מחזור 3 – תיקו באוסאסונה

וסיכום עונת המלפפונים

מכיוון שהקמפיין המצויין ביותר בעד הדתה מתרחש בימים אלו בכלל בספרד, במשחקיה המוקדמים של ברצלונה. כמי שנחסכה ממנו במשחק בעטיה של השבת, אסכם אותו כך: יש אלוהים.

אחרי צפייה בתקציר המורחב יכולתי לשים בקלות את האצבע על הרגע שקיפל לתוכו את המהות של ברצלונה הנוכחית: המתוסכלת, המפורדת, הלא מנוהלת נכון, המיואשת. בזמן הפציעות של זמן הפציעות  קרלס פרס דוהר בצד ימין, מכוסה על ידי מגן ושוער כשבאמצע ממתין ארתור מול שער ריק.  בתקופות הטובות של בארסה, הוא מתוכנת למסור את זה. זה הדיפולט. שחקן של פפ שלא מוסר כדור כזה גם ביתרון שלושה שערים מושבת לשבועיים. אבל קרלס ממשיך לדהור ללא מטרה אל תוך ידיו של השוער. ומה שבאמת מדהים היתה התגובה הקבוצתית. כעס? צעקות? לא,  השלמה מאוכזבת ומאכזבת.

האם אני מרוצה מהגול של פאטי?  כן ולא.
כן – כי כן.
לא – כי הנה הוא מוכתר ליורש של דמבלה וזה הגיוני בסה"כ אם רוצים להרוס גם אותו.

עונת המלפפונים הזו התאפיינה בשתי תופעות מוזרות:
א. שחקנים שלא מעוניינים לעזוב בכל מחיר
ב. מועדונים שלא מעוניינים לשחרר באף מחיר

בדוגמה הראשונה אפשר לחשוב בין היתר על בייל, חאמס, דמבלה, רקיטיץ'.
בדוגמה השנייה הכוכבים הגדולים יהיו בעיקר ניימאר ופוגבה.

באמת שאין לי שום דבר נגד היונייטד, גם לא שמץ של מושג למה היא ופריז מוכנות לפשוט רגל ספורטיבית ולמנוע משחקן עזיבה בכל מחיר, גם תמורת תמורה בהחלט הולמת. אם מדובר בניסיון לקבוע שאף שחקן הוא לא מעל המועדון אז הטקטיקה הזו מוכיחה מעולה את ההיפך: אין אמירה חזקה יותר בעד גדולת השחקן ונגד גדולת המועדון מאשר להכריח אותו לשחק עבורה בכח. יונייטד כבר משלמת את המחיר עם היכולת המזעזעת של פוגבה, שודאי לא מתאמץ יתר על המידה, גם פריס תשלם אותו כאשר היא תנסה לרכוש שחקני וורלד קלאס ותגלה שלא כולם מעוניינים להיות התוכי המוצג לראווה בכלוב המוזהב של הסולטן.

מנגד ישנם הכוכבים שנוח להם. הם לא מעוניינים לעזוב בשום אופן. ולמה שיעזבו את קמפ-נואו פוטבול הוטל? במובן הזה אולי אפשר להחריג את רקיטיץ' שנתן את הגוף וגם הביא תארים, אבל דמבלה הוא כבר לא 'ילד פלא' ולפחות כרגע עושה רושם של יותר רוביניו מאשר ריבאלדו.

בגדול, הסיפור המכונן של ברצלונה הקיץ הוא תשלום כללי על חטא היוהרה בהדחה של שחקן כנגד המועדון שלו.
אם זה קוטיניו, אם זה דמבלה, אם זה ניימאר (בעקיפין  – וראטי). את זה היא משלמת כבר 3 שנים. קצת קשה לי עם המוסר הכפול אצל חלק מהאוהדים, שמשוכנעים שלנו מותר כי 'מי לא רוצה לשחק בברצלונה' מה שלאחרות אסור.

ובעוד חלק מהאוהדים ממורמרים מכך שניימאר לא יצא פומבית נגד המועדון הנוכחי שלו, כי קל להמר בקריירה של מישהו שהוא לא אתה, אני חושב שבמגבלות האפשר הוא עשה כל שיכל. את הפירות הבאושים שהרקיבו בשמש הקיץ הוא אמנם אוכל, אבל זו השמש של 2017.  ופתאום הרכישה של גריזמן – שחקן מבריק אבל מסתמן שלא מוביל, וכזה שבעמדה שלו משחק מישהו קצת יותר טוב (לדעת רוב הקוראים),  שלמעשה חיסלה את סיכויי ההגעה של ניימאר, היא אולי לא שוס גדול

זו הולכת להיות עונה לא פשוטה, נתנדנד ממחזור למחזור. מהפסדים צורבים לנצחונות מאלחשים יתנדנד לו מצב הרוח שלנו. בניגוד לכיסא של וולוורדה, אותו – עושה רושם – אי אפשר להזיז.

