הנוקמים-אנדגיים : ביקורת קולנוע

כולל תשובות לשאלות : אריאנה גרנדה או ליאו מסי ולמה הייטקיסטים שותים קולה

פעם חשבתי: איך זה שקוקה קולה מככבת קבוע בעשיריה הראשונה של המותגים החזקים בעולם בין חברות כמו גוגל, אמאזון, אפל ומייקרוסופט. חשבתי וחשבתי עד שהבנתי – גם הייטקיסטים שותים קולה.

כדורגלנים הם גיבורי העל של הדור הנוכחי. כולם רוצים לשחק כדורגל ואם לא אז לכתוב כדורגל, לפרשן כדורגל, לדבר כדורגל. תשאלו: מי יותר חשוב – אריאנה גרנדה או מסי, התשובה: זה שיותר חשוב לשני להגיע להצטלם במשרד שלו

אז באופן חד"פ ומתבקש בלוג הכדורגל שלי גאה לפרסם ביקורת לסרט גיבורי העל המסכם של המותג הקולנועי השאפתני והמרשים ביותר : הנוקמים-סוף המשחק.
זהירות! ספויילרים עצומים להנוקמים-סוף המשחק.

קודם כל, אין סצינת כתוביות.
כלומר יש – הלוגו של מארוול.
THE END
וזה בדיוק הרעיון, הנוקמים כמו שהכרנו אותם – זה נגמר
אל תחכו למשהו דומה, אין פה עוד טיזר, זו לא עוד קריצה
האמת, היה שווה להישאר.

כי מדובר באחד הסרטים הגדולים בהיסטוריה, ואפילו לא צריך לראות אותו כדי להחליט. הסרט הזה ניצח עוד לפני שהתייבש הפופקורן שקניתם בכניסה לאולם. הוא אדיר מעצם קיומו – פרויקט שנפרש על פני 11 שנים ו22 סרטים, שמארח כמות מגוחכת של דמויות לפריים נתון, שגם אם תחלק את המסך לשניים זה עדיין יהיה יותר ממה שכל פרויקט אחר ניסה, ועדיין שומר עליהם מעניינות ורלוונטיות לצופה.
זה שיר הלל לקולנוע ולחובבי הז'אנר, סרט שמושקעים בו כלכך הרבה נשיאים אמריקאים אמור היה לדבר בשפה של כולם, אבל הוא לא. זה סרט שנותן כבוד למי שהשקיע רגשית בדמויות. כמה האהבה המותג של מארוול יחזיר לך? בדיוק כמה שנתת לו.
(אגב, נכון לאתמול הוא עומד על 96% ביקורות חיוביות ברוטן טומטוז)

הסרט עצמו, 3 שעות ו2 דקות, מחולק לשלושה חלקים שכל אחד מהם סרט שלם בז'אנר שונה.
החלק הראשון – דרמה אנושית. השני – סרט שודים. השלישי – אקשן מד"ב.
החלק הראשון הוא המפתיע ביותר בסרט, והטוב ביותר בעיני. אם הציפייה היא להגיע לקולנוע ולהשתתף במסע של הגיבורים למציאת ת'אנוס, נקמה ותיקון העבר, אנחנו מקבלים את הנקמה הקרה והעקרה (תשאלו את ת'ור) מול מי שכלל לא מעוניין להילחם –הוא כבר ניצח- בעשרים הדקות הראשונות. לא סתם הסרט נפתח בסצינה עוצמתית של הוקאיי שמאבד את משפחתו ברגע, במקום טיסה אל הדיפ ספייס הסרט צולל לעומק סוגיות של מנהיגות, יעוד, אחריות, הורות, זהות, תקווה, אובדן, נקמה, כישלון, שרידה, ופוסט טראומה.  תצוגת המשחק הדרמטית-קומית של דאוני ג'וניור (איירון מן/טוני סטארק) וכריס המסוורת' (ת'ור) היא מהטובות שראיתי.  אם הסרט הזה לא יהיה מועמד לאוסקר זה רק כי הוא גדול מידי והאקדמיה כמו רובנו היא חובבת אנדרדוג (וזה כשלעצמו מעלה תהיות לגבי משמעות המושג).

