תשובה לדורפן- האנשים שצופים במרוצי סאלון

אז מי הם אלו שאוהבים מרוצי מכוניות סאלון ? תשובה לדורפן.

דורפן שאל בבלוג שלו – "מי הם האנשים שרואים מרוצי מכוניות סלוניות?" ואני רוצה לייצג פה את אותם אנשים ולהציג אותם. טוב, האמת שזה לא ממש הרבה אנשים, זה גם לא כל כך אנשים, זה איש והאיש הזה הוא..אני.

טוב, ברור זה לא ממש נכון ומדויק והרבה מאד אנשים מסביב לגלובוס, מבלי להתייחס כלל לארה"ב, נוהגים באופן קבוע לצפות במרוצים של מכוניות סאלון או כמו שזה נקרא Touring cars . מאד קל לצפות, ליהנות ובעיקר להזדהות עם הסוג הזה של המרוצים ולו רק מכיוון שברוב הקטגוריות אתה רואה נהג מקצועי שמתחרה עם מכונית דומה לשלך או שלי, לפחות חיצונית.

מאז ומתמיד מרוצי מכוניות הסאלון עוררו עניין רב. אחת הסדרות המלהיבות ביותר שמתקיימות במשך שנים היא אליפות גרמניה, מה שנקרא DTM, שידעה במהלך השנים עליות ומורדות אבל תמיד הצליחה למשוך אחריה עשרות אלפי צופים בכול אירוע.

נחשפתי לראשונה לאליפות הזו בימי טרום הכבלים החוקיים בישראל, רק "בשמורת הטבע נתניה" משום מה לא נלחמו בכבלים הפיראטיים ו-"קו חד" סיפקו את  תאוותי. איש יקר שעבד יחד עם אמא שלי הכיר את התמכרותי הקשה למרוצי מכוניות ונהג להקליט לי מדי שבועיים את הפורמולה-1 בשידור ישיר. המרוץ היה מסתיים בארבע וחצי ואני בחמש כבר צפיתי בו.

יום שני אחד בצהריים אמי חזרה מהעבודה עם קלטת וידאו ואומרת שיש פה הקלטה אחרת (לא היה פורמולה-1 באותו השבוע) והוא אמר שהוא מקווה שאני אוהב את זה ואהנה מזה. אהנה? התמכרתי. המסלול היה הוקנהיים המפורסם והמכוניות שנסעו עליו היו עדר של מרצדס 190E מחככות כנף עם BMW M3 לבנות ופסים אדום-סגול-כחול עליהן, פורד סיירה קוזוורט עם כנף ענקית מאחור. אקשן בלתי פוסק של שני מקצים שנמשכו כשעה וחצי, אני מרותק, מזיל ריר. התמכרתי. ברור שהחל מאותו היום קיבלתי במשך שנים אספקה שוטפת של המרוצים מוקלטים.

השיא מבחינתי היה כאשר אלפא-רומיאו (למי שעוד לא יודע, אני אלפיסט מכור) החליטו להצטרף לאליפות הגרמנית והגיעו עם מפלצת מסלול בדמות ה-155 כפולת ההנעה ומוגדשת הטורבו. עכשיו זה כבר הפך לקרב בין גרמניה לאיטליה, ממש גמר המונדיאל מבחינתי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אבל כמו שאומרים אלו שיודעים. עם האוכל בא התיאבון. נרקומן תמיד רוצה לצרוך עוד ועוד מאותו החומר ומגרמניה התחלתי לפזול גם לבריטניה. הרי בריטניה בשנות התשעים החזיקה ברשותה את סדרת המרוצים, אחת מהכי טובות שיש, ה-BTCC, British touring cars championship ואלו היו שנות השיא של הסדרה. כל יצרן רכב שכיבד את עצמו הציב קבוצה רשמית בסדרה הזו- BMW, אלפא, אופל, רנו, טויוטה, ניסאן,אאודי ואני מניח ששכחתי מישהו. כל מכונית צויידה במנוע 2 ליטר אבל חוץ מהמספר הרשמי והצורה החיצונית של המכונית לא היה שום קשר בין המכונית של השכן שלי ושל הנהגים על המסלולים בבריטניה.

כאשר שמים על מסלול מירוצים אנגלי מיושן כמות של כ-30 מכוניות ובתוכן נהגים שכול אחד מהם שייך לצמרת העולמית בכול הקשור לסדרות הטורינג, בפנייה הראשונה או בכול פנייה אחרת כאשר רוצים לבצע עקיפה, יהיה פיצוץ. המאבק היה קשה כמעט תמיד. תאונות קרו כי האגו היה חשוב והגבולות נמתחו עוד ועוד, אבל הקהל, אלו ש"צופים במרוצי הסאלון" אהב את מה שראה והגיע בהמוניו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

גם בצד ההפוך של כדור הארץ, זה שכרגע שטוף לחלוטין, מירוצי הסאלון פופולאריים מאד. מירוצי ה-v8   באוסטרליה הם דת ותרבות, משהו מאד דומה לסדרת ה-NASCAR האמריקאית. אוסטרליה נחלקת לשתי קבוצות – אלו שאוהבים את הולדן (שברולט מתוצרת אוסטרליה) ואלו שאוהבים את פורד. שני המפעלים מחזיקים קבוצות רשמיות באליפות ותומכים בעוד אין-ספור קבוצות בדרך כזו או אחרת כשהמטרה ברורה- זכייה באליפות הכל-כך חשובה להם. אליפות בסופ"ש משמעותה מכירות במשך השבוע, את זה יודע כל אוסטרלי אמיתי.

