הבעיטה

מנתץ החומות, שובר האקסיומות

הייתי בטוח שהוא לא יבעט את אותה הבעיטה,
שיש שם איזה טריק, שתבוא הגבהה…
המרחק היה רחוק מידי ואליסון שוער טוב מידי והחומה גבוהה מידי.
אבל בגיל 32 הוא מסי מנתץ החומות, שובר האקסיומות, אדון הלה ליגה וליגת האלופות.
והוא בעיקר כלכך מרגש, קסום, אמיתי
הוא משחק העונה כדורגל דרך העיניים שלו, כדורגל של בגרות ותשוקה של מי שהבין שזה לא יימשך לנצח, כדורגל שיש בו משקל קסם ואכזבות והצלחות וכישלונות של קריירה שלמה, בלתי נשכחת.

מנתץ החומות, שובר האקסיומות:
הצמד הזה של מסי הוא הצמד השלישי שלו בחצי גמר ליגת האלופות, ובכל אחד מהם היה שער בלתי נשכח.
מול ליברפול – החופשית המושלמת
מול באיירן ב2015 – הסערה המושלמת מול בואטנג, שער מהזכורים של ליגת האלופות.
מול ריאל מדריד ב2011 – השער היפה ביותר שנכבש בליגת האלופות, סלאלום ממרכז המגרש כמעט, מול קבוצה שלמה.
בשלב הזה הוא לא מופיע למשחקים גדולים – הוא עושה אותם כאלה.

"מה עושים עם הצדק הזה על הבוקר
אני צודק אבל נשארתי לבד"

אז ליברפול לחצה גבוה
וברצלונה באמת לא שלטה במשחק ונהנתה מכלכך הרבה מזל
(ואיך הכל עניין של טיימינג וכמה אירוני שנשארנו עם טעם קל של החמצה אחרי הדקה ה96)
והכל נכון וצודק, אבל עם השנים אתה לומד שטוב יותר להיות קצת טועה ביחד מאשר הרבה צודק לבד.
למעט מסי, הקבוצה הזו באמת לא יותר טובה מאף אחת מהקולגות שלה לחצי הגמר – אתן את זה לוולוורדה. אבל אתן את זה לוולוורדה – היא יותר משתוקקת. אתם ראיתם על המגרש שחקן משתוקק יותר מוידאל, אלבה, סוארז, מסי?  אפילו וולוורדה המופנם השתולל על הקוים.
אז קחו את הניתוח מהפרה גיים ותעשו איתו מה שבא לכם,
כי הניתוח הצליח אבל החולה – חולה אהבה.

אפילו במושגים הבלתי אפשריים שלו
כשנהיה גדולים

109 Comments

הצרפתי האמיתי 2 במאי 2019

מהזווית של אליסון הכדור הפתיע אותו בדיוק כמו אריה את הנייט קינג. כולל הרוח שהכדור עשה לשחקן הקיצוני בחומה. פשוט "מאיפה זה הגיע לעזאזל"

ממן 2 במאי 2019

לא הייתה לו אפשרות אחרת לבעוט את הכדור אני מניח, אבל הוא היה כלכך מושלם שזה מגוחך.
הרוח היתה עם מסי, ללא ספק. רוח שמלווה שחקנים חד פעמיים.

הצרפתי האמיתי 2 במאי 2019

בדיוק ככה. אני תמיד מסביר שכשהכדורים יוצאים לו מהרגל ככה או אפילו כמו הבעיטה בימין שדה חאה אכל זה אף פעם לא אשמת השוער. פשוט לכדור שהוא משחרר יש יעוד. זה צריך להכנס וזהו

דן ברקאי 2 במאי 2019

ליברפול שלטו – כן, כמה מצבים מסוכנים אתם זוכרים שלהם? לא הרבה. זה לא שליברפול ישבה על השער של טר שטגן, בארסה לא גנבה ניצחון, בארסה כן עקצה כל הזדמנות שהייתה לה למעט חמש הדקות האחרונות.

בארסה זה כמו מתאגרף טוב, לא חובט חבטות מיותרות אבל כשהוא דולח את היד קדימה זה לפצצה לתוך הפנים, עוד לא הספקת להתאושש וחטפת את הפגז השני והשלישי ונוקאאוט…

קלופ אמר שהם שיחקו יפה? נו נו, אני חא ראיתי קבוצה מרהיבה, ראיתי קבוצה המסתכלת לבארסה בלבן של העיניים ולא באה לפחד. אז היא הפסידה בלי לפחד, לא באמת משנה לי.

אופיר ממן 2 במאי 2019

דן, אתה קצת מגזים…
הוא xg מראה שלושה מצבים בטוחים לשער של ליברפול, של מאנה סלאח ומילנר. חוץ מזה היו ההצלות מבעיות של סלאח ו-ווינלדום (טעות – עוד אחת של מילנר. והיתה גם הקורה של פירמינו).
זה בקלות יכל ללכת למקום אחר

דן ברקאי 2 במאי 2019

כמה ה XP מראה על מצבים של בארסה? חוצמזה, לא אמרתי שהם היו רעים אבל אנחנו גנבנו ניצחון בבית שלנו?? גנבנו 3-0? חתיכת הגזמה פרועה. לא היה פער של 3-0 בין הקבוצות זה ברור גם לי. אבל אם אני מוריד את הצבעים ואת פרופיל השחקנים אני לא יודע איזה קבוצה הייתה טובה יותר. מי כמונו אוהדי בארסה יודעים עד כמה מדד החזקת כדור מטעה ומשקר.

אגב, מדד ה XP ממש לא מדויק. אגב. אבל זה לנושא אחר בזמן אחר.

ממן 2 במאי 2019

Xg…. אקספקטד גולז.
למרות שלא השתמשתי במילה גנבנו – עד לדקה ה65 (אז התחלנו לשחק קצת) בהחלט גנבנו את היתרון. קשה לי להגיד שוולוורדה גאון טקטי בגלל הסתמכות כה רבה על מזל, חוסר דיוק בכדור האחרון של ליברפול ויכולת אישית עילאית של ג'ורדי אלבה ולפרקים סרג'י רוברטו.
המהלך המבריק שלו כן היה סמדו להגנה ורוברטו לקישור. דמבלה אמנם הפסיד הזדמנות לגמור את המשחק אבל בדיוק כמו שכתבתי לפני המשחק – הוא יוצר לליברפול חתיכת מיס מאצ', אני מקווה שיקבל קצת יותר דקות בחוץ, דווקא כשהם ילחצו.

רוני 2 במאי 2019

לא הבנתי למה הוא לא נכנס מוקדם יותר. ליברפול לחצו ממש גבוה (הם ככה תמיד? זה דיי מטורף) והשאירו המון מרחב בין הקו האחרון שלהם והשוער, בדיוק איפה ששחקן מהיר כמו דמבלה יכול לפתוח מבערים למסירת עומק. למה וולוורדה לא הכניס אותו?
ניצול המצבים של בארסה משוגע, אבל זה נראה לי כבר הרבה זמן ככה. אני זוכר משחק מול ריאל השנה או שנה שעברה שגם הרגיש דומה, מעט הזדמנויות ושתיים/שלוש גולים. אם הם עושים את זה ביעילות גבוהה הרבה זמן כנראה שזה בטחון ולא מזל.

ממן 2 במאי 2019

וולוורדה זהיר, זהיר מידי. לפני המשחק כתבתי בדיוק פה בדיוק על זה ואם אני ידעתי גם הוא ידע. אני נותן לו את הקרדיט על האופי והלחימה, הוא כן שיפר את הרכות של ברצלונה והפך אותם לחבורת פייטרים אמיתיים, אבל ברצלונה לא משחקת כדורגל עילאי וזה לא יכול להשתנות רק בגלל תוצאה, ובעיקר בגלל שמי שמביא אותה הוא מסי.

דן ברקאי 2 במאי 2019

אבל גם אנחנו היינו מסוכנים אתמול, זו הנקודה. אנחנו היינו מסוכנים וכבשו והם לא. אז נכון שלא היינו מסוכנים יותר מהר ולכן פער הגולים לא משקף אבל…

גם אני נהנתי מבארסה של לוצ'ו. ולא בגלל שהיא הייתה קונצנזוס (בכלל לא, מריבות עולם ומלא דיו וירטואלי שרפתי על זה), אבל ידעתי להשלים כמה שיותר מהר עם זה שאין יותר פפ, אין יותר צ'אבינייסטה, אין יותר קרויף. אם תצליח לעשות את מה שאני עשיתי תראה שגם אפשר להנות או לכל הפחותלהבין את בארסה של וואלוורדה.

יאללה חפרנו מספיק על זה.

דן ברקאי 2 במאי 2019

עד לדקה ה 65 בארסה ייצרה שלושה מצבי הבקעה. אם בעיניך זו גניבה אל מול 5 מצבי הבקעה (רק מצבים לא משהו ודאי) שיצרה ליברפול אין לי איך לענות על טענה כזו.

אגב מדד, זה כזה חרטא לכמת מצב 'ודאי' לגול. מה זה בכדורגל מצב ודאי? מזכיר לי את המשפט הפרדוקסלי – "הוא עצר גול בטוח", איך עוצרים אותו אם הוא בטוח?!

הבעיה האמיתית שמאוד קשה לכמת את הסטטיסטיקות האמריקאיות של כל הענפים שם לכדורגל. כדורגל הוא משחק יותר מדי פשוט כדי ליצור מצג שווא של כל מיני סטטיסטיקות משונות בגלל שהוא לא ספורט המורכב מכמות של מהלכים, הכדורגל רציף. גם בכדורסל לדוגמה יש זריקה פנויה וזריקה על שומר, אין זריקה 'בטוחה' גם לא לייאפ שמתגלגל על הטבעת נכנס כבר ואז יוצא ממש מהסל.

