מונטויה מנצח בווטקינס גלן

דובי מילר רואה את אמריקה מתחילה להתאהב במונטויה. אבל חושב שעדיין חסר לו הניצחון במסלול "השמאלי"

רציתי לכתוב על התרגיל המלוכלך של שומאכר בהונגריה או על התרגיל המלוכלך שעשו פרארי למסה לפני כן בגרמניה. או על הקרב התוך קבוצתי בין וובר לווטר, אבל זה יחכה. יש משהו בוער יותר.

מרוצי ה-NASCAR בארה"ב הם כמובן אחד מענפי הספורט הפופולארים ביותר. לא רק בספורט המוטורי. שנשלט במשך שנים על ידי נהגים אמריקאים עד שלפני שלוש שנים הגיע כהן חדש לבית המקדש. לא אמריקאי אלא קולומביאני. האמריקאים כבר הכירו אותו אחרי שניצח כל מירוץ כמעט בסבב האינדי, כולל האינדי-500, אבל עד שאתה לא מנצח בנאסקר אתה לא נחשב.

מונטויה הוא מי שמאס בפורמולה-1 ובפוליטיקות של מה שנחשבת סדרת המירוצים הטובה בעולם. הוא עשה הסבה לקבוצת גאנאסי שקיבלה אותו בידיים פתוחות ומכונית סגור. למד איך נוסעים כל הזמן שמאלה ובלי לדפוק את האוטו. כלומר ללמוד נהיגה אחרת לגמרי.

אתמול במסלו ווטקינסכלן המפורסם בצפון מדינת ניו יורק הוכיח שוב מונטויה גדולתו.  113 מירוצים עברו מאז ניצחונו הקודםשגם אז היה על מסלול רגיל, כמו המסלול הזה, והפעם עשה את זה בסטייל. ללא בעיות שלחישובי דלק או צמיגים, תפס את ההובלה בהקפה השישית ומשם זה כבר היה רגוע, עד כמה שיכול להיות כאשר 42 נהגים דולקים אחריך.

מונטויה לא צריך להוכיח לאף אחד כלום ב-NASCAR , הקבוצה לא מלחיצה אותו ובעלהבית אוהב אותו, עכשיו הוא רק צריך לחצות ראשון את קו הסיום באחד מאותם מסלולים "שמאליים" וגם כול האמריקאיים ילמדו לאהוב אותו.

הנבחרת
דובי מילר: בלתי נסבל השומאכר הזה

4 Comments

לוינטל 9 באוגוסט 2010

אף פעם לא התחברתי לאופי הבעייתי של מונטויה אבל הוא אחראי להישג היסטורי עם זכייה במרוצים גדולים בענפים מוטוריים שונים. חבל שהוא ברח מהפורמולה 1 אבל אני מבין אותו כי יש שם צחנה רבה

דורפן 9 באוגוסט 2010

לוינטל – אני חושב שמונטויה בנוי להכנס לאוטו ולנהוג. לא לעבוד עם מהנדסים. הוא לעולם לא היה מצליח להתחרות עם השומאכרים בפורמולה בתנאים כאלו.

דובי 9 באוגוסט 2010

מונטויה הוא מזן אחר של נהגים וכנראה שזו אחת מהבעיות שלו.
אסור כמובן לשכוח את הטמפרמנט הדרום אמריקאי והדם החם שלו.
זכורה במיוחד תקרית העזיבה שלו כאשר קילל את פרנק וויליאמסבמערכת הקשר.
מונטויה צריך היה סביבה חמה ותומכת בכדי להביא את הכישרון שלו לידי ביטוי ולכן הכי נוח היה לו לחזור לגנאסי, הקבוצה ממנה יצא לפורמולה-1, קבוצה ענקית שמשתתפת בכול סדרות המרוצים בארה״ב.
האתגר של הקולומביאני היה כפול בגלל ההסתגלות לנאסקר אבל גם לקהל ומסתבר שהוא הצליח בזה בגדול.
הדבר שהוא עדיין לא התגבר עליו זו הפופולריות מול שניקה פטריק…

דובי 9 באוגוסט 2010

דניקה פטריק כמובן…מאיפה הגיע ה-ש הזו…אולי התבלבלה בגלל דניקה…

Comments closed