בכיין !

תפסו אותו עם סמים, הוא בוכה, מנסה לברוח מעונש ומשום מה כולם רוצים לעזור לו...בכיין.

דמעות תנין

בכול אמצעי התקשורת בשבועות האחרונים ניתן למצוא את ההגנה על הבכיינות וניסיון לסייע במציאת תירוצים או לחילופין בהקטנת התופעה. אני כמובן מתכוון לסיפורו של אלברטו קונטדור והסמים או שאריות הסמים המזעריות לטענתו, שנתפסו בבדיקות שנערכו לו בטור דה-פראנס האחרון.

מצטער, אנשים חכמים ממני אמרו שאין חצי הריון וגם במקרה הזה אין עשן בלי אש. גם אני יכול "לארגן" לעצמי עכשיו אישור שאכלתי בשר במסעדה וכמובן שהעוף שלקחתי ממנו ביס עישן איזה צינגלה לפני כן, ממש לא בעיה, בטח לא ממסעדה ספרדית שיש לה אינטרס בסיפור.

נכון, אני לא אובייקטיבי, האמת אני גם לא מתיימר להיות, ואף פעם לא הייתי מחסידיו של קונטדור. אני מכור לטובתו של לאנס ארמסטרונג אבל אני גם לא שמח לאידו של קונטדור. אין לי שום בעיה איתו כול עוד הכול מסביב לספורט. הוא הוכיח כבר מספר פעמים במהלך הקריירה הקצרה שלו שלדווש הוא יודע ואפילו עושה את זה מצויין. הוא גם הוכיח בטור האחרון שספורטיביות היא לא תמיד התכונה הכי טובה שלו, תשאלו את אנדי שלק לגבי התקרית בהרים, הוא כבר יספר הרבה.

אז נכון, הכי קל זה לבוא עכשיו ולהגיד שהצדק נעשה. לא, אני לא מאמין בדבר הזה. אני כן מאמין בחטא ועונשו. הוא שגה, נמצאו סמים בדם שלו והוא חייב להיענש. התאחדות האופניים הבין-לאומית העבירה את ההחלטה להתאחדות הספרדית וזו קיבלה פתאום עצירות. מצד אחד החוק יבש בעניין הזה ומי שנתפס עם סמים אמור להיות מושעה לשנתיים. מהצד השני מדובר בכמות קטנה ואל תשכחו שהוא ספרדי, אלוף הטור דה-פראנס אז פתאום ההחלטה והעונש הם "רק" שנה. שנה, אגב היא נצח במונחי רכיבה.

לא רוצה הנחות והקלות לקונטדור. הוא חייב להפסיק להתבכיין ולקבל את רוע הגזירה עליו. עשית משהו, נתפסת,תשלם כמו גדול ואז תחזור, תתנצל ותעשה את זה כמו שאתה יודע, אלא אם כן..

כותרות העיתונים ואתרי האינטרנט היו מלאים בשבועות האחרונים בפרשיית החקירה של לאנס ארמסטרונג בארה"ב, חקירה פדרלית. אין שום ממצאים, אין גופה, חוץ מעדויות של אינטרסנטים כאלו ואחרים והכותרות משתוללות.

ועכשיו, קונטדור – יש ראיות, יש תוצאות, הוא נתפס ומה? זה תופס שורה וחצי בקושי וגם היא בכול מקום מנסה להגן עליו. למה לא הגנו על האחרים שנתפסו עד היום? כי לא הגיע להם וגם לספרדי הקטן והבכיין לא מגיע. שישלם. נמאס כבר.

