מבחנים? בשביל מה זה טוב…

תארו לכם מצב כזה- קבוצת כדורגל מהדרך הבכיר באירופה, בואו ניקח שם דימיוני, נגיד…ברצלונה, מתחרה בטופ שבטופ, בונה סגל ימים רבים לפני שהעונה שלה מתחילה, מגבשת צוות מאמנים, שחקנים ועוברים לעבוד על שיטת משחק, טקטיקה, אסטרטגיה ומה שביניהם, מתארגנים לעונת הכדורגל שכביכול מתחילה (תזכרו, סיפור דימיוני) משחקי אימון נגד קבוצות שכונתיות, מחנה אימונים פה ושם, מעלים את רמת המשחק ומשחקים גם נגד קבוצות טובות יותר ומגיעים לפתיחת העונה בכושר טוב, בסופי שבוע קורעים את היריבים ואמצע השבוע מדי יום אימון או שניים, על המגרש, בחדר הכושר, ובאמצע תדרוכים וכו', נו אתם יודעים איך זה.

Caterham-F!-Formula

עכשיו קחו את כל הסיפור הזה ושימו אותו בעולם הפורמולה-1. המקבילה של ברצלונה יכולה להיות רד-בול, פרארי או לוטוס, לא משנה איך תקראו לה ואיזו תלבושת תשימו על המכונית, המצב דומה. בכל קבוצת מירוצים יעבדו קשה עמוק בתוך העונה הקודמת בכדי להכין את המכונית הכי טובה לעונה הבאה, ינסו לבנו צוות מהנדסים, מכונאים ואת המסי והרונאלדו שלהם, צמד נהגי המירוצים הכי טובים או הכי נכונים שהם חושבים שצריכים לשבת במכוניות בכדי להצליח.

מגיעים הימים הגורליים של טרום העונה וכל הקבוצות ניצבות במסלול כזה או אחר שנקבע על ידי ההתאחדות, עורכות ימי מבחנים מרוכזים- צמיגים, אוירודינמיקה ושאר הירקות שמהן מורכבת המכונית נבחנים באין-ספור הקפות על ידי נהגי המבחן וגם על ידי הנהגים של הקבוצה, אלו שיתחרו בהמשך העונה. ימי האימונים מוגבלים, זמן המסלול מוגבל ולמעשה חייבים לחשב הכל מראש ולנצל עד תום את הזמן והמשאבים היקרים.

0_285_427_http-__offlinehbpl.hbpl.co.uk_news_OWM_1B4B3092-AF76-051C-4064B3BE0A803F23

היום הגדול מגיע, הקבוצות מזנקות למירוץ תחילת העונה, מנצח מי שמנצח, מפסיד מי שמפסיד, הכותרות משתוללות משמחה או מעצב, סיפורים ותירוצים למכביר. נגמר הסופ"ש ובימים שלמחרת, בעוד שחקני כדורגל/כדורסל וגם דמקה יערכו אימון על מגרש המשחקים שלהם, קבוצות הפורמולה-1 אורזות ציוד לקראת המירוץ הבא. מירוץ רודף מירוץ, הגעה ממסלול למסלול. רגע, מה עם אימונים..?

אז זהו, פה הבעיה. ימי האימונים/מבחנים של קבוצות ונהגי הפורמולה-1 מוגבלים בטענה רשמית של שמירה על תקציב, למנוע בזבוז כספים. נהגים לא מבלים בימי אימונים על המסלול, אסור להם. ישנה הקצבה מסודרת שרק בימים האלו מותר לקבוצות להיפגש על המסלול לסדרה קצרה מאד של אימונים, לנסות לשפר מעט את המצב, מה שלדעתי הוא עניין ממש מגוחך.

