוט בנתיים), בגובה קשה מאוד להכניע את בארסה, ג'ורדי מגן מהטובים בעולם. יציאה מהירה על הקרקע היא נקודת התורפה ונצטרך הרבה הכנה לקראת ליברפול. באופן כללי נניח ואתה מוציא את מסי ועולה עם 11 כשהחוליה הקדמית היא דמבלה – סוארז – קוטיניו כשהאחרון גם יורד לאמצע לנהל, אתה לא מקבל קבוצה רעה בכלל.. היא אמנם לא הטובה באירופה כי ליברפול לדעתי טובה יותר, אבל לא יובנטוס שנותנת עונה לא וואו בסטנדרטים שלה, האליפות באיטליה קצת מטעה. עושה רושם תלו את תקוותם ברונאלדו כמשיח שלהם וזה קצת שיתק אותם.

קלבדוס 17 באפריל 2019

כמו שאומרים בעדות שלנו, מהפה שלך אמן.
אגיד לך איפה זה מציק לי, לא בטוח שאני יכול לנסח את זה מדויק. דווקא העובדה שזו קבוצה ש"משיגה מה שצריך", ועושה את זה טוב. יש לה מאמן שיודע למקסם היטב את החומר שלו. בארסה אפורה (הכל יחסי), פלוס היהלום מעל. בארסה יעילה מדי. ואני חושד ביעילות. יעילות היא לא השם הראשון של בארסה. הורגלנו שלא יכול להיות תואר של בארסה יעילה, הוא חייב להגיע עם קבוצה מדהימה, תנאי הכרחי. ואולי אני רומנטי מדי, ועדיין רואה את רוחות הרפאים של צ'אבינייסטה – יותר גרוע, של קרויף ורומאריו! – רוחות שלא ישובו יותר לעידן החדש.

jhkj 18 באפריל 2019

לא בטוח בכלל, בעיקר אם לדה בריינה נשבר אחרי אתמול ונרכיב קישור של ארתור-דה יונג-דה בריינה, וולורדה זה לא לנצח, אבל גם הטיקי טאקה לא עובד כמו שעבד בעבר, וטיקי טאקה מודרני יהיה נקודת מפגש בין הקבוצה של וולורדה לפפ. לא יודע עם אייאקס לעשירים כי אייאקס לא יציבה כמו ברצלונה העונה

מיכאל 17 באפריל 2019

מסכים. על אף העונה של מסי משהו ביעילות מרגיש לא יציב וכיבוס של "תנו למסי ואיכשהו נסתדר". כשליברפול יותר ורסטילית מבחינת כיבושים/בישולים ואחריות על כל מה שנקרא יצירת משחק כדורגל. יחד עם הרכש של בואטנג ווידאל נראה בינוני יחסית מלבד הארגנטינאי.

שלי 18 באפריל 2019

אני עם קלבדוס. העונה היו כבר הזדמנויות לראות מה הקבוצה הזאת שווה בלי מסי, התשובה ממש לא הרבה. מסי של שתי העונות האחרונות זה המסי שמהווה את כל המשחק של ברצלונה, לוקח על עצמו הכי הרבה בקריירה, ועומד בעומס בצורה מדהימה פרט לפאלטה ברומא שנה שעברה. מה שהוא עשה מול יונייטד בקאמפ נואו היה מדהים. אחרי עשר דקות הוא נתן עשר דקות של ספרינטים וגמר את המשחק. הוא עשה בעשר דקות האלה יותר ספרינטים ממה שעשה בכל העונה עד עכשיו בכל המשחקים ביחד. זה מסי של השנה, החליט עוד בתחילת השנה שהמטרה העיקרית זה הגביע עם האוזניים הגדולות, כנראה גם הוא מודע לתחרות מול רונאלדו. ומסי פשוט החליט שברצלונה יקחו, הוא יודע בדיוק את התזמון הנכון להשתלט על המשחק, יודע איך לגמור משחקים, ויודע לשמור את הכח למשחקים החשובים, ובתוך המשחקים החשובים, כך שיעמוד במטרות שהציב לעצמו.

