בסופו של דבר הכל עניין של חשיפה…

עיתוני ואתרי הספורט המוטורי בעולם, וגם כאלו שעוסקים רק בחדשות, התמלאו ביומיים האחרונים בכתבות או אזכורים לכך שקבוצת וויליאמס מצאה לנכון להחתים נהגת, אישה, בכדי לשבת ליד ההגה של מכונית הפורמולה-1 שלהם, כנהגת מבחן באימוני יום-שישי, בשני מירוצי גראן-פרי במהלך עונת 2014. החיוכים אצל כולם והחגיגיות שבעניין גרמו לכולם לרוץ ולפתוח בקבוקי שמפניה עוד בטרם סוזי וולף אפילו נכנסה למכונית, ואותי? אותי זה מעצבן.

Susie-Wolff01

פורמולה-1 זה עניין של כסף, הרבה כסף וכסף זה שם המשחק. את הכסף שאמור לממן את המשחק הזה של העשירים או אלו שיכולים להרשות לעצמם, מביאות הקבוצות ממספר מקורות כאשר המכנה המשותף לכולם, פחות או יותר, כולם רוצים לקחת חלק במשחק הזה בתמורה לחשיפה שיקבלו, לכמות הפרסום שהמותג יקבל וכמובן הקישור לספורט המהיר הזה עושה רק טוב לכולם.

ספורט מוטורי הוא אחד מענפי הספורט הבודדים שבו אין הבדל למין הספורטאי כאשר הוא מתחרה. מה שקובע בסופו של יום זה השעון וכמה אתה מהיר על כל מסלול נתון, זה הכל. אף אחד לא בודק מה נמצא מתחת לקסדה ולסרבל ובטח שלא בין הרגליים, זה לא חשוב ולא מעניין, לפחות ככה מציגים את זה. תהיה טוב, תהיה שם, לא תהיה טוב, הבא בתור, אין יותר פשוט מזה.

להתחרות במירוץ פורמולה-1 זה חלום של הרבה אנשים בעולם, של הרבה ילדים שרואים מדי יום ראשון פעם בשבועיים עשרים וכמה נהגים מתחרים במשך כמעט שעתיים ובסופו של דבר הגרמני חוצה ראשון את קו הסיום, חלום. כולם רוצים לשבת בתוך מכונית צרה, להרגיש את הדפנות סוגרות עליך, את חגורות הבטיחות, הרתמות, לוחצות על הכתפיים, מצמידות לכסא הקשיח, את הקסדה שסוגרת את הראש ומכניסה לסוג של קלאסטרופוביה, הכפפות על הידיים שאוחזות בהגה הדוקות ונוחות והריח, והרעש, המוזיקה, לא צריך יותר מזה.

בכדי לשבת במכונית פורמולה-1 צריך שיהיה לקבוצה כסף והרבה מהנהגים, הצעירים לפחות, צריכים להביא את הכסף הזה "מהבית", להביא אותו איתם כאשר הם מתקבלים לקבוצה, כלומר הם אלו שצריכים לחפש את הספונסר שיהיה מוכן לשפוך כמה מיליונים טובים בכדי שהם יוכלו להגשים את חלום הילדות שלהם ולשחק בהגה ובדוושות. עבר הזמן שהספיק להיות הנהג הכי כשרוני, שמנצח בכל סוף שבוע בקטגוריות הנמוכות- מקארטינג ועד איזה single-seater בכדי שאחד ממנהלי הקבוצות ירים טלפון ויחתים על חוזה קורץ, היום צריך להביא כסף מהבית, והרבה.

סוזי וולף הוחתמה בקבוצת וויליאמס והכותרות צעקו שלראשונה מזה שנים רבות אשה תשב ליד הגה של מכונית פורמולה-1 במבחנים רשמיים, אימונים בסוף שבוע של מירוץ גראן-פרי ותהיה למעשה חלק בלתי נפרד מהצוות, מהקבוצה, איזו חגיגה, איזו שמחה וששון ואני אומר – ב ו ל ש י ט !!!

סוזי וולף הבריטית הוחתמה בוויליאמס רק מסיבה אחת פשוטה- בגלל שהיא אשה, נהגת, שתמשוך כותרות ופרסום עבור קבוצת וויליאמס והספונסרים שלה ןבטח לא בגלל היכולות שלה ליד ההגה. אין לי שום דבר כנגד הגברת זאבי, לא נפגשנו מעולם ויכול להיות שהיא מאד נחמדה אבל, וזה אבל גדול, אין לה שום הישג מרשים ליד ההגה לאורך השנים, משהו שמצדיק את הכנסתה למכונית הזו.

