לא קל

לא קל להתחרות באליפות גרמניה במכוניות סאלון, תשאלו את מייק רוקפלר. לא קל לשדר את האליפות הזו, אני יודע כי ניסיתי, נהניתי.

הכי קל לראות את אליפות גרמניה למכוניות סאלון מהספה בסלון בבית, לתת עצות לנהג איך לקחת את הפנייה ומתי לתת בגז ואיך הוא לא מצליח לעקוף, אנחנו עם המזדה האוטומטית ליסינג היינו בטוח עושים את זה יותר טוב.

הכי נוח זה לשבת ליד מסך ה- LCD  בבית, בסלון, ליד ערימת פיצוחים ולהתעצבן על השדר והפרשן בטלביזיה איך הם לא רואים שמי שנכנס עכשיו להחליף צמיגים זה נהג X ולא נהג Y , איך הם לא מצליחים לשים לב למה שקורה מסביב, הם לא מבינים ואני הייתי עושה את זה יותר טוב.

הכי מעצבן זה לשבת בבית לראות DTM מגרמניה, האליפות הזו שרק אאודי ומרצדס מתחרות בה כרגע ובשנה הבאה גם BMW ולהתעצבן כמה השדר באולפן מדבר, לא סותם את הפה לרגע, לא נותן לשמוע את המנועים צורחים, את הצמיגים מייללים ולא נותן להתרכז בבנות הגרמניות ביציע, הכי קל.

אז תדעו לכם שזה ממש לא קל לשבת באולפן שידור ולהעביר בשידור חי או מוקלט את אליפות גרמניה במרוצי סאלון, אני מניח שזה נכון לגבי כל מרוץ, במיוחד פורמולה-1, אני יודע את זה כי אתמול עשיתי את זה.

הסיבוב השני של אליפות גרמניה למרוצי סאלון מצא אותי באולפן השידור של ערוץ חמש, מעביר את שידור המרוץ ממסלול זנדוורט בהולנד, אליכם הביתה. ערימה של מכוניות צבעוניות שחלקן דומות מאד אחת לשנייה ודי קשה לזהות מי זה מי, לא תמיד זווית הצילום מאפשרת את זה. הריכוז בשמיים.

DTM.DE

ברונו ספנגלר, הקנדי של מרצדס שניצח במרוץ הקודם, מזנק מהפול-פוזישן, מכניס את 470 כוחות הסוס של המרצדס שלו ראשון לפניית טרזן ואני צריך לשם לב שהוא עושה את זה כמו שצריך אבל גם לשים לב למה שמתרחש במרכז הטור, שאין נגיעות או תאונות. הפנייה הראשונה עוברת למזלי בשלום, מתעלם במכוון מנעילת הגלגלים של פליפה אלבוקרקה באאודי התכלת.

הנהגים מחוייבים להיכנס להחליף צמיגים פעמיים במרוץ הזה, חלון ההחלפות שבו הפיטס פתוח לביצוע הוא בין ההקפות 11 ל-31, סך הכל עשרים הקפות לשתי עצירות וברור, על פי הקצב שמתפתח שזה הולך להיות מרוץ טקטי לגמרי.

אין הרבה אקשן על המסלול ואני מנסה למלא אותו בקצת פרטים טכניים, קצת היסטוריים, לא קל, בייחוד שחייבים להישאר מפוקסים ולתת גם קצת תחושות ממה שקורה שם. לפעמים מרגיש שאני מדבר יותר מדי או אולי פחות מדי, אין לי את הניסיון של בעז, שיושב לצידי ושותק, תומך בשקט.

גארי פאפט ורלף שומאכר מנהלים קרב משלהם, קרב תוך מרצדסי ואני בסתר ליבי מקווה שפאפט יחזיק מעמד. הוא הפייבוריט שלי, למרות שלא זינק טוב וכמו שהמרוץ נראה כרגע הוא גם לא יסיים אותו כמו שצריך.

מתיאס אקסטרום, השבדי של אאודי, גורם לקצת עניין כשהוא מושך את הכניסה לפיטס הרבה יותר מאוחר מכולם, מרוויח מיקום. ההחלפה הראשונה של כולם עוברת בשלום, הסדר נשמר, אקסטרום מטפס מעט למעלה.

DTM.DE

הזמן מתקצר ועכשיו המבחן הוא בעצירות השניות, אלו שיקבעו כנראה את גורל המרוץ. רוקפלר מאאודי, לא זה מהמוזיאון, מצליח לתפוס את המקום הראשון ואחריו צמד הנהגים המובילים של מרצדס, אלו ב-SILVER ARROWS, ספנגלר וג'יימי גרין האנגלי רבים ביניהם, צמודים צמודים. מרטין טומצ'יק באאודי הצהובה-ירוקה מזנב בהם, מעניין מה הוא זומם..?

מעלה מעט את המתח בשידור ככל שטומצ'יק סוגר על גרין. הוא מציל את השידור ואת המרוץ. תוקף מימין, תוקף משמאל ולבסוף תוך קריאת קרב חזקה הוא מצליח להיכנס לצידו של גרין, קצת מגע בין המכוניות, נותנים כבוד אחד לשני, טומצ'יק משלים את העקיפה, יופי לו ולנו, הוא שלישי, עכשיו ספנגלר על הכוונת.

זה קצת מאוחר מדי. רוקפלר, לא, לא ההוא מהמוזיאון, חוצה ראשון את קו הסיום ומקבל את דגל השחמט, ברונו ספנגלר מסיים שני עבור מרצדס וטומצ'יק שלישי, הנהגים מורידים טורים במכוניות ואני בעמדת השידור נרגע מעט, נותן לזמרת הגרמנייה לשיר את ההמנון לבד.

שמפניה, גביעים, הנהגים סיימו בשלום ואני…בעיקר נהניתי.

DTM.DE
תחרות רובינשטיין (היום החמישי): השופט בן....
אגדות

5 Comments

מתן 16 במאי 2011

יישר כח !!
מי יתן ונזכה לשמוע עוד שידורים :)

אריאל 16 במאי 2011

לא ברור לי משהו – אם אתה משדר את זה, אז מי צופה? :-)

גמל (סתם גמל) 18 במאי 2011

צחקתי

גמל (סתם גמל) 18 במאי 2011

ברכותיי. אני בטוח שזה תענוג לשדר עם קורפל, אחד השדרנים הכי מקצוענים בארץ.
אני מתכוון בעיקר להכנה שלו לשידור. במיוחד גשמשווים את זה לאנשים כמו איציק זוהר ודומיו שלפעמים אין לו מושג מי זה השחקן שמדברים עליו

דובי מילר 18 במאי 2011

גמל – למזלי הרב זכיתי להכיר את קורפל לפני משהו כמו עשרים שנים או משהו כזה ומאז אנחנו חברים, ככה שאני זוכה במנות ממנו כל הזמן.

כן, אין כמו ההכנה והתמיכה שלו וכמובן הידע המקצועי שלו. הוא ישב לידי בזמן השידור, למקרה חירום שלא הגיע..למזלי.

Comments closed