סי סניור
תיקו אפס מאופס

53 Comments

matipool 1 בספטמבר 2019

1. מלפפונים מדהימים בתמונה. איפה קונים כאלה?
2. אולי אתם צריכים את סאדיו מאנה אצלכם (כעס וצעק על זה שסלאח לא מסר לו אתמול לבד מול השער).
3. בלי מסי אתם כנראה באמת קבוצה בינונית מאד כרגע. חשבתי בזמנו שקוטיניו יהיה היורש שלו (הכל יחסי) וזה כבר לא יקרה.
4. עקיצה יפה בפסקה על גריזמן.. (-:

אופיר ממן 1 בספטמבר 2019

1. בגוגל, אבל בעיקרון סל הצריכה בשדרות די סבבה. תבוא לבקר!
2. כן, זה בהחלט מעיד על קבוצה בריאה בעיני. ובוא, אתם הרבה יותר מזה היום.
3. הילד כבר בן 30 + 2
4. על איזה עקיצה מדובר? ;)

jhkj 2 בספטמבר 2019

2. מאנה ענק והיכולת שלו לשחק בשלושת העמדות מתאימה בול למה שבארסה צריכה, הוא קצת פחות רגיל לשחק בצפיפות אבל אפשר לעבוד על זה. אם תוכלו לארוז לנו אותו, ואן דייק וטרנט זה יהיה נהדר.
3. בלי מסי, סוארז, דמבלה,ארתור.

דן ברקאי 1 בספטמבר 2019

הסגל הזה עמוק ואיכותי. אולי איזה בלם טוב אבלצסך הכל ביחס לשאר בארסה מן הסתם טופ שלוש בסגל. הבעיה היא שאין מנהל במגרש, לא מבין השחקנים,ף בטח שלא האמן הדגול. מועדון עם טון כשרון שגווארדיולה (לדוגמה, אפשר גם קלופ או אלגרי) היה עושה ממנו מטעמים.

מועדון בבלבלות
ולצערי, זה לא אכפת לי. מעולם לא הפריע לי להפסיד, הפריע לי שהשחקנים זרקו זין ולא לקחו אחריות. אני פגוע…

אופיר ממן 1 בספטמבר 2019

הוא עמוק במקומות מסוימים (קישור) ודליל מאוד באחרים (מגן ימין, קיצונים)
בעמדת המאמן הוא פחות דליל ויותר דחליל.

ק. 1 בספטמבר 2019

איך אמר לאפורטה בביקור בארץ לפני שבוע – סך הכל איש מקצוע רציני שמגיע לו עוד צ'אנס, רק הבעיה שלו היא שאחרי גול של בארסה יש לו הבעה כמו המאמן של היריבה

אופיר ממן 1 בספטמבר 2019

האמת שהייתי שם במהלך כל המפגש, גם הקלטתי אותו (כשיהיה לי זמן אתמלל, היה נהדר) והוא אמר וחזר כמה פעמים, ואני אצטט "אדם נהדר, אבל כמאמן הוא *חיקוי שלו ישן, כבוי*. כשבארסה כובשת הוא נראה כמו מאמן היריבה". חזר כמה פעמים על האמירה 'אדם נהדר'. אדם ולא איש מקצוע, וניכר שהוא בורר את מילותיו במכוון.

ק. 2 בספטמבר 2019

שמעתי את לוינטל מעביר רשמים מהמפגש, לא ציטוט ישיר

no propaganda 2 בספטמבר 2019

בהנחה שדה יונג יהיה שחקן וורלד קלאס, אני לא בטוח שיש קבוצה עם סגל טוב מזה של בארסה כרגע, אולי רק יובה.
המאמן לא מדהים אבל גם לא נוראי.
ליברפול היא עדין הקבוצה הכי טובה בזכות קלופ אבל בארסה בהחלט הכי טובה על הנייר.
צריך לזכור שבמשחקים האלה מסי וסוארז לא משחקים וגם דמבלה מוקפא זמנית. במקומם משחקים שחקני ספסל לא ברורים כמו פרז וראפיניה. מסי, סוארז ודמבלה יחזרו ובארסה שוב תקח אליפות קלה או אולי קצת פחות קלה בגלל איבוד הנקודות בתחילת העונה

ק. 2 בספטמבר 2019

די מסכים,
וגם לפני שנה היו 3 הקבוצות הטובות ביבשת יחד עם סיטי.
בספרד יהיה לבארסה יותר קשה גם בגלל אתלטיקו, אבל אין סיבה שלא יהיו טובים מאוד (גם עם מסי ב-80% מהיכולת "הכי טוב בעולם ביי פאר" של שנה שעברה)