על (אי) מינוי גלנט
וילה. ערב קליל עם שני סקאוסרים מאד שונים

9 Comments

דודו 1 בפברואר 2011

מזכיר קצת את פרשת גלנט. גם הוא עשה טעות של "דונם או שניים" (או 40) לא בכוונה ושצריך לסלוח לו כי הכי מגיע לו. על זה יש רק דבר אחד לומר: "סוף גנב לתלייה"!

red sox 1 בפברואר 2011

העונשים על עבירות סמים בענף האופניים בד"כ פרופורציונליים לחומרת העבירה וכך גם במקרה הזה. שנה השעייה זה המון. שנה השעייה על כמות אפסית של חומר אסור זה עונש שנמצא איפה שהוא בין "מידתי" ל"מחמיר". זה עונש שמצד אחד חמור מספיק כדי להלום את דיניות האנטי-דופינג ומצד שני לא "קטלני" בצורה בלתי סבירה לאור כמות החומר המזערית והטיעון הלא-בלתי-סביר שקונטאדור מביא להגנתו.

כחובב מושבע של הענף צר לי על כל תפיסה, בטח של אלוף בסדר גודל כזה.
כחובב אישי של קונטאדור הרוכב צר לי שבעתיים.
כאוהד ספורט אני שמח שגם גדולי האלופים לא חסינים מבדיקה, מתפיסה ומעונש.

דובי מילר 2 בפברואר 2011

גרב אדומה – אני לא ממש זוכר אבל אם אני לא טועה העונש הקבוע בחוק לגבי עבירת סמים הוא השעיה אוטומטית לשנתיים.
נראה לי שבמקרה של קונטדור זה פשוט לא "בא" להם טוב, נתקע להם בגרון והם מנסים איכשהו לטפל בזה לשביעות רצון כולם.
הלחץ שהוא מפעיל עם דמעות התנין שלו מעצבן אותי.

עמיר 2 בפברואר 2011

והיום ב21:00 פונקט ביצירת המקור מבית ערוץ האח הגדול ״360״
גדי ״אני עיתונאי אני״ סוקניק מחבר את קונטאדור לפוליגרף ומלבן אחת ולתמיד את הבעיות הבוערות.
״האם נכון שהשתתפת במנאז׳ א טרויז יחד עם האחים שלק״

rondi 2 בפברואר 2011

דובי,
אני לא מבין גדול בענף רכיבת האופניים מעבר להכרת השמות הבולטים אבל אני מאד מתעניין בספורט, ספורטיביות וצדק.
את בעיית הסמים בטור דה-פרנס ובענף האופניים בפרט ובספורט המודרני בכלל אני מכיר לא מהיום, על התקרית עם שלק קראתי פה לראשונה ולפי המלצתך הלכתי לראות את התקרית ולשמוע מה יש לשלק, קונטדור ועוד כמה אחרים להגיד בעניין.

אני חושב שלהטיל דופי על הספורטיביות שלו על סמך האירוע הזה זה משפט שקר.

עפ"י האתיקה המקצועית אם המוביל סובל מתקלה מכנית או תאונה אסור לתקוף אותו או לנצל לרעה את המצב. ע"ב זה בקטע השני של אותו הטור המירוץ כולו (כולל קונטדור כמובן) "נעצר" לאחר תאונה של שלק.

זה לא היה המקרה בקטע ה-15. שלק ניסה לתקוף ופישל. הוא הפסיד זמן יקר ברגע קריטי משום שעשה טעות טכנית. שום אתיקה ספורטיבית לא מעניקה חסינות על כזה דבר.

כל הסיפור לקח 39 שנ'. כל הדבוקה הגיבה להתקפה של שלק עצמו ולקח בערך 15 שנ' עד שמישהו בכלל קלט שם שקרה משהו.

קונטדור עצמו התנצל פומבית באופן הכי ספורטיבי שניתן לצפות עוד באותו יום על המקרה המצער למרות שאינו אשם בכלום ולא היה חייב דין וחשבון לאף אחד.

לעניין הסמים, אם החוק מחייב ענישה אוטומטית של שנתיים אסור להתייחס לקונטדור באופן שונה. נקודה.
מצד שני, אני ממש נגד ענישה אוטומטית. שיטת ההתרעה בתחום הזה היא לא רק לא יעילה אלא גם מעוותת את הצדק. אף אחד כבר לא יודע להבדיל בין ספורטאי ישר שצרך מוצר מדף בעייתי לבין שקרן שמנסה ליצור לעצמו יתרון תחרותי.

