עונת המלפפונים

בכדורגל עונת המלפפונים מגיעה בקיץ, אין משחקים וכולם מחפשים תעסוקה, השחקנים מחפשים קבוצות חדשות והתקשורת מחפשת על מה לכתוב, זה משתלב יופי וכולם מעסיקים את כולם בערימות של ניירות מודפסים שלא שווים הרבה, כי בסופו של דבר הסוכנים מביאים דיל של השנייה האחרונה והניירות הקודמים נזרקים לפח…

Fernando-Alonso-and-Sebastian-Vettel_2469675

בפורמולה-1 כולם יודעים שהרגע הזה, שכולם מתחילים לדבר על שוק הנהגים לעונה הבאה, מתחיל איפשהו בגראן-פרי האיטלקי במונזה, מה שנקרא סיום העונה האירופאית בעגה הפורמולה אחדית. נהגים מתחילים לזוז בכסאות בחוסר נוחות, מקטרים על מכונית לא טובה, רומזים שאולי הגיע הזמן לעבור לקבוצה אחרת כי מיצו את עצמם או שסתם בא להם מכונית או כסף גדול יותר, בעלי קבוצות מנסים למצוא את הנהג הטוב ביותר עבורם, או זה שיביא את חבילת המזומנים הגדולה ביותר לעונה הבאה, מה שיבטיח המשך קיום ו-או תוצאות.

השנה זה נראה כמו משחק פוקר מעניין. כולם מחזיקים את הקלפים קרוב-קרוב לחזה ומפחדים לעשות את הצעד הראשון, כולם יודעים שאחד תלוי בשני והחלטה של אחד מהם, חתימה על חוזה או אפילו רמז קטן ובום, הכל יכול לזוז או להתרסק ולשנות הכל. ואנחנו..? אנחנו יושבים מול מסכי המחשב ומנסים לשחק ולהמר כמו איזה משחק מנג'ר, מי הכי מתאים לאן ומי ילך לאן. אני אוהב את התקופה הזו, במיוחד השנה וזאת בעיקר מכיוון שנראה שהמילטון במומנטום לאליפות, העוקץ מניקו יצא כבר.

סבסטיאן ווטל היה זה שזרק את הקוביות ראשון באופן מסודר, הודיע שהוא עוזב לאחר הרבה שנים את רד-בול, שהוא מיצה את עצמו לאחר ארבע אליפויות עולם ברצף ושנה מחורבנת כמו השנה. מבחינתו שהעונה הזו כבר תיגמר כי נכון לעכשיו, בן הקבוצה שלו עושה לו בית ספר והגרמני נראה כאילו הוא מת כבר שהעסק יסתיים והוא יוכל להתחיל מחדש במקום אחר. אבל איפה המקום הזה..? רד-בול הודיעו שישחררו אותו רק בסוף נובמבר…

פרננדו אלונסו זז בחוסר נחת בכסא האדום של העגלה האיטלקית, מת כבר לעזוב שם, הבין שהאליפות השלישית שלו לא תהיה, אם בכלל, כשהוא לבוש בסרבל האדום עם הסמל של הסוס ואם הוא באמת רוצה להצטרף לרשימה של נהגים שזכו בשלוש אליפויות כדאי שימהר לעזוב ולחתום בקבוצה אחרת. אלונסו, ככה נראה לפחות, מת לחתום במקלארן, שמצטיידים במנועים של הונדה בעונה הבאה. הונדה כבר אמרו שישמחו לקבל אותו ולשם חלק נכבד מהחוזה שלו, מקלארן יקחו חלק אחר ממנו, ועדיין, כולם ממתינים, אין שום הודעה רשמית, יהיה מעניין אם ווטל פתאום יקפוץ לשם.

המפתח הזה של כל השוק תלוי באלונסו וסבסטיאן ווטל, ככה זה נראה לפחות. מקלארן לא פוחדים לשים צמד נהגים ברמת-על במכוניות שלהם, היו להם בעבר כבר דואלים כאלו ובהצלחה רבה. רון דניס חזר לאחוז במושכות והוא יודע דבר או שניים על טיפול באגו. לאודה ופרוסט עברו שם וכך גם סנה ופרוסט בגלגול אחר. גם עם אלונסו ו-ווטל הוא יסתדר, השאלה היא אם הם יסתדרו אחד עם השני. אז כן, אני רוצה לראות קבוצת חלומות במקלארן, זו הדרך היחידה להילחם במרצדס כנראה, לפחות על הנייר.

