פורמולה בטר פלייס

בימים האחרונים אי אפשר היה לפתוח עיתון או אתר חדשות מבלי להיתקל בחדשות הכל-כך צפויות על סגירתה של חברת בטר פלייס, החברה שכנראה הקדימה את זמנה בכל הקשור לענייני תחבורה ושינוע, של שימוש בחשמל במקום מנוע "רגיל" בכדי להזיז אותנו בני האדם, ואני ממש לא רוצה להיכנס לענייני הניהול הכלכלי של החברה הזו כי אני לא מבין בזה, בכלל.

Formula-E-4

במקום אחר, קצת רחוק מכאן, במקום מתוקן יותר מבחינה מוטורית וספורט מוטורית חושבים צעד אחד קדימה, בדיוק כמו שי אגסי והמיזם שלו אלא ששם הכוונה שכל העניין הזה ישרוד. מהר מאד בהתאחדות הספורט המוטורי העולמית, ב-fia, הבינו כי העתיד שייך לחשמל והחליטו לפתוח סדרת מירוצים חדשה, חשמלית/אלקטרונית. יש הרבה פוליטיקה בהחלטה של פתיחת סדרת מירוצים חדשה, במיוחד כזו ולכולם ברור שלמרות שהספורט המוטורי אמור להיות רועש ומזהם, פני הדברים על כדור הארץ משתנים ולכן חשוב שגם הספורט המוטורי יהיה שם, אחרת לא יהיה.

הספורט המוטורי העולמי סובל בשנים האחרונות מעימותים (מוצדקים או שלא, לא נכנס לזה עכשיו..) עם ארגוני הירוקים באירופה. במדינות מסויימות הוחמרו תקנות לשמירה על איכות הסביבה, מה שגרם לקיצוץ בשעות של שימוש במסלולי מירוצים וגם בהגבלה של קיום מירוצי מכוניות ואופנועים בשטחים שונים, גם בגלל זיהום אויר וגם בגלל שמירה על סביבה ירוקה, שתישמור על כדור הארץ שלנו.

בהתאחדות הספורט המוטורי החליטו לקפוץ על רעיון מהיר, לפני שיגיעו הגבלות ואז לא תהיה להם ברירה ויצאו בהכרזה פומבית על פתיחת סדרת מירוצים "ירוקה" פורמולה-e. סדרה זו אמורה להתחיל בעונת 2014, כלומר יש עוד קצת זמן להתארגנות. מכיוון שמדובר בארגון מירוצים ללא בעיות של זיהום אויר או רעש החליטו ב-fia לקיים את המירוצים עצמם בתוך ערים גדולות ומרכזיות בעולם, מירוצי רחובות. עשר קבוצות מירוצים יוזמנו לרכוש מקום בסדרה הזו, כל קבוצה תכניס לכך שני נהגים וכך יווצר גריד של 20 מכוניות, נשמע נחמד עד לכאן.

זהו, שנשמע זו חלק מהבעיה. אנחנו, כחובבי ספורט מוטורי הורגלנו שחלק מהחוויה של מירוצי מכוניות היא הרעש, המוזיקה הבוקעת ממנועי המכוניות וגורמת לנו לויברציות נעימות בכל הגוף (ככה זה אצלי לפחות, לא יודע מה אתכם..). המכוניות בפורמולה "בטר-פלייס" ישתמשו במנועים חשמליים שינפקו משהו באזור 220 kw, תהרגו אותי אבל אין לי מושג כמה זה באופן יחסי להספק של מנוע פורמולה-1 למשל…

בחירה בשם פורמולה-e לא היתה מקרית:- This new championship is called FIA Formula E. E stands for Environment, for Exciting, for Energy, for Entertainment… for Electric.

לוקאס די-גראסי, בעברו הקרוב נהג פורמולה-1 מברזיל, שטעם דבר או שניים על מסלולי המירוצים נבחר לשמש כנהג הפיתוח של מכונית המירוץ הראשונה בה יעשה שימוש. הרושם שלו לאחר מבחנים שערך היו טובים, נכון, הוא מחוייב למי שמשלם לו כסף בסופו של דבר ובכל זאת, הוא נהנה. הוא טוען שתגובת המנוע טובה, לא יודע מה קורה במכוניות הרנו של בטר-פלייס, נמנעתי מלדגום אחת, עדיין לא מדברת אליי באופן ישיר הטכנולוגיה הזו, ימים יגידו אם זה יגיע גם אליי. בינתיים נותר לי להתרשם ממה שהוא מספר וזה בעיקר מה אין. אין רעש, לפחות לא רעש של מכונית מירוץ, ספק ברצינות ספק בצחוק מציין די-גראסי כי עכשיו ניתן לשמוע את חריקת הצמיגים שעושים את העבודה אל מול האספלט, את הרוח שמנשבת על הקסדה, נחתכת על המבנה של המכונית ובעיקר ניתן יהיה לשמוע את הקהל, אני רק מקווה שהוא מתכוון לצהלות הקהל ולא שריקות בוז…

מתי שוק השחקנים הוא באמת שוק
הקבוצה מהעיר הנחמדה בגרמניה

9 Comments

Amir A 28 במאי 2013

מה דעתך לרשום פטנט ביחד? אוזניות אלחוטיות שיחולקו לצופים במירוצי הפורמולה E. האוזניות האלו יתקשרו עם המכוניות החשמליות ומי שיחבוש אותן ישמע צלילים של מנוע אמיתי בהתאם להתנהגות המכוניות (תאוצה, האטה, וכדומה). אפשר כמובן לצרף גם מיכל קטן שיספק את הריח הרלוונטי. האמת שזה רעיון פשוט ובר ביצוע בטכנולוגיה שקיימת היום.

דובי מילר 29 במאי 2013

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות…

Amir A 29 במאי 2013

לצחוק. כל הדרך אל הבנק.

גלן 29 במאי 2013

like

סתם אחד 28 במאי 2013

במכוניות החשמליות הרגילות מתכננים להוסיף רמקולים מיוחדים
שכן יעשו רעש של מכונית, כדי שעיוורים ידעו שהמכונית מתקרבת. אפשר לעשות את זה גם במכוניות מירוץ.

אילון 29 במאי 2013

220kw זה 295 כ"ס

דובי מילר 29 במאי 2013

תודה

רועי מ 14 ביוני 2013

הם לא הקדימו את זמנם.
הם דפקו אתעצמם בזה שהם מכריכים אותנו להתחבר למטען שלהם. במקום שכל אחד יכול להתחבר בכל מקום, הם הפכו אותנו לשבויים שלהם. הם בנו מערכת תשתיות וזה לא תפקידים.
הם מכריכים אותך לנוע בנתיב מסויים. אם לא? אתה לא יכול להגיע ליעד. גם טווח הנסיעה קצר מידי. בקיצור רכב חשמלי יש ביולם לא בשיטה שלהם.

Comments closed