לדעתי האישית, לא יכול להיות הבדל בין סמים שאסורים לספורטאים לבין סמים שאסורים לציבור. מה שמותר מותר ומה שאסור אסור.

פאקו 2 בפברואר 2011

רונדי – מסכים לגבי התקרית. שלק עשה שם טעות של טירון ונענש על כך (בדיעבד עלה לו בטור כולו, אם נשכח משלילת התואר לקונטדור). עד כמה שאני זוכר, גם שלק, לאחר שנרגע מסערת הרגשות לאחר אותו קטע, אמר שהוא לא מאשים את קונטדור בחוסר ספורטיביות.

דובי מילר 2 בפברואר 2011

rondi ופאקו – צר לי אבל אתם טועים ומטעים. לא כתוב בשום מקום אבל זו הסכמה שלא תוקפים במרוצי אופניים כאשר יש למוביל בעיה כלשהי ולא משנה אם הוא תקף או לא.
שלק תקף, סבל מבעיה טכנית וקונטאדור ניצל את זה – ההפרש שהרוויח הוא אותו הפרש בו סיים לבסוף את הטור אגב..
בעבר כאשר מוביל מכול סיבה שהיא היה נקלע לבעיה, הדבוקה היתה מחכה לו וכך היה צריך להעשות גם השנה.
אנדי שלק לא "לכלך" על קונטאדור מכיוון שלא רצה להיתפס כבכיין ולא חיפש תירוצים, הוא מיסטר נייס-גאי וזה לזכותו ולא לחובתו.

לגבי המשפט – "..אני חושב שלהטיל דופי על הספורטיביות שלו על סמך האירוע הזה זה משפט שקר…" – הבעתי את דעתי ובין זה לבין שקר המרחק הוא בערך כמו הקילומטרז' שעושים בטור דה-פראנס, הגזמת קצת.

לגבי הסמים – אין ספק שצריך להעניש בחומרה. המעניין הוא שכול אחד חושב שדווקא אותו לא יתפסו.

rondi 2 בפברואר 2011

דובי –
קודם כל, יכול להיות שבאמת הגזמתי במינוח. הכוונה שלי הייתה שלפי הפרשנות האישית שלי לחוקי האתיקה הוא זכאי. לא לפגוע בלגיטימיות של הדעה שלך באיזושהי צורה. סליחה.

לגופו של עניין – שלק לא סבל מבעיה מכנית. הוא עשה טעות טכנית. השרשרת שלו נפלה כתוצאה מהחלפה לא טובה של הילוך. זו טעות כל-כך בסיסית שאתה לא מצפה שעל דבר כזה יוכרע הטור כולו, אבל בשום כללי אתיקה שאני מכיר לא מגיע הגנה על טעות מקצועית…

לגביי הסמים – אמרתי בדיוק להיפך. אין סיבה (ויותר מזה יכולת אמתית) לאסור על ספורטאי שימוש בחומר שלי ולך מותר להשתמש בו.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 2 בפברואר 2011

rondi – ראיתי את המהלך בשידור ישיר – הפריע לי שזה קרה במקביל. קונטאדור הסתכל לאחור וראה בדיוק מה קרה, ציפיתי שימתין לו ולא משנה מאיזו סיבה.

לגבי הסמים – פעם חשבתי שאולי נהפוך את רכיבת האופניים המקצוענית כחופשית לסמים – הרי את הגוף שלהם הם מקלקלים בכול מקרה, אז לפחות שזה לא יעשה בהסתר, כולם ידעו וירצו ישתמשו לא ירצו לא ישתמשו.
נכון לעכשיו, כול עוד זה אסור – העונש חייב להיות חמור. הוא לא רק משיג יתרון על המתחרים האחרים, הוא גם עובד עלינו בעיניים.

Comments closed