כי זה סרט שכח העל האמיתי שלו הוא החיים עצמם. טוני –זה הרי היה חייב להיות הוא- מתחיל את הסרט כשהוא מתייחס לעצמו כאיירון מן, זו הזהות שלו והחליפה היא רק אביזר משלים. והוא גם מסיים את חייו ככזה. נסחף בחלל הריק, הוא מקליט לפפר בחללית איך שהכל היה תמיד בשבילה, איך שהיא יצקה לו משמעות כשהוא נסחף אליה – הקשר שלהם הוא הדבר היחיד בתוכו טוני סטארק, חתיכת פריק קונטרול, הרשה לעצמו להיסחף. בתווך הוא מתמודד עם הקונפליקט העצום שהמציאות יצרה – כשכולם הפסידו הוא הרוויח אהבת אישה ובעיקר ילדה והוא רוצה לשמור על זה. כמה אנושי וקטנוני ואצילי.
אגב, גורל העולם גורם לו לשנות את דעתו? גם, אולי. אבל בעיקר גורלו של הילד שהשאיר מאחור. אחד פיטר פרקר.

ומי בוחר בסוף הסרט את טובת הפרט על פני הכלל? דווקא קפטן אמריקה. מהדמות הכל אמריקנית הזו האפשרות או לקבל סכרת או להתאהב, וכריס אוונס הממתק הצליח לנווט אותה בין מכשולי הקיטש לדמות עשירה. כזו שכשהיא נואמת בפאתוס לצאת לקרב אתה לא מוחא כפיים, אתה רץ לנשקייה של גיבורי העל לחתום על מיולניר –
והקפטן הזה בסוף הסרט, אחרי שבמהלכו עמד לבדו מילולית מול כל העולם, מקבל את העצה של טוני האנוכי –זה שהקריב את חייו דקה לפני, כן?- והולך לחיות את החיים שלו, ושמעכשיו מישהו אחר ישמור על העולם. כי זו המורשת: אתה לא יכול לשמור על עולם שאין בו אדם אחד שתהיה מוכן לוותר על כל העולם בשבילו.

כפרסומאי, מורה ואיש מדעי הרוח תמיד קינאתי במתמטיקאים, פיזקאיים, באנשי המדעים המדוייקים שלוקחים את האנושות קדימה.
סרטים בודדים לתוך הפרנ'צייז, נטשה רומנוף / האלמנה השחורה (סקרלט ג'והנסן) נראתה לי תמיד קצת מיותרת. מה החשיבות של אדם עם אקדח מול אלי מתכת וחלל? עם השנים שלה ושלי הבנתי שהמתמטיקאי וגיבור העל, שניהם צריכים הצדקה. בין כוריאוגרפיה (מרהיבה לכשעצמה) לאחרת, סקרלט ג'והנסן הכלכך מוכשרת ידעה להפוך את הדמות שלה לגורם האנושי המחבר, וכך גם הדמות מתה, כשהיא מחברת בעצם בין הוקאיי למשפחתו.

ויש גם כריס המסוורת' שהוא אל וגם משחק את ת'ור. היי כריס, לא סיפרו לך שאנשים אמורים להפוך להיות מצחיקים כדי להתמודד עם זה שהם לא נולדו יפים? המסוורת' נותן פה הצגה דרמטית-קומית מורכבת של אל שמתקשה להודות שהוא לא רוצה להיות כזה, ויש את נבולה שהופכת מאיי רובוט שפחות הצליח לחביבת הקהל ("זה היה או הוא או עץ")

ובין כל זה היה גם סרט אקשן. חלק המרדפים היה נחמד, לא משהו יוצא דופן – במונחי מארוול כמובן שזה אומר סצינות אקשן טובות, שנונות ומפתיעות. בלטו לטובה טוני פוגש את אבא ומקבל רמז מטרים על סופו ("תמיד ראיתי את טובת הכלל לפני טובתי, אני מקווה שבני לא יהיה כמוני") וקפטן אמריקה עף על התחת של עצמו.

