פורמולה 1 (ברצלונה): עוד יום ראשון משעמם? לעולם אין לדעת

גראן-פרי קטלוניה בפתח. הכל ידוע ופירלי כועסים. אהה, וובר בפול-פוזישן.

SUTTON

מחר, יום ראשון, יתקיים הגראן-פרי של ספרד או שאולי יותר נכון להדגיש שמדובר בקטלוניה, לא חשוב, את המלחמות הלאומיות נשאיר לכדורגל, אצלנו המלחמות על המסלול וסוף סוף מי שיזנק ראשון זה לא סבסטיאן ווטל. אל תמהרו לשמוח כי הרד-בול השנייה, זו של מרק וובר תהיה זו שניצבת בעמדה הבכירה לקראת הכיבוי של האור האדום וכמו שזה נראה כרגע, ועל סמך היכולת של האוסטרלי בזינוקים עד כה אין לו מה לשמוח יותר מדי.

אני לא אוהב את המסלול בקטלוניה ולו רק מהסיבה הפשוטה שהוא לא נכנס לרשימת הקלאסיים שלי ויותר מזה, כולם מכירים אותו מצוין ובדרך כלל אין שם שום הפתעות. הנהגים, המהנדסים, הקבוצות- כולם מכירים את המסלול הזה בעל-פה ולו רק מכיוון שאת מבחני טרום העונה, המעטים שיש, נעשים על המסלול המשעמם הזה.

ודווקא בגלל זה, בגלל שכולם יודעים מה הולך להיות ולא צפויות הפתעות- החוקים החדשים של הפורמולה-1 יבואו לידי ביטוי יותר מתמיד ואולי יעוררו לנו את המרוץ הזה. ה-DRS, אותה מערכת מיותרת שפותחת וסוגרת את הכנף האחורית של המכונית, רק במקומות שה-FIA, "האח הגדול" מרשה להשתמש בה במרוץ, סיפקה לכולם יופי של אקשן מלאכותי בשלל המרוצים שנערכו עד כה, כן, הנבתם נכון אני נגד המערכת הזו.

גם ה-KERS, אותה מערכת שאוגרת אנרגיית חום מהבלמים ומחזירה אותם לשימוש בדמות כ-80 כוחות-סוס לשימוש זמני קצר ומוגבל, תיבחן פה שוב ושוב. זה שיש יותר מדי הסתמכות על טכנולוגיה בפורמולה-1 בעונה הזו כבר ציינתי ?

ואם כל זה מלא מספיק מגיע הגימיק הנוסף שכבר מעורר הדים שליליים בקרב מי שמייצר אותו. אני מתכוון כמובן לצמיגים. חברת פירלי היא ספקית הצמיגים הרשמית של קבוצות הפורמולה-1, החברה היחידה שמספקת להם צמיגים בשתי תרכובות שונות לכל סוף שבוע. אבל מה מסתבר…

בחוזה שנחתם עם ה-FIA כעת מתברר שהדרישה הייתה לייצור צמיגים שבכוונה לא יחזיקו יותר מדי זמן מעמד, ישחקו ויגרמו לנהגים לעבוד קצת עם הראש אבל בעיקר יגרמו לעצירות נוספות, מתוכננות או שלא, בפיטס, יגרמו לשינויים בדרוג, ייצרו יותר עניין במרוץ.

לאחרונה פירלי החלו להתמרמר בכל הנוגע לעסק הזו, בעיקר בגלל שפתאום הם חוששים לתדמית שלהם, לתדמית שהצמיגים שלהם לא טובים, לא מחזיקים מעמד יותר מדי, נשחקים מהר וכאילו פוגעים במכוניות הפורמולה-1. אתה עכשיו מהנדס של פירלי, לך תסביר לאדם הממוצע, זה שמחר צריך להחליף צמיגים במזדה שלו, שאין ממש קשר ישיר בין צמיגי הפורמולה-1 לאלו שהוא מרכיב אצל הפאנצ'ר-מאכר השכונתי שלו. שלהיפך, פירלי כל-כך טובים שהם יכולים לייצר צמיג על פי דרישה. את משה ישראלי זה לא מעניין ומזה בדיוק החבר'ה בפירלי מתחילים לחשוש. הם מנסים לראות איך הם יוצאים מהחוזה הזה וזה לא פשוט, לא כאשר מולך  יושב האיש הקטן עם השיער האפור וחשבון בנק ללא תחתית.

ה-FIA כל כך מודאגים מאטרקטיביות סדרת הדגל שלהם שנאלצו לייצר תנאים מלאכותיים בכדי שכולנו לא נרדם ביום ראשון בשעה שלוש מול המסך.

אני לא יודע מה אתכם אבל עבורי מספיק מנוע גדול וחזק, מעט מאד אוירודינמיות ותנו לנהג לעבוד חזק ליד ההגה, משלמים לו הרבה בשביל זה. מה שאנחנו מקבלים זו מלחמת טכנולוגיה שנשלטת למעשה בשלט רחוק על ידי ברני א. וחבר מרעיו ולי לפחות זה נראה רע.

