חובת ההוכחה

לואב הגיע לראלי סרדיניה כשהוא חייב להוכיח לכולם. אבל בעיקר לעצמו.

סוף השבוע האחרון גרם לי לנסות להתמקד בשלוש חזיתות, לפחות בכל הנוגע לספורט המוטורי. מצד אחד הפורמולה-1 נמצאת לא ממש רחוק מכאן, בטורקיה, הזירה השנייה כללה את מרכז אירופה, בלגיה, שם אלון דאי המשיך את ההתמודדות שלו על אליפות הפורמולה-3 ובנוסף לכל אליפות העולם בראלי ביקרה בסרדיניה לראלי של הרבה חול ואבק.

לא קל היה להחליט איפה להתרכז ובטח לא להחליט על מה לכתוב קודם. אתחיל עם הראלי.

מספר-1, יש ספק למישהו?

סבסטיאן לואב הגיע לראלי סרדיניה במצב של התגוננות. דבר כזה לא קרה לו מזמן, למעשה אני לא ממש בטוח שזה קרה לו מתי שהוא מאז שתפס את השליטה באליפות העולם, אי שם לפני שבע שנים וששים וקצת ניצחונות.

החל מהרגע שקבוצת סיטרואן הביאו אליהם הביתה את סבסטיאן אוג'ייר והוא זה שסומן כיורש, היה ברור שהבלעדיות של לואב היא כבר לא מה שהייתה. בשנה שעברה הוכיח אוג'ייר כי הא בהחלט ראוי לתפקיד שנתנו לו והשנה, קודם לקבוצה הבכירה, כבן-זוגו של לואב, החל את העונה בסערה והצליח לנצח פעמיים, ולא סתם פעמיים אלא בעימות ישיר מול אלוף העולם, מוכיח לו שהוא שם ולא ממצמץ.

לואב הגיע לסרדיניה כמוליך באליפות העולם, יודע שהוא הולך לזנק ראשון וזה ממש לא יתרון על עפר, אתה אמור "לנקות" את השבילים עבור נהגים אחרים ולפחות בתיאוריה, או לפחות כמו שלימדו אותנו עד היום, הנהג שמזנק ראשון מאבד זמן.

לואב ידע את הכל אבל הוא גם ידע שבירדן אוג'ייר לא היה עסוק בטקטיקות ובחישובים אלא פשוט בלנהוג הכי מהר שהוא יכול. לואב כבר מזמן לא נהג הכי מהר שהוא יכול, משהו ממנו הלך קצת לאיבוד השנה, נראה שהוא עסוק יותר מדי בחישובים, נהיגה טקטית משהו, איבוד זמן מחושב שעולה לו יותר מדי ביוקר.

לסרדיניה הוא הגיע אחרת. הוא חייב להחזיר לעצמו את הבכורה, ששייכת לו, להראות לכולם מי אלוף העולם, מי הנהג שזכה בהכי הרבה אליפויות ומרוצים ובכלל, מי מסובב את הגה הכי מהר בראלי ויודע לשלוט.

אחד היתרונות הגדולים של לואב, וכבר ציינתי את זה לא פעם אחת, זו היכולת שלו לשלוט בקצב של המרוץ. אין מי שדומה לו בתחום הזה. בסרדיניה הוא לא התעסק בקצב הוא פשוט שלט, נהג הכי מהר שהוא יכול, מפתיע את כולם בנוק-אאוט בסיבוב הראשון, כבר ביום הראשון, כשהוא מזנק ראשון, קבע סדרת זמנים מהירים, להפתעת כולם, תפס את ההובלה ועכשיו שכולם ינסו לתפוס אותו.

עד שכולם גמרו להתעסק בהופעת הבכורה של קבוצת MINI או בהכרזה של פולקסווגן שהם עוזבים את הדאקאר ומצטרפים לאליפות העולם בראלי, לואב כבר יכול היה להוריד מעט קצב. הוא הגיע ליום האחרון של הראלי בהפרש של כחצי דקה, כאשר נותרו ארבעה קטעים לסיום. שם זה כבר היה סגור. עכשיו ישחקו הנערים לפניו או יתרצו.

