ההפסד בגמר הגביע לולנסיה

נצחון לטווח הרחוק

אחרי המשחק:

משזה קרה, קשה לי לומר שאני עצוב.
ההפסד הזה בעיני מחוייב המציאות, לקחת 2 דאבלים ברציפות עם כדורגל כזה זו תעודת עניות גדולה מידי לכדורגל הספרדי, וטוב שלא כך קרה. אבל אני לא פילנתרופ של כדורגל ספרדי אלא אוהד של מועדון הכדורגל ברצלונה ולכן מה שבאמת חשוב הוא שהפסד כזה אולי יביא לשינוי: א. בגזרת המאמן   ב. רכש   ג. והכי חשוב – תפיסתית.

ברצלונה התפרקה לחלוטין מהאינרציה שהניעה אותה לאחר תקופת פפ והיא לחלוטין זקוקה לתהליך בנייה מחדש. וולוורדה הוא לא האשם הבלעדי כמובן (ההנהלה אחראית לכך יותר מהכל) אבל הוא גם לא זה שייסחב את העגלה מהבוץ. בעיני, העובדה שמלקום נתן מחצית שניה נהדרת היא תעודת עניות של מאמן, הכדורגל המשעמם שמתבסס על 'תנו למסי את הכדור' הוא תעודת עניות של מאמן.

איש שאומר במסיבת עיתונאים ש"אין לי טענות להנהלה, אין לי טענות לשחקנים או לאף אחד" הוא אדם שמרגיש אסיר תודה על עצם נוכחותו במקום כזה, ובהוויה כזו לא יכולים וגם לא מנסים להכיל ולהכווין אגואים כמו שנמצאים בחדר ההלבשה של ברצלונה, ואולי לא פלא שלכן כל השחקנים כלכך מרוצים. זה לא דבר טבעי, בטח לא אחרי שתי הדחות משפילות ברציפות.

לפני המשחק: 

אם יש משהו שאוהד כדורגל לא מחוייב אליו – זו התנהגות מקצוענית.
כשאייל ברקוביץ', כדורגלן שמתפרנס מהמשחק, אומר  שהוא שמח כשהוא מסופסל וקבוצתו מפסידה, זו חרפה – אדם צריך לגלות מידה של לויאליות והכרת הטוב לארגון שהופך אותו מעוד אדם למיליונר וסלבריטי. אוהדי כדורגל לעומת זאת לא שואבים שום רווח פיזי מאהדת הקבוצה שלהם, להיפך – הם משקיעים כספים על כרטיסים ונסיעות ומרצ'נדייז ומושקעים רגשית אחרי אכזבות (יודע מצויין כל מי שעדיין לא התאושש לגמרי מהתבוסה באנפילד). התשואה היחידה שלהם היא רגשית: השמחה, ההנאה, תחושת הקהילתיות. זה הופך אוהדי כדורגל לאנשים אמינים מאוד – איזו סיבה יש להם להתעקש בנושא מסוים שלא יראו ממנו רווח כלכלי למעט אכפתיות אמיתית?

אז אני אמנם מאוד לא מקבל את איחולי ההפסד לשחקנים ולקבוצה לטובת פיטורי וולוורדה אבל לפחות מנסה להבין מאיפה זה בא, ואם שואלים אותי הרושם המתקבל משדרת ההנהלה היא של זלזול מסויים בתחושות האוהדים.  זמן קצר אחרי המשחק וולוורדה מתבטא ש"לאוהדים יש זכות להרגיש איך שהם רוצים, זכיתי באליפות ויש לי חוזה לעונה נוספת, " (זו רוח הדברים) וברתומאו מבטיח הישארות של המאמן כי יש לו אמונה בדרכו. איזו דרך? לא ממש ברור.

כי אחרי ששריר הבאסה בלב מחצי הגמר השתחרר ואחרי שסיימו לטאטא את הקונפטי מחגיגות האליפות, צריך להסתכל על העונה הזו בפרופורציה כפולה: פרופורציה של הליגה הספרדית ביחס לעצמה ופרופורציה של הליגה ביחס לאירופה.
מבחינת הליגה, דאבל (אפשרי) הוא הישג נפלא תמיד, אבל העונה הזו לא היתה עונת אליפות גדולה. למשל: זו העונה הראשונה מאז 2009 (עשור תור הזהב הספרדי) שברצלונה מסיימת את העונה עם פחות מ90 נקודות והפעם הראשונה מאז עונת 07/08 שהיא כובשת פחות מ90 שערים. איך לוקחים ככה אליפות? כשריאל מדריד עם שיא שלילי של 63 שערים, לוקחים אליפות קלה.

מה אני אומר?
שהליגה הספרדית נחלשה. העונה, לראשונה אחרי עשור אפשר לומר בוודאות שהליגה האנגלית מציגה היום את הכדורגל הטוב באירופה. ברצלונה היא כבר לא הקבוצה שכולם 'רודפים' אחריה בניסיון להבין את הכדורגל המהפכני שלה ודווקא עכשיו התחושה היא שעל הקווים צריך להיות מאמן יזם, חדשני שיחזיר או ינסה לפחות להחזיר את הכדורגל הסנסציוני לקמפ נואו, ובמקום ישנו מאמן שמרן שגם כשהכלים עומדים לרשותו הוא מעדיף ללכת על בטוח, שמסתבר כבטוח בערבון מוגבל. וולוורדה יכול לקבל קרדיט גדול על האליפויות באותה המידה שצריך להזכיר שברצלונה שולטת בליגה כבר עשור, ושהאליפויות האלו הושגו בכדורגל שלרוב היה בינוני מאוד.

ויש גם את זה:

זו אמנם תעודת הצטיינות למסי בעונה מזהירה, אך גם תעודת עניות למערכת שמצליחה להפיק כלכך מעט בזירה האירופית או בתצורת המשחק ביחס לשחקן כלכך חד פעמי.

