זה מתחיל (אליפות העולם בראלי 2015)

בסוף השבוע הקרוב הדבר היחיד שיעניין את חובבי הספורט המוטורי בעולם זה הקרב בין אלוף העולם המכהן סבסטיאן אוג'ייר לבין מי שמגיע לגיחה חד-פעמית, 9 פעמים אלוף העולם בראלי, סבסטיאן לואב. ואיפה הם בחרו לעשות את זה? בכבישים הקפואים של ראלי מונטה-קרלו, איזה כייף.

WRC

ראלי מונטה-קרלו פותח עונה נוספת, מעניינת של אליפות העולם ולפני הראלי עצמו (שמתחיל היום בערב) קצת מה הולך לקרות באליפות השנה, סתם ככה כל מיני פרטים בכדי שיהיה מעניין גם לכם ולא רק לי…

אליפות העולם בראלי 2015 כוללת 13 מירוצים, נתון נמוך יחסית לעונת הפורמולה-1 למשל שמנסה בכל שנה ושנה להוסיף עוד ועוד, אבל נתון שמשתדל להיות איכותי. הרבה ביקורת עוברת על מארגני האליפות ועל מארגני האירועים ומדי שנה נשקלים שוב ושוב המירוצים שיקחו חלק באליפות הזו.

אישית, וכבר כתבתי על זה מספר פעמים, אליפות העולם לא מושלמת באם אין ראלי "קלאסי" ביבשת אפריקה, אם ראלי קורסיקה וראלי אקרופוליס לא בתמונת האליפות (כיום הם חלק מאליפות אירופה) ואם אין ראלי אמריקאי (אין מספיק עניין שם בראלי) אבל למרות כל זאת, יש מירוצים מספיק מעניינים באליפות הזו.

ראלי מונטה-קרלו, על התנאים הלא-שגרתיים ולא צפויים שלו, פותח את האליפות, משם היא תעבור לראלי מושלג לחלוטין בשבדיה, תדלג לצמד מירוצים במקסיקו וארגנטינה, עם יופי של קהל שנצמד לשבילים, נהנה מהבוץ והמים מסביב. לאחר הצמד הדרום-מרכז אמריקאי חוזרת האליפות לאירופה- פורטוגל, איטליה, פולין, פינלנד, גרמניה ואז קפיצה לאוסטרליה וכניסה לישורת האחרונה עם צמד מירוצי האספלט בצרפת וספרד ומקנחים בבוץ הבריטי של וולס. יופי של אליפות, כבר אמרתי..?

בפולקסווגן, הקבוצה האלופה בשנתיים האחרונות החליטו לא לשקוט על השמרים ופיתחו את ה-פולו wrc r עוד יותר, כאילו מנסים להגביה את הרף ולגרום ליריבים לקצת יותר קשיים ואתגר. את הקבוצה יוביל כאמור אלוף העולם סבסטיאן אוג'ייר, יחד איתו ינהגו גם יארי-מאטי לאטבלה ואנדראס מיקלסן. באם לא יקרה משהו לא צפוי, האליפות תגיע מהקבוצה הזו, קרוב לוודאי שהספרה-1, תישאר על אותו הרכב גם לעונה הבאה.

בסיטרואן החליטו להשקיע מעט יותר במכונית ולאחר שזכו גם באליפות העולם בטורינג-קארס, חזרה ההשקעה גם ל-ds3 wrc. קריס מיק הוא זה שיוביל את הקבוצה, עונה שנייה ברציפות. מיק ינסה להוכיח שהבחירה בו טובה והגיונית וינסה לנצל, מלבד הכישרון שלו, גם את הניסיון שצבר בעונה הקודמת, יצרף קצת ביטחון ויוכיח אולי בעיקר שהתוית שהצמיד לו קולין מקריי בעבר, מוצדקת. לצידו של מיק בקבוצה יהיה מדס אוסטברג, שעבר סוג של "רכבת הרים" בעונה הקודמת. סבסטיאן לואב מגיח לנהיגת אורח במונטה-קרלו והשמועות מדברות גם על ראלי צרפת לקראת סוף העונה.

הקבוצה השלישית באליפות העולם היא m-sport, או מה שאנחנו נוהגים לקרוא לה פורד. זו למעשה קבוצה פרטית בבעלות פרטית של מלקולם ווילסון, אלוף בריטניה בראלי ב-95', שמקבל תמיכה מחברת פורד אבל מבצע את כל העבודה לבד בבית. הם יחלו את העונה עם הפיאסטה של העונה הקודמת אולם בחודש מאי אמורה להגיע לשבילים פורד פיאסטה חדשה לחלוטין ובקבוצה הבריטית שהדבר יהפוך את אלפין אוונס ואת אוט טאנאק למאיימים יותר בקדמת הדירוג. ימים יגידו.

יונדאי החלו את ההשתתפות שלהם באליפות העולם בראלי בשנה שעברה והפתיעו את כולם כאשר טיירי נויביל הבלגי זכה בראלי גרמניה, תוך שהוא מנצל מעידות של שאר היריבים (גם זה חלק מהתחרות, צריך לדעת לסיים מירוצים..). יונדאי מגיעים השנה עם i20 חדשה לחלוטין ובקבוצה מקווים שהדבר מסמל את הפריצה הגדולה שלהם לכיוון איום מתמיד על המקום הראשון. נויביל, הנהג המוביל בקבוצה, בהחלט מסומן כאחד שיכול לתת קרב הגון לאוג'ייר ולנו נותר רק לחכך ידיים בהנאה ולקוות שזה יקרה. דני סורדו והיידן פאדון ישלימו את החבילה ביונדאי.