ק. 20 באפריל 2019

הוא באמת ממוקד ליגת האלופות אבל לא על חשבון הליגה. הבן אדם כובש יותר מגול וכמעט חצי בישול למשחק, מתעלה במשחקים הקשים ומציל מבורות

matipool 17 באפריל 2019

רק מזכיר שבניגוד לכל התגובות כאן, ליברפול עדיין לא בחצי גמר מולכם. בבקשה לא לעשות נאחס. להוסיף תמיד "אם וכאשר" לפחות עד סיום המשחק הערב.

holden 17 באפריל 2019

חפיף אינדיף מתי יעברו בהליכה

איציק 17 באפריל 2019

אתה צודק לחלוטין!!!
לכן כתבתי – בתקווה שתעבור את פורטו היום
זה ממש לא מובן מאיליו

איציק 17 באפריל 2019

מתי,
אפשר להפעיל צופרי הרגעה, ליברפול תהייה בחצי.

holden 17 באפריל 2019

miss match לטובת ליברפול מול בארסה, המערך של ליברפול יקשה מאוד מאוד על בארסה הנוכחית, בהנחה שזה אכן חצי הגמר עדיפות ברורה לליברפול

מיכאל 17 באפריל 2019

אופיר המון תודה! מצטרף לכל מחאה שתקום על מנת שתכתוב יותר:) היו כל כך הרבה משחקים שחיכיתי שתכתוב שכמעט איבדתי תקווה. בכל מקרה מסכים עם כל מה שכתבת. מה שמדהים אותי במסי השנה שהוא משחק בשלושה תפקידים בו זמנית ועדיין עושה אץ זה מדהים. בנוסף, מעמדת הקשר הוא מצליח למקם את כל השחקנים של בארסה איפה שנראה לו נכון וממש אפשר לראות את הגלגלים במוח שלו עובדים תוך כדי משחק והוא עדיין בלתי ניתן לעצירה.

ממן 19 באפריל 2019

תודה רבה מיכאל,
שמח שלא איבדת ;)
הוא משחק הרבה פעמים על עיוור, המודעות שלו לפריסת השחקנים במגרש, שלו ושל היריב, מדהימה.

גלעד בלום 17 באפריל 2019

ללקק את האצבעות( גם מהעונה של ברסה ומסי וגם מהטור , כאוהד לקח קצת זמן להתרגל לשיגעונות של ואלוורדה ( רוטציה , סגנון של מתפרצות משולב בטיקי טאקה במצבים שצריך להרוג משחק, תלות מוחלטת במסי ), אבל יש הגיון בשיגעון , הקבוצה בגרוב שלא נגמר כבר כמעט עונה שלמה, השאלה אם זה יסתיים בטרבל מפואר או בדאבל ״מאכזב״, אם יש מגיע אז מגיע לנו ליגת אלופות השנה לאור הטוסיק של מדריד בשנים האחרונות אבל גם ליברפול וסיטי חושבות ככה ( בכוונה אני לא מזכיר את אייאקס וטוטנהאם )

ממן 19 באפריל 2019

תודה, הלוואי.
מאמין שמהצד הזה תצא הזוכה.

טרנטה 17 באפריל 2019

חיכיתי. תודה לך!
התיאור שלך לזון של מסי הוא מדויק וזה תמיד מדהים אותי מחדש איך הוא עובר מ0 ל 100 בשבריר שניה כאשר הוא מזהה תהליך כדבריך.
השבוע הוא גם הוסיף לקלטת את הסביבון שעשה מפיל ג'ונס. ציפיתי שיעשה את זה לסמולינג בגלל המכה שנתן לו במנצ'סטר אבל הוא יצא בזול.
גם שמחתי לראות שציטטת אחד לאחד תגובה שלי לטור של דורפן (המתנגד) לגבי הקבוצות שישחקו בחצי הגמר אם סיטי יעפילו. גרייט מיינדז וזה ;)
אייאקס בהחלט משחקת כדורגל מלהיב ומי שראה אותה עושה משחקים נהדרים נגד באיירן, ריאל ויובה מבין שהיא כבר עכשיו קונטנדרית רצינית. שמח שדה יונג ובתקוה דה ליכט מגיעים אלינו וארחיב על כך עוד מעט.

אפשר ורצוי להתלהב מהגמד הרשע אבל אסור להסתנוור מהמשחקים נגד יונייטד. המשחק הראשון היה דווקא סבבה בשביל משחק ראשון בחוץ: פתחת טוב, שמת את השער וגמרת את המשחק. הקלות המדאיגה בה קבוצה חלשה ממך משמעותית תפרה את ההגנה שלנו במשך כעשר דקות היא מה שצריך לזכור כי סלאח הוא לא ראשפורד.
לא הכל רע כמובן. דמבי חוזר וסוף סוף קוטיניו מצא רגע של קסם שיכול להתניע אותו. פיקה תענוג ולנגלה הוא כל כך שדרוג לעומת כל מיני בלמים כמו מתיה ודומיו שראינו לא מעט. הקבוצה מחויבת וקשוחה ומעל הכל נראה שהגמד נחוש להביא את הגביע. קל זה לא יהיה אבל בהחלט יש לנו קליים רציני לכס השנה.