אני בעיקר חושב שהאכזבה או אפילו תחושת הבהילות לשינוי נובעת מהשילוב של סוף תקופה לכך שבהחלט עדיין קיימים הכלים המתאימים לשחק כדורגל נהדר. מסי בשיא הכושר, דמבלה הראה ניצוצות, קוטיניו הגיע כשחקן טופ מהפריימרליג, בשנה הבאה מגיע דה יונג וכנראה גם דה ליכט. סגל כזה אמור לייצר כדורגל הרפתקני, שמח, דורסני אפילו. מנטלית, אני חושב שהאוהדים מתקשים לקבל הנחת מוצא של סגל כזה שישחק כדורגל בינוני בסטנדרטים של ברצלונה למשך שנה נוספת.

אז אני מאחל לנו בהצלחה בגמר הגביע וזכייה בדאבל תשיעי,
אבל אני עוד יותר מאחל לנו לחזור לשלב כדורגל פנטסטי עם תחרות על כל התארים (בברצלונה ככה הדברים עובדים), ושנמצא מחדש את הצפון שלנו כי הצפון זוכר, והצפון הזה ראה חתיכת כדורגל היסטורי במונחים היסטוריים ממש לא מזמן.

טרום חגיגות
עולים לרשת רולאן גארוס -סקירת הגרלת גברים -אליאור אלבחרי

75 Comments

ממן 24 במאי 2019

לאוהדים המעוניינים:
החבר היקר דן ברקאי מותיקי קוראי הבלוג ואנוכי הקמנו קבוצת מסנג'ר ברסלוניסטית קטנה ואיכותית כדי לדסקס, להתלונן ולהתלהב בזמן אמת מאירועי דיומא. מעוניינים להצטרף? צרו איתי קשר בפייסבוק ofir maman

הקורא המתמיד 24 במאי 2019

ממן, מה האלטרנטיבה? או יותר נכון, מי?
מי המאמן אותו ניתן למנות היום (אני מקווה שלא תאמר צ'אבי, כי על אף אהבתי אליו כשחקן אני לא חושב שהוא מתאים לאמן מיד את הקבוצה הבוגרת)?
מנגד, יש לך מאמן שלקח תארים, ושהשחקנים, ובראשם מסי, מצהירים על אמונה בו, על אף הכישלון ברומא ובליברפול.

גם אני מנסה בכל כוחי למחוק את זכר המשחק הזה מההוויה, ללא הצלחה, כמובן, ויחד עם זאת, שואל את עצמי (ואותך), מי?

מיכאל 24 במאי 2019

פוצ'טינו?

הקורא המתמיד 24 במאי 2019

הוא הצהיר שלא יאמן את ברצלונה, למיטב זכרוני

מיכאל 24 במאי 2019

הרבה הצהירו הרבה דברים..
מותר לקוות. יש כבוד לולוורדה, באמת שיש. עדיין מקווה להוציא יותר מהסגל ומהשנים האחרונות של מסי.

jhkj 25 במאי 2019

הצהיר את זה כי גדל באספניול, לא סתם ממחויבות לא לעזוב את טוטנהאם בשלב זה

מיכאל 25 במאי 2019

יודע, אבל היו דברים מעולם וצהרות כאלה ואחרות ונשיקות חולצה… רוצה לומר שהיו דברים מעולם והצהרה כזו היא לא תיהרג ובל תעבור.

jhkj 25 במאי 2019

כאוהד הפועל אני מכיר את זה היטב, חושב שלפוטצ'ינו יש יותר קלאס מזה.

תבורי 26 במאי 2019

הנה בדיוק הבעיה. ברצלונה נוהגת ככלב המשתין כדי לסמן טריטוריה לגבי רכש שחקנים ועכשיו גם מאמנים. זו בדיוק הרוח הנושבת מהמועדון שמסמאת גם אוהדים. ולוורדה לא טוב? לא נורא, נביא את פוצ'טינו, אז מה אם הוא חתום בקבוצה אחרת? ניימאר הלך? לא נורא, נביא את קוטיניו, אז מה אם הוא חתום בקבוצה אחרת? וזה כמובן לא הסוף. אין גבול לציניות, אין גבול לחזירות.

ממן 26 במאי 2019

וואו בני, כולה הציע אוהד שיגיע פוצ'טינו. בוא ננשום ונזכור שליברפול הביאה את סלאח ואליסון מרומא ואת קלופ מדורטמונד ואת הבלם הכי יקר בפריימרליג ונחזור לפרופורציה.

משה 26 במאי 2019

יש הבדל, אם כבר יכולת להשתמש בואן דייק שהיה קרוב להתנהלות כזו. הקלאסיקה היה הסיפור של ססק שהיה דוגמא לטעם דוחה של התנהלות של קבוצה ושחקנים.

ממן 26 במאי 2019

אין לי מחויבות להנהלה הזו ולא פעם הבעתי בבלוג מורת רוח מההתנהלות שלה.
לגבי ססק – כבר בזמן אמת לא אהבתי את הקטע שהלבישו אותו בחולצת הקבוצה (במונדיאל)

jhkj 26 במאי 2019

הדוגמה של ואן דייק היא המקרה הקלאסי של לא לראות את הדבשת שלך. לא חושב שכדורגל צריך להתנהל ככה, אבל אני חושב שהוא מתנהל ככה באופן גורף בין אם זה האזרד וריאל במשחקי חיזור או ואן דייק או ברצלונה.,בכל מקרה מה שמפריע לי הוא לא הביקורת אלא מאוהד ליברפול לשמוע על חוסר האתיקה המקצועית של בארסה ושזו הבעיההגדולה של המועדון והאוהדים זה קצת צביעות, ההבדל הוא שמה שברסה עושה להם הם עושים לסאותהמפטון זה הכל.

משה 26 במאי 2019

ממן – תודה על הכנות.

תבורי 26 במאי 2019

הפארסה עם ואן דייק גרמה לליברפול לדחות בשנה את הרכישה, מה שמסיבה כלשהי לא קרה עם קוטיניו שאפילו לא חיכה עד תום העונה.

jhkj 26 במאי 2019

העבודה, שאני מסכים איתך שמפירה אתיקה מקצועית באופן בוטה ומגנה אותה, על קוטיניו התחילה קודם ואם זה היה תלוי בברסה הוא היה בא בקיץ שלפני, זה התפוצץ רק במהלך העונה, אבל כמו עם ואן דייק, גם כאן הטמפרינג לא השפיע מיד. מה שאני אומר היא להציג את זה כאילו ברסה היא מקור הרע בעולם, זה לא מצג הוגן של המציאות, בטח כשאתה מציג את ליברפול כטלית שכולה תכלת.

