מסתכל לו בלבן של העיניים ולא ממצמץ (סיכום ראלי ירדן)

אחרי הגפילטע-פיש המצוין של סבתא שלי והחזרת החריפה עד דמעות, הגיע הזמן לסכם את ראלי ירדן ובעיקר להסתכל מקרוב על ההישג של סבסטיאן אוג'ייר מול לואב.

בעוד השאריות האחרונות של הגפילטע-פיש המופלא של סבתא שלי מסיימות להתעכל אצלי בבטן, בסיוע נרחב של חזרת חריפה-חריפה (כזו שגורמת לך להבין שיכול לצאת עשן מכל חור אפשרי בגוף..) וממש לפני ארוחת חג נוספת כי בלי אוכל אי אפשר בפסח, אני אעצור שנייה.

מקווה שסוף-סוף נרגעתי מהסיום של ראלי ירדן ביום שבת האחרון, כי החלטתי שהגיע הזמן להעלות בפוסט את המחשבות שלי על מה שהלך שם ואולי את מה שישפיע על העתיד של אליפות העולם בראלי.

מסתבר שאי אפשר להפריד בין פוליטיקה לספורט בכלל ולספורט מוטורי בפרט. ראלי ירדן החל בסכנת קיום גדולה, בעיקר בגלל המצב בסוריה. רגע, הראלי בירדן, א זמה קושרה סוריה, אתם שואלים..ובכן, השיירה הגדולה של הראלי, זו שמובילה את כל הציוד הנלווה, הייתה אמורה לעגון בנמל בצפון סוריה ומשם להמשיך בנסיעה לכיוון ירדן, בואכה ים-המלח.

אבל אף אחד לא שאל את ההמונים בסוריה מה דעתם על הראלי (האמת, שאף אחד גם לא שאל אותם מה הם חושבים על אסאד, הם פשוט מביעים את דעתם) ולכן המהומות שמתרחשות בסוריה גורמות לנו, לישראל להיכנס לתמונה, כן, במדינה המזרח-תיכונית שבה ספורט מוטורי חייב חוק בכדי לקיימו ובכל זאת הוא צולע, אנחנו אלו שצריכים לסייע לאליפות העולם בראלי להמשיך ולהתקיים כמתוכנן. נהדר.

האנייה התמהמה בים התיכון, המנוע שלה גמגם, אחרי הזה הים אמר את דברו ולא איפשר עגינה בזמן. לא הייתה ברירה והראלי שהיה אמור להימשך שלושה ימים צומצם ליומיים. לא נורא, גם זה משהו. פחות זמן עבור הנהגים לצמצם נזקים מה שאומר יותר לקיחת סיכונים ואקשן. יופי.

citroen-presse.com

באליפות העולם בראלי, סדר הזינוק נקבע, בתחילת היום הראשון, על פי מיקום הנהגים בטבלת בדירוג של האליפות. הסדר חשוב במיוחד במרוצים הנערכים על עפר וזאת מכיוון שהשבילים עליהם נוסעים מכוסים בשכבת חול ואבנים קטנות שפוגעות באחיזה של הרכב. ככל שיותר מכוניות נוסעות על השביל, הוא "מתנקה", מגיע לשכבה הקשה שלו והאחיזה משתפרת. נהג שמזנק חמישי למשל נמצא ביתרון ממשי לעומת מי שמזנק ראשון.

בירדן, מיקו הירבונן זינק ראשון ומיד החל לאבד זמן. המרוויח העיקרי היה סבסטיאן אוג'ייר מקבוצת סיטרואן, שתפס את ההובלה בקטע הנסיעה השני ולא הוריד את הרגל מהגז ולו לרגע אחד, אפילו לא כאשר כל המתחרים החלו לשחק משחקי טקטיקה ואיבוד זמן מכוון בקטע האחרון של הנסיעה ביום הראשון, בכדי לא לזנק ראשונים ביום השני והאחרון של הראלי.