ובקיצורו של שרשור,

בארסה הגיעה למצבים שלה לא פחות מליברפול. בארסה ניצלה באחוז גבוה מהסטנדרט ליברפול באחוז נמוך (מאוד) מהסטנדרנט. לזה לא קוראים גניבה, לזה קוראים התוצאה לא משקפת את מהלך המשחק.

Ollie Williams 2 במאי 2019

מדד ה xg בא לענות בדיוק על נושא ה"גול בטוח" שהעלית.
כשסופרים רק בעיטות למסגרת ומחוץ למסגרת, דרדלה מ 30 מטר לידיים של השוער ייחשב כיותר מסוכן מבעיטה לקורה כמו של סלאח מול שער יחסית חשוף – הוא נותן ציון לאיכות המצב ונדיר מאוד עד לא קיים שהזדמנות תקבל 100% לגול.

אחרים אולי בדקו את העניין, אבל לדעתי לאורך זמן מדד ה xg ומס' השערים שהובקעו בפועל מאוד קרובים זה לזה.

אופיר ממן 2 במאי 2019

דן, את המונח גניבה אתה הבאת לדיון, עזוב אותו רגע. אז בעיניך בארסה הפגינה עליונות טקטית, בעיני היא הרוויחה לא מעט מהמזל והיכולת ההגנתית האישית של 2-3 שחקנים כולל השוער. העיקר שנצחה:)
אבל אתה חושב שיכלנו לנצח בדרך אחרת או שזו הדרך ההכרחית?
כי אני עדיין חושב שוידאל היה טעות טקטית.
הxg הוא בעיקרון נתון מקובל ופופולרי אצל טובי האנליסטים בעולם והדרך לקבוע פשוטה יחסית – בעיטה שסטטיסטית ברוב המקרים תיכנס, לפי אמות מידה של מרחק מהשער, מיקום, מיקום הבלם וכיוב.

דן ברקאי 2 במאי 2019

Ollie Williams

זו בדיוק הבעיה במדד. הבעיה ידועה בחישוב הקר של למסגרת/מחוץ למסגרת. אבל הפתרון לא כל כך מוצלח כי הוא לא מספר את הדרך בה מחשבים את איכות המצבים. מזכיר קצת את מדד ה +/- בכדורסל. מדד טיפשי וריק מפואנטה.

אני אומר זאת רק אחרי שעכבתי אחר הנתונים של המדד הזה וזה לחלוטין לא היה קשור לתוצאה. לפחות מהמשחקים של בארסה שאני עוקב.

דן ברקאי 2 במאי 2019

אופיר אל תכעס ראשית.

תפסיק להמעיט בערך בארסה ולא כל דבר התירוץ הוא מזל. לפעמים התירוץ 'יכולת' או 'מנטליות' או אפילו 'הכנה טקטית' הם אלו שהביאו ניצחון.

לא הפגנו עליונות כדרכו של פפ, אבל ניצחנו בדרך אחרת לא פחות מעניינת. אני לרגע לא שוכח את הטענות על הכדורגל שהציע לואיס אנריקה (טקטיקן גרוע מואלוורדה) ועל כמה הוא אנטי קרופיסטה. זה בסדר, הנוסטלגיה מוחקת דברים רעים ומשאירה רק את הטעם המתוק.

אני גם זוכר שבאיירן בראשות טיאגו אנסה אותנו מחצית שלמה עד שבא ליונל מסי ועם צמד מופלא העלה אותנו לגמר. גם אז עשינו במכנסיים מול יריבה טובה יותר??

ממן 2 במאי 2019

חלילה, מה יש לכעוס היום? ;)
הטענות כלפי אנריקה? אני לא בעלים על דעתם של אוהדי ברצלונה, רק על דעתי ודעתי היתה שהכדורגל שלו היה מדהים, ציינתי זאת לא מעט פעמים בעבר.
לגבי באיירן – המשחק שם היה שקול יותר, ליברפול היתה ממש מסוכנת אתמול וכל נקודות התורפה שנחזו לפני המשחק אכן באו לידי ביטוי… עד השער. מי אני שאתלונן

ק. 2 במאי 2019

דן, מסי מוביל בפער את היבשת בשנים האחרונות ביחס גולים חלקי גולים צפויים לפי איכות המצבים (Xg) 1.8), רונאלדו עם 1.4 והארי קיין אחריהם עם 1.22. יכול להיות שאני טועה בכמה מאיות לפה או לשם.
ומסכים במאה אחוז עם ממן על הטעות הטקטית של העדפת וידאל על ארתור.
מול באיירן היה שקול לחלוטין 75 דקות ובארסה סיכנו במעט יותר את השער.

Jhkj 2 במאי 2019

שוב דן המדד מתעלם מכל האחד על אחדים ששחקני ברצלונה החליטו למסור במקום לבעוט מהם. המצב של וידאל שבחר למסור מהבעיטות של סלאח ומילנר (הראשונה) וכנראה גם של מאנה.

דן ברקאי 2 במאי 2019

Jhkj

למה כוונתך? כלומר, על מה אתה עונה אני קצת לא תופס בגלל שרשור עם כמה חבר'ה. אשמח שתבאר יותר.

Jhkj 2 במאי 2019

היו כמה מצבים מסוכנים מאוד של ברצלונה, כמו האחד על אחד של וידאל שמסי השאיר לבד, שוידאל לא השתלט טוב על הכדור וניסה למסור אחרי שמסי מסר לו בין חמישה שחקנים, שני אחד על אחדים של סוארז, אחד שסוארז לקח את הזמן וואן דייק חטף לו, ואחד שהוא ניסה למסור לגורדי אלבה שרץ מימין 0אולי זה לא היה סוארז אני לא זוכר) ואולי עוד כאלה מהמחצית הראשונה שלא נלקחים בחשבון במדד ה-Xg כי הם לא נגמרו בבעיטה, ולכן המדד נכשל לתאר כמה מסוכנת קבוצה

דן ברקאי 3 במאי 2019

Jhkj

אההה אז אנחנו מסכימים. יעברו עוד כמה שנים עד שאנליסטים יבינו שלא הכל אפשר לכמת למספרים. אני מסכים אתך, המדד הזה שבור ולא פוגע או משרת את המטרה.

בכלל, האנליסטים היו רחוקים מהכדורגל ורק ב 15 שנים האחרונות נכנס העניין הזה. אנחנו בעיצומו של תהליך כך שרחוקה הדרך עדיין ממוצר מוגמר.

Jhkj 3 במאי 2019

בניגוד לכדורסל, בייסבול או פוטבול, בכדורגל יש מהלכים כל כך יותר ארוכים והרבה יותר דרגות חופש, שאני חושב שהכאוס גדול מדי מכדי לפתח מודלים מדעיים ומתמטיים אמינים.
בכל מקרה המדד לא מראה נכונה כמה מסוכנת הייתה ברצלונה, בכלל הקונספט של כמה מסוכנת תלא תמיד משרת מהימנה, כי מילנר מגיע למצב בעיטה לא מסוכן כמו מסי מגיע לאותו מצב בעיטה

שמעון 2 במאי 2019

חחחח אם מסי היה משחק באנגליה היה לו קשה אחת הבדיחות המצחיקות אי פעם שנאמרו

קלבדוס 2 במאי 2019

מסי עם 26 שערים ועוד 6 בישולים, ב-33 משחקים נגד שש הבכירות של אנגליה. בלתי נתפס.
רק העונה הוא עם 6 שערים נגדן, יותר מכל חלוץ אחר בפרמיירליג…
וכל משחק כזה, כזכור, הוא חתיכת משחק. יכולת הקלאץ' שלו מטורפת.
מזכיר את הנתונים שלו מהליגה הספרדית – 4 ארבע הקבוצות נגדן הבקיע הכי הרבה בספרד, בכל הקריירה, הן ריאל, אתלטיקו, ולנסיה וסביליה… כבר לא נשארו מילים.

Jhkj 3 במאי 2019

מסכים מוסיף שהחמישית זו אספניול, הדרבי, כלומר 5-5 מחמש המשחקים הכי חשובים. יחד עם זאת חשוב לציין שהסטטיסטיקה הזו קצת משקרת, כי הקבוצות האלה לא החליפו ליגות בניגוד להרבה אחרות

ממן 2 במאי 2019

שמעון, אולי הכוונה היא שהיה לו קשה להסתדר עם האוכל? אומרים שבספרד האוכל מצויין.

קלבדוס 2 במאי 2019

אני היחיד שחושב, שבארסה עוד יצטערו על דמבלה בדקה ה-96?
זו בארסה הכי חלשה שאפשר, שעקצה 3 פעמים (פשוט ככה) קבוצה עדיפה בשתי דרגות, לפחות אתמול.
המשוואה הזו אומרת, כנראה, שזה המסי הכי גדול שראינו אי פעם. פחות מזהיר מהעונות האבסורדיות של העשור הקודם, אבל פשוט, שחקן יותר טוב.
מתי מתחיל הפוסט, "מה נעשה ביום שאחרי"? אני חש צורך בקבוצת תמיכה.