ממן 25 במאי 2019

לגבי הצהרת האמון של השחקנים – אני יותר ויותר מתחיל לחשוש שמדובר בשיקולי נוחות ושמירה על המעמד.

jhkj 26 במאי 2019

אם תסתכל שחקנים,לראקיטיץ, אלבה, פיקה, טר שטגן, ארתור, וידאל, לנגלה אלנייה, כולם או נתנו עונת קריירה תחת וולורדה או הצילו את הקריירה שלהם שכולם חשבו שהם גמורים. ברמה האישית הוא השחקנים משחקים טוב, הם פשוט לא עומדים בזה ברגע האמת

ק. 24 במאי 2019

קודם כל בהצלחה.
עם כל התסכול מהחצי (לא עבר), ומאותה גישה מאוד בעייתית שהסכמנו עליה ברומא ובצמד המפגשים מול ליברפול, עדיין בגדול בארסה שיחקה כדורגל התקפי ויוזם, ונייתה יותר מאורגנת משנים עברו מופקרות, גם אם יכלה יותר ליזום ולתקוף עם יותר שחקנים בחלק מהמקרים.
הליגה השנה נחלשה (הטופ) והאנגלית התחזקה, עדיין, בארסה הייתה מהשלוש הטובות ביבשת השנה, ואם אליסון לא עוצר את אחד הכדורים של החבר'ה בליברפול אף אחד לא היה חולק על זה. עד אז הקמפיין האירופי היה מצוין ( ומסי ביי פאר השחקן שהיה הכי טוב במפעל העונה , לא משנה איך ייגמר הגמר) ובכיוון הנכון.
הטבלה שהצגת לא פחות מדהימה ומשקפת כמובן מראה עיניים, אבל שים לב מאיפה באים שלושת המובילים במסירות שהסתיימו בשליש האחרון.
כמו שכתבתי אחרי ליברפול, לגיטימי שיסיימו את עבודתו על הדרך בה הודח פעמיים מליגת האלופות, אבל גם להשאיר זו החלטה סבירה בתמונה הגדולה, לא צריך לשכוח את מאזן הכוחות ערב כניסתו לתפקיד. ומבחינתו, לגיטמי שיגיד שיש לו חוזה

תבורי 26 במאי 2019

ואם הקורה לא עוצרת כדור של סלאח אתם הבדיחה של אירופה שבוע מוקדם יותר.

ק. 26 במאי 2019

בני, באת טעון…:)
ההקשר הוא דעת הקהל שיכולה להיות משובשת בעקבות תוצאת הנוקאאוט בחצי, בארסה הייתה עדיין מהשלוש הטובות ביבשת (ה"אם" היה למקרה שהיה קורה הדיעה הזאת הייתה מקובלת על כולם). גם אחרי המשחק רשמתי שבסך שני המשחקים ליברפול הייתה עדיפה במקצת. היו עוד הרבה "אם".
וחוץ מזה, ליברפול היא מספר 2 שלי ביבשת (ושל רב המשפחה שלי מס' 1), אז אני בסדר עם זה…

רוני 24 במאי 2019

אני דיי מבולבל בקשר לואלורדה.
מצד אחד מלבד מסי, אף שחקן לא שיחק טוב בהתקפה בשנתיים האחרונות (בצורה עקבית) והוא זכה בשתי אליפויות ובגביע והיה נראה שהוציא מים מהסלע לפעמים. סוארס היה חלש, קוטניו לא קיים, ראקיטיץ׳ נראה מעבר לשיא, דמבלה פצוע. עם מי מסי משחק בהתקפה? הבלחות של אלבה ופאוליניו (!) שנה שעברה.
מצד שני, מלבד מסי, אף אחד לא שיחק טוב בהתקפה בשנתיים האחרונות!! איך שחקן שהיה כל כך טוב בליברפול כמו קוטיניו נראה כל כך רע בבארסה? איך ראקיטיץ׳ נותן מונדיאל ענק ומשחק רק בסדר בבארסה ולמה ארתור לא בא במקומו יותר? איך אין חלוץ אחר במקום סוארס מדי פעם? (שנותן הרבה אבל רק לפעמים)
לדעתי הוא מאמן סביר אבל טעון שיפור.

ק. 25 במאי 2019

רק הערה אחת. רקאטיץ' לדעתי היה מצוין בשנתיים האחרונות, לא סתם הוא באנקר. העניין היחידי הוא שכשוידאל משחק הוא עובר שמאלה וזה פחות זורם התקפית עם אלבה שפורח יותר כשהאגף פנוי (לראייה הקפיצה הגדולה של התרומה ההתקפית שלו מאז עזיבת ניימאר).
נכון שסוארס לא היה עקבי אבל רב הזמן היה טוב מאוד.
בעיני זה פשוט שהקישור עם ארתור ורקאטיץ' הקבוצה שולטת ונראית טוב

קלבדוס 25 במאי 2019

אם ברצלונה (כמוני) רוצה מאמן פנטזיסט, התקפי, גאון, שגם בא מהעיר של ליאו, עבור השנים האחרונות של אלוהים – שתרים טלפון לאלנד-רואד. היא כמובן לא תעשה את זה, וחבל.

holden 25 במאי 2019

חחחחחחחחחחחחח ,
אתה גדול.
קודם כל רוסאריו אחלה עיר שמייצרת כשרונות כדורגל למכביר במהלך ההסטוריה,
לשים בברסה את ביילסה זה בערך כמו לצוות את שלום רוקבן שחקן במערך של הסרבי איביץ של מכבי תל אביב,
זה יחזיק אולי 90 דקות עד לפיצוץ המובטח שיגיע

ק. 25 במאי 2019

מסקנות מחצית ראשונה:. סמדו שוב מראה למה הוא בינוני ביותר בשני צידי המגרש, לא מבין את אלה שחשבו שיש לו יתרון הגנתי (התקפית כמובן הוא חושך).
התנועה ללא כדור האנדרייטד של סוארס מאוד חסרה. אין מי שיפנה שטחים למסי ובגלל בעייתי גם להרים וגם לנגוח. עושים חיים קלים להגנה של ולנסיה

