ספורט מוטורי ישראלי- הדור הבא…

זו השנה השנייה או השלישית ברציפות שהספורט המוטורי הישראלי מתעורר לו בפתאומיות, בגלל הנסיבות השונות, דווקא בחודשים נובמבר ודצמבר, מוכיח שוב, כי יש פה ספורטאים שרק מחכים שיתנו להם את האפשרות להתחרות וליהנות. מירוצי הספרינט והראלי שנערכו לפני שבוע וימשיכו גם בתקופה הקרובה, הראו לכולנו דמויות חדשות בנוף הזה. פנים חדשות על הפודיום עם שמות משפחה מוכרים, ספורט מוטורי ישראלי- הדור הבא.

10658526_696239773807458_6362043859727464968_o

תשאלו את דיימון היל למשל כמה קשה זה להתחרות במירוצי מכוניות כאשר אבא שלך הוא נהג פורמולה-1 ולא סתם אחדף אלא אחד היותר טובים שהיו, אלוף עולם בפני עצמו, חתיכת משא הוא, דיימון, לקח על הכתפיים שלו כאשר ניסה לזכות (והצליח) באליפות העולם וקל זה לא היה לו.

ניקו רוזברג ניסה בעונה האחרונה לזכות באליפות העולם במדי מרצדס, מנסה לחקות את אבא קקה ולהיות בן נוסף של אלוף פורמולה-1 שעושה את זה. בעוד דיימון חיזק שוב ושוב את הקשר לאבא שלו (זוכרים את הקסדה השחורה..? ) ניקו בחר בדרך שונה לחלוטין, כמעט מנותקת, זכותו. הוא לא הצליח אגב.

יום שישי שעבר, על הפודיום בראלי-ספרינט בבקעת-הירדן, במירוץ מס-1 באליפות, זה שפתח רשמית את עונת המירוצים שלנו, יכולנו לראות על הפודיום לא שם אחד אלא שלושה, כולם דור שני לנהגי מירוצים ישראלים. במקום הראשון זכה אייל בן-ארי, נהג נהדר בזכות עצמו, מהיר מאד וגם הבן של ניר (גילוי נאות, אני משמש כנווט של ניר בקבוצת "דרך השטח" ואנחנו מתחרים יחד על אותה המכונית). את המקום השני בתחרות הזו תפס אדר מלמד, הבן של יובל, גם הוא נמצא שם בזכות. אדר הספיק בשנים האחרונות לזכות במירוצי קארטינג, ראלי-רייד וכעת, עם המכונית החדשה שאבא בנה לו, עושה חיל גם בראלי-ספרינט והראלי. על המדרגה השלישית בפודיום ניצב נדב ירון, עוד דור שני וכישרוני, הבן של ניר ירון, אלוף מירוצי הראלי-קרוס בשנות ה-80 באשקלון. אין ספק ששלושתם ספגו את אדי הבנזין הנכונים וגנים טובים אף פעם לא הזיקו.

והם לא לבד. גם בקטגוריית המכוניות בעלות ההנעה הדו-גלגלית זכינו לראות משפחה לוחמת, את משפחת בורשטיין. טוני, האבא, גם הוא מוותיקי המועדון המוטורי ומירוצי אשקלון, חזר להתחרות בשנה שעברה עם מכונית חדשה והכניס להתלהבות את הבן שלו, איתי. יחד הם חולקים פיז'ו 206 כחולה, נותנים בגז ונהנים. ניר לביא, גם הוא בעל שם משפחה מוכר, הבן של אהוד לביא, וותיק הנהגים וזה שניצח את מירוץ הראלי-קרוס הראשון בבאר-שבע, מתחרה יחד עם אביו במכונית הסובארו אימפרזה sti, כמיטב המסורת.