אופיר ממן 2 בספטמבר 2019

אחי, לכתוב שהמאמן לא נוראי זה להתנתק מכל מה שעובר על הקבוצה. אין דרך, אין פילוסופיה, אין מעטפת מנטלית ראויה

no propaganda 3 בספטמבר 2019

בוא נגיד ככה, לא היית מחליף אותו בסולשיאר או לאמפארד וכנראה גם לא בקובאץ

jhkj 2 בספטמבר 2019

חושב שבעיית האימון של בארסה היא מנטלית, יותר משהיא טקטית, כי בעונות הקודמות בארסה הייתה מאוד טקטית, ניצחה כל משחק קטן וקרסה ברגע האמת. לדעתי באמת צריך מאמן חזק טקטית, שהשחקנים יעריצו מצד אחד אבל לא יוכלו לתפוס עליו תחת מצד שני, שפשוט ידאג שכל שחקן יעשה מה שהוא יודע, קלופ, פפוצ'טינו וצ'ולו גדולים בזה אבל לא יבואו, אלגרי לא כזה בכלל, איזה אקס ברצלונה מרשיפם בסגנון צ'אבי או קומאן או מאמן טופ עולמי שמכיר את המערכת (מוריניו?) יכולים לעשות את זה.

ק. 2 בספטמבר 2019

הבעיה המנטלית היא גישה שמרנית ופחדנית במשחקים גדולים. כשזה לא קרה (רמז- כל המשחקים תחת ולוורדה עם רוברטו בימין, ארתור עם רקאטיץ בקישור) הקבוצה נראתה טוב מאוד.
שהוא שיחק על תוצאה ונזק מינימאלי ולא ליזום ולתקוף כדי לנצח (יונייטד רומא וליברפול בחוץ, במידה מסוימת ליברפול בבית) זה נראה הרבה פחות טוב

jhkj 2 בספטמבר 2019

ההתקפה, היו מקרים שחרחו את סרג'י על הקו ומאחר וההגנה שלנו לא יכולה לחסות את זה. בכל מקרה באנפילד זה לא היה רק טקטית ומשחק פחדנית, השחקנים פשוט לא היו במשחק. את ריאל ניצחנו עם משחק פחדני כמה פעמים.

משה 1 בספטמבר 2019

באמת לא הגיוני שאחרי כמה שנים מועדונים החליטו להפסיק להיות השטיח של שתי הספרדיות ולא לתת ללחץ שלהן דרך השחקנים לשחק תפקיד. הקבוצות הבינו שלמעט העזיבה של קוטיניו ששיחקה לידי ליברפול קשה מאוד להחליף את השחקנים האלה גם אם מקבלים הרבה כסף (סוארס, בייל והזאר לדוגמא).
בפעם הבאה ששחקן חותם על חוזה שיחשוב טוב לפני כן. ולגבי ניימאר, קצת חבל לי שהוא לא הגיע, הייתי קונה פיצוחים ונהנה מהבלגן.

אופיר ממן 1 בספטמבר 2019

תגובה קנטרנית קצת לטעמי, בפרט שביקרתי את ברצלונה בלי כחל ושרק עד העצם על הגישה שלה. אין קשר בין הגישה הבעייתית שלה בשוק ההעברות לבין ההתנהלות התמוהה בעיני של יונייטד ופריס. אגב, ריאל לא ממרידה שחקנים ופרז שומר על קשרים טובים עם מנהלי קבוצות באירופה.
הגישה של צ'לסי שמסכמת עם שחקן כיצד ואיך לעזוב הרבה יותר בריאה. בסופו של דבר מדובר בשחקנים בעלי קריירות קצרות והזדמנויות מעטות מאוד להגשים את עצמן. באותה המידה ביקרתי גם את השחקנים שסוחטים את הלימון מהחוזה ומתקרבנים, כשאופי השוק הוא קר ויעיל – לממש נכסים בזמן ובמקום המתאימים.

משה 1 בספטמבר 2019

הייתי ציני, לא התכוונתי לקנטר.
אני פחות עוקב אחרי ריאל, מה שבארסה עשתה פעמיים מול ליברפול בשנים האחרונות היה מלוכלך בעיניי (וכן, גם הסיפור של ואן דייק לא היה נקי). אני מעריך שאני לא היחיד שסיפור ניימאר משעמם אותו לעייפה אבל אני שמח שבארסה הסתבכה עם הילד היחיד בשכונה שיותר חזק ממנה.
לגבי יונייטד, ההפסד כולו שלה. פוגבה לא יותר בעייתי ממה שהיה בשנה שעברה והם היו צריכים לעוט על ההזדמנות להיפטר ממנו בכסף רב.