בכל מרוץ ראלי שנערך על עפר אנחנו חוזים מחדש בתופעה של איבוד הזמן בכוונה, בכדי לא לזנק ראשונים למחרת. הנהגים חושבים על הניצחון שלהם ואנחנו, הצופים, זוכים לראות תחרות של חישובים וזחילה מעצבנת. תקנון הראלי, בתחום זה חייב לעבור שינוי ויפה שעה אחת קודם.

לואב, אלוף העולם שבע פעמים בחר לאבד זמן, טעות בחישוב גרמה לו, יחד עם ביקור לא צפוי באחת התעלות בצידי הדרך, באיבוד יותר מדי זמן, כחצי דקה, נצח במושגי ראלי. יארי-מאטי לאטבלה, הפיני הצעיר של קבוצת פורד בחר גם הוא לאבד זמן, עשה חישוב טוב יותר (הנווט עשה, הוא רק ציית להוראות) וסיים שני את היום.

citroen-presse.com

היחיד שלא התחשב וחישב היה סבסטיאן אוג'ייר. הוא פשוט לחץ על הדוושה הימנית עד הסוף, מנסה לצבור פער כמה שיותר גדול ומחזיק אצבעות שזה יספיק לו ביום האחרון. מקווה שההימור שלו ישתלם. היה לו הרבה מה להוכיח. לכולם.

שבת בבוקר, אוג'ייר מזנק ראשון והשעון אצלו מתקתק אחרת מאצל כולם, הוא סובל כמובן ולאטבלה מצמצם עליו. אין הרבה זמן לטעויות או לתיקונים. בקטע הלפני אחרון של הראלי לאטבלה תופס את ההובלה בחצי שנייה לפני אוג'ייר. המתח בשיאו לפני הקטע האחרון, ה-POWER STAGE.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ישבתי באולפן בערוץ-5 יחד עם חברי הטוב בעז קורפל, משדרים ומתוחים, כמעט כמו הצוותים בתוך המכוניות. 10 ק"מ ועוד חמש מאות מטרים הם היו צריכים לעבור. כולם התחרו על ניקוד הבונוס שנותן הקטע הזה, לאטבלה ואוג'ייר התחרו על כל הקופה. הפיני אגרסיבי מאד, הפיאסטה מזנקת מצד לצד, קופצת ומקפצת והוא קובע זמן טוב. טוב אבל לא מצוין לצערו. עכשיו הוא עומד מתוח, ממתין לאוג'ייר.

זמן ההוכחה של הצרפתי הצעיר הגיע, כל הכסף על השולחן. עשרת הקילומטרים הללו עברו כמו נצח, ארכו בסך הכל חמש דקות ו-21 שניות, יותר מהיר מלאטבלה, ב-0.3 שנ' בסופו של הראלי, יש לנו מנצח שהוכיח משהו. הוכיח שמהירות עדיפה על טקטיקה לפחות הפעם, שכנראה הייתה גם הפעם האחרונה שראלי ירדן נכלל באליפות העולם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אבל סבסטיאן אוג'ייר הוכיח עוד משהו בראלי הזה. הוא הוכיח ללואב שהוא מסוגל לנצח אותו, שוב, כאשר הם מתחרים ראש בראש עם מכונית זהה, שניהם נהגו בסיטרואן DS3 WRC וכן, כנראה שיש לנו פה איתות שאולי העתיד כבר כאן באליפות העולם בראלי.

אוג'ייר רוצה לזכות באליפות העולם דווקא השנה. יש שמועות שלואב רוצה לפרוש בסוף העונה ואוג'ייר חייב להוכיח לעצמו וגם להיסטוריה שהוא זה שניצח את אלוף העולם, הדיח אותו מכתרו בחייו, כאשר שניהם ברכב זהה, באותה הקבוצה ובתנאים זהים. הוא ניצח אותו השנה בפורטוגל והוא מנצח אותו גם בירדן. נשאר לו לעשות את זה על אספלט, שם לואב הוא המלך וזה יהיה קשה.

בראיון לפני תחילת העונה אמר סבסטיאן לואב כי לדעתו לא טוב שאוג'ייר יהיה יחד איתו בסיטרואן. זה לא בריא לקבוצה ששני נהגים ברמה כזו יהיו יחד, זה יכול לפגוע במאמץ הקבוצתי להצלחה באליפות העולם. הוא המליץ לצרפתי הצעיר ממנו, זה מוגדר כיורש שלו, לצאת להתחשל בקבוצת פורד.