ממן 2 במאי 2019

על מה אתה מדבר קלבדוס, אני כבר שנתיים כותב פה בלוג שעיקרו הוא "מה נעשה ביום שאחרי". לך תדע…

תשמע זה טריקי, אם הופכים את האירועים ודמבלה מחמיץ בדקה ה80 וסלאח ב96 אנחנו יוצאים בתחושת אושר עילאי. ברור שכלום לא סגור, ליברפול מעולה ואנפילד מפחיד ו4-0 היה סוגר עניין, גם מסי ידע את זה – ראית זאת בפניו המאוכזבות אחרי המסירה המושלמת, אבל מי בכלל חשב על 3-0 לפני… אם ברצלונה לא תעבור אחרי 3 היא תוכל לבוא בטענות רק לעצמה, ולא בהכרח לדמבלה.

ק. 2 במאי 2019

למה זה טוב להתמודד עם זה עכשיו, קלבדוס? תהנה כל עוד הוא איתנו, כשזה יגיע גם ככה תצטרך להתמודד.
לא רואה סיבה לא להדחיק את הסוגיה בשלב זה

שמעון 2 במאי 2019

היום שאחרי מסי וכריסטיאנו לא יהיה אותו דבר. מדובר בשני השחקנים הכי גדולים בהיסטוריה בפער מטורף מכל היתר הפלה המראדונה הקרויפים ושטויות.

הכי הרבה תארים קבוצתיים, הכי הרבה תארים אישיים, הכי הרבה סטטיסטיקה שלא תישבר עוד 200 שנה, הכי הרבה הכל, הכי הרבה מאני טיים. אף אחד לא קרוב אליהם היסטורית

שניהם אחרי השיא כבר כמה שנים ועדיין באולימפוס משלהם, רמה אחרת לגמרי.

מסי עם 10 תארי אליפות בליגה הכי חזקה בעולם!!! ויש לו עוד כמה שנים!! רק בופון עם 11 אליפויות ביובה עם יותר תארים בהיסטוריה בכל 4 הליגות הבכירות באירופה והוא שוער וליגה איטלקית זה לא ספרד וגם את זה מסי ישבור עד סוף הקריירה.
הוא בדרך לקבל שחקן השנה בעולם פעם 6 וזה אחרי ששדדו אותו עונה שעברה עם מודריץ חחחחחחחחחחחח (מילא היו נותנים לכריסטיאנו) ויהיה לו אחרי זה עוד אחד לפחות עד סוף הקריירה אם לא יותר שזה הכי הרבה בספורט קבוצתי מקצועני אי פעם (קארים עם 6 MVP) בכל ענף שהוא.
הוא הולך להיות עם 5 גביעי אלופות ולהשתוות לכריסטיאנו וזה לא יהיה האחרון שלו תאמינו לי.

גם שהוא מעבר לשיא הוא מלך השערים והבישולים בכל 5 הליגות הבכירות באירופה!!!!

זה הגדרה של GOAT

ממן 2 במאי 2019

אני מקווה שהעונה הזו הוא ינצח את השדים ויביא תואר לנבחרת (ההזויה, המבולגנת, החלשה הזו). מעבר לזה, אני מתקשה להאמין שכדור הזהב ילך העונה למישהו אחר שהוא לא מסי, כמו שאני מתקשה להאמין שהוא יוכל לזכות בו שוב בשנה הבאה, בגיל 33.
אני חושב שזו השנה הממש גדולה הכמעט אחרונה שלו, ושהוא נותן את כל מה שיש לו.
אתה צודק, הכדורגל אחרי מסי ורונאלדו פשוט לא יהיה אותו דבר, ויקח לו זמן להשתקם ולמצוא את העוצמות החדשות שלו (לפמפם את אמבפה כמחליף נועד לכישלון ולא משנים המספרים שלו, הם מיתיים כל אחד בפני עצמו וכצמד – תופעה חד פעמית). רק תיקון, מסי לא אחרי השיא שלו. פיזית מהירות הפריצה קדימה אמנם ירדה, אבל יכולת המסירה והסיום כלכך עילאיים שזו שנת שיא לכל דבר ועניין.

שמעון 2 במאי 2019

עם ארגנטינה מסי פספס ב2014, שם הייתה הזדמנות. זה נגמר ארגנטינה נבחרת כבר לא חזקה כמו שהייתה אז ועם שחקנים בדעיכה. מה גם שהשינאה של מסי והקטנוניות כלפי דיבאלה לא הוסיף לו ואפילו מאכזב כי ארגנטינה היו צריכים אותו אבל קשה לי להאמין שנראה אותו מניף גביע ב-2022 בקטאר. אבל זה שטויות זכייה בטורניר מקרי כמו יורו ומונדיאל יכולה רק להוסיף בענק ולא לגרוע לכל שחקן. לרונלדו זה הוסיף המון הזכייה עם פורטוגל האמת אבל אם לא היה זוכה ואפילו אם לא היה עולה לטורניר עצמו זה לא היה גורע כלום.

Jhkj 2 במאי 2019

ההימור שלי, זה שמסי הולך להפוך לאט לאט לסופר אינייסטה, ושנשחק עם קישור שהוא ארתור דה יונג ומסי, לא בעונה הבאה, לדעתי מסי שם לפחות שלושים שערים עונה באה, אבל אולי בזו אחריה, השאלה מי ישחק לפניו, אני מקווה שגריזמן ואמבפה, לדעתי הם השחקנים הכי מתאימים

אופיר ממן 2 במאי 2019

עוד רק דבר אחד, זה עדיין לא נגמר והכל אפשר.

שמעון 2 במאי 2019

מקרה רומא לא יחזור אל תדאג הברק לא מכה פעמיים ובארסה תגיע מוכנה. ואת אייאקס אם תעלה לדעתי בארסה תרמוס באיזה חמישייה.
אני חושב שמסי יהיה מספיק טוב גם בשנה הבאה זה לא שבאמת יש לו ולכריסטיאנו מתחרים על תואר שחקן השנה בעולם. גם עם 20 שערים ו10 בישולים בעונה ותואר אליפות הם המועמדים הבכירים.

אמבפה הוא השחקן ה-3 הכי טוב בעולם היום ואכן היורש שלהם בעידן שאחרי אבל הוא לעולם לא יתקרב וידגדג את המספרים שלהם ולא את התארים שלהם. ואליפויות בליגה צרפתית עם כל הכבוד….

אגב אמבפה כשל העונה בגדול פסז היו אכזבת העונה שלי. הם חייבים להעיף את ניימר הבן אדם פורצלן, פציע, גרוע, הייפ וגירסה חלשה ופחותה של בייל החרסינה (אבל בייל איש של מאני טיים בניגוד לניימר).
ניימר לא יכול להוביל קבוצה כמו שתמיד טענתי, הוא לא מספיק טוב ויותר מזה הוא פציע מאד וזה לא ישתה כי הוא רק הולך ומתבגר. פסז חייבים להשחיל אותו לריאל באיזה 400 מיליון יורו ולדפוק את ריאל שיתקעו איתו ולשחרר את פסז ממנו ומהבריזלאים הזקנים והגרועים שלהם. צריכים לבנות הכל סביב אמבפה, הוא ווינר ויביא את גביע אירופה מתישהו אבל הכל צריך להתחיל להיות סביבו. ניימר רק מפריע שם.
אבל לשייח כנראה חשוב החסות שלו למונדיאל בקטאר והמכירת חולצות. ניימר השחקן הכי אוברייטד בהיסטוריה, הכרמלו אנתוני של הכדורגל

ממן 2 במאי 2019

לגבי מסי וארגנטינה – מונדיאל כבר לא יקרה, אבל בכל זאת בעונה כזו גדולה של מסי וקון, כשיש את טליאפיקו ולו סלסו ועוד כמה שחקנים לא רעים בכלל יש איזו תקווה לקופה שיתקיים בקיץ.

ניימאר – הפניה שהקריירה שלו תפסה לא פחות ממדהימה (לרעה), בבארסה הוא היה לגמרי מאני טיים ווינר (כבש בכל אחד מהמשחקים מהרבע והלאה ב2015) וגם חברתית השתלב מצוין, בפסז' הוא פשוט לא מפסיק לגמור אותם ולייצר כותרות שליליות. לדעתי הבנאדם מתוסכל יותר מכולם על הטעות הזו.

שמעון 2 במאי 2019

לדעתי הוא תמיד היה כרמלו ופרח בבארסה בגלל מסי. אף פעם לא תפסתי ממנו. גם בבארסה הוא היה צריך שמסי יסדר לו 10 מצבים מול שוער בשביל להבקיע 1. הוא לא ברמות שהוא חושב בהם. הקריסה שלו הייתה צפויה וכתבתי את זה פה. פסז יהיו הרבה יותר טובים שיעיפו את הרעה החולה הזאת ואת הצוות הברזילאי שלו משם.

היום סוארס הפך לסוג של ניימר מבקיע 1 מ10 מול שוער שפעם הוא היה קליניקל סטרייקר יש לו ירידה גדולה ביכולת.

אני סתם בשביל הצחוק מעניין אותי את אמבפה בבארסה עם מסי לדעתי הם ישחטו ברמה היסטורית אבל אמבפה גבר לדעתי ירצה להוביל את פסז בעצמו וןהוא יצטרך להביא כמה גביעי אירופה כי הליגה הצרפתית זה אפילו לא יריבות אימון.

טרנטה 2 במאי 2019

אוהב לקרוא את התגובות שלך. לא תמיד מסכים איתך אבל תמיד מעניין.
לגבי ניימאר – אולי אני סתם באשליות אבל חולה עליו. הוא שחקן מרהיב והייתי יותר משמח לראות אותו בחזרה אצלנו במקום קוטיניו. אני מסכים לגמרי עם אופיר על זה שהוא מבואס על הבחירה שלו וכועס על עצמו. הכל היה נכון בשבילו עד שהוא הקשיב לעצות הפמליה הגרידית שלו ומאז הקריירה שלו פשוט קורסת עם הפציעות וכל הבלגן מסביבו במונדיאל ועכשיו כל השטויות שלו עם אופ"א והליגה הצרפתית. אם באמת זה כך הוא עוד יכול להשתקם ועדיף שזה יהיה אצלנו מאשר אצל ריאל.