וברור שגם אני חלק מהסיפור, אחרת אולי לא הייתי שם לב לכל העניין. בשנה שעברה, כאשר נערכו מירוצי סיום העונה באילת, בצמד המירוצים שנערכו שם, החליט אביתר, הבן שלי, שגם הוא רוצה להתחרות, כנווט. גל שחם, מתחרה וותיק, אולי אחד הנחמדים ביותר שאני מכיר, הסכים להושיב את אביתר לצידו, בעיקר בשביל החוויה, זה נגמר במקום על הפודיום.

אביתר החליט שמעניין אותו לנווט במירוצי ראלי וספרינט, התאמן ולמד בתקופה האחרונה את רזי המקצוע, כמובן שעבר הכשרה להוצאת רישיון מירוצים מסודר והנה, במירוצי סוף השבוע הקודם, למרות "תקלה" של הרגע האחרון מצידו של נהג שהבטיח לו שיתחרה עמו, התיישב אביתר לצידו של רוסלן אברבוך, בסובארו אימפרזה ויחד הם זינקו למירוץ הראלי הראשון, של שניהם.

כייף היה לי, בתור אבא, כמו שאני בטוח שכייף לכל אבא אחר, שרואה את דור ההמשך, הולך בדרכיו וממשיך, מתחרה בספורט המשותף לשניהם, מתחרים אחד בשני ונהנים, בהחלט נהנים ומפרגנים.

והרשימה עדיין לא מסתיימת, כי איך אפשר לסיים דבר כזה מבלי להזכיר עוד שני צמדים- איציק ותום בריל, שמגיעים לכל אירוע שמתקיים, ותום דואג לטפס אל ראש הפודיום פעם אחר פעם, ובסופ"ש האחרון היה זה גם איציק שסיים, יחד עם הנווט שלו גבי, במקום השני בראלי. בקטגוריית הראלי-רייד היו אלו בני משפחת פרל, עם ה-rzr שלהם שהוכיחו שגם להם יש מה למכור בזירה המקומית. דני, האבא ניצח את הקטגוריה בה הוא מתחרה, ועומר, הבן, הולך בעקבותיו.

לפחות מהזוית הזו בהחלט יש לספורט המוטורי הישראלי עתיד ורוד, יש מי שימשיך אותו וימשוך אותו קדימה, לשנים הבאות, לעוד מירוצי ראלי וספרינט ואולי גם בתחומים אחרים של הספורט. אני בטוח ששכחתי מישהו ועל כך אני מצטער, מתנצל, אבל זה רק מוכיח שוב ושוב שהספורט המוטורי הישראלי חי ובועט.

בסוף השבוע הקרוב יתקיים בבקעת הירדן מרוץ מס-2 באליפות ישראל בראלי, בסמוך לגשר אדם, ומיד לאחר מכן, ביום שני, יתקיים מרוץ מס-2 באליפות הראלי-ספרינט, במצפה רמון, יש למה לחכות.

הבלוג הזה מתפרסם באתר שכייף להיכנס אליו ולקרוא, במיוחד עם הקפה הראשון של הבוקר, אז אם בא לכם לסייע לנו להמשיך, ולו במעט, פה זה המקום לעשות את זה.

מכביבול – פודקאסט 20
ליגת שוקי ההון - קללת אוצרות הטבע

3 Comments

רון טולדו 14 בדצמבר 2014

היי דובי,
כמי שצופה ומכיר מהצד בנפשות הפועלות, אני חייב להגיד שהדבר היחיד שחסר לי זה מידע מתי ואיפה יש מירוצים.
אפילו שאני מחובר להרבה אנשים מהתחום, לא ידעתי על קיום המירוץ ורק בדיעבד ראיתי את התמונות.

אם ובגלל שהאירועים כבר לא מחתרתיים, ניתן לפרסם, לא?
תודה,
רון

דובי מילר 14 בדצמבר 2014

רון

קיים פרסום שוטף בפייסבוק עם כל הפרטים, כולל הוראות הגעה, לוח זמנים ומיקום לקהל

רון טולדו 15 בדצמבר 2014

אם כך, אז יותר ממעולה.
אשמח לשמוע על אירועים קרובים :)

Comments closed