המילטון, למרות שרבים חשבו שיעזוב, נשאר במרצדס שהציעו לו הארכת חוזה. לאודה, מי שמנהל את ענייני הנהגים בקבוצה, כבר אמר שלואיס וניקו ימשיכו לריב ביניהם במרצדס וזה יהיה מעניין, אז לפחות שני הכסאות במרצדס תפוסים. עיקר העניין נמצא סביב מקלארן והשאלה הגדולה היא כסא אחד חדש או שניים. במידה וסבסטיאן ווטל לא ילך לשם, הכסא בפרארי פנוי ואין נהג בעולם שלא יגיד שזו השאיפה שלו, גם אם יש להם עגלה אמיתית.

ווטל ירצה לקחת את פרארי בשיא השפל, כמו השנה ולהעלות אותם למעלה, לנסות ולשחזר במשהו את מה שעשה גרמני אחר לפניו, כן, שומאכר, זוכרים..? קימי רייקונן, שחגג השבוע יום הולדת, כבר אמר שהוא נשאר וישמח שווטל יגיע לנהוג לצידו. מלחמות לא יהיו שם ולו רק מכיוון שפרארי צריכים קודם כל לבנות מכונית שמסוגלת בכלל להיות תחרותית, דבר שכרגע לפחות אמור להעסיק אותם יותר מאשר נהג כזה או אחר. כן, נהג טוב יצליח לבנות קבוצה ומכונית טובה סביבו, אבל משום מה המוטיבציה בקבוצה האיטלקית נגמרת תמיד מוקדם מדי.

הקבוצה היחידה שלא נכנסת לבלגנים הללו היא וויליאמס, שבשקט בשקט, עם מנוע אמין של מרצדס, בנתה יופי של מכונית השנה ויש לה נהג שאני לפחות בטוח, שידבר עוד הרבה בשנים הקרובות, ואלטרי בוטאס. בוטאס הוא עוד נהג פיני ברשימה ארוכה שמטפס למעלה ומוכיח, עם סדרת תוצאות מרשימה העונה, כי בהחלט יש למה לצפות ממנו, הוא בטח יעסיק את עונת המלפפונים הבאה, או זו שאחריה ובינתיים, לפני שהמלפפונים נרקבים, כדאי שמישהו ישפריץ קצת מים, ירענן או יתחיל לחתוך סלט עגבניות במקום…

על טובים וטובים יותר
פוטבול מכללות (2) - שחר דלאל

8 Comments

משה 18 באוקטובר 2014

האם לנהגים המובילים כמו ווטל ואלונסו יש גם רווח כלכלי (חוזה משופר ) במעבר כזה או שמדובר בשיקול מקצועי בלבד ? האם יש דוגמא לנהג שייצג קבוצה אחת במהלך הקריירה ?

דובי מילר 19 באוקטובר 2014

בדרך כלל זה ככה, כאשר עוברים, בשלב זה של הקריירה, מקבוצה אחת לאחרת הדבר מתבטא גם בשיפור חוזה, אבל זה לא חובה.
לפעמים השינוי הוא מקצועי ונהגים עשויים לוותר על חלק מהשכר בתמורה לאפשרות לנהוג במכונית שהם חושבים שתיתן להם סיכוי טוב יותר להצלחה.

נהג שייצג רק קבוצה אחת- ג'ים קלארק הוא הראשון שעולה לי לראש והוא לא סתם אחד אלא אלוף עולם שנחשב לאחד מהגדולים בהיסטוריה. נהג של קבוצת לוטוס בפורמולה-1 ומי שהגדיל לעשות ונהג במכוניות של לוטוס גם בפורמולה-2 (ובזו גם מצא את מותו) וב-לוטוס קורטינה במירוצי טורינג-קארס.
אני מניח שניתן למצוא עוד מישהו…

מעיין אוהד מכבי 18 באוקטובר 2014

חבל מאוד שפרארי לא מצליחים להעמיד מכונית תחרותית.
אני מתרשם מאוד מהביצועים של אלונסו במכונית המקטרעת (באופן יחסי) של פרארי. זה רק מעצים את האיכות שלו כנהג.

אני חושב (ונראה לי שזה גם יהיה הכיוון) שאלונסו פשוט רוצה מכונית שתאפשר לו להתחרות על תואר האליפות. בפרארי זה לא יקרה. שים את אלונסו במרצדס של העונה או ברד בול של העונות הקודמות והוא מנפץ שיאים. המילטון, רוזברג ו-ווטל נהגים מעולים, אבל אני עדיין מייחס את ההצלחה שלהם למכונית שלהם יותר מאשר לאיכות שלהם כנהגים (ושוב, הם נהגים מעולים, ולכן יהיה מעניין לראות את ווטל בפרארי).