ת'אנוס,
מנבלי העל הטובים ביותר בקולנוע, היה הכוכב של הסרט הקודם בבחירה אמיצה ומעניינת מאוד.
אג'נדה היא מפלטו של הנבל, כל עוד ת'אנוס הקפיד לשמור על ריחוק רגשי בינו לבין מעשיו וליווה אותם בהצדקה מוסרית, הוא ניצח והיה מנצח כסוכן תודעה גם אם היה נכשל. הסרט מבין מה כוחה של תודעה ולכן הורג את ת'אנוס רק כשהוא קטנוני, חלש, מוותר על עליונותו המוסרית לכאורה והאינטלקטואלית, מותש.

זה לא סרט מושלם ןאפילו מירב מיכאלי גיחכה בסצינת הקרב הפמיניסטית, אבל זה סרט שהוא אירוע חד פעמי ש-קצת כמו מושא אהבתו של הבלוג על פי מקורות זרים בתגובות-אשרינו שזכינו לחוות בהווה. סרט נהדר שתחילתו בבחירה אמיצה וחכמה ומעיפת מוח שגם כשהוא חותך בהמשך למרכז במהלך די צפוי, הוא עושה עם הרבה חן ואהבה לצופים.
ואת כל זה הוא עושה באולם עם מזגן, פופקורן וקולה קרה. אמרתי לכם – כולם שותים קולה.

אנחנו צופים בשחמטאי
התגעגענו

43 Comments

איציק 25 באפריל 2019

לא כולם ראו, למה להרוס???
למה לא כותבים על הניצחון של ישראל על צפון קוריאה בהוקי קרח?

ממן 25 באפריל 2019

א. הוספתי הזהרת ספויילרים מודגשת!
ב. מתוכנן להמשך ;)
חג שמח

איציק 25 באפריל 2019

ודאי שראיתי, ולא קראתי את הפוסט, אבל זה נקרא לעמוד בפיתוי, וזה קשה.
כמה אוכל להחזיק מעמד… גרוע מיום כיפור עם הצום.
גם אריאל עם הפוסטים שלו על משחקי הכס. אותו הסיפור!!!
חג שמח

אלון3131 25 באפריל 2019

לשפוט או לבקר את הסרט הזה הסרט עם התחלה אמצע וסוף זה פשוט לא נכון ולא משקף. זה האירוע הקולנועי הכי גדול שאני יכול לחשוב עליו, בין אם אתם מעריצי הז'אנר או לא, אי אפשר להתעלם ממנו. חוץ מציניקנים גמורים גם אנשים שלא חובבי הז'אנר יהנו ממנו. מי שאוהב את הז'אנר יקח לו זמן להתאושש, פשוט חוויה. גורם למתחרים(Dc, סטאר וורס) להראות כמו חובבנים.

שמעוני 25 באפריל 2019

ברוך שפטרנו.
אולי עכשיו יפסיקו קצת עם סרטי גיבורים ורימייקים/ריבוטים/סיקוול/פריקוול וכל השטויות האלה של יקום מארבל/די סי/סטאר וורס/טראנספורמרס ? לא הגיע הזמן למשהו מקורי וחדש? סרט פשוט עם תסריט ודמויות שנכתבו מהתחלה ולא רק שיבוטים עם וריאציות על סרטים קודמים ולא אירוע קולנועי של השנה /עשור/מילניום . האולפנים פשוט נהיו עצלנים, בשביל מה לעבוד קשה אם אפשר לתת לקהל עוד מאותו הדבר ואנשים באים? אם עשו חמישה (אולי כבר שישה?) סרטים לטרנפורמרס, שהיה גרוע כבר מהסרט הראשון, אז כנראה שאין גבול לדבר הזה..

אורן השני 25 באפריל 2019

1+

ממן 28 באפריל 2019

טרנספורמרס? באמת? זו ההשוואה שלך?

שמעוני 29 באפריל 2019

טרנספורמרס הוא הקיצוני בכל החבורה בכמות הטמטום כנראה (לא ראיתי את כולם, כן?). אני בטוח שיש גם דברים טובים בכל הסיפור הזה, אבל עדיין הוא כבר נמאס לגמרי ועושה יותר רעש ממש שהוא שווה. וגם בעיני מונע מאיתנו לקבל סרטים חדשים ומקוריים כל שנה (כי לאולפנים יש כסף מוגבל והם שמים אותו על הסיפור הזה). לא היית מעדיף לקבל סיפור חדש של דיסני\פיקסאר מאשר לראות שחזור של מלך האריות\צעצוע של סיפור 4,5,6 ? לא הגיע הזמן להפסיק לרכב על תהילת העבר של לוקאס ואבירי הג'דיי ולהמציא סיפור חדש? (וזה לא שהסיפור של מלחמת הכוכבים המקורי הוא כזה מבריק..).

