גשם גשם בוא

גשם תמיד מעורר לנוסטלגיה . לכבוד הגראן-פרי היפני שאמור להיערך מחר ,שני קרבות בין איירטון סנה לאלאן פרוסט.

בעוד אנחנו יוצאים בתופים ומחולות על כל טיפת גשם שיורדת כאן,והממטרים שירדו כאן אתמול זכו כבר לכותרות ענק בתקשורת, ביפן, שם אמור להיערך מחר, מירוץ הפורמולה-1 ה-16 לעונה זו, טובע בשלוליות.

מקצה הדירוג שהיה אמור להיערך היום בבוקר נדחה עקב כמויות מים ענקיות שהצטברו על המסלול והדבר היחיד שיכול היה לעלות עליו הן סירות קאנו ולא יותר. זו הפעם הראשונה מאז עונת 2004 שמקצי הדרוג יערכו בבוקר שלפני המירוץ, מגבילים את זמן הנסיעה של הנהגים אבל נותנים לי את האפשרות להזכיר עד כמה המירוץ ביפן היה פעם חשוב הרבה יותר באליפות העולם,הכריע אליפויות.

יכולתי ללכת קצת יותר רחוק בזמן אבל בחרתי להתרכז בשני מרוצים או יותר נכון רק בשני אירועים בתוך אותם המירוצים ואני מתכוון לאלו של 89' ו-90' והיריבות הגדולה בין איירטון סנה לאלאן פרוסט.

את שני המירוצים זכיתי לראות בטלוויזיה בשידור ישיר ומשניהם יצאתי ברגשות מעורבים. שנת89' הייתה אחת מהטובות של קבוצת מקלארן, הייתה שם מעין קבוצת גלקטיקוס. סנה ופרוסט נחשבו, בצדק, לאחד מצמדי הנהגים הטובים בהיסטוריה וניהלו במהלך העונה דרמה משלהם.

סנה ופרוסט -סוזוקה,יפן - 1989

למירוץ של 89 הם הגיעו כששניהם יודעים שרק אחד מהם יכול לזכות באליפות והקרב היה בהתאם. סנה הברזילאי,מטבעו היה לחוץ מעט יותר, בשבילו זה היה תמיד אליפות או כלום ולאחר שפרוסט הצרפתי כבר הוליך במירוץ, ככול שהתמעטו ההקפות הפער ביניהם הלך והצטמצם. חובבי העישון זכו לראות 2 קופסאות סיגריות מתקרבות אחת לשנייה,אוטוטו פקט שלם.

ממש לפני ישורת הזינוק בסוזוקה מצויה פניית S קטנה,שיקאן בשפה מקצועית, שמטרתה להאט את המכוניות. לכולם ברור שעקיפה שם היא בלתי אפשרית, או כמעט בלתי אפשרית אם קוראים לך איירטון סנה. הוא נכנס לפניה, צולל עם המקלארן בצמוד לפרוסט, בןקבוצתו, כן? המכוניות נוגעותלא נוגעות אחת בשנייה, צמיגים ננעלים, עשן לבן וריח של גומי חרוך על האספלט. כשמתפזר מעט העשן שתי המכוניות נעוצות בקצה הפנייה,מחוץ למסלול. נגמר הסיפור בשבילם. האליפות של הצרפתי.

סנה לא חושב כך ובעוד פרוסט יוצא מהרכב הדומם, הוא מאותת למארשלים מסביבו לתת לו דחיפה קטנה, הרכב מונע שוב והוא יוצא למרדף אחרי הניצחון האבוד. שליטה מדהימה ברכב כמו שרק הוא יודע וניצחון שמביא עמו אליפות לברזילאי. התחלתי לחגוג משמחה בבית. יש אליפות.

אז זהו, אין. לאחר המירוץ החליטו השופטים (הבניזונות) שסנה, לאחר התקרית עם פרוסט היה צריך לחזור למסלול לפני השיקאן ולא דרכו. הניצחון נפסל ופרוסט אלוף. בוז.

שנה מאוחר יותר. 1990 ושוב זה סנה מול פרוסט.הפעם הם בשתי קבוצות שונות. סנה עדיין במקלארן ופרוסט,אלוף העולם נוהג בפרארי. סנה יודע שפרוסט עם מכונית מהירה יותר ואם לא יתפוס אותו בזינוק,הפעם הבאה שיראה אותו תהיה כאשר הצרפתי הקטן ישפריץ שמפנייה ויחגוג אליפות נוספת.