בקבוצה ידעו שההחתמה שלה תמשוך הרבה תקשורת ותיצור הרבה רעש ובלגן, תמשוך אש חיובית וזה מה שהם רצו. הרי איש חכם אמר כבר פעם שכל פרסומת היא פרסומת טובה ופרנק וויליאמס, בעל הקבוצה, עשה בדיוק את הדבר הזה. הוא לא באמת מצפה שהיא תצליח בזמן המסלול שיש לה, להביא תוצאות כאלו ואחרות וזה גם לא ממש ישנה לו, מה שישנה זה שהספונסרים שלו יקבלו חשיפה, הכסף יצדיק את עצמו, כי כבר ביומיים האחרונים, תפתחו כל אתר ספורט מוטורי ותראו כמ חשיפה הם קבלו, וכל זה בעבור מה? בעבור הכסא שמשפחת וולף קנו בקבוצה.

סוזי וולף נשואה למר טוטו וולף, מי שהיה עד ממש לא מזמן חבר מן המניין בצוות המוביל של קבוצת וויליאמס ועבר רק בשנה האחרונה לקבוצת המירוצים של מרצדס, כן, זו של המילטון ורוזברג. קבוצת וויליאמס החלו להשתמש במנועי מרצדס וכן, אני מניח שכבר הבנתם שהכל חלק מעסקה מעניינת שנרקחה שם ושאף אחד לא ינסה להתחבא ולספר סיפורים. לא, לא בדקתי עובדות וגם זה לא חשוב כרגע. סוזי וולף כלולה, תרצו או לא תרצו, בעסקת המנועים שנרקחה בין מרצדס (וולף) לבין וויליאמס, כולם מחויכים ומרוויחים אז זה בסדר.

כתבתי שכסא בפורמולה-1 הוא כסא יקר והמקרה של סוזי וולף הזכיר לי משום מה, מבלי לפגוע בהישג, בהשתתפות של חנוך ניסני, כנהג מבחן בקבוצת הפורמולה-1 של מינארדי בגראן-פרי ההונגרי לפני מספר שנים. חנוך נדרש לעמוד כמובן במבחנים מוקדמים ולהוכיח יכולת בסיסית שתראה שהוא יודע מה הוא עושה ליד ההגה ולא מסכן את הסובבים אותו בזמן שהוא מגשים את החלום היקר שלו, הוא שילם כסף יקר והקבוצה זכתה לתזרים יפה לקופתה, כולם הרוויחו.

לצערי, סוזי וולף נבחרה לתפקיד בגלל שהיא אשה, דוגמנית, חפץ ולא בגלל היכולות שלה ליד ההגה. דווקא בספורט שבו יש שיוויון הזדמנויות לכל אחד, ללא הבדל מין או צבע, בחרו לקחת את הנהגת הבריטית החביבה ולהשתמש בה כמודל לפרסומת, להשתמש בה כדוגמנית-על ולא יותר מזה. סוזי וולף עצמה נהנית וזה אני בטוח, היא מגשימה את החלום שלה ושל עוד הרבה כמוה- נשים וגברים, אבל בואו נודה על האמת, אם היא היתה גבר, היא לא היתה מקבלת את הכסא הזה, אפילו לא את ההזדמנות לשלם עליו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

משחק עונה עלק
לקראת מרתון תל אביב

23 Comments

D! בארץ הקודש 25 בפברואר 2014

יפה.

D! בארץ הקודש 25 בפברואר 2014

ואחרי שזה נאמר

אין לי הבנה וידע במירוצים ובטח שלא בניואנסים הדקים שלו. השאלה היא (גם) האם שוויון ההזדמנויות הזה באמת מתקיים.
במקרים אחרים (כמעט בכל ספורט מוביל) כסף הוביל לשיתוף צבעוניים בספורט שהיה קודם לבן (ז"א – השאיפה להשגים ספורטיביים ששווים כסף הייתה יותר חשובה מהצבע של בן האדם כדי לכל הפחות לתת הזדמנות ראשונה. ואם אני לא טועה דווקא הראשונים אף פעם לא היו הכי טובים שהיה לצבע הדחוי להציע).