אופיר ממן 1 בספטמבר 2019

אני כמובן לא שמח, אבל באותה המידה אני לא שמח מלכתחילה על התנהלות שגורמת לדברים כאלו לקרות.
לא שמחתי כשהלבישו את ססק בחולצת המועדון, לא שמחתי גם כשהמרידו את דמבלה מול דורטמונד וכלל לא הופתעתי כשהוא גילה חוסר מקצוענות מהרגע הראשון כמעט.
זו חרב פיפיות, לא ברור לי איך זה לא ברור להם.

רונן דורפן 2 בספטמבר 2019

ריאל בהחלט ממרידה שחקנים ובהחלט המרידה את פוגבה. זו לא הסיבה שהוא לא נמכר – הסיבה היא בדיוק מה שתיארת – איש לא מוכר שחקנים בכל הרמות ויונייטד לא הצליחה למצוא לו מחליף (לא מחליף ברמתו אלא מחליף בכלל). והתופעה הזו שקבוצות לא מוכרות בסך הכל טובה.

אוסאסונה קבוצה מרגשת. הם שיחקו כדורגל נהדר בעונה שעברה בעליה ובינתיים שני תיקו וניצחון

אסף the kop 2 בספטמבר 2019

הבאת לי רעיון !!

ליגת האלופות לשחקנים ותיקים, לגילאים 35 פלוס.

ובכל תחילת אוגוסט, סופרקאפ בין זוכת ליגת האלופות הרגילה לזו של הותיקים.

jhkj 2 בספטמבר 2019

תראה מה קרה לליברפול וטוטנהאם מהמכירה של סוארז ובייל, מישהו שם נראה לך מתחרט על המכירה? בלי המכירות האלה גמר הצמפיונס היה אחר שנה שעברה. לא חושב שקבוצות חייבות לשחרר שחקנים, אבל אם מישהו מציע לך את כל העולם בשביל ניימאר הנזק, לא רואה סיבה לא לקחת.

matipool 2 בספטמבר 2019

ליברפול סבלה קשות מהמכירה של סוארז כשלא הצליחה להביא מחליפים ראויים בכסף שנכנס והלכה לשנתיים במדבר אחרי שהייתה מרחק החלקה מאליפות.
הבוננזה הייתה מהמכירה של קוטיניו שהביאה את הכסף לואן דייק ואליסון (למרות שבזמן אמת אני אישית הייתי באבל על לכתו של קוטיניו וחשבתי שזו טעות איומה).

jhkj 2 בספטמבר 2019

מאנה, סלאח ופירמינו הגיעו לפני העזיבה של קוטיניו, מהכסף של סוארז וראחים סטרלינג בין היתר

גל 2 בספטמבר 2019

לא מדויק.
קוטיניו הגיע שנה וחצי לפני שסוארס עזב כך שאין קשר.
אני מסכים עם מאתיפול, מהכסף של מכירת סוארס הגיעו ללנה, מרקוביץ', למברט, באלוטלי, אמרה צ'אן לוברן ומורנו.
ואז לליברפול היו שנתיים במדבר, במהלכן ברנדן רוג'רס פוטר.
הכסף ממכירת סוארס בוזבז.
פירמינו הגיע שנה אחרי מכירת סוארס, בעונה שבה סטרלינג נמכר ב50 מיליון.
מאנה הגיע הרבה אחרי שהכסף בוזבז, שנתיים אחרי מכירת סוארס.

jhkj 2 בספטמבר 2019

מקבל.
בשורה התחתונה המדיניות מכירת כוכבים של ליברפול שירתה אותה?

עסק שחור 1 בספטמבר 2019

תחילת עונה נוראית אבל לפחות נותנים צ’אנס לצעירים בגלל כל הפציעות ובאופן כללי יש הרבה שחקנים צעירים בסגל.
ארתור היה מצויין מרגע שנכנס ואני מקווה שיקבל יותר דקות מעכשיו.
פרז היה לדעתי חלש ומבולבל למרות שרשומים על שמו שני בישולים.
לא יודע מה לצפות מפאטי. מצד אחד גול ענק ומצד שני זאת הפעולה החיובית היחידה שלו במשחק. נפל מכל נגיעה.
מה קרא לאלנייה?
דה יונג היה פרווה אתמול.

גריזמן היה כל כך אנמי. בקושי נגע בכדור. מאכזב.

אופיר, בתור אחד שמבין הרבה יותר ממני, מה השלישייה בקישור האידיאלית מבחינתך?