סנה ופרוסט - סוזוקה,יפן,1990

יש זינוק וסנה לא חושב פעמיים. בפנייה לאחר הזינוק הוא מתנגש במכוון בפרוסט,שניהם מחוץ למירוץ וגביע האליפות נוסע לברזיל. שנים מאוחר יותר,הודה סנה בפומבי כי עשה זאת במכוון מכיוון שלא יכול היה לסבול את העובדה שפרוסט ינצח ויהיה אלוף שוב. הוא התנצל בפני פרוסט ובפני הקהל. פרוסט סלח לו וגם אני כמובן, האמת היא שאפילו לא כעסתי עליו כאשר עשה את זה

שיחה עם דוק דסקל על המצב הכלכלי ביונייטד, הפייר פליי הפיננסי ועוד
קומי, קומי, הגר, הגר, ולכי לך אל המדבר (טל שניידר)

9 Comments

אביאל 9 באוקטובר 2010

מעולה כרגיל !

תומר ש 9 באוקטובר 2010

קשה לי להבין למה כשסנה מתנגש בכוונה כדי להוציא מהמרוץ את יריבו לאליפות הכל טוב ויפה, וכששומאכר עושה את זה צולבים אותו.

דובי מילר 9 באוקטובר 2010

כשאיירטון סנה מתנגש בכוונה לא הכול טוב ויפה, אבל כנראה בגלל אופיו המיוחד של סנה – האישיות המיוחדת, רמת המחויבות שהפגין יחד עם גודל האמונה וכמובן הכישרון – הכול נסלח באותו הזמן,מה גם שלפני כן אני לא בטוח שהיינו עדים לדבר כזה,בטח לא לאחד שעשה את זה ושנים לאחר מכן גם התנצל באמת.
מיכאל שומאכר פשוט משדר, ואולי זה רק אצלי, אוירה של אנטי ושחצנות מופגנת כאשר הוא עשה את מה שעשה אין ספור פעמים ואפילו לא פעם אחת התנצל ברצינות.

תומר ש 9 באוקטובר 2010

בקיצור, לאיירטון סנה סולחים, כי הוא חמוד וברזילאי ומת, ושומאכר הוא גרמני מאנייק. זה כל ההבדל מבחינתי.

דובי מילר 9 באוקטובר 2010

סנה לא היה צריך שיסלחו לו,אף אחד לא ממש כעס עליו אף פעם, די קיבלו בהבנה את מה שעשה וממש לא בגלל שהוא חמוד או מת..אני ממש לא רוצה ששומאכר ימות בכדי לסלוח לו על כול מה שעולל לאחרים.
הוא מבחינתי הפך "אנושי" כאשר לא יכול היה להתאפק והיה חייב לחזור מפרישה לתחרויות ופתאום הכול לא הולך בקלות, אפילו ניקוד פשוט במירוץ זה כבר לא כל כך ברור.

לוינטל 10 באוקטובר 2010

דובי, זה נהדר. העלית לי זכרונות נהדרים מהילדות בצורה נהדרת.

גמל (סתם גמל) 10 באוקטובר 2010

הייתי בטוח שב89 פרוסט נכנס בסנה בכוונה ובגלל זה סנה החזיר לו בעונה לאחר מכן

דקל 10 באוקטובר 2010

יש מצב לקישור לשני הארועים שתארת?
זה מרתק ואני מת לראות את זה.

דובי 10 באוקטובר 2010

גמל – פרוסט תמיד היה ספורטאי וג'נטלמן. הנקודה היחידה שאני זוכר לרעתו היתה המפגש הראשון שלי עם סנה, מונקו 84 , בגשם. מירוץ שהופסק מיד לאחר שסנה עם הטולמאן עקף את פרוסט והיה אמור לשייט לעבר הניצחון. כתוצאה מההפסקה, פרוסט הוא זה שניצח, בפורמולה-1 כאשר מפסיקים מירוץ התוצאה שנחשבת היא של ההקפה הקודמת. לפרוסט כמובן לא היתה יד בדבר, מלבד היד שהניף החוצה מהרכב בכדי למחות על התנאים הקשים..

לגבי קטעי וידאו של 89 ו-90 – ביוטיוב משום מה מצאתי רק טעים של מספר שניות בודדות. אמשיך לחפש.

Comments closed