ממן 29 באפריל 2019

בעיקרון כן, אבל בעיני בניה של יקום קולנועי לא משולה למלך האריות סיבוב שני בcgi

עומר 25 באפריל 2019

סרט מצוין אך לדעתי פחות טוב מקודמו,
בגלל זה קצת התאכזבתי שראיתי אותו אבל באמת באתי עם כמות ציפיות לא הגיונית בעליל.
זה הזמן להתחיל לדרג את הסרטים לא?

ממן 29 באפריל 2019

יאללה, מה הדירוג שלך?

מתן 29 באפריל 2019

יודע שאף אחד לא שאל אותי, אבל בא לי לדרג אז מאמין שתסלחו לי.
הדירוג הנו לפי טעמי האישי בלבד ואינו משקף את דעת הרוב או ציוני המבקרים (כן, 'חייל החורף', אני מדבר עליך). הערות על שמונת האחרונים בדירוג יתקבלו בברכה, לאור הזמן הרב שעבר מאז שראיתי אותם. טל"ח

1. שומרי הגלקסיה
2. הנוקמים – מלחמת האינסוף
3. ת'ור – רגנארוק
4. הנוקמים – סוף המשחק
5. ד"ר סטריינג'
6. איירון מן
7. הפנתר השחור
8. קפטן אמריקה – מלחמת האזרחים
9. ספיידרמן
10. שומרי הגלקסיה 2
11. אנטמן
12. איירון מן 3
13. אנטמן והצרעה
14. הנוקמים
15. קפטן אמריקה – הנוקם הראשון
16. קפטן מארוול
17. קפטן אמריקה – חייל החורף
18. הנוקמים – עידן אולטרון
19. איירון מן 2
20. ת'ור
21. האלק
22. ת'ור – העולם האפל

ממן 29 באפריל 2019

אכן החורף הגיע על קפטן אמריקה, אבל למה ככה חזק? דווקא אחלה סרט. שלי:

הדירוג שלי יתבסס על מיקס סובייקטיבי לחלוטין של שלושה פרמטרים: 1. המארווליות של הסרט 2. חיבה לדמויות 3. חשיבות ליקום המארוולי:

1. הנוקמים – מלחמת האינסוף
2. הנוקמים – סוף המשחק (נותן לו 2 כדי לתת לראשון את הכבוד של הפרספקטיבה של שנה)
3. איירון מן
4. שומרי הגלקסיה
5. קפטן אמריקה – מלחמת האזרחים
6. הנוקמים
7. הפנתר השחור
8. ת'ור – רגנרוק
9. אנטמן (קטן ומעולה בעיני)
10. ספיידרמן – השיבה הביתה
11. קפטן אמריקה – חייל החורף
12. קפטן מארוול (בזכות הופעה פשוט מעולה של ג'קסון ובעיקר של הפלרקון)
13. איירון מן 3
14. ד"ר סטריינג' (מת על בנדקיט אבל הרגיש לי יותר מידי אינספשני ושדילגו מהר מידי על התהליך שלו)
15. הנוקמים, עידן אולטרון.
16. ת'ור
17. שומרי הגלקסיה 2 (חתיכת אכזבה בעיני, לא נופל נמוך יותר רק בגלל התוספת של ההיא עם המחושים)
18. קפטן אמריקה – הנוקם הראשון
19. איירון מן 2
20. אנטמן והצרעה
21. האלק
22. ת'ור – העולם האפל

