גשם גשם בוא

הפורמולה-1 חזרה מהפגרה ולואיס המילטון לא מתרגש מקצת גשם.

ps-stop cc licence

באופן טבעי כאשר חושבים על הגראן-פרי הבלגי חושבים על גשם. לפעמים זה קצת שונה ובלגיה מגיעה אלינו בהקשר של שוקולד או וופל עם מלא סירופ חום עליו ולידו כדור גלידה, אבל בדרך כלל זה גשם שאליו מצורף אחד ממסלולי המרוצים המדהימים בעולם.

המסלול בספא ממוקם בהר הארדנים, מאד קרוב לגבול עם גרמניה ולא סתם מיכאל שומאכר טוען ששם הוא מרגיש הכי בבית. אבל מי שהרגיש הכי בבית כאשר הפורמולה-1 חזרה מפגרת הקיץ בת-3 השבועות הוא דווקא לואיס המילטון, נהגה המוביל של קבוצת מקלארן.

אבל ממש רגע לפני שנתרכז בהמילטון נחזור לגשם. במהלך סוף השבוע הגשם בא והלך, מזג אויר בלגי טיפוסי והחלפות הצמיגים התכופות גרמו לכאבי ראש בקבוצות, נוצר חשש אמיתי שהצמיגים לא יספיקו לכל סוף השבוע.

המילטון, לאחר מקצה דרוג טוב בשבת התמקם לו שני לקראת הזינוק ומיקום אחד לפניו היתה מכונית של קבוצת רד-בול. כאשר בוחנים את תוצאות המרוצים עד המרוץ בבלגיה מגלים דבר מעניין. בכל המסלולים שנחשבים מהירים היו אלו מכוניות המקלארן שניצחו ואילו במסלולים שנחשבים מעט איטיים יותר וטכניים היו אלו דווקא מכוניות הרד-בול שסיימו ראשונות. אז מה המסלול בבלגיה? הוא מהיר מאד, אחד הכי מהירים שיש, כל עוד הגשם לא מתערב ומשנה את פני הדברים, אבל בבלגיה הוא תמיד מתערב.

מרק וובר היה עדיין שקוע בחופש כאשר האור האדום ברמזור כבה, מאפשר להמילטון לזנק נהדר ולברוח קדימה. וובר האוסטרלי הספיק לאבד עוד מקומות גם לבאטון ובעיקר לבן קבוצתו סבסטיאן ווטל. הגרמני הצעיר של רד-בול, שהיו מי שסימנו אותו כבר כאלוף העולם ואני אישית ממש לא מסמפת אותו, לפחות לא בשלב הזה של הקריירה שלו, הצליח לעשות את הבלתי יאומן, לנסות לבלום מאוחר בכניסה לפניית ה-BUS STOP וניגח את ג'נסון באטון החוצה מהמסלול, אולי הוא חשב שמדובר במכוניות מתנגשות, בכול מקרה בעקבות הניגוח והעונש שספג כנראה שאבדו לו סופית תקוות האליפות לעונה זו, כמו גם לבאטון שלא באשמתו.

הגשם בא והלך, לפעמים לא הורגש כלל ולפעמים סתם נשאר בשביל להרגיז, את המילטון זה לא ממש עניין. הנהג המוביל של קבוצת מקלארן, מי שהגיע לפורמולה-1 כתקווה הגדולה, כנהג שחום-העור הראשון בפורמולה-1 אבל גם מי שסומן כאחד מהגדולים באמת, עשה בדיוק את המצופה ממנו. למעט תקרית קטנטנה שבה איבד אחיזה, כן, בגלל הגשם וירד מהמסלול, המרוץ שלו היה נטול דאגות והוא חצה ראשון את קו הסיום ורץ להתחבק עם כל מי שרק יכול. שני סיים מרק וובר ושלישי רוברט קוביצה הפולני של קבוצת רנו.

למרות שנותרו עדיין שישה מרוצים לסיום העונה, נראה עכשיו שהקרב הוא בן המילטון למרק וובר כשהשאר ינסו לסייע (באטון) או להפריע (ווטל) .