ארבע קבוצות יצרן באליפות העולם בראלי, וכנראה כניסה של טויוטה בעונה הבאה, מראה ואולי גם מוכיחה את מידת העניין שהאליפות הזו מספקת. היצרנים, כמו גם מנהלי הקבוצות והנהגים מעורבים ומייעצים בכל הנוגע לשינויים בתקנון ואחד הדברים שנעשו השנה, והכעיסו את סבסטיאן אוג'ייר, היא העובדה שהנהג המוביל באליפות יזנק ראשון בכל ראלי בשני הימים הראשונים של התחרות. למי שלא מבין מה הבעיה לזנק ראשון במירוץ מכוניות אנסה להסביר.

במירוצי ראלי שנערכים על עפר, ישנה שכבת עפר על השביל אשר פוגעת מעט באחיזת הצמיגים וכתוצאה מכך השביל חלק יותר, מה שאומר שבאופן ישיר הדבר משפיע על הזמנים אותם קובע הנהג שנוסע ראשון. ככל שחולפות מכוניות על השביל, הוא "מתנקה" משכבה זו והאחיזה משתפרת, מה שבהכרח משפיע על השעון. אוג'ייר טוען שהסדר החדש "לא-פייר" ויאלץ אותו לסבול בכל מירוץ, לעבוד קשה יותר ויתן יתרון לא צודק לנהגים לא ראויים, יש משהו בדבריו. אישית, לדעתי, הסדר ביום הראשון כן צריך היות ככה אולם בשאר הימים הוא צריך להיות על פי סדר הדירוג בסוף כל יום.

הרבה עניין ימשוך, כמעט כרגיל, רוברט קוביה הפולני, שממשיך לנהוג בפורד פיאסטה כמו בעונה הקודמת, הפעם בחסות קבוצת ראלי משלו, עם תמיכה איטלקית. קוביצה התרסק כמעט בכל ראלי בו השתתף בעונה שעברה, לא לזכותו כמובן, אולם הוא מקווה שהשנה הוא צבר ניסיון וישיג תוצאות טובות יותר. מי שהיה נהג פורמולה-1 מנסה שוב ושוב להוכיח את מידת כשרון הנהיגה שלו, ניתן לו 100 ימים של חסד.

שלב ההימורים- טוב, אז אין הרבה הימורים. באם לא יקרה משהו לא צפוי, בסוף השנה יניף סבסטיאן אוג'ייר שוב את גביע האליפות כי הוא פשוט יותר טוב מכולם ויש לו את המכונית הטובה ביותר, לפחות כרגע, בטרם נפתחה האליפות. מי יאיים עליו? יארי-מאטי לאטבלה ינסה, כמו כל שנה, ואם יצליח לפתח עוד קצת מהירות ולמצוא עוד קצת יציבות, יש סיכוי שנראה קרב בתוך הקבוצה הגרמנית.

מי עוד? אני מאד רוצה לראות את קריס מיק על הפודיום והרבה, במיוחד לאחר השיחה הנחמדה שהיתה לי איתו לפני שבועיים בתערוכת "אוטוספורט" בבירמינגהאם.

אז משעמם לא יהיה לנו השנה ושתהיה שנה טובה.

קנניסה בקלה - מרתון דובאי
אני יהודי, אל תירה

5 Comments

ניב 22 בינואר 2015

מעניין ועושה חשק לעקוב..

בועז 22 בינואר 2015

אחלה כתבה, רק איפה רואים את מירוצי הראלי ??

אני באופן אישי עקבתי באופן הדוק אחרי הספורט בשנים של קרלוס סיינס, מקרי, גרונהולם, מאקינן והפייבוריט שלי של כל הזמנים פטר סולברג.
השידורים של יורו ספורט היו מעולים, למרות שלעיתים קרובות מידי השידורים התחילו מאוחר מהפרסום (לרוב לטובת שידורי ביליארד משמימים)
ברגע שיורוספורט הפסיקו לשדר את הסבב בישראל, הפסקתי להתעניין (גם השליטה הטוטאלית של לאוב/סיטרואן לא עזרה…)

האם יש ערוץ מסודר שמעביר סיכום יומי של כל ראלי ?

דובי מילר 23 בינואר 2015

בעונה הקודמת שודרה אליפות העולם בראלי ב-ספורט1 (גילוי נאות- אני הייתי הפרשן).
העונה עדיין לא ידוע מה יהיה, מניח שנדע בזמן הקרוב מאד.
בינתיים ניתן לראות סיקור של כל קטע ותקציר יומי אצל יוזרים שונים- טובים ביוטיוב.

גל 22 בינואר 2015

לדעתי האישית זה לא יהיה מעניין כי נסיון העבר של 2-3 השנים האחרונות מראה שאליפויות נסגרות הרבה לפני סיום העונה גם לנהגים וגם ליצרנים. לרוב אחרי אמצע היום השני הנהג הראשון מוביל בפער עצום שלא נסגר.

דובי מילר 23 בינואר 2015

גל
האליפות, לפחות מתמטית, לא נסגרת הרבה לפני סוף העונה.
בעונה הקודמת זה קרה רק בספרד, שני מירוצים לסיום העונה.
לגבי פערים תוך כדי מירוץ- זה נבע בעיקר בגלל היכולת הנהדרת של סבסטיאן אוג'ייר יחד עם הפולקסווגן פולו.
אבל לא בכל מירוץ זה היה כך, מה גם שבראלי התנאים ממש לא צפויים, עשויים להשתנות בכל שנייה ושנייה, כמו גם תקלה כזו או אחרת.

Comments closed