משעמם, אז מחליפים כסאות

סבסטיאן ווטל ממשיך לדהור ולשפר את הסטטיסטיקה האישית שלו בדפי ההיסטוריה אבל נראה כאילו לאף אחד כבר לא אכפת. את כולם כיום בפורמולה-1, בתוך הקבוצות ובעיקר את חובבי הספורט, אנחנו בעצם, עסוקים במשחק הכסאות לקראת העונה הבאה, איזה נהג ינהג באיזו קבוצה, כאילו אין לנו בעונה הבאה מכוניות חדשות לחלוטין, מפרט טכני שונה וצמיגים שבטח יגמרו עוד לפני הזינוק.

Spanish Formula One Grand Prix: Qualifying

לכל מי שמצמץ בתקופה האחרונה או נרדם על הכורסא בגלל עוד ניצחון של האלוף הגרמני, הנה תקציר קטן, לא מחייב ואולי לא מדוייק כי בכל רגע המוסיקה עשויה להיפסק ולך תדע מי יישאר ללא מקום ישיבה. קימי רייקונן, שהיה איש המפתח בשוק הנהגים, הספיק לעזוב את לוטוס המתנדנדת ולחתום בפרארי, לגרום להרבה זיעה אצל פרננדו אלונסו מתחת לכפפות. לאחר שהבטיח את החוזה שם, הלך האייסמן לסדר בעייה שיש לו בגב, ניתוחון שיגרום לו להחמיץ את המשך העונה, לא שנשאר עוד הרבה מדי. לוטוס לא נותרו הרבה זמן ללא נהג פיני והחתימו את הייקי קובליינן כמחליף. החתמה קצת תמוהה בהתחשב בעובדה שהוא לא ראה מסלול לאחרונה, אבל זה כבר עניין שלהם. קובליינן עדיין חתום ב-קיטרהאם, כן, זו שהייתה עסוקה במריבה עם לוטוס סביב עניין השימוש בשם לוטוס, אבל כנראה שכסף פותר הכל, בהצלחה לקובליינן.

מקלארן הודיעו ממש אתמול כי סרחיו פרז יעזוב בתום העונה הראשונה והיחידה שלו בקבוצה והחתימו במקומו את קוין מגנוסון הצעיר, הבן של יאן. כן, עוד בן של, בפורמולה-1, מעשה אבות סימן לבנים ואני רק מקווה שהוא יצליח מעט יותר מהאבא שלו. פרז הגיע למקלארן מקבוצת סאובר כהבטחה גדולה, גדולה מאד, במיוחד לאחר עונה הנהדרת בשנה שעברה. הוא לא הצליח לעמוד בקצב של ג'נסון באטן ובתקופה האחרונה היו כבר יותר מדי שמועות על כך שזה פשוט לא זה, הכתובת הייתה על הקיר והיא לא נמחקה. חבל, לטעמי היו צריכים לתת לכישרון המקסיקני עוד עונה, לא יתכן שמי שהבריק בסאובר ונתן יופי של תצוגות נהיגה, פתאום שכח לנהוג. קורה שנהג לא מסתדר עם מכונית או עם קבוצה, קורה שהעסק לא דופק טוב מההתחלה, תנו לחיות לחיות.

החדשה הגדולה של השבוע היא ההחתמה של פליפה מאסה בוויליאמס. הברזילאי שהועזב מפרארי בעקבות החתמתו של רייקונן, ינסה לחדש את ימיו בקבוצה האנגלית, גורם להרבה מחשבה לאן הקריירה שלו הולכת ולאו הקבוצה עצמה מתקדמת. למאסה זו אולי הזדמנות אחרונה להוציא משהו מהפורמולה-1, לצאת מהקרקס הזה עם טעם טוב בפה. לא צריך לפתח ציפיות יותר מדי מכיוון שוויליאמס עצמה מדשדשת, אבל אולי שם מאסה ימצא לעצמו מעט שקט, פחות לחץ ויוכל ליהנות. הוא יכול רק להרוויח מהמהלך מכיוון שהם במצב כל כך נמוך, יכולים רק לעלות למעלה. יצליח, ההצלחה תיזקף לזכותו, לא יצליח, יגידו שהמכונית ממילא לא שווה הרבה. חסרה לי קבוצת וויליאמס בצמרת, זה עושה טוב.

יום ראשון בערב כולם נפגשים באוסטין, טקסס באחד המסלולים המלהיבים של השנה ואני אשב לצידו של בועז באולפן ואנסה לא לדבר שטויות, תבואו, יהיה כייף.

"תשירי לו יום הולדת שמח מרלין מונרו סטייל"
דברים שלמדנו בשבוע 10

3 Comments

ש. בן ד. 14 בנובמבר 2013

דובי,
איזו משמעות יש לחילופי הכיסאות האלה לעובדה שהמכוניות הולכות להיות אחרות לגמרי בשנה הבאה? אתה רואה נהגים שישתפרו/ ירדו ביכולת לאור השינוי?

דובי מילר 14 בנובמבר 2013

אני תמיד טוען שמי שנהג טוב, או מעולה לצורך העניין, ישאר כזה ולא משנה באיזה רכב ינהג, גם אם זה סוס ועגלה או סוס-נדנדה.
אבל וזה אבל גדול, תמיד יש מצב שבו נהג מסויים "מסתדר" טוב יותר עם רכב מסוג אחר, בעיקר בעניין של כוונון שילדה או מנוע מסוג אחר, בעל הספק אחר.

קשה לנבא אם נהג מסוים ישתפר, בטח שכעת, בעקבות השינויים כי אנחנו לא ממש יודעים עד כמה המכוניות יהיו טובות ואיזה קבוצה תהיה נותנת הטון.
חשוב לזכור כי אנחנו במצב שבו כולם מתחילים "כאילו" מחדש.

ש. בן ד. 14 בנובמבר 2013

תודה.

ד"א קראתי עכשיו (באיחור רב) את הפוסט הקודם שלך ורציתי לציין משהו – ממציא הכדורסל ג'יימס נייסמית היה המתנגד הגדול ביותר של הוספת הכדרור למשחק מכיוון שהיה בטוח שזה יהרוס את המשחק…

Comments closed