אורן 25 במאי 2019

רק ואלוורדה מסוגל לפתוח עם סרג'י רוברטו בחוד כשיש לו את מלקום על הספסל, והנה עכשיו 2:0 ולמען האמת זה די משמח אותי
עכשיו רק נשאר לראות אם החילוף הקבוע של וידאל בקוטיניו יתבצע בסביבות הדקה ה-60, כמו תמיד, או שהפעם המיסטר יחליט להתפרע ויערוך את החילוף כבר במחצית

קלבדוס 25 במאי 2019

קבוצת מרכז טבלה מחוזקת בלאו מסי, ניגפת בלא תנאי לוולנסיה. המשך ישיר לחרפה באנפילד.
ובעצם – בלוף שהחזיק עונה שלמה, פשוט נפרם, רגע לפני השלמה סופית של הטריק.
מאמן אפור, הגנה רעה, שחקנים חסרי עניין, התקפה שלא פוגעת, והסתמכות שלא נודעה כמותה על שחקן אחד. הטבלה מעל מבהילה.
בינתיים רק 2, זה עלול להיות יותר רע, והאמת? כמעט שום דבר בי לא זז. רק חבל על הגמד. ולנסיה, תמיד היתה לה פינה חמה.

חמציץ 25 במאי 2019

לפחות עכשיו אפשר להיות רגועים שולוורדה לא ימשיך עוד עונה. או שאפילו עכשיו זה לא בטוח? לך תדע עם הנחש-משקפיים.

ממן 25 במאי 2019

לא בטוח כלל לדעתי. מדוע לדעתך שלפו את מסי (לא התראיין במסע"ת מאז 2015) דווקא לפני הגמר להביע תמיכה בלתי מסוייגת?

חמציץ 26 במאי 2019

beats me, לא יודע. אבל יש מחשבות של לפני גמר גביע וכאלה של אחרי הפסד בגמר גביע שבא אחרי הפסד מביש בחצי גמר ליגת האלופות.

jhkj 25 במאי 2019

מעבר לעובדה הבנאלית שאוהד ברסה אמיתי יהיה נגד הקבוצה שלו רק אם זה כדי לדאוג שריאל לא תיקח אליפות או משהו בסגנון, קשה לסמן את המחליף מהסוג שאתה מציע ממן. אף אחד לא ידע מראש שמכולם בעולם שפפ ונבחרת ספרד יתחילו את המהפכה הספרדית, מאז לאורך המונדיאלים וקצת בזכיות של ריאל קבוצות כדי להתמודד עם זה התחילו לשחק עם קו הגנה נמוך יותר, קישור הרבה פחות טכני והרבה יותר פיזי, אגרסיבי ובמידה מסוימת הגנתי בין אם זה צרפת,בלגיה, ברזיל במונדיאל האחרון, ארגנטינה, גרמניה והולנד בקודם, ריאל וכמובן השיא עכשיו בליברפול שהקישור שלה כל כך לא טכני שהיו מעיפים אותו מברצלונה ב. אלו כיום שנ יהסגנונות המרכזיים ואני לא יודע מה תהיה המהפכה הבאה, קשה להמר גם מי. מבין כל השמות שצפים בבריכת השמות, רובם כבר לא ילמדו תרגילים חדשים, יש מאמן אחד שלמד דבר או שניים על אימון במועדון, ולפני שפיתח את הנוגדן למה שנהיה ממנו ואולי יכול ללמוד עוד תרגילים חדשים אם הוא יקבל בצניעות שברצלונה ומסי גדולים ממנו, אולי מוריניו יוכל להצליח בברצלונה. לא מהמר על זה.

חמציץ 26 במאי 2019

מוריניו?!? מוריניו?!?!?!? wtf? על מה אתה מדבר? מעבר לעובדה שאני לא חושב שמוריניו כיום יכול להצליח באיזושהי קבוצה, בוודאי שזה לא יכול להצליח בברצלונה (ואני לא חושב שהרעיון הזה חלף בראשו של אף אחד במערכת של ברצלונה מלבד בסיוטים. אפילו לא ברתומיאו).

jhkj 26 במאי 2019

אני לא חושב בכלל שצריך להביא מאמן שימציא את הגלגל מחדש בכל ושכהשם הנכון יהיה הוא יגיע, ושקשה מאוד לנבא מי יהיה זה שימציא את הגלגל מחדש כמו שאמרתי. אני אומר שמתוך בריכת השמות הקיימת של מאמנים ומנוסים הוא בין הבודדים שנראה גם יכולת לשנות שיטה וגם להיות הראשון למצוא פתרונות. חושב שהסיכוי שלו לעשות מהפכה לא נופל מזה של של שמות כמו קיקה סטיין שנזרקים לאוויר.

ממן 26 במאי 2019

לפני שממציאים את הגלגל בוא נתמקד בלעלות עליו חזרה ולחזור ליסודות הכדורגל של ברצלונה ולא בילבאו.
אל תתמקד במי המחליף, תתמקד בשאלה אם וולוורדה הוא הנכון.

jhkj 26 במאי 2019

אמרתי בפירוש לא, מאמן צריך להכין את הקבוצה מקצועית ומנטלית, מקצועית וולורדה נהדר, מנטלית הוא על הפנים, ולכן אני חושב שצריך להחליף אותו או למנות את פיל ג'קסון לעוזר המאמן שלו, אחד מהשניים. הלהמציא את הגלגל בא בתגובה שאמרת שצריך יזם וחדשני, אני לא חושב שסימאונה למשל יזם או חדשני או ברצלונה, אבל עדיין הייתי מעדיף אותו על וולורדה.

