לשבור את השיא כי הוא שם

מאז המצאתה של המכונית, אי-שם מזמן, החל הנהג, האחש שאוחז בהגה ולוחץ על דוושת התאוצה, לנסות ולנוסע עד כמה שיותר מהר. להגיע אל קו הסיום הכי מהר שאפשר, כלומר בהכי מעט זמן. הגיוני, טבעי ומעניין.

בתחילת שנות השישים היו אלו קרייג ברדלב והאחים וולט וארט ארפונס  שנאבקו  ביניהם על הבכורה, תוך שהם מחליפים את ראשות טבלת השיאים במישורי המלח בארה"ב.

כבר בשנת 1947 היה זה ג'ון קוב שהעמיד  את שיא המהירות על כמעט 400 מייל לשעה – 394 מייל לשעה ליתר דיוק. וזה נשמע אפילו יותר  כאשר מתרגמים את זה לקילומטרים לשעה:  630 קמ"ש.  ב-1962, חמש עשרה שנים לאחר שקוב קבע את שיאו, החליט ברדלב לנסות ולמחוק את השיא. למה? ככה, פשוט כי הוא שם (ממש כמו הטיפוס על האוורסט או הבדיחה ההיא על הכלב..).

לאחר מספר ניסיונות הבין ברדלב כי העסק ממש לא פשוט והוא נאלץ להמתין לשנה שאחרי,  1963, בה הצליח סוף סוף לנפץ את השיא הקודם ולהעמידו על 408 מייל לשעה, כ-653 קמ"ש.

כדי לקבוע שיא מוכר על הנהג לבצע שתי נסיעות על מסלול שהוגדר מראש. הנסיעות חייבות להיערך בתוך זמן נתון ולשני כיווני הנסיעה, כלומר הלוך-חזור. הזמן שנחשב הוא הממוצע של שתי הנסיעות, תהליך לא פשוט מכאנית וגם לא פיזית לנהג.

כדי לבצע את הנסיעה הגורלית בנה ברדלב מכונית מיוחדת, ה-spirit of america, שצויידה במנוע סילוני מיוחד שפורק ממטוס קרב f-86 והותקן במכונית החד-מושבית. כך הפך לראשון שהצליח לחצות את מחסום ה-400 מייל.

בשנת 1965 החליט ברדלב כי הוא רוצה להמשיך ולשפר את שיאו והצליח בעזרת דגם משופר של מכוניתו, ה-sonic 1, לשבור גם את שיא ה-600 מייל לשעה.

אבל לקרייג ברדלב, גיבור אמריקני, זה לא מספיק. לפני מספר ימים הוא הודיע כי ברצונו לנסות  לשבור את השיא, כמעט חמישים שנים לאחר שקבע את שיאט הראשןן. ברדלב הודיע כי בשנת 2013 ינסה לשבור את מחסום ה-800 מייל (1280 קמ"ש).

לא יודע מה איתכם, אבל אני, למרות שכבר ישבתי במכונית מרוץ כזו או אחרת והשתתפתי בתחרות או שתיים (או יותר..) לא הייתי מוכן להיכנס איתו לרכב.  בשום מחיר שבעולם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

 

להיות אוהד - סיכום מחזור 9
say it ain't so, joe

6 Comments

מנחם לס 9 בנובמבר 2011

זה טרוף כל העסק הזה. אני יודע שבמפלצות הללו במהירויות האלה הבעייה היא ליצור אירודינמיקה שתחזיק את ה"המכונית" על הקרקע, ושלא תתחיל לעוף.

קורא אדוק 9 בנובמבר 2011

מעולה!

MOBY 9 בנובמבר 2011

לי זה נשמע כמו נסיון להזדכות מהעולם.
או נסיון לחזור בזמן

עפר ויקסלבאום 9 בנובמבר 2011

לא דרך רעה למות, לחולה הגה בן שמונים…

Cabrio 10 בנובמבר 2011

העלית נקודה… ;)

דובי מילר 9 בנובמבר 2011

משום מה שיאי המהירות נתפסים כמשהו מאד נחשב, מאד עילאי בקרב חוג מסוים של מתחרים, מעין מעגל סגור של "משוגעים".
אני זוכר כאשר ביקרתי לפני מספר שנים במוזיאון בדונינגטון-פארק אחת ממכוניות שבירת השיאים עמדה שם על בימת כבוד !

Comments closed