דובי מילר 19 באוקטובר 2014

אני לא הייתי מזכיר בנשמימה אחת את רוזברג יחד עם המילטון ו-ווטל.
הם שני אלופי עולם שהספיקו לעשות דבר או שניים על המסלול, על רוזברג, למרות היכולת, ישנה את חובת ההוכחה כי הוא מסוגל לנפק אליפות, מה שכרגע נראה שלא יקרה, לפחות לא העונה.
אלונסו בהחלט נהג מעולה, אולי הכי טוב שנוהג כיום ובכל זאת, לא הצליח לבנות סביבו קבוצה מנצחת בפרארי (דוגמת מיכאל שומאכר למשל) ואולי וויתר מוקדם מדי.
יהיה מסקרן לראות את הגרמני בפרארי, יהיה יותר מסקרן לראות את אלונסו ו-ווטל יחד בקבוצה אחת, מקלארן למשל…

מעיין אוהד מכבי 20 באוקטובר 2014

מתנצל על אי ההבנה, אני ממש לא שם אותם באותה קטגוריה.
ווטל והמילטון כבר זכו באליפויות וסביר להניח שימשיכו לשלוט בסבב, בהינתן המכונית הנכונה. לעומת זאת, רוזברג יצטרך להוכיח את עצמו.

כך או כך, שלושת הנהגים האלה נהנים מאוד מעדיפות משמעותית של המכוניות שלהם על פני יתר הנהגים בסבב.
אלונסו, למרות פרארי בינונית ביותר, מצליח לעשות קסמים ולהישאר בטופ-3 עד טופ-5 גם בעונות מחרידות של פרארי.

אני לא יודע להגיד עד כמה זאת אחריותו של אלונסו לבנות סביבו קבוצה מנצחת. שומאכר, שציינת, נהנה מאוד מהניהול הדי מופתי של ז'אן טוד. לאלונסו לא היה מישהו דומה בפרארי בתקופה שלו.
פרארי לא הצליחו להתאושש מאז העזיבה של טוד (סגנות ב-2012 וזהו), ולכן אני טוען שאלונסו הוא הנהג הכי איכותי בסבב, כי הוא מצליח להשיג תוצאות מרשימות עם מכונית נחותה.

אייל הצפון 19 באוקטובר 2014

כמה המכונית של מקלארן תהיה טובה עם מנוע הונדה? למה הם לא הצליחו עם המנוע של מרצדס? האם ווטל ימשיך להאשים את המכונית ברגע שהנהג השני בקבוצה יהיה תחרותי? האם ג'נסן באטן מוציא הרבה יחסית ממכוניות לא תחרותיות או שהוא נהג ללא יכולת שלקח אליפות בגלל שבשנה מסוימת במכונית שלו היו חידושים שלא היו במכוניות אחרות. למה קבוצות שלא מצליחות לסיים מירוץ במקום גבוה מ-18 (וגם אז כש5 מכוניות פרשו), ממשיכות להתקיים (כי לכאורה הן רק מפסידות כסף). עד מתי נראה מירוצים שהם בשמונה הקפות מתוך 57 המכוניות זוחלות אחרי עגלת הבטיחות.
כל זאת ועוד בפרק הבא של בועות (סליחה, הקרקס הנודד של אקלסטון.)

רועי 26 באוקטובר 2014

הבאסה בתחרויות בשנים האחרונות שזה יותר המכונית מנהג.
בשנים הקדומות לא היו הבדלים כאלו גדולים.
היה מענין מה היה קורה האם המכוניות היו שוות ביכולת שלהן.
יותר כמו באינדי

דובי מילר 27 באוקטובר 2014

ממש לא "באסה"…
ספורט מוטורי זה שילוב של נהג ומכונית וככה צריך להיות.
כתבתי מספר פעמים בעבר, הייתי פעם בהרצאה של מהנדס מירוצים, שעבד גם בפורמולה-1, בשם סרג'יו רינלנד.
הוא אמר שספורט מוטורי זו גם תחרות בין המהנדסים- מי יצליח לתכנן מכונית טובה יותר, בין חברות הדלק והשמן, הצמיגים…ואני מאד מסכים איתו.

יש מספיק קטגוריות של שלדה ומנוע אחידים- פורמולה 1 לא צריכה להיות כזו, אחרת מה ההבדל..?
אתה רואה את פרארי מתחרה נגד מרצדס..?
על איזו מכונית בדיוק..?

Comments closed