דובי מילר 25 בפברואר 2014

אין פה עניין, לטעמי, של שוויון הזדמנויות אלא ניצול ציני קר של גוף האישה, במקרה זה של היותה של סוזי וולף אישה, לטובת החשיפה והפרסום.היא זכתה לזה אך ורק בגלל עצם הידיעה שהתקשורת תגיע, ועובדה שהיא הגיעה.
בספורט המוטורי יש יופי של שוויון הזדמנויות, לאף אחד לא באמת משנה, בקטגוריות הנמוכות, באם אתה גבר או אשה, כל עוד תנצח במירוץ.
אף אחד לא מונע בשום מצב כניסה של נשים לתחום וכולם מתחרים בתנאים שווים, שוויון ההזדמנויות קיים בבסיס ולא צריך ליצור אפלייה מתקנת בכדי לתת לנשים להוכיח את עצמן.

וולף עצמה מגשימה חלום ואין לי בעיה עם זה.
הטענה העיקרית שלי שנהג, גבר, במצבה, לא היה מקבל את כמות החשיפה והיא הוחתמה אך ורק בשביל זה.

לאורך השנים היו נשים בספורט המוטורי שהוכיחו את עצמן, בזכות היכולת ליד ההגה והדוגמה הבולטת היא מישל מוטון הצרפתיה באליפות העולם בראלי שהיתה נהגת רשמית של קבוצת אאודי וכמעט זכתה באליפות העולם, כנגד תותחים דוגמת וולטר רוהל וסטיג בלומקוויסט.
אף אחד לא החתים אותה בגלל שהיא אשה אלא בגלל שהיא פשוט ידעה לנהוג.
לא כך במקרה הזה…

D! בארץ הקודש 25 בפברואר 2014

קודם כל, דובי, תודה על הפירוט.

התחלתי ואמרתי "יפה" כי זה אכן יפה לדעתי שאתה קם נגד משהו שהרבה יותר קל ללכת ביחד איתו ולא כנגדו.
כמו שאמרתי – אני לא מבין בספורט הזה ולכן מקבל את עמדתך שאכן יש שוויון. אם יוצאים מנקודת המוצא הזו כל הצדק איתך.
באם לא – אז הניצול הזה שלה יכול להוביל לכניסה עתידית של מתחרות אחרות. כמו שההחתמה של הומו מזדקן על חוזה לעשרה ימים יכולה להיחשב כניצול (וגם הוא נהנה ממנו) אבל להוביל לכך שבעתיד יהיה קל יותר למוצהרים לקבל חוזה שלם ולא מקוצרר.

בכל מקרה – אנחנו מסכימים

רני 26 בפברואר 2014

דובי אתה טועה בענק.

הטיעון ״לא צריך אפליה מתקנת הרי אישה זו וזו הצליחה וזו הוכחה ששוויון ההזדמנויות מתקיים״ היא הישנה והשחוקה ביותרבספר המתנגדים לאפליה מתקנת. כפי שאותך מרגיז שנהגת עם כישורים פחותים משל אחרים, התרגזו בעשורים האחרונים אלפי גברים שלא זכו במשרות למרות כישורים עדיפים מוכחים. מסתבר, או ככה חושבת החברה ומחוקקת בהתאם, שהמטרה מצדיקה את הפגיעה שללא ספק נגרמת לפרטים. מה שבאמת מרגיז זה שהכסף קנה לה את מושב הנהג ומן הסתם היית באותה תחושת אי צדק אילו היה מדובר בבן של טוטו ולא באשת חיקו.

דובי מילר 26 בפברואר 2014

הטענה העיקרית שלי היא שבאם נהג גבר היה מבצע את המבחנים הללו (ויש רבים כאלו) והיה בעל כישורי נהיגה זהים לאלו של סוזי וולף (שבלשון המעטה, לא ראויה להיות שם..) – הוא לא היה זוכה לכזה אזכור בתקשורת, בטח שלא בעיתונים ואתרים "רגילים".

לא מעצבן אותי כלל עניין הכסף בנוגע לקניית הכסא, גם ניקי לאודה, שלוש פעמים אלוף עולם, קנה לעצמו כסא בפורמולה-1 בתחילת הדרך, בקבוצת BRM.

