ווטל מנצח בקרב זוגות

ווטל מנצח ביפן,פותח מחדש את המאבק באליפות העולם והקבוצות בוחרות שלא להתערב. רק שלא יתחרטו על זה...

cc licence p_c_w

לאחר יומיים של מחשבה (ועוד קצת דברים שהייתי צריך לעשות..) הנה עבר וחלף לו סוף השבוע המשוגע של הגראןפרי היפני ויצאנו ממנו עם מספר תובנות.

יכול מאד להיות שקבוצת רדבול עשתה צעד ענק לקראת זכייה בתואר אלופת הקבוצות או אלופת היצרנים כמו שזה נקרא רשמי. כל הכבוד, כולם למחוא כפיים,אבל יכול עוד יותר להיות שבזה הם דפקו לאחד מהנהגים שלהם את תואר אליפות העולם, מכיוון שלא התערבו – חוקית או מלאכותית , במצב על המסלול.

אני ממש לא קורה כאן לשבור את החוקים, למרות שטענתי לא פעם שהגיע הזמן לבטל את החוק שאוסר הוראות קבוצתיות ולתת לקבוצות יד חופשית בהחלטות בנוגע לטקטיקות קבוצתיות, גם אם זה אומר לשנות סדר נסיעה על המסלול.

סבסטיאן ווטל ניצח ביפן,בעצם להגדיר ניצח זה להמעיט ביכולת שלו.הוא פשוט שלט בסוזוקה כאילו זה מסלול הבית שלו והוכיח שוב שבגשם הוא יודע לנהוג מצוין (מקצה הדרוג) וכאשר הוא מזנק מהפולפוזישן,הוא בדרך כלל גם מנצח.

הלכתי ובדקתי קצת נתונים שעניינו אותי לגבי מנצחי המרוצים השנה, במיוחד אלו שזינקו מהשורה הראשונה. שבעה ממנצחי המרוצים בעונת 2010, עד כה, זינקו מעמדת הפולפוזישן, כלומר קבעו את הזמן המהיר ביותר במקצה הדרוג.

מה שיותר מעניין הוא שסבסטיאן ווטל,אולי הנהג המהיר ביותר על המסלול כיום, קבע כבר 7 פעמים את הזמן המהיר ביותר, נתן לעצמו את האפשרות לזנק מהמקום הכי טוב שיש.הוא ניצל זאת רק פעמיים בכדי לחצות ראשון את קו הסיום. גם וובר ואלונסו עשו זאת פעמיים כל אחד. אצל ווטל זה הרבה יותר משמעותי כי יתכן שזה מה שיעלה לו לבסוף באובדן האליפות בסוף העונה.

מבט ארוך במירוץ ומבט קצר בתוצאות המירוץ מראה כי גם ברדבול וגם במקלארן, הנהג שסיים ראשון מבים שני נהגי הקבוצה הוא דווקא זה שמדורג פחות טוב בטבלת האליפות. ווטל אחרי וובר ובאטן כמובן אחרי המילטון. שתי הקבוצות בחרו שלא להתערב ואפילו לא בדרך דיפלומטית במצב על המסלול, עושות טוב לאוהדים ולספורט. נותנים להצגה להתנהל עד הסוף.

אני לא יכול לסיים את ההתייחסות למירוץ היפני מבלי לכתוב איזו שורה על קוביאשי, הנהג שמתנהג על המסלול כמו סמוראי, לוחם יפני אמיתי ולפעמים בוחר לבצע מהלכי חריקי דוגמת טייסי הזירו היפני במלחמת העולם השנייה והתקפות הקמיקזה שלהם. מספר עקיפות וניסיונות עקיפה שלו על המסלול הוסיפו הרבה צבע ועניין. נהגי פורמולה-1 יפניים שווים פוסט בפני עצמו.

זהו, עבר עוד סוף שבוע על המסלול, נותרו עוד שלושה כאלו לסיום העונה ועכשיו שהמירוץ בקוריאה קיבל אישור רשמי, כולם רגועים ומחכים להגיע לשם. יהיה מעניין.

סיכום מחזור 5
הרהורי מחצית

6 Comments

דלילה 12 באוקטובר 2010

הלואי שווטל יקח את האליפות. בחור מאד צעיר ונהג מעולה שמאד נהנה ממה שהוא עושה, וכיף לראות אותו נוהג. מצפה לראות אותו עוד הרבה שנים בפורמולה 1.

עמרי 14 באוקטובר 2010

למרות המירוץ האחרון – אני חושב שהעובדה שוובר נמצא, בשלב כל כך מתקדם של העונה, לפני ווטל בדירוג – היא סוג של סנסציה. לא האמנתי שזה יקרה בתחילת השנה.

מצחיק להיזכר בתקופה שלו בוויליאמס, שבה כולם חשבו (כולל אותי) שהוא היה אובררייטד ביגואר ושאין לו מה למכור ברמות הגבוהות.

דובי 14 באוקטובר 2010

מצטער על התגובה המאוחרת.