אופיר ממן 1 בספטמבר 2019

אם היית שואל אותי לפני שני מחזורים, הייתי עונה בקלות 'בוסקטס, דה יונג, ארתור'.
אבל אנחנו אחרי שני מחזורים ומתברר שדה יונג לא יכול לשחק בשמאל, בפרט לא כשה'קיצוני' השמאלי (ראפיניה) נכנס פנימה ודוחק אותו לקו, שם הוא ממש חלש. ודה יונג לא שחקן חלש.
אז כרגע, לדעתי כך:
קשר אחורי : בוסקטס / דה יונג
קשר שמאל: ארתור
קשר ימין: אלניה / רוברטו שיכולים לדחוף קדימה. הם לא וורלד קלאס אבל כרגע זה מה יש, אלא אם כן דה יונג יבין איך לשחק עם בוסקטס.

jhkj 2 בספטמבר 2019

דה יונג היה קצת יותר טוב אתמול, כשהוזז לימין עם הכנסת ארתור גם עזר, ועדיין בשני משחקים הראשונים בהם שיחק קשר ימין כל המשחק רוברטו היה אחד השחקנים הכי טובים בברצלונה ולדעתי אתה קצת מוריד מערכו, עד כה רמתו בהחלט הייתה רמה עולמית. בנוגע לאלנייה, הוא ללא ספק חלק בלתי נפרד מהעתיד, אבל בהווה הוא לא מספיק טוב לפתוח, אבל הוא אחלה שינוי טקטי כשרוצים לדחוף יותר קדימה ולהוסיף שחקן שיכול לתקוף ולהתמודד עם צפיפות.

ק. 1 בספטמבר 2019

כתבת יפה מאוד על עונת המלפפונים וכל ההתנהלות של הקבוצות מול שחקנים. מתחבר מאוד ושמח שניימאר לא הגיע, גם אם אולי היה מנצח משחק פה או שם (כל ההייפ שקיבל בצדק על ה6:1 מול פסז' השכיח עונה מזעזעת ביותר שלו עם חודש טוב בפברואר).
על המשחק והקבוצה:
1. 2 הגולים שחטפנו הם על טעויות של פיקה. בראשון לא שמר על כלום וסמדו חיפה עליו על השחקן הקרוב בתיבת החמש מה שפינה לגמרי את השחקן שלו. בשני אין מה להגיד, מכלום עשה פנדל. מזכיר תחילת עונה שעברה ועוד יותר עונות אחרות, בעיקר 2011-2012 שטעויות איומות שלו בחצי הראשון של העונה גרמו לבארסה, שהייתה שתי רמות מעל כולם, לרדוף אחרי ריאל של מוריניו. נקווה שיחזור לעצמו כמו במהלך שנה שעברה.
2. דווקא התרשמתי מאוד מדה יונג, מהבית המשחק, הטכניקה ומהלחץ הגבוה שהרוויח בו כדורים.
3. ולוורדה כהרגלו פתח שמרני, ולפחות אחרי מחצית אנמית עשה שני חילופים טובים התקפיים (איך לא ברור שארתור וגם רקאטיץ' קשרים יותר טובים מראפינייה), אז כמובן אחרי שכבר הוביל ביתרון עצום של שער והקבוצה נראתה לא רע עשרים דקות חימם את וידאל הבינוני התקפית, שלא נעוף על עצמנו עם היתרון הזה והשליטה במשחק (גם עם השטות של פיקה הייתה לפני).
4. כואב על רקאטיץ, קשר 50-50 מהטובים, אחד האנדרייטד (שוכחים שבאגף שלו לא היה משהו בשלישיה הקדמית שממש שמר). גם אם ארתור רוברטו ודה יונג זה העתיד, 0 דקות בשלושה משחקים ולשים אותו מאחורי וידאל וראפינייה ברוטציה זה מעליב.
5. גריזמן היה חלש אימים אבל אף פעם לא היה טוב בתור 9 בשפיץ, נראה איך יהיה כחלוץ שני.
6. אולי ננסה השנה את שיטת ריאל – בינוניות ללא הצלחות ממש לאורך שני שליש עונה, הבלחות בנוקאאוט של הצ'מפיונס, גירוד גביע ותהילת עולם כקבוצה הטובה ביבשת