גל ד 25 בפברואר 2014

גדול, הקטע הזה עם השוויון הזדמנויות.

matipool 25 בפברואר 2014

צודק , אבל אין מה לעשות . ככה העסק עובד בכל מקום .
קשרים , פרוטקציות , תן לי ואתן לך , הון , שלטון ואם אפשר – גם נשים יפות ( לא יודע אם יצא לך לקרוא את הטורים של אלדד יניב שמתפרסמים בתקופה האחרונה כל יום שישי ב"וואלה" . מדהים אותי איך הם לא עושים הרבה יותר רעש ופיצוצים . ( כמעט ) כולם זונות שם למעלה ) .

דובי מילר 25 בפברואר 2014

האמת שלא יצא לי לקרוא את אלדד יניב, בטח רצתי…

בכל מקרה, אני ממש לא אוהב גישה של – אין מה לעשות… תמיד יש מה לעשות…
במקרה הזה ספציפית- הייתי שמח לשמוע מה יש לפמיניסטיות להגיד, לאחר שיירגעו מהחשיפה של וולף…
אגב, שיהיה ברור, אין לי שום דבר אישי נגדה…

matipool 25 בפברואר 2014

הגישה של "אין מה לעשות" היא פשוט גישה מציאותית של אדם בעשור החמישי של חייו .
התלהבות הנעורים , הרצון לשנות , האמונה שאפשר לשנות די עברה לי ( למרות שתבקופת המחאה החברתית האמנתי ורציתי מאד ) . פעם עוד האמנתי בפוליטיקאים שיכולים לשנות . היום אני לא מסוגל לראות אותם ונמנע מכל המוספים האקטואליים בסופי שבוע .
אסקפיזם זה הדבר . צר עולמי כעולם נמלה . שיהיו בריאים וטובים האנשים שמסביבי ושליברפול תצליח ותרגש . לא רוצה הרבה יותר מזה ( אולי להרוויח יותר כסף שיאפשר לי לעשות יותר דברים שאני רוצה ולהיות פחות בחרדות במדינה הקשה שלנו ) .

שחר ד. 25 בפברואר 2014

דובי,

ראשית, אני מאד מסכים עם הפוסט שלך – זאת בדיוק המחשבה שעברה לי בראש. עם זאת, אני חושב שעובדת היותה אישה משנית בסיפור הזה, אם זה היה הבן שלו ולא אשתו גם הוא היה מקבל את המקום (למרות שבהחלט יש תוספת פרסום מהנושא).

לגבי הפמיניסטיות – לצערי, מעולם לא שמעתי פמיניסטית אחת יוצאת נגד דברים מסוג אלה וזה מה שלדעתי מנציח את בעיית חוסר השוויון (והדוגמה האחרונה בנושא היא שירות הנשים בוועדות השוויון בנטל).

משיח 25 בפברואר 2014

הניתוח שלך מדוייק,
רק לא הצלחתי להבין מה מרגיז אותך בסיפור? נשמע כמו WIN WIN לכולם

דובי מילר 25 בפברואר 2014

אנסה להסביר שוב מה מרגיז-
אם גברת וולף היתה מר וולף, כל הסיפור שלה לא היה זוכה אפילו לשורה בעיתון…

יואלזיניו 25 בפברואר 2014

גם אני לא מבין מה הבעיה. אתה מדבר על שוויון הזמניויות. אם יש גבר שיכול להביא לוויליאמס כסף ופרסום כמו סוזן וולף, הוא יקבל הזדמנות שווה. הרי אתה אמרת שהם בעסק כדי להרוויח.

דובי מילר 25 בפברואר 2014

להרוויח כן, לא על חשבון הספורט שבעניין או לא על חשבון הכישרון.
הרי ברור לכולם, או לפחות לי, מדוע היא נמצאת שם…

שגיא 25 בפברואר 2014

אותי מפתיע שעד היום עוד לא ראינו נהג שהוא גם איזה בן של שיח מולטי-מיליונר …שיכול רק עם הכסף "של אבא" (ואולי גם דלק חינם)להביא יותר מכל נהג אחר שמביא מהספונסרים המרובים שלו ???

וכמו שאמרתה עד דעתך על חנוך ….עם היא מביא כסף ומנוע (למרות שהמנוע שלה שונה ) ופרסום ונקווה שהיא לא מסכנת אף אחד … אז שאפו !!!

אחרי הכל נהג מבחן הוא יותר לנהיגה במופעי רחוב וטסטים לאוטו …שלזה לא צריך להיות הכי מהיר .

