מספר מזל

לפעמים צריך לדעת לבחור את המספר הנכון.

כל אחד מאיתנו, כאשר היה ילד קטן(ולפעמים גם עכשיו..) מצא את עצמו לובש גופייה או חולצה ומשחק "בכאילו" עם כדור, כאילו הוא מייקל ג'ורדן או מראדונה, אצלי אגב, בכדורגל לפחות, זו תמיד היתה חולצה אדומה מספר-7, קני דלגליש למי שלא יודע.

מספר על הגב, או במקרה של התחום שלי, ספורט מוטורי, על הרכב, הוא משהו שאתה מזוהה איתו והוא הולך איתך לאורך הקריירה, לפעמים גם לאחר שהוא כבר לא שייך לך. במרוצי מכוניות בדרך כלל המספר משתנה בכול שנה בהתאם לתוצאות השנה הקודמת, האלוף תמיד מקבל את הספרה-אחת.

גם כאשר בחרתי את המספר שיעטר את הבלוג שלי ב-באזר, היה לי די ברור שזה אחד מהמספרים המפורסמים בספורט המוטורי – 27 והסברתי כבר בעבר מה הקשר שלי אליו ולמה בחרתי דווקא בו.

מספר נבחר בדרך כלל בגלל עניין של מזל שהוא מביא לבעליו, בעיקר בתחומי הספורט שבהם הספורטאי יכול לבחור, וכן, אני יודע שיש כאלו מקוראי הבלוג שטוענים שספורט מוטורי הוא לא ספורט. בעיה שלכם.

הפעם החלטתי לבדוק, משום מה, דווקא את המספרים חסרי המזל. כן, אלו שהביאו מזל נאחס למי שהשתמש בהם ולא סתם לא הביאו מזל אלא גרמו למוות, לא עלינו, טפו-טפו-טפו.

לא ממש ידעתי איך להתחיל את הבדיקה ופניתי למועצת חכמי הספורט המוטורי לסיוע והתוצאות שנתקבלו היו מעניינות. הייתי בטוח שיגיעו אחרות דווקא. חשוב לזכור שלא בדקתי תחום מסוים של ספורט מוטורי אלא מרוצי מכוניות באופן כללי.

מסתבר שלא טוב להיות אלוף במרוצי מכוניות, ההגנה על התואר עולה ביוקר ומתועדים לפחות 42 מקרים לאורך ההיסטוריה שבהן נהג שנשא את הספרה-1 על רכבו, לא זכה להגיע חי לסיומה של עונת מרוצים.

כנראה שהמספר 10 טוב רק לכדורגל כי במרוצי מכוניות עולה ביוקר להדביק את הספרות הללו על הרכב. 39 נהגים נהרגו במהלך השנים תחת המספר הזה. כנראה שלהיות מסי או מראדונה טוב רק על הדשא הירוק ולא על מסלולי המרוצים.

ז'יל ווילנייב

המספר-27 מופיע רק פעם אחת ברשימה "המכובדת" והוא שייך כמובן לז'יל ווילנייב שנהרג ב-1982 בגראן-פרי בזולדר, בלגיה. לעומת זאת, הספרה-2, זו שהייתה על חרטום מכונית בוויליאמס של איירטון סנה כאשר נהרג, זוכה להופיע 36 פעמים ברשימה.

כמובן שלמזלנו הרוב פלאי הטכנולוגיה בעיקר מאבק הנהגים לשיפור הבטיחות, מאבק בראשותו של מי שהיה שלוש פעמים אלוף עולם בפורמולה-1, ג'קי סטיוארט, סייע להורדת כמויות הנפגעים. אגב המספר-3, הנהג המפורסם ביותר שנהרג תחת הספרה הזו מגיע מארה"ב ומסדרת הנאסקאר ואני מתכוון כמובן לדייל ארנהרדט שנהרג במהלך הדייטונה-500 באחד מהמרוצים הטראגיים ביותר בהיסטוריה של הספורט.

דייל ארנהרדט

אז אם החלטתם להתחיל בקריירה של נהגי מירוצים כדאי שתעברו על הרשימה לפני שאתם בוחרים מספר ונכנסים אל המכונית. מי יודע, אולי ישחק לכם המזל.

אגב, המספר על המכונית שלנו הוא 37.

רועי ילין. בלוגר אולימפי
"הסטה בפייסבוק"

3 Comments

ניר בן-ארי 5 בינואר 2011

:-)

תבורי 6 בינואר 2011

דובי,
רק בנינו, אפשר לסדר ללוקאס את המספר הזה? (:

דובי מילר 6 בינואר 2011

ח ח
הגשתי בקשה עבורו…

Comments closed