matipool 26 במאי 2019

לגבי הקישור הטכני של ברצלונה לעומת הלא טכני של ליברפול:
פאביניו בתפקידו כקשר אחורי הוא אחלה טכני שבעולם. יש לו שליטה בכדור, אחלה מסירות והגבהות מדויקות. הוא לא אמור להיות אריקסן.
נאבי קייטה אמנם לא היה פקטור גדול העונה אבל לקראת סיומה הוא תפס את מקומו ויש לו את מה שדרוש כדי שלא יעיפו אותו מברצלונה ב'..
אני מניח שאת ג'יני ווינלדום כבר למדתם להכיר ולהעריך ורואים את הטכניקה שלו גם בתפקיד ההתקפי יותר שלו בנבחרת הולנד.
עכשיו, בהנחה שמסי וקוטיניו (איזה אומלל עשו ממך בברצלונה, קוטי. ממש תיאון ממשחקי הכס בתקופה שרמזי התעלל בו) שייכים להתקפה ולא לקישור בברצלונה, אפשר להבין מה כל כך סופר דופר טכני ועליון בקישור של בוסקטס, וידאל וראקיטיץ' עונת 2018/2019?

jhkj 26 במאי 2019

– טכני זה לא קללה, ליברפול פחות טכנית מברצלונה וניצחה אותה,הליגה הנאגלית פחות טכנית מהספרדית ויש לה הרבה נציגות בגמרים, מה שאני אומר זה שכדי להתמודד עם ספרד וברצלונה העולם לא ניסה להתחרות בטכניות שלהם, אלא בחוכמה ניסה לשבש את המשחק שלהן ולהקשות עם פיזיות, מהירות וצפיפות
-מצד אחד מקבל את זה שהוא טכני ביחס לקשר אחורי, אבל מוסיף גם שלפני כמה שנים כשבנוסף לבוסקטס היו קשרים אחורים כמו צ'אבי אלונסו מסצ'ראנו והיום נהוג שקשרים אחוריים הם עמדה פחות טכנית
-נאבי קייטה ההוא האוזיל, קוטיניו או (בנבחרת) של ליברפול, השחקן היותר טכני בשלישיה כשהוא משחק והוא גם לא משחק הרבה וגם שהוא לא יותר טכני מאלנייה ופויג שהגיעו לאחרונה מקבוצת המשנה. לא אמרתי שהם לא היו יכולים להייות בברצלונה ב כי השחקנים בה טובים יותר, אלא כי משחקן אקדמיה של ברצלונה נדרשת למשל רמה טכנית גבוהה יותר ממה שיש למילנר, הנדרסון או ג'יני. לא סגור על קייטה.
-ג'יני השחקן האהוב עליי בליברפול פחות או יותר מהרגע שהגיע אליה, אולי יחד עם שאקירי, למרות הכל, הוא לא טכני והוא לא תחרותי באף פרמטר של טכניות, אבל יש לו לב עצום, חוכמה, יכולות הגנתיות וריצה בלתי פוסקת.
– לפני שאני עונה על זה שני דברים, ראשון התחלואה הכי גדולה של ברצלונה העונה היא שקוטיניו העונה כנף ולא קשר, שני סופר טכני לא שווה עליון, ספרד הכי טכנית בפער ועדיין הפסידה במונדיאלים האחרונים.עכשיו לעניינו, בשום שלב, לא אמרתי שהתהליך הזה לא השפיע על ברסה, מערך שני הקשרים האחוריים וקשר החמישים הוא קלאסי לתהליף וגם וולורדה הלך בכיוון הזה. יחד עם זאת בוסקטס הקשר האחורי הטכני בעולם והוא יותר טכני מרוב קשרי האמצע בטופ העולמי, זה שהוא מעביר שחקנים בסיבובים ותרגילים רק פעם ב, זה רק כי הוא קשר אחורי ויש לו אחריות. ראקיטיץ היה העונה אולי הקשר חמישים חמישים הכי טכני מחוץ לסיטי. ובנוסף אליהם יש את ארתור, אלנייה וסרג'י רוברטו שמשחקים בקישור. הדבר היחיד שביחס אליו ראקיטיץ ובוסטקטס לא טכניים הוא ברצלונה של לפני כמה שנים.

matipool 27 במאי 2019

https://sports.walla.co.il/item/3238089

מודה שאני לא צופה בליגה הספרדית ומתבסס על ליגת האלופות בהקשר של ברצלונה אבל די סומך על מיכאל יוכין. קרא את מה שהוא כותב על ראקיטיץ' ועל מה שהאוהדים שלכם חושבים עליו. שוב – דגש על זמן הווה לגביו ולגבי בוסקטס ווידאל.

jhkj 27 במאי 2019

עוקב אחרי יוכין,בדרך כלל הוא כותב מעניין ויודע הרבה, אבל הוא לא תמיד מבין סיבה ותוצאה ולפעמים הוא נדלק על נראטיב מסוים. בכתבה הזו הוא די מנסה לשרת נרטיב שכולם חוץ ממסי גרועים, שזה לא נראטיב שהוא נכון בכלל. לפני שאני אכנס ללמה הוא טועה, בנאדם שאומר כמו יוכין אמרתי לכם קיקה סטיין אחרי העונה שהייתה לקיקה סטיין מנותק מהמציאות, כנראה לא ראה העונה את הליגה הספרדית וחיי בכוכב אחר, בטיס שלו לוזרית עם סגל שחקנים מדהים ולדעתי פריצת הקופה הקרוב לו סלסו. הוא יוצא דביל גם פעם שנייה, כאשר הוא אומר שדה יונג, קשר אחורי , השחקן הכי דומה לאינייסטה, שחקן שכולם מסכימים שיהיה היורש של בוסקטס, ואם הוא מחפש בכח השווה לאינייסטה היתי הולך על דה ביק בכלל שיותר דומה לו גם במיקום במגרש, בסגנון ובווינריות.