היסטוריון של ספורט 3 במאי 2019

שמעון להגיד על מישהו שהוא גדול מדייגו ועוד בפער מטורף מכל היתר צריך לכל הפחות איזו הגדרה פרמטר כלשהו.
אני מוכן להסכים איתך שיש דיון אם אתה מדבר למשל על שחקנים שעשו את הקריירה הארוכה והאיכותית לאורך כל השנים ברמת המועדונים .
אבל יש גם פרמטרים אחרים אותם אתה שוכח.

למשל איכות הקבוצה בה הם משחקים , הישגים בנבחרת ועוד .

2. אנו גם חיים בדור שלא ניתן להשוות אותו אם מה שהיה בעבר .
המספר 10 אליפויות של מסי היה מרשים מאד בשנות ה 80 בואכה 90 אז באמת הייתה תחרות והייתה יריבות .
היום אנו בעידן אחר .
עידן הקבוצה הבודדת .
הנה מינכן עם 6/6 בדרכה ל 7/7 בגרמניה .
יובה שברה את שיאה של ליון ועומדת על 8/8 .
פריס נכנעה שנה אחת לאמפבה אבל חוץ מזה 6/7 .
ולכן גם ה 8/11 הוא עוד מספר .
גם 10 האליפויות של מסי לא חריג ביחס לכמות אליפויות של ברצגלי בופון או אלבס .
אגב שכחת את גיגס שזכה ביותר אליפויות 13
וסקולס (11)
גם איני בטוח שזכרת את מאלדיני עם 5 תארי אלופות .
אגב אם זה כזה מדד מנצח שאלה האם אתה זוכר /מכיר/ יודע מי היחידי שלקח 6 תארי אלופות ?
איני שואל בכדי להקניט אלא רק בשביל להוכיח שלא בהכרח זה שזכה בהכי הרבה תארים הוא בהכרח הכי טוב.
( אפשר להדגים זאת גם עם יעקב הלל ,בנאדו ,חרזי ואם תרצה טיבי כאלו שזכו בהכי הרבה תארים בארץ ולא בהכרח הכי טובים ).

אשר למספרים המוחלטים שלהם בליגות השונות הם מדהימים ופסיכים לגמרי .
בטח ביחס לכל אחד אחר כיום .
אך גם כאן בהשוואת כל הזמנים צריכים לקחת בחשבון את עידן הפערים הגדולים של הקבוצה הבודדת שמאפשר להם לעשות הרבה ממה שהם עשו בעבר .
( ולראייה גם לבנדובסקי בגרמניה למשל עושה מספרים היסטורים גם אם אחרים וזאת כי הוא חי בעידן הקבוצה הבודדת ).

לגבי יתר הדברים שכתבת

1. זה נראה גמור אבל לכל משחק יש את צורת ההתפתחות שלו כנראה שמסי נחרץ פחות ממך שהמשחק גמור.
ברצלונה קרסה אשתקד ברומא גם שלשום לא היה חסר הרבה בכדי שייגמר אחרת .
ויש דינמיקה למשחק.
נגד זאת כך בפעם האחרונה שברצלונה הובילה ב 3 שערים היא עפה ולקבוצה פחות חזקה מליברפול .
ליברפול ומינוס 3 גם קרה מהצד ההפוך .
זה לא נגמר עד שהגברת השמנה לא שרה או לכל הכבוד עד שהקוסם לא שם עוד כדור ברשת אז ליברפול תצטרך לשים 5 .
גם אם כן במידה וזו תהיה אייאקס ( לא מספיד את טוטנהאם ) תהיה טעות בידך לתת לברצלונה את הגביע לפני שהמשחק שוחק
בטח בקבוצה שרקדה על המגרש במדריד מול ריאל ואז בטורינו מול יובה וניצחה גם אם באופן פחות מרשים גם בלונדון .

.

אשר לאמבפה .
בעיני להגיד שהוא מספר 3 ייתכן וזה נכון אך זה מרחק עצום מטופ 2 תוך כדי פערים מינורים מאחרים .
אולי יותר נכון להגדיר אותו כיורש .
וכאן חובת ההוכחה עליו .
הוא הבליח בטורניר מונדיאל נהדר ובאלופות 17 אבל עדיין לא שיחק אפילו עונה אחת בליגה נורמלית ומכיוון שנראה דם לך ( ולי) שלמרות הכל הוא ימשיך בפריס נצטרך להתאזר בסבלנות .

איני מקבל גם את דעתך בכדורגל הנבחרות
נכון זה טורניר מקרי וכו וכו
אבל זה הטורניר שיצר ויוצר אגדות ופתאום לא להתייחס אליו זה מוגזם
גם אם ניתן לומר שהוא לא חזות הכל .
הוא גם משמעותי שכן אם מסי היה מניף את גביע העולם הוא היה נתפס בעיני רבים לגדול מכולם בכל הזמנים .
ובלי זה תמיד יהיו מחלוקות בוודאי במדינתו הוא .

אחרי כל זה יש בינינו הסכמה אחת גדולה והיא לגבי נאיימר ( כישרון אדיר וטיפשות עוד יותר אדירה ).

שלי 2 במאי 2019

ארגנטינה צריכה לפנות לוולוורדה ולבקש ממנו לאמן אותם, הוא יעשה אותם אלופי עולם אם מסי ימשיך לשחק עד אז

קלבדוס 2 במאי 2019

ארגנטינה שקלה בזמנו את פפ (כמובן לא הבשיל), לארגנטינה יש על המדף את סימאונה מצד אחד וביאלסה מצד שני, ואולי גם תהיה חנינה לפקרמן, האחרון שהוציא מהפוטנציאל הכל (כמעט) – באמת, לארגנטינה יש הכל. רק אין לה מדינה נורמלית, אין לה התאחדות נורמלית בלשון המעטה, ואין לה נבחרת. וכנראה לא תהיה בעתיד הנראה לעין, בטח הרבה אחרי עידן מסי.
קיבלו במתנה מאלוהים את ליאו מסי לעשור פלוס, ובזבזו אותו. זה פשע נגד הספורט.

Jhkj 2 במאי 2019

סאבלה, המאמן מ-2014 היה נהדר, וארגנטינה הגנה נהדר והגיעה למצבים להכרעה בכל משחק, בדרך כלל מספיק בשביל להכריע, בגמר הדברים לא נכנסו אבל היא לא הייתה כל כך שונה מברצלונה של היום

ב"פ 3 במאי 2019

קצת מרגיז אותי המיתוס הזה. זה לא חכמה גדולה להגן עם מגינים שלא עוברים את החצי פלוס שני קשרים אחוריים. וכשהקסמים של מסי נגמרו מול אירן וניגריה, ארגנטינה הבקיעה שני שערים ב420 דקות של כדורגל, זה מספרים של איי פארו. מסי שיחק טוב בגמר מול גרמניה, אבל אין שום שחקן התקפה אחר בסגל שהיה לו משהו חוץ ממונדיאל חלש להחריד. זה לא נקרא לאמן טוב. ארגנטינה 2014 הייתה בסך הכל ריאקציה מאוד קיצונית ל2010.

Jhkj 3 במאי 2019

כמו התמיכה שלי בוולורדה, אני לגמרי מעדיף מאמן הגנה גדול שיוציא מההגנה המחורבנת של ארגנטינה את המיטב בתקווה שמסי יסתדר לבד בהתקפה, מאשר מאמן שיגיד שההגנה של ארגנטינה מספיק טובה בוא נשחק עם קו הגנה גבוה מול אמבפה וגריזמן. שים לב שגם ברזיל, בלגיה וצרפת שיחקו עם שני קשרים אחוריים במונדיאל האחרון והן אלו שעצרו זו את זה.

ק. 3 במאי 2019

היסטוריון מדי מסכים עם החלק השני של התגובה שלך, אמבפה והלאה אבל אתה לא באמת משווה אל האליפויות של חובה ובאיירן האליפויות מול ריאל ואתלטיקו (תחשוב לבד כמה פעמים היו בגמר או חצי גמר אלופות בכל השנים האלה)

יעקב נקש 4 במאי 2019

שים עוד סימן קריאה, אולי אז זה יהיה נכון…
הוא לא הגדול בכל הזמנים, ובין שנינו הוא נופל לחמישים אחוז הגדול בכל הזמנים, לא קרוב למספר משכנע, אז הוא לא, פשוט כי אתה לא קובע…
לא נראה לי שיש רמה יותר גבוהה של תגובה שאמורים לענות לך…

גילי פלג 2 במאי 2019

ממן, לך לפוסט הקודם שלך לתגובה הראשונה.. אני רוצה לפחות חצי הודאה שצדקתי לגבי ארתורו ולא ארתור.. איזה קאנון!

אופיר ממן 2 במאי 2019

גילי, יש לי רק מחמאות לוידאל. את מה שהוא צריך ויודע הוא עושה הכי טוב. בכל זאת, וולוורדה מסר את המשחק לליברפול. המחצית הראשונה על כדורים ארוכים היתה קשה לצפייה. להגיד שהוא גאון טקטי? לא חושב.