אז וובר יזנק ראשון וצמוד אליו ווטל. אלונסו ינסה להוכיח משהו במרוץ הכאילו ביתי שלו, בכל זאת, הוא לא ממש קטלוני, אבל מגיע עם מוטיבציית שיא, להוכיח שלא סתם פרארי האריכו לו את החוזה עד 2016 , לא סתם הוא מרגיש בבית שם. המילטון ינסה לזנב ולהשיג משהו ומי ישודע לשמור על הצמיגים הכי טוב זה באטן, אבל יעדיף כנראה לא "להתלכלך" כהרגלו, ללכת על בטוח.

מה שבטוח: מי שתרד - מגיע לה (תומר חרוב)
חמישה ענייני כדורסל ישראלי

9 Comments

ניינר 21 במאי 2011

יהיה עוד מרוץ משעמם לפרוטוקול ובסוף הגרמני ינצח. הסבב הולך ומאבד עניין. אני אצפה בערב באול סטאר של הנאסקאר במקום בעוד מרוץ משעמם מבית היוצר של מר אקלסטון

דובי 21 במאי 2011

צפייה באול-סטאר היא לא במקום אלא בנוסף.
למרות הכבוד שאני רוחש לנאסקאר, היא ממש לא
אותו הדבר וטוב שכך, כל סדרה במקומה היא.

צור שפי 21 במאי 2011

למה אתה קורא לזה "הגראן פרי של ספרד"? יש איזו סיבה פורמלית? נדמה לי שגם ולנסיה מארחת מרוץ אחד.

דובי 21 במאי 2011

הגראן פרי בקטלוניה הוא הגראן פרי הספרדי. ולנסיה מארחת את המרוץ שנקרא גראן פרי אירופה, מרוץ
שהוא בעצם תירוץ לקיום שני מירוצים במדינה
אחת, בעיקר עניין של פופולריות וכסף.
בעבר הגראן פרי האירופי היה מדלג מדי שנה
בין מדינות וכעת הוא בספרד, מרוץ רחובות בולנסיה.

ניינר 21 במאי 2011

דובי, ברור שנאסקאר הוא לא הפורמולה 1 ואכן טוב שכך. הוא הרבה יותר מותח ומעניין מפצצת השעמום הסטרילית של אקלסטון. שלא תטעה אני לא מתנצח איתך, אני פשוט מבואס מהמצב של הפורמולה 1 כיום, איבדתי עניין והעניין שלי עבר לנאסקאר.אין מה להשוות מבחינת רמת התחרותיות והמתח.

דובי מילר 21 במאי 2011

לא התנצחות, ויכוח חיובי, זה בסדר.
אל תאבד תקווה לגבי הפורמולה-1, בשנה הבאה יהיה יותר גרוע…"פורמולה-ירוקה"..הפוסט בדרך..

ניינר 21 במאי 2011

נראה לי שכל עוד הגמד המכוער מושך בחוטים שום דבר טוב לא יקרה בפורמולה 1

דובי מילר 21 במאי 2011

המעניין הוא שהוא התחיל לזרוק רפש עכשיו לכיוונו של האיש עם הסוודר, ז'אן טוד.
ברני ציין כי טוד הוא לא איש פורמולה-1 טהור, הוא איש שמייצג את מוזלי

הדברים נאמרו לאחר שטוד אמר שהוא רוצה לקרוא את החוזה שקבוצות הפורמולה-1 חתומות מול אקלסטון מחדש.
ברני מצידו אמר שאין לו בעיה שיקרא אותו כל עוד הוא מתכוון לקיים אותו , סעיף היציאה מהחוזה הזה הוא סכום דימיוני לחלוטין.

השלונגובונג האחרון 22 במאי 2011

מסכים איתך לחלוטין לגבי הDRS… מערכת שמראה על היאוש של מארגני הסבב והFIA ליצור אטרקטיביות בכח.
וכמו שכתבתי לפני כן, ערכה הספורטיבי בעיניי, כערכה של בעיטת הפנדל.

הפורמולה 1 לעולם לא תהיה כמו שהיתה פעם. היום ישנם כל כך הרבה תקנות בטיחות, שהופכית את המירוץ לכל כך טקטי ולא זורם, כמו פעם.
פעם כל עקיפה היתה גוררת התגוששות של ממש בין המכוניות. היום המכוניות כל כך עדינות, שכל עקיפה כמעט מסתיימת בכירסום של הכנף הקדמית, ובנוסף כל מני חוקים כמו מהלך הגנתי אחד בלבד לנעקף.

אין מה לעשות… אי אפשר גם לשמור על הנהגים מכל משמר, גם להפוך ל"ספורט ירוק" וגם לשמור על אקשן ואטרקטיביות.

הדבר הבולט ביותר השנה, להבדיל משנים קודמות ויותר תחרותיות וצמודות, הוא שההפרש בתשיעיה (אפילו לא עשריה, כי שומאכר אפילו לא ניסה לבצע הקפה מהירה, והעדיף לשמור על הצמיגים), הוא
ש-ת-י שניות.
בעונות קודמות, בעשיריה הראשונה היה פער של שניה ואף פחות.

Comments closed