עכשיו רקיטיץ לא רק היה טכני ומוסר יותר טוב ממודריץ במונדיאל, לא רק שהבנאדם שם וולה פעם במעטים השחקנים ששמים, אלא גם מדי פעם הוא פוצח במסעות כמו הגול בקלאסיקו העונה או מול לאס פאלמאס שנה שעברה ולדעתי הקשר חמישים חמישים שלא בסיטי הטוב בעולם השנה הואמגן נהדר ובעל כורחו לפעמים הקשר היחיד שתוקף וצריך והשטויות שהוא אומר עליו לא עומדות במבחן התוצאה בכלל, הסיבה שראקיטיץ משחק הגנתי יותר, וכבר אמרתי את זה לא פעם היא כי וולורדה משחק הגנתי יותר, יוכין נכשל לחבר סיבה לתוצאה. בוקסטס שוב תראה את ההייליטס, הוא לא מפגין את הטכניות שלו כי הוא קשר אחורי עם אחריות. וידאל שחקן שלפני שהזדקן והלך אחורה בעמדה היה יותר טכני, הוא רחוק מהטכניות הברצלונאית הקלאסית, אבל הוא עדיין יותר טכני מרוב הקשרים של קבוצות הצמרת בפריימר ליג למשל.השילוב שלהם ביחד אומנם הגנתי, אבל יש בייחוד לשניים הראשונים רמה טכנית מאוד גבוה, דרך אגב גם לטר שטגן יש רמה טכנית מאוד גבוה, וגם הוא לא נדרש להראות אותה כל הזמן.
כן אני חושב שקוטיניו צריך לפתוח בקישור במקום וידאל ושיעזור לטכניות, אבל כמו שאמרתי מדד הוא יחסי, אוהדי ברצלונה, במיוחד יוכין חושבים שמה שלא צ'אבי ואינייסטה לא טכני, אבל באופן יחסי לשאר העולם ברצלונה וסיטי (ואולי אייאקסנראה מה יישאר) הקבוצות הטכניות בעולם

ק. 26 במאי 2019

באתי להגיב, אבל זה בדיוק מה שJHKJ כתב מעליי על בוסקטס, רקאטיץ', ארתור רוברטו ואלניה

חמציץ 26 במאי 2019

beats me, לא יודע. אבל יש מחשבות של לפני גמר גביע וכאלה של אחרי הפסד בגמר גביע שבא אחרי הפסד מביש בחצי גמר ליגת האלופות.

jhkj 26 במאי 2019

שמע, לא חושב שצריך להביא את מוריניו או לחפש בנרות אחרי הדבר הגדול הבא, בטח כשיש לנו את כל מה שדרוש לדבר הגדול הנוכחי. וולורדה טקטיקן מצוין אבל המשחק מול ליברפול וגם הגביע, הוכיחו שהוא מאמן מנטלי גרוע, בגלל זה זה בא עכשיו כי ברק כזה בהחלט לא אמור לבכות פעמיים. לכן צריך מאמן אחר, מי אני לא יודע, יכולים לתת למאמן של חטאה או אטלאנטה או אייאקס אם לא מוצאים שם גדול, חושב שעקב הנסיבות כל חלופה תהיה טובה יותר, פשוט כי אם ברסה תקרוס כל פעם ברגע האמת זה לא משנה כמה היא טובה לפני.

ק. 26 במאי 2019

הוא טקטיקן מצוין לרב אבל אי אפשר להגיד שההדחות הן מאמן מנטלי גרוע, כי הטקטיקה ההגנתית והשמרנית היא זו שגרמה להדחות. כשבא בטקטיקה יותר שולטת ויוזמת אז התוצאות היו בהתאם

jhkj 26 במאי 2019

אולי, אבל גם אם ברצלונה משחקת בונקר היא לא אמורה להפסיד ארבע אפס. חוץ מזה שמול ולנסיה ממש אפשר לראות מה המצב המנטלי של ברצלונה וכמה וולורדה מכין מנטלית למשחקים.

שימחה ריף 26 במאי 2019

ייחלתי להפסד בארסה,הגביע הוא התואר הכי רומנטי שהקטנות בו יכולות להפתיע,ואלנסיה נתנה משחק טוב מאוד לאור יחס הכוחות,בדקה ה75 היא נזכרה שהיא לכלוכית ולא סינדרלה אז היא הפסיקה לשחק. בברצלונה צריך לעשות חשבון נפש אילו שחקנים אגדיים כבר לא בכושר וצריכים יותר לבלות על הספסל,ואילו כבר צריכים לעזוב.כמו גם צריכה להיות תוכנית ב' לשיטת משחק ללא מסי.ורכש נכון ולא פלופים יקרים כמו קוטיניו,או שחקנים בהשאלה שלא תורמים כמו בואטנג או מוריליו.
כמו גם שצריך להחליף מאמן,ובמיוחד לא צריך להביא את מוריניו כי מוריניו הוא אבי שיטת התארים ב1-0 קטן וסגירת משחק,ואילו ואלורדה מבחינה הישג נתן עונה סבירה,הביקורת באה על ידי שיטת המשחק השבלונית(מלקום נתן הגבהות סטייל זנדן של ברסה שנת 2000) כמו גם כדרורים חסרי תועלת של קוטיניו וההתפרקות המנטלית.
הבעיה היא שמלבד מאמן אייאקסד שלדעתי לא בשל עדיין לתפקיד אין מועמדים פנויים ראויים לשיטה של ברסה

משה 26 במאי 2019

סוף העונה רק מראה כמה הליגה הספרדית נחלשה. ברצלונה כזו לא הייתה מתקרבת לאליפות לפני כמה שנים. המשחק היה שבלוני להחריד ומלקולם נראה כמו כפיל של דנילסון – וואן טריק פוני.
לפני שמעלים שמות מאמנים ושחקנים בשיטת הגלאקטיקוס הידועה של בארסה וריאל הייתי מציע לקבוצה להחליט מה היא רוצה מעצמה.

ק. 26 במאי 2019

משה הייתה נאבקת ועוד איך – צריך פשוט לראות במשך עונה שלמה ולא לפרשן לפי המשחק שניים האחרונים. על אתמול אני מסכים עם הפרשנות שלך – היה שבלוני פתאטי ומזעזע

משה 26 במאי 2019

ק,
ראיתי יותר משני משחקים ולא התלהבתי גם קודם. יעידו על כך ארבעה חברים שהפסידו לי ארוחות על המפגש מול ליברפול. יש לי מעל ארבעים שנות צפייה בברצלונה – זו אפילו לא קרובה להיזכר כאחת הקבוצות הטובות שלה. היה העונה כוכב מדהים אחד, שוער בעונה מצויינת ועוד כמה על אדי דלק.
וידאל פרש לפני שנתיים והגופה שלו מדדה בקאמפ נואו ובוסקטס ופיקה כבר התייאשו להמתין למחליף של עצמם. יש בקבוצה שחקנים שבבוקר מתעוררים ולא מאמינים בעצמם שהם משחקנים בבארסה כמו סמאדו, ארתור ומלקולם וכאלה שהמרחק בין מה שהראו בעבר למה שבארסה מוציאה מהם הוא עצום כמו קוטיניו ודמבלה. בארסה צריכה חריש עמוק מאוד – לא הייתי מתבשם מהאליפות במקומך.