jhkj 2 בספטמבר 2019

1. מסכים איתך ממש, זה לא הנקודה היחידה ששחקנים של אוססונה קיבלו הזדמנויות לבד ברחבה, ומשחק שני כבר שחוטפים שתיים ומבקיעים הרבה. אני באמת לא מבין את העיסוק ברכש ניימאר או שחקני כנף אחרים למרות שבשני המשחקים האחרונים עם שלושה מארבעת שחקני ההתקפה המובילים בחוץ בארסה הבקיע שבע וספגה ארבע. מה שברצלונה צריכה לקנות זה בלם ימין, זה נקודת התורפה, וזה כמו שאמרת מה שעולה לבארסה בנקודות ולפעמים בצמפיונס.
2. תרומה הגנתית אדירה, אין ספק שערכו כקשר האחורי ידוע, אבל בנתיים הוא לא מצליח לתרוף בהתקפה ובניהול המשחק כמו שעשה באייאקס כשהוא משחק כקשר חמישים חמישים.
3. ראפייניה לא משחק קשר, אלא משהו שבין כנף לחלוץ מדומה, ספק אם אנסו פאטי או פרז הפתרון, אני חושב שפירפו יכול למלות את החלל עד שאחד משחקני ההתקפה יחזרו כפי שעשה בבטיס, אפשר גם לשים אותו מגן ולתת לאלבה לשחק כנף יכול להיות מאוד מעניין.
4. שמח שמישהו אומר את זה, צצודק במאה אחוז.
5. יום אסל יום בסל כחלוץ מטרה, לפני שבוע כולם היללו. התפקיד לא תפור אליו, ומול קבוצות שמשחקות צפוף אין לו את הכח לשחק חלוץ מטרה וזה מה שראו גם באוססונה. עקרונית הוא מיועד לשחק כנף שמאל שנכנס לאמצע כמו בנבחרת צרפת, בנבחרת צרפת זה עבד נהדר.
6. כרגע התחושה היא שגם ריאל עושה את שיטת ריאל. אפשר להדביק את אתלטיקו אבל בקצב הנוכחי הם יפתחו פער שיתן להם סיכוי טוב מאוד לאליפות אחרי שמסי יחזור.

צור שפי 2 בספטמבר 2019

למרות שאתלטיקו 9 מ-9 ולמרות הרמונטדה המשוגעת אמש (תומס? סיריוסלי??) הם חייבים להשתפר. הנצחונות שלהם היו קשים מאוד, שניים מהם בבית מול קבוצות שעל הנייר לא היו אמורות להוות מכשול רציני. למרות שטריפייר הוא חיזוק רציני ההגנה עדיין ממש לא הרמטית וזו צריכה להיות העדיפות הראשונה של סימאונה. כמו שזה נראה עד עכשיו, זו אולי לא אליפות ששוכבת על הרצפה (כשמדריד ובארסה בסביבה תמיד צריך לחשוש) אבל אי זכיה השנה בפירוש תהיה פספוס.

ק. 2 בספטמבר 2019

מצד שני, נראה שהאפסייד של פליקס עוד גבוה והוא יכול לתת את האקסטרה שתצטרכו. חוץ מזה (מתקציר בלבד) יכול להיות שדייגו קוסטה לא אמר את המילה האחרונה? נראה לא רע יחסית למשחק ראשון מאז אפריל

צור שפי 2 בספטמבר 2019

נכון, קוסטה היה בסדר. בישל את הראשון ואם היה מתזמן טיפה יותר טוב את היציאה קדימה ולא נכנס לאופסייד של סנטימטרים היה גם רושם איזה גול על שמו. הוא גם היה רגוע שלא כהרגלו.

ק. 2 בספטמבר 2019

לגבי דה יונג, הוא לא היה ממש טוב, אבל הראה (בחלק ההתקפי) שיש לו את היכולות להניע את הגלגלים, לשמור על הכדור ולקדם אותו למקומות הנכונים. במחצית הראשונה היה בערך היחידי שעשה את זה.
מאמין שעם התיאום והזמן ישתפר

יעקב 3 בספטמבר 2019

בארסה של 2012 הייתה שתי רמות מעל ריאל?
מדהים עד כמה אפשר לקחת סובייקטיביות של אוהדים לקיצון..

ק. 3 בספטמבר 2019

מבחינת איכות כדורגל, אף קבוצה ביבשת לא התקרבה לרמה ולדומיננטיות של בארסה של פפ בכל התקופה. ריאל 2012 היו בפוקוס על בליגה ולא נפלו על קטנות (+עקיצה בקמפ נאו), והיו קבוצת מתפרצות קטלנית, בארסה איבדו נקודות על המון שטויות נקודתיות, הרבה של פיקה, בחלק הראשון של העונה, בכל מיני 2:2 שבארסה הובילה בביטחה והיריבה לא הייתה קרובה אפילו ל16. האליפות של ריאל הייתה ראויה, פשוט חושב שבארסה הייתה קבוצה טובה יותר

יעקב 4 בספטמבר 2019

לעוף בחצי גמר אלופות בפנדלים זה דגש על הליגה.. נו באמת.