ווטל מסומן לאליפות מזה זמן רב וגם אם לא יצליח במשימה השנה, בגלל חוסר בשלות וטעויות שטותיות – דוגמת קנדה עם באטן למשל, הרי זה ברור לכולם שזה יהיה שנה הבאה.
ממש כמו במקרה של המילטון והאליפות שלו.

מרק וובר הוא בהחלט הפתעת העונה, גם בפני עצמו למרות שהוא בטח לא יודה בכך.
אסור לשכוח שוובר החל את העונה בידיעה ברורה שהקבוצה מעדיפה את ווטל. הוא היה פחות בלחץ וככול שהעונה התקדמה הוא הבין שהמכונית מעולה ומאד מתאימה לסגנון הנהיגה שלו. הציפיות והלחץ היו על ווטל, דבר ששיחק לטובתו של וובר.
ישנה התבטאות ישירה וכנה מצידו של פרנק וויליאמס שאמר שגם הם כנראה לא העריכו אותו מספיק.

הבעיה תהיה שאם וובר יזכה באליפות, בעוד מספר שנים אף אחד לא יזכור את זה ואם זה יהיה ווטל (או אלונסו, הימור שלי) זו תהיה אחת מרשימה ארוכה…

ארז 14 באוקטובר 2010

דובי, אתה כותב כאילו כולנו עוקבים אחרי פורמולה 1, או כאילו שזה מסוג הענפים שגם מי שלא עוקב איך שהוא יודע במה מדובר (ע"ע צ'מפיונס ליג או NBA).

"יכול מאד להיות שקבוצת רד-בול עשתה צעד ענק לקראת זכייה בתואר אלופת הקבוצות … אבל יכול עוד יותר להיות שבזה הם דפקו לאחד מהנהגים שלהם את תואר אליפות העולם…" למה, מי, מה, מו, מי הנהג שלהם, מה היו צריכים לעשות, מה עשו, מה הדירוג…

"שבעה ממנצחי המרוצים בעונת 2010, עד כה, זינקו מעמדת הפול-פוזישן, כלומר קבעו את הזמן המהיר ביותר במקצה הדרוג" שבעה מתוך כמה, כמה מרוצים, מאיפה יצאו השאר…

"כאשר הוא [ווטל] מזנק מהפול-פוזישן,הוא בדרך כלל גם מנצח" – "ווטל … קבע כבר 7 פעמים את הזמן המהיר ביותר … ניצל זאת רק פעמיים בכדי לחצות ראשון את קו הסיום" איך 2 מ7 זה "בדרך כלל גם מנצח"?

"גם ברד-בול וגם במקלארן, הנהג שסיים ראשון מבים שני נהגי הקבוצה הוא דווקא זה שמדורג פחות טוב בטבלת האליפות. ווטל אחרי וובר ובאטן כמובן אחרי המילטון" – ווטל מרד-בול? ממקלארן?

מאוד מהנה לקרוא את מה שאתה כותב, רק בקשה, תתחשב בהדיוטות שאוהבים לקרוא על ספורט מוטורי, אבל לא מכירים את כל השמות והמושגים.

עמרי 14 באוקטובר 2010

זה בדיוק מה שיהפוך זכיה של וובר לכל כך נהדרת – הרי די ברור שאם הוא לא יעשה את זה השנה זה לא יקרה אף פעם (מאותה סיבה הייתי בעד מאסה ב-2008 ובעד רוביניו בשנה שעברה).

מעבר להתלהבות מוובר אני מבסוט גם מהעונה של קוביצה. הוא שם את הרנו שלו במקומות שהיא לא אמורה להיות בהם, קצת כמו פיזיקלה בבנטון ובסאובר.

אני מקווה בשבילו שכשהוא יגיע לקבוצה רצינית הוא לא יבעט בדלי כמו פיזי.

דובי מילר 15 באוקטובר 2010

ארז – אתה לא היחיד במצב הזה ואני שמח על ההתעניינות.
הבטחתי כבר בעבר להעלות פוסט מקיף ואני עובד עליו.
מקווה במהלך הסופ"ש להעלות פוסט שמסביר מעט את הפורמולה-1, כולל עדכון לגבי העונה הנוכחית.

עמרי -קוביצה נהג מעולה אבל רנו,במצבם הנוכחי לא יובילו אותו לאן שהוא חושב וזו אליפות.
הם פשוט לא מספיק טובים,למרות שמדגדגים את הצמרת פה ושם,בעיקר בסוג מסויים של מסלולים. שים לב שהתוצאות של קוביצה מאד לא עקביות ולא בגללו.
הוא היה מצליח הרבה יותר אם היה מחליף את מאסה בפרארי למשל, אחד הבודדים שמסוגל לתת פייט הגון לאלונסו .
בפולין הוא נחשב אליל , פוסטרים שלו נמצאים בכול פינה ובכול פרסומת. אגב, הוא גם היחיד מבין נהגי הפורמולה-1 הנוכחיים שמתחרה גם במירוצי ראלי בשעות הפנאי.

Comments closed