ק. 26 במאי 2019

בוא… יש הבדל בין להתבשם לבין הסתכלות רחבה על עונה. חלק ממה שכתבת נכון ברמה הפרסונאלית ( טועה לדעתי לגבי ארתור, בוסקטס ופיקה שהתחיל נורא את העונה ואחר כך היה לא רע). רב העונה היו לא רעים, אני עדיין חושב שהיו מהשלוש הטובות ביבשת השנה למרות הסיום העגום. מסי עדיין חלק מהקבוצה.
וכן, תהליך השינוי התחיל וצריך שימשיך

היסטוריון של ספורט 26 במאי 2019

ממן תודה רבה אנו נמצאים בעידן שבו מתה התחרות בליגה המקומית ולכן האליפות הזו לא מעלה ולא מורידה.
אלגרי הועזב לאחר שיא של 5 אליפויות ברצף (מתוכם 4 דאבלים )
פריס הורידה את אמארי לאחר טריפל .
מינכן לקחה 7 אליפויות ברצף על ידי 5 מאמנים שונים אחד פוטר ועל עוד אחד מדברים עכשיו על פיטוריו למרות שהביא דאבל.
בעידן הזה לבסקי אין שום טענה גם לא צמד אליפויות ברצף עם השחקן הטוב בעולם .
בהקשר זה כדאי לומר שכאשר אנייסטה וצ'אבי הזדקנו אני קיוותי בעיני רוחי שהם יהיו משהו שבעצם ריאל עשו וזה לזכות בגביע הבאמת חשוב והרבה.
חשבתי שדור אדיר שכזה שבמרכזו מסי ,צ'אבי אנייסטה לא יוכל לרוץ כל שבוע בויאדוליד אבל כן יוכל להתעלות מול גדולי היבשת לאחר תרדמת החורף.
זה קרה פחות מדי הרבה פחות .
אני מקווה שהשנים האחרונות של מסי יתאיפיינו בתארים שכאלו ולא בגביע הטוטו …סליחה אליפות ספרד .

הארכיון 26 במאי 2019

השנה הזו מלמדת היטב מה ההבדל בין מסי לרונלדו.
לקחת אליפות (תחרות חריצות) כל שנה זה נחמד אבל ממש לא שווה ערך לצ'מפיונס (תחרות הטוב ביותר).
ההוכחה, רונאלדו זכה עם יובה באליפות וזה מעניין לו את קצה הזרת השמאלית.
לדוקטור 7 יש פאקינג 6 גביעים כולל 4 מ5 !!! כשלדרדס זולל הסטרואידים יש ארבעה בלבד.
מסי כשל כל כך הרבה פעמים במאני טיים שזה כבר הופך את הדיון לפאתטי ומביך.
זה גם מראה את ההבדל בין ריאל שמזלזלת בליגה הספרדית לבין בארסה שכל תואר בשבילה זה כבוד.
ריאל גם אם תזכה בדאבל בליגה הספרדית לא תחגוג בעונה שבארסה מניפה את האוזניים הגדולות , וזה אומר הכל…

ממן 26 במאי 2019

לא יודע איך להגיד לך את זה, אבל יש לו 5.
5 לעומת 4, זהו.
עזוב את זה ששילשלת ללא קשר לדיון,
עזוב את זה שהעלמת באלגנטיות את הכישלון של יובה עם רונאלדו שלא רק התקדמה אלא כשלה והלכה אחור,
פשוט תיצמד לעובדות כדי שאוכל להתייחס במשהו שהוא מעבר לנידנוד ראש מלא רחמים.

היסטוריון של ספורט 26 במאי 2019

ממן בתור חובב מסי ומתעב רונאלדו קצת "שיחקת"
קודם כל זה סוג של 3-5 .
שכן ב 06 מסי נפצע ולא חזר עד סיום עונת האלופות .
ושנית רונאלדו גם לקח יורו ( גם אם הפסיד את רוב הגמר ולא בלט).
בכל זאת אין גם מה להשוות את האליפות עם יובה שהייתה מושגת לחלוטין בלעדיו כפי שהוכח ב 7 השנים הקודמות לבין התרומה של מסי לאליפות הנוכחית

ממן 26 במאי 2019

אחי,
לכתוב סוג של 5-3 ואז לתת לרונאלדו את היורו זה ספין.
אף אחד לא יקח מרונאלדו את היורו כמו שאף אחד לא יקח ממסי 4 גביעים כמו שהדיון בכלל לא היה סביב זה, ובנימה אישית חבל שאתה בוחר ליפול להטרלה של תגובה כל-כך לא עניינית וגם לא נעימה.

XTP 26 במאי 2019

ממן, בלי להיכנס בכלל לדיון מסי- רונאלדו, נטו על המשפט "לכתוב סוג של 5-3 ואז לתת לרונאלדו את היורו זה ספין":
אתה באמת מאמין בזה או שאתה מגזים בכוונה?
מסי לא שיחק כל הטורניר, רונאלדו לא שיחק רק בגמר ובשאר הטורניר היו לו 3 שערים ו2 בישולים(כולל בנוקאאוט, לא רק בבתים).
באופן כללי, מסי היה שחקן משני מאוד אז( הוא רק עלה לבוגרים), רונאלדו היה השחקן המרכזי, בין אם היה דומיננטי מספיק או לא.
קשה לי להאמין שאתה באמת מאמין לזה, אז אני מניח שאתה מגזים בכוונה.