מתן 29 באפריל 2019

שמתי את חייל החורף כ"כ נמוך כי הוא ממש מתיימר להיות סרט מתוחכם ועמוק, אבל הוא פשוט סתם בינוני (יכול להיות שהגזמתי עם הדירוג, אבל הוא יתמודד).
ואם כבר אכזריות, אתה לא חושב שהיית קשה מדי עם שומרי הגלקסיה 2? הרבה פחות טוב מהקודם, אבל עדיין מהנה. ולשים את אנטמן והצרעה מתחת לאיירון מן 2 זה כבר בכלל השפלה.
בקפטן מארוול סם ג'קסון באמת ענק (כרגיל), והחתול לא פחות, אבל הסיפור רדוד, הסרט מפוצץ בקלישאות צפויות להחריד, ומעל הכל – ברי לארסון בהופעה בלתי נסבלת. מנעד רגשי של כפית ותצוגת משחק כללית בינונית מינוס (וזה עוד בלי לדבר על הכח הלא פרופורציונלי שלה שלא ממש תרם לסצנות האקשן).

ממן 29 באפריל 2019

שומרי הגלקסיה – יש בו כמה סצינות נפלאות ובייבי גרוט, והמחושים… זה פשוט שהראשון היה כל-כך מהודק ומדוייק וכל מה שהרגשתי שחסר בשני שנמרח קצת בעיני, וגם הנבל היה חלש.

אנטמן והצרעה – הייתי מדרג אותו אחרון לולא החשיבות שלו לעלילה. סרט מיותר ומאכזב ממש ביחס לראשון ובכלל, אחד הסרטים הבודדים של מארוול שלא נהנתי בהם גם בצפייה ראשונה. באותה מידה יכלו לקחת את סצינת הסיום ולעשות ממנה פוסט קרדיט של סרט אחר ולחסוך.

קפטן מ – האמת שההומור בו היה ממש מעולה בעיני, צחקתי הרבה. הסרט האיר את ג'קסון באור קצת אחר וברי לא הייתה עד כדי כך רעה בעיני.

אורן השני 25 באפריל 2019

בתור אחד שרואה המון סרטים, לא מצליח להבין איך סרטי גיבורי על השתלטו על התעשייה, זה אפילו מפריע לי באיזשהו מקום שמדברים על סרטים כאלה יותר מאשר סרטים של נולאן / טרנטינו / סקורסזה.

תקראו לי הייטר, זה בסדר.

ממן 28 באפריל 2019

מת על נולאן, וגם הוא עשה סופר הירוז ;)

אורן השני 28 באפריל 2019

נכון, שכחתי (לא ראיתי).

צור שפי 26 באפריל 2019

שלושת הסרטים האחרונים שראיתי היו ״אהבה בימים קרים״ הפולני, ״בוקר טוב ילד״ הישראלי ו״גלוריה בל״ האמריקאי/צ׳ילני. מעבר לעובדה שהכי נהניתי מהסרט הישראלי – אני באופו כללי לא סובל את האינפנטיליות ששולטת בבתי הקולנוע היום ומצד שני מחפש בנרות אינפנטיליות אחרת, אינטליגנטית – כמו בסרטי אקשן טובים שבקושי עושים כבר, משהו כמו ״מת לחיות״ נגיד.

Amir A 26 באפריל 2019

צור, נראה לי שנינו יושבים ביחד בפינה בחושך עם המסטינג ומקטרים על "לאן העולם הזה ברח לנו". הסרט האחרון שראיתי היה גם הוא "גלוריה בל", יצאנו ממנו די בדיכאון. לא כי הסרט לא טוב אלא כי הסיפור שם מדכא. חוץ מג'וליאנה מור כמובן. אני לא יודע איך אפשר שלא להתאהב באישה הזו דקה וחצי אחרי שרואים אותה לראשונה.

צור שפי 26 באפריל 2019

אכן, ולמרות מור הנפלאה הגירסה הצ׳ילנית המקורית של הסרט, שעשה אותו במאי, טובה יותר, כי שם השחקנית אלמונית (עבורי לפחות), לא נראית כמו מיליון דולר והמוסיקה כמובן לטינית שלנשמה שלי חודרת הרבה יותר מהדיסקו של הסבנטיז/אייטיז שמלווה את הרימייק.