יאיר אלון 1 בספטמבר 2019

כפי שמצפה מקבוצות לכבד חוזים כך מצופה גם משחקנים, צריכים להמשיך ולתת הכל בזמן שהם עוד במועדון.
אני ממש לא חושב שזה ישפיע על שחקנים שירצו לבוא בעתיד ליונייטד או לפריס משום שע"פ על הפרסומים לא הציעו להן הצעות טובות באמת.
מה מצפים מיונייטד לשחרר שחקן שנחשב סוג של וורד קלאס במחיר בדיחה? מפריז ששילמה על ניימאר 220 מיליון לשחרר אותו בבערך חצי מחיר? להסכים לפריסת תשלומים שתחנוק אותם עם הפייר פליי?

אופיר ממן 1 בספטמבר 2019

גם בארסה וגם ריאל הציעו הצעות מרחיקות לכת. השווי הריאלי של ניימאר רחוק בהרבה מאותם 222, אם זה בגיל, בשנים שנותרו בחוזה, בפציעות וכו'. לגבי מידת ההשפעה להגיע – ימים יגידו. להחזיק שחקנים בכלוב זהב גם כשיש הצעות מצויינות על השולחן – זו התנהלות גרועה אפילו בפן המקצועי הטהור, בטח בכל מה שמעבר.

ניק 2 בספטמבר 2019

אני חושב שהמחיר הריאלי של נייאמר כרגע אמור להיות רבע, במקרה הטוב, מה222 האלה אבל אני פחות מבין בו.
לעומת זאת את פוגבה אני רואה כל שבוע – ריאל לא הציעו הצעה מרחיקה לכת, הם הציעו את מחיר השוק הסביר שלו ואפילו לא השכילו לפתות אותנו עם שחקן טוב כטרייד.
הוא כנראה יעזוב בקיץ הבא במחיר זהה, הוא עוד צעיר ועדיין יש סביבו הייפ גדול אז אין סיבה שהמחיר שלו ירד.
לגבי היכולת? זה בדיוק אותה יכולת כמו בכל התקופה שלו אצלנו. אין טיפת שינוי, לטוב או לרע.

no propaganda 3 בספטמבר 2019

קשה לחשוד בי כמישהו שמחזיק מניימאר (אולי השחקן הכי אוברייטד בהיסטוריה של הכדורגל) אבל ההצעה של בארסה הייתה מאוד חלשה ואין קבוצה בעולם שהייתה משחררת במחיר הזה. בסופו של דבר זה שחקן עם הייפ מטורף שמוכר אינסוף חולצות ובשיא הקריירה. טראנספרמרקט משערך את המחיר שלו ב180 מיליון ובארסה לא הציעה אפילו את זה

אופיר ממן 3 בספטמבר 2019

היא הציעה 130-150 בשני תשלומים פלוס רקיטיץ' פלוס טודיבו. זה בכל מקרה יוצא יותר מ180 ולבטח לא הצעה חלשה.

no propaganda 3 בספטמבר 2019

טודיבו לא באמת שווה כסף כלומר יש לו איזשהו ערך אבל הוא די זניח ומן הסתם פאריס לא באמת צריכים אותו. לא יודע אם ראקיטיז שווה 50 מיליון בימינו בכל זאת הוא כבר בן 31 ולא בשיאו(טראנספרמרקט נותן לו 40 אבל נראה לי יש שם קצת פרמיית שחקן בארסה), גם במקרה הכי מקל זה מגרד את ה180 מלמטה, ודאי לא הצעה נדיבה או מעל ומעבר כמו שאתה מתאר

אופיר ממן 3 בספטמבר 2019

א. את טודיבו על פי הפרסומים פריז ביקשו, ולמה הוא לא שווה כסף? בלם צעיר ומבטיח בגילו שנקנה ב8 מיליון ובמשחקים ששיחק מאז הראה רמה גבוהה, סביר להניח שיעלה לפחות 15. 'די זניח' זו קביעה שהיא די סימון המטרה מסביב לחץ.
ב. רקיטיץ' היה מבוקש על ידי פריס, יובה ואינטר, ו40 מיליון זה סכום לגיטימי לחלוטין עבורו.

בהתחשב בזה שניימאר נקנה לפני שנתיים ב222 ומאז נפצע המון, מדובר בהצעה מעולה, "מאוד חלשה" זה בטח לא.

no propaganda 3 בספטמבר 2019

אוקיי אולי מאוד חלשה זה קצת הגזמה. אין שום סיבה לחשוב שטודיבו שווה 15, זו הגזמה בוטה. טרנספרמארקט נותנים לו 8 וגם זה לדעתי עם פרמיית בארסה. אפילו אם מתעלמים מהפרמיה הסכום הכולל הוא 178 מיליון שזה טיפה פחות מ180. אין מצב שראקיטיץ היה מבוקש ע"י יובה, הם היו רוכשים אותו במחיר הזה, לא כל שמועה היא אמיתית.
בארסה לא הגיעו אפילו ל180 מיליון שזה המינימום שפריז אמורה לבקש, שים לב שכהוסיפו את דמבלה לעסקה הם הסכימו, מה שמראה שזה לא היה דווקא אלא חישוב הגיוני לגמרי שלא שווה להם למכור במחיר מסויים.