פטאנק. הוגים את זה Petanque (נדב לפיד)
תורת המספרים - 10 הערות לסיכום משחקי יום א'

13 Comments

דניאל 30 באוגוסט 2010

המילטון נוהג יפהפה. אבל אנחנו יודעים כמה הכל נזיל.. פגיעה הזויה כמו שבאטן חטף היום, ו-וובר שוב יחזור לעמדת המוביל. זה חלק מסוד הקסם…

דובי מילר 30 באוגוסט 2010

היו טענות כנגד המילטון,בעיקר מצד מנהלי הקבוצה שלו, שהוא נוהג אגרסיבי מדי ופשוט "מחסל" את הצמיגים, לעומת ג'נסון באטון למשל שהצליח, לפחות בתחילת העונה לשמור עליהם יותר.
ככול שהעונה התקדמה המילטון הסתגל, הוכחה ליכולות שלו וכך גם החלו להגיע התוצאות.
המילטון הרבה יותר "רייסר" מבאטון ולכן בסביבה תחרותית הוא מצליח יותר ממנו. באטון מעולה בלזנק מהשורה הראשונה ולהוביל משם. כאשר הוא נאלץ להאבק על מיקום הוא פחות טוב והדוגמה המצויינת היא מהונגריה וגרמניה, אם אני זוכר טוב, כאשר לא הצליח לעבור אפילו את המרצדס של שומאכר.

דורפן 30 באוגוסט 2010

דובי – אני לא יודע אם מישהו אי פעם ביצע עקיפה מוצלחת בהונגריה. האם זה נכון שבמסלול בבלגיה יש גם ירידה משמעותית?

בני תבורי 30 באוגוסט 2010

דובי,
בלגיה היא בעיקר בירה, לא?

גמל (סתם גמל) 30 באוגוסט 2010

בני, זה נשמע כאילו אתה חושב שזה דבר רע

בני תבורי 30 באוגוסט 2010

Hell No!, אני אחשוב קודם לערוק ולאהוד את מכבי פ"ת לפני שאומר מילה רעה על בירה (למעט קהיר שהיא עיר איומה…)

צור שפי 30 באוגוסט 2010

גם ירושלים ומכבי הן בירות איומות

אריאל 30 באוגוסט 2010

ואני חשבתי שזה פדופילים..

בני תבורי 31 באוגוסט 2010

גם.

א. אושרי 30 באוגוסט 2010

בלגיה מעולה בבירות שלה ובשוקולד שלה. מת שהמילטון יקח את האליפות.. ובכל זאת אהיה אורח VIP של פרארי במונזה בעוד שבועיים(חייב להשוויץ).. פינוק :-)))

דובי מילר 31 באוגוסט 2010

דורפן – לגבי העקיפות.
זה נושא כאוב ביותר בפורמולה-1 היות ולא מוצאים את הנוסחה הנכונה כיצד לגרום למכונית פורמולה-1 לבצע עקיפות ולהיות אטרקטיבית לקהל.
המסלולים הם חלק מהבעיה והונגריה זה דוגמה טובה. המסלול ההונגרי צריך את חסדי הטבע, קרי גשם, בכדי לספק מרוץ מעניין כולל עקיפות, דומה לזה שהיה ב-2007 למשל.
בלגיה גם כאשר לא יורד גשם כלל וזה נדיר, מספק עניין בגלל אופי המסלול המהיר שם, מה שמאפשר לראות מכוניות נוסעות בפניות במהירויות שלא מוצאים בכול מקום.
עקיפות זה כבר סיפור אחר אבל עדיין יש מספיק מקומות לנסות ולבצע עקיפות.
המסלול בספא עבר מספר שינויים בשנים האחרונות, בעיקר באזור פניית ה-BUS STOP, תחנת האוטובוס, זו הפנייה שלפני קו הסיום, דבר שאיפשר להוסיף עוד קצת אקשן.
בסופו של יום, המירוצים בבלגיה זכורים בעיקר בגלל שינויי מזג האויר שיוצרים בלאגן חיובי על המסלול

לוינטל 31 באוגוסט 2010

אני אוהד של פטל ואני מודה שהוא מאכזב אותי עם העצבנות יתר שלו והתאונות המיותרות שהוא גרם העונה.
מתפלל לנס בחלק האחרון של העונה אבל האמת – מגיע לוובר לזכות העונה

דובי מילר 31 באוגוסט 2010

לא ממש אוהב את ווטל. לדעתי עשו ממנו קצת יותר ממה שהוא באמת.
בכלל, יש נטייה בפורמולה-1, מאז מותו של סנה, כל נהג חדש שקצת בולט להכתיר אותו כדבר הבא…
אישית יותר נהנה מבאטון, אחריו אני עוקב מאז שהיה צעיר בקרטינג ומאד נהנה לראות את קוביצה.

Comments closed