ואם אפשר – פרץ אופטימיות לא אופייני לגבי העתיד הלא רחוק:
הרבה מבקרים את ההנהלה ובצדק רב בחלק מהמקרים אבל אני מאד מתרשם ממדיניות הרכש והדרך בה מרעננים את הסגל. ארתור רכש מעולה שכבר נכנס חזק לעניינים, דה יונג אמור ללמוד ולהכנס לנעלי בוסקטס, אומטיטי עוד צעיר, טר שטגן כנ"ל. לפעמים יש גם רכש לא ברור סטייל וידאל או בואטנג אבל המגמה הכללית ברורה. יחד עם רוברטו יש לך שלד שאמור לרוץ כמה שנים ביחד. מקוה שהם יבשילו במהרה כדי לתת לנו מהמסי הזה לפני שהיום הזה יגיע. וכשהוא יגיע כולי תקוה שלא ייכנסו לפניקה ויבינו שלא ניתן להחליף אותו. אולי נהיה פחות אטרקטיביים וכנראה נהיה פחות תחרותיים אבל חשוב להשאר קבוצה חזקה עד הסיבוב הבא של הגלגל. והוא יגיע.

ממן 18 באפריל 2019

אתה משחק מול ועם מה שיש לך..
אז אמנם ברור שיונייטד וליברפול זו אופרה אחרת אבל בזה נמדדנו בנתיים.
העתיד מתחיל להראות מבטיח מאוד בהגנה ובמרכז המגרש, בהנחה שדה ליכט יגיע.
אומטיטי לדעתי ימכר, ישחקו שם לנגלה וטודיבו.

jhkj 18 באפריל 2019

נהדר כרגיל,
בנוגע לדה חאה, כמו שאמרתי בפוסט של דורפן הוא פישל גם מול סביליה פעם קודמת במעמד, גם במונדיאל, הוא שוער נהדר ביומיום אבל אני האמונה שלי שהוא נחנק במעמדים גדולים ולא ברמה של טר שטגן ואובלק הולכת ומתחזקת

בנוגע לקרב הבא שלפנינו יהיה מאוד מעניין. גורדי אלבה וסמדו מול סאלח ומאנה בהתאמה זה מאצאפ מעניין מאוד, אנחנו בין הקבוצות הבודדות באירופה שמסוגלים לעמוד במהירות שלהם, המגנים שלנו לא נופלים במהירות אבל שלישית ההתקפה שלהם אוהבת מאוד הגנת שנותנות מתנות כמו ששלנו לפעמים אוהבת. מעניין לדעת גם עם פאביניו או ג'יני ישמור אישית את מסי, או שקלופ פשוט יבנה חומה בתקווה שדבר לא יעבור דרכה, לדעתי קלופ ילך על השני וישחק צפוף מאוד מאחורה עם לחץ גבוהה של השלישיה הקדמית כדי ללחוץ אותנו לבצע טעויות בהגנה. מעניין אותי גם איך וולורדה יגיב לדבר הזה והאם יקח את וידאל כדי להתמודד עם הפיזיות או ארתור שיעזור לנווט את המשחק בבלאגן ההגנתי

ממן 18 באפריל 2019

אם הוא ישמור את מסי אישית הוא יפסיד, הקבוצות שמנצחות את מסי ובארסה עושות אתזה בדרך כלל בשיטה השניה. והוא חייב לקחת את ארתור כדי ליצור יתרון בקישור על ידי ספיגת הלחץ, ארתור מעולה בזה.

jhkj 19 באפריל 2019

זידאן דווקא אהב את זה וזה עזר לפרקים, אני עדיין חושב שחכם יותר לא לשמור את מסי אישית. היתרון של וידאל לעומת ארתור הוא שהוא יעזור ממש לעצור את המתפרצות של ליברפול ולתת עוד פיזיות מול קבוצה שתבנה על הפיזיות שלה, קשה לי לראות את ברסה עולים בקוטיניו ואני לא סגור על האם ולורדה יבוא החזיק בכדור שישים אחוז מהזמן עם ארתור או יחליט להוציא את ליברפול מאזור הנוחות שלה ולתת לה להחזיק בכדור

jhkj 19 באפריל 2019

קשה לי לראות את ברסה עולים בלי קוטיניו*

ממן 19 באפריל 2019

הקונספציה ההיא קרסה לזידאן עם קובציץ'…
אם בארסה תעלה עם קוטיניו זה יהיה כקיצוני שמאלי, אני מעדיף שם את דמבלה שיאתגר הרבה יותר את ארנולד.
וידאל בולדוג, אבל אם בארסה לא תשלוט בכדור ותספוג טוב את הלחץ של ליברפול בחצי שלה (סלאח הוא התוקף החוטף השני בטיבו העונה באלופות) היא תעניק לליברפול יתרון משמעותי (