מתן 27 באפריל 2019

האורך לא הורגש, שלוש שעות שפשוט עפו (אפילו קצת התאכזבתי שלא קיבלנו את הגרסה הראשונית של הסרט, באורך חמש שעות).
הסרט לא מושלם, ובאופן מפתיע דווקא החלק החלש שלו לדעתי היה הקרב (שבד"כ מהווה את השיא בסרטי מארוול), אבל היתה בו סגירת מעגל מצוינת מכל הזוויות, והיו הרבה, ככה שזה באמת מרשים.
ות'ור השמן זה משהו שלא ידעתי כמה הוא חסר לי בחיים עד שהוא הגיע. גאונות לשמה.

אורי 27 באפריל 2019

סוף סוף כולנו יכולים להתגאות שאנחנו נראים כמו ת'ור

התחפושת הכי פופולרית בפורים 2020

טרנטה 28 באפריל 2019

מה צריך לראות מי שלא ראה אף סרט מהקודמים לפני שרוכש כרטיס לזה?

אורי 28 באפריל 2019

עדיף את כולם אבל אם לא אז
1. captain america – civil war
2. infinity war
3. ant man 2 – לא חובה

מתן 28 באפריל 2019

הייתי ממליץ אולי גם על שומרי הגלקסיה, כי בלעדיו יהיה לך קשה להבין מי הדמויות שם ומה הסיפור שלהן (וגם כי זה פשוט סרט מעולה, לטעמי הכי טוב של מארוול).
אבל בכל מקרה מצטרף להמלצה של אורי, רק אם תראה את כולם (חוץ מהשלושה-ארבעה הפחות טובים) תוכל ליהנות מהסרט ב-100%.

איציק 28 באפריל 2019

כדי להבין את infinity war, כדאי לראות גם את ד"ר סטרנג'. בכלל, מאד אוהב את בנדיקט קמבריג' אז אני מוטה, אבל באמת חושב שזה עוזר לייצר את התמונה הכללית.

ממן 28 באפריל 2019

נכון, גם

מתן 28 באפריל 2019

איך אפשר לא לאהוב את בנדיקט קמברבאץ'? לטעמי ד"ר סטריינג' הוא גם אחד הסרטים היותר איכותיים שלהם, למרות שהוא קצת שונה בסגנון.

ממן 28 באפריל 2019

לראות את כולם יהפוך לך את זה לחוויה שלמה
אבל אם לא אז
הנוקמים
הנוקמים – מלחמת האזרחים
הנוקמים – מלחמת האינסוף
שומרי הגלקסיה (באמת סרט גדול)
בסדר הזה,
יעשו עבודה לא רעה בפני עצמם וגם כהכנה.

ממן 28 באפריל 2019

והייתי מוסיף גם את איירון מן הראשון שהתחיל הכל וגם כי הוא פשוט טוב

איציק 28 באפריל 2019

שוב רק אומר, עדיין לא ראיתי את זה (ומחזיק מעמד לא לקרוא את הפוסט), ומקווה שעד תחילת יוני עדיין ירוץ במקום כלשהו בארץ כשאגיע לביקור.
מתחבר הרבה פחות לשומרי הגלקסיה, והחיבור לכל השאר לא בא לי בטבעיות. מבחינתי, היחיד שעושה שם באמת עבודה טובה זה ויין דיזל.

ממן 28 באפריל 2019

יוקרן יוקרן…
ואל תקרא! מקווה שתצליח להימנע מספויילרים.
אין לך אפשרות לראות היכן שאתה?

איציק 28 באפריל 2019

אני יכול, אבל מדובב לצרפתית, ולא בא לי לקבל את כל זה בצרפתית, במיוחד שאני לא מבין כמעט אף מילה (חוץ מווין דיזל).

miranda vera cruz de la hoya cardinal 28 באפריל 2019

ראיתי היום.
הפסקתי לקרוא ב "אחד הסרטים הגדולים בהיסטוריה". אולי אם אתה עד גיל 25-30
הלכתי בגלל הילדים.
די משעמם, ארוך, פומפוזי ובומבסטי. וכמו כל סרט אקשן כמעט בימינו – אקשן מגוחך ולא אמין.

ממן 28 באפריל 2019

הפסקת לקרוא בדיוק כשאני מתחיל להסביר למה (אמלק : הפרוייקט הופך אותו לכזה)
אגב הקונספט של להצהיר "הפסקתי לקרוא בלה בלה" ולשלוף מהמותן היה מגניב ב2017. כלומר, זכותך לחלוק ואפילו בחריפות אבל לפחות תדע על מה אתה חולק.