אין הבדל גדול, חיצונית, בין ההולדן קומודור לפורד פאלקון שמתחרות שם. לשתיהן מנוע שמונה צילינדרים בעל נפח מנוע עצום של 5 ליטרים וכ-500 כוחות סוס.המכוניות נראות נהדר, משהו כמו גל גדות ב"מהיר ועצבני" ואיזה ספונסר לא ירצה לתמוך במראה שכזה. הקהל מגיב בהתאם. אגב, השיא של הסדרה הוא מרוץ הסיבולת של באטהרסט והמנצח שם הוא יקיר האומה האוסטרלית.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אז יש אנשים שצופים במרוצי מכוניות סאלון (אגב, יש גם כאלו שקראו את הביוגרפיה של קולינה..) ונהנים מאד. מאד קל להתחבר למרוצים הללו. לא צריך להבין יותר מדי, האקשן מעלה את האדרנלין ומהר מאד זה תופס. היתרון הגדול הוא שמדובר במרוצים קצרים יחסית, אין זמן להשתעמם.

וכול המלל הזה מבלי שהתייחסתי, בכוונה, לאליפות העולם, ה-WTCC…

פלה מהשכונה
נוסטלגיה ועובדות 2 - המערך הטקטי

10 Comments

לוינטל 21 בינואר 2011

עשית לי חשק לראות מכוניות סלון…
אגב – אישרו בערד הקמת מרוץ ראלי. אם זה יתגשם זו סיבה למסיבה (למרות שהחוק המוטורי בארץ בלתי ישים עם עלויות הביטוח הבלתי ריאליות)

דובי מילר 21 בינואר 2011

התחלתי להוריד אבק מהחליפה והקסדה, מקווה שלא נתאכזב שוב…

בועז קורפל 21 בינואר 2011

אני שמח לבשר על הכפלת כמות צופי מכוניות הסאלון ולבשר לך מר מילר כי גם אני (איזה פלא) עוקב באדיקות אחרי האליפות הגרמנית ומקונן את גסיסתה ומותה (הלא רשמי) של אליפות בריטניה ואליפות איטליה שסיפקו אקשן נפלא. אליפות העולם WTCC עדיין לא מצאה את הדרך הנכונה וחבל שרק יצרנים דרג ב' לוקחים בה חלק אבל אולי נזכה לתחייה מחודשת של ימיה הגדולים של ה"דוייטשה טורנוואגן מאייסטרשאפט" עם חזרתה של ב.מ.וו השנה אחרי שוויתרה על הפורמולה 1

דובי מילר 21 בינואר 2011

בעז, כייף שאתה כאן !
כן, ה-WTCC הולכת ומדרדרת וזו בדיוק הסיבה שלא ממש התייחסתי אליה בפוסט הזה.
הבחירה של BMW לחזור ל-DTM, לפחות לדעתי, מצויינת. מעבר לחזרה לימי הזהר של האליפות, סוף-סוף נזכה לראות יותר משני יצרנים על המסלול שם ואני מניח שהם לא סתם מצטרפים אלא הגיעו בכדי לנצח.
רק שזה יתחיל כבר.

בועז קורפל 22 בינואר 2011

היי דובי
למדתי עם השנים להיות במקומות שאתה נמצא. זה תמיד טוב…

דלילה 21 בינואר 2011

גם אני יושבת בסאלון וצופה!!!!!!!

גמל (סתם גמל) 22 בינואר 2011

איזה כיף לראות בתגובות שמות של עיתונאים מוערכים, ספורטאי עבר והווה ופתאום גם קורפל מצטרף לחגיגה… בועז, אני ממליץ לך לא להגיע לשכונה שלי אף פעם, אתה לא יודע כמה פעמים הערת את השכנים שלי ב5 בבוקר.
אני מתכוון לשידורים של הUFC, השידורים של המוטו ג'י פי בשעות יותר נורמליות בד"כ
סוג של סגירת מעגל :)

בועז קורפל 22 בינואר 2011

חן חן. רק תגיד לי על איזו שכונה אתה מדבר שאדע למחוק אותה מהג'י פי אס שלי

דורפן 22 בינואר 2011

האמת דובי – הכנסתי את מכוניות הסלון לרשימה בגלל שהיה לי בוס באוסטרליה שהתחרה פעם בתחרויות האלו של ההולדן קומודור. ספר לנו עוד על הצופים במירוצי הסלוניות. מאהיכן הגיעו? האם יש להם מנהגים דתיים? האם יש להם פולחנים מיוחדים – למשל ריקודים סלוניים? האם הם משתייכים למשפחות או שבטים? האם זה נכון שחיצונית הם דומים לבני אדם רגילים?
בהחלט מדובר בציבור מרתק.

בועז קורפל 22 בינואר 2011

באוסטרליה זה סיפור שונה בתכלית. מדובר במכוניות עם מנועי וי-8 והקהל מחולק לשתי דתות עיקריות. דת האליפסה הכחולה של פורד שבדרך כלל סוגדת לציפור טרף אחת שנקראת "פאלקון" ומנגד הדת היריבה שמביאה חיה מיתולוגית ששייכת להולדן.
זה רק עניין של זמן עד שתפרוץ מלחמת דת באוסטרליה בין שתי הכתות האדוקות הללו. מזל שהם שם למטה ואנחנו לא שייכים לסיפור הספורט המוטורי. גם כך יש לנו מלחמות משלנו
שבוע מצוין לכולם

Comments closed