רומן 2 במאי 2019

המאמן ההכי גדול שהיה לברסה מאז שאני זוכר.
כל פעם שאני צופה בהם השנה אני מתפעל מהתחכום והעומק, מהשינויי קצב, מהמלכודת הזאת שגורמת ליריבה לחשוב שברסה בבעיה.
יחד עם אלגרי אני חושב שהוא המאמן ההכי טוב היום מחוץ לאי הבריטי, מבחינה טקטית אולי שני רק לאגלרי עצמו בכל העולם.
הרי ברור לך שאם אתמול פפ עומד על הקווים של ברסה זה לא נגמר 3-0. אולי 4-3 , אולי 3-0 לליברפול, לך תדע, אבל נצחון חלק של ברסה לא היה שם.

שמעון 2 במאי 2019

חחחח עכשיו זה פפ??? פפ היה מקבל שישייה מבארסה. הפסיד לטוטנאהם הטמבל חטף מטוטנאהם 4. יודע מה הייתה עושה לו בארסה? שמה 8 ו-9 קלופ מאמן הרבה יותר טוב מפפ הכשלוני שבנה קריירה על מסי. בלי מסי אין כלום, אין גביעי אירופה. אליפויות עם תקציב חצי מיליארד פאונד באנגליה לא צריך, פלגריני זכה ברבע תקציב ממנו ובשמינית שכר.
מאמן שמאז שהוא בלי מסי כושל שנה אחר שנה עם התקציבים והשכר הכי גדול. כשלון עצום.

רומן 2 במאי 2019

התכוונתי למה היה קורה אם פפ היה מאמן אתמול את ברסה..
סתם נתת פול גז בניוטרל :-)

אופיר ממן 2 במאי 2019

האמת, עם כל הכבוד לפפ – מהסגל הזה בכושר הזה (דגש על כך , כי אין לדעת איך קוטיניו ודמבלה היו מתפתחים אצלו) וולוורדה כמעט בוודאות מוציא יותר.
יש גם את הדברים שהוא שם על השולחן – הציניות שמביאה תארים, הלוחמנות והמחויבות העמוקה של השחקנים.

שלי 2 במאי 2019

מסכים, וגם למד מההפסד לרומא שנה שעברה, השנה הוא בנה את העונה והדקות של מסי בצורה גאונית ממש

ניק 3 במאי 2019

אני בספק כמה עניין הדקות זה שאלה של המאמן. אם מסי רוצה לשחק כל דקה, כמו שעשה הרבה פעמים בשנים הקודמות, גם על חשבון הטריות שלו, הוא יעשה את זה.
הוא, כמו רונלדו, מבינים כנראה שהגוף שלהם בכל זאת אנושי ומסכימים להוריד קצת מהדקות שלהם, אבל זה לגמרי החלטה שלהם.

Jhkj 2 במאי 2019

ממן כמו שאמרתי כבר לא פעם, וידאל צופף בהגנה ועודד את ליברפול לעלות ולתקוף, ההתקפה של ליברפול במיוחד בלי פירמינו פחות טובה מול צפיפות, וקו ההגנה הגבוה של ליברפול הוא זה שחיסל אותה, וידאל לא היה הגרוע בהחלטות וולורדה ואני לא בטוח שוולורדה לא נתן את ההחזקה בכדור לליברפול בכוונה.

ממן 2 במאי 2019

ודאי שהוא ידע מה הוא עושה, בדיעבד זה גם עבד. זה לא היה נראה טוב, בגומלין יהיה לנו בוודאות פחות מזל אם נשחק ככה. אולי באמת כדאי לעלות 4-4-2 כמו ב25 דקות האחרונות.

Jhkj 3 במאי 2019

אני גם חושב שזה הכיוון, בעיקר לאור היעדר החדות של דמבלה וקוטיניו. השאלה אם ארתור או סרגי רוברטו יהיו יקבלו את המשבצת הרביעית, סרג'י היה נהדר

ק. 2 במאי 2019

גילי, כמו שכתבתי בפוסט ההוא, וידאל הוא לוחם ואחלה אבל בעיני הוכח (במגרש, לא בתוצאה) מה שגם ממן כתב, שזו הייתה טעות. וידאל לא תורם לשטף ההתקפי, למשחק בנגיעה, להורדת לחץ ולשליטה בקצב. הוא לוחם וגם היה לו תאקל הירואי ברחבה על מאנה, אבל בארסה בין שני הגולים לא הצליחה לפתח את המשחק שלה ולחבר יותר מארבע מסירות. זה נפתר רק שסרג'י רוברטו עבר לקישור (מעדיף גם אותו כקשר על וידאל) ואולי גם בזכות הגול השני שהוציא מליברפול קצת את האוויר ובזכות העובדה שפירמינו הוציא קשר למעשה. אז, כמו גם ברבע שעה הראשונה שהיה משחק קצבי ושקול, בארסה הצליחה להוות יריב.
אני רק פיללתי שלא יחכה לגול שנחטוף בשביל להכניס קשר יותר טכני ובשביל להחליף את קוטיניו שהיה חלש בדמבלה

דונאדוני 2 במאי 2019

וידאל הוא שחקן בסגנון קאנטה. קצת יותר טכני, קצת פחות טוב בהגנה. אבל סך הכל שחקנים דומים.
הקישור של ברסה כל כך עמוק שמדהים שהוא לא באנקר שם.

דונאדוני 2 במאי 2019

ושנה הבאה מגיע דה יונג. ראקיטיץ' חייב להיות משוחרר.
שחקן נהדר, אבל בגילו, מחירו (הגבוה יחסית), ובעומק שיש, צריך לממש אותו.

Jhkj 3 במאי 2019

אולי קשר החמישים חמישים הטוב באירופה העונה, אני באמת לא רואה איך משחררים אותו, חוץ מזה דה יונג קצת יותר אחורי.

איציק 2 במאי 2019

לפני ימים מספר מישהו כתב פוסט (לא זוכר מי). שמו של הפוסט היה "חצי המלכות."
כל מה שיש לי לומר: אמרתי לכם :-(
אה כן, ולהוריד את הקובע על אי אלו מהלכים של מי משחקני היריבה.

אופיר ממן 2 במאי 2019

איציק אין טעם להתייחס לכל דבר שמישהו כותב באינטרנט..
האמת – ביום לא מבריק מידי שלכם הייתם יותר טובים, שמרו על השלד ויש לכם קבוצה מטריפה כמה שנים קדימה. אה וגם לא נגמר עדיין.

איציק 2 במאי 2019

זו בדיוק הנקודה, נגמר.
אם במשחק כזה נגמר 3 הפרש… כמו שכתבתי, ברצלונה יודעת לקחת תארים כשהם על השולחן, ליברפול צריכה ללמוד. זה שכר הלימוד.
אם לא נתפרק, נוכל להרוויח מהלימוד. אבל אחרי שני השיעורים כמו שאנחנו מקבלים בצ'מפיונס ובליגה, מפחד שהשיעור קשה מידה. מקווה שלא.

אופיר ממן 2 במאי 2019

מקווה שתאספו את האליפות הזו. חבורה כזו לא צריכה לסיים עונה בלי תואר.

דן ברקאי 2 במאי 2019

למה? זה מהות הלוזריות ומהות הכדורגל (ה VAR הרס טיפה את זה). חוסר צדק וגנבת תארים. אתה רוצה לדעת כמה מטומטם הכדורגל? אשכרה אנשים מתבכיינים שאי אפשר לחגוג גול מיד בגלל ה VAR. אבל הייי! הוא הציל לכם את התחת ומנע חוסר צדק!!

זה הכדורגל, מהלך אחד במשחק אחד הורס עונה שלמה וכך גם אתה תשפט. מסי אולי היה הכי טוב בגמר המונדיאל אבל היגוואין החמיץ וארגנטינה הפסידה. הכי מגניב שליברפול לא תקח כלום, מישהו צריך לתחזק את מהות הלוזריות והחור השחור בהם הם נמצאים רק יילך ויגדל. למעט הצ'מפיונס ההירואי ב 2005 הם כל פעם קרוב אבל לא מספיק.

איציק 2 במאי 2019

זה לא קשור ללוזריות, ב-אן.בי.אי. בתקופת אל. אי., בוסטון, דטרויט וכו' היו אומרים שכדי לקחת אליפות, תחילה צריך להפסיד לאלופה. כלומר יש שכר לימוד וזה בסדר גמור. למשל באר-שבע לפני 4 שנים היה צריכה את הכאילו מאבק מול מכבי תל-אביב כדי לדעת בשנה הבאה מה לעשות. זה חלק מגדילת קבוצה. השנה עם ליברפול זה מרגיש אחרת, כי נראה שבליגה היא היתה כבר בשלה אבל יש פשוט מכונה יותר משומנת. בצ'מפיונס לדעתי בארסה פשוט יודעת לקחת תארים עם הניסיון שלה. מכאו ליברפול או שתתפוצץ שנה הבאה או שתיפול חזק מנטלית. מאד היתי רוצה להאמין באופציה הראשונה. איציק האחר (אלפסי) מאד מאמין בה.

דן ברקאי 2 במאי 2019

אין לי משהו אישי נגד ליברפול, ואם לשפוט את סגנון המשחק של קלופ ואת המהפך שהוא עשה בליברפול – אז 'מגיע' לה, לחלוטין. אבל אין דבר כזה מגיע בכדורגל, יותר מכל ענף ספורט הכדורגל מוכרע על מהלך אחד בלבד מתוך סך גדול של נסיונות ודקות.

ריאל מדריד של השנים האחרונות שיחקה בניוטרל חלק גדול מהעונה ואיכשהו לקחה 4/5 צ'מפיונס. הגיע לה? מוכן להתערב ש2 צ'מפיונס לפחות לא הגיע, נו, אז היא לא לקחה?