אוג'ייר התחיל גמגם שהוא נהג זהיר מדי, לאטבלה הצליח לגלגל את הפיאסטה שלו כבר בקטע הראשון, כל כך אופייני לו אלא שהפעם האשם נמצא בדמותו של הנווט שלו שהקריא לו לא נכון את ה-NOTES, הירבונן "סתם" לא היה מספיק מהיר. רק פטר סולברג היה קצת קרוב, קצת, מספיק לפודיום, לא לניצחון.

אז לכל אלו שמיהרו להספיד את סבסטיאן לואב ולהכתיר יורשים חדשים. כנראה שההכתרה היית המהירה מדי ועדיף להתעסק בהכתרת הנסיכה החדשה באנגליה. לואב עדיין פה וחזר להראות לנו את מה שהוא יודע, את מה שהוא הכי טוב בו, לנהוג מהר ולנצח.

שלא תטעו, אוג'ייר יגיב, יגיב מהר מאד אבל הכתר בינתיים נשאר אצל לואב, לפחות עד שאוג'ייר יוכיח שהוא יכול לנצח את לואב על אספלט ובשביל זה אנחנו צריכים לחכות לפחות עוד ארבעה מרוצים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לחיות עם הכאב
געגועים לארץ קטנה במזרח התיכון

4 Comments

מישל גדז' 10 במאי 2011

היי דובי

אין לי מה להוסיף על הסיקור והפרשנות שלך לגדולתו של לאוב, אני תמיד החזקתי ממנו כ"סופרמן" בתחום ועדיין כולם רחוקים ממנו – אבל…..
אוג'ייר , הוא בהחלט היחיד שעומד בתקווה של רבים מהאוהדים את הענף כדי להחליף את המאסטרו. הוא צעיר ומוכשר , ויש לו את כל הסיכויים להיות האלוף הבא , אך לאוב עדיין נוכח כשכוחו במותניו, נחכה ונראה עד מתי ??
תודה, דובי.

מישל

דובי מילר 10 במאי 2011

מישל – לסבסטיאן אוג'ייר יש משימה והיא לזכות באליפות כל עוד לואב מתחרה, ועדיף שיהיה בסיטרואן.
לקחת אליפות כאשר לואב כבר לא מתחרה זו לא חוכמה מבחינתו- הוא רוצה להוכיח שהוא יכול לנצח את האלוף- במכונית שלו ובתנאים שווים, לא לאחר מכן.
להערכתי הוא מסוגל לזה כי המהירות נמצאת בהחלט, על הכישרון אין עוררין.
בסרדיניה הוא היה איטי מכיוון שהיה זהיר מדי, פשוט ככה, כלומר בעיות ביטחון – או בעצמו או ב-NOTES או בהכרת השבילים שם- גם ניסיון לא מקבלים ביום אחד.
אני מניח שאתה זוכר שאני לא מאלו שסוגדים ללואב (ממש כמו שאני הלא הייתי אף פעם מאוהב בשומאכר בתקופתו) – אני כן יודע להעריך את השגיו, אליפויותיו וניצחונותיו – הנקודה כנגדו היא שאין לו ממש נהגים שיתחרו נגדו, ברמתו.
הוא קיבל את קולין וקרלוס בסיטרואן בתחילת סוף הקריירה שלהם, לאחר מכן נאלץ להילחם בגרונהולם שחי ממצבי רוח ובעיות מוטיבציה.
רק עכשיו יש לו נהג שמושך אותו לקצה ולכן העונה הזו הולכת להיות מעניינת.

מישל גדז' 10 במאי 2011

לא אמרתי שאוג'ייר יקח אליפות כאשר לאוב לא יתחרה !!

התכוונתי שלאוב עדיין חזק דיו בכדי להשאר אלוף.
אם הבנת אחרת , לא לזה התכוונתי.

דובי מילר 11 במאי 2011

מישל,זה בסדר, לא חשבתי שכתבת את זה. מה שאני התכוונתי הוא שהמוטיבציה של אוג'ייר גדולה יותר ביחוד השנה בגלל הנסיבות שציינתי.
אגב, את עניין ה-DS3 החדשה לא ציינתי – שניהם למעשה החלו את העונה מנקודה שווה, מכונית חדשה.
אם הסיטרואן C4 נחשבה כמכונית של לואב לחלוטין, ה-DS3 WRC החדשה כבר פותחה על ידי שניהם ולמעשה יש להם נסיון דומה עליה וזמן מבחן די זהה,מה שמקל על אוג'ייר להשיג את מטרתו.

Comments closed