ממן 26 במאי 2019

ב"ה אני עדיין בן החיים וגם זמין למענה ולכן אתה לא צריך להניח הנחות או להעניק פרשנויות לדברי.
אני מתכוון בדיוק למה שכתבתי.
מסי לא שיחק כל הטורניר? נפצע ברבע ועד אז שיחק את כל המשחקים (4 בהרכב הפותח)

אז בבקשה, אם כל-כך עושה לך טוב להגיד "מסי זכה ב3 ואהה עוד אחד שבו הוא נפצע ברבע" לך על זה אבל אל תכפה אותי לזה, בדיוק כמו שלא תצמיד כוכביות למי שלא תרצה להצמיד לו. זה קטנוני ומטופש בדיוק כמו להגיד "רונאלדו זכה ביורו עם כוכבית" ולא משנה מי היה מרכזי או לא, הכוכבית הזו היא קטנונית.

מה גם שרונאלדו -כבר כתבתי כאן לא פעם- הוא שחקן נוקאאוט מדהים, פנומנלי ברמה האירופית בסטנדרט בלעדי

ובכל אופן, משונה שדווקא הקוראים שמתלוננים (משום מה, כאילו לא ידעו שזה בלוג לאוהדי ברצלונה) על העיסוק המוגזם לכאורה במסי עוסקים בהשוואות בפוסט שבו לא מסי ובטח לא ההשוואה לרונאלדו הם בכלל נושאים שלו. מי כאן המגזים?

jhkj 26 במאי 2019

פורטוגל ניצחה משחק אחד כל הטורניר, לעוף על היורו של רונאלדו זו בדיחה.

הארכיון 28 במאי 2019

אתה צודק , טעיתי פעמיים

לרונלדו יש 5
ולמסי 3
(ליחס לו את הגביע של לארסן זה בדיחה הזויה)

אופיר 26 במאי 2019

אילו אני כוכב צעיר שעתידו לפניו ואריות היבשת נאבקות על שרותיו, אני שומר מרחק מבארסה, שנמצאת רגע לפני דעיכת מסי ו-40 שנה במדבר, כפי שאני נמנע ממגע עם יונייטד פוסט-פרגי.

ממן 26 במאי 2019

האמת שיש בזה הרבה מן הצדק, הופתעתי שדה יונג הגיע (אני מניח שהמסורת ההולנדית משחקת פה תפקיד גדול).
אבל תכלס ברצלונה עם הנהלה נכונה לא הולכת ל40 שנה במדבר גם בפוסט מסי, הבעיה היא עם ברתומאו וסגורה שפשוט מחריבים את המועדון, פונט שיתמודד ב2021 עושה רושם טוב אבל יש עוד שנתיים והחובות רק תופחים

jhkj 26 במאי 2019

שני ההבדלים הגדולים בין בארסה פוסט מסי ויונייטד פוסט פרגוסון נובעים מהשיטה, הלה מאסיה תגדל שחקנים גדולים גם בלי מסי, וברצלונה תחזור ביום מן הימים לדרכה, עם מאמן שגדל בה על הפילוסופיה שלה וימשיך את השיטה ולא תחזור להיות בארסה של מסי, כי אי אפשר, אבל אולי של קרויף או של רייקארד.
הדבר השני, הוא שברצלונה יש שחקנים סופר מבטיחים של יונייטד לא היה כשרונאלדו עזב כמו ארתור, דה יונג, אלנייה, פויג, כנראה גם המגן מאייבאר יחזור. רק נשאר ללמוד לייצר חלוצים כי כל השנים האלה הסתמכנו על חלוצים שיוצרו בחוץ

משה 26 במאי 2019

תזכיר לי איזה שחקן גדול בארסה גידלה בעשור האחרון…

jhkj 26 במאי 2019

תגדיר גדול אבל מקצה הראש, ביירין, סרג'י, איקארדי, טיאגו אלקנטרה.

ממן 27 במאי 2019

גרימאלדו גם הולך להיות וואו (לדעתי הוא כבר)

matipool 27 במאי 2019

נו נו, הרחבתם והגדלתם את גבולות ההגדרה ל"שחקן גדול" .. ביירין? סרג'י רוברטו?

אמיתי 27 במאי 2019

אתה מגיב גדול (;

ממן 27 במאי 2019

היי למה "הרחבתם", אני הוספתי את גרימאלדו ואפשר לתת את הקרדיט לאיקרדי ואלקנטרה

matipool 27 במאי 2019

(-:)
ממן – לא יודע לגבי גרימאלדו. נראה בעתיד. נתתי את הקרדיט לאיקרדי ואלקנטרה.

jhkj 27 במאי 2019

שאלתי אותך למה אתה מתכוון בגדול? סרג'י קשר נהדר, וביירין לפני הפציעות היה מועמד לכל קבוצה באירופה. אני לא אשקר לך, זה לא כמו העשר שנים שלפני שגדלו פה ואלדס, פיקה,פויול, בוקסטקס, פדרו, צאבי, אינייסטה ומסי, אבל הקבוצה הבוגרת וההצלחה שלהם גם די חנקה אותם (איקארדי הוא דוגמה מצוינת לשחקן שהקבוצה הבוגרת חנקה אותו למעבר. היו לאחרונה הרבה בלופים כמו חלילוביץ (ואולי יתאושש במילאן) אבל סך הכל היום המצב הוא שיש נוער עם עתיד. אלנייה ופויג עוד יהיו גדולים באמת לדעתי.

jhkj 27 במאי 2019

דרך אגב גם ג'ורדי אלבה. מה שאומר שגם היום, יש חמישה שחקני לה מאסיה בהרכב. חושב שמבין מועדוני הצמרת באירופה רק אתלטיקו מדריד עם כזאת כמות של שחקנים

יואב 26 במאי 2019

יונייטד עשתה עוד גמר אחד אחרי מכירת רונאלדו…

jhkj 26 במאי 2019

איך מה שאמרת קשור למה שאמרתי שאחרי עזיבת פרגוסון, פרגוסון ולא רונאלדו! ליונייטד לא היו כשרונות צעירים לבנות עליהם והם איבדו את השיטה שהייתה פרגוסון?

יואב 27 במאי 2019

תקרא שוב מה שכתבת- "הדבר השני, הוא שברצלונה יש שחקנים סופר מבטיחים של יונייטד לא היה כשרונאלדו עזב כמו ארתור, דה יונג, אלנייה, פויג, כנראה גם המגן מאייבאר יחזור." לזה התייחסתי.

jhkj 27 במאי 2019

צודק התבלבלתי

Comments closed