כל כך קרוב, כל כך רחוק

בזמן שבישראל מחכים להגעת המשיח ו-או החלודה (תלוי מי יגיע קודם) לא רחוק מכאן מתעסקים בדברים האמיתיים. לקנא.

www.irc.com

עברתם ביקורת דרכונים בבןגוריון ואחרי פחות משעה אתם נוחתים בעולם אחר, מקום אחר שכאילו התקדם בזמן בזמן שאנחנו נשארנו תקועים מאחור, תקועים מאחור בכול הקשור לספורט מוטורי בישראל או לפחות כמו שתיקן אותי מישהו חכם לאחרונה – זה לא שאין ספורט מוטורי בישראל, אין ראלי והוא כל כך צודק.

רק במרחק 45 דקות של טיסה,הכול כל כך דומה והרבה מאד שונה. מזג האויר ממש דומה,גם שם היה שלטון בריטי ואפילו היו שם יהודים,עוד לא ישראלים באזרחותם,אבל אוטוטו. גם הם שם, בקפריסין קיבלו בסופו של דבר עצמאות ויצאו לדרך חדשה.

בדיוק בדקות אלו,בזמן שאני מקטר אל המקלדת שסובלת הכול (אני שומע אותה כל הזמן אומרת לי "עוד פעם אתה וההתבכיינות שלך..”) מתגלגל לו באי השכן מרוץ הראלי שסוגר עוד עונה מוצלחת של אליפות הראלי הביןיבשתית. זו לא אליפות העולם כמו שהם ציפו אבל חוץ מזה יש שם הכול,כולל שידור ישיר בטלויזיה של כ-4 שעות כול יום ואני יושב מרותק מצד אחד ועצבני מהצד השני.

קפריסין מדינה בעלת היסטוריה ארוכה של ספורט מוטורי,ראלי בעיקר. מלבד אליפות מקומית, שבשנות התשעים שימשה מקום מארח גם לנהגים ישראלים רבים, באופן קבוע אליפות המזרח התיכון בראלי מתארחת שם בחודשי החורף, מירוץ אחד מאליפות העולם בראלי נהג גם הוא לבקר שם בקביעות בשנים האחרונות, מירוץ שישראלי רבים וגם אני ביניהם, נהנו לקפוץ ולראות.

והנה השנה ראלי קפריסין,לאחר שנזרק מאליפות העולם, קפץ ועבר לו לבית חדש וחם, האליפות הביןיבשתית. הסוד הגדול של האליפות הזו הוא הרצון של כולם יחד לבנות משהו חדש, אחר ושונה מאליפות העולם.

קבוצות יצרנים דוגמת סקודה,פיג'ו ופורד התחייבו רשמית לאליפות ויש כבר עוד כמה שבדרך. יורוספורט,ערוץ הטלויזיה תרם גם הוא את חלקו, שילם על חלק מהבעלות על הסדרה והחל לשדר קטעי ראלי שלמים בשידור חי ומתוך המכוניות וכמובן שהנוסחה עובדת, עובדת יפה אפילו.

ואנחנו הישראלים, לנו נותר לשבת ולקטר או להתעסק במלחמות היהודים והעסקנים שלפתע החליטו שעיסוק בספורט מוטורי משמעותו העיקרית היא השלכת רפש אחד בשני ובמקום לבדוק למי יש מכונית יותר מהירה יבדקו משהו הרבה יותר אטרקטיבי – המכונית של מי תעלה חלודה קודם לכן

קפריסין כל כך קרובה אלינו אבל למעשה כל כך רחוקה, השאירה אותנו מאחור.

מירוץ ווינגייט (יופי של אימון בוקר)
24

5 Comments

בני תבורי 6 בנובמבר 2010

דובי,
אני לא מבין כלום בספורט מוטורי, אבל אני קורא בשקיקה את הפוסטים שלך כי נדמה לי שנפלה לידי הזדמנות להשלים חוסרים. יחד עם זאת, החוסר אצלי בידע כל כך עמוק ונדרשות המון תשובות כדי ליצור אצלי איזה בסיס קלוש להבנה. מתרוצצות לי המון שאלות בראש אבל אם לומר את האמת, מחמת הפאדיחה אני משתדל לשתוק בנושא זה אפילו שיחשבו שאני טמבל, מאשר לשאול ויווכחו שזה נכון…
אך מכיוון שלא הביישן למד, אשמח להסבר מדוע בעצם אין ספורט מוטורי בארץ? האם זו החלטה ממשלתית? האם זה משהו שקשור להימורים? עוד החלטה מבית היוצר של זו שבגללה הביטלס לא הגיעו לכאן?