פרסלני 28 באפריל 2019

ראיתי כבר פעמיים. בטרום בכורה ברביעי בדיזינגוף שהיה קהל מדהים של כדורגל וביום שישי שוב עם קהל יותר קונצרטי או לענייננו קהל הצלחות דשן של ברצלונה. ונדמה לי שאפשר לאמר, שזה הישג מדהים של איחוד הקולנוע והחיים. אני שחולה על קסווטאבס או קישלובסקי או על הסרטים של פטי אקין (כן, כל אותם סרטים איטיים), מצהיר בזאת שש השעות המצטברת עברו ככה והגשימו את כל תיאוריות הקוונטים והפרדיגמה של פים בקלות. פשוט אחלה סרט. הרבה יותר טוב מקודמו אבל כמו שאמרו פה, ממקום אחר לגמרי של סיום. לטעמי בסוף בסוף, הטוב ביותר של מארבל. אצלי מלחמת האזרחים ירד למקום השני והפנתר השחור לשלישי.

שלי 28 באפריל 2019

צפיתי בסרט עם אביתר בני, קבלתי פרשנויות מעמיקות על כל הדמויות במהלך הסרט, וכמות הכפיים באולם ניצחה נחיתה של אל על, כן גם בנאום של קפטן אמריקה.

עלתה תהיה קיומית, פשלה אמיתית של מארוול, איך כפפה כל כך עצמתית וקרדינלית לקיומו של היקום, צבועה באדום? כאילו מה הקשר בין אדום ועצמה? אביתר עדיין מבולבל מזה

ממן 28 באפריל 2019

אתה גדול :)
ולגבי האלעל – אנחנו חברי פייסבוק או שהיה פה גרייט מיינדז? (כי בסיכום הקצר משמעותית שלי בפייסבוק זה נכנס)

שלי 28 באפריל 2019

זה קצת פדיחה שאנחנו לא חברים בפייס, אבדוק את זה. אגב, זה לא אני, זה לגמרי אביתר

צור שפי 28 באפריל 2019

במדינה בה חשוד סיטוני בפלילים זוכה לאמון העם יכול הצהוב לבטא עוצמה. זו כמובן אנומליה.

אוריה 29 באפריל 2019

הלכתי אתמול עם חבורת הגיקים הקבועה שלי, מאוד נהנינו!
כמה מחשבות שעלו אצלי:
1. בסוף מנצחים עם טכנולוגיה משנות ה-70, כל מה שהיה חסר זה קווץ קטן של טוני
2. הופתעתי מאוד לאי תרומתה של קפטן מרוול לסיפור, חשבתי שהיא זאת שתהיה הנשק הסודי בקרב החוזר
3. הסצינה שכולם מתאספים יחד לקרב האחרון מכל קצוות העולם- מופלאה!
4. בניגוד לזה- הסצינה של הגירל פאוור הייתה מאוד מאולצת.
5. עדיין בדיונים- איך טוני העביר אליו את הכפפה מהיד של תאנוס?
6. רשימת הסרטים שלי (טופ 5): הנוקמים – מלחמת האינסוף, הנוקמים – סוף המשחק, ת'ור – רגנרוק, קפטן מארוול, שומרי הגלקסיה
וצחוק מטורף לסיום- כשיצאתי מהסרט מישהו שאל אותי למה סופרמן לא השתתף גם בקרב האחרון :)

ממן 29 באפריל 2019

2. היא קצת שימשה פה דאוס אקס מכינה אבל אני (בניגוד לרבים) דווקא קונה את הסיפור של מדינת יוניברס גלובלית ולא רק של כדוה"א. חושב שהיה הרבה פחות מכבד ליקום המארוולי אם אחרי הכל דווקא דמות חדשה יחסית היתה המשמעותית ביותר

5. לא קשה – טוני הרי הינדס את הכפפה בטכנולוגיית ננו חלקיקים, וכך הינדס אופרציית מעבר בהינתן הצורך בין הכפפות.

והקטע עם סופרמן עצום

Comments closed