כיצד אפשר לבקש מספורטאי להתחרות ועוד במה שנחשבת הקטגוריה הבכירה בספורט המוטורי, ולא לאפשר לערוך ימי אימונים והרבה. נכון, יש סימולטורים ויש תירוצים כאלו ואחרים לגבי עיגול פינות ובכל זאת, אלו פשוט שטויות. כל כך הרבה כסף מסתובב סביב הספורט הזה ודווקא בדבר אולי הכי חשוב שיש, חוסכים, באימונים. קבוצות רבות למעשה נמצאות במעין חוסר וודאות בכל הנוגע לפריטים מסוימים במכונית ומחכים לשעת האימון הראשונה בסוף שבוע של מירוץ, בכדי לדעת אם זה הדבר הראשון.

אני מנסה לחשוב על כך שיבקשו מליונל מסי, מה יבקשו, יחליטו שאסור לו להתאמן עם כדור על מגרש כדורגל. לך תשחק בפיפ"א 2013, יגידו לו, אסור לך להתאמן על אמת. כושר ? תעשה ב-wii…

העניין עלה במוחי שוב, בזמן ריצה כמובן, לנוכח עניין מבחן הצמיגים שערכה קבוצת מרצדס, כאשר ההשלכות שלו עדיין לא ידועות. חייבים לדעתי לפתוח את עניין ימי האימון בפורמולה-1. לאפשר לנהגים ולקבוצות הרבה יותר חופש. הרי עניין הכסף תמיד ישחק תפקיד בספורט הזה. מי שעשיר ישאר כזה ואף יתעשר ומי שעני…נו הבנתם. רוצים לקזז עלויות, שיערכו את ימי האימון שיום שלאחר המירוץ, במסלול בו הם נמצאים, ביומיים לפני המירוץ, לא בעיה למצוא פתרונות, הכל עניין של גמישות ורצון וכסף…

הטורניר לזכר טל: יאללה בוריס!
זכינו לשידור חוזר של עלי פרייזר

6 Comments

7even 19 ביוני 2013

אם מרות נערך לפעמים שבוע אחר שבוע, מברזיל למלזיה,, ממלזיה לנורבורגרינג, מגרמניה לאוסטרליה ומאוסטרליה למונקו.
האם זה משאיר בכלל זמן להתאמן בהנחה שצריך להטיס את כולם, להטיס את המכוניות, ולדאוג לכל הלוגיסטיקה העצומה הכרוכה מסביב לעניין?

פאקו 19 ביוני 2013

האיסור להתאמן הוא מטעם הקבוצות, או מטעם מי? כי אם זה מטעם הקבוצות, אז עם כל קשיי התקציב והלוגיסטיקה, אמור להיות להם אינטרס לאמן את הנהגים ואת הרכבים כדי לנצח, הלא כן? לא כל כך מובן לי העניין.

בני תבורי 20 ביוני 2013

כסף…נשמע מוכר. האם הבעיה עם הכסף היא שאין? או שמא הגרידיות של העוסקים בענף מכתיבה התנהלות שגויה? במילים אחרות: צריך עוד ספונסרים או מנהלים ישרי דרך?

דובי מילר 20 ביוני 2013

הבעיה היא כאילו הכסף.
ולמה כאילו ? מכיוון שמי שאחראי על הפורמולה-1 מעדיף להרוויח כסף בקיומם של עוד 2-3 מירוצים בעונה מאשר לאפשר במקום זה עוד 2-3 ואפילו יותר של ימים מרוכזים של אימונים.
נהגים היום מסתמכים על סימולטורים יותר מאשר על נהיגה אמיתית.
אז נכון, גם טייסי קרב עושים את זה והרבה ובכל זאת, כמה רחוק שסימולטורים לא יקחו את זה, זה עדיין לא הדבר האמיתי.

rift platinum 26 ביוני 2013

I adore these rift platinum http://www.mmogm.com/rift/. they may be so fashion and good. Absolutely well worth each penny

ניר 27 ביוני 2013

אפשר לעשות מבחנים בזול – מייד אחרי שמסתיים מרוץ. זאת אומרת למחרת היום.
זה היה בעבר.

Comments closed