fast food

איך מסייע נהג מרוצים בריטי למבצע מודיעיני שאמור לבלבל את הנאצים?

אני מודה, אני מכור להיסטוריה, לא יכול בלי זה. אני גם מודה שאני חייב כל הזמן לקנות ולקרוא ספרים חדשים שיוצאים, כמובן בנושאים היסטוריים. עד כמה שהמצב כואב מבחינת הסופרים בישראל, לנו, לקונים וחובבי הספר הוא עושה רק טוב. בכול פעם שאני מגיע לקופה עם ספר המוכרת מחייכת ושולחת אותי נזוף לבחור עוד אחד או שניים, על המשקל.

בפעם האחרונה שביקרתי באחת מחנויות הספרים בהן אני נוהג לשוטט הבחנתי בספר בעל שם מצחיק "מבצע-קציצה". קראתי עליו קודם לכן במוסף הספרים של "הארץ" אבל לא התייחסתי אליו יותר מדי ברצינות והנה, עכשיו קיבלתי "עונש" לבחור ספר נוסף ונפל הפור. אני לוקח אותו ביד וכמו תמיד עובר לגב הספר, קורא על מבצע במלחמת העולם השנייה (זה כבר טוב) שנועד להטעות את המודיעין הגרמני לגבי הפלישה לסיציליה. נהדר אבל אולי לא מספיק, אני לא ממש משוכנע שאני רוצה אותו.

השלב הבא מבחינתי, כמעט תמיד הוא לבחון את תחילת הספר, "פתח דבר" זה נקרא שם. אני קורא שורה כן ושורה לא ו..בום. ממש בשורה האחרונה איכשהו העין שלי קולטת את צמד המילים המחשמלות והמשכנעות – "נהג מרוצים" . זהו, לא צריך יותר ואני שוב בקופה וקדימה, צריך להתחיל לקורא ולהבין מה הקשר שבין הבשר הקצוץ והמתובלן שעל שמו נקרא הספר לבין הספורט המוטורי שאני כל כך אוהב.

"מבצע קציצה" הינה ההטעייה שעשו הבריטים לגרמנים על ידי השלכת גופת הומלס מחופש לקצין בריטי שנושא עמו מכתבים מזוייפים שנועדו לשלוח את הנאצים לחפש את אמא שלהם במקום אחר ולפחות על פי הספר זה עבד, אבל לא בשביל זה אני כאן, אלא בכדי להגיע לנהג המרוצים שלי.

עברו להם מאה ששים וחמישה עמודים בספר עד שהגעתי ומצאתי את מה שרציתי. כן, הבנתם נכון, הסיפור לא משהו וגם לא ממש עניין אותי, אולי בגלל שהייתי ממוקד במטרה אחת – למצוא את הנהג הזה ויהי מה.

historicracing.com

על פי פרטי המבצע, צריך היה להעביר את גופת ההומלס מלונדון לכיוון סקוטלנד לצוללת שעגנה שם והיא תמשיך במשימה. הנהג שנבחר למשימה הסודית היה ג'וק הורספול או בשמו המלא – סנט ג'ון "ג'וק" הורספול.

הורספול נולד בשנת 1910 למשפחה חובבת ספורט מוטורי, החל את דרכו כרוכב אופנועים ומכונאי חובב וכאשר הגיע לגיל 23 רכש מכונית מדגם אסטון-מרטין והחל להתחרות עימה במרוצים מקומיים תוך שהוא זוכה להצלחות רבות.

הורספול סבל מבעיות של קוצר ראייה, מה לא הפריע לו, בנוסף לנהיגת המרוצים, להתגייס לשורות המודיעין הבריטי כאשר פרצה מלחמת העולם השנייה. בשרות ה-MI5 וה-MI6 ביצע מספר שליחויות מקומיות בבריטניה, מנצל את כישורי הנהיגה שלו וזכות כך גם נבחר למשימת העברת הגופה במהירות האפשרית, תוך שהוא חוצה את האי הבריטי. הזמן היה קריטי מכיוון שהגופה שנבחרה לא הייתה במצב טוב וכול שנייה מיותרת יכולה הייתה לפגוע בתוכנית.

נהג המרוצים לא הובא בסוד העניין עד לרמת הפרטים הקטנים, לא סיפרו לו ממה מורכבת "קציצה" שהוביל. הגופה הוכנסה למיכל מיוחד, הועמסה על משאית מיוחדת והצוות יצא לדרך, בשעות הלילה. את מגבלת הראייה שלו כבר הזכרתי, נכון? ובכן, מספר פעמים בדרך החשוכה כמעט והביא הורספול את המבצע לסופו עוד לפני תחילתו, מסתבר.

בסופו של דבר (ולאחר שלושה עמודים בספר) מצליח נהג המרוצים הבריטי לעמוד במשימה בכבוד ולהביא את המטען ליעדו לקראת המשך המסע ההזוי הזה. מסע שמתחיל בדמיון מפותח של המודיעין הבריטי.

historicracing.com

ג'וק הורספול עצמו המשיך לסייע במהלך המלחמה למודיעין הבריטי והיה גאה בכך. לאחר המלחמה שב אל מסלולי המרוצים אבל נדמה שחוויה כה מוזרה מצד אחד ומרתקת מהצד השני, הוא לא חווה מימיו.

וכן, שוב מצאתי קשר בין היסטוריה לספורט מוטורי.

לעבור את החורף
עיר חרדית אצלי בבית

6 Comments

דלילה 14 בינואר 2011

איזה כיף וצרוף מקרים, גם אני קניתי את הספר בגלל שמישהו בעבודה סיפר לי על נהג המרוצים שמופיע בספר…
עוד לא היתחלתי לקרוא אותו, מחכה כבר בכיליון עיניים לגשם הזלעפות שהחזאים הבטיחו כדי שאתכרבל במיטה ואקרא ואתגעגע למרוצי המכוניות

דובי מילר 14 בינואר 2011

דלילה – את כבר השנייה שמספרת על המקריות הזו. אל תצפי ליותר מדי בכול הנוגע לחלק של מרוצי המכוניות בספר, הוא שולי ביותר (והתרגום ממש גרוע לצערי..).

בני תבורי 18 בינואר 2011

פוסט נפלא. איפה הם הימים שגם במלחמות השתמשו בקצת תחכום ושכל…

דובי מילר 18 בינואר 2011

תבורי – אם זה לא היה אמיתי, אפשר לחשוב שזה לקוח מאיזה סיפור אגדות..

דורפן 22 בינואר 2011

סיפור אכן מדהים. צריך לזכור שאומץ הלב של נהגי מירוץ בעידן בו הרבה מהם נהרגים במירוצים יצר דמות שונה לחלוטין מהנהג המודרני הטכני יותר.

דובי מילר 23 בינואר 2011

נכון, הדמות של הורספול, כפי שמצטיירת בספר וגם על סמך חומר שקראתי עליו לאחר מכן לצורך כתיבת הפוסט מצטיירת כדמות הרפתקנית, אחד שמוכן ואוהב לקחת סיכונים תוך ידיעה שהסוף עשוי להיות לא חיובי במיוחד.
במהלך קריירת המרוצים שלו חווה מספר התרסקויות שרק בנס הותירו אותו שלם.

Comments closed