ק. 20 באפריל 2019

הגעתי מאוחר…פוסט נהדר, תהיתי אם יעלה אחד…
מסכים בגדול עם מה שכתבת על מסי ובכלל, אבל דבר נוסף שחשוב לדעתי לציין זה שההבדל המשמעותי בין שני המשחקים הוא המגינים וגישת המאמן בין לשחק על תוצאה או לתקוף עם כדורגל עילאי.
ג'ורדי אלבה, שמשחק קודם לא עבר את החצי כמעט בילה כהרגלו יותר בפינה של רחבת יונייטד והיה פעיל מאוד (כמובן מסירות מבטלות 2-4 מגינים של מסי על הרגל עוזרות לעניין). רוברטו במקום סמדו זה בדיוק ההבדל בין גישה הגנתית להתקפית, של המאמן ושל השחקן עצמו, מעדיף את רוברטו בכל יום נתון, גם הגנתית.
הקבוצה מאוזנת ומאומנת, מול ליברפול יהיה קשה מאוד מאוד מאוד, אולי האקסים יפרחו, לקוטיניו ממש עלה בטחון והחדות מאז הגול

ממן 20 באפריל 2019

גישת המאמן למשחק זו דרך להסביר מדוע ברצלונה כל-כך אופורטוניסטית או צינית לחיוב.
בדיוק חשבתי ביומיים האחרונים מדוע רווח לומר שברצלונה תתקשה מאוד ולא שליברפול תתקשה מאוד?
יהיה חצי גמר אדיר, שתי הקבוצות יתקשו

רומן 20 באפריל 2019

ואן דייק ישים סוף לחלומות האלה בקרוב מאוד.

היסטוריון של ספורט 23 באפריל 2019

טוב באיחור ניכר .
תודה.
יהיה זה חצי גמר נדיר.
כמה נדיר ?
הנה הנתונים .
רק פעם אחת בהיסטוריה 2 קבוצות מהרביעייה הזו שיחקו יחדו הכוונה באותה העונה בחצי גמר אך לא אחת מול השנייה.
מדובר ב 2008 אז ליברפול הודחה מול צ'לסי וברצלונה מול היונייטד .
כל גמר יהיה היסטורי כל חצי גמר היסטורי פשוט חגיגה ובכל זאת במובן המסורת ברור שהמנצחת ברצלונה – ליברפול תהיה פייבוריטית בגמר .
הקבוצות נפגשו בשמינית גמר 07
ליברפול עלתה לאחר 2-1 בקמפ נואו ולא עזר לברצלונה ניצחון הגומלין 1-0 באנפילד.
טוטנהאם ואיאקס לא נפגשו במסגרת האלופות .
טוטנהאם חוזרת לחצי הגמר לאחר 47 שנה
איאקס לאחר 22 שנה .
אשר לגמרים
טוטנהאם לא הייתה באף גמר
איאקס הייתה בגמר האחרון ב 96 בהפסד מהנקודה ליובה
ברצלונה ב 2015
וליברפול אשתקד .
אשר לזכיוח עצמן
טוטנהאם ללא תואר
איאקס לאחרונה ב 95 ב 0-1 על מילאן .
ליברפול ב 2005 לאחר מהפך ה 3-0 מול מילאן ל 3-3 וניצחון מהנקודה .
וברצלונה 2015 עם 1-3 על יובה
( אגב ההפסד האחרון של ברצלונה בגמר הוא ב 1986 וגם הוא מהנקודה 2-0 מול סטאלה השוער הרומני שעצר את כל ארבעת הבעיטות ברגל למשחק שהסתיים ב 0-0 ב 120 דקות כאשר סטיווה לא הסתפקה באוטובוס ברחבה והביאה את כל המטוס).

אבל למרות שזה לא יהיה משחק של היסטוריה יש כאן מפגשי אקסים מה שנקרא מפגשי האקס.

בטוטנהאם לא פחות מ 4 ששיחקו באיאקס כולם בהרכב הראשון של טוטנהאם ( ואיאקס).
מדובר בצמד הבלמים הבלגים והבלם מגן הקולומביאני ( סאנצס) ובקשר אריקסן .
כולם זוכי תארים או גמר אירופאית באיאקס.

בברצלונה שני כוכבי יובה בעבר
קוטיניו וסווארס
מה שאומר שיהיה מרתק.
אגב אם איאקס ברצלונה בגמר אז סווארס מקבל עוד אקסית מעברו.

Comments closed