דובי מילר 6 בנובמבר 2010

בני, אם לא תשאל, איך תדע…?

זה לא שאין ספורט מוטורי בישראל, יש רק עושים אותו בסתר, כאשר מירוצי ראלי למשל (התחום שבו אני מתחרה) מוקפא כרגע לחלוטין.
במשך שנים התקיים ספורט מוטורי והיה נפלא אבל לפתע במהלך שנות ה-90 נפל דבר והוחלט על ידי כחולי המדים שהספורט המוטורי לא חוקי.משום מה הם חשבו שהם מעל לחוק וגרמו לספורטאים להיות עבריינים.
מכיוון שהספורטאים לא פריירים (סתם לא אוהבים אחד את השני) זה הגיע לבג"ץ שהחליט שהמדינה חייבת לחוקק חוק ספורט מוטורי ומכאן העניינים הלכו והסתבכו.
עברו 5 שנים לערך עד שהחוק עבר ולאחר מכן הבעיה היתה עם התקנות שמקושרות לחוק. כעת, כאשר כמעט הכול מוסדר הבעיה היא בעיקר ביטוחית וגם מריבות בין הספורטאים לבין עצמם.
במקום לעסוק בספורט הפכו לפוליטיקאים. כול אחד שעסק בזה קודם "לטובת ציבור הספורטאים" הפך פתאום לאהוד ברק, רואה רק את עצמו ואת הכסף שאולי בעוד 70 שנים יהיה בזה.
בינתיים מכוניות יקרות מעלות חלודה, הסרבל והקסדה שלי תופסים אבק.
בקרוב מאד אעלה כאן פוסט היסטורי ישראלי…

ניר DHS Racing :-) 7 בנובמבר 2010

בוקר טוב!
דובי, לדעתי הבעיה כעת היא לא הפוליטיקה ו/או המלחמות הפנימיות בין הספורטאים. נכון שעמותת נהגי המרוץ (IRDA) אינה מצליחה להתקדם עם תרגומי התקנות אבל, עד כמה שידוע לי, עמותת הראלי כן השלימה את מלאכת התרגום. אז למה הם אינם מתקדמים להפקת ארוע?
הבעיה העכשווית היא הביטוח. נוצר מצב אבסורדי: חברות הביטוח הישראליות, רואות מצד אחד את הספורט המוטורי כמסוכן, ומצד שני מעט מאד לקוחות שיקנו את הפוליסות ולכן המחירים שהן דורשות אינם הגיוניים.
חברות בחו"ל חוששות להכניס ראש בריא למיטה עם חוק לספורט מוטורי. הן לא מכירות את זה ופוחדות מזה.
משרד הספורט חייב למצוא פתרון, אחרת אין לו הצדקה קיומית.

אריאל 8 בנובמבר 2010

יש לי שאלה גם בתור מישהו שלא מבין הרבה – יש הצדקה לספורט מוטורי בארץ? בניגוד למרבית ענפי הספורט, זה ספורט שדורש השקעה כספית מאוד גדולה – יש מספיק קהל לזה, כדי שלחברות יישתלם להשקיע בספורט מוטורי במדינה? כי התחושה שלי היא שלא

דובי מילר 8 בנובמבר 2010

אריאל – לספורט המוטורי הישראלי יש ועוד איך הצדקה. אני לא נכנס לחשיבות שבחינוך לנהיגה נכונה על הכבישים אלא מההיבט הספורטיבי כרגע.
ישנם ילדים רבים שעוסקים בקרטינג ומחפשים לאן להתקדם, כ-50 נהגי ראלי ברוטו ועוד כ-100 נהגים שעוסקים במרוצי שטח – רייד ועבירות.
בתחום האופנועים לכול אירוע מגיעים מעל 100 משתתפים וכול זה ללא פרסום בעצם ומתחת לפני השטח.
ספורט מוטורי מביא גם תיירות -פנים וחוץ .
ושוב,לא נגעתי בתחום החינוך שרק על זה אפשר לדבר שעות – או לבוא לראות מה אני עושה עם זה בבית הספר שבו אני מחנך…

Comments closed