בארסה לא 'אלופה' בלקחת תארים אוליבזירה המקומית. בארסה שלוש שנים ברצף לא עוברת את רבע הגמר, כשלפני היא לקחת את הגביע ב 2015 ואז רוורס לימי העוני של טאטה והימים השחורים של טיטו והסרטן. אם יש מישהי שקבלנית תארים זו ריאל, הישג בלתי נתפס אם אנשים היו מכירים את איכות הכדורגל שהם נציגו בעונות שהם לקחו את גביע הצ'מפיונס.

איציק 2 במאי 2019

עזוב את ריאל מדריד (כמה היא לקחה בליגה הספרדית וכמה בארסה). אתה כותב שהיא לקחה צ'מפיונס לאחרונה רק ב-2015!!! אתה מדבר על זה כעל כישלון. אתה מבין איזו קבוצה אוכלת תארים זו שאם 4 שנים לא לקחה צ'מפיונס אז מדובר על המון זמן. כן, היא נפלה ברבע. ומול שודדת תארים כמו ריאל מדריד לקחה לה אליפות אחרי אליפות.
אני לא אומר האם מגיע או לא מגיע. אני טוען שהרמה זה לא הכל. יש מחיר לניסיון ולידע לקחת את התואר כשהוא מונח על השולחן. אתה לא צריך להיות הכי טוב, אתה צריך לדעת לקחת אותו. בארסה וריאל יודעות. ליברפול צריכה ללמוד לעשות זאת, כמו ששיקאגו למדו זאת מדטרויט כדי לבוא בפעם הבאה ולתת בראש.

דן ברקאי 2 במאי 2019

איציק – לקבוצה שיש בה את מסי לא להגיע לחצי שלוש שנים ברציפות זה כמו בשביל ליברפול לא להגיע לבתים…

איציק 2 במאי 2019

ראה פרק שנקרא ארגנטינה.
אז כן, בלפני אחרון הגיעו לגמר, אבל בגדול, גם עם מסי, אין הצלחה לא במונדיאלים לא בקופה.
מסי זה ג'וקר רציני, אבל לא מספיק.

יובל 2 במאי 2019

לא אוהד גדול של ליברפול בלשון המעטה, אבל לא היתה שום עבירה של פאביניו ובטח שהצהוב שקיבל מגוחך. מסי שלח לו יד לפנים וזינק כמו דולפין. אם כבר זה היה צהוב למסי.
בכלל, עם כמה שברצלונה גדולה ( והיא ענקית, במיוחד מסי ), כל הפרובוקציות, ההתגלגלויות וההתחזויות של השחקנים שלה עם הריצה והבכיות הבלתי-פוסקות לשופטים להוציא כרטיסים ליריבה ( כולל ובעיקר מסי ) כבר עברו מזמן את גבול הטעם הטוב.

אופיר ממן 2 במאי 2019

היי זה נראה כמו משחק משעשע. תורי :
לא מתלונן על השיפוט אבל ההחלטה לא לשרוק פנדל על נגיעת היד ברחבה של שחקן (מאטיפ אאלט) שבבירור שלח את היד לכדור ומנע ממסי מצב בעיטה אבסורדית שלא לומר שערורייתית בעידן הואר.
נכון, הטרנד של ריצות לשופט הוא מרגיז, אבל הוא לא נחלת ברצלונה אלא נחלת הכלל פחות או יותר, בטח לא משהו שמסי מתייחד בו.
אגב, סוארז ספג על זה צהוב אתמול.

Jhkj 2 במאי 2019

זה לא היה הפיק אנד רול הראשון של ליברפול, זה היה הראשון שתפסו, דרך אגב פיק אנד רול לא חוקי בכדורגל, ולכן נשרקה עבירה, שליברפול אפילו לא השתגעו ממנה כי הוא לקחו אותה בשמחה במחשבה שזה רחוק מדי למסי

ניק 3 במאי 2019

לא היה פעם חוק שעל חסימה (פיק אנד רול) מקבלים עבירה אבל עם בעיטה לא ישירה?

Jhkj 3 במאי 2019

לא זכור לי, אבל לא ראיתי בעיטה לא ישירה בהקשרים אלה לאחרונה

Packer 2 במאי 2019

שחיכיתי למשחק והרצתי בראש תסריטים תמיד היה שם גול בבעיטה חופשית, הוא הרי הפך למאסטר בנושא.
אבל המציאות באמת עלתה על כל דמיון. גדולה של בעיטה דומה לזו של רוברטו קרלוס. תיזכר לדורות.

אופיר ממן 2 במאי 2019

תשמע היו לו יציאות חופשיות בעבר, אני זוכר קלאסיקו עם חופשית נהדרת וגם במונדיאל 2014,
אבל כשידברו על העונה הזו (וגם הקודמת) את החופשיות יזכירו באותה נשימה. איזה טכניקה, איזה ליטוש, ורבות מהן כשהכסף על השולחן.

ק. 2 במאי 2019

מגוון הסגנונות שכבש העונה בבעיטות חופשיות הוא מטורף

Ollie Williams 2 במאי 2019

גילוי נאות: אני חושב שהויכוח מסי נגד רונאלדו הוא דבילי כי שניהם שחקני ענק שלא נראה כמוהם עוד שנים, וכל "מסקנה" או "הוכחה" למה אחד טוב מהשני היא סובייקטיבית לחלוטין. אשרינו שזכינו ללוות אותם לאורך כל הקריירה.

אבל זה מדהים שעדיין יש קונספציה בויכוח הנצחי שרונאלדו בועט חופשיות טוב יותר, בעוד מסי הפך העונה סופית לאחד הבועטים הטובים בעולם. כאילו היה חסר לו משהו

Packer 2 במאי 2019

אכן הרגיל אותנו להרבה טוב

ניינר / ווריור 2 במאי 2019

ניצחון עם הרבה מזל, כמעט על סף שוד. הרבה קרדיט לליברפול. שלוש אפס זה נהדר אבל זה לא גמור עדיין…

סוס ים 2 במאי 2019

סרג'י רוברטו שחקן מופלא. לואלוורדה יש חילוף קבוע ונהדר שאתמול התבצע מאוד מאוחר לטעמי – מכניס את סמדו במקום קוטיניו ומעביר את רוברטו לקישור למן 4-4-2 עם 4 קשרים אמיתיים. פתאום קורים שני דברים:
1. בעיית מאנה נפתרה ואגף ימין פשוט ננעל הגנתית. וידאל היה נפלא אבל לא עזר בצורה טובה בצד ימין.
2. משחק ההתקפה זורם ונוצרים חללים, עם תנועה אדירה של רוברטו לעומק ולכל כיוון אחר. למשל בגול השני. או בקלאסיקו ששיחקו בלי מסי בתחילת העונה.
אולי זה קורה מאוחר כי זה נכון יותר לבצע כשההגנה עייפה, לא יודע. אבל בכל מקרה – החוכמה שלו הופכת את הדינמיקה של הרבה משחקים.

ק. 2 במאי 2019

+1. מת על השחקן הזה
זה קריטי במיוחד שבצד ההתקפי של הזרמת ההתקפה בארסה הייתה בחסרון שחקן (וידאל) שיכול להתמודד עם הלחץ של ליברפול

ק. 2 במאי 2019

אגב, רוברטו הסתדר עם מאנה, רק שבגלל היציאות שלו ללחוץ יותר גבוה או העזרה על רוברטסון, מאנה היה מספר פעמים מול פיקה, שם היה לו יתרון מהירות עצום, בעיקר כשהוא עם הפנים לשער

טרנטה 2 במאי 2019

+הרבה
אחד השחקנים הכי חכמים בקבוצה. לצערו הוא קצת "קרבן" של ה 4-3-3 המובנה שמוריד אותו לעמדת המגן כי הוא הרבה יותר טוב בקישור. אולי הבעיה בלשחק 4-4-2 היא ששני שחקני רכש במלא כסף לא משחקים.

שלי 2 במאי 2019

ממן, רציתי לנצל את ההזדמנות ולהתנצל בפניך, בעונה שעברה חשבתי שהעונה הגדולה ביותר של מסי מאז ומעולם תהיה העונה שעברה, הסתבר שהוא החליט לדחות את העניין הזה בשנה, עמך הסליחה

קלבדוס 2 במאי 2019

כבר שכחת את הקאמבק ההיסטורי?
בגיל 35, הסופר-סאב של הנבחרת, שלוקח איתה סופסוף את המונדיאל ופורש?
(כן, זה אני מהתגובה מלמעלה. אבל כאלה אנחנו, אוהדי ארגנטינה. מטומטמים)

שלי 2 במאי 2019

אני מאמין שבעונה של המונדיאל הוא ינוח מכל מלאכתו, כלומר ברצלונה לא תזכה בתארים רבים באותה עונה, לכן העונה הזאת תוותר העונה הגדולה ביותר שלו אי פעם, למרות שיתכן וישכפל אותה שוב בעונה הבאה

ממן 2 במאי 2019

ציפיתי להתנצלות באמת!
העונה הגדולה ביותר שלו, צריכה להיות תמימות דיין לגבי זה.
אגב, כמה זמן לוקח לך למצוא אותי בפייס?

שלי 2 במאי 2019

מסתבר שיש הרבה יותר מאופיר ממן אחד בפייס, לעומת זאת Gil Shely יש רק אחד ככל שידוע לי, יאללה, שלח לי

החתול במגפיים 2 במאי 2019

אני קצת מתבייש להגיד את זה, אבל גם אני כמוך פיקפקתי במסי ובמרחק הגדול וחשבתי שהוא לא יקח את הבעיטה.