לא בטוח שלואב חשש מהאתגר שאוג'ייר יציב בפניו אז, אבל עכשיו כבר ברור. אוג'ייר מביט ללואב בלבן של העיניים ולא ממצמץ. הוא שם בכדי לנצח, להביס את לואב, לא פחות מזה. בירדן הוא כבר נתן הצהרה גדולה ומחייבת, עכשיו הוא חייב להמשיך במומנטום. זו הפעם הראשונה מאז שלואב מוביל את קבוצת סיטרואן, אי-שם ב-2004, שהנהג השני בקבוצה קורא עליו תיגר. היו שניסו קודם לכן. היה שם סורדו והיה דובאל, שניהם מהר מאד נכנסו לתפקיד הנהג השני בקבוצה, מספר-2 מוצהר, ליקטו את השאריות שהותיר המלך, הרב לאחר "הטיש". אוג'ייר בהחלט לא מתכוון להסתפק בשאריות, הוא רוצה את המנה העיקרית והיא נראית טעימה מתמיד.

ניוקאסל. שיעול
יומן ספרדי (5): חתן בר המצוה

6 Comments

בני תבורי 20 באפריל 2011

עכשיו אני מבין למה התכוון אחי כשצלצל אלי כולו נרגש בשבוע שעבר מכביש 6 וסיפר שראה מובילים עם מכוניות מירוץ עליהם.
בעניין החזרת, איפה מוצאים אחת חריפה חריפה?

דובי מילר 20 באפריל 2011

תשמע – מה שאני עושה זה לוקח את החזרת שאמא או סבתא שלי מכינות ומכניס פנימה גם את שאריות המרור מליל הסדר…
דאגתי שאמא שלי תכין אחת חריפה שבועיים-שלושה לפני פסח, ככל שהיא עומדת יותר היא חריפה יותר.
אדאג לך לצנצנת – אני מכור לזה.

ג'רמי 20 באפריל 2011

איזה יופי – הקטע המפותל בוידאו זה בדיוק אחד המקומות שבהם צפיתי במרוץ שם ב 2007. היה מקום ממש מצוין לצפייה.

דובי מילר 21 באפריל 2011

ג'רמי – הם חזרו כמעט על כל הקטעים שהשתמשו בהם פעם קודמת. אחד היתרונות של ראלי ירדן הוא הקומפקטיות של האירוע. הם משתמשים באותם שבילים פעמיים- פעם אחת לכל כיוון. כמובן שאין דימיון בשביל אם עושים אותו לכיוון אחד ואז לשני.

פאקו 22 באפריל 2011

אני מנסה להבין את עניין ההגעה מאחור: ברגע שזה שמגיע מאחור עוקף את המוביל ש"סבל" עד כה על המסלול, האם הוא לא יסבול עתה באותו אופן? או שהעובדה שהמוביל סבל עד לאותו הרגע הקשתה כל כך על הנהג ו/או הרכב מה שיפריע לו בהמשך, ומכאן היתרון של הנהג העוקף?

דובי מילר 23 באפריל 2011

פאקן – בראלי אין עקיפות. כל צוות מתחרה נגד השעון. המכוניות מוזנקות בהפרש של שתי דקות אחת מהשנייה ואם אין תקלה אין סיכוי לעקיפה. הראלי מורכב מכ-20 קטעים מיוחדים בהם נמדדים הזמנים. הצוות שעשה את הזמן הכללי הקצר ביותר – מנצח.
סדר הזינוק לתחילת היום הראשון נקבע על פי סדר הנהגים באליפות העולם. הזינוק ליום השני נקבע על פי הסיום ביום הראשון והזינוק ליום השלישי נקבע על פי הסיום ביום השני.
כמו שכתבתי בפוסט- מי שמזנק ראשון מקבל שביל "מלוכלך" ללא אחיזה ואף נהג לא רוצה לסבול מזה. פה נכנסים משחקי הטקטיקה ואיבוד הזמן המכוון לפעולה.

Comments closed