אופיר ממן 3 בספטמבר 2019

אדייק אותך בשני דברים:
א. לא כל שמועה היא אמיתית, זה נכון. במקרה שלי, בתור מי שמצוי בקשרים עם אנשים בתוך המועדון, אם אני אומר שיובה רצו את רקיטיץ' אז הם רצו. הם הציעו כמה סוגי טריידים שבארסה דחתה.
ב. דמבלה -אם וכאשר- הוצע כטרייד בשנה ע"מ לסתום חור בינתיים, כך שאין קשר לפאן הכלכלי. פריס ניסתה למשוך את בארסה, ותעיד העובדה שכל פעם שהייתה התקרבות הם העלו את הדרישות, ותעיד העובדה (2) של יציאת חליפי לתקשורת והדרישה ל300 מיליון.

no propaganda 4 בספטמבר 2019

אוקיי מקבל שיש לך מידע עודף אבל נראה לי שאם בראסה דחתה אז כנראה יובה לא נתנו תמורה הולמת כלומר יובה לא העריכה את ראקיטיץ ב50 מיליון וכנראה גם לא ב40. שוב ראקיטיץ שחקן נהדר אבל מחיר של שחקן נקבע לפי עוד המון פארמטרים.

שים לב שפאריס הסכימו לעסקה עם דמבלה. השאלה של דמבלה זה עוד כ8 מיליון יורו(לפי מחיר קאוטיניו) וזה חוצה את ה180. ברור שטראנספרמארקט זה לא חזות הכל, אני רק מנסה להבהיר שההצעה של בארסה הייתה בינונית מינוס לפי הערכות השוק וודאי לא נדיבה.

שמעון פנדלוביץ 2 בספטמבר 2019

כל קבוצה שניסתה להעביר אליה את ניימאר בקיץ זה ונכשלה, היא ברת מזל שפאריז התעקשה.
עדיף בלעדיו.

גלעד בלום 2 בספטמבר 2019

לא נעים אבל בלי מסי (וסוארס) זה
לא ברסה , זה אולי
יהיה מתישהו אבל כרגע זה לא זה, כל כך התרגלו לשחק איתו, נראים כמו סתם קבוצה בלעדיו, אחרי העונה שעברה
חשבתי שארתור יהיה בונקר בהרכב, הוא כמעט לא עושה
טעויות , נכנס והביא שינוי, החלטות טובות, למרות הגול היפה אני מעדיף אותו מאחורה יותר בתפקיד אינייסטה, הצעירים טובים אבל עושים המון טעויות , זה הרכב חדש,
גריזמן חלוץ משלים , מעניין איך יתפקד עם מסי באותו הרכב , זה יכול להיות גאוני אבל יש מצב שהם על אותה משבצת…אם סוארס, גריזמן וצבי ביחד בהרכב אז זה פתח להפקרות הגנתית אבל גם לגאונות .

עד שהפרעוש יחזור נקבל הזדמנות לראות את ברסה בלי מסי, מישהו שם צריך לקחת מנהיגות, לאור
הפציעה של מסי לבל שמייצאת לא הגיע ,
ללא ספק העונות הראשונות שלו אצלנו היו הכי טובות שלו,
השילוב שלו עם מסי וסוארס הוציא את המיטב משלושתם, לא בטוח
שגריזמן בנוי להוביל קבוצה ,
ההגנה
תמיד היתה פריכה אבל היה את טק שטגן וההתקפה בדרך כלל הצילה אותנו בסוף,
עכשיו
שאין את שני הסקוררים צריכים לא לספוג שירים שטותיים, זה קשה לפיקה , לא
מן הנמנע שהוא צריך עוד בלם וורלד קלאס לידו,
וואן דייק כזה, החור שם שפויול השאיר עדיין לא נפתר

ניינר / ווריור 2 בספטמבר 2019

התנהלות איומה של ההנהלה בקיץ שעוד תחזור לנשוך אותנו בתחת.

אבי 2 בספטמבר 2019

ריאל לא מדיחה שחקנים? ומה עם דה חאה? הוא היה רחוק תקלה אחת בפקס מלשחק אצלם כבר מזמן

קלבדוס 4 בספטמבר 2019

מסי דפנדנסיה… זה לא ייגמר עד שזה לא ייגמר, מה (ושלא ייגמר לעולם)

Comments closed