אבל זה הוא, ככה היה תמיד. משחק שהוא לא מעלה את הסטנדרט הבלתי אפשרי של עצמו, אז זה נחשב לצופים משחק חלש שלו.
אמש הוא התחפש לג׳ון לנון של הכדורגל.

למרות שאוהדי ליברפול קצת עפים על עצמם ומכנים את התוצאה ״גניבה״ ו״שוד״, עדיין בארסה שלטה ללא עוררין עד הדקה ה-30 בערך ולאחריה ליברפול לקחה את המושכות, אך אחרי החילוף המתבקש (שהגיע באיחור) של ואלוורדה שהסיט את סרגי רוברטו לקישור בארסה שוב חזרה לעיניינים. עדיין רוב המצבים הטובים לשער היו מצד בארסה.

ועדיין אני לא פוטר את ואלוורדה מניהול משחק דיי אנמי עם חילופים מאוחרים.
קלופ שיחק על קו הגנה גבוהה והשאיר הרבה שטחים מאחורה, כך שהיה מקום לדמבלה עוד הרבה לפני.
התרומה של קוטיניו הסתכמה בלפנות שטחים לעליות של אלבה.
ראקטיץ׳ בשמאל הוא פחות אפקטיבי, כי הוא מאבד את הריצה על הקו.
וידאל הוא שחקן הגנה מצויין, אבל ׳חור׳ התקפי.
היה מקום לדעתי לפתוח עם ארתור במקום קוטיניו ולבסס את השליטה והמהירות בקצב המשחק.

ומילה טובה חייבת בכל זאת להאמר על בוסקטס – נתן אמש מאסטר-קלאס באמצע המגרש. ההשתחררות המהירה מלחץ, הרוגע, הובלת הכדור, חילוצי הכדור, המסירות החותכות קווי הגנה, סגירת זוויות מסירה, וכל זאת שלא נמצא לידו שחקן שיעזור לו בהנעת הכדור.
הכי אנדרייטד שיש.

ממן 2 במאי 2019

אתה יודע למה בוסי אנדרייטד למרות כל הסופרלטיבים? כי – ממש כמו מסי עד לא מזמן (ועדיין במקומות מסויימים) – טוענים שהוא תוצר של השיטה במקום להבין שהוא האדריכל שלה (יחד עם מסי)

Rodrik Harlaw 3 במאי 2019

מסי הוא אכן **תוצר** של השיטה ואין בזה כדי להוריד ממנו.
ללא השנים הראשונות בבוגרים, כשהוא היה חלק מקבוצה שמקדשת את ההתקפה, הוא לא היה מגיע לגבהים הנוכחיים שלו (ובטח לא לאותם מספרים אבל זה פחות חשוב). הפריבילגיה לתרגל את יכולותיו ההתקפיות 80 מכל 90 דקות ברמות הגבוהות ביותר, להרגיש בבית כשהוא מוקף כשחקני יריב, היא זו שנתנה לו את ההזדמנות למצות את כשרונו הטבעי.
לעומתו קוטיניו ודמבלה, שחקנים שהצליחו מאוד בקבוצות אחרות, לא מצליחים להתאקלם באמת בבארסה הנוכחית, בעוד ששחקנים עם אחריות הגנתית מצליחים לפרוח (פיקה בשיאו כי המהירות שלו לא נבחנת בקו הגנה נמוך מול קבוצות גדולות, וידאל מועדף על-פני ארתור (למה???), לראקיטיץ' יש גם אינטיליגנציה הגנתית גבוהה אז הוא מצליח וכו'). בגישה הנוכחית יהיה קשה לשחקני התקפה חדשים להצליח – הם רואים מעט מדי מהכדור (מה לעשות – מסי דומיננטי יותר) ולכן כשהם מקבלים אותו יש עליהם לחץ לייצר משהו מיד. בלי מרווח לטעות וללמוד, בפעם הבאה שהכדור מגיע, הסיכוי שלהם לעשות משהו קטן עוד יותר.

אני חושב שאלו שמנסים לגרוע ממסי טוענים משהו אחר – שהוא **תלוי** בשיטה וזה פשוט הוכח כלא נכון בשתי העונות של ואלוורדה. לאחר שהוא התפתח בשנותיו הראשונות הוא מספיק טוב כדי לא להזדקק ל-70% החזקה בכדור כדי לנצח.

כנ"ל בוסקטס – שנות ההחזקה בכדור הפכו אותו לוטרן לעניין.

גיל ז. 2 במאי 2019

השער בבעיטה החופשית לא פחות ממדהים, אבל… לדעתי השער השני, עצירת הכדור שחזר מהמשקוף יותר גדול.
להבין בעשירית שניה שהכדור של סוארז יפגע במשקוף, להצליח לעצור את הכדור בחזה ולמעשה להכין אותו בדיוק לכיוון הריצה לשער, ואז לגלגל לרשת. וואו. זה ברמה של חייזר.

ממן 2 במאי 2019

זה היה שער מאוד פשוט בזכות מיקום, מהירות תגובה וטכניקה מאוד מושלמים.

יואב 2 במאי 2019

ממן,
מה התחושה שלך לגומלין? אנפילד מפחיד גם עם יתרון כזה?

אופיר ממן 2 במאי 2019

אתמול כשמסי בישל לדמבלה את הגול הרביעי שאיכשהו לא נכנס, הוא נשכב וחייך בתסכול של מישהו שיודע ש4 היה כנראה גומר סיפור ש3 ממש לא. אם את מסי אנפילד מפחיד, אותי אנפילד מפחיד מאוד.

א.ה 2 במאי 2019

זה לא חכמה, נראה אותו נגד סטוק…..

סוס ים 2 במאי 2019

טוב נו, לא היה יום שלישי אלא רביעי.
וגם לא היה גשום.

טרנטה 2 במאי 2019

תודה אופיר. רק אל תפסיק.
זה היה נצחון טקטי מוחץ של ואלורדה ובארסה. לא משחק פחדני בכלל, אבל בהחלט זהיר כיאה למעמד וחוזק היריבה. מאד חששנו ממשחק המעבר של ליברפול אבל למעט פעם אחת שמאנה הסתנן בין פיקה לרוברטו לא היו להם הזדמנויות שבאו כתוצאה מחטיפה כדור ויציאה מהירה. נכון שהיו להם מצבים אחרים (סלאח, מילנר) אבל זה היה נאיבי לחשוב שקבוצה ברמתם לא תגיע בכלל למצבים. רובם אגב היו פיסת עוגה למאט"ש ולא היינו צריכים הופעה הרואית שלו אתמול. צד שמאל שלנו הסתדר היטב עם סלאח החמקמק כשקוטיניו עוזר יפה בעוד שוידאל קצת פישל בעזרה לרוברטו על מאנה השובב. נכון שהיו דקות טובות לליברפול אבל הבעיה הזו נפתרה עם ההזזה של רוברטו לקישור.
בצד ההתקפי עשינו להם בית ספר. בכל פעם שיצאנו קדימה היתה התקפה עם פוטנציאל לגול. שברנו את הלחץ של הקישור שלהם פעם אחרי פעם (גם במחצית הראשונה לא מעט פעמים) ועם מעט יותר ריכוז היה יכול להגמר בתוצאה הרבה הרבה יותר גבוהה.
תרשו לי לרייר קצת על שני השערים הראשונים דווקא. הראשון היה תבנית שראינו לא מעט בליגה השנה עם בישול מצוין וסיום מעולה של סוארז. השני היה רגע גאונות מסי קלאסי. הוביל את ההתקפה עד למצב של 100% גול לסוארז שאיכשהו הצליח להחטיא אבל מי אם לא הגמד מזהה שהולך להיות ריבאונד ומסיים בגמדות אופיינית.
כמו כן הצטיינו: לנגלה, פיקה וראקיציץ' שעשה כל כך הרבה עבודה שחורה וחיונית. אחלה.
האם זה גמור? לא. אבל אני מעריך שבעקבות רומא בשנה שעברה יבואו חדים בהרבה לאנפילד, מה גם שליברפול תאכל קש בשבת בניוקאסל ואנחנו נחים בליגה. ולנו יש גמד.
מילה אחרונה על קלופ – הוא בונה קבוצות נהדרות אבל יותר ויותר כשאני רואה את הקבוצות שלו נראה (לי) שמדובר בסוג של ואן טריק פוני. אין ממש פלאן בי. ברגע שהדברים משתבשים לו הוא קצת אובד עצות. גם הלוחמה הפסיכולוגית בגרוש שלו לא עזרה לו ממש.

ממן 2 במאי 2019

יופי של סיכום טרנטה

1. שטגן מקבל פיסות עוגה כי הוא יודע איפה לעמוד כשמחלקים, גאון במיקום.

2. מאוד לא אהבתי את ההתבטאות של קלופ ביחס לקמפ נואו, תלמד להיות עניו להיסטוריית הכדורגל גם כשאתה בא לדרבן את השחקנים שלך.

דן ברקאי 2 במאי 2019

טרנטה – יופי של תגובה. עשית לי חשק לכתוב אחת גם.