דובי מילר 25 בפברואר 2014

לא מפתיע כלל שאין עדיין נהג שהוא בן של שייח, הסיבה הפשוטה היא שמירוצי מסלול פחות מפותחים במדינות הללו ועדיין עתודה מספיקה, אבל גם זה עניין של גג חמש שנים, כי מסלולים כבר יש וגם סדרות מירוצים פופולריות כבר מתקיימות שם.
בראלי לעומת זאת, יש כבר נציגות הולכת וגדלה של נהגים כאלו, וכן, בעיקר בגלל הכסף הם מקבלים כסא בקבוצות רשמיות.

חובה להבדיל בין נהג מבחן שעושה "מופעי רחוב" לכאלו שכבר משתתפים באימוני הבוקר של ימי שישי בסופי השבוע של הגראן-פרי.
אתה כבר אמור כן לנפק נתונים לקבוצה, סט-אפ כזה או אחר, כי זמן מסלול הוא זמן יקר, אבל, לפעמים קבוצה מוכנה להקריב על "מזבח" הפרסום, גם זמן שנחשב איכותי.

איציק 25 בפברואר 2014

שיוויון הזדמנויות זה מהשפה אל החוץ כי בפועל זה 100% גברים. כלומר זה לא ממש נראה כשיוויון.
חוץ מזה, אם היתי ציני… ואני אכן כזה… היתי אומר שזה סוג של אפליה מתקנת.

איש הפח 25 בפברואר 2014

אני לא חושב שהניתוח שלך לגמרי נכון. סוזי וולף היא הנהגת מבחן השנייה שנכנסת לסבב העונה, ורק מסביבה יש כזה בלאגן. לדעתי זה תלוי יותר בזהות הספציפית של הנהגת ולא במין. זאת גם הסיבה שבפורמולה 1 היו מתים להחתים את דניקה פטריק.
בנוסף סאובר מכוונים להכשיר את זה סלבטורה להיות נהגת מהשורה לקראת העונה הבאה.

איש הפח 25 בפברואר 2014

*די סילבסטרו כמובן

דובי מילר 25 בפברואר 2014

חובה לעשות אבחנה ברורה בין דניקה פטריק לסוזי וולף.?
פטריק הוכיחה את עצמה בכל קטגוריה בה התחרתה, מהיום שבו נכנסה למכונית ואנחנו יכולים רק להצטער שלא ניתן לה צ'אנס ואפילו קטן, לבחון מכונית פורמולה-1, למרות שלהערכתי, כעת כבר מאוחר מדי.
לגבי די-סילבסטרה, היא סומנה ונחשבת כנהגת טובה בזכות היותה כשרונית ליד ההגה, ההצלחה שלה בסדרת האינדי, בכל זאת פודיום נחשב משהו שם, גרמה לקבוצה כמו סאובר, להחתים אותה מתוך כוונה לנסות ולפתח אותה כנהגת מהשורה.
הקשר הישיר הוא היותה שוויצרית- ממש כמו הקבוצה עצמה.

איש הפח 25 בפברואר 2014

זאת בדיוק הנקודה שלי. סוזי וולף לא נבחרה להיות נהגת המבחן של וויליאמס בגלל שהיא נהגת אלא בגלל שהיא סוזי וולף. המין הוא רק בונוס. מה שמשמעותי יותר זה הייחוס שלה.
לכן היא לא שונה באופי הזה מפרז שהגיע למקלארן בגלל הכסף או סאטו שהגיע בזמנו להונדה כי רצו נהג יפאני.
אני לא מבין למה דווקא על סוזי וולף יצא קיצפך.

fish & chips 26 בפברואר 2014

מה עם מירי רגב לפורמולה 1 ?

שיחשבו על זה , זה רעיון מנצח לפי דעתי

* גם תייצג מדינה עובדת אלילים
* גם תוציא את כל הרוח שיש לה על ידי המהירויות והלחץ ( והיא אפילו לא תיהיה צריכה להחזיק במקל עם דגל תוך כדי הנהיגה , כי הדגל יהיה מוטמע על צדדי הרכב )
* גם יהיה לה יתרון גדול על פני כל האחרים בקיבולת לחץ ה- G המופעל על בית החזה כשיורדים בחדות ממהירות מירבית לכמעט מהירות " זחילה "
* וגם כמעט ולא יהיו מסתננים שיפריעו , חוץ מהמעטים שיצאו לעקיפה

אם לא אלון דאי או רוי ניסני , אז לפחות מירי

Comments closed