Rodrik Harlaw 2 במאי 2019

חגגתי את השערים אבל סבלתי מהמשחק.
בארסה משחקת משחק פריך; לא פריך הגנתית, אבל כן כזה שתלוי באם היריבה תתפוס יום. הכשרון שיש לבארסה בכל עמדה במגרש יכול היה לאפשר גישה יותר אסרטיבית (בטח בבית), אבל במקום זה הטקטיקה של ואלוורדה מסתתרת מאחורי מזל, הכשרון של מסי והמוטיבציה של שחקנים שראו את יריבתם הגדולה עושה את זה 3 פעמים ברצף. אם נזכה השנה, החולשות של ואלוורדה יתבטאו יותר בשנה הבאה.
כנראה שפפ היה מייצר תוצאה פחות טובה, אבל מבחן התוצאה פחות מעניין אותי. כבר ראיתי את בארסה לוקחת המון תארים אחרי שחשבתי שהיא נידונה להיות הלוזרית הנצחית. כשיש את המשאבים (ויש) אני מעדיף כדורגל חדשני, גם אם כזה שמביא פחות תארים, מאשר את הכדורגל השבלוני שראיתי בחלקים גדולים מהמשחק אתמול.
אחרי 3-0 המפגש כנראה גמור, אבל גול מוקדם של ליברפול באנפילד הסופר ביתי יכול לגרום לאליסון לדז'ה-וו. הקבוצות הקודמות של בארסה היו מגיעות למגרש כזה ובשליטה-בכדור אינסטינקטיבית היו מעקרות את לחץ הקהל שהיה משתתק אחרי 10 דקות. בארסה של ואלוורדה פחות מיומנת בכך, כך שדמבלה ווידאל יפתחו במטרה לעקוץ.

אוהד נחמני 2 במאי 2019

שלוש מחשבות נוספות שעלו לי ביחס למשחק של אתמול, מעין המשך לדיון שהיה בפוסט הקודם ביחס לוולורדה, בעקבות תכנית הספורט של היום שאחרי ברדיו הקטאלני:
הדיון על וידאל מול ארתור הוא דיון תיאורטי, שבו האוהדים המתדיינים מניחים שארתור, בגלל הסגנון, היה מתאים יותר ומשחק יותר טוב. אבל ארתור, אם כל כמה שהוא משחק הרבה יותר טוב ממה שציפו ממנו בתור שחקן שהגיע מברזיל, הוא עדיין בוסר, ומעולם לא שיחק במשחק במעמד גדול כל כך. זה לא כמו, למשל, הדיון על אינייסטה או צאבי מול וידאל. אם יש משהו שדי ברור שוולוורדה עקבי בו, הוא שמי שהכי בכושר הוא זה שמשחק. אז כנראה שארתור לא ממש באותה מדרגה של וידאל, ששיחק באי אלו משחקים במוני טיים.
כשמתדיינים על שאלת הסגנון שבארסה שיחקה בו, ומצירים על כך שלא החזיקה מספיק בכדור, נוטים משום מה לגמד את היריבה, שהתנפלה על מחזיק הכדור באינטנסיביות יוצאת דופן שבארסה לא פגשה השנה בטוח, ונדמה לי גם שבשנים עברו. אישית התרגזתי בכמה פעמים על ראקיטיץ שמסר מסירות שהיו לטעמי לא במקום ונחטפו. אבל זה גם לזכות היריבה, לא?
ארתורו וידאל הוא שיפור עצום לעומת מי שאותו החליף, פאוליניו, ומרחק שנות אור מאנדריי גומש (מישהו זוכר אותו?). בתחילת השנה מסי אמר עליו שהוא מי שיעזור לזכות בצמפיונס. בעוד שנה, כשבמרכז השדה של בארסה ישובו לשחק שחקנים שאוהבים מאוד את הכדור, נדע באמת מה ערכה של השנה באבולוציה של הקבוצה. מה שבטוח הוא שוולורדה נתן לה אופי שלא היה לה, ואיכות של הגנה שאני לא זוכר. בינתיים, בכל המשחקים החשובים השנה הקבוצה מנצחת ללא עוררין.

דן ברקאי 2 במאי 2019

באתי לכתוב תגובה משלי למה שראו עיניי אתמול ואז קראתי את הטור של שי פל בבארסה מאניה והוא ממש/ גנב לי את המילים מהפה (לא אצליח להוכיח אבל באמת כך היה)

בכל התמודדות ספורט יש את השאלה הידועה – האם אתה מגיע עם השיטה שלך שהביאה את ההצלחה או שאתה מתאים את עצמך ליריב – כשיטה. קבוצות קטנות בדר"כ עושות התאמות ליריבה גדולה, גדולות פחות, עד ששתי קבוצות יחסית שוות נפגשות.

פפ בהרבה מקרים לא ידע לשחק שונה, הוא בעצמו אמר שאנחנו מנצחים ומפסידים באותה הדרך. זה נכון אולי תיאורטית המשוואה של פפ 'ככל שהכדור ברגלים שלי יותר כך הסיכויים לספוג קטנים' אך מעשית המציאו שיטה נגד זה – ציפוף ועקיצה במתפרצות (לא כקונטרה לפפ המציאו את זה כן?!). אני זוכר את העונה האחרונה של פפ שבה לבארסה פשוט לא היה שום מענה לציפוף. גם פפ הרגיש שאין לו יותר מה להציע לקבוצה הזו וכך גם אמר בראיון.

רבים ציפו למאבק 'למי יש גדול יותר' בין וואלורדה לקלופ, האמת היא שוואלורדה העניק נוקאאוט לקלופ ובכלל לא בגלל התוצאה אלא בגלל היכולת לשלוט ולהפתיע את היריבה. אני זוכר את הקלאסיקו שבארסה ניצחה 3-1 בעונת 2011/12 שכולם תמהו היכן המקום של ססק פברגאס בקישור המהנדסים, חטפנו גול בשניה ה 17 מהמשחק אחרי וילדוז של וואלדס אבל ענינו עם 3 של סאנצ'ז צ'אבי וססק. או אז אמר עיתונאי חכם – שמוריניו בא עם התשובות פפ שינה את השאלות עם מערך 3-4-3 מפתיע.

וואלוורדה ביודעין הזמין את ליברפול לתקוף. כשאתה מעלה את וידאל בקישור המטרה שלך ברורה מאוד, להרוס לליברפול את תוכנית המשחק. הפעם – אמר וואלורדה – לא יתפסו את בארסה עם קו הגנה גבוה שישחק לתוכנית המשחק של קלופ שזה צירופים מהירים של מסירות בשטחיים פנויים. שלושה המצבים הגדולים של ליברפול להלן; מאנה מכדור עצום שתפס את ההגנה של בארסה גבוה (כמו הרגילות של קו ההגנה ולא כמו התכנית המקורית), סלאח&מילנר ממתנה שנתן ראקיטיץ (לא היה שום מהלך כדורגל של ליברפול) וההזדמנות הנהדרת של מילנר. התוכנית של וואלורדה עבדה מעולה אם כי החילוף של קוטיניו היה צריך לבוא קודם ולא בגלל שהוא לא היה טוב קוטיניו.

אם ליברםול עדיין הגיעה למצבים מעולים זה בהחלט כי הביאה את המשחק הכי טוב שלה בשנתיים האחרונות כדברי קלופ, אבל המערך של וואלורדה בהחלט היה נכון.

בעוד שנה שנתיים כשהקישור שלנו יכיל שמות כמו דה יונג וארתור יהיה בשל יותר נוכל לדבר על משחק יפה יותר. אבל הטקטיקה עם הכלים הנוכחיים שיש לוואלורדה (שזה אומר – ראקיטיץ ווידאל כפועלים שחורים, ארתור קוטיניו ודמבלה לא יציבים/פצועים, והחוסר במחליף לסוארס מרצון או שלא) הייתה מבריקה ואמיצה לא פחות. גרמנו לתוכנית של קלופ להשתבש ורק בגלל משחק הירואי שלהם עוד הגיעו איכשהו לכמה מצבים. אני מדמיין את בארסה עולה עם דמבלה וארתור במקום וידאל וקוטיניו ואיכשהו מרגיש לי כמו איזה תיקו 2. ליברפול גם הייתה מגיעה ליותר מצבים אם כי הייתה פחות שולטת.

קורדל סטיוארט 2 במאי 2019

ראיתי רק עכשיו את המשחק ,לא בא לבכות או להוריד ממסי שהוא ענק באמת,אבל רואים בירור שהעבירה עליו נעשתה 5-7מטר אחורה מהנק ממנה בעט חבל שהשופט לא ראה וכולם מהללים את מסי אבל הוא יצא רמאי

דיזידין 3 במאי 2019

לגמרי רמאי. הוא ואל קפונה ייזכרו מעכשיו באותה נשימה.

ואם כבר:

1. תחושת החמצה, אם לא מפח נפש. היה חייב להיגמר 4:0.
איך, דמבלה, איך?

2. אני מכריז בזאת על תקופת רוגע. הודנה של הנפש. מגיע לנו. בואו לים.
האליפות בכיס, ובארסה תשים אחד באנפילד ולא תקבל חמישייה.

אהבתי את ההגדרה של רודריק ״קבוצה פריכה״.
אבל היא כל כך חזקה בכל העמדות (ויש שוער בשער) עד שהפריכות הזאת עולה
לה במחיר רק לעתים נדירות. בליגה אין לזה משמעות, בטורנירי נוקאאוט
זה עלול להכאיב.

3. בחזרה לדמבלה. מסי לפעמים מזכיר לי את לברון בתקופות מסוימות בקריירה.
למרות שהוא משחק עם השחקנים הכי טובים בעולם, הוא כל כך יותר טוב מהם
עד שאני מוצא עצמי צועק לו שלא ימסור, שלא יחרבו לו את המהלך, שיעשה הכל לבד.

אחד העם 3 במאי 2019

אסתפק בציטוט של השדר האנגלי: "לו מישהו היה לוקח את הכדור ביד והולך איתו עד השער, הוא לא היה יכול לבחור מקום טוב יותר "

Comments closed